Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Cheesus


Cheesus
senior tag

The Walking Dead s07e04

Ha esetleg valaki még követi rendszeresen a sorozatot, lenne egy kérdésem a legutóbbi résszel kapcsolatban:
Michonne legutolsó jelenetének mi lett volna a lényege? Gondolok arra, amikor visszamegy a kiégett autóhoz, majd maga mögé néz, elindul (gondolom látja a füstöt), és utána megáll valami halomnál. Na ennek a jelenetnek mi értelme volt?

https://www.twitch.tv/csehla

(#32252) Vladi válasza Cheesus (#32251) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én se értettem, de a twd topikban részletesen átbeszéltük.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32253) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt figyeld Noxwill! :Y

Az Inhumans filmből végül sorozat lesz

Live-Die-Respawn

(#32254) S e t h


S e t h
nagyúr

Narcos második évad, ahogyan az várható volt nyomába sem ér az elsőnek.
Az első évad az egyik legkeresetebb bűnöző életútját mutatja be a csúcsra, majd a bukás kezdeti szakaszát.
A második évadra maradt a bukás, 10 epizódon keresztül.
Unalmas volt a sok merengés, álom, csapás-megtorlás, csapás-megtorlás.
A részek folyamatosan önismétlésekbe fulladtak, szerintem már Wagner Moura is örült, hogy végre lelőtték, nem kell ugyanazt a savanyú arcot vágnia részről-részre.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#32255) callmeakos válasza oriic (#32253) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na ezt nem láttuk jönni :D

Tőlem mehet, de ne menjen a SHIELD rovására.

All→M8

(#32256) kentucky válasza Cheesus (#32251) üzenetére


kentucky
őstag

Az a füstölő valamik a matracaik voltak :K

(#32257) k-adi


k-adi
nagyúr

ne feledjétek, hamarosan Válótársak, RTL Klub, november 17-től csütörtök esténként 21:30-tól.

(#32258) gyuromoj válasza k-adi (#32257) üzenetére


gyuromoj
veterán

Végre, már 1 hónapja tudom hogy mikor kezdik. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#32259) k-adi válasza gyuromoj (#32258) üzenetére


k-adi
nagyúr

Társas játék c. magyar HBO sorozatnak lesz folytatása szerinted? Tudsz valamit ?

(#32260) spammer válasza k-adi (#32259) üzenetére


spammer
veterán

3 éve volt vége, nem hiszem, hogy feltámasztják.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32261) gyuromoj válasza k-adi (#32259) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nyugi nem vagyok belsős vagy ilyesmi, csak valahol már akkor írták hogy november közepén folytatják. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#32262) Fecogame


Fecogame
veterán

South Park 20. Évadában a memobogyók mit jelképeznek?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32263) jonnyjoker01 válasza Fecogame (#32262) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én ahogy angolul kivettem egy mém. Azt próbálja a sorozatban kifigurázni, hogy mostanában mindent rebootolnak, nosztalgikus érzésekre alapozott marketing által, úgy emlékszem pont abban a részben van ez amikor újraírják az amerikai himnuszt(?).

Üdv. Johnny

(#32264) rétisün válasza Fecogame (#32262) üzenetére


rétisün
veterán

"régen minden jobb volt" :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32265) k-adi válasza gyuromoj (#32261) üzenetére


k-adi
nagyúr

Jó azt gondoltam, csak hátha olvastál valahol valamit.. :D

Amúgy a mostani Gotham egész jó volt, de a legjobb Ivy-Selina-Bruce hármas párbeszédei, jelenetei :DDD :K

(#32266) gyuromoj válasza k-adi (#32265) üzenetére


gyuromoj
veterán

Édeshármas?! Kis mázlis Brúsz... ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#32267) Lipton válasza k-adi (#32257) üzenetére


Lipton
őstag

Most nezem az s01-et, pozitiv csalodas, meglepoen jo.

(#32268) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

HBO Go-n milyen sorozatot ajánlanátok? Műfaj mind, csak yo legyen :D

MAffiózók meg volt. Most keresem az utódot. KÖzben nézem a westworldot, az nagyon ott van :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#32269) kentucky válasza VIBO (#32268) üzenetére


kentucky
őstag

Leftovers
Aranyélet
The Young Pope
Band of brothers
The Pacific

(#32270) gyuromoj válasza kentucky (#32269) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én ezeket néztem/nézem:
-Game of Thrones
-Westworld
-Entourage
-Ballers
-True Blood
-Silicon Valley

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#32271) VIBO válasza kentucky (#32269) üzenetére


VIBO
őstag

Köszi Leftovers kivégezve. Gondolom abból nem lesz tovább.
Aranyélet tényleg ennyire yo?
Young pope-t nézem. Nagyon állat :C
Többit csekkolom :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#32272) kentucky válasza gyuromoj (#32270) üzenetére


kentucky
őstag

Tényleg Silicon Valley lemaradt.

(#32273) spammer válasza VIBO (#32271) üzenetére


spammer
veterán

Lesz 3. és egyben utolsó évada a Leftovers-nek.

Carnivàle, Treme, The Wire, Game of Thrones, ezek is nagyon jók. Szerk: nem tudom, fent vannak-e az HBO GO-n, bár a GoT biztosan, de ha a többi nincs, akkor érdemes másképp beszerezni őket. :)

__

Westworld 1x07

A vége tényleg nem volt rossz, de azért annyira nem ütött szerintem, ennél jóval nagyobb durranások kellenek még. Ha valaki kicsit szemfülesebb, gyanakvóbb volt, aki ki is találhatta, hogy ez lesz.

3 rész van vissza, és eddig nem nyűgözött le az évad. Nem rossz, de az HBO sorozatok között egyelőre valahol hátul kullog nálam.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32274) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Supergirl 2x06

Kicsit megváltozott a sorozat, de nekem még mindig tetszik. Amúgy nem úgy volt, hogy ez a rész vezeti fel a crossovert? Mert semmi ilyesmi nem volt benne.

Live-Die-Respawn

(#32275) Ragnar95 válasza oriic (#32274) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, 2 hét múlva lesz csak a crossover.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32276) k-adi válasza spammer (#32273) üzenetére


k-adi
nagyúr

Jó ez a Westworld de több rész kell neki, mint 10 epizód. Mire beindulna vége lesz.. tipikus GoT :U

(#32277) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Black Mirror 3x02 tenyleg elegge durva volt.

Amugy amikor nezem a reszeket, ugy hianyzik vmi a vegerol. Mintha keves lenne a magyarazat/befejezes a vegen vagy varnek meg egy fordulatot ami nem jon el.
de azert a srac halala, tokre szarul esett :(

Elegge lehangolo. De gondolom ez a celja.

Janaboy

(#32278) bobalazs válasza Janaboy (#32277) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ennél eléggé betette a kaput az utolsó pár perc az biztos. :(

[ Szerkesztve ]

(#32279) jonnyjoker01 válasza Janaboy (#32277) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Várd csak ki a hatodik részt :Y

Végeztem egyébként a harmadik évaddal is, egyik legjobb sorozat idén szerintem. Köszönöm az ajánlást.:R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#32280) Janaboy válasza jonnyjoker01 (#32279) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Már félek előre :O :)

Janaboy

(#32281) spammer válasza k-adi (#32276) üzenetére


spammer
veterán

Az igaz, hogy a GoT-ért sem voltam oda az elején, de még az is jobban tetszett akkor. Az a bajom, hogy itt nem nagyon van olyan karakter, akikhez kötődhetnék. Oké, Dolores aranyos, Bernard is érdekes, de itt inkább a park és a története van fókuszban, az viszi előre a sorozatot, viszont ez így egyelőre nekem kevés.

Számomra fontos, hogy legyenek karakterek, akikhez lehet kötődni, akik érdekelnek. Ha van mellé erős történet, akkor az a legjobbak közé repítheti a sorozatot. Ugyanakkor hiába van egy érdekes/rejtélyes történet, ha azt nem tudják kellően érdekes karakterekkel megtölteni, hiszen a karakterek teszik élővé, azok mozgatják, viszik előre. És nálam itt a probléma jelenleg a Westworld esetében, hogy ezek a karakterek még elég halványak és a történet is nagyon döcög, néhol már-már monoton. Ráadásul van ez a nagyjából kétféle környezet, a "benti" nagyon steril, a "kinti" meg ugye kopár és nem túl változatos egyelőre.

Ott volt régen a Carnivále, ami szintén lassú volt, de olyan erős atmoszférája volt, hogy már annyi hangulatba hozott, ha fújta a szél a port. :DDD

Vagy a The Leftovers, ahol szintén ott a misztikum, de iszonyat erős karakterdrámával operál inkább.

Vagy ott volt pl. a Lost, ami amellett, hogy szintén a rejtélyes történetre épített, tudott erős karaktereket is adni, és hiába volt ott is egyféle környezet, érdekessé tudták tenni (plusz erre jöttek még a flashback-ek is).

Szóval ez van. Persze még csak 7 rész ment le, HBO sorozatoknál ez még semmi, nem is akarom temetni, lehet ebből még odabaszós, "mikorleszmárhétfő" sorozat, de számomra sajnos ez még nem az. Remélem a maradék részek is felfelé ívelnek majd és hogy a finálé ütni fog, főleg annak tudatában, hogy 2018-ig kell majd várni a folytatásra.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32282) spammer válasza Janaboy (#32277) üzenetére


spammer
veterán

Nem mondanám, hogy az a célja, hogy lehangoljon, az csak "járulékos hatás". Pont az a célja, hogy felnyissa az emberek szemét, hogy elgondolkoztasson. Tanulság mindig van, maximum nem mindig rágják szájba.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32283) Fecogame válasza jonnyjoker01 (#32263) üzenetére


Fecogame
veterán

Ahh, értem. Köszi! :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32284) Janaboy válasza spammer (#32282) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mondjuk a blokkolós rész és az értékelés alapú társadalom is elég durva volt sztem. Azért igy blokkolni mindenkit..áá durva.
A 3x01-nél a csaj szeméből miért vették ki a lencsét? Visszalökték a társadalom alaroncs rétegébe? A végén az egymás szidását se értettem..felszabadulást akarna szimbolizálni?

Janaboy

(#32285) spammer válasza Janaboy (#32284) üzenetére


spammer
veterán

Black Mirror 3x01

Igen, a felszabadulást jelképezte az, hogy őszintén, nyíltan a másik szemébe mondta a véleményét. Nem kellett megjátszania semmit, hiszen már nem volt tétje, nem pontozták többé. Elég ironikus, hogy a börtönbe zárással pont egyfajta szabadságot is nyert. :)

Remélem, hogy az epizód megnézése után a facebook, instagram és hasonló social media függők kicsit elgondolkoznak.
Meg úgy egyébként is: China's social credit score is like a 'Black Mirror' episode :U

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32286) |AP| válasza spammer (#32273) üzenetére


|AP|
veterán

egyet kell értsek azzal, amit a Westworld-ről írtál. Az elején nagyon lelkes voltam, aztán szép lassan alábbhagyott ez a lelkesedés. A mostani fordulat sem ütött akkorát, lehetett sejteni, sőt el is fogják még ezt sokszor játszani, hogy a legváratlanabb emberekről derül ki, hogy valójában android, de még azt sem zárom ki, hogy a végén mindenkiről :) Lehet tényleg olyan lesz, mint a GoT, hogy az utolsó két rész lesz ütős minden évadban :)

A Black Mirror ajánlást, viszont köszönöm mindenkinek, nálam nagyon betalált. Az S1E3 pedig különösen, pont hasonló élethelyzetben vagyok és ez így még durvább volt...

(#32287) Pitterix válasza oriic (#32274) üzenetére


Pitterix
őstag

Nekem nem szokott gondot okozni a túlzott enyelgés, sírás-rívás, de ez már sok volt. Így legyél hős, úgy legyél hős, csináld ezt, csináld azt. Minden sarkon van egy hős, de azért, jó ha van még egy. Na meg ez a lila gyenge cgi-s Parazita Pista, ennél azért talán tudnának jobbat is. Aztán meg ugye elvileg az ég a földdel be van kamerázva a DEO-nál, de simán tud egy új páncélt építeni Pcmen úgy, hogy senki nem tud róla.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32288) attiati


attiati
veterán

the night of-ból lesz második évad?

Ha már az ekcémája visszatért, akkor legalább azt rendezhetnék a 2. évadban :D

Eléggé lezáratlan maradt a kérdés, viszont a sorozatot nagyon is lezárták szerintem.
Ugyanezt a sztorit már nem lehetne folytatni. Maximum egy két perc erejéig utalni rá, hogy legyen összekötő kapocs, hogy miért is hívják ugyanúgy a 2. évad sorozatának címét, mint az elsőét :)

(#32289) eeXaa válasza spammer (#32281) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát így a 7.epizódot is végigszenvedve, én nyíltan kimondanám, hogy ez így unalmas, gyenge eresztés.. story line, karakterek stb... szégyen hogy ilyen neves szinészekkel így szúrnak ki...
Szerintem hülyeség ebből új szezont csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#32290) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

American Horror Story S06

Simán ki lehet jelenteni, hogy a legjobb évad a sorozat történetében, és nálam 2016 legjobbjai között is benne van a Balck Mirror után. Színészi játék szuper, történet csavaros és magával ragadó, klisék ugyan találhatók, de azokat is egyedi köntösbe borítják. Évadzáró rész nagyot ütött. Megkísérlek egy 10/10-et :) :C

Üdv. Johnny

(#32291) Fecogame válasza jonnyjoker01 (#32290) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez az évada miről szól? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32292) k-adi válasza Fecogame (#32291) üzenetére


k-adi
nagyúr

Horror Story: Roanoke

Presented as a paranormal documentary series titled My Roanoke Nightmare, the story follows a married couple whose experiences are reenacted by actors. Shelby and Matt Miller move from Los Angeles, California, to a house in North Carolina following a brutal assault which left Matt temporarily hospitalized and caused Shelby to have a miscarriage. As soon as the couple settles into their new home, strange and paranormal occurrences begin to haunt them.

(#32293) jonnyjoker01 válasza Fecogame (#32291) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Egy házaspár egy elátkozott helyre költözik, ami ott történt, abból dokumentumfilmet készítettek. Ez ennyi tömören, de sokkal többről szól, csak az már spoiler. :D

Üdv. Johnny

(#32294) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Flash

3x06

Wow, jó rész volt. God of Speed? Wtf? :C

Live-Die-Respawn

(#32295) Pitterix válasza oriic (#32294) üzenetére


Pitterix
őstag

Hirtelen azt hittem egy "csituri" az illető a szörnyűséges kéken villámló gané.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32296) @rglaaf


@rglaaf
veterán

üdv shooter mikor kezd ?

PSN:BiZzare_0 ️

(#32297) spammer


spammer
veterán

Planet Earth II 2. rész





„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32298) odrif válasza spammer (#32297) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Szintén jó rész volt, nekem ez is tetszett.

20 éve a Prohardveren

(#32299) Ragnar95 válasza spammer (#32297) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valamelyik nap bukkantam rá erre a részletre a Planet Earth II-ből, eszméletlen komoly ez a videó.
Egyrészt elvben ez az első alkalom, hogy sikerült filmre venni kígyókat csapatban vadászni, másrészt zseniális mind az operatőr, mind a vágó munkája. Mintha egy akciófilmet néznék, olyan érzésem van...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32300) spammer válasza Ragnar95 (#32299) üzenetére


spammer
veterán

Erre a jelenetre mondtam, hogy nem hiszem el, hogy nincs benne CGI. :DDD Kemény meló lehetett ezt összehozni. Most a második részben volt sasra rögzített kamera, és vártam, hogy a videónaplóban bemutatják ezt a jelenetet (mármint az előkészületeket), de nem volt róla szó. :U Nem is értem. Lehet, hogy ez tényleg CGI volt (csak úgy szemléltetésnek)? ;] Mert egyébként azt mutatták, ahogy siklóernyőzéssel csinálnak felvételeket (a sas siklását modellezték).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.