Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) canniball válasza Catman (#9198) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbálj guglizni konkrét modellekre, hátha így találsz tapasztalatokat...
D-Link
Linksys
Netgear
Panasonic

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9202) nepszter1


nepszter1
addikt

Üdv ! Hugom valamit ügyeskedett a gépemen és fogalmam sincs hogy mit a bios-t ujra be kellet állítani minden-t . most meg itt sír hogy nincs nete . De az a legfurcsább hogy be van dugva neki a kábele és világít is de azt irja ki a vista hogy nincs bedugva bedugtam másik hálózati helybe és ott meg kijelezte hogy be van dugva aztán egy másikat ahol volt és ugy is ment . Mi lehet a probléma ?

(#9203) dr.bubo válasza nepszter1 (#9202) üzenetére


dr.bubo
őstag

Most a te gépeden nincs net vagy az övén? :F
A két gép hogy van összekötve, hogy van megosztva a net? Routert használtok?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9204) nepszter1


nepszter1
addikt

Enyémen van de a hugomén nincs :) Elég érdekesen van megoldva 2háló kártyával egyik itt másik ott egy utp kábel és nekem a gépen egy analog proxy és neki pedig beállítva a IE en a cuccok . Röviden ennyi :)

(#9205) dr.bubo válasza nepszter1 (#9204) üzenetére


dr.bubo
őstag

A gépedben az eszközkezelöben, mi van irva a hálókártyákról? Rendben müködnek?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9206) nepszter1 válasza dr.bubo (#9205) üzenetére


nepszter1
addikt

igen rendben :)

(#9207) dr.bubo válasza nepszter1 (#9206) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az internet megosztás is jól be van állitva a gépeden?
Én csak találgatok most, sajnos. Talán valaki egyből vágja a megpoldást. :U :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9208) nepszter1 válasza dr.bubo (#9207) üzenetére


nepszter1
addikt

Jól sajnos :( és az ő gépén ki van irva hogy csatlakozott és küldött: 512/ fogadott :0

(#9209) taylorp


taylorp
senior tag

Bocs a láma kérdésért. :B
A laptopomat szeretném a routeremhez csatlakoztatni.
Tudom, hogy lan kábel kell hozzá. Csak azt nem, hogy UTP, vagy FTP?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#9210) canniball válasza taylorp (#9209) üzenetére


canniball
nagyúr

Előbbi.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9211) taylorp válasza canniball (#9210) üzenetére


taylorp
senior tag

:R a gyors választ.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#9212) mezis válasza taylorp (#9209) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyszerű a megoldás: FTP kábel nincs. Aki ilyet akar rádsózni, az szélhámos. :R

mezis

(#9213) mezis válasza Catman (#9196) üzenetére


mezis
nagyúr

Én is azt olvastam, hogy 1-2 m-en belül még megy rendesen (persze messze nem az adatlap szerinti sebességgel), de azon túl szerencse dolga. Külön csillapító tényező, ha csak különböző fázisokra tudjátok tenni. Akkor meg talán egyáltalán nem fog működni.

Először is mérj jelerősséget (InSSIDer). Nem zavart a csatornátok ?

(Van közvetlen rálátásod ?)

Aztán kereshetsz nagyobb nyereségű antennát, az antennának szerencsésebb helyet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9214) Catman válasza mezis (#9213) üzenetére


Catman
aktív tag

Azt valahogy megprobaljuk kimerni, hogy egy fazison lennenek-e, ha nem, akkor nem is fogunk ezzel probalkozni...

A wlan-nal az a furcsa, hogy a notebook siman tud csatlakozni a routerhez, es a sebesseg is teljesen jo, viszont a ket router valamiert nem akar egymassal kommunikalni, pedig mar mindent kiprobaltunk (kulonbozo csatornakat is) Az is lehet, hogy az egyik router hibas...

(#9215) eziskamu válasza Catman (#9196) üzenetére


eziskamu
addikt

Ne tévesszen meg hogy DD-wrt-s firmware oldal, mert ha jól értettem csak tervezte volna felpakolni hasonló okok miatt.
[link]
Itt olyanokat írnak, hogy valami gond lehet a két eszköz MAC címeivel, és legalább az egyiket meg kell változtatni (lehet ütköznek?)
"When I changed the MAC addresses on the bridge page it all came good"

Valamint az egyiken ki kell kapcsolni a DHCP szervert is, mert gebasz lehet attól is. Ja meg ugye külön IP cím se ártana a LAN-on, de mivelt csináltál már ilyet (én vagy 2 éve szórakoztam ilyennel utoljára) lehet már meg is csináltad.

[ Szerkesztve ]

(#9216) Catman válasza eziskamu (#9215) üzenetére


Catman
aktív tag

Koszi a tippet, de sajnos ezeket mar vegigcsinaltam... A mac cim tenyleg rossz volt, de az arp -a -bol ez kiderult. Viszont a jo mac cimmel sem mukodnek a dolgok.

Mindegy, mar nagyjabol feladtam ez a wlan-os dolgot, ezert probalok mar iranyban keresgelni (elektromos halozat). Persze a legjobb egy kabel kihuzasa lenne, csak az nagyon nehezen lenne kivitelezheto...

(#9217) eziskamu válasza Catman (#9216) üzenetére


eziskamu
addikt

És nem lehetne az egyik kliens? Macerásabb meg minden, de az hátha működik (márha támogatja a kliens módot)
Én amúgy azért adnék még egy uccsó esélyt. Mindkét router configját leresetelném, majd az eddig összegyűjtött tapaszatatok alapján újra beállítanám őket, hátha.

(#9218) Catman válasza eziskamu (#9217) üzenetére


Catman
aktív tag

Vegulis egy probat meger... Amugy probaltam mindenfelekeppen, atallitottam access point modba is, de semmi...

(#9219) canniball válasza mezis (#9212) üzenetére


canniball
nagyúr

De van. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9220) arpeen2


arpeen2
senior tag

Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy D-Link Access Point (DWL-G700AP), amihez reset után sem kábelen sem wifin nem tudok csatlakozni. A wifi látja, de ezzel és kábbelel is csak odáig jut hogy "hálózati cím lekérése" (ezzel elszöszmötöl 1 percig) majd "a kapcsolat korlátozott vagy nem jött létre". Próbáltam másik géppel, másik kábellel, sikertelenül. Valakinek ötlet?

Köszi előre is.

(#9221) eziskamu válasza Catman (#9218) üzenetére


eziskamu
addikt

Mármint az egész routert? Az nem rossz ötlet. Régen csináltam már és az is véletlenül jött össze, mert két különböző tipusú és kaliberű cucc volt. (WRT54GL vs Belkin F5dxxx, utóbbi nem a broadcom alapú linuxos 16 mega ramos, hanem asszem volt benne összesen 2 mega ram)
Az a baj hogy van olyan firmware, ahol ez csak a WLAN viselkedése (akkor az AP az alapértelmezett), van ahol meg az egész routeré, lefokozza switch-é az egész eszközt és minden Ethernet portja egyenértékű lesz (nem lesz kitüntetett WAN port).

[ Szerkesztve ]

(#9222) Davebowman válasza rdi (#9200) üzenetére


Davebowman
senior tag

uvnc, vagy ultra vnc? Amúgy mit írjak, hogy átmenjen a NAT-on? pl: 1.2.3.4:35999 ? Ha az otthoni gépemen a vnc servernek a 35999-et adom? Elvileg ugye.

Vargalex 1.1.7

(#9223) eziskamu válasza arpeen2 (#9220) üzenetére


eziskamu
addikt

Törölni kell az egész konfigját. Ha a hátulján van reset gomb, akkor azt áram alá helyezéskor benyomva kell tartani 10-20 mp-ig, de nézd meg a használati útmutatójában, hogy is kell ennél a típusnál csinálni.

(#9224) mezis válasza arpeen2 (#9220) üzenetére


mezis
nagyúr

A PC-den állíts be egy fix IP címet az AP default címtartományába.

mezis

(#9225) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Üdv totyik lakók.
Miként oldható meg az ,hogy lássam az 1.-PC-n a 2.-PC-röl valamit .
;A felállás 1. PC speed tuch thomos modemhez csatlakozik.A 2.PC is ahhoz csatlakozik .Mindkettő vezetékkel ,nem vifi vagy ilyesmi.
Jelenleg semmit nem lát egymásból a két gép.Igaz ha az egyik gép működik és a másik be lesz kapcsolva azt írja "Kettős név a hálózaton.".Az internet elérés mindkettőn működik.
Tehát ,hogy lehet ebből "hálózat"? :F
Teljesen láma vagyok.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9226) eziskamu válasza Dízeles (#9225) üzenetére


eziskamu
addikt

Gondolom nem csak modem hanem router is és DHCP-n osztja a cjmet a két gépnek, ekkor:
- A vezérlő púlt ->rendszer-> számítógépnév alatt cseréld meg az egyik gép nevét (kéri majd a gép újraindítását), mert a windowsos fájlmegosztás esetén a számítógépnév alapján azonosítják egymást ,
- lefuttatod a hálózati kapcsolatokban az otthoni és kiisirodai hálózati varázslót (még floppy se kell csak ok-zál),
- majd megosztod mindkét gépen a megosztani kívánt mappákat, jobb egérgomb/megosztásssal
- és a hálózati helyek alapján vagy a \\gépnév segítségével megtalálod a megosztott mappákat

[ Szerkesztve ]

(#9227) mezis válasza eziskamu (#9226) üzenetére


mezis
nagyúr

És mindkét PC-n állíts be aznos munkacsoport nevet (de lehetőleg ne Workgroup, meg munkacsoport, hanem inkább JOZSI, SANYI, VAKOLOBRIGAD,.....stb :R )

mezis

(#9228) eziskamu válasza mezis (#9227) üzenetére


eziskamu
addikt

Valszeg azok is egyeztek, ha már névütközés volt, de csak tipp :) ilyen mélyen nem ismerem a munkacsoportokat. De lehet úgy is, hogy két külön munkacsoport van (angol meg magyar xp angol és magyar munkacsoport névvel) csak macerásabb odatalálni :)

(#9229) arpeen2 válasza eziskamu (#9223) üzenetére


arpeen2
senior tag

Bár nem írtam, de mindez sikeres reset után nem sikerült. Tehát minden adat defaulton van.

(#9230) arpeen2 válasza mezis (#9224) üzenetére


arpeen2
senior tag

Az AP IP címe 192.168.0.50

Ehhez képest mit állítsak be a PC-nek IP címnek ?

[ Szerkesztve ]

(#9231) mezis válasza eziskamu (#9228) üzenetére


mezis
nagyúr

Remélem nem gondolod komolyan, hogy a "Workgroup"-ot és a "Munkacsoport"-ot egyazon bandának fogja tekinteni ! :B

mezis

(#9232) eziskamu válasza mezis (#9231) üzenetére


eziskamu
addikt

Mondtam én? Csak valahogy láttam az explorerbe mindkét munkacsoportot (2 ikon workgroup és munkacsoport) és be tudtam menni a másikba.

[ Szerkesztve ]

(#9233) Dízeles válasza eziskamu (#9226) üzenetére


Dízeles
aktív tag

eziskamuKösz .Rövidesen neki esek.
mezis kösz .

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9234) Dízeles válasza Dízeles (#9233) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hi hi ha ha látják egymást trallala.
A megosztott dokomentumokat látják .Olyat nem lehet ,hogy nem húzom bele ebbe a mappába ,hanem valami mód bárhol meglásson egy mappát?

eziskamu és mezis köszönöm szépen. :R :DD

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9235) eziskamu válasza Dízeles (#9234) üzenetére


eziskamu
addikt

Mondom a kłvánt mappákat meg kell osztani. A mappa ikonjára kattintasz jobb gombbal és asszem ott van a megosztás az előugró listában. Az a baj, most angol Win7 előtt űlök, és nem tom mi a pontos magyar neve. Az Vista amúgy ami neked van?

[ Szerkesztve ]

(#9236) flash-


flash-
veterán

Nem értek valamit.

Ismerősőmnél kábelnet van.
kérte hogy segitsek a netet beállitani.

kábelmodemet rá is kötöttem a routerre.routerből meg egy kábelt a gépbe ahogy kell.

a routeren nem ppoe-t állitottam,hanem dinamikus ip-módot.

ez idáig okés is ,állitólag igy kell.

csakhogy mégsem volt net.próbáltam ip-t kiosztani mindent.
aztán kiderült hogy be kell állitani MAC cím klónozást vagy mit.
Jó is lett egyből a net.

na itt áll meg nálam a tudomány.mi köze van egy internet beállitásnak a mac címhez.
miért kellett ehhez ezt a mac beállítást megcsinálni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9237) And válasza flash- (#9236) üzenetére


And
veterán

Mert a szolgáltató úgy próbálja a felhasználóhoz kötni a szolgáltatást, hogy a hálókártyája MAC-címét regisztrálja, és csak arról működik. A gyakorlatban szerintem nincs sok értelme, hisz egy hálókártya vagy router MAC-addresse szinte szabadon beállítható a driver vagy a webfelület segítségével, de remekül lehet vele szívatni az előfizetőket.

(#9238) mezis válasza arpeen2 (#9230) üzenetére


mezis
nagyúr

192.168.0.59

mezis

(#9239) Dízeles válasza eziskamu (#9235) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Jobb kattintásnál ezt adja:

És ha behúzom a mappába eltűnik az eredeti helyéről az egész.Mintha kivágtam volna.
Nem vista XP 3.Rocketdock,übericon fut rajta.
De ameddig eljutottam azt is nagyon kösz.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9240) eziskamu válasza Dízeles (#9239) üzenetére


eziskamu
addikt

Ezt nem értem pontosan. mit húzol hova?
Be kell pipálni a "mappa megosztása a hálózaton"-t és egy nevet kell neki adni , és ok.

(#9241) Dízeles válasza eziskamu (#9240) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Pffff igaz -igaz :W
Működik!
danke schön eziskamu
Egy biztonsági kérdés.Ezt a netten is látják vagy csak a két gép?Remélem netten nem látszódik.

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9242) nepszter1


nepszter1
addikt

Az miért van hogy mind2 gépen a forgalom küldött: de egyikse fogad mi a baj ?

(#9243) mezis válasza nepszter1 (#9242) üzenetére


mezis
nagyúr

Mert süket fülekre talált.

mezis

(#9244) eziskamu válasza Dízeles (#9241) üzenetére


eziskamu
addikt

Szerintem a router/modem blokkolja. Eleve asszem nem is IP alapú a dolog, de nem ismerem pontosan a működését. Egy nagytudású de szerintem csöppet nagyképű emberke (képes volt priviben vitázni arról hogy nem úgy írtam a nickjét, hogy Charley, hanem hogy Csárli) eleve azt írta, hogy nem is képes az interneten működni, csak egy közös alhálózatban, még egy szimpla router is blokkolná, nem hogy a modem/routered, ami NAT-ot (jóvanna NATP) használ, hogy egy IP címről (amit a szolgáltatód ad) több gép is tudjon netezni

[ Szerkesztve ]

(#9245) arpeen2 válasza mezis (#9238) üzenetére


arpeen2
senior tag

Sikerült ! Köszönöm !

(#9246) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Kábelnetem van,de kábelen van,wifin nincs.

Klónoztam már a vezetékes hálókari MAC címét,és az adapter beállításoknál is beállítottam a dolgokat. Még sincs netem WiFi-n. Mit tudok tenni ilyenkor?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9247) Alex91 válasza cellpeti (#9246) üzenetére


Alex91
félisten

Reseteled a routert, es kezded az egeszet elorol... (Esetleg athivod Pistiket a szomszedbol :DD!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9248) mezis válasza cellpeti (#9246) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi-s PC-n mit, hogyan állítottál be ?

mezis

(#9249) cellpeti válasza mezis (#9248) üzenetére


cellpeti
veterán

itt 1 gépről van szó.

A routerbe klónoztam a vezetékes hálókari címét. Kihúztam a kábelt,majd rákerestem a wifire. Meg is van,kéri a jelszót is,de azt írja ki,hogy nem tud hozzá csatlakozni.
Mit állítsak még be?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9250) Alex91 válasza cellpeti (#9249) üzenetére


Alex91
félisten

Szedd ki a titkositast, ugy megy?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.