Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59801) parandroid válasza concret_hp (#59799) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor arra azért figyelj, hogy a kimondottan túracipők/bakancsok hajlamosak jóval gyorsabban kopni aszfalton, mint terepen. Szóval városi topogáshoz nem feltétlenül ez az ideális választás. Decathlonból amúgy elég sok van már, első körben én ott néznék szét, ha különösebben speciális igény nincs.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59802) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Cipő.

Nevet nem mondok, több helyütt sem. Vettem pár éve egy bőr cipellőt, kifejezetten alkalmi jellegűt. Kb 170€nak megfelelő JMF árában. Ez alkalmanként a lábamon is volt, minden probléma nélkül. Egy bő hete, PHtársunk esküvőjére meghívtak, gondoltam naCCerű alkalom esmét elővenni (kitömve, bőrápolóval beáztatva a saját dobozában a helye az ágyneműtartó mélyén).
Picit szorított az elején, de mire megtettük a Szeged- Kecskemét távolságot ahol megálltunk egy cigire, már el is múlt az érzés. Sajnos a parkolóban a sok átutazó mindenfélét szíJJedobÁt, és sikerült belelépnem egy barack maradékába.
Amikor megpróbáltam a talpáról lesikálni a gusztustalanságot megfejtettem az idővel idomulás rejtélyét. Mindkét cipő talpa a varrások mentén, és a bal oldalinak a felső talpi része gyk porrá vált. Kicsit sem volt ... érdekes az esküvő ahol úgy jártam mint aki besz@rt csak h ne hulljon le a lábamról a cipő maradéka.
De legalább egy drága tapasztalattal lettem több: nem veszek soha többé drága cipőt, mert minek ha 6 éven keresztül évi 2 alkalmat sem bír ki?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59803) parandroid válasza bitpork (#59802) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Így már én is jártam, szintén valami jó drága téli cipő volt, nyilván csak hidegben, ritka alkalmakkor hordtam. Egyik szezon elején az első hordásnál konkrétan leporlott rólam a talpa. A felső résznek semmi baja nem volt, a talp konkrétan szétporlott. A gyártó márkaboltjában annyit tudtak mondani, hogy, ja ápolni kellett volna a gumit. A kommersz, lenézett Jack Wolfskin bakancsomat 4, vagy 5 éve vettem, kapja az ívet rendesen, mihelyst hűl, nedvesedik az idő, az a standard kutyasétáltatós, sárban-latyakban topogós, vizes fűben gázolós cipő, a mai napig egyszer sem ázott be, pedig nem volt kezelve semmivel. Annyi, hogy a beton ennek is megviselte a talpát, kissé simára van már kopva, de ugyanolyan kényelmes, mint új korában volt. Mondjuk a két cipőt valahol ugyanolyan árban vettem, mind a kettő 25k fölötti aktuális forint-értéken volt, bár lehet, hogy amikor az elsőt vettem (2000-es évek elején), akkoriban még az az összeg többet ért, mint 2012 körül.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59804) EQMontoya válasza parandroid (#59803) üzenetére


EQMontoya
veterán

Érdekes ez. Van elegáns cipőm, amit nem hordok túl gyakran (esküvők, ez-az, évente mondjuk 3-4 alkalommal), de megvan 2009 óta, és semmi baja.

Az emlegetett Tiszák közül pedig van egy, ami 3.5 éves, anno nagyon sokat hordtam, szóval már erősen ütött-kopott, most már kvázi "munkáscipő" funkciót lát el (edzésre menni, valami koszosabb munkát végezni, ilyenekre kiváló), de szerkezetileg semmi baja. Pedig ez aztán látott mindent.

Same rules apply!

(#59805) concret_hp


concret_hp
addikt

uh most hogy így mindenki írja, vagy 7-8 éve vettem egy adidas beckenbauer cipőt, na azt a tavasszal dobtam ki, bár igaz már tavaly is csak autóvezetéshez használtam kb. :D és úgy látom még gyártják ugyanazt, vagy legalábbis venni lehet, szét is nézek :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#59806) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, én pedig Stones-koncerten voltam egy alpesi mezőn, tehát pocsolyába léptem, sáros lett az új cipőm... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59807) NoLF


NoLF
addikt

ha cipőtéma van, akkor meg kell említenem a 95ös uptempomat:

a gumija sárga, s a jobb oldaliból eltávozott a gáz. amúgy sokat kapott, de még cipő :)

idén lett 21 éve vásárolva, tesóm gyúrta egy ideig, de kinőtte, s átvettem. sokat kapott :D

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59808) erdey_a válasza fokukac (#59806) üzenetére


erdey_a
őstag

ehhez elég lett volna egy Takács Tamás koncertig menni. Nem kell alpesi mezőzni. Az csak teheneknek jó.

Vérboci

(#59809) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Mai kirohanás. :U

Nyugodtan böngészem az ebay-t, erre szembe fut egy E7280-as. Ezt hogy, mikor itthon majdnem 500k?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59810) erdey_a válasza Tothgera30 (#59809) üzenetére


erdey_a
őstag

Ezt úgy ahogy a viccben:

- Hogy mer ennyit kérni ezért a portékáért? A túlsó standon a felébe kerül.
- Akkor tessék ott venni.
- De ott elfogyott.
- Ja, hát ha elfogy, akkor majd nálam is csak a felébe fog kerülni.

Vérboci

(#59811) EQMontoya válasza Tothgera30 (#59809) üzenetére


EQMontoya
veterán

1366-os kijelzővel meg 4g rammal 500?
Ugyan már, ők fizetnének, hogy használjam. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#59812) parandroid válasza NoLF (#59807) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az ott a képen a tesód, Toni? Akkor tényleg intenzív igénybevételnek volt a cipő kitéve...

Szerk.: Tothgera: Gondolom közbeszerzésekre árazták he, csak úgy maradt.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59813) NoLF válasza parandroid (#59812) üzenetére


NoLF
addikt

Tonin piros van :)

Anno nekem is heti 6x1,5 ora edzes volt hetkozben, hetvegen meg minimum 2 meccs, ugyhogy kapta bizony. Abban az idoben meg a nagyfaluba jartunk cipot venni, s hiaba kerultek 96-2000 kornyeken mar 20-25 rongyba, mindig legalabb ket ciponek kellett lenni otthon, mert a 6 honapos garanciaido alatt szethullottak. Amelyik megadta magat, hoztul fel, leadtuk, par het alatt bevizsgaltak, rajottek hogy nem csavarhuzoval szedtem szet, es adtak az ujat/uj modellt. Lenyegeben szuleimnek 2 parra kellett benevezni, utana ment a vetesforgo :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59814) Spet válasza Tothgera30 (#59809) üzenetére


Spet
addikt

Hat az 'merika. Ha kuldene ide ralehetne szamolni a vamot es az afat. Bar teny es valo 500k-t eletben nem adnek erte. :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#59815) bitpork válasza Spet (#59814) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kanadával elméletileg most megindult valami vámunió féleség, onnan olcsóbban lehet szerzeni. Na jó , tudom most poén a lapos miatt, csak úgy eszembe jutott.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59816) fokukac válasza erdey_a (#59808) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na jó, de akkor ezt még nem tudtuk..! :)

Én naiv, azt hittem, hogy ha már koncertet tartanak, akkor az az alap, hogy lerakják járólappal, mint a Szigeten. Pláne, hogy úgy hirdetik az eseményt, hogy Red Bull ring. Aztán egy mezőn voltunk a sárban. Igazából voltam már pár koncerten, de ekkora sarat / és szervezetlenséget még sosem láttam. Kezdve ott, hogy egy kb. 10 m széles úton lehetett csak odamenni, és ez 100 ezer embernek kicsit kevés. Elvileg szerveztek shuttle bus-t. De nem jött már délután se, mert álltak a dugóban. Mondta a hangosbemondó, hogy van 20 busz, de állnak a dugóban.... 100 ezer emberre 20 busz. :) az komoly.
Folytatva ott, hogy odacsődítenek egy alpesi völgybe 100 ezer embert, de szállás 50 km-es körzetben nincs, ezért mindenki kénytelen éjszaka hazavezetni... Nem véletlenül szokták az ilyen eseményeket városokban lebonyolítani, ahol van infrastruktúra.

A koncert jó volt amúgy. Csak nem értem, miért szeptemberben tartották az Alpokban. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59817) Pttypang válasza Tothgera30 (#59809) üzenetére


Pttypang
veterán

Item Information
Item condition:
Seller refurbished

“Excellent”

:U

Everybody lies.

(#59818) Tothgera30 válasza erdey_a (#59810) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Majdnem olyan mint a vicc, csak mégsem. Itt beszerezhető, és valamilyen úton-módon haza is juttatható, jóval fél ár alatt.

#59811 EQMontoya: Kijelzőt nem nagy kunszt cserélni, az egyik E6440-esemben is 1366-os volt, kapott 1600-ast. Kell még bele egy magyart világítós bill., és ennyi.

#59814 Spet: Annyit én sem, sőt hurcolós gépnek kellene, és lehet arra még mindig ideálisabb egy E6230-as, normális billentyűzettel, potom pénzért.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59819) erdey_a válasza fokukac (#59816) üzenetére


erdey_a
őstag

Erről a fesztiválozós hegyről én már azelőtt lejöttem, hogy felmentem volna. Volt idő, hogy városunkban nélkülem nem tartottak meg koncertet (nyilván nálam volt a kulcs ;] ), de az ilyen nomád módi sosem vonzott.
A koncert stadionban, kultúrházban, sportcsarnokban, vagy valami város szívében lévő szabadtéri színpadon jó. A dzsungelt meghagyom a maugliknak :D

Vérboci

(#59820) parandroid válasza erdey_a (#59819) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Arról nem is beszélve, hogy a hegynek sem tesz jót. És még a _teheneket_ is zavarja!!!!4!4!!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59821) erdey_a válasza parandroid (#59820) üzenetére


erdey_a
őstag

Na igen, csak az a baj, hogy ha a boci nem megy a hegyhez, akkor a hegy megy a bocihoz Már ugye ahogy az ősi mondás tartja. Szóval ha földesen-kavicsosan zörgő kopogást hallok, én tuti nem nyitom ki az ajtót.

Vérboci

(#59822) BlacKSouL válasza fokukac (#59816) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Asszem a megboldogult utolso hegyalján volt az, hogy délelőtt leszakadt 4 napnyi eso, es a helyszint 15 centi vastag​ malacdagonyava valtoztatta. Nekunk ott a faluban volt szallasunk, de ha a satorhelyen kellett volna ejszakazni, hat beleolom magam a bodrogba. A koncertet ugy "ugraltuk" vegig, hogy terdbol rugozva, ugyanis valodi felugras eseten a cipobol kiugraltunk volna az meg a sarba veszett volna. Na azota tavoltartom magam a fesztivaloktol, az volt az elsoutolso is.
Elotte azert jo volt pincezni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59823) fokukac válasza erdey_a (#59821) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szóval ha földesen-kavicsosan zörgő kopogást hallok, én tuti nem nyitom ki az ajtót.

..osztán csak nézni fogsz, mint borjú az új kapura..? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59824) EQMontoya válasza Tothgera30 (#59818) üzenetére


EQMontoya
veterán

6440-em van nekem is, fullos (i7 qm, 1600*900, 8g, ssd, vga), használtan de még garisan vettem 210-ért.

Same rules apply!

(#59825) Pttypang válasza fokukac (#59823) üzenetére


Pttypang
veterán

hatha benez a hegyhez egy szekelykapu újonnan?

Everybody lies.

(#59826) parandroid válasza erdey_a (#59821) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kéne annyit tehénkedni, oszt akkó nincs mitől tartanod.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59827) tildy válasza erdey_a (#59819) üzenetére


tildy
nagyúr

Ellenben mi imadjuk:) Ez a fesztival konkretana portugal erdokben volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59828) erdey_a válasza tildy (#59827) üzenetére


erdey_a
őstag

Maugliné személyesen? :D

Vérboci

(#59829) fokukac válasza erdey_a (#59828) üzenetére


fokukac
nagyúr

jó, hogy visszajöttél, hiányzott már ez az új, mindenkinek beszóló boci
:DDD

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59830) erdey_a válasza fokukac (#59829) üzenetére


erdey_a
őstag

nem értem, hogy miről beszélsz :P

Vérboci

(#59831) FehérHolló válasza tildy (#59827) üzenetére


FehérHolló
veterán

A fekete-fehér effekt jól elrejti a koszt. :P

Skynet is real. It's called Google.

(#59832) e=mc² válasza FehérHolló (#59831) üzenetére


e=mc²
őstag

En azt hittem az tetovalas.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#59833) rushty válasza FehérHolló (#59831) üzenetére


rushty
senior tag

Jobb helyeken kerül az asztalra is koszt. Jó étvágyat! ;]

Revolut meghívó pü-ben

(#59834) tildy válasza FehérHolló (#59831) üzenetére


tildy
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

Nem effekt. Fekete feher film. Tudod, amit vegyszerekkel elo kell hivni( by Esmein ), aztan meg beszkennelni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59835) Pttypang válasza tildy (#59834) üzenetére


Pttypang
veterán

Ultraretro? :D

Everybody lies.

(#59836) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Eeees igen. Megkezdodott az igazi futesszezon. A tolgyfanak igen jellegzetes szaga van elegetve, ahogy az akacot a bukkot es a csert is tokeletesen meg lehet kulonboztetni. A cser erosen kesernyes, sos, fojtos illatu, az akac szinten nagyon​ aromas, de kevesbe keseru, inkabb olyan savanykas harsany de nem kevesbe fojtos, egyes nepcsoportok mikor lopott akaccal tuzelnek, akkor a ruhajukon, rajtuk jol erezni, amin nem sokat segit a rossz hatasfoku tuzhely szar kemeny kombinacio sem. A bukk tipikus bukkos, a bukkfa konyves szekrenyekben tarolt oreg konyvek illata erzodik a fustjeben is, a bukkfan fustolt valoban fustolt, aromat nem latott eteleken is erezni. A tolgy viszont semmire se hasonlit, teljesen egyedi. Kicsit mintha mindharom elozo kevereke lenne, azok fojtos keseru mellekize nelkul.
Szoval megkezdodik a magas szallopor koncentracio idoszaka, magyarul a 7 honapig tarto fustkorszak.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59837) fokukac válasza BlacKSouL (#59836) üzenetére


fokukac
nagyúr

költözz le Mordorból valami kultúr-helyre. :)
Nálunk pl. tök friss a levegő itt falun.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59838) parandroid válasza BlacKSouL (#59836) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kifelejtetted a mindenféle háztartási szemét, és hulladékfa égetéséből származó, vidéki kistelepülésekre jellemző, semmihez sem hasonlítható bűzt...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59839) bitpork válasza parandroid (#59838) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Vagy csak a disznószar szagot, meg a reggel hatos kakas és kutya ébresztőt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59840) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

A szemetegetes nem evszakfuggo, a kutyak meg inkabb hajnal 3-tol uvoltenek artikulalatlanul 5-ig egy arra repulo ejjeli lepke miatt. Disznoszart mar eleg reg ereztem, pedig nagyapamnak eleg sokat segitettem anno a disznok deritojet ganajolni. De mivel nagyapam 16 eve halott, azota nincs malac. Azota nincs sajat sonka, kolbasz, hurka se. Pedig meg most is kiganajolnam az olat.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59841) Pttypang válasza BlacKSouL (#59836) üzenetére


Pttypang
veterán

Szolj, ha magadhoz tértél és felismerted, hogy az égett gumi szaga kiütött és már csak reménykedsz, hogy mást érzel - üdv borsodban. :N

Everybody lies.

(#59842) Verus válasza fokukac (#59837) üzenetére


Verus
senior tag

Jogos, ma este kiültem a birtokra (aka. erkély) és tél illat volt. :) Akarom mondani friss, hűvös. :)

[ Szerkesztve ]

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#59843) fokukac válasza Verus (#59842) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hoppácska, egyre több régi motoros bukkan fel a topicban..! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59844) kraftxld válasza fokukac (#59843) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A végén még a topiknyitó fekete bárány is beköszön ha nem vitte őt el a hurrikán :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#59845) parandroid válasza bitpork (#59839) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hatkor én már a dzsídípít tolom, felőlem üvölthet a kakas. Válasz lehet ez a hajnali kutyaugatásra is amúgy, de az enyémek speciel fel sem hajlandóak nézni álmukból ilyentájt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59846) fokukac válasza parandroid (#59845) üzenetére


fokukac
nagyúr

Honnan tudod? Elvégre Te olyankor már tolod a dzsídípít... :P

Ui. Zuglóban egyszer volt kakas két házzal odébb. Na, az ilyen időzavaros kakas lehetett, mert az éjjel 2-kor kukorékolt, esetleg fél 3-kor... a Nap pedig még sehol sem volt akkor, olyan 6-kor kelt....
Én meg akkor mentem aludni, mert akkoriban még volt a Matáv-féle betárcsázós modemes internetes díjszabás, ti. hogy este 10 után volt olcsó...
De aztán elhallgatott, és gondolom, végül a levesben végezte...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59847) NoLF


NoLF
addikt

Volt egy olyan erzesem, hogy meg fogom sinyleni a budapesti forgalmat, pedig a bristoli sem kutya...

Bejott.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59848) kraftxld válasza fokukac (#59846) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kakasból a pörkölt a finom nem a leves :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#59849) bitpork válasza kraftxld (#59848) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pörkölt? Leves ?!

Egyetemista fiJú hazamegy faluhelyre ahol idösanyja fogadja a kérdéssel:
-FiJam, az érkezésedre levágtam két kappant, mit készítsek belőle?
-PáLYinkánt idösanyám, páLYinkát...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59850) Spet válasza BlacKSouL (#59836) üzenetére


Spet
addikt

Raklap?
Brikett? (papírpénz, ruhanemű, faforgács)
Olaj?

:DDD

Hiányolni fogom a cserépkályhát (azért néha hazaugrok majd), de azért nem fogom felgyújtani a panelt, hogy érezzem a hőhatást, meg az illatokat :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.