Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) greeny7 válasza mezis (#9742) üzenetére


greeny7
tag

Köszi, értem és ezt is megnézem még, a kábel átcserélésekor!

(#9752) cecil válasza LGLuke (#9749) üzenetére


cecil
aktív tag

köszönöm a segítséget mindekettőtöknek...
abban tudnál még segíteni hogyan csinálom meg a bridget?

(#9753) LGLuke válasza cecil (#9752) üzenetére


LGLuke
őstag

start -> futtatás -> ncpa.cpl majd enter, kijelölöd a 2 hálókarit, majd jobb klikk és hídkapcsolat. Ez XP alatt így megy, Vista és Win7 esetén nem próbáltam, de valószínű hasonlóan.

(#9754) Cinege45 válasza mezis (#9732) üzenetére


Cinege45
tag

Hát, nem sikerült beállítani a biztonságos kapcsolatot pedig tegnap
úgy 10 órát "eljátszottam" vele.
Egyenlőre félretettem...
Köszi az eddigieket!

(#9755) mezis válasza Cinege45 (#9754) üzenetére


mezis
nagyúr

Én nem sajnálnám azt az 5-8 Wattnyi többletfogyasztást a saját WiFI kapcsolat kiépítéséhez. Ehhez kell pár méternyi UTP kábel (lehet keresztkötésű is), valamint a router pontos típusa -ez utóbbi a konkrét tanácsadáshoz. Nem kell azon mindent állítani, csak néhány paramétert.

mezis

(#9756) Cinege45 válasza mezis (#9755) üzenetére


Cinege45
tag

Hi!,
természetesen nem azon a pár watton múlik...
Lehet, hogy a sok (félre)állítgatásoktól nem akar "rendesen" működni.
A router egy Linksys BEFW11S4 értelmezhetetlen használatival, a wifi pedig
Intel PRO/Wireless 2200BG.
Tegnap majd 10 órát küszködtem a titkosítással de eredmény nélkül! :U
Kezdek belefáradni...

(#9757) mezis válasza Cinege45 (#9756) üzenetére


mezis
nagyúr

A V1, V2, V3, V3.3, V4 hardver verziók közül a V4.nek töltöttem le a manual-jét.

UTP kábellel csatlakozz az egyik LAN porthoz, PC-den a Helyi hálózatok Tulajdonságainál állítsd be az auto módot.
Böngésződ címsorába írd: http://192.168.1.1
A felugró bejelentkezési ablakban a "User Name"-t hagyd üresen, a "Password"-höz írd kis betűkkel: admin

Az OK klikk-re bizonyára megkaptad a routered beállító menüjét.

pozitív visszajelzésed után folyt köv.

mezis

(#9758) Cinege45 válasza mezis (#9757) üzenetére


Cinege45
tag

Eddig ezeket a lépéseket megcsináltam,
egy kivétellel: a Helyi Hálózatok tulajdonságánál
nincs autó mód!

(#9759) LGLuke válasza Cinege45 (#9758) üzenetére


LGLuke
őstag

Vista és Win7 esetében az Internet Protocol (TCP/IP) helyett IPv4-et kell keresni. Dupla katt és auto-n legyen, hogy a DHCP-től kapja az IP címet. Ebben az esetben a routered a DHCP szerver.

(#9760) mezis válasza LGLuke (#9759) üzenetére


mezis
nagyúr

És a csatlakozás sikerült ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9761) LGLuke válasza mezis (#9760) üzenetére


LGLuke
őstag

Szerintem ezt a kérdést nem nekem szántad. :))

(#9762) mezis válasza LGLuke (#9761) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, elnéztem. Cinege45-nek szántam.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9763) Cinege45 válasza LGLuke (#9759) üzenetére


Cinege45
tag

Szia,

A gépen WIN XP PROF és SP3 van de a belinkelt képetsehol sem találom.
Lehet, hogy emiatt nem tudok zöldágra vergődni?

(#9764) Cinege45 válasza mezis (#9760) üzenetére


Cinege45
tag

Igen tudok csatlakozni, de ez/a fránya titkosítás nem sikerül...
A router installálásánál a titkosítás valahol rosszúl lett megcsinálva mert a végén
a program kiírja, hogy nem fejeztem be (abort?) de tovább sem tudok haladni!
Így azután kiléptem...

(#9765) mezis válasza Cinege45 (#9764) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor a legegyszerűbb lesz, ha a gyári "default" értékek beállításától indulunk.
Bejelentkezel a routerhez, a felső menüsorában kiválasztod az "Administration" menüt, bepöttyözöd a "Restore factory default"-ot, nyomsz egy "Save settings"-et neki és ezekután mág lehet, hogy rákérdez, hogy tényleg ezt szeretnéd, (ez már nem látszik a doksiból) hagyd jóvá, (Yes, vagy OK) ezután akár egy percig is eltarthat, mire újra lehet vele társalogni, ami vagy folytatás, vagy az ismételt bejelentkezés.

(Ha nem 192.168.1.1 volt az elérhetősége, most arra változott, és a bejelentkezés is az előzőekben leírt.)

Kötelező házi feladat (felkészülés a WPA/PSK ASK titkosításra): nyiss meg a jegyzettömbbel egy egyszerű szövegfile-t abban irj egy 32 karakteres (betű szám) zagyva kódot, egy új sorba meg egy 63 karaktereset. Ezt mentsd el, esetleg írd ki PEN-re, CD-re.
Majd a kiemelés, CTRL/C, CTRL/V módon lesznek kitöltve az SSID, Key dolgok a routeren és a laposon is.)

Folyt köv.

mezis

(#9766) mezis válasza mezis (#9765) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, nam ASK hanem AES

mezis

(#9767) LGLuke válasza Cinege45 (#9763) üzenetére


LGLuke
őstag

Ezt a képernyőt egyébként úgy tudod elérni, hogy a Vezérlőpultban a "Hálózati kapcsolatok" ikonra 2x kattintassz, vagy Start menü -> futtatás -> ncpa.cpl beírása és enter leütése. Ugyanaz nyílik meg mindkét esetben. Jobb klikk a Helyi Kapcsolat-ra vagy, ha több hálózati kártyád van, akkor arra amelyiket használod, és tulajdonságok, azaz a legalsó menüpont kiválasztása. Felugrik a "kisablak", melynek a legalján szokott tanyázni az Internet Protocol, azaz IP, erre is dupla katt és ott is vagy, hogy tudsz fix IP-t beállítani manuálisan, vagy automatikusra teszed, az a fölső menüpont.

De ha eléred a routered, akkor valószínű neked már eleve auton van.

(#9768) Cinege45 válasza mezis (#9765) üzenetére


Cinege45
tag

Megcsináltam bár kissé keveseb karaktert írtam mindkét sorba!
Vagy ténylegesen írjak 32/63 karaktert?

Esetleg az nem zavar be, hogy a router setup elindításakor és továbblépéskor
a már meglévő adatokat hozza be (valószinűleg a rosszul kitöltött) és
majd ezeket kell átírni?

(#9769) Cinege45 válasza LGLuke (#9767) üzenetére


Cinege45
tag

Továbbra sem található az autó mód...
A routert elérem és csatlakozni is tudok a webre kábellel és kábel nélkül is, csakhát a titkosítás...

(#9770) LGLuke válasza Cinege45 (#9769) üzenetére


LGLuke
őstag

Így néz ki a HUN XP-ben.

Ne mondd már, hogy nincs! :)

(#9771) LGLuke válasza Cinege45 (#9769) üzenetére


LGLuke
őstag

Szerk: 2x ment el fagyott böngésző miatt!

[ Szerkesztve ]

(#9772) Cinege45 válasza LGLuke (#9770) üzenetére


Cinege45
tag

:((( ott nem kerestem!
nálam különben sem az IP sem a DNS nincs kitöltve
vagyis üresek a (szürke) rublikák...,-automata állásban!?

(#9773) mezis válasza Cinege45 (#9772) üzenetére


mezis
nagyúr

Természetesen üresek, mert az éppen aktuális értéket a routertől kapja, de hogy mit kapott, azt nem itt mutatja. (Ha WinXP-vel nyomulsz, akkor egy Futtatás - cmd - ipconfig /all parancsra - ez utóbbit már a DOS ablakban kell kiadni - fogja elárulni. vagy a Helyi kapcsolat -Támogatás - Részletek ablakban.) A router meg akkor osztogat IP-t, stb-t, ha a DHCP engedélyezve. Ez a default érték.

A titkosításnál felül kell írni a benne lévő értékeket. A kulcsok WPA-nál lehet rövidebb is, de legalább 8 alfanum. kar. (WEP-nél fix a hosszúság.

A routeren történt titkosítás után a PC-n is be kell állítani ugyanazt az SSID-t (ha a routeren nincs letiltva a sugárzása, akkor megtalálja a Win) és ugyanazt a kulcsot. (Ezért jó, ha meg van egy file-ban, mert akkor másolható.)

Ha WiFI-n ugyanarról a PC-ről csatlakoznál, mint amelyikről dróton babráltad a routert, akkor célszerű a drótos csatlakozást letiltani (vagy kihúzni), hogy ne zavarjon.

A routeren a titkosítás belövéséhez első körben engedélyezd az SSID sugárzását, mert így már akár a WinXP is képes lesz megjeleníteni az elérhető csatlakozási pontok között.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9774) Redcaster


Redcaster
őstag

Hali. Lenne egy olyan problémám, hogy játszanánk haverokkal multiban, és én csinálnám a szerót. Viszont megcsinálom a szerót, és azután a többiek nem látják, és nem tudnak belépni IP címmel sem :W :( Mi lehet a gond? :F Légyszi segítsetek :R :R :R

(#9775) mezis válasza Redcaster (#9774) üzenetére


mezis
nagyúr

Ennél azért egy kicsit több információ kell a segítségnyújtáshoz...
Mert erre én azt tudnám válaszolni, hogy össze kell hangolni a szerót a többiekkel, vagy a többieket a szeróval, vagy mindkettöt. ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9776) Redcaster válasza mezis (#9775) üzenetére


Redcaster
őstag

Milyen infó? Játék, net seb.?

(#9777) Cinege45 válasza mezis (#9773) üzenetére


Cinege45
tag

A Hálózati Kapcsolatok részleteinél: -az alapértelmezett átjáró,
-a DHCP-kiszolgáló és
-a DNS kiszolgáló
egyaránt 192.168.1.1

Ha kihúzom a drótot nincs net és kiugrik a setup!

A router még nincs titkosítva---, a PC-n hol állítom az SSID-t?

(#9778) mezis válasza Cinege45 (#9777) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez így mind tökéletes. Kihúzod a drótot (a PC-ből) és elkezded felépíteni a WiFi kapcsolatot a PC-n. Gondolom, hogy nem a BIOS-ban lehet kapcsolgatni a WiFi-t, de szokott lenni a laptopokon a WiFi ki-be kapcsolgatásához gomb. Meg szoftveresen is lehet kapcsolgatni. Két eset van a szoftveres kapcsolgatásnál: vagy a Win kezeli a WiFi kapcsolatot, vagy külön van hozzá gyári driver és kezelő szoftver. Melyik eset a tied ?

mezis

(#9779) mezis válasza Redcaster (#9776) üzenetére


mezis
nagyúr

Hány éves a kapitány ?

mezis

(#9780) Redcaster válasza mezis (#9779) üzenetére


Redcaster
őstag

Mármint én? :B :B :B

(#9781) dr.bubo válasza Redcaster (#9780) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem te, hanem Mezis? :O :)

Azt kérdezte, hogy mivel játszanátok, router tipusa, Lanon otthon, vagy neten keresztül? :)

Amugy portot kell nyitni a játéknak, annál aki a servert csinálja. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9782) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy megoldható-e szerver nélkül wifi-internet megosztása. Egyik ismerősöm falujában wifi internetelérés van kizárólag, és több gépre kellene megosztani. Le van adva egy MAC-cím és azon a gépen van net. Valami olyan megoldás kellen hogy a wifi-jelet a router fogja és ossza a netet. Az nem jó megoldás hogy az asztali gép befogja a jelet és egy plusz hálókártyával hídkapcsolatba eljuttatja egy routerba. Úgy kellene, hogy függetlenül egymástól több gépen is lehessen netezni. Remélem érthető voltam.

Üdv, Fr3eWar

(#9783) dr.bubo válasza Fr3eWar (#9782) üzenetére


dr.bubo
őstag

Most, hogy jön a net?
Antenna----Ap kliens---utpkábel a pc-be?
Mert akkor csak egy wifi routert kell venni és már lehet is osztani a netet. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9784) Cinege45 válasza mezis (#9778) üzenetére


Cinege45
tag

Látod ez jó kérdés!
Nemrég kaptam de leírásom/kezelési útmutató nincs hozzá!
(Minek foglalkozik az ember olyan dolgokkal amihez nem ért! :W )
A vezeték nélküli kapcsolatnál csak az infravörös (a Vezérlőpultnál) valamint
a vezeték nélküli hálózat van feltüntetve.
Keresek a neten valami leírást!
De az, hogy a routerrel (tikosítás nélkül) tudok csatlakozni más, titkosítatlan hálózatra
nem jelenti azt, hogy működik a wifi?

(#9785) mezis válasza dr.bubo (#9783) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi router típusához kellene egy felmérés: - kb hányan csatlakoznának egyszerre,
- Sugárzási irány és távolság.

(Valószínű, hogy külső antennára lesz szükség, vagyis a router talán jobb, ha "levehető, egyantennás". Továbbá az ilyen "széleskörű" felhasználás esetén jó, ha b/g/n-es.)

mezis

(#9786) Cinege45 válasza mezis (#9785) üzenetére


Cinege45
tag

A tipusokat a 9756 hsz-ben leírtam.
Ebben a pillanatban 8 csatlakozási lehetőségem van, ebből 1 titkosítatlan -ezen
keresztül fel tudok csatlakozni a netre-,
az 5 vonalas elérhetőségű skálán 1db 5-ös, 3 db 3-as a többi 2-es "térerővel" jön.

[ Szerkesztve ]

(#9787) mezis válasza Cinege45 (#9784) üzenetére


mezis
nagyúr

De, azt jelenti, hogy működik !

Ez esetben: Vagy van jobbra lent egy kis ikon a vezeték nélküli hálózatokhoz, vagy Vezérlőpult - Hálózati kapcsolatok - Vezeték nélküli hálózati kapcsolat -ra két klikk.
A feljövő kis ablakban két klikk a "Vezeték nélküli hálózatok"-ra aztán az így kapott ablakban
a Speciális beállítások.
(Már ha WinXP SP3.)
Itt a TCP/IP -t be lehet állítani hasonlóra, mint a drótosnál. (Ha fix az IP cím, akkor nem lehet azonos a drótossal.) Bejelölheted, hogy legyen ikonocska lent, ha eddig nem lett volna.
De van ott felül egy "Vezeték nélküli hálózat" fül. Azt fogd fülön.
"A vezeték nélküli hálózatok megtekintése" kiválasztása után látod a WiFi routeredet ?

Apropó: Az InSSIDer szerint szabad az étered ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9788) Fr3eWar válasza dr.bubo (#9783) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Van a faluba egy wifiszolgáltatás, beregeltek egy wifi kártya mac-címet, és azzal csatlakoznak.

(#9789) Cinege45 válasza mezis (#9787) üzenetére


Cinege45
tag

Van hálózatnév amit én adtam meg, felajánl valami USB kulcsos akármit a vezeték nélküli varázsló...
Különben a tálcán két ikon van, az egyik gomba alakú, sárga-piros "x"-el de ha kettőt rákattintok felteszi a kérdést a wifi csatlakozásra.
A mésik egy monitor szintén piros x-el, a vezeték nélküli hálózathoz.

[ Szerkesztve ]

(#9790) dr.bubo válasza Fr3eWar (#9788) üzenetére


dr.bubo
őstag

Akkor kell egy eszköz, ami kliensként csatlakozik az adóhoz (internet szolgáltatóhoz)
pl TP-link wr543g, ez tud kilens modot. (De más AP is megfelel, ami tud kliensként müködni)
És kell egy másik wifi router, ami osztaná tovább a netet. Ahogy mezis kérdezte, hova lenne osztva, házon belül-kivül, hányan lennének rajta?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9791) mezis válasza Cinege45 (#9786) üzenetére


mezis
nagyúr

A 9785 dr.bubo-nak szólt.

Tehát egyszerre 8 WiFi állomáshoz csatlakozhatnál. Nem úszod meg az InSSIDer programot vagy ha tudsz ennél jobbat, akkor azt. (Ha nincs még a PC-den, akkor a .NET keretrendszer is kell hozzá.)
Ugyanis kell keresni egy "lyukat", azaz melyik csatorna lenne a legalkalmasabb WiFi routerednek. Ugyanis a saját routeredhez kapcsolódást meghiúsíthatja egy közeli csatornán működő másik WiFi állomás.
A legjobb lenne, ha "screen shot"-ot tudnál adni, de csatornaszámokkal térerőszámokkal is el tudunk boldogulni. (SSID, Chanel, RSSI)

mezis

(#9792) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Házon belül lenne 2 laptop meg 1 asztali. Tehát a TP-link wr543g típusú router tudja azt hogy mint kilens csatlakozik a falu wifi szolgáltatásához, és abból egy utp-vel egy másik routerba vezetve a netet, az már kiosztaná a gépeknek. Ha jól értelmezem. Akkor mondjuk 2db TP-link wr543g megfelene a célra? Abban kérnék akkor még segítséget hogy melyik almenüben találom meg a szükséges beállításokat gondolom a router MAC-címének beírom azt ami a "faluközpontban be van jelentve" és onnan tovább merre, van nekem egy TL-WR841N routerem esetleg ha ez hasonló felépítésű menüvel rendelkezik, akkor ebben tudnám "gyakorolni" hogy mit kell majd mondjak az ismerősömnek.

Köszönöm válaszaitokat, már ez is sok segítség volt!

(#9793) dr.bubo válasza Fr3eWar (#9792) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen, akkor megfelelő lenne 2db tp-link wr-543g router. A mac cimet pedig kézzel kell majd beirni a kliensként használtba (klonozás helyett)
Itt megtalálod a kliens beállitását az 543g-nek: [link]

A másik routerben pedig a wirelest kell csak beálltani. A dhcp-t kikapcsolni benne. A másik router fogja majd osztani az ip-ket a gépeknek. A két routert lan portjaikon kell összekötni. :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9794) Cinege45 válasza mezis (#9791) üzenetére


Cinege45
tag

Naa egy bosszúság, leált a router, eldurrant a tápegysége, így bekapcs az asztali.
Holnap szerzek egy 12 voltos tápot és csak akkor tudok képet produkálni :W .
Az inSSIDer programról még nem is hallottam!
A csatornakiosztás mettől-meddig van (1-256?)

(#9795) mezis válasza Fr3eWar (#9792) üzenetére


mezis
nagyúr

A TP-Link-nek (is) van hazai supportja. Szerintem egy e-mailt érdemes írni nekik, tapasztalatom szerint gyorsan, szakszerűen válaszolnak.

mezis

(#9796) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Köszönöm a segítségeteket, ezen infók alapján megoldjuk a dolgot, és jelzem majd a fórumban.

(#9797) mezis válasza Cinege45 (#9794) üzenetére


mezis
nagyúr

A 230 V rendben van ? Ritkám szoktak az ilyen tápegységek tönkre menni. (Garancia ?)
A csatornakiosztás 1-13 -ig megy a 2.4 GHz környékén.

Az átfedések miatt kell alaposan kielemezni, hova érdemes állítani a WiFi routert.

Az InSSIDer egy ingyenes, nagyon jól használható segédprogram a WiFi-vel szenvedőknek.

(Ja, ha sohasem foglalkoznánk olyan dolgokkal, amihez nem értünk, akkor tulajdonképpen soha semmihez sem értenénk mert születésükkor még semmihez sem értünk.
Aztán később kényelemből már csak olyan dolgokkal szeretnénk foglalkozni, amihez már többé-kevésbé értünk.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9798) Cinege45 válasza mezis (#9797) üzenetére


Cinege45
tag

A hálózati fesz rendben.
Bár origináltan kaptam a routert de 2005-ben vásárolták!!! (megvan a papír!)
Firmware ver:1.7
A programra rákeresek és letöltöm.
A zárójeles részben írtakra: igazad van!
Sajna a tudásom e-tekintetbe behatárolja a dolgokat!
No meg 70 felé közeledvén már semmi sem a régi!

(#9799) Redcaster


Redcaster
őstag

Hol nézhető meg, hogy ven e routered, és ha van, hol lehet rajta állítani? :U THX :R

(#9800) mezis válasza Cinege45 (#9798) üzenetére


mezis
nagyúr

Valami nem stimmel a firmware verzióval. A Linksys honlapján vagy 5 hw verzió található erre a típusra, de ilyeneket láttam, hogy 1.44.1, 1.45.10, 1.52.03 (firmware frissítést csak végszükség esetén). Az azért nem ártana, ha a hardware verziót is meg tudnád nézni, mert kézikönyvet is találomra választottam a v4.0-ás hw.-hez.

(Én is közeledem a 70 felé, immár majd 63 éve. :F Ismerőstől kérdezték 60 éves korában, hogy hány éves. Azt válaszolta, hogy már közelebb vagyok az 50-hez, mint a 40-hez... :K

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.