Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63551) Gyulus76 válasza kleinguru (#63482) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Végül beigazolódott: valóban a kábel hossza volt a ludas. Kaptam kölcsön egy 90 centiset, azzal simán elment. Ezen felbuzdulva aztán vettem egy 20 centis hosszabbítót. Ennyi pont elég lett, de hosszabbat nem is találtam kicsiny városomban. A következő lépcső 180 centi lett volna, annál meg az előző is rövidebb volt. Így most már a helyére kerülhetett a HDD, és stabilan működik. :D

(#63552) Gyulus76 válasza MasterMark (#63531) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Csak az a kettő Panasonic szemüvegem van, amit a GT60-hoz adtak. Típusszáma: TY-ER3D5MA

(#63553) kleinguru válasza Gyulus76 (#63551) üzenetére


kleinguru
addikt

Örülök, hogy sikerült:))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#63554) liszi70 válasza DM-Fan (#63542) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A gyerekről meg annyit, hogy az lesz neki a követendő példa, amit lát/megszokik. Botorság, lekicsinylő azt feltételezni egy gyerekről, hogy neki nincs igénye a jóra, minőségre. Az esztétikára, szépre való nevelést nem kamaszkorban kell elkezdeni."

Tökéletesen egyetértek. Én a gyerekeimnek is minimum 1080p-t kölcsönzök, de ha van, akkor BD-t vagy BD remux-ot. Már amiből létezik! Amiből nem létezik, de nézésre érdemes, azt nyugodt szívvel nézzük DVD vagy akár divX minőségben.

Sőt! Igaz, hogy "csak" sztereó rendszerem van (mondjuk nem alsó kategória), legtöbbször azzal mozizunk, mesézünk. A gyerekeim már kérik, sőt maguk kapcsolják be az erősítőt és teszik AV csatornára! Nem azért mert tőlem ezt látták, hanem mondják, meg is fogalmazzák, hogy úgy mennyivel jobb hangja van! Szóval igenis megvan a gyerekekben is az igény a jobb minőségre, képben hangban egyaránt. És semmibe nem kerül jó minőségű filmet kölcsönözni, és semmibe nem kerül bekapcsolni az erősítőt.

(#63555) nuke7 válasza BBéci (#63547) üzenetére


nuke7
veterán

nyilván. de akinek köze sincs hozzá, és eddig a logitech 2.1 pc-s hangszoro volt a legjobb amit hallott - annak egy párszázezres rendszer is tud meglepetést okozni jó forrásról és normális körülményekkel :U

a lényeg annyi, hogy a sztereós példája Regger kollégának nem volt jó :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#63556) hollosi


hollosi
csendes tag

Tegnap mikor néztem a vad szigetköz dok filmet a gt 60 a közepe fele kiírta hogy 3d jelet érzékel és tegyem fel a szemüveget ! Hogy élvezhessem a 3d élményt ! Elölte 15 perccel mást irt ki azt még nem írom le ilyenkor mi van :Y vele megbolondult?

(#63557) Heffi


Heffi
őstag

Esetleg aki 50Gt60-ban gondolkodik, annak csak annyit üzenek: Húzzon bele! Információim szerint nagyon alacsony a raktárkészlet a hivatalos magyar viszonteladókat kisztolgáló raktárban. Én is megindítottam a megrendelésem a 65VT60-ra, mert abból is feleződött a készlet kevesebb mint két hét alatt, és nem valószínű, hogy lesz utánpótlás.

(#63558) crazyzozy válasza Heffi (#63557) üzenetére


crazyzozy
tag

heló!

A 42GT60 felől mincs valami infód,hogy mennyi van még :)

(#63559) DM-Fan válasza hollosi (#63556) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A kép menü 3D menüpontjában tiltsd le az automatikus 3D-re váltást, meg a 3D jelüzenetet is. Valószínű olyan adást kapott, amiben valamit 3D jelnek érzékelt. Előfordul.

Get Moded!

(#63560) Sifre válasza DM-Fan (#63559) üzenetére


Sifre
senior tag

Nemrég nálam "A Köd" című film egyik ködös jeleneténél érzékelt a TV 3D jelet.

(#63561) Heffi válasza crazyzozy (#63558) üzenetére


Heffi
őstag

Arról nincs, nem kérdeztem sajnos, nem leltározok a panánál. Csak a saját dolgaimnak néztem utánna. Azonban tippelném, hogy többszöröse van 42-es méretben, mint az 50-ben.

[ Szerkesztve ]

(#63562) crazyzozy válasza Heffi (#63561) üzenetére


crazyzozy
tag

köszi :)

(#63563) kk831228 válasza rgeorge (#63549) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm!! :R Ilyen gamma, panel fény meg ilyen dolgok mit jelentenek?? :B. Jó lenne érteni hozzá... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#63564) forma69 válasza BBéci (#63535) üzenetére


forma69
tag

Celine Dion A New Day című koncertfilmjén van Dolby TrueHD és PCM sztereó hangsáv is, mindkettő extra magas (8328 és 4608, 96 kHz/24 bit) bitrátájú, pár gombnyomással lehet kísérletezgetni, melyik szól jobban. Eddig bárkinek mutattam, 100 %-ban a TrueHD-ra szavaztak.

Tőlem is kap egy szavazatot, nagyon minőségi, kellemes hallgatni. Jó időre kibérelte a helyet a külső vinyómon.

(#63565) István 67


István 67
tag

A fehér panel,panel fényerő-nél hamarabb okoz ghostot mert itt élesebb lesz a kép sokkal?

(#63566) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Radigtam a htpc re egy erositot hdmin. majd az erosito hdmi outjából tovabb vittem az egeszet szinten hdmin az st60 arc-os hdmi2 bemenetébe. Mégsem szol az st60 az erositön. Be kene valamit allitanom hogy menjen a hang a tvröl? Vagy optikai kabel is kell?

[ Szerkesztve ]

(#63567) DM-Fan válasza bigdady (#63566) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha az erősítő is tudja az ARC-ot, akkor nem kell optikai kábel, pont ez az ARC lényege. Ellenben be kell állítani az erősítőn és a TV-n is.

Get Moded!

(#63568) forma69 válasza bigdady (#63566) üzenetére


forma69
tag

A tv-n a Viera link-ben kell engedélyezni.

(#63569) bigdady


bigdady
nagyúr

Koszi meg is van :)
Ti hasznaljatok ezt a viera ki be kapcsolas stb dolgokat? Melyiket?
Mert pl a vezerelt kikapcsolas nekem nem kapcsolja ki az erositot.

(#63570) BBéci válasza István 67 (#63565) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem lesz élesebb a kép, viszont elvesznek részletek a világos területeken, ezért a használatát értelmetlennek vélem.

(#63569) bigdady
Eddig Arcam és NAD erősítőket csatlakoztattam a GT60-hoz, mindkettőt ki- és bekapcsolta. Ezzel megoldottam azt, hogy soha nem kell a tévé fingilingi hangszóróinak cincogását hallgatnom.
A tévén és az erősítőn is engedélyezni kell a HDMI CEC-et és a hozzá kapcsolódó funkciókat. De ezeket szépen leírták a kezelési könyvekben, eSúgóban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63571) Dorian válasza bigdady (#63569) üzenetére


Dorian
félisten

Az volt az első (a nem megfelelő működés miatti bosszankodás után), hogy kikapcsoltam az ilyen automata dolgokat. Majd én tudom mikor mit akarok...
Telefonnál a T9-et vagy a Word okoskodását is szívből utálom.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63572) forma69 válasza bigdady (#63569) üzenetére


forma69
tag

A bekapcsolást igen, a kikapcs.nem. A denon-t szépen kapcsolgatja, kipróbáltam.

(#63573) bigdady válasza BBéci (#63570) üzenetére


bigdady
nagyúr

St60 tud cec-et egyaltalan (menüben nem látok ilyet) vagy a kácsa sima hdmi?

A masik gondom hogy miert van az hogy ha kikapcsolom a tv-t majd ha még kattanás elott ujra bekapcsolom azt mondja nincs bent a upc mediacard es mintha atvaltana kb 640-es felbontasra. Ezen csak aramtalanitas segit. :F talaloztatok mar ilyennel? (Multkor azt hittem ati driver szarakodott mire itt irta valaki hogy aramtalanitsam a tv-t mert szokott ilyet es valoban az segitett akkor is)

[ Szerkesztve ]

(#63574) DM-Fan válasza bigdady (#63573) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Biztosan tud CEC-et, a Panánál ez a Viera Link.

Ha javasolhatom, kerüld a gyors egymásutánban történő ki-bekapcsolásokat! Ezt semmilyen elektronika nem szívleli. Várd meg szépen, amíg kikapcsolás után kattan a relé, leválasztja az alaplapot a feszültségről, majd ezt követően is várj egy kicsit és csak eztán kapcsold be újra a TV-t! Volt már rá példa a közelmúltban, hogy az illető gyermeke kezébe került a távirányító és 3-4 gyors egymásutánban történő ki-bekapcsolással odavágta a kölök a készüléket. Drága javítás lett a vége.

Get Moded!

(#63575) BBéci


BBéci
titán

Hogyan tudom UPC-ről egyébre állítani a közös interfész szolgáltatót?
Megőrülök attól, hogy a ChanSort-ban összeállított listám csak az első csatornaváltásig marad érvényben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63576) M_AND_Ms válasza BBéci (#63575) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerintem csak a gyári alapbeállítás visszaállításával.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#63577) BBéci válasza M_AND_Ms (#63576) üzenetére


BBéci
titán

Ettől félek. :O
A kalibrált beállításokat másolgathatom órákig. Sajnos automatikusan nem teszi rá az összes bemenetre, pedig van rá menüpont.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63578) Perillustris


Perillustris
senior tag

Én kérek elnézést, de használ valaki hasonló hangszóró szettet, mint ez (SONY BDV-N590) vagy ez (Onkyo HT-S3505)?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi az ilyen "egyberendszerekkel" kapcsolatban (persze nincsenek illúzióim, de vegyük figyelembe az árat, amikor savaztok ;] ).

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#63579) liszi70 válasza Perillustris (#63578) üzenetére


liszi70
nagyúr

"persze nincsenek illúzióim, de vegyük figyelembe az árat, amikor savaztok"

Figyelembe vesszük az árat, amikor savazunk. Ebben az árban, és a linkelt készülékektől TUTIRA, sőt, nagyságrendekkel többet kapsz egy használt, de jól összeválogatott sztereó rendszertől! Ne erőltesd az 5.1-et ilyen összegből, de egy tisztességes, kezdésnek vállalható sztereó, összejöhet ennyiből. Normális, értelmes 5.1-et ne remélj ilyen áron.

[ Szerkesztve ]

(#63580) Perillustris válasza liszi70 (#63579) üzenetére


Perillustris
senior tag

Értem, persze, de ebbe a vonalba nem szeretnék sok pénzt ölni, az 5.1 (illúziója) viszont hívogató. Nem mellesleg a szomszédok és a család miatt is felesleges a sokszáz watt. Tudom, a jó rendszer halkan is jobb. BTW ennek fényében kell majd választanom a jelenlegi Genius 6000-es helyett. :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#63581) liszi70 válasza Perillustris (#63580) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem mellesleg a szomszédok és a család miatt is felesleges a sokszáz watt."

Egy szót sem ejtettem sokszáz vattról. Az a gagyi, idióta "hangrendszerek" és a marketing sajátja, hogy 1200 w-al hirdeti magát egy 140W áramfelvételű erősítő. Nem erről van szó!

"az 5.1 (illúziója) viszont hívogató."

Pontosan fogalmaztál, az "illúzióját" talán megkaphatod, de az is lehet, hogy elmegy tőle a kedved. Nekem ettől drágább, jobb 5.1-es hangrendszerem volt, mint aminek kiépítésére most te vállalkozol, mégis leváltottam egy sokkal jobb ár-érték arányú, nagyságrendekkel JOBB hangminőségű sztereó rendszerre. De semmi sem kötelező, ha nem hiszed, járj utána. :)

"Tudom, a jó rendszer halkan is jobb."

Igen, így van, nap mint nap szembesülök vele! :)

[ Szerkesztve ]

(#63582) nuke7 válasza Perillustris (#63580) üzenetére


nuke7
veterán

az onkyo-t vedd, később bővíthető. ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#63583) MasterMark válasza hollosi (#63556) üzenetére


MasterMark
titán

Semmi gond nincs a TV-vel.
Az ami felismeri ha felezett 3D képet mutat a TV valamilyen algoritmus lehet. Ez az algoritmus nem lehet 100%-os mivel csak tippeli, hogy épp mit is gondol a képről. Ugyanúgy belehibázhat, ha a felezetthez hasonló kép jelenik meg, mint amikor tényleg felezettet nem ismer fel.

Frame packed-nél meg ugye alapból átvált kérdezés nélkül.

Perillustris: A Sony az felejtős. Az Onkyo már nem egybe szettnek számít, viszonylag korrekt, és később bővíthető.
Bár ezzel szerintem jobban jársz, viszont szub még kellene ehhez külön.

Switch Tax

(#63584) spiky03 válasza Sifre (#63560) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem ilyet az Elit alakulat elején csinálta amikor megjelenik az HBO felirat a hangyák háborújából. :D
DE nem nyomtam semmit sem és úgy ugye eltűnt pár mp múlva.
De pl a Trónok harca elején nem volt ilyen, pedig az is HBO-s és ugyan úgy ott van az a kezdőkép.

@(#63582) nuke7
Csak sajnos a szubot nem tudja lecserélni, mert az passzív abban a szettben.
Akkor amit MesterMark ajánlott, inkább azt vegye, ott aktív a szub. ;)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63585) Z_A_P válasza nuke7 (#63582) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem jo az onkyo sem, mert a sub az nem cserelheto, mivel passziv, az erositon nincs is kimenete, igy megszivja. A sonynal persze jobb, de akkor mar inkabb: Onkyo HT-5305, ott tenyleg cserelheto az osszes hangfal kesobb. Az mas kerdes hogy az erosito erdemes-e ra.

[ Szerkesztve ]

OK

(#63586) MasterMark válasza Z_A_P (#63585) üzenetére


MasterMark
titán

De jó, az a szub aktív.

spiky03: Srácok az egy aktív szub. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63587) MasterMark válasza MasterMark (#63586) üzenetére


MasterMark
titán

Visszavonva, tényleg passzív. :R

Akkor viszont az is felejtős.

spiky03: Amit én ajánlottam abban nincs szub egyébként. Érdemes hozzá másmilyent nézni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63588) M_AND_Ms válasza Perillustris (#63580) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Keress használtan egy JBL SCS 178-as szettet (30-40e körül szokott lenni) és hozzá, ugyancsak használtan egy belépő, vagy annál egy kategóriával magasabb házimozi erősítőt (legalább 40-50-et áldozz rá!)!
Az 5.1 illúziónál némileg többet kapsz, a rendszered később fejleszthető lesz, ha igény merülne rá.
Zenére persze ez a cucc nagyon kevés, de alap, elfogadható mozizáshoz megfelelő.

Általában elmondható, hogy használt cuccokból nagyon jól lehet építkezni, akár fele árban is. Lehet nézelődni Vaterán (én még sohasem vetem onnétsemmit sem), Apród-on, Apronet-en, Expressz-ben. De nagyon ajánlom, hogy az AVX-en kutakodj! Ez egy megbízható közösség, ahol sok jó ajánlatot lehet találni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#63589) spiky03 válasza MasterMark (#63587) üzenetére


spiky03
veterán

Ezt mondtam én is. ;)
Hogy azt vegye amit te ajánlottál inkább és majd vesz hozzá külön szubot, mert arra lehet rákötni aktívot.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63590) Gigi01


Gigi01
őstag

Na megjött! Már több,mint 1 órája pihen,de még 2-t hagyom.
A talp felszerelve,addig olvasom a használatit,hátha gyorsabban telik az idő.. ;)
Tru cinema módban indítva jó,alapon,vagy állítsak valami?(ST60)

[ Szerkesztve ]

(#63591) Z_A_P válasza Gigi01 (#63590) üzenetére


Z_A_P
addikt

En ST60-nal amin a legtobbet valtoztattam true-cinema-n, az hogy a kontrasztot felhuztam 60-70 koze, fenyero meg -2..0 kozott, gamma meg...aaa nem irok inkabb, mert nem remlik fejbol, mert annyit allitgattam, es csak jovo het utan tudom neked megnezni. De mindegy is, mert a te izlesed lehet mas.
Ez csak a mozi bemenet, a TV az lehet "gyengebb" kontrasztu, ne egessen be semmit :)
Van egy teszt video fentebb, fekete/feher csikokkal, azzal nagyjabol el lehet indulni. Ott nalam eloszor ugy jott ki, hogy fel kellett tolni a fenyerot +ba hogy kiadja a tutit. Utana mindenkepp nezz meg valami rendes filmet, pl Gravity, vagy Oblivion, ott egybol lattam, hogy a fekete az szurke, par tovabbi beallitas csodakat tett, pl fenyero vissza 0 vagy kis negativ.

[ Szerkesztve ]

OK

(#63592) Gigi01 válasza Z_A_P (#63591) üzenetére


Gigi01
őstag

A kontraszt végett kérdeztem,vagyis a beégés végett.
Ha alapból alacsony,akkor jó.Attól féltem magasabb a kelleténél.

Ja azt elfelejtettem leírni,segítettem a futárnak felcipelni,és persze kivenni az autóból.
Állítva,szépen körbepakolva,volt,nehogy eldőljön! :K

(#63593) BBéci válasza Gigi01 (#63592) üzenetére


BBéci
titán

50 körüli kontraszt mindenhez bőven elegendő. Saját GT-men 46-ra van állítva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63594) Z_A_P válasza Gigi01 (#63592) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha alapból alacsony

Nem alacsony az alapbol, kozepen van a csuszka. Ez kinek alacsony, kinek jo, kinek sok - szemre, nem pedig muszerre. De egy ~5 oras TV-tol beszelunk, tehat szerintem sokat fog ez meg valtozni.

OK

(#63595) Z_A_P válasza BBéci (#63593) üzenetére


Z_A_P
addikt

50 körüli kontraszt mindenhez bőven elegendő

Akkor hogy lehet hogy a Janos666 altal kalibralt ST60 adatai:

Mód: true cinema
Kontraszt:87
fényerő -1

OK

(#63596) DM-Fan válasza BBéci (#63593) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az ST60-ak esetében nem, a GT60/VT60 ilyen szempontból (is) más kategória. Filmnézéshez nálam is 46-48 körüli kontraszt lett a megfelelő a VT60-on, TV-adáshoz már a 38 körüli is elegendő, ott kímélem is a panelt ezáltal, elkerülve ezzel a túlzott melegedést is. Az ST60-on alapból feljebbről kell indulni kontraszt tekintetében, ahogy eddig olvastam. Meg nyilván az sem mindegy, hogy aktív-e az öko mód. Nálam az is ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#63597) Ispy válasza Z_A_P (#63595) üzenetére


Ispy
veterán

Úgy, hogy öko mód be, csak a kolléga azt nem írta.

Nekem is mondta János, hogy vagy kontraszt 60 (nálam ez a max) és öko mód, vagy valamivel a fele alatt öko mód nélkül.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63598) nuke7 válasza BBéci (#63593) üzenetére


nuke7
veterán

inkább 55-60 :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#63599) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Samsung 2014-es plazmamodellek, mindössze 1 modell, kifújt: http://prohardver.hu/hir/samsung_pn64h5000.html

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#63600) BBéci válasza nuke7 (#63598) üzenetére


BBéci
titán

Műszerrel kalibrálva?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.