Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Olvasgattam, de igazából nem találtam megoldást a problémára.

Adott egy Linksys WRT54GL router, asztali gép kábellal, Noti wifivel csatlakozik.
Működik minden, a fájlmegosztás is, de nagyon lassú a másolás.max 600k.
Na ez ellen mit lehet tenni?

A Noti kb. 1m-ra van most a Routertől, szal jelerősség Kiváló.Tűzfal nincs egyik gépen sem.

Mi lehet a gond?

(#9902) almi válasza almi (#9901) üzenetére


almi
senior tag

A következő kérdésem pedig Távoli asztal.
Sikerült összehoznom, engedélyeztem a dhcp által kiosztott ip-n a 3389-es portot mind a 2 gépnél, de csak az egyikre tudok bejelentkezni.
Hogy tudom megkülönböztetni a 2 gépet?Mert felhaszn. névvel ezekszerint nem lehet.
Csatlakozni meg ugye a router IP-jére csatlakozok a Távoli asztallal.

(#9903) DJackson válasza almi (#9902) üzenetére


DJackson
tag

A sebességre nem tudok mondani semmit, de ilyen módona távoli asztalt nem lehet megoldani. Mármint azt, hogy kívülről mind a 2 géphez távoli asztalizni tudj, mivel a routerben csak egy ip címre lehet megnyitni belső hálón a 3389 -es portot, szóval igazából azt nem is értem mit jelentett, hogy

"engedélyeztem a dhcp által kiosztott ip-n a 3389-es portot mind a 2 gépnél"

a virtual server vagy NAT résznél kell forwardolni a portot. Akkor kívülről is lehet majd távolizni. Ha meg a belső hálón távolizol, akkor a routeren nem kell engedni semmit, és a belső ip címeket kell célgépnek beírni. Ha a külső ip-t írod be akkor arra fog menni amelyikre a routerben a portot nyitottad. Ha a belső ip-re távolizol, és nem csatlakozik, akkor a gépek tüzfalában keresd a hibát, vagy ellenőrizd hogy engedélyezve van-e a távoli asztal.

[ Szerkesztve ]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#9904) Redcaster


Redcaster
őstag

Hali! Lenne egy kérdésem:
A telefonomra töltöttem le Opera Minit, és az lenne a kérdésem, hogy ez mennyibe kerül? Vagy meglehet oldani, hogy itthoni számítógépról internetmegosztást telóra, és akkor ha az Opera fizetős, akkor nem kell ezért az egészért fizetni? Nincs routerem, WiFim se. Fontos lenne. THX :R

(#9905) Tosee válasza Redcaster (#9904) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Amennyiben az opera mini fizetős program akkor annak használatáért fizetsz és nem az internet-használatért!
Amennyiben a telefonon az otthoni internet-hozzáférést szeretnéd használni akkor legegyszerűbb ha beszerzel egy wifi router-t, már ha a telefon wifi képes!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9906) Redcaster válasza Tosee (#9905) üzenetére


Redcaster
őstag

Hát nemtom, mert az Opera weboldaláról töltöttem le. És ez mégis kb mennyi?

(#9907) mezis válasza Redcaster (#9906) üzenetére


mezis
nagyúr

A PC-kre az Opera ingyenes. Az Opera honlapján bizonyára megtalálod, hogy mennyibe kerül a Mini.

mezis

(#9908) Csabee. válasza mezis (#9907) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tudtommal a mobileopera is ingyenes! A samsung omnia-mból indulok ki

Üdv: Csabee.

(#9909) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok!

Sajnos nem nagyon értek a hálózatokhoz, így egy igen amatőr kérdésem lenne:

Adott egy router, amihez csatlakozva van egy asztali gép win xpvel (kábelen), egy vistás notebook (wifi) és egy win7-es notebook (wifi)

Nos a vistáról és a win 7-ről nézve rendesen kirajzolja a hálózatot, ezzel nincs gond, csak azt nem tudom, hogyan kell vistán és win 7-en összepárosítani a gépeket? Mert felhasználónevet és jelszót kér...Help azt mondja csináljak egy felhasználói fiókot vendégként és aztán azt meglehet osztani. De akkor bekapcsoláskor mindig rá kell mennem, hogy nem vendégként szeretnék belépni? Ezt nem lehet kikerülni?
Olyat is olvastam, hogy hálózati beállításoknál kapcsoljam ki a "megosztás jelszavas védelemmel" részt...ez lehetséges megoldás? És ha igen akkor azért csak az tud jelszó nélkül belépni, aki tudja a router jelszavát és belépett a hálózatba?

(#9910) fradi81 válasza t-bali3 (#9909) üzenetére


fradi81
veterán

Hello!
Szerintem az a legegyszerűbb amit írtál hogy a megosztás jelszavas védelemmel-t kikapcsolod, ha nem tudják a wifi jelszavát nincs gond. Annyi a lényeg hogy azonos legyen a munkacsoport és látni fogják egymást.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#9911) t-bali3 válasza fradi81 (#9910) üzenetére


t-bali3
senior tag

Köszi! :R
Már alig várom, hogy hazaérjen a másik gép is és kipróbáljam...

(#9912) whited


whited
addikt

hy
segitsetek
ma kaptam 1 gepet ami nemet xps
es az a gond megcsinaltam a halozatot adsl
csatlakozom
elkezdek netezni es a 3. 4. lap utan mar nem tolti be az oldalt amit megneznek
es ha ujrainditom a gepet akkor megint jo 1 ideig mit tegyek :Fpls fontos lenne nagyon :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9913) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dlink Dir301-es router, és egy pppoe-s internet. Ma kötötték be a netet, a helyzet a következő: a szolgáltató a MAC címem alapján engedélyezi bent a központban a kapcsolatomat. A szerelők behúzták a kábelt, bedugtuk a gépbe, megy minden csodásan. Mondom igen, de nekem routerrel kéne a dolgot megcsinálni. Router admin felülete előránt, internet connection--> manual settings, beállítom neki a felhasználónevet, jelszót, Mac címnél a router MAC címe van. Mentem a beállításokat, újraindul a modem, felhívom a bácsit a központban hogy szeretném regisztrálni a MAC címemet, oké, látja az új címet, átregeli rá, minden ok. Szerinte. A dolog úgy működik, hogy egyetlen internetes programom működött az a skype. Commanderbe megpingeltem a routert, majd az index.hu-t is mindegyik végigment. futtattam egy tracer-t az is végigment az összes állomáson. De a böngészőm továbbra sem volt hajlandó semmit sem előhozni. Megpróbáltam szűz win7-en azon se. A szomszédos szobában lévő gépről csatlakoztam wifivel, a pingelés ott is megy, de böngészni továbbra sem lehet vele. Ha valaki tudja, hogy mi lehet a baj, mi lehet az a beállítás amivel baj lehet kérem írja meg.

Köszöni: Rambovits

Szerk: Gépen továbbra is csodásan muzsikál a net, ebből gondolom, hogy a routerrel lehet a baj.

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#9914) Rambovits válasza Rambovits (#9913) üzenetére


Rambovits
senior tag

utorrent, skype, és az ftp is megy. Lehetséges, hogy a portokkal van valami baj.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#9915) Rambovits válasza Rambovits (#9913) üzenetére


Rambovits
senior tag

Az MTU-val volt a baj, a szerelő átíratta velem 1493-ra, közben 1492-vel tökéletesen működik.
Végre sikerült megoldani :P

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#9916) DJackson válasza Rambovits (#9915) üzenetére


DJackson
tag

azt a durva mindenit neki :((( :W :(

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#9917) hanso


hanso
tag

Sziasztok,
Szeretnék tanácsot kérni.vettem egy WD TV live-ot a nagyszobába,h tudjak lejátszani külső hdd ről anyagokat a tv-n.Adott egy otthoni kis "hálózat",melynek jelenleg tagjai egy PC és egy laptop.A net kábelen jön,egy egyszerű kábeles routerrel megosztva éri el a gépeket.
A nagyszobába a tv mellett lévő WD live és külső HDD-t szeretném elérni,hogy ne kelljen mindig becipelni a kisszobába azt hdd-t.10 méter kábelt nem szeretnék eldugdosni,a routert nem szeretném lecserélni wifi -s re.
Ehhez a routerhez szeretnék venni egy olyan vezeték nélküli cuccot,amit ha bedugok a routerbe - a párját a nagyszobai WD Live ba-->akkor ezt az egy kapcsolatot meg tudom oldani kábel nélkül és tudok a csatlakoztatott vinyóra másolni.
a másik 2 leosztás az maradjon kábeles,azt nem piszkálnám.
remélem nem bonyolítottam túl,h mit is szeretnék,Készítettem egy móricka ábrát is.A piros nyílhoz keresnék valamilyen vezeték nélküli eszközt.
A 2 szobát egy gipszkarton fal választja el egymástól,nem tudom számít-e.
Alapból nem vagyok képbe a hálózati dolgokkal,ezért elnézést kérek ha orbitális bolondságot kérdeztem.
Választ köszönöm
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#9918) fradi81 válasza hanso (#9917) üzenetére


fradi81
veterán

Egy wifi nélküli routerbe nem fogsz tudni bedugni egy wifi jeladót, legalábbis olyanról még nem hallottam, szóval vagy veszel még kábelt vagy egy wifis routert, szerintem.

moto g72, Ninebot d28e

(#9919) Alex91 válasza hanso (#9917) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy mondjak, WiFi-s router+a Live altal BIZTOSAN lekezelt USB-s WiFi adapter. Vagy kabel. Esetleg a 230V-on megfelelo adapterrel vinni a halot.

Azert annyit hozzatennek, hogy 1080p-s filmeket WiFi-n keresztul nem valoszinu, hogy akadas mentesen fogod tudni lejatszani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9920) hanso válasza Alex91 (#9919) üzenetére


hanso
tag

Köszönöm a válaszokat,marad a 600Ft-os 10m-es hálókábel. :)
Csak nem akartam a kábel elrejtésével szöszölni.
Üdv

(#9921) shev7 válasza fradi81 (#9918) üzenetére


shev7
veterán

azert ebbe annyira ne legyel biztos :) ugy hivjak access point, es pont erre valo. Az mas kerdes, hogy az access point arat kicsivel megtoldva wifi-s routert lehet venni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#9922) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok,

úgy fest, hogy az adsl netem helyett mobilinternetem lesz nemsokára. Usb kulcs, simkártya stb. Az lenne a kérdésem, hogy kiépíthető-e mobil internetről wlan hálózat, és ha igen, hogyan. Megoldható-e hagyományos wifi routerrel, főleg megoldható-e, hogy anélkül is legyen hálózat, hogy egy gépet fixen bekapcsolva kelljen tartanom, mint a hagyományos adsl wifik esetén.

köszi!

(#9923) Alex91 válasza szucsi (#9922) üzenetére


Alex91
félisten

Linksys WRT54G3GV2-VF

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9924) szucsi válasza Alex91 (#9923) üzenetére


szucsi
őstag

köszönöm!

(#9925) dirty.yakuza


dirty.yakuza
aktív tag

Valaki tud nekem segiteni GETNET GR-124W Wifi Router beállitásában? Összedugva jó van de a beálitásokkal nem boldogulok.

(#9926) dirty.yakuza


dirty.yakuza
aktív tag

Kéri a host nevet (ha jól sejtem a gépem neve ) és a Mac adresst (fizikai cim)
megadom jól még is azt dobja hogy nem sikerül létrehozni a kapcsolatot... :W

(#9927) DJackson válasza dirty.yakuza (#9926) üzenetére


DJackson
tag

mármint a router és a gép között nem tudod létrehozni, vagy netet nem kap a router?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#9928) dirty.yakuza válasza DJackson (#9927) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

elvileg netet nem kapott a router. Ez már megoldódott most viszont nem tudom WEP titkositást adni neki átirom a SSID nevét és a kódot, de azt irja hogy folyamatban és nem változtatja meg...

(#9929) shev7 válasza dirty.yakuza (#9928) üzenetére


shev7
veterán

Wifin vagy kapcsolodva? mert ugy nem egeszeseges a wifi kapcsolatot erinto dolgokat modositani.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#9930) dirty.yakuza válasza shev7 (#9929) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

kábelen jön a net a modembe abból ethernet---->WAN abból LAN1--->PC! Kb. ennyi! Rábökök sokat gondolkodik de nem módosit és hibaüzenetet sem dob. :(

(#9931) shev7 válasza dirty.yakuza (#9930) üzenetére


shev7
veterán

es router restart utan sincs meg az uj beallitas?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#9932) dirty.yakuza válasza shev7 (#9931) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

nincs....

(#9933) shev7 válasza dirty.yakuza (#9932) üzenetére


shev7
veterán

akkor vagy firmware frissites, vagy gari.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#9934) dirty.yakuza válasza shev7 (#9933) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

,,,ház ez az... :W

(#9935) user12 válasza dirty.yakuza (#9934) üzenetére


user12
őstag

Routerben van info vagy status lap?
Ellenőrizd, hogy kapott-e ip-t.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9936) user12 válasza Alex91 (#9923) üzenetére


user12
őstag

Mikomolyság :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9937) anonimus23


anonimus23
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok:
Van egy hálózat a következő elemekkel: TP-Link WR841ND router, kábellel rákötve egy asztali gép, amin Windows XP op. rendszer van. És van egy újonnan vett notebook (ami nem szereti már az XP-t), Windows 7-es op. rendszerrel. Az internet működik mind a kettő gépen, de nem tudok megosztani egy egész meghajtót vagy mappát pl. (hogy kb. 30GB zenét átmásoljak). Azért, mert XP-n az otthoni hálózat beállítása-val lehet csinálni, a Windows 7-esen meg úgy vettem észre, hogy ez nem működik, ha berakom az XP CD-t és úgy próbálom ugyanezt futtatni.... =/ Szóval teljesen tanácstalan vagyok.

Mit tudnék csinálni?

előre is köszönöm.
Tamás.

(#9938) ubbconfig válasza anonimus23 (#9937) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

szia

itthon nálam egy xp és egy vista gép van. Semmit nem állítgattam és a vista default system megosztását az xp gépről elérem, ami az egész particiót jelenti. Így hivatkozok rá:

\\192.168.2.100\c$ (teljes c meghajtó)

természetesen kérni fogja a vistán használt user/passt

ugyanez gondolom menne visszafelé is, de a vistáról nem kell elérnem az xp-t ezért nem próbáltam

(#9939) Tosee válasza anonimus23 (#9937) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

XP-s gépen: vezérlőpult / hálózat beállítása varázsló futtatása! Állíts be egy munkacsoportot (pl: otthon), majd a varázsló végén engedélyezd a fájl és nyomtatómegosztást! restart...

Win7-es gépen: vezérlőpult / hálózati és megosztási központ
Hálózat felderítése, fájlmegosztás, és ha kell akkor megosztás jelszavas védelemmel-t kell bekapcsolni!
Számítógép-re jobb klikk / tulajdonságok / számítógépnév fül módosítás... A munkacsoport résznél add meg ugyan azt amit az xp-s gépen megadtál! Ugyan úgy írd be ez fontos! restart...

Tegyél hozzáférhetővé fájlokat, mappákat, vagy akár meghajtókat és próbáld meg elérni hálózatról!

+ több infó az #1 hozzászólásban!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9940) user12 válasza anonimus23 (#9937) üzenetére


user12
őstag

Hűűű....nálam is hasonló volt (csak itt adatot kő 'vóna :D menteni) aztán nagyhirtelen a Win7-et sehogy se tudtam rávenni, hogy mutassa meg az xp-nek, hogy mije van. Azóta meg nem próbáltam. Viszont ha xp-n megosztottam azt a mappát, Win7 hálózati helyekben el tudtam érni az xp megosztását és simán áthúztam.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9941) user12 válasza Tosee (#9939) üzenetére


user12
őstag

Na ez kipróbálom :) találtam is egy lehetséges hibaforrást

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9942) SiTe


SiTe
csendes tag

Hello!

Lehet nem jó helyre írok a kérdésemmel, ha így van kérek egy hozzáértőt, hogy irányítson át a megfelelő topikba. Köszönöm.

Szóval a problémám rövid és egyszerű: miért szakad meg az internet (adsl) amikor csörög a telefon és amikor befejezik a hívást?

Ha valakinek van bármi ötlete, azt díjaznám.

Köszi.

Üdv

(#9943) anonimus23 válasza Tosee (#9939) üzenetére


anonimus23
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, most már működik! :)
Mentségem csak az, hogy most ültem le életemben először Windows 7-es felület elé és még nagyon nem tudom, hogy mi hol található... ^^"

(#9944) forrest85 válasza SiTe (#9942) üzenetére


forrest85
senior tag

Mivel díjjazod? :D :D :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9945) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!

Az a gondom, hogy miután vettem egy TP-link routert, azóta nincs netem - elsőre. Wi-fi routerről van szó, és wlan hálózat működik is, de a vezetékes nem. Viszont ha a hálózati kapcsolatokban a hálózatot letiltom, majd újra engedélyezem - vagy újraindítom a számítógépet - akkor van net! Ha kiiktatom a routert a rendszerből, akkor is van net. A router beüzemelése után valamit át kell állítani a hálózatban a windowsban? UPC net van, ha ez fontos.
Köszi!
Yooha

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#9946) DJackson válasza Yooha (#9945) üzenetére


DJackson
tag

ha csak elsőre volt rossz, akkor hogy válik megint rosszá? Router resi esetében?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#9947) Yooha válasza DJackson (#9946) üzenetére


Yooha
aktív tag

Elsőre = amikor elindítom a gépet. Másodjára, amikor újraindítom a hálózati kapcsolatot.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#9948) user12 válasza SiTe (#9942) üzenetére


user12
őstag

Hát...szerintem a spliterrel lesz valami gond. Így elsőre.
Ha tudsz szerezni havertól/szomszédtól/ismerőstől/sógortól/stb (feltéve, hogy neki nincs ilyen gondja) próbáld ki beiktatni azt a tied helyére átmenetileg és próbálj rácsöngetni mobilról...meglátjuk mi lesz. Más ötletem nincs

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#9949) DJackson válasza Yooha (#9947) üzenetére


DJackson
tag

az előbb odavetted, hogy "vagy ha újraindítom a gépet", akkor megjavul. De akkor ez mégsem így van ezekszerint. IP címet kap, csak net nem jön, vagy már az ip címkérés közben fellép a probléma?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#9950) dirty.yakuza válasza user12 (#9935) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Valahogy megoldódott a dolog, de most más problémám akadt... :W Azért vettem routert hogy iphone-al itthon tudjak netezni. Megy rajta a net igaz csak harmad vagy fél sávszélessége a modemének... Viszont a youtube alkalmazás hibát dob... Melóban, mekiben minden wifin jó csak otthon nem .... Ki érti ezt?? Leszedtem rá a Speedtest iphone-os változatát és látom hogy kevesebb a sávszélesség... de attól még mennie kellene...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.