Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73751) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!! Lenne egy használt ut50 plazma. Olyan kérdésem lenne mennyire számít soknak a 4200 óra üzemidő?? :R :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#73752) liszi70 válasza kk831228 (#73751) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem sok. 10-20-szor ennyit is el kell mennie elvileg. Az is lehet, hogy holnap kipurcan, de még valószínűleg garis. Vagy nem?

(#73753) kpal válasza cszn (#73750) üzenetére


kpal
veterán

Én se mindig egy helyről nézem van amikor max 2méterre vagyok ,de van olyan amikor 4-5m :)
Mikor nem vagyok otthon muter főzős műsorokkal izzítja :D

(#73754) BBéci válasza robi-k (#73746) üzenetére


BBéci
titán

Jó hozzá, de a képminőségük nem 100 százalékig egyforma. Feltettem az orromra, homlokomra a Samsungot és a Panasonicot, majd felváltva illesztettem őket a szemeim elé. A Panáé egyértelműen élesebb képet adott, de ez korábban, amíg csak a Samuét használtam, nem volt zavaró. Ja, majdnem elfelejtettem, Samsung LCD-n is ugyanezt tapasztaltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73755) Heffi válasza panada (#73749) üzenetére


Heffi
őstag

Nekem 4100-as típusból van két darab, azoknál működik a visszajelzés és elemállapot kijelzés.

(#73756) Gabesz26 válasza robi-k (#73744) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Nálam járt 3 különböző szemüveg is a VT60-hoz (előtte GT50):

Samsung SSG-4100: számomra elképesztően kényelmetlen volt (egy filmet pl. nem tudtam normálisan végignézni benne, alig vártam, hogy levegyem). Emellett az oldalirányú takarása is gyakorlatilag nulla, ami miatt jobban fárasztotta a szemem + tényleg csak teljes sötétségben lehet használni (remélve, hogy a tv képe oldalról nem tükröződik semmiről vissza). Viszont nagyon olcsó.

Az új szériás Panasonic szemüveg (TY-ER3D5MA) sajnos áldozatául esett a spórolásnak. Már elem van benne, nem tölthető akksi, és a szár kialakítása miatt az oldalirányú takarása sajnos ezeknek a szemüvegeknek sem jó. Ami pozitív, hogy legalább kényelmes.

A TY-ER3D4ME szerintem minden szempontból jól eltalált konstrukció. Akksi, elképesztően kényelmes (hasonlóan az új Pana szériához ezt sem lehet szinte észre sem venni, ha rajtunk van), oldal irányból nem jut zavaró fény a szembe, így ez egyáltalán nem fárasztja pluszban azt. Viszont viszonylag drága, 20-22 ezer/db

Nemrégiben adtam el 2 db TY-ER3D4ME szemüveget, mert erősen kihasználatlan volt... De a biztonság kedvéért a tv-hez kapott két ajándék TY-ER3D5MA szemüveget megtartottam, ha szükség lenne rá legyen kéznél.

A tv-hez te nem kapsz? Vagy azon felül akarsz még szemüveget venni?

[ Szerkesztve ]

(#73757) robi-k válasza Gabesz26 (#73756) üzenetére


robi-k
őstag

De igen, természetesen adnak a TV-hez 2 db ajándék szemüveget. De kell még1 db. Akkor szétnézek az eBay-en.

(#73758) kk831228 válasza liszi70 (#73752) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, :K 5 hónap gari van még rá... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#73759) liszi70 válasza robi-k (#73757) üzenetére


liszi70
nagyúr

Összejött? Megveszed az 55-öst? :)

(#73758) kk831228

Az jóóóóó! Mennyiért kínálják?

[ Szerkesztve ]

(#73760) robi-k válasza liszi70 (#73759) üzenetére


robi-k
őstag

Nem, a használt 55VTW60-as nem jött össze :((
Új 55VT(W)60 vásárlásán agyalok...

(#73761) liszi70 válasza robi-k (#73760) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sajnálom.

Nem akarok a zsebedben turkálni, de ha már új 55-öst szándékozol venni, akkor nem akarsz esetleg a 65" felé tendálni? Akár használtan? (Nem tudom, hogy most konkrétan van-e használtban, csak agyalok.) 10" nagy különbség, és a 65-ös más paramétereiben is jobb lehet, mint a kisebb panelű típus-társai.

[ Szerkesztve ]

(#73762) kk831228 válasza liszi70 (#73759) üzenetére


kk831228
addikt

165... , nekem meg 50x60 van 600 órával amit erre cserélnék le... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#73763) cszn válasza robi-k (#73760) üzenetére


cszn
őstag

Ha tudsz valami helyet, ahol van esély fennmaradó új/használt Pana plazmákat találni, ne habozz megosztani valamilyen módon. :R

szerk.: ezt már megtaláltam én is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73764) panada válasza Gabesz26 (#73756) üzenetére


panada
tag

A 2012-es akkus pana szemüvegeket néztem én is, hogy vajon számít e a jobb oldaltakarásuk.

(Viszont ha Te a 2012-est tartottad jobbnak és ráadásul volt is belőle kettő, miért azt adtad el és nem a két ajándék 2013-as elemes szemüveget?) :)

(#73765) liszi70 válasza kk831228 (#73762) üzenetére


liszi70
nagyúr

Milyen távról nézed? És mennyi különbözetet fizetnél rá az UT50-re?

(#73766) Gabesz26 válasza panada (#73764) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A két ajándék szemüveg is volt már azért használva, így ez valamivel többet ért használtan. Az olcsóbbat akartam megtartani arra az 1-2 filmre, amit esetleg 3D-ben megnézek. A 2012-es szemüveg erre a célra kicsit luxus lett volna.

Mostanában egyre többször eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha vennék egy projektort... Idáig sikerült meggyőzni magam észérvekkel, hogy egyelőre miért ne, de nem biztos, hogy ez sokáig fenntartható állapot :DDD Ha pedig lesz proji (már pedig előbb-utóbb biztos), akkor a TV-s 3D filmezés tuti kiesik, így nagyon nem tartalékolok inkább be TV-s szemüvegeket...

(#73767) BBéci válasza Gabesz26 (#73766) üzenetére


BBéci
titán

Észérvek csak a vetítő mellett szólnak. Vehetsz abból is Panasonicot és akkor a szemüvegeket tudod hozzá használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73768) kk831228 válasza liszi70 (#73765) üzenetére


kk831228
addikt

Nem úgy csere hanem eladnám a x60-at és 40-et kellen rádobni... 2,5 m fölött egy kicsivel a nézés táv... szerinted?? :R :))

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#73769) anonym1s válasza Kernel (#73743) üzenetére


anonym1s
őstag

Nekem sem letszukseglet, egyszeruen erdekelt, megcsinaltam a taviranyitot (kb. 3 perces melo) es beleneztem :) Nem is ertem teged hogy-hogy nem erdekel, hiszen te szervizelessel foglalkozol, ha jol emlekszem.

Akkor ezek szerint a 60-asban tuti nagyobb teljesitmenyu tap van, es elkepzelheto, hogy annak tervezesenel nem voltak annyira skotok a koreaiak, mint az 50-es eseteben, foleg a pb690-es eseteben a 3d miatt.

(#73770) Gabesz26 válasza BBéci (#73767) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Jelenlegi észérvek nálam: a menyasszonyom már így is a tűrőképessége határán van a nappali házimozi célú átalakításának :DDD. Jövő nyártól pedig már nem a menyasszonyom lesz... Emiatt hiába férne bele anyagilag, jelenleg jobb a béke alapon hagyom, és örülök, hogy megbarátkozott a jelenlegi "kütyüinvázióval" a nappaliban. Szép lassan adagolom aztán meglátjuk, de legkésőbb jövő ősszel úgyis jön a vetítés ;] (egyre jobban fogadja szerencsére ezeket a dolgaimat, és biztos vagyok benne, hogy a kezdeti ellenállás után a vetítőt is nagyon élvezné, de most inkább nem erőltetem nagyon a dolgot)

A házimozis észérvek természetesen a minőségben is megfelelő szintű vetítő mellett vannak, de...

Láttam már Pana PT-AT6000E vetítőt, az nagyon tetszett, mivel azonban nem akarom kizárni a többi márkát sem, és nem tudom azzal mennyire működnének együtt a Pana szemüvegei, így a létszám felettit eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#73771) BBéci válasza Gabesz26 (#73770) üzenetére


BBéci
titán

Feleségem szereti a mozit és a jó filmeket, szinte minden szombaton jártunk a Duna Plazába, aztán megnyitása után a Lurdyba. Amikor 2003 őszén felszereltük nálam az első (SIM2) vetítőt és vásznat, egy kukk ellenvetése nem volt. Azután meglátta a kiváló minőségű és hatalmas képet, csak annyit mondott: na, mi sem megyünk többé moziba.
Tehát képtelen vagyok azt felfogni és elképzelni, hogy egy menyasszonynak, feleségnek, barátnőnek kifogása lehet a vetítés ellen. A mi esetünkben csak a vászon méretének növelésével kapcsolatos igény merült fel a részéről. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73772) Kernel válasza anonym1s (#73769) üzenetére


Kernel
nagyúr

Épp ez az, hogy a javítás általában hardveres dolgokról szól, forrasztópákáról stb. Kis túlzással az is mondható, hogy a szervizmenübe akkor kell nyúlni, amikor laikusok elpiszkálták. Nyilván vannak kivételek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#73773) liszi70 válasza kk831228 (#73768) üzenetére


liszi70
nagyúr

50"-os tévénél és 2,5 méter nézési táv felett már ajánlott a full hd felbontás. 40k-t meg is érhet szerintem a váltás, de csodára azért ne számíts. Viszont meg lesz a lehetőség, hogy esetenként közelebb ülj egy-egy jó filmhez, és úgy már nagy élmény lehet! :K

Alapos leellenőrzés! 50-es szériánál sávosodás, panelhomogenitás ellenőrzése különös figyelemmel. Ezt mozgóképpel, mégpedig nagy, homogén felületekkel, kameramozgás, svenkelés közben érdemes ellenőrizni. Például focimeccs zöld gyepe, égbolt, sivatag, stb. Főleg kamerasvenkelés közben látszik. Függőlegesen szoktak jelentkezni halvány sávok, ha vannak. Ha látsz valami téged zavaró csíkozódást, foltosodást, ne vedd meg. Ilyen sávosodás az UT-n alig fordult elő, de azért nézd meg, nehogy később zavarjon.
A többi a szokásos. Beégés és pixelhiba ellenőrzés 1920x1080 tesztszínekkel, bemenetek ellenőrzése, tápzúgás, külsérelmi nyomok, az üzemidőt meg már tudod.

[ Szerkesztve ]

(#73774) robi-k válasza liszi70 (#73761) üzenetére


robi-k
őstag

Ha tudsz 65VT(W)60-as panát - akár használtan is - 55VT(W)60 árán, azonnal szoljál :B
De 800+ ezer Ft-ot nem tudok kiadni egy 65" panáért :((

(#73775) liszi70 válasza robi-k (#73774) üzenetére


liszi70
nagyúr

Világos.
Az új 55VT60 fél misi körül van/volt, ha jól tévedek. Elképzelhető, hogy ennyiért beesik előbb-utóbb egy használt 65-ös, természetesen csak a jó Isten tudja, mikor. Egyébként egy fórumtárs vett 500k-ért valami webshopból egy hibátlan, pár órás, egyszer már visszavitt 65-ös példányt! Annyiért én sem haboztam volna. :) (Az megint más kérdés, hogy azóta LCD-re váltott. Sokfélék vagyunk, sokféle szemponttal és igénnyel.)

(#73776) anonym1s válasza Kernel (#73772) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen tudom, de azért a te melod megicsak kozelebb all a szervizmenu temahoz. Egyre inkabb kezdem azt hinni, hogy az alulmeretezett tapegyseg az 50-es plazmak tipushibaja, mert egyetlen panaszt nem talaltam 60-asra, mind 50-esre volt.

(#73777) robi-k válasza liszi70 (#73775) üzenetére


robi-k
őstag

Valóban, most is 500 eFt körül van az 55VT60.
Sajnos nem ismerek olyan őrültet ismerőst, aki el akarná adni áron alul az 65VT60-st azért, hogy LCD-t vegyen. Pedig én nagy örömmel támogatnám az ötletét ;]

(#73776) anonym1s
Az avs fórumán sem olvastam panaszokat a Global Dimming-re a 60" LG plazmáknál.

[ Szerkesztve ]

(#73778) kk831228 válasza liszi70 (#73773) üzenetére


kk831228
addikt

Értem!! Köszönöm a segítséget!! :R Akkor ezeket ellenőrzöm...:R A panel homogenítás mit is jelent, mit kell látni vagy nem látni?? :B :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#73779) liszi70 válasza kk831228 (#73778) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A panel homogenítás mit is jelent, mit kell látni vagy nem látni?"

Függőlegesen láthatóak halvány sávok, ha vannak. Ez a sávosodás. Egyfajta inhomogenitás, ami elég sok 50-es szériás pana tévét érintett. Írtam, hogy az UT-ra nem volt jellemző, de le kell ellenőrizni.
Inhomogenitás, ha a panel nem teljesen homogén. Világosabb-sötétebb, vagy kisebb-nagyobb mértékben elszíneződött vagy homályosabb-élesebb területek, foltok találhatók rajta. Inhomogenitás sok tévénél van, LCD-nél főleg, például a bevilágítás, felhősödés. Tesztszínek és a leírt mozgóképek könnyen megmutatják őket, ha vannak.

[ Szerkesztve ]

(#73780) kk831228 válasza liszi70 (#73779) üzenetére


kk831228
addikt

Értem!!: R Köszönöm!! :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#73781) DM-Fan válasza Gabesz26 (#73756) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Magam sem jellemezhettem volna jobban eme három szemüveget. Talán csak annyit tennék hozzá, hogy a TY-ER3D5MA (amiből magam is kaptam kettőt a 65VT60 mellé) annyira azért nem rossz. Habár ténylegesen nem olyan ergonómikus darab, mint az elődje, mindenképpen pozitívuma, hogy ezen szemüveg esetén már szem előtt tartották a szemüveges felhasználók igényeit és lazán befér alá egy bumfordibb keret is, ami például az előd TY-ER3D4ME-ről már ennyire nem mondható el.
Az elemes konstrukció sem biztos, hogy hátrány: a belevaló gombakku igazából filléres tétel - szerintem tovább is bírja, mint a tölthető akksis szemüveg, ezen felül egyetlen mozdulatsorral cserélhető az elem és már folytatható is a filmnézés, nem kell hosszú órákra kábelre aggatni.
Az tény és való, hogy oldalt kevésbé takar, de esti, sötétben történő filmnézéskor (a 3D-nek sem árt a sötét szoba) igazából ez már annyira nem is szempont.

Képminőségre e kettő között nem véltem felfedezni különbséget, ellenben a BBéci által is említetteknek megfelelően a Samsung szemüvegét én sem találtam ilyen jónak képminőséget tekintve sem - és ahogy írod is: baromi kényelmetlen.

robi-k: ha találsz, akkor ne nagyon agyalj a VT(W)60 vásárlásán, mert később erőteljesen verni fogod a fejed a falba, hogy elszalasztottad a világ egyik legjobb TV-jét! :N

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#73782) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Javasoljatok nekem 60"-os plazmát, amire érdemes lenne rárepülnöm.

Amit néztem eddig

Lg 60pn6500
Lg 60pa6500
Samsung ps60f5500 ez lett volna a legszimpatikusabb, de elriasztott a tápzúgás, amit lehet olvasni róla...

Mit lenne még érdemes megsasolni?
3d és smart nem izgat.

A lényeg, hogy vállalható képe legyen.
Tv-t nem nézünk, max focit.

Inkább full hd tartalmak a jellemzőek 3 méter nézési távról.

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#73783) odiepapa2 válasza BBéci (#73771) üzenetére


odiepapa2
tag

Egyre nagyobb érdeklődéssel olvasom a vetítővel kapcsolatos soraitokat. Anno még a középsuliban néztünk kivetítőn filmet a tanáriban, de már akkor is megjegyeztem magamnak, hogy ehhez bizony teljes sötétség kell.
Tudom hogy off, de mennyibe kerül egy megfizethető, jó minőségű kivetítő, amin már érdemes elgondolkodni? És milyen típus lenne az?

(#73784) BBéci válasza odiepapa2 (#73783) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, de nem ki, hanem csak simán vetítő!
Borzasztó nehéz kérdést tettél fel, mert nem lehet egyértelmű választ adni rá.
Mégpedig azért, mert mindenkinek más a megfizethető és szintén más a jó minőség.
Egy Panasonic ST60 képminőségéhez hasonlót vászonra varázsolni annyira nem olcsó, hogy egy múltkori beszélgetésben, vászonnal együtt, minimum 1,6 millió forintban egyeztünk meg. Hangsúlyozom, ezzel csak hasonló lesz, ám feketeszintben és kontrasztban még messze vagyunk egy jó plazmától.
És igen, a vetítéshez teljes sötétség kell, pontosan olyan, mint a mozikban. Ez nem csak a világítás lekapcsolását és a külső fény kizárását jelenti, hanem a falak, a padló és a plafon színét, fényelnyelő képességét is.
Azt is meg kell említeni, hogy sokan boldogan, lelkesen házimoziznak 2-300000 forintos vetítővel, mert a nagyméretű kép kárpótolja őket a szerény minőséggel szemben. Én azt vallom, mint az Üvegtigrisben Gaben: Impala vagy semmi! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73785) MasterMark válasza DM-Fan (#73781) üzenetére


MasterMark
titán

Többször írtátok már, hogy sötétben nem gond hogy nem takar, pedig de.
Ha teljesen be van sötétítve, magának a TV-nek akkor is van egy fénye, ami a környező tárgyakról / bútorokról visszaverődik, amit a szemüveg belső felén látni.

odiepapa2: Szerintem BenQ W1070 + vászon + kábelek. Vagyis ahogy már BBéci írta, 300 ezerből már el lehet lenni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#73786) panada válasza Gabesz26 (#73766) üzenetére


panada
tag

Ugyanez, én is kacérkodtam a vetítés gondolatával a TV-t kiegészítve, de ahogy BBéci is írta, az 1,6 M körüli összeg összejön, persze akkor egy tök jó otthoni vetítést sikerült összerakni – legalábbis ami a gépeket illeti. Ha nem moziszobáról van szó, akkor viszont a felsorolt problémák jelentkeznek, minthogy világos festés a falakon, plafonon, hova teszed a vásznat (oké, hogy motoros a plafonról, de az sem egy szép látvány), kábelezési mizéria (vésés-javítás-festés, vagy külső kábelvezetés, ami nem szép), stb.

Emlékszem, 10 éve otthon a 42”-os LG plazmának örültem, miközben néhány (1-2) évvel később a budaörsi (akkor még) Electro World-ben kiraktak egy 60”-os szintén LG plazmát, néha ment is rajta valami műsor (egy kanapé is volt előtte, le lehetett ülni szájtátva nézni :) - persze a méret miatt, hol van az a képminőség a mai pana plazmákhoz képest!). Akkor megdöbbentően nagynak tűnt egy ekkora TV, ma már „normálisnak” számít.

BBéci: Ahogy a projektoros fórumot is olvasom, sokan 80-90” környékén vetítenek, azaz nem mindenki lövi 100” vagy a fölé a vászon (vetített kép) méretét. Nem lehet, hogy ha egyszer beindul az OLED és mondjuk lefeleződik néhány év alatt a tévék ára (ahogy az eddig is volt), akkor más lesz a vetítés és a TV közötti különbség? Gondolok itt arra, hogy amit írtál, 10 éve az akkori TV méretekhez a vászon hatalmas méretbeli különbség lehetett. De ha 3-4 év múlva kb. a fent említett árból lehet venni egy 85” körüli méretű TV-t, akkor már nem lesz túl nagy különbség méretben a vetítés és a TV között, a minőség pedig lehet, hogy a TV oldalára billenti a mérleget, az átalakítási és egyéb zavaró tényezők, korlátozások megszűnésén kívül..

[ Szerkesztve ]

(#73787) z123456789 válasza panada (#73786) üzenetére


z123456789
addikt

Kizárt hogy a plazmát LCD-re cseréljem. Ha nem igazolódik be az (álom) összeesküvés elméletem, és nem indítják főnix madárként a plazma gyártást, vászon lesz...

(#73788) cszn válasza z123456789 (#73787) üzenetére


cszn
őstag

Egyébként számomra még most is hihetetlen, hogy a Panasonic pont a mi szempontunkból legjobb időben állt le a gyártással...

(#73789) z123456789 válasza cszn (#73788) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem a legkedvezőtlenebb időben történt ez sajna. Én szerettem volna venni később egy "legnagyobb plazmát", ha meg van a saját kecó. De mivel az őrület nálam még a spórolás előtt kezdődött (ekkor vettem egy Pana plazmát 50"-ban életem első TV-jeként :) ) , a beszüntetés pedig a spórolás kellős közepén, én valószínű lemaradok egy 65-ös VT/ZT-ről. És ez rettenetesen bosszant. :(

[ Szerkesztve ]

(#73790) Gabor970 válasza z123456789 (#73789) üzenetére


Gabor970
addikt

szerintem 5 évnél nem többet várva meglesz ez a 65-ös méret oled-ben a mostani 65VT60 árán. Vagy tán még olcsóbban. Addig csiszolódik is a technológia.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#73791) cszn válasza z123456789 (#73789) üzenetére


cszn
őstag

Én alapból nem akartam sokat költeni, úgyhogy még ez is (42ST60) jóval túllépte a keretet. Aztán megláttam a TV-t és tényleg eszméletlenül megszerettem, viszont szép lassan megfogalmazódott bennem, hogy kőne a nagyobb. Aztán puff. Na mindegy, majd igyekszem vadászni egy használtat vagy átrendezni a szobát ameddig nem lesz elérhető áron OLED. :U

(#73792) Cha-b válasza cszn (#73788) üzenetére


Cha-b
senior tag

Semmiképp nem jött jól senkinek sem a plazmák kivonulása, mivel a jó képminőség és az olcsó "ár" gyorsította volna az Oledek árának csökkenését. Az LCD nem fogja, csökkenni fog de nem olyan tempóban mintha a plazma továbbra is jelen lenne. Nekem pl. már csak az OLED marad, ha behal a plazmám... de az még jópár év mire kiforrja magát.

CSAKAKISPEST!!!!

(#73793) z123456789


z123456789
addikt

(#73790) Gabor970
Nekem nem feltétlenül az árral van a problémám. Persze nem vagyok egy rokefeller pista, de ez ennyibe kerül PONT.
Egyszerűen a megjelenítési technológia közti különbség ami bánt(ja a szememet). :(((
Tehát hiába lesz jobb áron, vagy hasonló áron az oled vagy uhd vagy minek híjják...az egy LCD technológia.
Nekem ezért fájt a plazma kivonulása.

(#73791) cszn
Ne viccelj! Mikor ide felírtam először, 180e-ből akartam komplett 5.1 házimozit, xbox-szal, médialejátszóval, erősítővel, és TV-vel. :D
De áldom a napot mikor itt és a házimozi topic-ban felvilágosítottak. :R
Azóta van egy második hobbim. :)

(#73792) Cha-b
...és ez így is van.

(#73794) BBéci válasza panada (#73786) üzenetére


BBéci
titán

Egy átlagos, 20-25 m2 körüli nappaliban ordenáré módon nézne ki egy 85 colos TV. Még akkor is, ha képként simul a falra. És mekkora szabad falfelületnek kell ahhoz lennie? Gyakran egy 50 colos TV elhelyezésével is kínlódnak az emberek. Amikor tesztelésre volt nálam 63 majd 64 colos Samsung plazma, egyszerűen utáltam nem csak ránézni, hanem belépni a szobába, annyira uralták a teret. Filmeket nézni rajtuk persze hatalmas élmény volt. Másik gond az akkora kemény, szilárd felület hangzásra gyakorolt negatív hatása. Még az 50 colosra is ráterítek egy könnyű, puha pokrócot, amikor odafigyelős, átszellemült zenehallgatásra készülök. Simán hallani a különbséget.
A vászon tokja úgy is elhelyezhető, hogy ember nem mondaná meg, mi van benne. Sőt, plafonba építhető, süllyesztett változat is kapható. Csak akkor engeded le, amikor házimozizni akarsz, takarhatja az ablakokat, tévét, szekrényt, bármit. Gyakorlatilag nem igényel és nem foglal helyet. A falak és a plafon világosra festése nem egyéb, mint megszokás, hagyomány, divat. Jártam olyan lakásokban, ahol elképesztően kellemes hangulatot árasztottak a viszonylag sötét, pasztellszínűre festett (tapétázott) falak: bordó, barna, sötétzöld, stb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73795) cszn válasza z123456789 (#73793) üzenetére


cszn
őstag

:DDD Én ennél azért kevésbé vagyok "megszállott". Nekem a képminősége simán megfelel az ST60-nak is.

(#73796) z123456789 válasza cszn (#73795) üzenetére


z123456789
addikt

Nem vagyunk egyformák. A fanatikustól még én is messze vagyok. :)

(#73794) BBéci
"A falak és a plafon világosra festése nem egyéb, mint megszokás, hagyomány, divat."
Ez is nagy igazság. Ha megnősülök fekete lesz a menyasszony ruhája. ;]

[ Szerkesztve ]

(#73797) panada válasza BBéci (#73794) üzenetére


panada
tag

Jajj, amikor én írtam kérdésként, hogy a 65VT nem uralná e nagyon a teret, akkor sok kedves (tényleg kedves, nem irónia) 65-ös fórumtárs értetlenül állt a felvetésem előtt, hogy miért uralná, a TV az nagy és kész. :)

Nagyobb (akár 50") TV egyébként úgysem egy nappali szekrénysorba kialakított helyre fér(ne) be, nekem is pl. szabad (díszburkolatos) falfelület előtt van az 55", mutatós is, nagyobb is elférne oda fizikailag, de engem is zavarna szerintem a nagy feketeség - amíg nincs bekapcsolva. Legalábbis az elején, aztán valószínűleg megszoknám.

A plafonos vászon elhelyezés ha süllyesztett, vagy gipszkarton burkolatot kap, vagy akármi, mindenképpen átalakítással jár (fúrás-faragás-kosz-javítás-stb.). Ilyenbe akkor lehet belefogni, ha felújítás előtt áll az ember, de ha épp kész van a lakás/ház és ez nem volt betervezve, 5 éven belül talán nem veri szét senki a szobáját. Erre gondoltam, hogy a nagyobb TV talán ilyen szempontból egyszerűbb, de valóban egy 85”-os batár.. :)

A festés szerintem nem csak hagyomány, hanem praktikum is. Szépek a sötétebb, vagy pasztellszínek is, de lakótérben nappal a világosabb falfelületek miatt a szobában is világos van, ha sötétebb színek vannak, akkor pedig sötétebb (tapasztaltam), hamarabb kell lámpát kapcsolni, stb. Ezért nehéz szerintem a két dolgot (nappali lakótér-moziszoba) egyesíteni, mert más a kettő igénye: az egyik esetben éppen hogy világosabbat szeretne az ember, a bejövő fényt "felerősíteni", a másik esetben pedig éppen a fényt kellene minél jobban elnyelni.

Persze lehet, hogy túldramatizált így megközelíteni, és nem kell minden szempontból a tökéletességre törekedni. Nagy vászon, nagy kép, nagy élvezet és kész. ;)

[ Szerkesztve ]

(#73798) BBéci válasza z123456789 (#73796) üzenetére


BBéci
titán

Azt már nagyon régen kitalálták: [link]. ;)

(#73797) panada
Nem kell semmit szétverni a vászon felszereléséhez, két szakember egy óra alatt, kosz, piszok nélkül megoldja. Kisebb meló, mint egy klíma beltéri felszerelése.
Valóban igaz, amit a sötétebb falakról írtál, de néhány plusz LED fényforrás felszerelésével simán áthidalható és ezerszer hangulatosabb, komfortosabb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73799) z123456789 válasza BBéci (#73798) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD

(#73800) liszi70 válasza panada (#73797) üzenetére


liszi70
nagyúr

"amikor én írtam kérdésként, hogy a 65VT nem uralná e nagyon a teret, akkor sok kedves (tényleg kedves, nem irónia) 65-ös fórumtárs értetlenül állt a felvetésem előtt, hogy miért uralná, a TV az nagy és kész."

Nagyon erősen elhelyezés-, lakás-, és egyénfüggő, hogy egy 65-ös tévé "uralja-e a teret", tehát zavaró-e az ott élőknek, vagy nem. Én bátran kijelenthetem, nálunk semmi baj vele! :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.