Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59401) parandroid válasza e=mc² (#59400) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az se rossz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59402) fokukac válasza parandroid (#59399) üzenetére


fokukac
nagyúr

:DDD
de a napirajz is ütött ma.
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59403) concret_hp


concret_hp
addikt

nem sokára a nyílt utcán fog parkolni a verdám tartósan, székes fővárosunkban. arra gondoltam veszek bele egy kormányzárat vagy vmi ilyesmi. az ilyen <10K forintosak érnek valamit? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#59404) mark! válasza concret_hp (#59403) üzenetére


mark!
őstag

idő után kapsz úgyis kerékbilincset ;]

>

(#59405) szőröscica


szőröscica
addikt

Malata Szeged

(#59406) rushty válasza concret_hp (#59403) üzenetére


rushty
senior tag

Lepkefing lehet bárki számára.

Revolut meghívó pü-ben

(#59407) bobsys válasza concret_hp (#59403) üzenetére


bobsys
addikt

neked nem valami 16 eves corsad van? Inkabb ne tankold tele, ha elviszik akkor nem buksz annyit :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#59408) tildy


tildy
nagyúr

Ha már munkahely, tegnap beadtam a felmondást. Lehet orosz rulettet játszom, ha már esik akkor zuhog, megint minden egyszerre történik....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59409) concret_hp válasza bobsys (#59407) üzenetére


concret_hp
addikt

lecseréltem egy fele olyan öreg el nagyobb típusra a márkán belül :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#59410) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ez egy sz@r box meccs volt... :U

(#59411) mark! válasza ToBeY (#59410) üzenetére


mark!
őstag

ez minden volt csak box nem. mcgregor jobb.

>

(#59412) concret_hp válasza mark! (#59411) üzenetére


concret_hp
addikt

miben jobb?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#59413) mark! válasza concret_hp (#59412) üzenetére


mark!
őstag

bevállalta a boxot egy visszavonult boxoló ellen, box ringben, box szabályokkal. 7kört bírt, és utánna is állta a sarat. ha a bíró nem fújja le, ki tudja mi lett volna.

kéne játszaniuk pár hónap múlva egy visszavágót, mma ringben, mma szabályokkal. hidd el, haza pályán szétkapná ;)

[ Szerkesztve ]

>

(#59414) ToBeY válasza mark! (#59411) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha tovább engedte volna a bíró,akkor csúnya mészárlás lett volna a vége,mivel Mcgregor teljesen elkészült az erejével.

[ Szerkesztve ]

(#59415) emvy válasza mark! (#59413) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, hogy jobban is snowboardozik. A baj az, hogy ez egy boxmeccs volt. Hosszú Katinka még jobban úszik mindkettőnél.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#59416) concret_hp válasza emvy (#59415) üzenetére


concret_hp
addikt

:R én meg jobban bringázok náluk :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#59417) fokukac válasza concret_hp (#59416) üzenetére


fokukac
nagyúr

mer' nincs ki a négy kereked...! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59418) lenox


lenox
veterán

Mondjuk en azt nem ertettem, hogy erre hogy szednek ossze 700 milliot. Ugy ertem hetvegen Schumacher rallyban meri ossze erejet Loeb-bel, erre adna valaki penzt? Es amugy ilyen van is, ROC, de nyilvan nem ilyen nagysagrend. Szoval 5 millioan befizettek $100-t?

(#59419) Spet válasza lenox (#59418) üzenetére


Spet
addikt

Reklámdíj, reklámdíj, reklámdíj. Na meg a szponzorok (lásd hatalmas feliratok a nadrágokon, kesztyűkön)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#59420) lenox válasza Spet (#59419) üzenetére


lenox
veterán

Es ezek autoversenyben nincsenek?

(#59421) Spet válasza lenox (#59420) üzenetére


Spet
addikt

De csak nem mindegy, hogy kit mennyi ideig mutatnak az adásban (aki elöl van azt többet, aka. többet fizet a szponzor a helyért, ahova a matricája kerül). Így véletlen, hogy a nagyobb csapatoknál nagyobb nevek vannak, míg kisebbeknél kisebb.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#59422) ToBeY válasza lenox (#59418) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Túl nagy volt a hype körülötte,már fél éve csak erről lehetett hallani.Jó volt a marketingje ennyi (jobb mint a meccs) Valami 100$ körüli összegéért lehetett nézni az usa-ban.

(#59423) lenox válasza Spet (#59421) üzenetére


lenox
veterán

Ezt nem ertem, ROC-ben 10 vilagbajnokra nem szednek ossze annyit mint itt a ket emberre?

(#59424) Spet válasza lenox (#59423) üzenetére


Spet
addikt

Másik a piaci viszonyok, illetve ahogy előtted írták a hype.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#59425) lenox válasza Spet (#59424) üzenetére


lenox
veterán

Nem tudom, szerintem a motorsportban tobb a penz is meg a hype is, de itt egy nagysagrend kulonbseg van pluszban, ezt nem ertem.

(#59426) Thunderzolee

Üdv!

Nem találtam McDonalds topicot.

Nem tudja valaki, régen úgy emlékszek, a shake-hez (eper, vanilia) ilyen vastag szívószálat adtak.
De még nagyon régen.
Évek óta agyalok rajt, h nem jól emlékszem, és az nem a Mekiben volt, vagy valóban sokkal vastagabb volt?

Utálom amúgy, h behorpad a homlokom, mire megiszom a poharat. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#59427) mark! válasza Thunderzolee (#59426) üzenetére


mark!
őstag

burger kingben van vastag asszem.

vagy van egyszerűbb megoldás:szivószál ki, tető le, azt lehúzod úgy ;]

[ Szerkesztve ]

>

(#59428) Thunderzolee válasza mark! (#59427) üzenetére

Hehhehh..
Max hibernálom a nyelőcsövemet. ;]

Egyébként ha nálam van a hátizsákom, akkor nincs gond, szokott nálam lenni egy vastagabb szívószál direkt erre a célra.
Szokott is nézni aki velem van épp, h dejópofa extra.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#59429) Spet válasza lenox (#59425) üzenetére


Spet
addikt

Ott is más a piac.

Pl. Amerikában oda vannak a Nascar-ert, Európában és Ázsiában az F1-ért (nem véletlen, hogy évekig nem volt amerikai futam).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#59430) lenox válasza Spet (#59429) üzenetére


lenox
veterán

Es ha Alonsot elinditod az Indy 500-on, akkor hirtelen 10-szer annyi lesz a penzdij, mint egyebkent?

(#59431) Spet válasza lenox (#59430) üzenetére


Spet
addikt

Állj-állj-állj, ne keverd a szezont a fazonnal.

A "box mérkőzés" mögött nem tudom, hány szövetség volt aki tolta bele a pénz. Plusz bizonyos küzdősportoknál már évtizedek óta így mennek a díjazások.

Autóversenyeknél egy szervező van, aki meghatározza az összeget évekre előre inflációkat beleszámolva (vagy mint Bernike évente újratárgyalt).

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#59432) lenox válasza Spet (#59431) üzenetére


lenox
veterán

Evtizedek ota 100-200 millio egy merkozesen a penzdij? Milyen kuzdosportoknal? Gondolnam semmilyeneknel.

A tobb szovetseg meg csak szegmentalja a piacot, attol az egesz boxpiac nem lesz nagyobb, mint a motorsport, vagy akar a foci. De akkor mondok masik analog esemenyt, NBA bajnokcsapat megmerkozik az NHL bajnokaval, akar kosarban, akar hokiban. Ezt 10-szer annyian neznek, mint a dontot?

(#59433) mark! válasza lenox (#59432) üzenetére


mark!
őstag

azt képzeld el, super bowl és foci-vb döntősei játszanak egymás ellen. nem tudnák hol megtartani azt az eseményt.

>

(#59434) ToBeY válasza lenox (#59432) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Boxban mindig is nagy pénzek forogtak,nincs ezen mit csodálkozni.Rádasul most,50-0 rekordott állított be mayweather,ami ezelőtt senkinek sem sikerült,erre gondolom sokan voltak kíváncsiak.

[ Szerkesztve ]

(#59435) kraftxld válasza mark! (#59433) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bölcs vezéreink biztos építenének egy külön stadiont a célra :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#59436) lenox válasza ToBeY (#59434) üzenetére


lenox
veterán

Ennel azert konkretabb a dolog:

https://en.wikipedia.org/wiki/Floyd_Mayweather_Jr.

Tehat egyszer volt egy csodalatos 400 millio osszbevetel egy meccsen, amugy az elozon pl. 30 volt, amibol a gyoztes penzdija nyilvan tobb, mint egy nagysagrenddel kisebb. Amugy a helyszinen ha jol ertem 75%-nal kisebb jegyeladas volt.

(#59437) emvy válasza mark! (#59433) üzenetére


emvy
nagyúr

Teljesen idióta játék lenne. Kaszparov-Beckham snooker?

while (!sleep) sheep++;

(#59438) 7 válasza K1nG HuNp (#59398) üzenetére


7
addikt

Abortusz ide vagy oda, ez egy olyan dolog, amibe belevonnám a szülőket.

A gyerektartás pedig nem fenyegetőzés, csak tény; ha tényleg tőled van, akkor muszáj lesz fizetned.

(#59439) lenox válasza emvy (#59437) üzenetére


lenox
veterán

Regi vicc, nyaron egy ping-pong es egy sakk olimpiai bajnokot is legyoztem, a ping-pong bajnokot sakkban, a sakkbajnokot ping-pongban.

(#59440) mark! válasza emvy (#59437) üzenetére


mark!
őstag

de tömegeket vonzana. tudod, amíg van bevétel, addig kit érdekel más?

>

(#59441) Lortech válasza lenox (#59436) üzenetére


Lortech
addikt

Azt mondták, hogy pay per viewból volt kb 5millió * ~100$. Össze is omlott a közvetítés, ami miatt csúsztatták a kezdést.
Aztán a további nemzetközi tévés közvetítési jogok, jegyárak >1000$-osak (több 10m bevétel, előző meccsén valami 70m $), sportfogadás (szintén 100m dolláros nagyságrend), szponzorok (10m $ nagyságrend), reklámok, hotelszobák és kapcsolódó költések. Ilyenkor ésszerűtlenül felmegy az ára mindennek.
Ez az egész nem a sportról szól, nem nagyon lehet értelmes párhuzamot vonni. Zsigeri ösztönök mentén hype-olták fel a meccset. Eleve a küzdősport bevonz egyfajta közönséget, akiknek ettől áll fel (bocs :) ) és akik hajlandóak sok pénzt áldozni, hogy láthassák a meccset élőben. Aztán a sportágak közötti harc, fekete-fehér harc, Amerika-Európa harc, és az maga, hogy a sportág valaha volt egyik legjobbja visszatért, egy meccsre, valószínűleg mostmár tényleg utoljára.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#59442) EQMontoya válasza lenox (#59439) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez olyan, mint amikor van egy festményem meg egy hegedűm, az egyik Stradivari, a másik Rembrandt. Sajnos Stradivari borzalmasan festett és Rembrandt sem tudott hegedűket készíteni... :)

Same rules apply!

(#59443) lenox válasza Lortech (#59441) üzenetére


lenox
veterán

Kozben azt mar lattam, hogy az egesz leginkabb a pay-per-view eladasoktol fugg, marmint a minimum penzdijon felul annak egy komoly reszen osztoznak. Szoval ha tenyleg 5 millio korul volt, akkor akar lehet, hogy kijon, bar kettovel ezelotti meccse tartja a rekordot 4.6 millioval, ahol az osszes bevetel volt 400 millio, a konkretan elozo meccse pedig 400k fizeto, 30 millio bevetel, szoval az meg bukta volt igy osszehasonlitva.

(#59444) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Van tapasztalatotok VR-rel?
Itthonra gondolkodom valami olcsóbb, de élvezhető opción főleg játékhoz, plusz talán a VR-t támogató filmekhez. Samsung Gear VR + vezérlőt néztem, de még a kiválasztási szempontokat sem tudom megbízhatóan összegyűjteni. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#59445) gaborbol válasza Lortech (#59441) üzenetére


gaborbol
őstag

Vannak sportbarok sport kocsmak, ahova be szoktunk ulni ufc-t nezni azok a meccsek mindig ingyenesek. Amit ott fogyasztunk abbol fedezik a licenszdijjat az adott merkozesre.
A szokasos helyunkre nem tudtunk menni, mert akkor volt a dij, hogy szerintuk nem erte volna meg nekik. Atmentunk egy masik kocsmaba ahol $30 dollar / fo volt a belepo csak hogy eloben nezd az esemenyt. Szoval biztos jon be belole penz rendesen.

(#59446) Lortech válasza gaborbol (#59445) üzenetére


Lortech
addikt

Valahogy ott ennek hagyománya van vagy legalabbis elfogadottabb, itthon vagy Eu-ban nem tudom elkepzelni, hogy tomegek ezert akar csak a negyedet kifizessek a 100 dollarnak. Vagy hogy belepot fizessenek a kocsmaban egy meccs miatt. Fuggetlenul attol, hogy megtehetik-e. Valahogy nem realis. Sot engem szemely szerint zavarna is, hogy ezt a ket semmirekellot tamogatom, hogy fussa a huszonharmadik Bugattira is. Egy szint folott egyszeruen nincs aranyban a teljesitmenyukkel az, amit kapnak a meccsert.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#59447) lenox válasza Lortech (#59446) üzenetére


lenox
veterán

Hat pedig szerintem azon tul, hogy erdekel-e annyira, hogy kifizesd a belepot kb. nem kene erdekeljen. Nem tudom hova tenni azt a gondolkodasmodot, hogy ha csak 'suzukira' telik neki belole, akkor oke, de ha bugattira, akkor nem oke. Amugy itt a faszi promoter is, amennyire en ertem ezt a businesst o rakta ossze maganak, szoval azt a gondolatmenetet sem ertem, hogy nincs aranyban a teljesitmennyel. Mennyi lenne aranyban azzal az 1.3 milliard dollarral, amit az o fellepesei generaltak? Marmint az aktualis bunyo ebben nincs benne, ha jol ertem kb. 30%-at kapja, a masik csavo meg 10%-ot.

(#59448) Lortech válasza lenox (#59447) üzenetére


Lortech
addikt

Szerintem en majd tudom, hogy mi erdekel, es hogy mi alapjan hozok donteseket. ;) Lehet, hogy kicsinyes, valahol megis erdekel, hogy a szolgaltatas amit igenybeveszek 20% vagy 90% profitot tartalmaz, es hogy ez ki zsebebe vandorol. De az is lehet, hogy csak nem erdekel elegge a kuzdosport meg ez a cirkusz korulotte, es nem en vagyok a celcsoport.
Az is egy teljesitmeny persze - az _en_ skalamon kicsivel a drogdilerek teljesitmenye fele lonem be -, hogy sikerult ennyire felhypeolni a kuzdelmet, hogy ugy fizettek az emberek a 100$-okat, mintha az eletuk mulna rajta, de en nem errol a teljesitmenyrol beszeltem, hanem a sporthoz kothetorol, es akkor visszatertunk az eredeti kerdesedhez, hogy mitol ekkora nagy szam egy ilyen meccs, hogy ekkora bevetelt general. Nem nagy szam, a bunyo max kozepes volt, megis sikerult "behulyiteni" embereket, hogy szokatlanul nagy (oh mar majdnem aranytalanult irtam) osszeget fizessenek akarcsak egy kozvetitesert. Azt a kepet festettek elozetesen a meccsrol, hogy barmi keresnivaloja van az mma-snak, holott profik 1% eselyt adtak neki.
Raadasul szerintem tulsagosan is minden a forgatokonyv szerint tortent a meccsen, ez egy mindenkinek tok oke eredmeny lett, es ment a vallveregetes utana rendesen.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#59449) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Hogy megszakítsam a sport- és a pénzügyi világ összefonódásáról és profitmaximalizálásáról szóló vitatárgyalást, feltenném a kérdést mosogatógép használóknak:

Adott egy új (fél éves) Gorenje mosogatógép. Beüzemelés után feltöltésre került, só, öblítő. A só egyszerű Lidl-ben kapható nagyon nagyszemű mosogatógép-só. Minden rendben működött.
Kb. 3-4 hónap alatt a gép felemésztette a doboznyi sót, és jelezte, hogy ismét éhes. A sótartóját rendeltetésszerűen és előírásszerűen feltöltöttük teljesen ugyanazzal a típusú sóval, de most két program lefutása után még mindig azt jelzi, hogy fel kéne tölteni (világít a kis ikon)

A kérdés, hogy ez normális-e, és ennek így kell-e lennie? Eltűnik-e a kijelző, vagy mostantól örökké világítani fog, és mindig meg kell nézni a tartályt, hogy mikor fogy el? Jó-e neki a nagyszemű só, vagy aprószemű kéne neki (eddig nem volt baja vele)? (A használati utasítás szerint az első mosásig normális, ha világít. De ettől többet nem ír.)
Köszi

Pótkérdés: azt már tudom hogy minek bele a só, de azt még nem értem, hogy ezt hogy használja fel: a tartályt elárasztja vízzel, és a nagyon sós vizet leszivattyúzza keresztül a lágyító patronon? Vagyis a sótartályban mindig áll a víz, és néha cseréli?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59450) tope válasza BlacKSouL (#59449) üzenetére


tope
addikt

Ha kombi tablettát használsz (van benne só is) akkor nem is annyira kell bele ső, de ezt az okosabak megmondják

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.