Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42982) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Felteszem itt is, hátha. :)

Adott egy régebbi telepítésű supervised home assistant dockerben ubuntu rendszeren, tudom, nem támogatott, de már évek óta gond nélkül megy.
Nest hivatalos integráció miatt meg kellett csinálnom a https külső elérést, duckdns add-ont választottam.
Minden tökéletesen működik, tök jól elérem távolról, viszont HA reboot után néha, áramszünet esetén pedig majdnem mindig, azt írja ki a böngésző, hogy várjak, míg elérhető lesz a HA, de ez kb sosem történik meg, míg az android app azt írja, hogy az ssl nem megfelelő.

Másik ddns címről azon a porton biztonsági kivétel hozzáadásával tökéletesen elérhető továbbra is a HA, illetve a belső címről is, csak az eredeti duckdns címen nem.

Megoldás ilyenkor, hogy az ssl mappából és a duckdns data mappájából törlöm a pemeket és újakat generálok, pedig a régiek érintetlenül továbbra is ott vannak előtte a két mappában.

duckdns beállítás:
domains:
  - sajátcím.duckdns.org
token: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
aliases: []
lets_encrypt:
  accept_terms: true
  algo: secp384r1
  certfile: fullchain.pem
  keyfile: privkey.pem
seconds: 86400
(ritkán változik az ip címem, ezért van 24 órára állítva, de az alap 300 mp-s beállítással is ugyanúgy tapasztaltam a fentebbi problémát)

configuration.yaml:
http:
  ssl_certificate: /ssl/fullchain.pem
  ssl_key: /ssl/privkey.pem

A duckdns mappájában lévő két pem file linkelve van az ssl mappába, így működik rendesen.
Próbáltam a configuration.yaml-ben átírni az ssl elérhetőségét a duckdns mappájára, de ott hibát jelzett a rendszer és nem volt hajlandó újraindulni.

A rendszer\hálózatok nál a külső és belső címnek is a duckdns cím van megadva.

Mi lehet a baja?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.