Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) MasterMark válasza ukez (#72598) üzenetére


MasterMark
titán

Reseteld a box képbeállításait

V.Stryker: :C

Switch Tax

(#72602) StLui válasza ukez (#72596) üzenetére


StLui
veterán

Remélhetőleg nem tetted tönkre a tévén a bemeneteket, akár mindet is ha nem kikapcsolt állapotban dugtad rá. Sajnos én így jártam, de nekem csak az xbox hdmi kimenete ment tönkre, a tévé megúszta. Amúgy tényleg nehezen volt kibogozható mit szeretnél kérdezni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72603) ukez válasza StLui (#72602) üzenetére


ukez
csendes tag

XBOX resetelve, a HDMI jó.
A mediaplayer jele átmegy mindhárom HDMI csatin, a BOX jele továbbra sem jelenik meg.
A Samu TV-n mindez működik.
Hát ezt most nagyon nem értem.
Mindenesetre, ha valakinek van valami ötlete, kérem ne tartsa magában.
Előre is köszönöm.
(bocs az elírásokért)

(#72604) StLui válasza ukez (#72603) üzenetére


StLui
veterán

akkor felbontás vagy freki ami valamiért nem automatikus valamelyik eszközön és a másik meg nem ismeri azt

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72605) Threant


Threant
tag

A 42" plazma TV-t kb., 1,8 ,m-ről illik nézni. A nappalimat ki is alakítottam ennek megfelelően. Viszont az Xbox 360 kinect szerint túl közel vagyok. Ti hogy oldottátok fel ezt az ellentmondást?

(#72606) MasterMark válasza Threant (#72605) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy a Kinect-t hátrébbról használtam...

Na meg a Kinect-s játékok felbontása, és grafikája nem követeli meg az optimális nézési távot 1080p-hez. Vagyis nyugodtan nézheted messzebbről, nem maradsz le semmiről.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#72607) Threant válasza MasterMark (#72606) üzenetére


Threant
tag

Az a probléma, hogy nem tudok hátrébb menni a kanapétól, ami éppen 1,8 méterre lehet kb:)

(#72608) StLui válasza Threant (#72607) üzenetére


StLui
veterán

Van lencse vagy mi a kinectre, de nem túl jó állítólag, szóval ha van mód inkább toligáld a kanapét, én is azt teszem

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72609) MasterMark válasza StLui (#72608) üzenetére


MasterMark
titán

Én is tologattam.

Lencsét nem nagyon ajánlom, csak rosszakat hallani róla.

Nem vagyunk rossz topikban?

Switch Tax

(#72610) Threant válasza StLui (#72608) üzenetére


Threant
tag

Ennél hátrébb már a szomszéd van. De köszi:)

(#72611) Threant válasza MasterMark (#72609) üzenetére


Threant
tag

Plazma TV van nekem is, szóval szerintem nem:)

(#72612) StLui válasza Threant (#72611) üzenetére


StLui
veterán

De ez inkább xbox kérdés. Viszont ha elveszed a játék idejére a kanapét akkor kb jó helyen leszel.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72613) Threant válasza StLui (#72612) üzenetére


Threant
tag

IKEA kanapém van nem lenne könnyű szétszedni, de hagyjuk:) Nézzük inkább a többieket:)

(#72614) Gabor970 válasza Threant (#72610) üzenetére


Gabor970
addikt

1,8m és hátrébb a szomszéd van??? A közlekedőből csináltál nappalit? :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#72615) Gyulus76


Gyulus76
aktív tag

Felfedeztem egy bugot a GT60 szoftverében, ami hasznos lehet.

Nem tudom, kit bosszant az, hogy az SD adásoknál szűkítettek a zoom lehetőségek, de engem igen.

Azt vettem észre, hogy ha HD csatornára váltom a tunert, majd a tévét kikapcsolom, és közben elindul egy időzített felvétel valamelyik SD adón, a zoom lehetőségek köre nem szűkül le, így visszakapcsolás után az összes rendelkezésre áll az SD adónál is.

Persze csak addig, amíg csatornát nem váltunk, mert ilyenkor újra működésbe lép a szoftveres szűrő.

(#72616) DM-Fan válasza Dudee (#72587) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor valamit baromira benézel, mert ott van az! Komolyan nem értem, mivel tudtok ennyit szenvedni: HD-adásnál Aspect gombra feljön a menü, a legalsó opciót ("Oldallevágás zoom") kiválasztod és láss csodát: arányosan fog zoom-olni oldalt és alul-felül is, így semmi nem fog torzulni sehol. Nem kell itt semmilyen H-size-zal baromkodni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#72617) Gyulus76 válasza DM-Fan (#72616) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Csak az a baj, hogy SD-nél ez a zoom opció nem jön fel.

Illetve a fentebb írt trükkel - ha körülményesen is, de - előcsalható.

(#72618) junkpod


junkpod
nagyúr

Rég jártam erre, annyira elégedett vagyok a 42st30-al:)
Megsirattam a plazma híreket is. De tegnap mégjobban elszomorodtam, MM-ben kirakot sony 4k csúcs tévén ment az Elysium és a sötétebb jeleneteknél annyira durva volt a dithering mint anno 16 színes windowsokon... Ezek tényleg nem képesek pixel szinten színárnyalatok kijelzésére?
Beláthatatlanul szomorú jövő ez:(

Box's don't touch!

(#72619) István 67


István 67
tag

Sziasztok! A kérdésem a következő: vt-n a kamerát, hogy tudom előhozni mert hiába nyomkodom nem pattan ki mint a samsungnál .

(#72620) DM-Fan válasza Gyulus76 (#72617) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ahogy azt 2 napja írtam már:

"A VT60-on is ott a torzításmentes zoom, több fokozatú is, csak HD-adás kell hozzá. SD-t meg nem igazán illik ilyen szintű TV-n nézni."

Ráadásul Dudee itt HD-adásról beszélt, ott meg egyértelműen ott van ez az opció. Abszolút hidegen hagy, hogy SD-nél nem jön fel, mert SD-TV adást már egyáltalán nem nézek, ami SD meg néha még előfordul nálam (DVD), azt meg eszemben sincs zoom-olni.

István 67 #72619: ki kell annak emelkedni, ha pl. elindítod a Skype-ot. Magát a kamerát ne nyomkodd, nem csengő az! Kicsit szofisztikáltabb, mint a Samsung.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#72621) lemmy9 válasza István 67 (#72619) üzenetére


lemmy9
őstag

Magától pattan ki, ne nyomkodd. Skype-ra, vagy app-ra, jön ki.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#72622) István 67 válasza DM-Fan (#72620) üzenetére


István 67
tag

Köszönöm ! :R

(#72623) Dudee válasza DM-Fan (#72620) üzenetére


Dudee
senior tag

Engem meg az egész zoom hidegen hagy, sosem használom. De az megzavart, hogy azt írtad több fokozatú, torzításmentes zoom. A sidecut zoom tényleg nem torzít, de én továbbra sem találom a több fokozatot. Láma vagyok.

(#72624) liszi70 válasza Gabor970 (#72579) üzenetére


liszi70
nagyúr

24 óra alatt 1,7 kWh, tizeniksz éves Whirlpool. :O :DDD

(#72625) Dragon1004


Dragon1004
csendes tag

Sziasztok

Kérnék egy kis segítséget. Van egy Grundig xephia 42 pw 110 5510 top típusú plazma tv-m. A problémám, hogy mikor rá szeretném kötni a számítógépet addig van kép míg a Windows jel megy majd mikor az asztalt kéne beadnia akkor nincs kép, de csökkentet módban van kép ott az asztalt is bedobja. Több videó kártyával is próbáltam. Ha a számítógép megy és közben keresnék rá a monitorra akkor se látja. Újratelepítés alatt is ezt csinálja az asztal megjelenítésénél nem ad képet. Mi lehet a probléma és, hogy lehet megoldani? D-sub és DVI csatlakozón produkálja ezt a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

A súlyt nyomd,ne a dumát!

(#72626) DM-Fan válasza Dragon1004 (#72625) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez egy 852x480 felbontású ősplazma. Valószínűleg túl nagy/nem támogatott felbontást küldesz rá, amit nem tud lekezelni. A bootképernyő elég alacsony felbontású ahhoz, hogy meg tudja jeleníteni, az asztal felbontása viszont már valószínűleg nagy neki.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#72627) Dragon1004 válasza DM-Fan (#72626) üzenetére


Dragon1004
csendes tag

Igen erre gondoltam de 640*480-nál se jelenit meg semmit. Csökkentett módban pedig majd 1920*1440-ig engedi felhúzni és megy is.

A súlyt nyomd,ne a dumát!

(#72628) DM-Fan válasza Dragon1004 (#72627) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A színmélységről se feledkezz meg! Csökkentett módban az is csökkentett.

Get Moded!

(#72629) Dragon1004 válasza DM-Fan (#72628) üzenetére


Dragon1004
csendes tag

Megnézem de aszt hiszem az is 32 bit-en a frekvencia 60hz. Szerinted milyen beállításokkal próbálkozzak?

A súlyt nyomd,ne a dumát!

(#72630) DM-Fan válasza Dragon1004 (#72629) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Próbálj pl. 640x480-at 8 biten, 60 Hz-en!

Get Moded!

(#72631) Dragon1004 válasza DM-Fan (#72630) üzenetére


Dragon1004
csendes tag

Sikerült 1152*864 32 bit 75hz

[ Szerkesztve ]

A súlyt nyomd,ne a dumát!

(#72632) Dragon1004 válasza Dragon1004 (#72631) üzenetére


Dragon1004
csendes tag

DVI-on kötve is ez lesz a baj?

A súlyt nyomd,ne a dumát!

(#72633) Gabor970 válasza liszi70 (#72624) üzenetére


Gabor970
addikt

Gyakorlatilag nálad is a havi ötvenes. :(

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#72634) BBéci válasza Gabor970 (#72633) üzenetére


BBéci
titán

Nálam lehet 70-80 is, mert két db hűtő (külön fagyasztószekrény) üzemel a konyhában és egyik sem mai darab. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72635) Gabesz128


Gabesz128
csendes tag

Sziasztok!
Panasonic G30-nál gyakran előfordul, hogy annak ellenére, hogy be van dugva (és az oldalán be van kapcsolva) a piros led nem világít, és nem lehet távirányítóval bekapcsolni (egy kikapcsolást követően szokott bekövetkezni, nem menet közben). A megoldás ilyenkor az. hogy az oldalán lévő gombot kikapcsolom, majd vissza. Meglepő módon ez csak akkor hoz biztos eredményt, ha a TV-re csatlakoztatott minden eszközt kikapcsolok (kihúzni nem kell). Vagyis, ha az Xbox vagy a médiabox rá van dugva (más-más HDMI csatlakozón) és be van kapcsolva, akkor kisebb valószínűséggel segít a kikapcs visszakapcs. A legnagyobb baj, hogy a hiba nem reprodukálható, így annak ellenére, hogy még garanciális nem tudom visszavinni. Melyik alkatrész lehet a rossz? Tapasztalt valaki hasonlót? Ha nem javítható, mi ilyenkor a szokásos eljárás?
Elég idegesítő, így örülnék, ha valaki tudna segíteni.
Kösz
Gabesz

(#72636) Gyulus76 válasza DM-Fan (#72620) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Nálam sajnos a tévéadók többsége SD. Fizetnék én HD opciót, de ez a buta Tarr azt csak a legbővebb csomaghoz engedi, arra viszont nincs szükségem. Én meg már csak az elveim miatt sem vagyok hajlandó arra váltani.

(#72637) Dudee válasza Gabesz128 (#72635) üzenetére


Dudee
senior tag

Szerintem csak azért, mert nem 100%-ban reprodukálható, attól az még ugyanúgy szervíz téma.
Elmondod mit tapasztalsz, arra is van esély, hogy láttak már ilyet, és egyből tudják mit kell cserélni.

G.

(#72638) Ferithebest8


Ferithebest8
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégen sikerült - hosszas utánjárást és spórolást követően - jó áron (219000-ért) szert tennem egy új LG 60PH660 3d plazmára. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Először Samsungot néztem ki, de azt a végén sehogyan sem sikerült beszerezni (kb. fél évig hitegettek, hogy érkezik- érkezik, aztán semmi). Ehhez a tv-hez viszont baromira drága a gyári szemüveg. 10-12 ezer jó magyar forintért osztogatják darabonként. Vettem belőle, tökéletesen is működik, csak sokba kerül. Nyilván ha nem számítana a pénz, venném mint a cukrot, de sajnos nem sok "Deák Ferenc" lakik nálam itthon :DD

Kerestem a topikban, de nem találtam a kérdésemre választ, ezért gondoltam, hogy megkérdezem (ha mégis van válasz, akkor bocs a kérdésért):

Ehhez a TV-hez jó-e pl. a Samsungnak a szemüvege? A neten több helyen (sajnos csak angol fórumokat találtam) olvastam, hogy elvileg jó, de inkább megkérdezném az itteni közösséget, hátha tudtok valami biztatót mondani ezzel kapcsolatban. Két konkrét típust írtak két különböző helyen, amik elvileg jók vele: SSG-P51002 és SSG-P51002/XC. Mondjuk azt még nem tudom, hogy mi a különbség a kettő között.

Esetleg van köztetek olyan, aki ilyen felállásban használja a TV-jét, vagy esetleg lenne lehetősége kipróbálni egy LG plazmát Samsung szemüveggel?

Köszi a válaszokat!

Feri

[ Szerkesztve ]

(#72639) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Ide is :Artúr király az M1 HD-n,minimum ilyen minőséget várnék el tv adásnál.Pazar. :K

(#72640) Dudee válasza Norbi 72 (#72639) üzenetére


Dudee
senior tag

Belenéztem, tényleg suép. Nem szoktam m1-et nézni, azt mondod ritkaság az ilyen arrafele? (sajàt közvetítéseket most hagyjuk :) )

(#72641) Norbi 72 válasza Dudee (#72640) üzenetére


Norbi 72
veterán

Eléggé,bár inkább nem mondanék semmit,elég ritkán nézem az M1-et(F1).Olyan mély a fekete,hogy csak tátom a szám...

[ Szerkesztve ]

(#72642) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#72641) üzenetére


Norbi 72
veterán

2 óra gondolkodás után én bevállalom,és kijelentem: Referencia szintű képminőséget láttam az M1-en.

Csak minnél több ilyet.Azért van haladás.. :K

[ Szerkesztve ]

(#72643) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok nemreg vettem 1 panasonic p42gt60 at, egesz jo a kepminoseg, akinek esetleg ilyen van letudna irni milyen beallitasokkal hasznalja? Koszonom

(#72644) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#72642) üzenetére


Norbi 72
veterán

A döbbenettől fel sem tudtam ocsúdni,véletlen nem is kapcsoltam el az M1-ről,máris kezdődött egy régi klasszikus:Ha ölni kell.Szintén pazar képpel...a királyi tv belehúzott.. :C

(#72645) claire78 válasza claire78 (#72532) üzenetére


claire78
senior tag

Jó reggelt.
Kiegészíteném pár nap elteltével ez előzőeket.

A hétvégén sikerült 1-2 Bluray filmet is megnéznem a készüléken, nemcsak a TV adásait. Meseszép. :)
Tegnap este pedig Avatar Bluray 3D-ben..szerintem az egészet végig vigyorogva néztem. Minden percben rácsodálkoztam arra amit látok. Fekete szintben és képminőségben a 3D-je sokkal jobb mint a VT50 2D-je. Egyszerűen gyönyörű. :R
Még egy dolog: a tv hangja 20 évvel ezelőtti Blaupunkt TV-m fakávás hangját juttatja eszembe, lágy, kellemes és meglepően erőteljes mélyekkel rendelkezik.

(#72646) bucsher válasza claire78 (#72645) üzenetére


bucsher
őstag

Öröm bódottá :C

In the pipe - five by five!

(#72647) Gabor970 válasza BBéci (#72634) üzenetére


Gabor970
addikt

Anyukámnak volt egy nyolcvanas évek első feléből való gorenje fagyasztóládája. Nem volt rossz, de elmodása szerint sokat hallotta menni a kompresszorát.
Nno, gondolta lecseréli, sokat beszéltek neki, hogy a régiek mennyire gazdaságtalanok. Vettünk egy kicsit kisebb (kb -25%) A+-os kettősszigetelt fagyasztóládát. Bármi meglepő, 80kWh-val csökkent a havi számla. Alig akartunk hinni a szemünknek. Másfél év alatt gyakorlatilag visszahozta az árát az új hűtő.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#72648) Heffi


Heffi
őstag

Úgy veszem észre sikerült "félre öregítenem" a VT60-am paneljét. (Most járok 525 óránál és ha minden igaz két hét múlva be lesz kalibrálva a készülék.)

Az utóbbi időben nemigazán néztünk rajta tévé adást, hanem inkább csak moziztunk. Valamelyik este ránéztem fehérmosással, akad-e valami ghost szerűség a kijelzőn, szerencsére nem. Viszont feltűnt, hogy más a fehér szín a képernyő közepén, illetve a filmek álltal többnyire nem használt fekete sávban. (középe

Nagyon nem idegeskedek a dolgon, majd hozzáöregszik a széle is, a kalibráló műszer meg úgyis a középrészre kerül felhelyezésre.

(#72649) rgeorge válasza Heffi (#72648) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez egy kevésbé említett változata a képvisszamaradásnak. Nálunk a sok 4:3-as mese miatt a két oldalsó sáv látszik meg homogén 16:9-es tartalmon (sajnos a médialejátszó a 4:3-as fotmátum oldalsó szélének színét csak feketén tudja megjeleníteni).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#72650) Heffi válasza rgeorge (#72649) üzenetére


Heffi
őstag

Ezért is említettem, mert még ilyenről nem igazán volt szó. Majd meglátom hogy alakul. A következő két hétben teljesképernyős tartalommal fogom használni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.