Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31106) spammer


spammer
veterán

- jelzés nélküli spoiler és az arra adott válaszok törölve -

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31107) aizen92


aizen92
addikt

Egyszerűen ez a Bojack valami elképesztően jó sorozat. Nem csak animációs, hanem rengeteg előszereplős dramedy-t ver.

Ez a Fish Out of Water rész pedig, nem találok szavakat. Rég szippantott be egy animációs sorozat így.
Mindegyik rész zseniális és egyedi a maga módján. Hihetetlenül jól felépített, okos, értelmes sorozat.

Karakterek zseniálisak, történetvezetés se fullad közhelyekbe és unalomba.
Karakterfejlődés pedig szívet szorongató. fck. nem akarom, hogy vége legyen.

A zenék pedig elképesztően jók. Rengeteg outro zenét mentettem már le spotin.
Az utalások, a kis gagek, kikacsintások annyira intelligensek, és sokat így se veszek észre, mert vagy nem értem/ismerem ezt a hollywoodi közeget ennyire részletesen, de mindezek mellett csodálatos utazás ez.

Kíváncsi vagyok az évad végére. mindenkinek ajánlom!

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#31108) Ragnar95 válasza aizen92 (#31107) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én még csak a 2. évad vége felé járok, de egyelőre az a szintű hype, ami körülveszi a sorozatot, nem ért el engem.
Nagyon komoly társadalomkritikákat fogalmaz meg a sorozat, amihez figyelni kell minden percére, hogy felfogja az ember, ez nem a háttérben menjen valami kategóriájú sorozat. A szereplők is valóban zseniálisak, illetve a zenék engem is nagyon megfogtak.
Mindezek ellenére összességében egyelőre nem érzem, hogy nálam akárcsak meg is közelítené a csúcsot a BoJack Horseman az animációs sorozatok között. Élvezem és nézem, mert tényleg megfogja az embert, de nálam a "wow factor" egyelőre nem volt meg.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31109) moonlight115


moonlight115
tag

Dirty Sexy Money Kissé csajos, de nagyon jók a karakterek. Könnyed, vicces dráma. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#31110) spammer válasza aizen92 (#31107) üzenetére


spammer
veterán

Nekem valahogy nem megy. Első évad még egészen tetszett, újdonság volt, de a második évadot untam, de azért végignéztem anno. Belekezdtem a 3. évadba, a 3x04 tényleg ötletes volt, de azóta sem visz rá a lélek, hogy folytassam. Az a bajom, hogy BoJack karakterén kívül senki nem fogott meg. Na jó, még Diane is jó lenne, de a többi... meh. Todd is inkább idegesítő lett, a humor meg inkább fárasztó (bár sok ötletes "easter egg" van a háttérben, az igaz). Jó lenne, amit mondani akar, de nekem a tálalás nem jön be igazán. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31111) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Last Ship

3x12

Jó, nagyon jó, még mindig meg tudnak lepni ezzel a sorozattal. :C

Live-Die-Respawn

(#31112) tepenzed válasza oriic (#31111) üzenetére


tepenzed
őstag

ez a sorozat amúgy egyre jobb :) ez az évad nálam 9/10

Közben amúgy berendelték már az 5. évadot is :D

(#31113) Chamea2


Chamea2
tag

Sziasztok!

Van egy film(de leginkább sorozatrész), ami úgy 15 évvel ezelőtt ment és nem tudom a film/rész címét.
Nagyon erősen hasonlít a Walker a Texasi kopó 7x04 című részére, néhány kivétellel:
- a szennyező anyagot egy házsártos szomszéd engedi a rejtett csatornába és autóval, leginkább olajat és csőből
- kisfiú is van benne egy kutyával és a szomszéd nem szereti a kutyát
- kis srác nyomozza ki, majd fényképet készít a szomszédról és őt a rendőrök a házából elviszik.
Valami ilyesmire emlékszem belőle, láttam a TV-ben párszor.

[ Szerkesztve ]

(#31114) Vladi válasza jonnyjoker01 (#31096) üzenetére


Vladi
nagyúr

a robot nagyon jó lett, nagyon feltornászta magát, igen durva kis thriller lett belőle. :C

Ha feleennyi részben adják ezt elő, most mindenki itt lelkendezne. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31115) Ventur@ válasza Vladi (#31114) üzenetére


Ventur@
senior tag

+1

7-8. résznél kezdődött el a sorozat. Eddig csak altatás volt :DDD . Mondjuk az a cinkes, hogy már csak a dupla epizód van hátra :U .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#31116) k-adi válasza Ventur@ (#31115) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát igen... későn indult be a sorozat... hiába lesz jó a dupla epizód az évad végén, az évad elején lévő altatást már semmi nem kárpótolja :U

(#31117) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Quarry trailer..
Jó a téma, talán a sorozat is jó lesz.

(#31118) odrif válasza bobalazs (#31117) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az első rész már elérhető.

20 éve a Prohardveren

(#31119) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

The Big Bang Theory - Season 9
Kifejezetten tetszett ez az évad, messze nem éreztem olyan erőltetettnek mint az előzőeket. Az elején az volt az érzésem hogy visszajött az igazi Sheldon, mert a megmozdulásain majd' lefordultam a székről. E miatt kissé olyan érzésem van, hogy a kapcsolata Amyvel a visszájára fordul, mint amit a készítők elképzeltek.

Tény hogy nem olyan volt mint az elején ez az évad, de azért messze nem olyan mint a Modern Family most.

Azt pedig nem tudom hogy sikerült elérniük, de ez a zene én fejemben is megmaradt napokra :W :DDD

All→M8

(#31120) spammer válasza callmeakos (#31119) üzenetére


spammer
veterán

Szerintem is egész korrekt évad volt. Ha nem is minden rész röhögős, de mosolyogni még mindig tudok rajta, a karaktereket továbbra is kedvelem, és érthető irányba is vitték néhányukat. A Star Wars epizód pedig fasza volt: amikor Will Wheaton beállított a moziba Star Trek-es ruhában... Mekkora troll. ;] :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31121) bobalazs válasza odrif (#31118) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megnéztem, tényleg jó ez a Quarry. Ment is a tvshowtimeba.

(#31122) Enton


Enton
addikt

Nem tom volt-e már:

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#31123) FoxiestFox válasza Enton (#31122) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:))

(#31124) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Holnap indul a Son of Zorn :C

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31125) oriic válasza Ragnar95 (#31124) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bizony, én már rá vagyok készülve nagyon. :D

Live-Die-Respawn

(#31126) Lauda válasza Enton (#31122) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a srac jatszott a 24-ben is. :D

(#31127) Ragnar95 válasza oriic (#31125) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én is nagyon várom. Az alapötlet szerintem zseniális, remélhetőleg a megvalósítás is rendben lesz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31128) jonnyjoker01 válasza Enton (#31122) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez nagyon jó :)) Igaz, csak kockák értik :B

Üdv. Johnny

(#31129) Vladi válasza jonnyjoker01 (#31128) üzenetére


Vladi
nagyúr

a péhán wazze? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31130) oriic válasza Vladi (#31129) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Épp mondani akartam, hogy itt kb az lenne az érdekes, ha valaki nem értené. :DDD

Live-Die-Respawn

(#31131) moonlight115 válasza Lauda (#31126) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, ő volt az a kórházas terrorista. :K Csúnya vége lett, de hát ez csak a szokásos 24-beli módi. :D

The Night of - Uhh, de jó, így az első rész után...

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#31132) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Hany olyan sorozatrol tudjatok elmondani, h barmikor barhanyszor megneznetek szinte barmelyik reszet?

Szerintem az ilyenek szamitanak igazan jo soriknak.
Sajnos a maiakbol nagyon keves ilyen van :(

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#31133) ígyvanferi válasza Janaboy (#31132) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem 4 ilyen van, és abból 3 már jó pár éve befejeződött, igen. Meg még kb. 3, amit ha nem is végtelen sokszor, de néhányszor még biztos végignézek vagy előveszem időnként egy-egy évadát.

[ Szerkesztve ]

(#31134) leslieke válasza Janaboy (#31132) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Friends a No1. sorozat, bárhol bármikor, bármelyik epizód jöhet. De a TBBT és a BSG is bármikor nézős.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31135) kisgyerek85 válasza Janaboy (#31132) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szerintem nem csak ez szamit jo sorozatnak, mert pl. ott van a The Shield vagy a Breaking Bad. Iszonyu jo mind a ketto, de csak ugy megnezni egy kiragadott reszt nem tudnam megnezni. Nem is, hogy nwm tudnam, hanem ertelmetlen. Amugy, hogy a kerdesre is valaszoljak: Jobaratok, Ferjek Gyongye, Tortetok, The Office

(#31136) Ragnar95 válasza Janaboy (#31132) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1-1 részt megnézni szerintem csak kb sitcomoknál/vígjátékoknál vagy mondjuk krimiknél van értelme, ahol nem zavaró, ha nem emlékszel az előzményekre.
Annyi jó sorozat van amúgy, hogy én nem szeretem újra nézni azokat, amiket már láttam, egyedül a HIMYM volt az, amit 3-4x végignéztem anno.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31137) abridabri válasza Janaboy (#31132) üzenetére


abridabri
veterán

Stargate (SG1) / Star Trek osszes . Ezeket barmikor megnezem . Mas sorozat nem jut eszembe ,ami jo lenne masodjara is. Inkabb nezek valami ujat amit meg nem lattam , filmeknel is igy vagyok vele.

(#31138) bambano válasza Janaboy (#31132) üzenetére


bambano
titán

rémrendes család :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31139) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Son of Zorn S01E01
Annyira nem volt jó, mint vártam, de valószínűleg ebben közrejátszott, hogy a legtöbb poént ellőtték már a trailerben. Rossznak viszont semmiképp sem mondanám, remélhetőleg a következő résztől jönnek az új poénok és még jobb lesz ez :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31140) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sorozat kerestetik!

100 szerencsétlen kölköt ledobnak a földre (mert ott már nincs senki), hogy megnézzék mi a helyzet arrafelé. Aztán lehet találnak lent egy wall-e-t vagy valami nem odaillőt. Ki a nyertes?

halahala

(#31141) gyuromoj válasza xenom0rph (#31140) üzenetére


gyuromoj
veterán

esetlegez?!

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#31142) FoxiestFox válasza Janaboy (#31132) üzenetére


FoxiestFox
félisten

That 70's Show. :D
Stargate, BSG, Married With Children (igen így egy sorban, lol) van még pár azért.. mondjuk jelenleg egy sem fut hasonló, számomra.

(#31143) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Suits S06E09
Jó rész volt, nem is feltétlen a happy ending miatt, inkább azért, mert visszatértek a régi fordulatok és végre köze volt a joghoz megint a sorozatnak.
Kíváncsi leszek, mi lesz a bonyodalom a következő részben, mert a mid-season break előtti rész emlékeim szerint általában cliffhangerrel zárul.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31144) spammer


spammer
veterán

Son of Zorn 1x01

Nekem ez lapos volt, és nem csak azért, mert a trailerben ellőttek már pár poént. Tipikusan az, amiből egy-egy jelenet vagy duma kiragadható, a youtube-on nézve viccesnek tűnik, de egyben már kevésbé működik. Persze ez még csak az első rész, eléggé alapozós, talán majd javul még, de most úgy vagyok vele, hogy valószínűleg megvárom az évad végén a véleményeket róla.

Számomra nagy negatívum: hogy bár úgy általában milyen cenzúra van az országos adókon, de itt belefért, hogy egy ártatlan állatot lekaszaboljon a főszereplő, "csak úgy", aztán azt bevágják a kukába, miközben folyik 20 liter vér. Ez tényleg nagyon poénos. :U És itt nem arról van szó, hogy rajzolt-e az az állat, és hogy valós állatról vagy mitológiairól van-e mintázva, hanem a mögöttes tartalomról és arról, mit közvetít ez a karakterről (bármit legyilkol a "való világban" is, szó nélkül), milyen erkölcsi üzenete van az ilyennek. Tudom, hogy ez nem gyerekmese, de az öncélú erőszakot nem szeretem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31145) jonnyjoker01 válasza xenom0rph (#31140) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

The 100 :DDD :DDD :DDD

Amúgy bármilyen véleményed alakul ki a sorozatról, ne állj meg az első évad első felénél, mert nagyon komoly lesz a később. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#31146) Ragnar95 válasza spammer (#31144) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Spoileres részhez: szerintem nem volt ezzel baj, mert nem úgy jött le, hogy azt akarnák mögöttes tartalomként közvetíteni, hogy az állatok élete mennyivel kevesebbet számít, mint az embereké, inkább azt akarták ezzel is kihangsúlyozni, Zorn mennyire más világban él. Kicsit szerintem olyan, mintha egy kora középkori "barbár" harcost kiragadnál a saját idejéből és a jelenbe helyeznéd. Érthető, hogy a ma már értelmetlennek tartott erőszak számára teljesen normális, mert nagyon más társadalmi konvekciók között nevelkedett.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31147) gerii


gerii
addikt

Last Ship évadzáró lehet hogy finálé volt?

(#31148) spammer válasza Ragnar95 (#31146) üzenetére


spammer
veterán

Értem én, de akkor sem tartom jónak az ezzel való viccelődést. No meg ennyi erővel lecsaphatja bármelyik embernek is a fejét, akár a felesége új fasziját is megölhetné simán, miért ne? Hisz nála ez belefér... Pont az lenne a lényeg, hogy nem, nem fér bele, itt nem tehet meg ilyen dolgokat. A készítők ezt sajnos nem tartották fontosnak, pedig ha már a két világ közötti különbséget akarjuk szemléltetni, akkor fontos lett volna, csak úgy tűnik, ők mindent a poénoknak rendelnek alá. Hogy tanulság és karakterizáció mennyi lesz, az majd kiderül. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31149) xenom0rph


xenom0rph
őstag

De rohadt unalmas ez a The 100. (2. rész fele)

Végig ilyen gyász lesz? Alfa Béta Théta kampusz az űrsíkló környékén, vodoo dobosok, orgiák, késes harcok. Tini lelkifurka, erőfitogtatás?Skandáljunk valamit mert attól jobb lesz? Sok ez nekem :DDD

-Közeledek a húszhoz tehát nem az én korommal van a gond, csak az már sok -vagyis kevés- az én ingerküszöbömnek

[ Szerkesztve ]

halahala

(#31150) Ragnar95 válasza spammer (#31148) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, lecsaphatja egy ember fejét is, ha ellenségnek véli őt.
Szerintem rosszul állsz hozzá a kérdéshez, mert semmi nem indokolja, hogy Zorn komolyan vegye az emberéleteket, amikor egy olyan civilizációban lakott egész életében láthatólag, ahol az élet nem egy érték, amit őrizni kéne, ld. a nyitójelenet.

Szerintem ettől a sorozattól kár platói magaslatokat várni, a poénokra lesz kihegyezve az egész, amivel nincs is probléma, ha azokat jól tálalják.
xenom0rph: az első évad fele kicsit lassabban indul be, de mindenképp megéri kitartani, mert nagyon durva fejlődésen megy keresztül a sztori és az egész sorozat

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.