Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9913) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dlink Dir301-es router, és egy pppoe-s internet. Ma kötötték be a netet, a helyzet a következő: a szolgáltató a MAC címem alapján engedélyezi bent a központban a kapcsolatomat. A szerelők behúzták a kábelt, bedugtuk a gépbe, megy minden csodásan. Mondom igen, de nekem routerrel kéne a dolgot megcsinálni. Router admin felülete előránt, internet connection--> manual settings, beállítom neki a felhasználónevet, jelszót, Mac címnél a router MAC címe van. Mentem a beállításokat, újraindul a modem, felhívom a bácsit a központban hogy szeretném regisztrálni a MAC címemet, oké, látja az új címet, átregeli rá, minden ok. Szerinte. A dolog úgy működik, hogy egyetlen internetes programom működött az a skype. Commanderbe megpingeltem a routert, majd az index.hu-t is mindegyik végigment. futtattam egy tracer-t az is végigment az összes állomáson. De a böngészőm továbbra sem volt hajlandó semmit sem előhozni. Megpróbáltam szűz win7-en azon se. A szomszédos szobában lévő gépről csatlakoztam wifivel, a pingelés ott is megy, de böngészni továbbra sem lehet vele. Ha valaki tudja, hogy mi lehet a baj, mi lehet az a beállítás amivel baj lehet kérem írja meg.

Köszöni: Rambovits

Szerk: Gépen továbbra is csodásan muzsikál a net, ebből gondolom, hogy a routerrel lehet a baj.

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.