Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) cellpeti válasza Alex91 (#9250) üzenetére


cellpeti
veterán

igen,most már megy ,mostmár f@sza

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9252) mezis válasza cellpeti (#9251) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért én beállítanék egy WPA2 titkosítást. Így ugyanis bárki használhatja a környékeden.

mezis

(#9253) Dízeles válasza eziskamu (#9244) üzenetére


Dízeles
aktív tag

eziskamu :R

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9254) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Egy speciális problémám lenne. Adott 2 PC és egy darab laptop egy házban. Adott az internet. Kellene nekünk egy olyan router amin van WLAN illetve hagyomásnyos UTP kábelcsatlakozási lehetőség. Pontosabban az egyik PC UTP kábelen csatlakozna többi meg WLAN-on keresztül.
Vagy megoldható az, hogy jelenleg adott egy R460A ROUTER ebbe csatlakoztatjuk a netet majd az egyik portjába bekötünk egy WLAN routert és ezen keresztül megosztjuk a netet?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9255) localhost válasza MZsoltee (#9254) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ebben a kérdésben nem látom mi a speciális. A tipikus wlan routeren is van általában négy port a vezetékes csatlakozáshoz, ha ez nem elég, swithekkel tovább bővíthető.
A meglevő routerek HELYETT kéne berakni a wifi routert. Vagy tényleg én nem értem ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9256) And válasza MZsoltee (#9254) üzenetére


And
veterán

Úgy van, ahogy localhost kolléga is írja: felesleges két router. Meglévő vezetékes router mellé vehetsz egy önálló vezetéknélküli access point-ot (AP-t), mivel egy vezetéknélküli router sem más logikailag, mint egy vezetékes router plusz egy wireless AP, közös házban. A dolog egyetlen szépséghibája, hogy egy sima AP manapság egyáltalán nem olcsóbb, mint egy komplett wifi-router. Ezért a legjobban akkor jársz, ha a vezetékes routeredtől megszabadulsz, és veszel helyette egy vezetéknélküli kivitelűt.

[ Szerkesztve ]

(#9257) MZsoltee válasza And (#9256) üzenetére


MZsoltee
veterán

Már megvan a cucc nem értem mit bonyolítottam ennyit, most már csak le kellene véde hogy ne minden szomszéd tőlem lopja a netet...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9258) And válasza MZsoltee (#9257) üzenetére


And
veterán

WPA-t (lehetőleg AES-algoritmussal) vagy WPA2-t jó hosszú kulccsal beállítasz, a kliens-adapterek szofverében ugyanezt megcsinálod, és kész is.

(#9259) MZsoltee válasza And (#9258) üzenetére


MZsoltee
veterán

MAC-re korlátoztam a WLAN hozzáférést, ha lesz valami új eszköz akkor azt majd hozzáadom

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9260) And válasza MZsoltee (#9259) üzenetére


And
veterán

Pont a MAC-szűrés a legkevésbé hasznos 'védelem'. Az okát már számtalanszor leírtuk (forgalomból egyszerűen kihámozható, könnyen klónozható, az adatcsomagokat titkosítatlanul hagyja). Ennél még a legvackabb 64 (valójában 40) bites WEP is fényévekkel többet ér. Szerintem inkább használj valamirevaló kulcsolást, mint korábban említettem, amellett a MAC-szűrés már teljesen értelmetlen / felesleges mutatvány.

(#9261) MZsoltee válasza And (#9260) üzenetére


MZsoltee
veterán

Tudnál adni egy linket, hogy hogyan tudnám ezt beálíltani? Router:WR340G

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9262) And válasza MZsoltee (#9261) üzenetére


And
veterán

Esetleg a manual? Wireless settings, 24-28 oldal: [link].

(#9263) dr.bubo válasza MZsoltee (#9261) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9264) MZsoltee válasza dr.bubo (#9263) üzenetére


MZsoltee
veterán

Menent megcsináltam de wlanon keresztül nem tudok castlakozni

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9265) dr.bubo válasza MZsoltee (#9264) üzenetére


dr.bubo
őstag

A rákapcsolodó gépeknél is be kell állitani a titkositást. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9266) MZsoltee válasza dr.bubo (#9265) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igen és hogyan?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9267) dr.bubo válasza MZsoltee (#9266) üzenetére


dr.bubo
őstag

A wifi progijában kijelölöd a hálozatot, (amit a router ssid-nek megattál), és értelmem szerüen kitöltöd a megfelelő titkositásnak.
Nem tudom milyen wifid van, mindegyiknek más a progija, de ilyet keress(ha angol) , hogy site survei, és ott látható az elérhető hálozatok listája. Kiválasztod a tieded, és beállitod a fentek szerint. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9268) MZsoltee válasza dr.bubo (#9267) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszi a segítséget, ma nem vagyok a toppon asszem, influenza, alvás 0 stb, végül is sikerült...
Még egyszer köszi!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9269) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Ezzel tudok valamit csinálni. Igen ritkán enged fel,pedig direkt a diákoknak lenne.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9270) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Egy érdekes, ám bosszantó dolgot tapasztaltam, hátha tudtok segíteni megoldani.

Digi TopNet adott, ami egy gigabites hálókariba csatlakozik ugye UTP útján. (Egy P3-as 933MHZ proci 512SD-Ram-mal ellátott gépbe van ez a gigahálókártya) ...XP van a gépen.
Ez a gép 24/7-ben osztja szét a netet egy szintén gigás hálókarival 1 PC-nek és egy laptopnak. (A laptop a nagygéptől kapja a netet) A P3-ason folyamatosan megy a torrent, netakadás nem fordult elő eddig a többi gépen, mindig gond nélkül volt/van net rajtuk.

A fő gondom az, h. ha a p3-son beteszek egy torrent filet, akkor a feltöltés (szintén a p3-son) lelassul és olykor meg is áll addig, amíg a betett torrent le nem jön 100%-osan. A feltöltés is igen ugrál, hol 10KB, hol eddigi max alapján 600KB között, de max sávszéllel még sosem töltött fel a p3-as. (ugye a net 50Mbit/25Mbit)

HA a másik gépen (ami a p3-stól kapja a netet) berakok egy torrent filet, akkor max sávszéllel tölt le ugrálás nélkül folytonos 5-6MB-al és tölt fel is 2,2-2,6MB-al, független attól, h. mennyivel tölt fel a p3-as. EZT mivel lehetne kiküszöbölni, h. a p3-as is tudjon max sávszéllel le és feltölteni, hiszen közvetlen kapja a netet! :F

Egy Edimax 9230-as gigahálókari (ebbe jön a digi utp-je) és egy D-Link DGE 528T (osztja a nagygép felé a netet) gigahálókari van a p3-sban.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#9271) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

A következő kérdést kéne megoldani :)

Adott egy Asztali Gép
Adott egy Laptop
Adott egy HP nyomtató

Az internet a lakásban WIFI-vel van megosztva.
Az asztali gép kábelen keresztül kapja a netet, a laptop WIFI-n keresztül.

A nyomtató az asztali géphez van csatlakoztatva.

Meg tudom-e oldani azt valahogy, hogy a laptopról is tudjak nyomtatni, a nélkül, hogy hozzácsatlakoztatnám a nyomtatót?

Ha igen, hogyan? :R

üdv

(#9272) cellpeti válasza werszomjas (#9271) üzenetére


cellpeti
veterán

például egy wifi usb routerral

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9273) Tosee válasza werszomjas (#9271) üzenetére


Tosee
őstag

hali!

Kapcsold be a nyomtatót...
Asztali gépen:
Start / vezérlőpult / nyomtatók
jobb klikk az adott nyomtatóra, majd tulajdonságok
megosztás fül, bepipálod a nyomtató megosztását
Megosztási névhez, beírod a nyomtató típusát
Alkalmazod a beállításokat, majd OK

Hozzáteszem, hogy az asztali gépnek bekapcsolva kell lennie a nyomtatáshoz, mert azon keresztül lett megosztva! Lehet, hogy a driver kelleni fog a laptopra is!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9274) Kenyvicelol


Kenyvicelol
csendes tag

Üdv!

A következő problémával állok szemben:

Adott egy wifi router netet kap át is megy rajta dhcpvel adja az ip rendesen

messzebb akarom vinni a jelet adott még 2 router az egyik tudja a AP Client módot arra beállitom ebből lancsatijába kábel be a másik router wan portjára be, de sehogyse akar a ap client router ip-t kapni dinamikusan semmi ha fixet állitok be mindent ip, maszk, átjáró, dns az se tetszik neki.
És nem értem mi lehet a gond. valaki ötlet? kösz

...

(#9275) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Van egy problémám, amire nagyon nem találok megoldást. Van két gép, egyiken win7 fut, másikon XP, mindkettő wifi-n csatlakozik egy routerhez. Win 7-en töltök 7-800k között, az xp-s masinán azonban mintha valami korlátozná folyamatosan a sávészélességet, hol 150k-ra, hol 50-re, hol 100-ra. Már futtattam víruskeresést, spyware keresést, átnéztem a futó programokat, serviceket de semmi problémát nem találtam/tapasztaltam.

Találkozott már esetleg valaki ilyen problémával? Egyszerűen nem jövök rá, mi lehet a gond, és már baromira idegesít :(

Ja és még egy érdekesség: ez a "korlátozás" csak akkor tapasztalható, ha egy szálon töltök, mondjuk ftp-ről, vagy egy honlapról egy file-t. Ha indítok pl 3-4 letöltést, akkor mindegyik jön 150-el (vagy épp amire korlátozódik). Ha pl utorrentel töltök valamit, ott megvan rendesen a 7-800k is a sok szál miatt.

Ha erre lenne ötlete valakinek nagyon megköszönném... :R

(#9276) And válasza Kenyvicelol (#9274) üzenetére


And
veterán

Plusz két router? Ha jól értem, mit szeretnél, ahhoz egy is elég, repeater módban.
A 2. (kliens) router valószínűleg nem is fog IP-t kapni az elsőtől (ami a DHCP-szerver), csak a LAN-portjára kötött gépek. Magának a kliens-routernek valszeg. mindenképp fix IP-t kellene adni, lehetőleg a DHCP-tartományon kívül. Persze ez csak akkor igaz, ha ez a kliens mód kliens-hidat takar, vagyis nincs hálózatelválasztás, mint a WISP-módnál. A 3. routernél meg minek a WAN-portot használni? Célszerű minden eszközt (routert és kliens PC-t is) az első netmegosztó router után ugyanabban az alhálózatban (vagyis címtartományban) tartani, a második címfordítás (amit a 3. router csinál a WAN-LAN ill. WAN-wifi között) már abszolút felesleges.

(#9277) Kenyvicelol válasza And (#9276) üzenetére


Kenyvicelol
csendes tag

Szóval elöször is köszi a választ akkor ha jól értelmezem akkor elég egy wifi router ami tudja a AP Client Router módot ez és akkor az tovább is tudja osztani a netet. még egy apróság ha levédem wpa-val a 1.router akkor is menni fog? mert nem láttam olyan beállitást a client routeren ahol megtudom adni neki a jelszavat...

[ Szerkesztve ]

...

(#9278) werszomjas válasza Tosee (#9273) üzenetére


werszomjas
őstag

Helo.

Nem mukodik.

Megosztani meg tudtam, de nem látja egymást a két gép :((

Valaki le tudná írni röviden, hogyan tudom őket összehozni?

Egyiken win7 van, másikon Win xp. :R

üdv

(#9279) dr.bubo válasza Kenyvicelol (#9277) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen továb osztja a netet, de csak kábelen. [link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9280) Kenyvicelol válasza dr.bubo (#9279) üzenetére


Kenyvicelol
csendes tag

kössz a linket, hasznos :C

...

(#9281) mezis válasza Kenyvicelol (#9277) üzenetére


mezis
nagyúr

Előszö a WEP-et próbáld. A WPA nem valószínű, hogy működik ebben az üzemmódban. Ha szerncséd van a dokumentációban (vagy a supportnál) olvashatsz erről még mielőtt megőszülnél... :K

mezis

(#9282) Tosee válasza werszomjas (#9278) üzenetére


Tosee
őstag

Lehet, hogy a tűzfal korlátozza (próbaképp kapcsold ki)! Esetleg még ellenőrizd, hogy a fájl és nyomtató-megosztás engedélyezett-e!
XP: vezérlőpult / hálózati kapcsolatok / jobb klikk a kapcsolatra, majd tulajdonságok...
"Fájl és nyomtató-megosztást" ki kell pipálni!
Win7: vezérlőpult / hálózati és megosztási központ (itt is engedélyezni kell a nyomtató megosztását) / bal oldal... hálózati kapcsolatok kezelése / jobb klikk a kapcsolatra, majd tulajdonságok...
"Fájl és nyomtató-megosztást" ki kell pipálni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9283) dr.bubo válasza mezis (#9281) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nálam simán megy WPA-val is. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9284) tsaba12


tsaba12
csendes tag

Hello!

A segítségeteket szeretném kérni:
-Van egy 4 gépes Gigabites hálózat, ahol 2 gép xp-s, és 2 gép vista-s. Mindegyik egy SMC gigabites switch-be csatlakozik, és mindegyiken gigabites alaplapi hálózati csatoló van. 3 gépen a hálózatban, oda-vissza szépen megy a másolás total commanderben, de egy xp-s gépre egyszerűen nem tudok 20kbyte/sec -nál gyorsabban másolni!!! A többi gép között simán megy az 50-70kbyte/sec is, de ennél az egynél nem.
Amikor elindítom a másolást (3-4GB-os videó fileokat másolok általában) akkor 3-4másodpercig 100-90kbyte/sec a másolási sebessége, de utána folyamatosan lecsökken egy pár másodperc alatt 20kbyte/sec -ra!!!
A hddk vadonat újak a gépeben, és a gépen belül a két hdd között stabilan tartja a 70kbyte/sec -ot másoláskor. A kábelek rendeben vannak.

Nem értem mitől lehet ez. Van valakinek valami ötlete a megoldásra??

:F

(#9285) mezis válasza tsaba12 (#9284) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Hardware csere.

mezis

(#9286) Tosee válasza tsaba12 (#9284) üzenetére


Tosee
őstag

ezek a másolási sebességek helyi hálózaton nagyon alacsonyak! Jóval gyorsabbnak kell lennie! A leírásból nem tudok mire következtetni... de valami gebasz van szerintem!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9287) tsaba12


tsaba12
csendes tag

Huhhh....
Elnézést de elírtam az értékeket!!! Minden másolási sebesség x1000!
De a probléma még sajnos mindig fent áll. Elkezdi a másolást a gigabites hálón 120000kbyte/sec -al, és pár másodperc alatt leesik a sebesség 20000kbyte/sec -ra....
Gondolkoztam a bios frissítés hátha segít az Asus lapon. Megnéztem de ilyen javítás nincsen a frissebb biosba.
Ötlet valakinek?

(#9288) driver18 válasza driver18 (#8883) üzenetére


driver18
tag

#8883 ???

[ Szerkesztve ]

(#9289) Adiking


Adiking
tag

Helló

Kéne egy kis segítség a következőben: szeretném megosztani az internetet 2 gép között, de a szerződésünk csak 1 gépre szól, szóval úgy kéne intézni a dolgokat, hogy ne vegyék észre.

[ Szerkesztve ]

(#9290) Alex91 válasza Adiking (#9289) üzenetére


Alex91
félisten

A kutya se fog vele foglalkozni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9291) Dr_Syrex válasza Adiking (#9289) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

(wlan)Router a te barátod :K

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#9292) Adiking


Adiking
tag

A nagyobbik gépben 2 hálókártya van. Ha a másodikból összekötöm a kisebbik géppel úgy nem lesz jó?(Kábelben vagy vmi hasonlóban gondolkodom, nem routerben)

(#9293) mezis válasza Adiking (#9289) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha beteszel egy routert, nem fogják észrevenni. A routerben egy jó tüzfalat is tudsz működtetni. Aztán később egy laposról is szeretnél internetezni...Az egy számítógép két kártyával esetet nem tudom, talán akkor sem. Ekkor viszont a kétkártyásnak mindenképp be kell kapcsolva lenni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#9295) Alex91 válasza #09786496 (#9294) üzenetére


Alex91
félisten

D-Link DIR-655.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9296) heaven


heaven
tag

Elakadtam otthoni fájlmegosztásnál: Linksys ADSL router van beállítva és adott két gép: egy noti és egy asztali, mindkettő Wlanon kapcsolódik a routerre DHPC címkiosztással.
Mindkét gépen Vista Home Premium SP1 van, a hálózati és megosztási központot úgy állítottam be, hogy a hálózatfelderítést és a fájlmegosztást bekapcsoltam, a többi ki van kapcsolva. A Hálozatok menü alatt mindkét gép látja egymást :) A notebook-on látom az asztali gép megosztott mappáit, de amikor az asztali géppel próbáloma notebookot tallózni nem tud kapcsolódni, pedig ugyanúgy osztottam meg mindkét gépen a Dokumentumok mappát!
IPCONFIG-al lekértem mindkét gép IP címét, amit a DHPC szerver kiosztott nekik és PING-el ellenőrizem a kapcsolatot. A következő az eredmény: mindkét gép tudja pingelni a routert (192.168.1.1), az asztali gép tudja pingelni a notebookot (192.168.1.100), de fordítva már nem megy (192.168.1.101 nem elérhető). A router maintance menüjében is találtam PING funkciót és onnan is megpróbáltam pingelni a gépeket, de csak a notebookot tudtam, az asztali gép nem válaszolt. Érdekes módon az Internet mindkét gépen bejön. Segítsetek, hogy tudnám a megosztást beállítani.

(#9297) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek socks proxy ügyében. Arról lenne szó, hogy adott 2 elég jó sávszélességű egyetemi kolesz, az egyikben nyitottak a portok, a másikban (ahol én vagyok) csak korlátozottan, ezért pl torrentezni csak erős megkötésekkel lehet, pl tor-vidalia-privoxy trióval.
Azt szeretném elérni, hogy a nem korlátozott koli egyik gépén fusson egy proxy amit tudok használni utorrent-tel. Hamachival össze vannak kötve a gépek, az analogx proxy fut a túloldalt, és lám működik is, csak a max sebesség kb 6-7 KB/s a 6-7 MB/s helyett, ez mellett a progi teljesen leterheli a távoli gépet.

Valaki tud ajánlani egy működőképes megoldást? Előre is köszi, üdv.

(#9298) mezis válasza Kris87 (#9297) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Igen: Tanulni, tanulni, tanulni és nem mozizni ! ;]

mezis

(#9299) rdi válasza Kris87 (#9297) üzenetére


rdi
veterán

És akkor mi lesz a különbség a tor-vidalia-privoxy trióhoz képest?
De a kérdás ettől még jó, kíváncsian várom a válaszokat.

Fej! Tor! Potroh!

(#9300) rdi válasza heaven (#9296) üzenetére


rdi
veterán

Tűzfal?

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.