Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72501) Kernel válasza hunspikey (#72500) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha már itt vagy, múltkor utaltál arra a jelenségre, ha jól emlékszem, amikor a szürkeskála egyik lépcsője mondjuk enyhén zöld felé hajlik, másik kék felé stb.

Ezt végül az RGB alapszintek (fekete egyensúly) és erősítések (fehéregyensúly) megfelelő beállításával lehet / kell kikompenzálni?

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#72502) hunspikey válasza Cool Face (#72488) üzenetére


hunspikey
őstag

Milyen képe lehet?

pontosan megmondom neked: álló kép: túlszaturált mesevilág - kalibrálva oké - kontraszt szinte végtelen - azaz nagyon ütős a képe.

Ha jó a panel - mert láttam ilyet, akkor tudja az SRGB színteret- magyarul lehet színhelyes.

felbontás: 1 méterről nézve - nem létező 4k-s forrásból etetve kurva jól nézne ki
Valós távolságból nézve, szart se látsz belőle-- azaz a 4k teljesen értelmetlen.

Mozgás: brutál szar: nem véletlen, hogy iszonyú lassú jelenetekkel van demózva a tv.

Élettartam: gáz: egyenetlen öregedése a primér színeknek, beégés gyanú stb..

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#72503) hunspikey válasza Kernel (#72501) üzenetére


hunspikey
őstag

Egy sávja? Azaz ha horizontális a gradiens, akkor egy sávban függőlegesen van benne zöldes, vagy sárgás?

Vagy úgy amblokk egyenletesen a skála bal vagy jobb oldala megy el színesbe - főleg az IRE 5;10, illetve 95;100 ?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#72504) Kernel válasza hunspikey (#72503) üzenetére


Kernel
nagyúr

Függőleges sávokból álló skála, több lépcsőjén is megfigyelhető, hogy vagy erre, vagy arra elhúz, de nagyon enyhén, sokan talán észre sem vennék.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#72505) hunspikey válasza Kernel (#72504) üzenetére


hunspikey
őstag

Oké - az RGB tracking probléma - ne a cut-offhoz meg a gainhez nyúlj!

TV-n, fehéregyensúly/részletes alatt találod, de azzal igazi cumi, javaslom a pana app2-t ehhez!!!

Ha sárga, akkor tegyél bele kéket, ha zöld akkor vegyél ki zöldet.

Nagy általánosságban: ha primér színt látsz benne, akkor azt a primért vedd ki, pl pirosas akkor piros mínuszolás, ha meg szekunder színt látsz benne, akkor a színpárját tedd hozzá: sárgánál kéket, ciánnál pirosat, lilánál zöldet.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#72506) ukez válasza bucsher (#72493) üzenetére


ukez
csendes tag

Hasonló problematika, csak fordítva.

Nekem a G20 HDMI1-en automatikusan átkapcsolt ha ott jelet kapott.
Azonban ugyanezt a GT60 nem teszi, és nem találok rá semmi beállítást a menüben.

(#72507) hunspikey válasza Kernel (#72504) üzenetére


hunspikey
őstag

Sorry, lejárt a szerk. idő : szóval, azt, hogy "hol" van az a sáv, azt ki kell találnod, de itt jön be a képbe a pana app2 mert ott rángatod a csúszkát és ordít ha rossz IRE értéknél vagy. Így kell "megkeresni" hogy hol kell belenyúlni (melyik IRE értéken kell tekerni)

A cut-off egyébként rohadt jó de nem erre.

Arra használd, hogy kiírtsd a maradék hue dither-t a szélesvásznú sávból.

Első lépés:

black level videóval belövöd a brightness-t addig, hogy a ref- fekete villogjon.

Figyelem: ez csak 2.2 vagy világosabb gammánál lehetséges megfigyeléseim szerint, 2.4-esnél örülj a 17-es oszlopnak!

Ha ez megvan, akkor irány egy szélesvásznú film

Legjobb esküszöm a Samsara - ott ordít mindig - rögtön a legelején amikor ki van írva a rendező neve.

No- ott megnézed 20 centiről, hogy melyik színnel dithereli be a feketét (ha egyáltalán be dithereli)

Ha igen, akkor a cut-off-al kiírtod belőle azt a színt. Nálam a vörös volt az áruló :)

Ezután biztonság kedvéért nézz egy IRE 5 - illetve IRE 10 szürkét a mérő diszkről- hogy nem ment-e nagyon el az "alja" a szürkédnek. Ha elment akkor NE a cut-offot húzd vissza, hanem IRE 10-nél nyúljál bele kőkeményen, akár -30 -as értékek is simán jók.

Ügyesen! :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#72508) hunspikey válasza ukez (#72506) üzenetére


hunspikey
őstag

pedig van - csak nem tudom fejből :( sorry - keresd ott ahol a viera link opció is van - ott van úgy emlékszem.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#72509) ukez válasza hunspikey (#72508) üzenetére


ukez
csendes tag

Hát nem jövök rá, pedig elméletileg működnie kéne.
"vezérelt bekapcsolás BE"

(#72510) Kernel válasza hunspikey (#72507) üzenetére


Kernel
nagyúr

Köszi, csak ez egy LG, itt egy kicsit másképp van, van egy haladó profil a finombeállításhoz, másodlagos színek, ilyesmi, majd megnézem alaposabban.

Eddig a feketét és a fehéret kellett bejátszani semlegesre, csak nem voltam biztos benne, hogy a közbenső eltérések oka is ebben keresendő (esetleg valamit nem találtam el jól), vagy máshol.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#72511) hunspikey válasza Kernel (#72510) üzenetére


hunspikey
őstag

Nincs gond, hogy LG, csak kérdés, hogy van-e tíz pontos kalibráció RGB-re?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#72512) liszi70 válasza ukez (#72509) üzenetére


liszi70
nagyúr

A 60-as szérián már nincs automatikus bemenetre állás, ami a régebbi szériákon a HDMI 1-en volt elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#72513) ukez válasza liszi70 (#72512) üzenetére


ukez
csendes tag

Értem.
Akkor nem keresem tovább:-)
Köszi.

(#72514) hunspikey válasza liszi70 (#72512) üzenetére


hunspikey
őstag

Az, hogy lehet, nekem simán bekapcsolja a bluray a TV-t ha beletolok egy lemezt.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#72515) claire78 válasza Shadowbull (#71990) üzenetére


claire78
senior tag

Nos, úgy tűnik valóban nem lehet VT60-nal SD kártyára felvenni.. :( Muszáj leszek egy SSD-t beszerezni. :)

(#72516) MasterMark válasza hunspikey (#72514) üzenetére


MasterMark
titán

HDMI-CEC?

Switch Tax

(#72517) liszi70 válasza hunspikey (#72514) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az eszköz bekapcsolódása teljesen más kérdés, mint a szóban forgó HDMI 1 bemenet-váltása. :)

(#72518) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Hali!

Vettem az edi-től egy próba lehetőséget, amin egy film szolgáltató szolgáltatásait próbálhatom 14 napon át 999 Ft-ért. Azt írja, hogy okos tv. tablet, gamepad, okostelefon, stb mind jó. Mivel nem tudom, hogy csak ott használható-e ezek közül, ahol beregisztrálom a kuponomat, biztos, ami biztos, az ST50-en keresztül, a tv böngészőjén mentem fel az oldalukra és érvényesítettem a kupont. Na, akkor nézzünk filmet. Ki is választottam egy HD filmet, inditanám a play gombbal és erre felajánlja, hogy töltsem le a silverlight nevű programot, ami kell a lejátszáshoz. Néztem, hogy hogyan, el is jutottam addig, de ott fennakadtam, mert választanom kellene a MAC, a linux meg a Microsoft között. Na itt megálltam. Hogyan tovább? Ismeritek ezt a szolgáltatót? Hogyan tudom rábírni a tv-t, hogy dolgozzon? Az oldal www.f-fel kezdődik és .tv -vel végződik. Nem tudom, hogy itt kiírható-e a neve, ha valaki tud segíteni és nem írható ki, priviben segitsen, ha tud. Előre is köszi.

Még valami. A számítógépemen is bementem, ott látom a film mellett, hogy "élő előfizetés", ki is választottam a filmet. De itt nem kérte a Silverlight letöltését, viszont kérte, hogy a gépet regisztráljam a lejátszáshoz. NA most, ha a gépet beregisztrálom, vajon engedi-e attól még, hogy a tv-vel nézzem a filmet, a tv böngészőjén keresztüli belépéssel? Hmm...

[ Szerkesztve ]

(#72519) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

még csak annyit, hogy a MAC, a Linux mellett a Windows lehet a választás, nem a Misrosoft... :(.
A tv vajon melyiket használja? Már ha egyáltalán bármelyiket a háromból kell választani. Fű vagyok ehhez...

(#72520) spiky03 válasza tamáspapa (#72518) üzenetére


spiky03
veterán

ez érdekes történet.

várom a részleteket ha sikerül eljutnod egy film megtekintéséhez, hogy milyen is.
korábban kérdeztem ezzel a szolgáltatással kapcsolatban itt, hogy milyen minőségű ez a hd filmezés, meg a hang az milyen? sima sztereó vagy 5.1 esetleg lehet-e választani hangsavok, feliratok között?

váram a beszámolód

thx

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#72521) MasterMark válasza tamáspapa (#72518) üzenetére


MasterMark
titán

TV-n nem lesz silverlight.

Switch Tax

(#72522) Gabor970 válasza claire78 (#72515) üzenetére


Gabor970
addikt

Külső tárolónak? Miért édemesebb ssd-t mint sima 2,5-es HDD-t?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#72523) tamáspapa válasza MasterMark (#72521) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Akkor hogyan tudom ezeket lejátszani?
Egyértelmüen megnevezi az okos tv-ket is.

[ Szerkesztve ]

(#72524) MasterMark válasza tamáspapa (#72523) üzenetére


MasterMark
titán

Olyan okostévén amin van hozzá alkalmazás.

Switch Tax

(#72525) tamáspapa válasza MasterMark (#72524) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Az st50- ben ilyen nincs? Ha nincs, nem lehet rá varázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#72526) MasterMark válasza tamáspapa (#72525) üzenetére


MasterMark
titán

Ha van van, ha nincs nincs. Nézd meg a letölthető alkalmazások között.

Rávarázsolni csak úgy nem lehet.

Switch Tax

(#72527) tamáspapa válasza MasterMark (#72526) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Ezt hogyan tudom megnezni? Mar mint a letoltheto alkalmazasokat ?

(#72528) Pro Koryak válasza tamáspapa (#72527) üzenetére


Pro Koryak
addikt

regelj pc-n és kösd rá a pc-t a tv-re, ennyi.

(#72529) tamáspapa válasza Pro Koryak (#72528) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Igen, eszembe jutott ez is, de az okassal szerettem volna kozvetlenul.

(#72530) Pro Koryak válasza tamáspapa (#72529) üzenetére


Pro Koryak
addikt

szegény st50, ő még nem okos annyira...

[ Szerkesztve ]

(#72531) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!tudnatok ajanlani plazma tisztittoot?egy kicsit poros mar a kijelzo :-) amiota a pana nemgyart plazma tevet maradt meg gyarto aki hozza az uj modelleket?koszi a segitseget elore is

[ Szerkesztve ]

(#72532) claire78 válasza kiki22 (#72531) üzenetére


claire78
senior tag

Sziasztok!
Egy fél napja van meg az 55VTW60-om, írnék róla néhány gondolatot, kizárólag saját tapasztalatok.
Semmit nem kell tényként kezelni, illetve az idő rövidsége miatt valószínűleg lesznek benne az én tévedéseim is.Szívesen várom a kiigazításokat, megoldásokat. Előzőleg egy 50VT50-em volt, ehhez tudok hasonlítani.

Pozitívumok: Az 5" + első ránézésre ledöbbentett, de tudom ez csak 1-2 hét és megszokja az ember. Számomra a 65" elképzelhetetlen méretű lehet. :)
A dizájn sokkal szebb az elődhöz képest, főként a talapzat része. Szinte sajnálom feltenni a falra, de a centersugárzó miatt muszáj leszek.
A képminőség természetesen szebb, mélyebb feketék stb. , de egyenlőre még csak TV adással próbáltam ki és nagyon nem is tudtam még hangolgatni. Gondolom a képminőség, fekete szint majd a kalibrálástól még egy picit fog javulni.
Pozitívumként írom fel a még több smart dolgot, bár ezek engem hidegen hagynak. Mint ahogy a Touchpen, kezdőképernyő, kamera stb. Bár ez utóbbi Skype-olásnál jó lehet, de nem használok ilyen szolgáltatást. Dupla digitális tuner szuper. Remote alkalmazással a műsor nézhető a tableten, egyidejű felvétel-tvzés, PIP.

Negatívumok: igen, számomra sajnos ilyen is akadt. Mindegyiket a VT50-hez hasonlítva.
Ventillátor hangja egy picit hangosabb. De nem zavaró továbbra sem.
Tápzaj is hangosabb, de ez sem zavaró. Valószínűleg a méretnövekedésből fakad.
SD kártyára rögzítés lehetősége. Nem találtam még meg ezt az opciót, nagyon úgy tűnik nincs benne. Muszáj leszek egy külső 2.5" merevlemezt beszerezni.
ZOOM funkció nekem használhatóbb volt az előd modellnél. Itt ha jól látom csak a függőleges nyújtás tudom állítani.
Bemenetenkénti színprofil, még nem találtam meg hogyan tudom hozzárendelni különböző bemenethez, ugyanazt a színprofilt. Kifejtem, a VT50-nél TV adásnál betudtam egy TrueCinema profilt finom hangolva és be tudtam állítani ugyanezt a profilt csak másképp beállítva az egyik HDMI bemenetnél. Itt úgy vettem észre nem tudok különbözőt beállítani.

Egyenlőre most ezek jutottak eszembe. Kihangsúlyoznám még egyszer, hogy nem lehúzni szeretném ezt a modellt, csak az észrevételeimet írtam le, amik helyenként lehet, hogy nem is pontosak. Abszolút elégedett vagyok, a kép élménye mindenért kárpótol.

(#72533) Heffi válasza claire78 (#72532) üzenetére


Heffi
őstag

A zoom bekapcsolása után a Kép>Képernyő beállítások>Zoom beállítások alatt be tudod állítani afüggőleges pozíciót és a méretet.

Bemenetenkét a prof képmódokat lehet különbözőre állítani.

Az SD rögzítést még nem próbáltam.

(#72534) claire78 válasza Heffi (#72533) üzenetére


claire78
senior tag

Mint ahogy én is leírtam:

"ZOOM funkció nekem használhatóbb volt az előd modellnél. Itt ha jól látom csak a függőleges nyújtás tudom állítani." :)

Plusz a pozíció, ah Te írtad. Vízszintes nyújtást hiányolom pl.

A színprofilt köszönöm, azt nem tudtam. Most egyenlőre a TV adás Normálon van, erősen "lebutítva" kontraszt és fényerőben, a HDMI meg TrueCinema módban.

[ Szerkesztve ]

(#72535) lemmy9 válasza claire78 (#72534) üzenetére


lemmy9
őstag

Egyelőre, nem egyenlőre.

Szerintem!

(#72536) hunspikey válasza claire78 (#72532) üzenetére


hunspikey
őstag

Hali!

VT50-nél nem volt truecinema mód- ha ilyet láttál akkor neked ST-d volt.

Amúgy a VT60 minden bemenetre külön beállítást tárol el azonos nevű képmódokhoz is. Pl ha a pro1 hdmi1-en agyig van tekerve, az még nem jelenti, hogy hdmi 2 esetén ne lehetne a pro1 visszafogott. Ahány bemenet annyi képi mód.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#72537) Dave567 válasza Gabor970 (#72522) üzenetére


Dave567
addikt

Nincs jelentősége, ellenben ha ismered magad, és tudod hogy le fogod állandóan ejteni, amit kétlek, akkor nagyon jól jön. ;]

(#72538) Heffi válasza claire78 (#72534) üzenetére


Heffi
őstag

Valahol a menüben találsz két vizszíntes méretet. Illetve visszatérve a zoom-ra, szerintem forrás (4:3 és 16:9) függvényében különböző opciókat kínál.

(#72539) Heffi válasza hunspikey (#72536) üzenetére


Heffi
őstag

Nálam csak a prof módokat lehet variálni. Pl. bármelyik beneten a THX cinema kontrasztját változtatom, az a többin is változik, ha szintén ugyanez a mód van kiválasztva. Próbáld ki!

(#72540) claire78 válasza hunspikey (#72536) üzenetére


claire78
senior tag

Bocsánat, akkor THXCinema. Rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#72541) MasterMark válasza kiki22 (#72531) üzenetére


MasterMark
titán

Porra: Pronto Duster.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#72542) Gabor970 válasza Dave567 (#72537) üzenetére


Gabor970
addikt

jahh, akkor megint csak magamból indultam ki :) Több mint négy éves a külső winyóm amit direkt a tévéhez vettem, de még sosem ejtettem le. Hetente többször is le-fel dugdosom, sorozatozunk + heti két film kb...
Igaz, gondoltam már 64 gigás pendrive-ra én is, mert ennél több hely nem nagyon kell, én nem tartok meg semmit, megnézem, letörlöm. Megvan az ott mindig, ahonnét "beszereztem" :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#72543) hunspikey válasza Heffi (#72539) üzenetére


hunspikey
őstag

Lehet :) én első naptól fogva pro módokat használok és mostanában meg kizárólag a custom-ot - mert azt tekeri a pana app - amit imádok, mert így egy telefonos klikkre tudok elővenni bármilyen profilt. Készítettem is 1.8-as 2.0-ás, 2.2-es 2.4-es és 2.5-ös gammával profilt magamnak- sőt 2.4-esből csináltam közepes és sötét panel drive-osat - szóval minden helyzetre / filmre van megoldás, csak egy bökés a telefonon. Szerintem ez állat!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#72544) BBéci válasza claire78 (#72534) üzenetére


BBéci
titán

Mire jó a vízszintes nyújtás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72545) Dudee válasza BBéci (#72544) üzenetére


Dudee
senior tag

arra tudok gondolni, hogy jól jön, ha vki ki szeretné zoomolni a csatornalogót, de nem akar tojásfejeket.
Bár egyes csatornákhoz brutál nagyot kell zoomolni.

(#72546) BBéci válasza Dudee (#72545) üzenetére


BBéci
titán

Az én szótáramban a zoomolás és a nyújtás két teljesen különböző fogalom. Előbbi megtartja az eredeti képarányt, utóbbi pedig eltorzítja azt.
Vízszintes nyújtás tojásfejeket eredményez, csak nem álló, hanem fekvő helyzetűeket. :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72547) Dudee válasza BBéci (#72546) üzenetére


Dudee
senior tag

Ja, végülis igaz.
Igazából a H1-H2 size eredeti funckióját sem értem

[ Szerkesztve ]

(#72548) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Egy viszonylag régebbi TV-hez szeretnék fali tartót venni:

Panasonic TH-42PX80EA

Van itt olyan aki képben van fali tartók téren? Milyet érdemes venni, ami biztosan jó hozzá?

Nincsenek extra igények, olcsó legyen és biztonságosan tartsa a TV-t.

üdv

(#72549) V.Stryker válasza werszomjas (#72548) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Biztos fel lehet tenni a falra? Az én Panasonic plasmámat nem lehet... nincs semmiféle konzolnak hely a hátán. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#72550) BBéci válasza V.Stryker (#72549) üzenetére


BBéci
titán

Biztos.
A dugókat el kell távolítani, alattuk van a csavarmenet. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.