Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) BBéci válasza nrb263 (#63649) üzenetére


BBéci
titán

Szerencséd van, mert az általunk ajánlott és elismert kalibráló szaki Szoknok közelében lakik. Itt a fórumon janos666 néven találod meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63652) gyeniko válasza Dorian (#63642) üzenetére


gyeniko
őstag

Ebben a topicban ritkán állunk "egyenlő"-re. :Y Inkább azt szoktam leírva látni, hogy "egyeNlőre nem döntöttem el, hogy melyik TV-t vegyem meg"

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#63653) nuke7 válasza cecil (#63648) üzenetére


nuke7
veterán

az nem rossz ár! :Y

https://youtube.com/user/nuke7

(#63654) MasterMark válasza nrb263 (#63649) üzenetére


MasterMark
titán

Garancia hogyne maradna. Ha elállítod a kontrasztot, akkor pl megszűnik a garancia?

Switch Tax

(#63655) nrb263 válasza MasterMark (#63654) üzenetére


nrb263
tag

Kalibralast utoljara csavarhuzoval lattam vegezni kepcsoves tvn azertis mondom fogalnam sincs hogy smint vegzik ezt.

(#63656) M_AND_Ms válasza nrb263 (#63655) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Műszerrel és a menükből elérhető kb 30-40 opció állítgatásával

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#63657) cecil válasza cecil (#63648) üzenetére


cecil
aktív tag

Illetve bécsi Saturnban volt p65vt60 2220eur-ert

(#63658) gorbep válasza cecil (#63657) üzenetére


gorbep
senior tag

Labancok...... :O Vagy a kuruc kereskedők ilyen pénzéhesek? ;]

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#63659) mhmpista válasza gorbep (#63658) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Valamennyit persze a "majdnem vilagelso" AFA is tehet rola.
Persze ekkora kulonbseget nem eredmenyezhet onmagaban...

[ Szerkesztve ]

(#63660) Gabor970 válasza mhmpista (#63659) üzenetére


Gabor970
addikt

alacsony szja, magas áfa. Ez nem rossz megoldás ott, ahol mindenki igyekszik kibújni az szja fizetés alól. Az más kérdés, hogy aki bérből él, az nem tud, de sújtja a magas áfa. Amerikában pl elég durva következményei vannak az szja kijátszásának, börtön, közmegvetés (hülyen hangzik, de hazafias dolog szja-t fizetni, és nem is nagyon jut eszükbe kibújni alóla) cserébe alacsony az áfa.
Ausztriában van olyan jövedelmi sáv, ahol már 50% körüli az elvonás. Kb évi 50e EUR felett.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#63661) #35104512


#35104512
törölt tag

edigital -nál van 50st60.

(#63662) mhmpista válasza Gabor970 (#63660) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Nem akarok belemenni igazabol a temaba, igy leis zarnam egy pont ide illo idezettel. Nem tudom mar hol olvastam ;] Az elgondolast amugy ertem, nem is lenne hulyeseg csak "Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád!" Es adopolitikaban a legnagyobb hulyeseg unortodox adopolitikat folytatni a kornyezo orszagoktol meroben elterve, mert az mindig megkerulest (lasd apeh botrany) eredmenyez.

(#63663) StLui válasza Gabor970 (#63660) üzenetére


StLui
veterán

Azért nálunk is majd 35% az elvonás bruttó bérből munkavállalói oldalon, és 28,5% a bruttó bérhez képest a munkáltató fizetési kötelezettsége, így kijön az, hogy teljes bérköltség 51%-át kapja meg csak a kezébe a munkavállaló. Ebből következik, hogy még sok nagynak tűnő cégnél is kiegyeznek a bruttó bér egy részének inkább zsebbe történő továbbításában, mindkét fél örömére.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#63664) kleinguru válasza #35104512 (#63661) üzenetére


kleinguru
addikt

Valószínűleg egy vásárlástól elállás okán, ha megnézed a raktárkészletet:))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#63665) #35104512 válasza kleinguru (#63664) üzenetére


#35104512
törölt tag

nem tudom, szerintem már több mint 8 napja nem volt elérhető, de lehet igazad van

(#63666) tamáspapa válasza Shadowbull (#63622) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Dehogyisnem, szegény Hoffi Géza abban a paródiában, amiben a "hallo fiuk, hallo lányok" műsort fordította ki, kb. így:

- Itt egy kedves, antipatikus fiatalember, gyere csak ide, Feri. Mutatkozzál be kedves Feri.
- Feri...
ect... :)

[ Szerkesztve ]

(#63667) BBéci válasza tamáspapa (#63666) üzenetére


BBéci
titán

Nekem is azonnal ez ugrott be. :K Viszont csak egy f betűvel: Hofi Géza.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63668) nuke7 válasza Gabor970 (#63660) üzenetére


nuke7
veterán

Mo-n alacsony az SZJA?!? :Y Ez uj... Amikor a fizetésed kb. 66%-at kapod kézhez... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#63669) adodaniel válasza nuke7 (#63668) üzenetére


adodaniel
őstag

Az lehet, de a levonásból az SZJA "csak" 16%. :) Azon kívül vannak még más járulékok is.

[ Szerkesztve ]

(#63670) nuke7 válasza adodaniel (#63669) üzenetére


nuke7
veterán

Akkor valami megse jo :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#63671) M_AND_Ms válasza gyeniko (#63631) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nos, akkor még egy kicsit a szimpatikusságról! (Most már csak azért is, hogy még tisztábban lássunk - aki unja ezt meg ugorja át! ;) )

A szó mai jelentése: rokonszenves, megnyerő, szeretetre méltó
Eredete [szimpatikus < francia: sympathique (szimpatikus < együttérző) < görög: szümpathetikosz (együttérző) < szüm- (együtt) + pathosz (érzés)]
(forrás)

Tehát, szim+patikus = együtt+érző
Így ennek helyes ellentettje az anti+patikus = ellen+érző
A "hibás", öszetákolt ellentettje pedig az un+szim+patikus = együtt+érző +tlen

Hogy ezt utóbbi, fosztóképzős alakot,hogyan kell érteni nem tudom. Mindenki ossza be magának. (tényleg olyan, mint a hangtalan hang, vagyis a csend) De az tény. a rokonszenves, megnyerő, vagyis a szimpatikus ellentettje az ellenszenves, vagyis az antipatikus.

Akinek mégis gondja van, az használjon helyett szép magyar szavakat! Én is leírtam itt párat. Nem volt velük gondom, egyértelműen tudtam, hogyan és mikor kell őket használni és mindegyiket le tudom írni helyesen.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#63672) BBéci válasza nuke7 (#63670) üzenetére


BBéci
titán

Attól függ, ki melyik oldalról nézi. :(((

(#63671) M_AND_Ms
Maximálisan egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63673) Perillustris válasza kleinguru (#63664) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nem az, ez bontatan. Ha van, akinek egesz biztosan kell, az irjon nekem privatot. Jelige: prohardver. :C

Perillustris

(#63674) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Samsung PS51F5000-ről? 180-ból lenne bontatlan dobozos,hivatalos garanciával.
Eredetileg 50ST60 volt a kiszemelt,de mire összejött rá a keret,addigra nem igazán lehetett kapni,azóta néhány váratlan kiadás következtében a keret is megcsappant.Úgyhogy most olyan 200 körül nézelődök,mindenképp plazmát szeretnék.Tudom,hogy az F5000 se nem smart,se nem 3d és ez külön jó is.Nagyjából 2m-es nézési távra kisebbet nem szeretnék (pedig tudom,hogy egy 42st60 - például bigdaddy-é - sokkal minőségibb választás lenne).Nem vagyok videofil,a tv-t leginkább a gyerekeim nézik,én maximum este a híradót tudom megnézni meg a BL meccseket.A jelenlegi 55cm-es rettenet samsung crt-hez képest így is fényévékkel jobb lesz és nem "lettévén" szeretném a lányaimat szocializálni.
Teszteket nem igazán találtam,pedig a google a barátom. :B

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#63675) mhmpista válasza Gaben01 (#63674) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Mindenképpen megérné ha megnéznéd valahol élőben.
Szerintem eléggé rendben van. Kontrasztot ha nincs mellette Pana akkor megfelelőnek fogod találni.
Egyetlen valódi hátránya hogy nincs rajta szűrő.
Bár a CRTn sincs ha jól tudom :)
Illetve némely példány hajlamos a panel zúgásra.

(#63676) Gaben01 válasza mhmpista (#63675) üzenetére


Gaben01
őstag

Láttam már élőben,áruházban,rettenet fényviszonyok és "lettévék" között.Mindegyiken az M1 HD ment és messze a legtermészetesebb képe volt a samsungnak.Alatta egy 42x60 volt,ahhoz képest szebb képe volt.A szűrő hiányával tisztában vagyok,ennyi pénzért szerintem ha még szűrő is lenne benne,akkor az már az olcsó,vastag aranylánc kategória lenne. :DDD Viszont tud kadencia helyes lejátszást,ami nem egy hátrány.

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#63677) kleinguru válasza Perillustris (#63673) üzenetére


kleinguru
addikt

Kellene, de ami ma jött az pixelhibás, megy vissza, ha nem cserélik, benne lennék:)

De csak ha nem pixel hibás:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#63678) rootmin


rootmin
tag

Előre is elnézést a láma kérdésért.

Szüleim épp küzdenek egy GT60 behangolásával. Ehhez szeretnék segítséget kérni.
Előzmény: eddig analóg UPC kábelTV volt, ma lett (végre) előfizetve a digitális csomag, mediacarddal.

A manual alapján pedig nem boldogulnak, nekem meg még sajnos nem volt alkalmam kiismerni a TV menüjét, így nem tudok rajtuk segíteni.
Letöltöttem az "e-súgót", ez alapján a MENÜ->Beállítások->Hangolás menüt kellene előcsalogatni, és itt indítani egy keresést. A beállításokon belül viszont nem találják a hangolás menüt.

Mit rontanak el? :/

Nehéz így látatlanban telefonon segíteni. Várom a tippeket! :)

(#63679) MasterMark válasza rootmin (#63678) üzenetére


MasterMark
titán

Beállításokon belül még DVB-C-re kell menni, és ott az auto hangolás. (Igaz, ez UT50-en.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63680) rootmin válasza MasterMark (#63679) üzenetére


rootmin
tag

Köszi, nekem úgy rémlik így néz ki a GT60-on is (egyszer láttam, 2 hete, mikor behangoltam az analógot)

Viszont az már a "Hangolás menü"-n belül van, ahol kiválaszthatod, melyik tunert akarod használni.
Ők magát a hangolás menüt nem találják.

Ez mitől lehet?

(#63681) rootmin


rootmin
tag

Kicsúsztam az időlimitből :B

A Menü gombnak van környezetfüggése? (elvileg az adás teljes képernyős állapotában léptek be a menübe)

(#63682) MasterMark válasza rootmin (#63681) üzenetére


MasterMark
titán

Pedig ott kell lennie a Beállítások között a Hangolásnak ez van a manualban is. Nem lehet hogy a következő lapon van esetleg, és nem tekernek tovább? :F

Ez azt hiszem egy ST60-ból van de itt sem az első lapon van ahogy elnézem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63683) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok!

A 2 órát furikázott 50st50-et, szerintetek meddig hagyjam pihenni?

(#63684) bigdady válasza Dave567 (#63683) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ma már hagyd pihenni

[ Szerkesztve ]

(#63685) Dave567 válasza bigdady (#63684) üzenetére


Dave567
addikt

Okés köszönöm, de viszont az ideg bennem van, hogy működik-e még, elég rázós utat tettünk meg vele.

(#63686) rootmin válasza MasterMark (#63682) üzenetére


rootmin
tag

Igen, én is erre gyanakszom.

Kb. 3-szor kezdettem újra a telefonban, többször is kihangsúlyozva, hogy a legalsó elem még nem a lista vége, tessék lejjebb menni.

Ezek után, ha tényleg ez lesz a baj :W

Újra próbát teszek, remélem sikerül megoldani ezt a nagybonyolultságú műszaki problémát :D

(#63687) vellerd


vellerd
tag

Sziasztok.

Valami nagyobbacska TV-ben gondolkodom.
Minimum 60" Smart funkciók. 3D nem kell.
Nézelődtem már kicsit, de érdekelne, hogy itt a fórumon ti mit ajánlanátok?
Mármint melyik típust. Az ár még elég képlékeny. De mindenképp 7 számjegy alatt!
Előre is köszi a segítséget! :R

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#63688) BBéci válasza rootmin (#63686) üzenetére


BBéci
titán

Úgy emlékszem, alulról a második a DVB-C hangolás, tehát nem kell "lapozni".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63689) TraceR válasza Gaben01 (#63674) üzenetére


TraceR
tag

Az utóbbi időben 3 plazma járt nálam: Samsung 60F5500, Panasonic 55ST60 és most tesómnak vettem egy Samsung 51F5000-et. A Panasonic fanok nyilván meg fognak kövezni, de bizonyos szempontból nekem a Samsungok jobban bejöttek, mint a Pana.

Az első két tévét egyébként visszaküldtem (60F5500 nagyon zúgott, 55ST60 számomra iszonyú zavaróan vibrált). Az 51F5000 viszont maradni fog (se nem zúg, se nem vibrál... kicsit sem). A Panának nagy általánosságban egyébként valamivel jobb volt a képe (fekete, színek, szűrő), cserében tv adás és 24p-s filmek alatt is zavaróan vibrált, mozgásmegjelenítése hagyott némi kívánnivalót, illetve poszterizáció is jelentős volt nem tökéletes minőségű források esetében (értsd 720p/1080p mkv).

Lényeg a lényeg, 51F5000 180k-ért szerintem nagyon jó vétel. Amíg nincs hozzá véve normális médialejátszó, addig a beépített playerrel kompromiszumokkal ugyan, de filmezni is lehet. Ha egyszerű, de megfizethető, nagy és LCD-nél lényegesen jobb paraméterekkel rendelkező tévé kell, akkor érdemes lecsapni rá, amíg van.

(#63690) Gaben01 válasza TraceR (#63689) üzenetére


Gaben01
őstag

Nagyon köszönöm a válaszod és a megerősítést.Már félre van téve a bontatlan példány,szombaton hozom haza.
Tudom,hogy vannak sokkal jobb plazmák (nem feltétlenül sokkal többért),de nem akarok tovább várni.A panasonicok lassan eltűnnek illetve csak a felső kategóriából van, az idei samsung "kínálat" meg nem túl acélos.A gyerekeknek mese nézésre meg nekünk alkalmi filmezésre tökéletes lesz,főleg az általad leírtak alapján. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#63691) mhmpista válasza TraceR (#63689) üzenetére


mhmpista
aktív tag

És a Samsung 60F5500 nél a pentile matrix nem volt zavaró?
Panel zúgást leszámítva vélemény?

(#63692) nuke7 válasza Gaben01 (#63674) üzenetére


nuke7
veterán

egyik barátomnak pont ilyen van.
ár/érték bajnok, komolyan.

ha be tudsz teljesen sötétíteni a szűrő hiánya miatt - és nem zavar, h nincs pana szintű fekete - akkor főnyeremény.

ja, meg ugye 50ST60 azért 3D lett volna (meg smart, mondjuk az nem érdekel) - ez azokat se tudja.

https://youtube.com/user/nuke7

(#63693) TraceR válasza mhmpista (#63691) üzenetére


TraceR
tag

3.5 meterrol nem. Ha nem zugott volna, magamnak azt tartottam volna meg.

Ugyanaz igaz ra, amit feljebb az 51F5000-re irtam (plusz smart es 3D). Ebbol ami nekem szamitott az kb a youtube, illetve hogy az F5500 tud felvenni pendrivera. Amugy vibralast csak smart feluleten, illetve nem 24p-s filmnezesnel lattam (kulso medialejatszorol). Ami meg kulonbseg: dizajnosabb menu, ket taviranyito, tobbcsatlakozo, ezust szinu talp (fekete helyett).

Erdekes egyebkent, hogy a Pana plazmak miert vibralnak ennyivel jobban. Emlekszem jopar evvel ezelott, amikor a media markt arult meg normalisan plazmakat es kint volt egymas mellett egy Samu PSxxQ meg egy Pana PVxx, mar akkor is nagyon latszott a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#63694) nuke7 válasza mhmpista (#63691) üzenetére


nuke7
veterán

2,5-re - vagy közelebb - nem ajánlom :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#63695) rootmin válasza BBéci (#63688) üzenetére


rootmin
tag

Hmm, lehet. Végül nem derült ki számomra, pontosan hogyan, mindenesetre sok küzdés után sikerült behangolniuk a csatornákat.

Viszont, a CI modult nem sikerült üzembe helyezniük :F
(jelenleg kilistázható az összes csatorna, viszont azt írja a TV, hogy "kódolt adás")
Ha beteszik a modult a helyére, akkor a TV felismeri, egy 5 jegyű kódot megadva el is kezdődik a párosítás, de több, mint fél óra után sem ér véget.

Jelenleg itt tartanak, el lett napolva holnapra a dolog. Van valami spéci beállítás, amit meg kellene adni, hogy működjön? (esetleg létezik, hogy több mint fél óra, mire végez ezzel a művelettel a TV?)

[ Szerkesztve ]

(#63696) liszi70 válasza TraceR (#63693) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Erdekes egyebkent, hogy a Pana plazmak miert vibralnak ennyivel jobban."

Semmi más oka nincs szerintem, mint a kontraszt-különbség. Plazmán a jobb kontraszt-fényerő, nagyobb vibrálással jár. Próbáld ki! (Sokunknál hál' Istennek ez egyáltalán nem probléma.)

[ Szerkesztve ]

(#63697) TraceR válasza liszi70 (#63696) üzenetére


TraceR
tag

Nyilvan csak szemre, de mindharom plazmat kb hasonlokeppen lottem be es igencsak lathato volt a kulonbseg. Anno probalgattam en mindent az ST60-on, de nem lett jobb semmitol.

Fura egyébként, hogy van aki ezt nem latja vagy nem zavarja, nalunk kb mindenkinek feltűnt. Na mindegy, szerencsere ha valakit zavar, de azert megsem akar LCD-t, akkor ott van a Samsung :-)

(#63698) Gaben01 válasza nuke7 (#63692) üzenetére


Gaben01
őstag

Nyáron maximum délelőtt 10-ig süt be a nap a nappaliba,de a besötétítés sem gond (sötétítő függöny+redőny).A 3D és a smart hiánya maximum a gyerekek miatt negatívum, a meséket biztosan élveznék 3D-ben és néha mehetnének gyerekdalok meg alma együttes szülinapom-pom agyrém youtube-ról,de azt hiszem együtt fognak tudni élni ezek hiányával. :)
Neked is köszönöm a visszajelzést.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#63699) liszi70 válasza TraceR (#63697) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nyilvan csak szemre, de mindharom plazmat kb hasonlokeppen lottem be es igencsak lathato volt a kulonbseg."

Nagyon sok függ a beállításoktól, képmódtól, sőt a "tesztelés" módjától is. Elhiszem és tiszteletben tartom a tapasztalatodat, de évek óta szerintem az első vagy akit olvasok, akinek a két márka között a villogás-különbség tűnt fel. Ha nem a kontraszt-fényerő különbség az oka, akkor nem tudom hová tenni. Láttam én is nem egy samsung plazmát, abszolút nem tűnt fel, hogy kevésbé villognának, hacsak nem a gyengébb kontraszt miatt.

szerencsére ha valakit zavar, de azert megsem akar LCD-t, akkor ott van a Samsung

Amúgy is csak a samsung marad, aki normálishoz legközelebbi plazmákat fog gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#63700) facan válasza rootmin (#63695) üzenetére


facan
tag

Ha a helyes kódot adták meg mennie kell, hacsak nincs szükség központilag aktiválni.
Mediacard beüzemelési paraméterek

Jó tanácsok: (saját tapasztalat)
1. A teljes keresést jobb úgy elvégezni hogy nincs bedugva közben a médiacard.
2. Az automata keresés elkezdése előtt nem szabad a UPC-t választani mert ezután nem tudod majd mozgatni a csatornákat. (egyebet kell itt választani)
3. a 112 és 128 MHz-es sávokat elképzelhetően manuálisan kell behangolni a végén

Legalábbis ST60-on ezek voltak a tapasztalatok, sztem ugyanez vonatkozik a GT60-ra is.
Ha végképp nem megy akkor fel kell hívni az üfsz-ot és hibát jelenteni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.