Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59651) tope


tope
addikt

Mai rövid szösszenet:

Gépkocsit vettem tesómtól, kiderült (bent a Kormányablaknál) hogy a tesómnak egy útónévvel több van beírva édesanyám nevéhez mint nekem, és így nem "testvér" hivatalosan. Most derül ki 36 év után, hogy nekem nem jó az anyakönyvi kivonatom, minden iratom rossz, mert persze azt is az alapján állítottak ki, hát nem tudom mi lesz a történet vége, de érzem hogy lesz még folytatása. (ki se derült volna ha nem a testvéremtől veszem az autót)
Intéződik hogy új Anyakönyvi kivonatom legyen (barátnőm kollégája ott dolgozik).
Nem kicsit vagyok ideges, mert fogalmam sincs hogy emiatt miket kell majd módosítanom.

[ Szerkesztve ]

(#59652) EQMontoya válasza tope (#59651) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ne bassz, hogy a testvérek azonosítása az alapján történik, hogy ugyanaz-e az anyjuk neve.
Anyámat Kovács Máriának hívják, asszem, van pár testvérem országszerte. :)

Same rules apply!

(#59653) BlacKSouL válasza fokukac (#59605) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azért nem működnek a nem papírbarát megoldások, mert ilyesmikkel szembesülünk heteken át, hogy nekem meg kell adnom valamit a CMR-ben, hogy az SAP-ban rendelést lehessen feladni. Címváltoztatást kell végrehajtanom hozzá a CRM-ben, de azt közvetlenül nem, csak az MDG-be belépve tudok kérni, amihez nekem is kellene SAP hozzáférés. Ha lenne hozzáférésem, akkor az MDG-ben egy ERP requestet generálok az MDM team-nek, akik aztán az MCF-ben mvégrehajtják a változást, és az ERP-ben hozzákapcsolják a partnerhez. Így végül az MCF adatait én a CRM-ben látni fogom, amit meg tudok valakinek adni, aki az SAP-ben létre tudja hozni a rendelést.

Teccikérteni?
"Seeing how the VP is such a VIP..."

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59654) tope válasza BlacKSouL (#59653) üzenetére


tope
addikt

(#59655) bitpork válasza tope (#59654) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egyébként nekem sincs érvényes semmilyen papírom. Mert az anyakönyvin Rózsavölgyi Attila István van, a személyin is (kérésem ellenére, mert az Istvánt nem használom) de aláírva már csak az első kettő. Volt már hogy nem akartak hivatalos küldeményt átadni sem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59656) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hahó! Közterületen garázdálkodó kutya melyik hatóságnál jelenthető? Gazdátlan, de fix helyen tartózkodik, egy zebra vonzáskörzetében, vagy az egyik oldalban a kerítés melletti sövénynél, vagy a túloldali Tigáz bódénál, bebújva a rossz kerítésen. Forgalmasan helyen van, és főleg a kerékpárosokra rendszeresen ráront. Nem tudom, harapás történt-e már. A gazdikeresők csak a szomorú szemű yorkikat meg édesbús keverékeket pátyolgatják, ehhez már nem fűlik a foguk. A városi jegyző, vagy ki lehet az illetékes gyepmester felettese? Nemrég költöztünk ide, de a probléma nem annyira új, és mivel sűrűn használom azt az útvonalat, én nem fogom ezt így ennyiben hagyni. Egyszer rajtakaptam egy faszt, hogy ételt rakott ki neki, nem hatotta meg, hogy a kutya agresszív, direkt rászóltam, hogy ne etesse. Gyalogos forgalom ott nem nagyon van, de emlékeim szerint azokra is láttam már rárontani a nyáron.

Imádom a kutyákat, van is, de ez a helyzet így akkor is tarthatatlan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59657) Winner_hun válasza Dilikutya (#59656) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sintér, gyepmester.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#59658) parandroid válasza Dilikutya (#59656) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha van kutyamentő alapítvány, vagy önkéntesek által működtetett ebtelep a településen, akkor én első körben nekik szólnék.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59659) Dilikutya válasza parandroid (#59658) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem foglalkoznak vele. Nincs hely, nincs ideiglenes örökbefogadó, nincs semmi, kérdeztem. Nem egy eldugott helyen él a kutya, hanem igen forgalmas, feltűnő, ahogy hallottam, ilyen-olyan FB csoportokban volt már téma, de nem történt semmi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59660) BlacKSouL válasza Dilikutya (#59659) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Rendőrség gondolom nem foglalkozik vele.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59661) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Segítenetek kell!
A tehén az múzik, múgat, vagy múog??? Vagy ritmustól és hangerőtől függően bármelyik?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#59662) Tim82 válasza FehérHolló (#59661) üzenetére


Tim82
nagyúr

Múzik. Micimackó meg fázik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#59663) NoLF válasza FehérHolló (#59661) üzenetére


NoLF
addikt

Szerintem muzik.

Amugy meg portugalia (is) isteni hely, egy felho sincs, az ocean kellemsen lehut mikor mar elviselhetetlen a meleg, jok a kajak-piak stb.

Nehany helyen talan kicsit tultoltak a celkozonseg inyere faragott kinalatot minden teren, de lehet, hogy csak nekem van mar nagyon elegem az angolokbol es "kulturajuk"bol.

Sebaj, jovo heten visszamegyek Albionba meg bohockodni kicsit, aztan penteken indulas haza :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59664) Lortech válasza FehérHolló (#59661) üzenetére


Lortech
addikt

Bőg. :P

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#59665) ToBeY válasza NoLF (#59663) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egyik ismerősöm most jött haza és panaszkodott,hogy hideg volt az óceán (21C) Egyszer mentek bele bokáig,de az elég is volt.- ízlések és pofonok ugyebár...

(#59666) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Köszönöm a válaszokat! :D

Skynet is real. It's called Google.

(#59667) Tothgera30 válasza NoLF (#59663) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"...nekem van mar nagyon elegem az angolokbol es "kulturajuk"bol..." - Nálam ez fordítva játszódik le, főleg a keleti országrészekben tapasztalható bunkóság és lenézés már már gyomorforgató számomra. Néhány elvileg normális embernek annyira egyszerű a felfogása hogy hihetetlen, és persze mindig nekik van igazuk.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59668) Pttypang válasza EQMontoya (#59650) üzenetére


Pttypang
veterán

Ettől szerintem ilyenekkel többet érne a nép, mint a huszonharmadik "máshol hallottak már arról, hogy meg kell jutalmazni pistikét, bezzeg itthon" cikk belengetésével.
Erről miért ez a topic jutott először eszembe?
(a további kurzusokhoz végig kell haladni az elejétől kezdve )

Everybody lies.

(#59669) lenox válasza Tothgera30 (#59667) üzenetére


lenox
veterán

Es mi ebben a forditva?

(#59670) tildy válasza NoLF (#59663) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk is kedvenc helyunk Portugalia, nagyon kedves emberek elnek arrafele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59671) NoLF válasza ToBeY (#59665) üzenetére


NoLF
addikt

Az en kis testem hozzaszokott a 15fokos nyarhpz, igy aztan nem kicsit megvisel az itteni 33-35 fok. Belecsobbanni a 22 folos oceanba maga a megvaltas, valamint ha uszol, egy perc mulva eszre sem veszed. Anno a 16 fokos balatont is elveztem, usztam a 15 fokos oceanban mifelenk (Woolacombe), egy szavam nem volt. Izlesek es pofonok kulonboznek, annyi szent.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59672) fokukac válasza NoLF (#59671) üzenetére


fokukac
nagyúr

Azért, ha más nem is ragadt rád, az angol hidegvér az igen! :DDD

Ui. amúgy az Adria is csak 23 fokos itt Makarska környékén, de legalább nem 33 fok van, hanem csak 26, ami tök jó. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59673) NoLF válasza fokukac (#59672) üzenetére


NoLF
addikt

Most itt is 23 van, vegre tokeletes kiranduloido. Csak a patkany angolok ne lennenek Ott mindenutt... Lassan hanynom kell.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59674) fokukac válasza NoLF (#59673) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ha miattuk költözöl haza, rossz hírem van...
Itt vannak Pesten is, tömegekben :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59675) NoLF válasza fokukac (#59674) üzenetére


NoLF
addikt

Azt tudom, de otthon helyre tudom oket rakni seperc alatt, mas orszagban kevesbe :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59676) Viszlát válasza NoLF (#59673) üzenetére


Viszlát
addikt

Delen ennyire gaz lenne a helyzet?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59677) NoLF válasza Viszlát (#59676) üzenetére


NoLF
addikt

Kiabrandito. Nyilvan a munkam miatt nem a kiralyi csalad sarjaoval hozott ossze a sors...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59678) Viszlát válasza NoLF (#59677) üzenetére


Viszlát
addikt

Rosszabb mint a Siófokra leszabadult pesti csürhe? :)

De amúgy ja, a vendéglátás viszonylag kevés helyen nem tesz antiszociálissá. Én csak fél évet húztam le egy B&B-ben, de egy életre elég volt...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59679) NoLF válasza Viszlát (#59678) üzenetére


NoLF
addikt

Sokkal rosszabb, tenyleg.

Mar ott tartok, hogy ha leulok egy etterembe, s angolok vannak mellettem, akkor inkabb elmegyek. Egyszeruen nem tudom elviselni, hogy nem tudjak beszelni a sajat nyelvuket, hogy allandoan mindent kifogasolniuk kell, hogy hangosak, hogy igenytelenek, budosek, mocskosak, modortalanok, nem tudnak jarni, enni, inni, beszelni, de legfokebb kussban maradni... hogy soha nincsenek tekintettel masokra, es hogy olyan butak, mint a dongolt fold. Keptelenek magukon kivul masra gondolni, nem tudnak vezetni, a logikat meg hirbol sem ismerik, es a lanyok azt hiszik, hogy 4 tonna smink mindent megold. Hogy ha szorul a hurok, a nem letezo ostoba udvariassagukkal akarjak elkerulni, hogy valaki vegre ugy istenesen pofanbassza oket, hogy napok utan kepesek a legkisebb baromsag miatt is venni a faradsagot es panaszkodni, panaszkodni, meg egy kicsit, hogy 5 forintot visszakapjanak.
Hosszu evek utan elertek nalam, hogy brit angol akcentust hallva azonnal fejvesztve menekuljek, barhol is vagyok.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59680) Viszlát válasza NoLF (#59679) üzenetére


Viszlát
addikt

Uhh, nem csodálom akkor, hogy egy ilyen milliő után sikítva húzol haza. Még júniusban ellátogattam Blackpoolba, hírhedt hely, egy az egyben olyan jellemzőkkel amit te is ecseteltél. Gondoltam is rá, hogy ha annakidején ide vetett volna a sors, lehet már nem lennék itt...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59681) EQMontoya válasza NoLF (#59679) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fura azért, amit mondasz. Londonban vannak ugye angol kollégáink is (ez mondjuk akár meglepő is lehet ma már :) ), és Ők így személyesen, sörözgetés mellett is abszolút normális arcnak tűntek.

Same rules apply!

(#59682) NoLF válasza EQMontoya (#59681) üzenetére


NoLF
addikt

A delnyigati parasztok nem Londonbol szarmaznak :) nyilvan nekem is van londoni ismerosom szep szammal, igen nagy reszuk szinte teljesen normalis :K

Viszlat: anno ugye eltem Essexben, hat sajnos onnan sincsenek jo emlekeim :/

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59683) szőröscica válasza EQMontoya (#59681) üzenetére


szőröscica
addikt

Gondolom az o leirasaban szereplo egyedek viszonylag ritkan dolgoznak a Canary Wharf irodahazaiban portasnal vagy takaritonal magasabb beosztasban. :)

(#59684) Viszlát válasza NoLF (#59682) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem éltem délen tartósan, az első 8 hét az Londonban volt, de ott maga a város volt az ami taszító számomra. Aztán Bradford majd Leeds, kisebb városok és nem az angolokkal volt a gond, majd North Yorkshire, egész más világ, Veszprémhez hasonló kisváros és itt megtaláltam a helyem. Mondjuk rühellik a délieket keményen, az alapján amit mesélsz, nem is csodálom. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59685) bobsys


bobsys
addikt

Reggel elment az aram, a szunetmentes csipogasara ebredtem. Sokaig birta a halozat, mar tegnap kora este elkezdodott a buli. Most mondjak a radioban, hogy partot ert a Irma szeme Key Westen. Az innen 200 merfold es lassan mozog, talan estere elvonul.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#59686) bobsys válasza bobsys (#59685) üzenetére


bobsys
addikt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#59687) NoLF válasza bobsys (#59686) üzenetére


NoLF
addikt

Ooops... remelem minden ok

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59688) gaborbol válasza bobsys (#59685) üzenetére


gaborbol
őstag

Remelem megusszatok gond/kar nelkul.

Leugrottam a helyi tesco-nak megfelelo boltba, es bakker kint vannak a karacsonyfak, meg a teljes dekoracio hozza. Mondom a penztarosnak ti aztan nem szorakoztok...
Mondja, hogy tiszta gaz, es mar ket here ki akartak veluk rakatni! :DDD

(#59689) Pttypang válasza gaborbol (#59688) üzenetére


Pttypang
veterán

Most még nem töklámpásokat kéne pakolniuk? Vagy teljesen fogalmam sincs, mi mikor van?

Everybody lies.

(#59690) bobsys válasza gaborbol (#59688) üzenetére


bobsys
addikt

En is, mert most jon a legerosebb resze ugy a kovetkezo 3-4 oraban

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#59691) mark! válasza bobsys (#59690) üzenetére


mark!
őstag

azért elég durva lesz majd. florida melyik részén éltek?

[ Szerkesztve ]

>

(#59692) EQMontoya válasza bobsys (#59686) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát, ez a fa bizonyára elfáradt, azért dőlt le egy kicsit. Elég durva szél lehetett, ami ezt így kicsavarta, basszus.

Same rules apply!

(#59693) bobsys


bobsys
addikt

Na meg kidolt 3 masik fa, [link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#59694) gaborbol válasza bobsys (#59693) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem semmi...

(#59695) bitpork válasza bobsys (#59693) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én aSZITTem h nagyobb lesz a Zirma :B Kidőlt fa? No problem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59696) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Érdekes ez a kínai net, se google, se f@szbook, twitter, blogspot, youtube, stb.
De az MS dolgai (onedrive, Azure) hasítnak mint a fene :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#59697) Spet válasza kraftxld (#59696) üzenetére


Spet
addikt

VPN? :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#59698) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Valaki mondja már el nekem, mi értelme van az olyan 220V-os hálózati elosztónak, amibe átlósan kell bedugni a villásdugót? Vagy hosszában. Beteszel egy derékszögben hajtott kábelt vagy valami adaptert, és rögtön lefog egy aljzatot pluszban.

Ezeket meg úgy kell vadászni, este egy Tesco Extrában nem is volt ilyen elrendezésű.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59699) mark! válasza Dilikutya (#59698) üzenetére


mark!
őstag

a belső oldalán vannak azok a bigyók, na azok miatt. sokkal vastagabbnak kéne lennie a falnak, hogy mind2 oldalon elférjen, ergó hoszabb is lenne.

>

(#59700) Dilikutya válasza mark! (#59699) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak képet ilyet találtam. Az aljzatonkénti kapcsoló nem szempont, csak a lényeg, hogy így adaptereket is lehet sorban bedugdosni, meg derékszöges villásdugót is. Csak arra gondoltam, hogy miért jó, hogy jóformán csak a fenti elrendezésűt lehet kapni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.