Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58601) BlacKSouL válasza e=mc² (#58600) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ááááá, hacsak úgy nem :) De az csak 50 centin nem? Vagyis kvázi felszínen.

ToBeY: lassan indulok, szóval nincs összefüggés, dee... ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58602) EQMontoya válasza BlacKSouL (#58601) üzenetére


EQMontoya
veterán

A mélyen lévő fizet ugye nem melegíti át annyira a nap, tehát hidegebb marad. Viszont, mivel hidegebb, méginkább ragaszkodik is a lentebb léthez, tehát ez az állapot így is marad.
Ezért van az, hogy a felszínen simán 4-5 fokkal melegebb a víz, mint 10 méter mélyen.

Ellenben amikor jön egy nagyobb vihar, és felkavarja a vizet, az összekeveri ezeket a rétegeket, és szépen felszínre kerül a hidegebb víz.

Same rules apply!

(#58603) fokukac válasza BlacKSouL (#58601) üzenetére


fokukac
nagyúr

Tavaly ilyenkor is két nap alatt lehűlt olyan 20 fpk körülire. Elég hideg volt...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58604) BlacKSouL válasza fokukac (#58603) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ühüm..lent voltam :K

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58605) e=mc² válasza BlacKSouL (#58601) üzenetére


e=mc²
őstag

A modszertan szerint legalabb 3m mely vizben 30 cm melysegben merik a homersekletet.

Ambulimax Provider

(#58606) bitpork válasza gaborbol (#58599) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem nyugodtan fordítsd a kormány szócsöveit is. Valamire minden jó. Ha másra nem is, elrettentő példának.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58607) BlacKSouL válasza e=mc² (#58605) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csak azért írtam, hogy az egyik -10 m, a másik meg -0,5 m. De akkor gondolom ez utóbbi a 30 centis.

Szombattól legyen legalább 25°C, az a lényeg.. :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58608) BlacKSouL válasza parandroid (#58591) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jaj, elfelejtettem válaszolni ;] [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58609) tildy válasza Winner_hun (#58595) üzenetére


tildy
nagyúr

Julius 29. Holnaptol otthon, mert a kisfiunk suzlinapja is most van, es meg azelott volt erdemes hazamenni, hogy ket eves lenne, mert utana felnottaron utazik. Ami foszezonban kisse huzos.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#58610) e=mc² válasza BlacKSouL (#58607) üzenetére


e=mc²
őstag

Valoban, en neztem felre.

Horvatoknal van 30 cm, ez olasz oldal amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#58611) Tothgera30 válasza tildy (#58575) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh, mindig úgy szokott lenni, ha utazni kell valahová vagy hőség vagy vihar van.

Ui.: Szoboszló környékén tud valaki látnivalókat? Párat már kilőttünk, újakat nem tudunk. Mindenféle ötlet érdekel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58612) szőröscica válasza tildy (#58609) üzenetére


szőröscica
addikt

Komolyan azert sikerult a UK-be emigralni, hogy utana tetel legyen, ha a gyerek repjegye dragabb? Ez azert nem a vilag sikersztorija.

(#58613) Viszlát válasza gaborbol (#58599) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem ez már nagyon nem így van, rengeteg külföldi dolgozik Pesten, épp a múltkor mesélte egy barát, hogy a feladott albérlet hirdetésre nem is jelentkezett magyar, csak külföldi. Jellemzően marketing, PR és gazdasági területen dolgozók.

Sőt, már 2008-ban is az akkori albérletem utcájában volt egy olasz étterem, ahol csak 1-2 magyarul beszélő pincer volt, a többi mind olasz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58614) kraftxld válasza szőröscica (#58612) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi is pont azért utazunk szeptemberben, mert akkor még pont 2 év alatti lesz a kisebb gyerek.
Igaz nálunk tétel a repjegy :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58615) Viszlát válasza szőröscica (#58612) üzenetére


Viszlát
addikt

Rossz napod volt? :)

Nem gondolnám, hogy a sikersztori az lenne ha nem számít mire mennyit költünk, mert ha igen, akkor elég kevesen beszélhetünk sikerről. No meg nem feltétlenül csak pénzről szól a kiköltözés, tildy ha jól emlékszem éppen azok egyike akinél sok egyéb szempont is játszik.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58616) tildy válasza szőröscica (#58612) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, tetel, miutan 1500 font csak az, hogy havonta vigyazzon valaki ra. Vagy ovi, vagy bebiszitter. Ujabb 1500 font a lakhatasunk, ki lehet szamolni , ket picivel atlag folotti fizubol mi marad. A gyerek bebiszitteles/ovija peldaul amig o nem volt, nem letezett kiadaskent, es amint 3 eves lesz szinten nem lesz kiadas. Most viszont az.

Es meg sorolhatnam, miert tetel, merthogy esetleg vannak olyan dolgok, amikrol halvany lila gozod sincs, nem is kell hogy legyen, (pl hogy van olyan nagyobb megtakaritasom, amihez egy ideig meg nem ferek hozza.) Ergo igen, tetel. De valojaban meg semmi kozod hozza.
Es ha tudok 70 fontot sporolni azon, hogy egy nappal korabban megyek, akkor fogok is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#58617) tildy válasza Viszlát (#58615) üzenetére


tildy
nagyúr

Az az igazsag, hogy az orszag mocskosul ellene van annak, hogy kisgyerekkel legyel, ugye alapbol 9 ho a maternity, nem 3 ev ( mindent osszeadva) , 9 ho utan semmi bevetele az otthonmaradt szulonek, ha nem megy el dolgozni. Ha meg elmegy, akkor meg bebiszitter/nanny/childminder/nursery, stb... Tehat vagy otthon maradsz, es elsz egy fizubol, ami meg 5 eve siman elment, gyerekkel mar nem annyira, foleg , hogy azota majd duplaannyi a lakhatas. Vagy ha meg elmesz, akkor meg elmegy a penz a gyerekfelvigyazora.

Persze, gyerek nelkul sokkal konnyebb lenne, de en mar nem kuldom oda vissza, amugyis akkora arc, imadom, el nem tudnam mar nelkule kepzelni az eletunk:D:D

Egyebkent tenyleg nem ertem, miert esik jol egyeseknek egy jo nagyot beletaposni a masikba. Eleg sz.r volt az elmult egy evem, mind szakmailag, mind lelkileg, tenyleg jo meg egyet belerugni a masikba? ( ez nem neked, hanem joamilestonenak szol, de ugyis tudod:) ). Nem kivanom senkinek, hogy fel ev alatt ket magzatot veszitsen el, egyiket ebbol majdnem felidosen, kezeljek maternityrol visszajove ugy, hogy o, te ugyis mindenhez ertesz, lesz.rjuk hogy kikkel dolgoztal egyutt, mihez ertesz, majd mi beosztunk ide oda, es emelett meg maradjon is az embe viz felszinen ugy, hogy kozben meg allast is tudjon valtani. De nem, az nem sikersztori, ha valaki mindezt egyszerre eli at, es nem sullyed el. De pont a betegsegek meg egyebek miatt a "kormere nez" a penznek. Ne haragudj joemilestonne, erre nem tudok mit mondani, ha ilyened van, inkabb tartsd meg magadnak, mert nem vagyok kivancsi arra, hogy valaki ebben merje a sikeremet. Nem te fogod megmodnani, siker-e vagy sem. Ahonnet meg jottem, onnet nezve , koszonom, igy is tobbet ertem el, mint sokan masok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#58618) szőröscica válasza Viszlát (#58615) üzenetére


szőröscica
addikt

Nagyon jo napom volt, finom ipakat kortyolgattunk este. :) igaz, kettonk fogyasztasa majdnem felert egy akcios lutoni jeggyel.

Teljes mertekben igazad van, nyilvan minden normalis ember megnezi, hogy mire kolt es felesleges tobbletkiadasokba nem veri magat. De azert a magyar kisnyugdijasi szintu tervezgetesi szukseg felmerulese egy Bp-London repulouton tovabbra sem az a dolog, amilyen merteku anyagi sikerert en kikoltoznek UK-be. :(

(#58619) Viszlát válasza szőröscica (#58618) üzenetére


Viszlát
addikt

Tényleg nem értem mire jó ez a rosszindulatú sarkítás. Nem tisztem védeni Ildit, meg tudja ő azt oldani ha akarja, csak egyszerűen érthetetlen. Egyrészt szó sem volt arról, hogy szükség van rá, másrészt ahogy írta is, ha 70 fontot meg lehet azzal spórolni, hogy okosan választja meg az utazás napját, akkor azzal mi a probléma? Miért akarod belebeszélni, hogy ez rossz dolog, ráadásul ilyen túlzó hasonlattal. A magyar nyugdíjasok egy része sajnos tényleg kényszerből olyan dolgokon spórol, hogy a 20 forinttal olcsóbb parizert veszi, de hol van ez ahhoz, amit tildy írt? Sehol...

A rossz nap feltételezése jóindulat volt részemről, valahol remélve azt, hogy nem csak simán szűklátókörű vagy.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58620) NoLF válasza szőröscica (#58612) üzenetére


NoLF
addikt

Komolyan azert mentel el sorozni, hogy utana ne legyen tetel, hogy egy lutoni repjegy arat koltod ipara?

Ez azert nem a vilag sikersztorija.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#58621) Dilikutya válasza NoLF (#58620) üzenetére


Dilikutya
félisten

Főleg, hogy nem is egy teljes árú jegy árát itták el. Azt is ketten. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#58622) fokukac válasza Dilikutya (#58621) üzenetére


fokukac
nagyúr

képzeld el, ha a kocsmákban igy úgy működne, hogy a csúcsidőben drágább a sör :D
Péntek este 1500, de kedden csak 700 Ft...
Kedden mentél sörözni? Olcsójános (József) vagy... :P

---------------

Más téma: néztem, hogy mennyiért lehetne most leugrani az Adriára, és annyira durván elszállt árak vannak, hogy ilyen még nem is láttam, pedig tavaly júliusban is voltunk ott... Bazzeg, hat napra 1000 euró alatt gyakorlatilag nincs normális szállás (normális = ami nem egy lyuk).
Néztem, ahol tavaly voltunk, most kétszer annyiba kerül. Hát mi a fene folyik a horvátoknál, ekkora fellendülés van?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58623) szőröscica válasza fokukac (#58622) üzenetére


szőröscica
addikt

Van reszben hasonloan mukodo kocsma, a vakeger.

Horvatorszag nagyon draga, beszelgettem egy helyi urgevel, azt mondja, hogy miota a nepszeru eszak-afrikai udulohelyeken megnott a terrorfenyegetettseg, szignifikansan emelkedik a turistak szama naluk. Gombamod szaporodnak a hitebol epitett oriasi apartmanhazak, sokan hasonlo lufitol tartanak, mint a spanyoloknal volt par evvel ezelott.

(#58624) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Szerintetek a Kecskeméti u. Mercure Hoteltől (Kálvin tér) merrefelé érdemes menni ha az M3-ason akarok menni Hatvan felé? Ez holnap reggel 6:50-7:00 körüli hoteltől indulást jelent, mikrobusszal.
Üllői - reptéri út - 4-es út - M0 - M31 - M3, vagy a Múzeum krt (eleve nem tudok balra ráfordulni) - Andrássy - Kós károly - M3 bevezető - M3 ?

Van köztük minimum 20 km, utóbbi javára, és 10 perc, szintén utóbbi javára. De én őszintén szólva zökkenőmentesebbnek érzem az Üllőit végig, mint a belvárosi részt ahol napszaktól függetlenül sűrű forgalmat mutat a térkép és a tapasztalat.

7 körüli hoteltől indulással legkésőbb 8:30-ra itthon kéne lennem, mert a cégcsoport regional managereit kell elhozni, és ki kéne küszöbölni minden útakadályt, vagy potenciális dugós szakaszt, ami késést okozhat. Ez jellemzően csak a városon belül lehet, mert onnantól sima az út, még a 21-es felújítás ellenére is.
(Ezek kb. a CEO alatti 2.-3. sor, szóval nem kéne hibázni :) )

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58625) concret_hp válasza BlacKSouL (#58624) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem reggel 7kor még simán jól átmész bp-n, de ha tutira akarsz menni, belövöd a waze-t 'sztkész

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#58626) Dilikutya válasza szőröscica (#58623) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ebben van ráció, én már legalább 10 éve nem tartom biztonságosnak Észak-Afrikát. 2004-2005 környékén volt valami szállodai merénylet több tucat halottal Egyiptomban, azóta valahogy nem vágyom már oda. És az még az arab tavasz előtt volt, amikor még az al-Kaida is a WTC-t leszámítva főleg katonai, politikai célpontokat támadott. De ahogy nézem, pl. Egyiptom a 90-es években sem volt biztonságos, még Gízában és Luxorban is voltak sok áldozattal járó támadások turisták ellen (igaz, Luxorban a görögöket izraelinek nézték, ma már nincs negatív diszkrimináció), holott azok vezető turisztikai látványosságok, jobban is védhetnék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#58627) lenox válasza NoLF (#58620) üzenetére


lenox
veterán

Ezt a gondolatmenetet nem tudtam kovetni.

Mi szamit amugy sikersztorinak? Pl. lett ket macskank, mert a lanyaim kikonyorogtek. Ez mar annak szamit?

(#58628) NoLF válasza lenox (#58627) üzenetére


NoLF
addikt

Nem csoda, ez volt a lenyeg. Teljesen osszefuggestelen es irrelevans informaciokat gyujtottem a hszbe, hatha feltunik valakinek, hogy az a hsz is KB annyit er, amelyikre reagaltanlm.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#58629) fokukac


fokukac
nagyúr

airbnb-hirdetés, gondolom google translate szöveg. :D

" Lépésre a rohanó életmód és belevetette magát az illatok és a hangok a természet visszavonulást garzonlakás az erdő szélén a vidéki Isztrián. Ater ad magának egy kis békét és a nyugalmat, a nyári szórakozás és a part mindössze 15 perc alatt elérhető.

A kiadó hely
40m2 stúdió apartman, egy igazi menedék az erdő szélén, ideális barátok, párok, vagy azok, akik élvezik a pihentető nyári vakáció a békés jellegét isztriai szárazföld belsejében.

Meghívjuk Önt, hogy visszatérjen a természetbe a nyugalmat, a lehetőséget, hogy felfedezzék az igazi énje. Ez lesz a sokk, hogy a tüdőbe, mert a nagy mennyiségű friss levegőt, a sokk, hogy a füle, mert ennek hiányában a zaj, mégis tetszeni fog a szemed, és megnyugtatja a lelket, hogy mély és egészséges alvást. De légy óvatos, valami még szebb előfordulhat, talán marad örökké hű ilyen szépséget. "

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58630) EQMontoya válasza NoLF (#58628) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lassíts le egy kicsit! :)

Same rules apply!

(#58631) Viszlát válasza EQMontoya (#58630) üzenetére


Viszlát
addikt

Jajjjj... :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58632) Thrawn válasza fokukac (#58460) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#58633) tildy válasza lenox (#58627) üzenetére


tildy
nagyúr

Nezz vissza arra , hogy kire es mire reagalt. :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#58634) Pttypang


Pttypang
veterán

Ma munka kozben eszembejutott, hogy txt-be jegyzetelni ugyfeladatokat nem annyira kenyelmes, jo lenne valami html szosszenetet osszerakni, de akkor mar nezhetne is ki valahogy, meg lehetne kicsit normalisabb...

Este fel 11 van és már a jquery videók vége felé járok és még nincs kész semmilyen oldal, de már az állam háromszor leesett. Valamiért nekem ez úgy rémlett még a html féle akadozós emlékeimből, hogy nem egészen így működik, de úgy tűnik, hogy az évek megszépítették, egészen megtetszett a dolog.

Kérdés: Hol lesz a csapda? :DDD

Everybody lies.

(#58635) NoLF válasza Pttypang (#58634) üzenetére


NoLF
addikt

Koran kezdesz holnap?

Sose busulj. "Koran reggel, Biblia este!" :D

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#58636) Pttypang válasza NoLF (#58635) üzenetére


Pttypang
veterán

Az nem, de ugyis felkelek automatan, mosottszar kialakitassal

Everybody lies.

(#58637) tildy válasza Pttypang (#58634) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott, hogy elavult technologia.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#58638) lenox válasza tildy (#58633) üzenetére


lenox
veterán

Az elozmenyekkel nem volt bajom.

(#58639) NoLF válasza lenox (#58638) üzenetére


NoLF
addikt

Meselj ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#58640) lenox válasza NoLF (#58639) üzenetére


lenox
veterán

Mirol? Csak mondom, hogy az elozmenyeket tudtam ertelmezni, a te hozzaszolasodat meg nem, de azt irtad, hogy szandekosan hulyeseg.

(#58641) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#58624) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mission 1 completed

Következő mission-hez kérnék cheat-eket vagy legalább hinteket:

Többé-kevésbé ugyanezt a reprezentatív társaságot kell nekem majd olyan kb. 3 óra körüli innen elindulással visszavinni Pestre, mégpedig úgy, hogy M3-M31-Ferihegy mint első állomás, és onnan be vissza a Kecskeméti utcába(Kálvintér). Az útvonal OK, a kérdés az Ferihegyen, hogy jelenleg az A/B terminálok felső karéjába vezető út járható-e mikrobusszal, van-e valamilyen korlátozás, kapu, fizetős, engedélykötelesség, ha max. az utasok kirakásához szükséges 1-3 percig szándékozom a bejárat előtt megállni?
Olyan infókat kaptam, hogy már oda felmenni is kártyát kell húzni, és a karéj túloldali lehajtójánál "fizetni", vagy 5(?) percen belül ingyenes. Ez most jelenleg így van? Illetve tippet kaptam, hogy ha nem megyek fel, hanem a középső(?) lenti parkolóba bemegyek, az ugyanilyen kártyás mint az előző, a kihúzás után egyből vissza is dugom a fizetősbe, akkor 10 percig mehetek ki, és ott is el tudok menni egész az épületig. Merthogy a felső karéjon valami építés miatt korlátozás van vagy fel se lehet menni.

Aki mostanában járt ott, az meg tudná erősíteni valamelyik verziót? Nagyon sokat nem akarnám hogy gyalogolniuk kelljen, mégiscsak magasrangú vendégeink.

Továbbá: a reptérről a Kecskemétibe simán 4-es út - reptéri út - Üllői a nyilvánvaló útvonal?

Köszi.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58642) NoLF válasza BlacKSouL (#58641) üzenetére


NoLF
addikt

Ha a lenti kozepso parkolobol nem tudjak AZT a 29 metert gyalogolni, akkor nem magasranguak, hanem a kurvaanzukat. Fent 5p, lent 10, semmi lezaradbnek volt meg 3 here sehol. Kisbusznak sincs akadalyz nagynak se.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#58643) BlacKSouL válasza NoLF (#58642) üzenetére


BlacKSouL
addikt

OK, köszi :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58644) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Sziasztok!

Mi a különbség jelen topik és az Azonnali fáradt gőzös kérdések órája topik között? Arra már rájöttem, hogy az azonnali kérdések témája IT/HW téma, ez ugyanis le van írva az összefoglalóban.

Lehet ebben a topikban offolni? MM elméletileg lehetséges? :D

Ha valami információ gyorsan kell és nincs időm keresgélni a topikot (tipikusan pl. a melyik topik az, amelyik.../vagy mi), akkor arra itt is választ kapok? (Szigorúan olyan infó persze, amire a Google első találat nem ad választ :B :DDD )

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#58645) Winner_hun válasza Hunmugli (#58644) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pina.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58646) bitpork válasza Hunmugli (#58644) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Muskatnuss

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58647) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Ááá... Értem... Ott segítőkészebbek lehetnek az emberek :DDD

Valami értelmes hsz, ami nem hszfarm és többet mond minden egy szónál?

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#58648) Lortech válasza Hunmugli (#58647) üzenetére


Lortech
addikt

Bocs, de a kérdésed itt offtopik, azzal fáradj át az azonnali...

;]

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#58649) EQMontoya válasza Hunmugli (#58647) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem, itt csupa értelmetlen dologról van szó.
Néha idejön valaki okoskodni, de amúgy jól elvagyunk a langyos vízben. :)

Same rules apply!

(#58650) Spet válasza Hunmugli (#58644) üzenetére


Spet
addikt

Match Making :F Az Cs:Go topik ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.