Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59951) fokukac válasza EQMontoya (#59950) üzenetére


fokukac
nagyúr

óh, mit fogsz Te ezért kapni... permaban a minimum :DDD :P

@VérBoci: 250 forintot kéne költened egy szendvicsre a 200 négyzetméternél kisebb automatából? Lúzer vagy :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59952) EQMontoya válasza fokukac (#59951) üzenetére


EQMontoya
veterán

Most csak azért, mert nyomom a politikát, mint süket az ajtót? :)

Same rules apply!

(#59953) Lortech válasza EQMontoya (#59950) üzenetére


Lortech
addikt

Ez a koma engem egy technodrómra emlékeztet, csak Krang nélkül.

Thank you to god for making me an atheist

(#59954) Pttypang válasza EQMontoya (#59952) üzenetére


Pttypang
veterán

A rosszindulat- előítélet kombó miatt van az, hogy ránézek a képre és nem a legokosabb ember jut eszembe elsőre, mint jellemző?

Everybody lies.

(#59955) Lortech válasza EQMontoya (#59950) üzenetére


Lortech
addikt

helyesbítés (rég volt :D ): Ez a koma engem egy technodrómra "androidra" emlékeztet, csak Krang nélkül.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#59956) fokukac válasza Pttypang (#59954) üzenetére


fokukac
nagyúr

Most miért mondod..???

;]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59957) EQMontoya válasza Pttypang (#59954) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak az ott lévő kommenteket tudnám idézni:

Nemzetünk szellemi óriásai. A szíve Arany, a lelke Petöfi, az esze meg Tompa.

Same rules apply!

(#59958) bitpork válasza EQMontoya (#59957) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Irgalmatlan sertes ez nemzetunk valodi nagyjaira nezve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59959) fokukac válasza bitpork (#59958) üzenetére


fokukac
nagyúr

Fogadjunk, hogy direkt írtál ékezet nélkül... :D

@Monty: 2 másodperccel gyorsabb voltam... :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59960) EQMontoya válasza bitpork (#59958) üzenetére


EQMontoya
veterán

Úgy érted, Németh Szilárd irgalmatlan sertés nemzetünk nagyjaira nézve? :)

kukac: pacsi :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#59961) Viszlát válasza EQMontoya (#59950) üzenetére


Viszlát
addikt

A Szilard nevet igy bemocskolni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59962) EQMontoya válasza Viszlát (#59961) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ráadásul sziklaszilárd meggyőződéssel teszi ezt. :)
Bocsánat, leülök magamtól, inkább iszom.

Same rules apply!

(#59963) Pttypang válasza bitpork (#59958) üzenetére


Pttypang
veterán

Te irgalmas vagy?

Everybody lies.

(#59964) BlacKSouL válasza Pttypang (#59963) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Irgalmas malacitánus.
A szamaritánus meg hónapok óta erre se néz

Az a kép amin egy halra hasonlít nincs meg valakinek? Mármint a nemzet birkózója.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59965) bitpork válasza BlacKSouL (#59964) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

MMinden kívánságod így teljesüljön!
Politikai gyűlésen voltam azért írtam ékezet nélkül... már ha elhiszi valaki :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59966) fokukac válasza bitpork (#59965) üzenetére


fokukac
nagyúr

figyi már, és az avatárod eddig is ilyen kancsal volt, vagy ez most valami újabb? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59967) bitpork válasza fokukac (#59966) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

volt a régi.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59968) fokukac válasza bitpork (#59967) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak észrevettem, majdnem olyan megfigyelő-képességem van, mint egy titkosügynöknek..! :D

És miért cserélted le? Fogytál? Vagy megnőtt az agytérfogatod? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59969) Pttypang válasza fokukac (#59968) üzenetére


Pttypang
veterán

Pokemonizalta az avatart

Everybody lies.

(#59970) fokukac válasza Pttypang (#59969) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nagyobb arca lett :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59971) bitpork válasza fokukac (#59968) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Vissza lesz majd cserélve idővel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59972) erdey_a


erdey_a
őstag

Szép nap a mai. Eddig csak a mosógép és a kazán ment tönkre otthon. :(((
Ott gurul félmilla.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#59973) lenox válasza erdey_a (#59972) üzenetére


lenox
veterán

De a felujitasra felretett penzbol fussa, nem?

(#59974) Viszlát válasza erdey_a (#59972) üzenetére


Viszlát
addikt

Jól megdrágultak a szerelők otthon...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59975) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

(#59976) NoLF válasza Viszlát (#59974) üzenetére


NoLF
addikt

meg minden.

a szerelőkben az a legjobb, hogy nem csak drágák, de nem is jönnek.

soha.

péntek délután kettőig várom a bádogost a cégnél, csak nem ma, hanem múlt hét péntekre ígérte.

lehet barbadosról indult...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59977) EQMontoya válasza NoLF (#59976) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem is kéne most egy értelmes vizes ember, szóval ha valaki tud, ne kíméljen.

Same rules apply!

(#59978) lenox válasza EQMontoya (#59977) üzenetére


lenox
veterán

Hat igen, a vizes emberek elfoglaltak, hozzam is egy het kesessel jottek.

Parkolas temaja. Azt tudja valaki, hogy Budapesten tobb keruletben kitalaljak, hogy kis darabokban kell fizetni a parkolasert, es aki nem ott lakik, annak nem lehet pl. eves berletet venni, hanem mindig nyomogathat. Ennek mi az ertelme?

(#59979) parandroid válasza lenox (#59978) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűbb, hogy elbaszod, és akkor dől a pénz a büntiből.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59980) NoLF válasza lenox (#59978) üzenetére


NoLF
addikt

elképzelésem sincs, de az egész parkolásmizéria nagyon bosszantó. egy kerület, 440/ óra, de az utca egyik oldalán 8ig, a másik oldalán 6ig kell fizetni. ha fél6kor beállok és nincs 220ft-om csak 200, az nem elég nyilván. de ha 300 van akkor meg sok, és másnapra átugrik a számláló, de oda nem elég a 90 többlet, mert 110 a minimumdíj, így egyszerűen nem tudok legálisan parkolni. telefonnal tenném, a vodafone ügyfélszolgálatot felhívtam, azt mondták benne van a csomagban, semmi gond. ehhez képest mikor smst küldök, az a válasz, hogy ez a téma nincs benne a tarifacsomagomban. visszahívom az ÜF-t, azt mondják benne van. most akkor tényleg ott álljak fél órát, hogy ne csesszenek meg? nem tudok szolgáltatást vásárolni? de ha nem teszem, meghágnak? mi az isten ez? agyrém.

azt már nem is mondom, hogy bementem az OEPhez, hogy visszajelentsem magam a TBbe és végre be tudjanak jelenteni a munkahelyen. minden papírt vittem, mindennek utánanéztem a neten, a teve utcai központi ügyfélszolgálatnál mindent el lehet intézni. kivártam a sorom kb 1,5 órán keresztül az orkhadsereg közepén, mire le tudtam ülni, már nem mosolyogtam annyira, de azért illedelmesen köszöntem, s megkérdeztem a kedvesnek tűnő nénit, hogy hogy van ma... na ezzel azt hiszem el is vágtam magam egy örök életre.
papírt odaadta, kitöltöttem, nagyszerű, akkor nézzük, ja hogy kecskeméti lakhely... akkor köszönjük szépen és viszont látásra. ugyanis egészen egy hónappal ezelőttig a teve utcában tényleg mindenkinek mindent el lehetett intézni, de augusztustól már nem, csak a lakhelyileg illetékes hatóságnál lehet eljárni. tehát köszönöm szépen, semmi értelme nem volt, de legalább a parkolócetlim amit keservesen sikerült megvásárolnom, lejárt, és jól meg is szexuált az ellenőr.

na ez az amit biztos nem fognak rajtam behajtani...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59981) mark! válasza NoLF (#59976) üzenetére


mark!
őstag

haveroméknak a kedves digi aztmondta, hogy kimennek ők, jövőhéten, vagy +2k-ért ma vagy holnap. mi a szar :D
jönnek azok, csak mégtöbbet kell fizetni.
attól is többet.

[ Szerkesztve ]

>

(#59982) fokukac válasza NoLF (#59980) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az én Jazz-emen még van 13. kerületi parkoló-matrica :)
Nem mintha járnék arra, de ez van.

Amúgy nagy szopás a fizetőparkolás, persze, ha nem vagy papíron helyi lakos....
Sőt, a bürokráciánkban minden szopás, ha nem vagy papíron helybe bejelentve...

Ami pl. most történik Zuglóban, az egyenesen vérlázító.
Kb. mutatja, hogy milyen az amikor bölcsészek kormányoznak...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59983) NoLF válasza fokukac (#59982) üzenetére


NoLF
addikt

valószínű az lesz, hogy bejelentkezem ideiglenesen ide, de már előre félek, hogy az mennyi ideig fog tartani, hol, s hogyan. mert közben nekem irgalmatlan tempóban kellene dolgoznom, de az emberek meg akiket el kell érnem, nem veszik fel a telefont. az irodát meg nem jönnek megjavítani. az ember aki felmérné a polcrendszerek méretét a raktárban, nem jön.

tescoban voltam olyan állat, se pénzszűkében vettem 2990es nadrágot 6390ért. s most menjek vissza? levegőt sem tudok venni nemhogy még ott is szopikázzak s elmondjam nekik, hogy nemhogy ilyenkor nem az én anyámat, hanem leginkább ingyen kellene lennie? plusz kupon és seggnyalás? sosem fog megtörténni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59984) parandroid válasza NoLF (#59983) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Látom, azért lassacskán beilleszkedsz...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59985) fokukac válasza parandroid (#59984) üzenetére


fokukac
nagyúr

gyere haza fiatal!

Jó lesz...! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59986) NoLF válasza fokukac (#59985) üzenetére


NoLF
addikt

Fiatal? Oh koszi :)

Nyilvan tudom/tudtam nagyon jol hogy az eleje huzos lesz, meloval egybekotve meg kifejezetten eros most, de majd belerazodom ha az elso gorongyokon atjutottam... egyszer :)

Es most sor.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59987) Viszlát


Viszlát
addikt

Pentek esti pesti egy baratom facebook oldalarol:

Péntek este a hatos villamoson. Két angol lány és egy fiú. Az egyik lány szórakozottan benyúl a saját miniszoknyája alá, és megigazítja az alsóneműjét. Összenézek a mellettem ülő alkesszal. Elneveti magát, és fogatlan szájából a következő bon mot érkezik: "- Hát, ez így nem egyszerű....! Hogy maradjon így vallásos az ember?!"

:D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59988) Tim82 válasza Viszlát (#59987) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha hihetünk NoLF-nak, angol lányok mellett nem feltétlenül nehéz vallásosnak maradni. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#59989) EQMontoya válasza Tim82 (#59988) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ismerjük a régi viccet, hogy inkább osztok meg egy tortát a barátaimmal, mintsem hogy megegyek egy kalap szart egyedül... :)

Same rules apply!

(#59990) tildy


tildy
nagyúr

Na, ez is megvolt, letelt az utolso munkanap is a sainsburysnel. Sajnos az 5 eves jubileumi kituzom veletlen sikerult leadnom a belepommel... Meg elfelejtettem a maradek 2 fontot lekajalni a kartyamrol, de ez legyen a legkisebb gond. Kozben Magyarorszagrol megkerestek a Prezitol, hogy menjek haza ( nem fogok) , gyerek 11 het +6 napos szepen fejlodik, hetfon pedig indul a mandula az uj helyen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59991) szőröscica válasza tildy (#59990) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor meg kb 2 ev es 25 hetig olcson repulhetsz. Ha Kevint otthon hagyod. ;]

(#59992) erdey_a válasza lenox (#59973) üzenetére


erdey_a
őstag

Nem terveztem felujitast...
A mosogep csapagyas, ajanlat szerint kb 30000 a javitas. 5 eves gepet ennyiert nem javittatok, ha 80 az uj, 5 ev garival.

A kazan 7 eves, az elmult 4 evben folyamatosan javitva volt vicces de koltseges hibak miatt. 300e volt akkor az ara, azota 150e folott volt mar boven javitva. Most ugy dontottem, leverem a falrol. Nem fogom vegigidegeskedni a telet hogy mikor fossa ossze magat ez a hulladek. 270 az uj, plusz szerles beuzemeles stb.
Van penz a haznal, szerencsere boven, csak nem volt ez mindig igy, eleg sulyos gyerekkori traumaim vannak a penztelenseg miatt, es egy ekkora osszeg kiadasa lelkileg megvisel. 36 eves diszno (boci) letemre a siras (bociul boges) kerulget. De majd feldolgozom ezt is. Csak most nem vagyok jol.

Vérboci

(#59993) fokukac válasza erdey_a (#59992) üzenetére


fokukac
nagyúr

Kitartás...
pláne a kazáncseréhez.
Úgy hallottam, az egy elég hosszú adminisztratív folyamat, egy cimborám 40 napig szopott vele, de anyámék is pár éve - asszem november közepére lett csak fűtés.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59994) parandroid válasza erdey_a (#59992) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hazautazva csóválom mindig a fejem édesanyám 'cirkogejzír' típusú kazánja láttán. 1986-ban épült a ház, rá két évre húzták be a vezetékes gázt kis falunkba, szerencsére a központi fűtés előrelátóan úgy készült, hogy akkor még vegyestüzelésű (szén/fa) kazán fűtötte, viszont hiába új építésű ház, acélcsövek futnak falon kívül, a radiátorok meg olyanok, amilyenek - nem a klasszikus öntöttvas, valami annál borzalmasabb könnyűfém cucc. Na most ez az a rendszer, ami most lesz 30 éves, nyilván egy időzített bomba az egész, a hatékonysága valahol a gyertyaláng szintjén mozog, de legalább sokat fogyaszt. A modernizálás annyiban merült ki, hogy az előszobába bekerült egy öntöttvas kályha, ami mostanra szinte teljesen ki is váltotta, a gázfűtés arra van használva, hogy folyamatos 15-20 fokon tartsa a lakást akkor is, ha nincs otthon senki (a termosztát ilyenkor 10 fokra van állítva, jó pontos), de amikor anya otthon van (suli után, illetve hétvégén), akkor inkább befűt a kályhába.

Nagymamám egy ennél még elcseszettebb energiahatékonyságú, 50-es évekbeli kockaházban él egyedül, szintén egy 30 éves gázkazán által táplált központifűtéssel.

Szóval ha belegondolok, hogy milyen potenciál lenne arrafelé energiatakarékosságon alapuló rezsicsökkentésben, ami helyett inkább a közműszolgáltatókat (és hosszú távon az adófizetőket) szopatják, akkor kicsit mindig ökölbe szorul a bicska a zsebemben (és nyomja, mint süket az ajtót, némethszilárd után szabadon).

Ja, és az alternatív energiák használhatatlanok, mert világítani este kell, amikor nem süt a nap, és szél sem fúj mindig, de ha az egyiptomi haver jön, hogy tisztára kéne mosni némi dollármilliócskát egy napelemfarmmal, és ugye nem lesz hálátlan, akkor szélesre tárjuk a kaput, persze.

Ja, amúgy a friccek is viccesek, most úgy sikerült visszaszorítaniuk az errefelé még mindig mocskos módon népszerű olajfűtést, hogy kitalálták, hogy egyik évről a másikra már csak rozsdamentes tartályban tárolható a HTO. Persze a tartálycserét senki nem vállalta be, szóval hirtelen gázfűtésre átállási hullám söpört végig a lakossági piacon.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59995) EQMontoya válasza parandroid (#59994) üzenetére


EQMontoya
veterán

Maximális +1, sajnos nem tudok nem egyetérteni.

Egyetlen értelmes intézkedés a H tarifa volt itthon, amivel hőszivattyúkat (pl. klíma) tudsz üzemeltetni egy külön biztosítékról, amihez Október és Március között kedvezményes áron kapod az áramot, ha igazolod, hogy megfelelő hatásfokú készülékeid vannak.

Same rules apply!

(#59996) BlacKSouL válasza erdey_a (#59992) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na. Pontosan ezert filozofalgatunk meg mindig azon hogy vegyunk e uj mosogepet 3-5 evre, vagy hasznaljuk továbbra is a 30 eves energomatot egyy kulonallo centrifugaval. Az energomat ugyanis egy 20 evvel ezelotti csapagy meg szijcsere ota szurotisztitason kivul semmit nem igenyelt. Vagyis 20 eve nincs hozzanyulva. Csak hasznalva.
Javasoltak, hogy akkor vegyunk dragat, de valahigy a 350ezres miele kicsit soknak tunik, a 160 ezres aeg meg most vagy jo lesz 20 evig vagy nem. Akkor meg megis inkabb cserrlgetne az ember a hetvenezrest 5 evente?
En persze hajlok az aegre de az 200% hogy ezt a regit megtartanam veszhelyzetre.

Juteszembe. Ami nektek tonkrement az elol vagy felultoltos? Ugye nem igazolodik be a felelmem hogy az eloltoltosok egy befogasa kevesbe stabil es csapagygyilkosabb mint a felultoltos ket oldlalon befogottjai

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59997) erdey_a válasza BlacKSouL (#59996) üzenetére


erdey_a
őstag

Eloltoltos. Es de, az egyoldalas tamasztas szarabb. Mindegy, egyik se megy 10-20 eveket. De a mosogep nem zavar. 5 evente nem tema ujat venni. Ezek ennyit tudnak. A kazan miatt vagyok szarul. Az sok penz es meg tobb macera, raadasul ami tegnap meg jo melonak tunt azt lehet hogy hetfon felmondom. Osszejottek kicsit a dolgok mara. Meg tartom magam de a kislanyom mar kerdezgeti hogy sirtam-e, pedig meg nem is.

Vérboci

(#59998) parandroid válasza EQMontoya (#59995) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

És ez a pazarlás vidéki verziója, a városoknak meg ott van a távfűtés. Milliárdokat fűt el az ország évente teljesen fölöslegesen a csapnivaló hatékonyság miatt...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59999) bitpork válasza parandroid (#59994) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szüleimnek is valami 30+ éves kazánjuk van. Minden évben van vele valami apróság. Besokalltunk, néztünk újat. Hurráoptimizmusunkból az anyagi lehetőségeink által felállított fal adott olyan kijózanító pofont , hogy azóta is cseng a fülem. Az egy dolog hogy a kazán árak elmentek a sunyiba (1000€ körül kezdődik), de a szabályozás miatt még egyszer minimum ennyi a házat kazán-késszé tenni: kéménybélelés, szívócső beépítése, villamos hálózat átalakítása stb. Még ezzel is meg lehetne barátkozni ha nagyon csikorgatja az ember a fogát, de az eredeti rendszer és bekötési pontjai marhára nem alkalmasak az új kazánhoz: a ház közepén van a központi kürtő amiben van egy S alak ami miatt sem a bélelés sem a szívócső nem beleépíthető. Idáig jutva feladtuk. Szerencsére itt is rá volt kötve a hőkörre a vegyes tüzelésű amit lehet használni. Uh most azon gondolkodom hogy azt kellene egy sokkal hatékonyabbra cserélni (pl faelgázosító).

(#59995) EQMontoya: Pont arra az időszakra van a tarifa, amikor amúgy sem kell, de azért a szándék legalább értékelhető.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60000) EQMontoya válasza bitpork (#59999) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pont jó a tarifa, amikor fűtésre használod, akkor olcsóbb, a légkondit nem támogatják. Ez szerintem fair.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.