Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91801) 5leteseN válasza sambenez (#91800) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Igen, mintha azok(és talán a 20-asok eleje) 2009-től lennének.
A korábbiaknál viszont ezek a P-sek is 50-100W-tal kevesebbet fogyasztanak, és jobb a kép, és általában több HDMI-van.
Azt nem tudom ez még csak házon belüli új generációs plazma-panel volt, vagy már (részben) a Pioneer plazma-öröksége is benne volt.

Itt az 1080p-sekről beszélek, mert a kisebb felbontásúakat nem néztem, nem vettem. P-s van kettő.

(#91802) tmscsaba válasza sambenez (#91798) üzenetére


tmscsaba
tag

19e -ért.., ..19.990,-re emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#91803) sambenez válasza tmscsaba (#91802) üzenetére


sambenez
addikt

Ezért írtam hogy 20e. Nekem az 20 nem 19.

(#91804) Csöves válasza sambenez (#91800) üzenetére


Csöves
senior tag

:K

Aquila non captat muscas.

(#91805) kacsento1 válasza 5leteseN (#91799) üzenetére


kacsento1
senior tag

Én 2010 április végén vettem az országban már csak egy helyen árult utolsó db TXP50X10Y plazmámat. Kifutó volt, 2010-ben már az x20 jött, ahol a vertikális felbontás 1366-ról 1024-re esett vissza, ezért is kerestem a 2009-es x10 szériát (persze hd-ready felbontásban). Mai napig őt nézi a család. Fogalmam sincs mire cserélném ha egyszer...

(#91806) 5leteseN válasza kacsento1 (#91805) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Szinte agyonüthetetlenek: mert hogy abból a polikarbonát anyagból van plazma-panel előtti néző felőli réteg, amiből a golyóálló üveget ragasztják(csak azok +3-4-5 hasonló réteg). Egy csomó pub-üzemeltető bosszant, mert felfedezték a "sörálló" plazma-TV-t a kocsmáikba, a pár hetente cserélendő összetört 5-6-700€-s LED-TV-ik helyett.
Használják az eszüket, én meg cserébe már nem találok a "Kikötőben" 65-ös Pana-plazmát magamnak :O :O

[ Szerkesztve ]

(#91807) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok
Rokonoktól kaptam egy használt Pana TX-P54Z11E tévét, és adtak még hozzá egy Tunert, ami kell a működéshez.
Viszont, be kapcsoltam a a tévét, ki írta, hogy csatlakoztassam a Tunert, vagy PC-t, oké ez még nem történt meg.
De semmilyen gombokra nem reagál, nem tudok hangerőt, vagy a menübe se belépni, alul a LED villog, viszont semmire nem reagál, csak a Felirat jelenik meg.

Ez ilyen Őskori tévé, vagy kuka az egész?

(#91808) liszi70 válasza Dave567 (#91807) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor csatlakoztass rá valamit, nézd meg, mit csinál. Egy dvd lejátszó, vagy bármi, hdmi-n, scart-on. Lehet, hogy valami jelet érzékelnie kell ahhoz, hogy tovább lehessen lépni.

[ Szerkesztve ]

(#91809) Dave567 válasza liszi70 (#91808) üzenetére


Dave567
addikt

Persze világos, mert ez a Tuner Panasonic Viera márkájú, ezen van internet csatlakozó scart, 4 HDMI, PC, de ez egy külön álló BOX, gondolom akkor ez az agya, és még ehhez, a tévé meg csak megjelenítő. :D :R
Mondjuk most még nem fog menni, mert nincs hova elhelyezni, nem tudom sehova rakni, keresnem kell helyet neki, de gondoltam előtte bekapcsolom már, csak hát nem jutottam sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#91810) liszi70 válasza Dave567 (#91809) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hangszóró van benne? Nekem van egy olyan Philips plazmám, aminek szintén külső tunerje van, és hangszóró sincs benne, két kis hangfalat kellett rákötnöm. :)

(#91811) Dave567 válasza liszi70 (#91810) üzenetére


Dave567
addikt

Huhh az is jól nézhet ki. :D

A két oldalán van neki, fel van rögzítve.





(#91812) ma-Zo


ma-Zo
tag

Sziasztok srácok,

Szerintetek érdekelhet valakit egy G30-as 50"-os?
Totál megkímélt, semmi baja, nincs beégés vagy bármi bármi egyéb probléma.

Köszi ;)

(#91813) KTTech válasza ma-Zo (#91812) üzenetére


KTTech
veterán

Nincs reális értéke. Jobb megtartani, mint eladni... (de amúgy 25-30E Ft körül elviszik).

Aminek értéke van, az a 60-as széria, abból is a magasabb kategória és nagyobb képátmérő.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#91814) 5leteseN válasza ma-Zo (#91812) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A karácsonyi és év-végi bevásárlások után mindenkinek túl sok TV-je van. Pár hónap alatt ez a túlkínálat elkopik, szerintem majd akkor lesz kicsivel jobb árban eladható.

Én "tök-jól" használom monitornak, annak ellenére, hogy állítólag a beégési veszély miatt nem optimális, de én rövidre vettem a kikapcsolási időt a számítógépen, és az ilyen üzemmódban használatos 2 év alatt nem alakult ki nálam beégés, egyebek, semmi. :C
Szintén a 20-as 30-as széria egy-egy darabja.

(#91815) BBéci válasza KTTech (#91813) üzenetére


BBéci
titán

Átmérő? :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#91816) Márk válasza BBéci (#91815) üzenetére


Márk
senior tag

Átló?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#91817) KTTech válasza BBéci (#91815) üzenetére


KTTech
veterán

Kicsit fáradtan írtam 😃

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#91818) sinick válasza KTTech (#91817) üzenetére


sinick
senior tag

Faterom műszerész, végig járt hozzánk a Rádiótechnika magazin és abban még a katódsugárcsöves tévék kapcsán gyerekként többször láttam a "képátmérő" kifejezést.

Szerk.: Sőt, Videoton hirdetés :D

[ Szerkesztve ]

(#91819) KTTech válasza sinick (#91818) üzenetére


KTTech
veterán

Az enyém is az volt (TV műszerész), lehet, onnan maradt meg a fejemben még. Meg a középsuliból amikor '93-ban, elsőben még 12"-os katódsugárcsöves FF monitorokon tanultunk, napi 4-6 órát informatikát (annak köszönhettem a szemüvegem) :D
De ma már szinte senki nem használja ezt a kifejezést.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#91820) DVlad válasza sinick (#91818) üzenetére


DVlad
őstag

Szerintem egyszerű a magyarázat. Rosszul használta a "szaksajtó".

(#91821) rxmiss válasza KTTech (#91819) üzenetére


rxmiss
junior tag

hasonlo koruak lehetunk akkor, nekem is rendben van a 'kepatmero'... lehet h meg abbol az idobol szarmazik a kifejezes, mikor inkabb 'hordo' volt a kijelzo :D vagy a kerek szkop kepernyotol. hiszen igazabol az 'ernyo' sem jo mar :D

(#91822) DVlad válasza rxmiss (#91821) üzenetére


DVlad
őstag

Jogos, lehet!
De az átmérő mindenképpen körhöz kötött, és a látható/mérhető üvegfelület akkor sem volt kör alakú.

(#91823) rxmiss válasza DVlad (#91822) üzenetére


rxmiss
junior tag

igen, ertem a problemat. hivatalosan atmeroje a kornek van. meg az ellipszisnek. meg a grafnak :D

(#91824) kenguru99 válasza DVlad (#91820) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Lásd. még "bakelit" lemez :(

(#91825) sambenez válasza kenguru99 (#91824) üzenetére


sambenez
addikt

Minek kellett volna nevezni?
Acetilcellulóz-polivinilklorid lemeznek? ;]
Egyébként még ma is elterjedt megnevezés a bakelit.

(#91826) kenguru99 válasza sambenez (#91825) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Lemez, hanglemez, vinyl lemez. 1990 előtt senki nem hívta bakelitnek, valami tudatlan újságírónak sikerült elterjeszteni ezt a baromságot.

(#91827) sambenez válasza kenguru99 (#91826) üzenetére


sambenez
addikt

1990 előtt senki nem hívta bakelitnek

Nem tudom ezt honnan veszed, én mást látok:
„Ezek az apró, vagy nagyobb bakelit lemezek hordozói a magyar muzsika, a mai magyar zenei kultúra szép eredményeinek.” (Népszava, 1965. július 25.)
Persze a tudatlan újságíró még megállhat. ;]
De az emlékeim szerint is még nagyon szocializmus volt amikor ezt használták a lemezekre.

(#91828) M_AND_Ms válasza sambenez (#91825) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak azért furcsa, mert sohasem készült bakelitből.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#91829) sambenez válasza M_AND_Ms (#91828) üzenetére


sambenez
addikt

Ezt mindenki tudja, mégis mindenki érti miről van szó, ha azt mondod bakelit.

(#91830) svedmalac válasza kenguru99 (#91824) üzenetére


svedmalac
tag

Mér, annak is van átmérője? :DDD

[ Szerkesztve ]

HP ProDesk 600 G6, Dell E5450, Panasonic 50GT50, Nokia 930, Xiaomi Mi9 Lite, Citroen 2CV és C5 X7

(#91831) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Múltkor fejtegettem, hogy a 60as szériás Panasonic plazmához képest még mindig nem láttam igazán jó oledet és páran lehurrogtak. Mondtam asszonynak, mekkora poén lenne a nappaliban a 2m szélességű fal szakaszról leakasztani a festményeket és feltenni egy k nagy tv-t, hangfalakat, erősítőt, mélynyomót stb, megvalósítanám a régi házimozis álmot. Erre azt mondta, ha szeretnéd, valósítsd meg, támogatom! Na erre nem számítottam. :D

Tehát bár tudom ez nem oledes topic, de ti értitek legjobban, mert többen jártatok ebben a cipőben, ezért a kérdés a természetesen az, hogy milyen oled tv-t ajánlotok egy megrögzött plazmásnak? Nyilván a mozgásmegjelenítés a prioritás. Méretben a minél nagyobb a jelszó, az ár most annyira nem fontos, ha 1mFt akkor annyi.

(#91832) salapp válasza zsoltee10 (#91831) üzenetére


salapp
addikt

Soha nem kapod meg a plazmás mozgást.
A legjobban finomhangolható ilyen téren a Sony, a családban van több. Nagyon szerethető mind, de hozzá kellett szokni, hogy nem plazma.
Cserébe nagyon nyugodt a kép, gyönyörű színvilág, igazi feketék, durva 4khdr élmények mondjuk valamilyen úti film esetében.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#91833) CheGhost válasza zsoltee10 (#91831) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Ha sikerül megvalósítani, akkor egy élménybeszámolót szívesen olvasnék. :B :)

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#91834) maxpayne válasza zsoltee10 (#91831) üzenetére


maxpayne
csendes tag

Várd meg az LG új készülékeit. Most fogják bemutatni a 4. generációs OLED kijelzőket (megj.: G4-re meg C4-re érdemes fókuszálni) a napokban.

Amennyiben kifejezetten csakis a mozgásmegjelenítés számodra a fontos, úgy perpill a SONY OLED-ek a legjobbak sztem is. (Persze a VT60-as Pana plazmám szintjét továbbra sem érik el, így egyelőre nem érzem égető szükségét, hogy váltsak. 😅)

[ Szerkesztve ]

(#91835) bucsher válasza maxpayne (#91834) üzenetére


bucsher
őstag

Sony-ból bármelyik OLED? Vagy milyen típust érdemes megnézni?

In the pipe - five by five!

(#91836) maxpayne válasza bucsher (#91835) üzenetére


maxpayne
csendes tag

Én személy szerint jelenleg SONY XR-55A95L-t vennék vagy XR-65A95L-t. Mivel a SONY-nál a mini LED irányába mozdultak el, így a 2024-es CES összefoglalókat megnézve, így félő, hogy ez az utolsó valamirevaló OLED TV készüléke a gyártónak.

(#91837) salapp válasza maxpayne (#91836) üzenetére


salapp
addikt

Érdekes, hogy pár napja, a Sony "4000nit a jövő" böffentése óta mindenki azon huhog, hogy a Sony dobni akarná az OLED-et.
A Sony egy hatalmas bevételekkel rendelkező, nagyon diverzifikált cég. Bevételeinek jelentéktelen részét teszi ki a tévé értékesítés, azonban arculat oldaláról fontos, hogy legyen nekik ilyen. A mobil ágazatot meg a VAIO laptopokat könnyebben kukázták, mert azoknak nem volt különösebb kapcsolata fősodorral náluk.
Azt értem, hogy pénzügyileg a legjobb döntés saját fejlesztésű, gyártású technológiákat felvonultató készülékek gyártása. Egyébként a lehámozott Sony miniLED képernyőkkel mutatták be, hogy az új fejlesztésű háttérvilágítás milyen profin képes fényerő-fokozatokat megjeleníteni. Az biztos, hogy ez jó írány, és a piac jelentős része örömmel fogadja a szuper csúcsfényekkel rendelkező ilyen tévéket. És mivel a megjelenítőt nem kompletten az LG Displaytől vagy a Samsung divíziójától veszik majd ezekhez, így versenyképesebb fogyasztói árak mellett is sokkal nagyobb profittal tudják értékesíteni ezeket a készülékeket.
De hogy emiatt kompletten dobnák mostanában az OLED tévéket?
Miért tennék? Évek óta a szakma által is elismerten szállítják az "év legjobb OLED tévéje" készülékeket. Tudják, hogy presztízsértéke van OLED-eket kínálni és a vásárlók igényesebb, pénzesebb felső szegmense ki fogja fizetni a többletet az általuk implementált hozzáadott értékekért (acoustic surface audio, képalkotási algoritmusok).
Az lehet, hogy esetleg mondjuk a WRGB OLED-eket kiveszik a kínálatból később és - ha nem lesznek rossz tapasztalatok, illetve a kisebb és nagyobb képátlót is le tudják fedni - csak QD-OLED kijelzőket használnak majd ezekhez a tévétípusokhoz.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#91838) BBéci válasza zsoltee10 (#91831) üzenetére


BBéci
titán

Maradhatnak a festmények, ha vásznat engedsz le eléjük és vetítesz. Az tényleg házimozi lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#91839) zsoltee10 válasza BBéci (#91838) üzenetére


zsoltee10
addikt

erre is gondoltam, csak a vetítőt, és főleg annak kábelezését nem tudom elhelyezni esztétikusan. Beton gerendába, födémbe fúrni, kábelcsatornázni, hááát, oltári szopás és asszonynak nem tetsző végeredmény... de érdekelne, hogy milyen vetítőt, vásznat ajánlanál?

(#91840) DVlad válasza zsoltee10 (#91831) üzenetére


DVlad
őstag

Én egy Panasonic oledet vettem a plazma mellé, és bár nehéz összehasonlítani az élményt, mert az oled 65", a plazma 50", de hamar megszoktam a másságát. Egyáltalán nem tudnám kijelenteni, hogy az egyik rossz a másikhoz képest, amit egy led tévével kapcsolatban már simán. Én pár tesztelő véleményére hallgattam minden alkalommal, és a mérhető adatok alapján ezek a tévék voltak abban a pillanatban számomra (is) a piac legjobbjai. Nyilván más a helyzet egy olcsó plazma vagy olcsó oled esetén, mert ott is nagy különbségek vannak.
Én szívesen vettem volna megint plazmát, ha még lett volna (kizárólag Pio vagy Pana felső kategória), de nem volt, ezért lett oled a 2. tv.
Szerintem ha felsőbb kategóriás oledet választasz, akkor nem fogsz csalódni.

(#91841) Somansky


Somansky
aktív tag

Sziasztok!

Tv vásárlása előtt állnék. :)
Egy Panasonic TX-P42G20E 42"-os Plazma tv-m van, ami már 14 éves lesz. Szépen teszi a dolgát, Imádom!
Új házba költöztem és falra tenném. Oda már kevés lenne a 42" és ugye a tv sem mai darab. Eddig nem láttam értelmét lecserélni, mert film nézésre tökéletes volt. Igaz a fényereje csökkent az évek alatt és a kissé világos nappaliba már olyakor kevés ez.
Sony 90L (FAL) vagy 80L (OLED) között vacillálok. Ahogy olvastam mindkettő remek darab. A plazmához talán az Olded all a legközelebb, de árban azért drágább is mint a sima led. Nézegettem a kiállított darabokat, bár 90L sehol nem volt, mert azt mondták új és nem is éri meg tartani, mert árban szinte az OLED.
Szóval tanácstalan vagyok. A 80L, ha minden igaz az LG Evo C3 panelt használja, amit szintén dicsérnek. Az LG C3 kicsit olcsóbb is , mint a Sony, de valahogy ódzkodok a korai kütyüktől, bár a samsung-ot meg zsigerből kerülöm :)
Ti mit javasolnátok? 65"-os méret lenne az ideális méret a számomra. Nagyrészt a film nézés a cél HD, FULLHD és 4K tartalmakkal, néha tv adások (Yettel, Direct one) is.

Köszi a segítséget! :)

www.somansky.com

(#91842) maxpayne válasza Somansky (#91841) üzenetére


maxpayne
csendes tag

Ha tudsz várni kb 2 hetet akkor elképzelhető, hogy eladó lesz a Panasonic P55VT60-as plazma TV-m. Patika állapotban, dobozával, leírással, minden tartozékkal 175 ezer forintért. Mi is épp most költözünk be a lakásunkba, így felújítás után és hamarosan ki fog derülni, hogy túl nagy-e ide a TV és venni kell esetleg egy kisebbet, vagy maradhat ez... :) Mostani berendezési elképzelés szerint maradhat, amit én személy szerint nagyon remélek, de még bármi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#91843) all6atos válasza salapp (#91837) üzenetére


all6atos
tag

Nem tudom ez mennyire igaz, hogy tavaly is "csúsztak" a konkurenciához képest a bejelentésekkel, de én is várnék, nem kizárt egy 3. generációs Samsung paneles prémium TV tőlük, főleg a PlayStation mellé.
A mini LED inkább érződik irányfénynek, mint zárszónak. Vertikális integráció, haszon növelés. A Panasonic-nál inkább érzem a hattyúdalt.
Bár a '23-as A95L árai most mentek vissza (itthon legalábbis). Lehet, csak WOLED marad végül, de azzal feltennének mindent 1 lapra, és a kínaiak (TCL, Hisense) lennének a versenytárs.

Ha lenne új 3. generációs QD paneles Sony, én WOLED helyett tuti azt venném.

[ Szerkesztve ]

(#91844) Somansky válasza maxpayne (#91842) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi, de mint írtam 65" vagy felett keresek és már nem plazmát :)

www.somansky.com

(#91845) BBéci válasza zsoltee10 (#91839) üzenetére


BBéci
titán

A Projektor topic témája. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#91846) hunspikey válasza zsoltee10 (#91831) üzenetére


hunspikey
őstag

Ha ez neked bármennyit is segít, akkor én 65VT60 után vettem LG 65C9-et, majd most idén LG 77G3-at.

Mindenki mondja hogy az OLED így szarul mozog, meg úgy szarul mozog. Igazából ez szokás kérdése. Azt tudni kell, hogy rohadtul nem mozog szarul, egyszerűen az van, hogy a képkocka váltások nulla idő alatt történnek meg és minden frame folyamatosan kint van a tv-n tehát nincs plazmás belövés, hanem sample and hold technika van- kirakja a képkockát, vár 1/23.976 sec-et, majd kirakja egy ezred alatt a következőt, nincs átmenet nincs laca faca, ott a következő kép. Na most ez van akinek bántja a szemét. Azért bántja, mert egy világos képrészlet kicsit hajlamos beleégni a retinádba és szarul jön ki az emberi szemnek, hogy egyszer csak arréb ugrik - szaggatva ugrál. Én egyébként nagyon gyorsan megszoktam, sőt megszerettem ezt a fajta mozgást, ellenben hánytam a plazma rainbow effektjétől meg a foszfor trailtől meg minden egyéb vackától, miközben persze gyönyörű volt a képe - vt60-na. :)

De figy - mondok valamit - azért a G3-at ha megnéznéd, egy HDR természet filmmel- szerintem nem mondanád hogy jobb a plazma. Szerintem agyonveri. Egyszerűen a 10 bites HDR, ha úgy van felvéve, iszonyat milyet szól. Szóval csak azt akarom mondani, hogy van a plazma után is élet, vegyél nyugodtan egy OLED-et nincs velük semmi gond. Arra figyelj, hogy ha már veszed akkor olyat vegyél ami tud legalább 900 nitet HDR-ben 10%-ig bezárólag, különben nem lesznek ütősek ezek a tartalmak, tehát pl LG B3 széria kizárva.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#91847) zsoltee10 válasza BBéci (#91845) üzenetére


zsoltee10
addikt

igenis értettem! Érkezem :)

(#91848) zsoltee10 válasza hunspikey (#91846) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszönöm szépen neked is és a többieknek is a tanácsokat, rágódom rajta még egy kicsit, meg nem is SOS a dolog, de idén szeretném megvenni.

(#91849) Gabor970 válasza maxpayne (#91842) üzenetére


Gabor970
addikt

Szerintem nincs olyan kicsi nappali, ahova az 55" nagy lenne. Tévéből és női mellből nincs túl nagy.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#91850) BBéci válasza Gabor970 (#91849) üzenetére


BBéci
titán

Egyikkel sem értek egyet. :(
Volt nálam 63 colos Samsung, nézni jó volt, de kiakapcsolt állapotban uralta 22 négyzetméteres szobát. Hatalmas sötétszürke lap, rágondolni is borzalom. Inkább vetítek, a 2,4 m széles vászon elvan a tokjában, csak filmnézéskor eresztem le. az 50 colos GT60 elé.
Mellből a szép forma fontosabb, mint a méret. Ha túl nagy, akkor biztosan lóg, hacsak nem 16 éves a lány. Műmelleket bottal sem piszkál meg egy igényes férfi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.