Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59201) tildy válasza concret_hp (#59133) üzenetére


tildy
nagyúr

Alairtad az elsonel? Ha CSKA szobeli megegyezes az MA's. En is rabolintottam egyre, aztan visszamondtam meg alairas elott

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59202) EQMontoya válasza tildy (#59201) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igazából az aláírás is kb. mindegy, mert megtehetné, hogy besétál, és 10 percen belül kisétál, a próbaidő lehetőséget ad erre.

Same rules apply!

(#59203) BlacKSouL válasza EQMontoya (#59202) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Előző munkahelyemen történt, de már azóta hogy eljöttem. Felvettek valakit irodai munkára hétfőtől. Nem akarok hülyeséget mondani, vagy logisztika vagy qc. Nem atom a dresscode, de alapvetően hosszú zárt nadrág, cipő, valami normálisabb ing vagy póló elmegy.
Srác csütörtök reggel papucsban rövidgatyában már azzal kezdte, hogy neki dolga van 10 körül valahol okmányirodában vagy mittudomén, és hogy akkor ma már nem is dolgozna, meg később sem. (Nem mintha a megelőző 3 napban egyáltalán foglalkozott volna vele valaki, de talán hozzá kapcsolódik az a történet is, hogy hétfő volt az első napja bent, hozzá se szólt senki akinek kellett volna akár eligazítás akár oktatás, ült az irodában az üres asztalnál, néha beszélgetett a mellette ülőkkel, hazament délután, majd kedden olyan 9 körül megkérdezte tőle valaki, hogy megcsinálta-e már az xy anyagok összesítését,és miért nem, hát nem ő a valamilyen asszisztens?) Hát ilyen állapotok uralkodnak ott most.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59204) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59205) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Lesz-e holnap hidegfront? Mert ma éjjel indulok nyaralni. :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59206) bitpork válasza BlacKSouL (#59204) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez saját lábas jaószág?

Lesz lehűlés mindenki szerint. Villámmal és mennydörgéssel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59207) BlacKSouL válasza bitpork (#59206) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Haver kereste a macskajat. Vegul megtalalta.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59208) concret_hp


concret_hp
addikt

mosogatógép vételnél mire figyeljünk az energia osztályon kívül? van-e olyan ami kibírja, ha egy 140cm magas hűtő rá van téve? ha alapból nincs, hogyan oldjuk meg?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#59209) fokukac válasza BlacKSouL (#59205) üzenetére


fokukac
nagyúr

végre! Már mióta vártuk... :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59210) BlacKSouL válasza fokukac (#59209) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igaz... Már majdnem 3 napja meleg van. És előtte is, legalább egy hétig. Rettenet. Bezzeg a novembertől áprilisig tartó idő csak úgy elillant. És hol van már az áprilisi hó. :)
Na, megyek is, mert ilyenkor lezuhan vagy 3 havi eső meg hozzávaló jég, az meg csak nekem nem kell.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59211) NoLF válasza ToBeY (#59181) üzenetére


NoLF
addikt

Ottkorul laksz, minden hir es plakat errol szol, s nem tunt fel? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59212) kraftxld


kraftxld
nagyúr


:))

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#59213) bitpork válasza kraftxld (#59212) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

27 büdös fok van lakáson belül és kívül egyaránt :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59214) NoLF válasza kraftxld (#59212) üzenetére


NoLF
addikt

Ez igen klasszikus, fetrengos darab :D

Mas: mennyit erhet egy uj Intel DC s3500 80 GB ssd?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59215) fokukac válasza BlacKSouL (#59210) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ne sírjál már, lesz egy kis eső, mire odaérsz, el is áll, aztán napsütés, 27-29 fok. A tenger 27 fokos. Szerintem ennél jobb nem is kell nyaraláshoz...
De ha biztosra akarsz menni, akkor legközelebb menj le Dubrovnikig, ott most 29 fokos a tenger, és előre láthatólag októberig 30 fok lesz...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59216) gaborbol


gaborbol
őstag

Szomszed mondta, hogy 10 napra elmennek nyaralni es a hazukelott levo ketto parkolohelyet hasznaljuk nyugodtan, ha jonnek latogatok hozzank megnezni az ikreket akkor nem kell a visitor parkolobol setalniuk vagy 20 metert :)

Elmentek, masnap latom jottek hozzajuk az ereszcsatornat pucolni-felujjitani. Kovetkezo nap jottek hozzajuk erkely ajtot csereleni, ma meg takaritos ceg jott hozzajuk takaritani. Nagyon profik :DD

En akkor is rettegek, amikor itt dolgoznak a szakik melletem, hogy mit fognak el , vagy mivel akarnak atba*zni ezek meg lazan nyaralnak. Mondjuk tok jol csinaljak. Vagy van korrekt ceguk mindenre vagy valami property manager ceg csinalhat mindent helyettuk.

Lassan alva is el tudunk aludni, nem tudom hogy fogok melozni hetfotol :) Az ikrek ejfel es reggel 7 kozott a legaktivabbak. Amikor sikerul aludni 3-4 orat akar 3-4 darabban, az is olyan szinten felfrissit el sem hiszem.

(#59217) BlacKSouL válasza fokukac (#59215) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ki sír? Lejöttünk, azóta ez van meg 16 fok :) A szokásos.

Amugy szallasadonk mondta hogy 2 honapja szinte semmi eso nem esett, viszont 30-37 fok volt vegig. Minden noveny ki van egve a vegtelensegig. Ami amugy latszik is. Tiszta sárga minden fu meg falevel. Hat most meghoztuk a termeszetnek amirr vart :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59218) fokukac válasza BlacKSouL (#59217) üzenetére


fokukac
nagyúr

Azt nem értem, hogy minek mentél haza erre a kis időre... legalább már kizöldült volna azóta a táj... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59219) Pttypang válasza BlacKSouL (#59217) üzenetére


Pttypang
veterán

Elozo heten talalka megbeszélve, lemondja a lány, hogy túl meleg van, majd jövő héten.
Most kérdezem, hogy akkor este? Jaj, hát lóg náluk az eső lába.
(Város másik vége, én épp sétáltam hazafelé cirka 35 fokban, verőfényes napsütésben)
oké, program törölve, inkább elmegyek sörözni.
Fedett teraszon csak nem vizeződik fel az italom :DDD

Everybody lies.

(#59220) Loretto


Loretto
veterán

Ez most bug? ;]
Ritkán használom ezt az opciót, de meglepett :)

Soirée...

(#59221) concret_hp válasza BlacKSouL (#59217) üzenetére


concret_hp
addikt

ez horvátország?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#59222) parandroid válasza Loretto (#59220) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A fórumon használt szavakból csinálja a kapcsát. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59223) bitpork válasza parandroid (#59222) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ott valami árulás lesz... akkor ilyeneknek kellene lennie mint "jövőre reszponzív", meg "lezsó király" stb. ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59224) BlacKSouL válasza concret_hp (#59221) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, Pulatol 5 km délre.

Viszont olyan esett meg ami az elmult 12 evben meg soha, hogy 26 fokos vizben, 17 fokos levegőnél szakadó hideg zivatarban fürödtünk a tengerben. Leértünk reggel 8ra, kis téblábolás után meg a szallasadonkkal kavezas utan lementunk a partra hogy majd megnezzuk a vizet, erre az eso bekergetett minket a vizbe. Ugyhogy fel 11kor itt alltunk megfurodve, szallas nelkul 17 fokban, esoben. Vegul kipakoktunk, szundi, jott a vihar, 16 fok, szel, utana bevasarlas, vacsora, kagylokrakokhalak, sor, parton esti tengernezes, illatok szimatolasa, hullocsilagozas. Vagyis a 0. erkezonapon is mar rengeteg mindent csináltunk.

Amugy fazom, at vagyok hulve, nincs hosszu esvvastag ruham cssk rovidgatya polo

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59225) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Régi videó de minden évben aktuális :)
[link]

(#59226) K1nG HuNp válasza ToBeY (#59225) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Kicsit cringe :DDD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#59227) tildy válasza parandroid (#59189) üzenetére


tildy
nagyúr

Evernote, camscanner.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59228) ToBeY válasza K1nG HuNp (#59226) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez nem az.Viszont az a video,amikor egy vak sráccal akar pacsizni a csávó erősen az nálam

[ Szerkesztve ]

(#59229) parandroid válasza tildy (#59227) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hm, Evernote + Scannable jó kombónak tűnik. Kár, hogy előbbinek csak a fizetős verziója tudja az offline képtárolást, amúgy meg havidíjas. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59230) emvy válasza parandroid (#59229) üzenetére


emvy
nagyúr

De mi a baj a OneNote + Office Lens parossal? Jobb is es ingyenes is.

while (!sleep) sheep++;

(#59231) parandroid válasza emvy (#59230) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

One Noteból pont azt a funkciót hiányoltam, amit a Scannable tud. Holnap kipróbálom az Office Lenst, az jónak tűnik. Az Evernote-tal csak az vokt a problémám, hogy pdf-eket kellett vele nyitogatni, de amúgy a kártyakezelése nem rossz, ezt One Noteban még nem tudtam így intézni. Google Keepet próbáltam még, de abszolút nem áll kézre. Mindegyikkel az a baj amúgy, hogy alapvetően jegyzetekő alkalmazások, nem igazán erre van, amire nekem kéne. Nekem gyakorlatilag egy kártyaszkenner is elég lenne, ha ios-ben lenne normális fájlkezelő, és a képek közül el tudnám különíteni a beszkennelt kártyákat. Bár épp ma gondoltam rá, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha beszkennelném őket, és dropboxban kapnának egy mappát...

Amúgy lassan már megint többet foglalkozunk a problémával, mint amennyit ér a dolog, én kérek elnézést, hogy ilyen hülyeségekkel jövök. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59232) bobsys válasza tildy (#59227) üzenetére


bobsys
addikt

Jol emlekszem, hogy neked volt lezeres szemmuteted? Tudnal picit meselni rola? Gondolom van 3-4-5 fele megoldas, cask epp halottam a radioban, hogy Lasik (?) az most $250 ami nem tunik veszesnek, de fogalmam sincs rola az milyen

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#59233) concret_hp válasza bobsys (#59232) üzenetére


concret_hp
addikt

van ezekből csomó féle, de a 250$ az gyanúsan olcsónak tűnik, itthon olyan 100K / szem a legolcsóbb. én is gondolkodom rajta és hiába tudom, hogy iszonyú magas ipari standard van az ilyenekre félek tőle :DDD szóval lehet az lesz, rászánom magam és a rosszabbikat megcsináltatom, aztán ha jó 1-2 év múlva a másikat.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#59234) NoLF válasza bobsys (#59232) üzenetére


NoLF
addikt

Nekem is volt, Lasik, Bp-n 2011ben.

Azota is boldog mindentlato vagyok, kerdezz.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59235) parandroid válasza bobsys (#59232) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Barátom csináltatott egy-két éve. Engem is meglepett, hogy egyszercsak mondta, hogy kész is. Van valami új technológia, amivel jelentősen lecsökken a regeneráció, és jóval kevésbé fájdalmas, érzékeny utána a szem. Ha jól rémlik, 2-3 nap alatt túl is volt az egészen, szemben a hagyományos módszerrel, ahol ez egy hétig is eltart, és az első pár nap pokoli. Mondjuk jóval drágább is volt, emlékezetem szerint közel félmilliót otthagyott érte. Meg nem esküdnék rá, de mintha Győrben csináltatta volna. Kukacnak van még amúgy lézerszeme, majd beszámol, bár az is a régivágású (sic) technológiás még..

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59236) ToBeY válasza bobsys (#59232) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha jól tudom van itt a ph-n olyan topic ami ezzel foglalkozik, olvass bele szerintem.

(#59237) NoLF válasza parandroid (#59235) üzenetére


NoLF
addikt

Az uj technologia puhanyoknak valo! :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59238) fokukac


fokukac
nagyúr

Természetesen idén is elfelejtettem időben a kocsi kötelező biztosítását átszerződni másik biztosítóhoz.
Most jött a levél, hogy az Allianz köszöni, hogy velük szerződtem.
Ez nem lenne nagy dolog, de az új díjon azért dobtam egy hátast.

Eddig fizettem évi 33 ezret B5-ben, az új díjam évi 50400 Ft lesz B6-ban.

Egy tizes skálán ez az emelés hányas fokozatú kurvaanyázást ér vajon?

De tudom, én vagyok a hülye, hogy már megint elfelejtettem...
És minden második évben ez van.... És ha nem szerződsz át, megszopatnak - ennyi az üzleti etika Magyarországon. Ahelyett, hogy a tartós és kiszámítható ügyfélkapcsolatot preferálnák, 3 millió autóst kényszerítenek arra, hogy átszerződjön minden évben máshova.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59239) fokukac válasza fokukac (#59238) üzenetére


fokukac
nagyúr

közben lefuttattam a netrisk-es keresést, és mindeközben ugyanaz a biztosító 38 ezerért szórja ugyanazt, ha nyomod a gombot, és újraszerződsz, de van már 35-ért is másik nagynevűtől, és 27 ezerért is a magyar noname biztosítótól.

De ha csak úgy elfelejted, és nem veszed a fáradtságot, akkor 53%-kal emelnek. És akkor az ember ne szidja az anyjukat...
Na mindegy.

Nem lehet ezért beperelni őket, hogy különbséget tesznek az új szerződő és a régi között?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59240) fokukac válasza fokukac (#59239) üzenetére


fokukac
nagyúr

ja nem, ott van alul, hogy 38 + adó.... szóval ezt benéztem.

Amúgy ez a biztosítási adó ez egy akkora hatalmas unortodoxia, kellett, mint egy falat kenyér, éljen Kancsi és az ő örökbecsű öröksége...

Na mindegy, megyek dolgozni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59241) bobsys válasza fokukac (#59238) üzenetére


bobsys
addikt

Ez van itt is. 4 even keresztul minden fel evben biztositot kellett valtanom, mert emeltek nem is keveset.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#59242) bobsys válasza NoLF (#59234) üzenetére


bobsys
addikt

Azt se tudom mit kerdezzek :D Legfokepp az erdekel, hogy oke megbizhato meg 90%+ hogy javul az ember szeme, de mi van akkor ha elbasszak akkor romlani fog vagy cask nem less valtozas? Meg ugye megcsinaljak, de gondolom ez nem akadalyozza meg a szemet abban, hogy x ev utan esetleg ujra romolni kezdjen?

Cconcret_hp: $250 az per szem biztosan, meg tuti, hogy van vizsgalati dij meg ez az amit "elfeljtenek" mondani, a vege valahol $600-$700 lehet

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#59243) EQMontoya válasza fokukac (#59240) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tavaly én A-ból A-ba szerződtem vissza kétharmadáért.

Same rules apply!

(#59244) e=mc² válasza fokukac (#59238) üzenetére


e=mc²
őstag

Nekem is most volt a fordulom, de immar 3. eve a Groupamanal vagyok, mert egy arban van az elso ketto biztosito a Netrisken, mint a mostani. Igy nekem nem volt ertelme valtanom sem iden, sem tavaly. Most vagyok B4-ben es 18k + 5k ado az eves dijam.

Ambulimax Provider

(#59245) lenox válasza bobsys (#59242) üzenetére


lenox
veterán

Rokonnal pl. ha jol emlekszem 1.5 dioptrias lett a tobb helyett, de nem ment le 0 kornyekere. Masiknal meg egyik szemnel letapadt a pupilla vagy mi, szoval lenyeg a lenyeg nem valtoztatja azota a lyuk meretet a feny fuggvenyeben.

(#59246) NoLF válasza bobsys (#59242) üzenetére


NoLF
addikt

Visszaallitjak az eredeti allapotot, sztem nagyon keves az, hogy nem sikerul. A technologia mar eleg regi es kiforrott, a lezer es a szamitogep nehezen teved. Hogy a felso reteget hogyan kaparjak es hogyan gyogyul, az mar mas teszta es eleg sokmindentol fugg. Nekem es semelyik masik ismerosomnek nem volt visszaromlas, termeszetesen 50korul mindenkinek elfaradnak az izmai es kell az olvasoszemuveg majd. Addig meg megvaltasz eg es fold, se szemcsi, se lencse, semmi extra koltseg es maszatolas.

A visszahamosodas nekem 3 nap pokol volt es 4 nap tovabbi nyugi, aztan minden OK volt. 6 honap csopogtetes es 9 holnap napszemuveg mindig mindenkor, aztan ennyi.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59247) gaborbol válasza bobsys (#59242) üzenetére


gaborbol
őstag

(#59248) EQMontoya válasza lenox (#59245) üzenetére


EQMontoya
veterán

A -1.5 benne van a pakliban tudtommal, főleg, ha nagyon erős dioptriáról műtenek meg, de a pupillás story elég gáz.

Same rules apply!

(#59249) Lortech válasza fokukac (#59238) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem is emeltek jelentősen, mert az állandó lakhelyemet átírattam BP-re. Először kiküldték az ajánlatot _mailben_ (postán nem), 3 hónappal az évforduló előtt <10% emeléssel, ahogy évek óta teszik, de ezt benyelem, noha a bónuszom egyre csak nő.
Aztán 2-3 hétre rá lett új lakcímem, amit én be is jelentettem nekik, mire ők a biztonság kedvéért csak a _régi lakcímemre_ küldtek _postán_ (mailt nem) egy új ajánlatot kb.+15K-ról, de úgy, hogy semmi nem volt benne arról, hogy ezt most miért vagy egyáltalán bármi utalás arra, hogy igen, már küldtünk korábban egy ajánlatot, de lakcímváltozás miatt küldünk most egy újat, ráadásul az emelt összeg a korábbi összeghez +részösszegként jelent meg az ajánlatban, és csak erre a részösszegre küldtek csekket. Ezt a levelet a 30 napos felmondási határidő környékén sikerült elküldeniük, úgyhogy esélyem sem volt lépni. WTF. Nem az összeg miatt, de úgy felbosszantott ez az egész, hogy megnézettem jogszabályokban, hogy van-e szabályozva ilyen eset, de kb. semmi releváns. Biztosító (Un*qa) szerint minden nagyon rendben volt így. Azóta másik két biztosításomat lezártam náluk és a következő évforduló előtt el is köszönünk.

Thank you to god for making me an atheist

(#59250) parandroid válasza NoLF (#59246) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ez a visszahámosodás nincs az új cuccal. 1 hét pihentetés után szinte nem is kellett vele foglalkoznia, és talán csak az első 1-2 nap volt kellemetlen. Neki valami spéci esete volt amúgy, csak 1,5-es volt a szeme, de valami egyedi hiba miatt csak nagyon vastag, és jó drága kontsklencsét tudott venni, úgyhogy volt ott korrigálnivaló. Én évente nézetem a szemem (3évente orvossal is, közte csak optikussal), sok éve be van állva -1,5re, szemcsit meg már megszoktam. Sporthoz veszem le, de kicsit olyan ez, hogy néha jól is esik, hogy tompább minden, néha fárasztó mindent élesen látni. Vezetéshez meg van dioptriás napszemcsim, azt valamelyik szemüvegcserénél akciósan megcsinálták.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.