Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58151) parandroid válasza fokukac (#58149) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azaz. Tudtam én, hogy a te klasszikus műveltségedben meg lehet bízni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#58152) fokukac válasza parandroid (#58151) üzenetére


fokukac
nagyúr

még jó, hogy nem léptünk bele..! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58153) szőröscica


szőröscica
addikt

Eljottunk hosszuhetvegezni Zalakarosra a baratnommel. Ma atugrottunk Varasdra, gyonyoru szep a varos. A kirandulas vegen a szel belefujt valamit a szemebe, se szemcseppel, se vizbepislogassal, se sehogy nem jott ki. Irany a nagykanizsai korhaz, ahol hetvegen nincs szemeszeti ugyelet, a surgossegin sem tudtak segiteni. El kellett jonni Zalaegegerszegre, hogy szemeszeti ellatast kapjon. Most varok a folyoson, egy morcos doktorneni elvitte egy vizsgaloba.

Durva, hogy egy 50 ezres varosban nincs szemeszeti ellatas hetvegen. :Y elegge elrontotta ez a hetveget. :(

Mod: viszont ez a zegi nagyon kulturalt hely. Es a problemat is megoldottak gyorsan :)

[ Szerkesztve ]

(#58154) bitpork válasza szőröscica (#58153) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez ilyen. Pár éve Iza a nagy kertészkedés közben belenézett egy visszacsapódó gallyba. SIófokon elhajtottak h ugyan ez semmiség. Hazahoztam Szegedre, ismeretséggel bejutottunk az általunk megbízhatónak vélt dokihoz, ahol közölték h a szaruhártyájának az egyik része sérült, visszahajlott és begyűrődött majdnem a lencséhez ami miatt fáj neki.
Szóval egészségügy RLZ.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58155) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Úristen!!4négy, hát mi lesz itt. Hát nyáron nyár lesz. Úristen... [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58156) tope válasza BlacKSouL (#58155) üzenetére


tope
addikt

Mindmeghalunk

Csak eső is legyen néha mellette, mert sűrűn kell locsolni ha nem

(#58157) concret_hp válasza BlacKSouL (#58155) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem azért elég lenne a mostani szint, 30 közeli napi csúcsokkal...

tárnok-érd-diósd-törökbálint-budaörs-nagytétényből van valami ami nem ajánlott lakhatási szempontból?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#58158) ToBeY válasza BlacKSouL (#58155) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Végre egy kis jó idő, már kellett ez!

(#58159) fokukac válasza ToBeY (#58158) üzenetére


fokukac
nagyúr

feltételezem, Te sem öltöny - nyakkendő - hosszú nadrág - zárt makkoscipő kombinációban töltöd a napjaidat, hogy ennek örülsz?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58160) EQMontoya válasza BlacKSouL (#58155) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a probléma, hogy ez az idő Magyarországon sokkal elviselhetetlenebb, mint Szardinián volt pl., mert nálunk a hőhullám azt jelenti, hogy idejön a forró levegő, és megáll. De szó szerint, ilyenkor Budapest két hetes összesített légmozgása nem kel versenyre egy tál csülkös bab utóhatásaival, szóval teljesen átszellőztethetetlenek a lakások, mindenhol beáll a forróság, aztán toljuk a klímát ezerrel, kvázi éjjel-nappal.
Tényleg remek.

Semmi gond nincs önmagában a meleggel, de ez a párás szélcsenddel kombinálva sokkal szarabb, mint amilyennek látszik.

Same rules apply!

(#58161) fokukac válasza EQMontoya (#58160) üzenetére


fokukac
nagyúr

költözz ki mucsára, ott sokkal elviselhetőbb. :)
De tényleg, mindig 3-4 fokkal hidegebb van esténként, mint bent a városban. Lehűl éjjel a levegő, át lehet szellőztetni a lakást, majd reggel bezárva az ablakot bent marad a hűvös - már ha jó a szigetelés.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58162) ToBeY válasza fokukac (#58159) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem,de akkor se lenne bajom,ha abban kéne melóznom. :N 30c+ érzem jól magam.

(#58163) EQMontoya válasza fokukac (#58161) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az irodában van klíma, a kocsiban van klíma és a lakásban is van klíma, szóval köszönöm, megvagyok. Az már más kérdés, hogy a főváros lakosságának igen nagy része szív ezzel, szóval ettől még ennek nem örülök.
Meg persze kizárja azt, hogy délben kimenjünk kajálni, stb.

Tobey: próbálj meg aludni 32 fokban egy lakásban, és meg fog változni a véleményed. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#58164) BlacKSouL válasza EQMontoya (#58160) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az tény, hogy az óriásvárosok betondzsungelében szarabb a meleg, mint a tengerparton, de hát ugye tél után jön a nyár. Vagy legalábbis reméljük, mert mégiscsak úgy illene.
Az, hogy tolni kell a légkondit, annyira nem hat meg, mert télen meg tolni kellett a fűtést. Errefelé úgy novembertől májusig. Jó, van aki szereti a hideget, szeret vastagan öltözni, rászánni plusz 5 percet az életéből hogy felöltözzön, meg ugyanannyit, hogy levetkőzzön, de én azt a részét nem annyira kedvelem. Többek közt.
Amúgy egyáltalán nincs magas páratartalom, jó ha valami 40 % körüli, ami ahhoz képest ami tavasszal meg ősszel szokott lenni, hogy felhőszakadás után 75-85%, pedig csak 23-24 fok, de szemgolyód is izzad, szeintem jobb. Legalábbis nekem a száraz 35 fok kellemesebb, mint a trópusi 25.
Egyébként meg tényleg különbözőek vagyunk, én speciel jó emlékeket tudok társítani a meleghez, ezért még akkor is jól érzem magam, ha 35 fokban szélcsendben a napon kell izzadni, de én sem azért, mert izzadni jó. Csak a téli fázást nem szeretem, nincs jó emlékem, a nyári izzadással meg van. Pedig igen, én is próbáltam már aludni 32 fokban Pesten, úgy, hogy lezuhanyoztam, befeküdtem vizesen, és egy ventilátor fújt körbe a szobán. És akkor én is kívántam furákat, de így utólag simán adnék 20 téli napot 1 olyan nyáriért. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58165) ToBeY válasza EQMontoya (#58163) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Általában szokott sikerülni,idén egyszer aludtam csak bukóra tett ablaknál (nem nyitott olyan meleg nincs)

(#58166) fokukac válasza ToBeY (#58165) üzenetére


fokukac
nagyúr

Csak egyszer?
Én már minimum 30-szor, de lehet, hogy még többször is...
Te tényleg máshogy működsz, asszem :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58167) EQMontoya válasza ToBeY (#58165) üzenetére


EQMontoya
veterán

Erről is mesélhetnél, mert valamit szarul csinálok ezek szerint.
Egyrészt ha kinyitom az ablakot, az pont olyan, mint ha zárva lenne, mert igazán meleg időben a levegő nem mozog. Illetve mégsem, mert van egy fontos különbség: bejön rajta a bogár. Tehát - későn fekvő ember lévén - mondjuk mindjárt hajnal 1-kor (mikor villant oltok) el is tudnék kezdeni szellőztetni.

Same rules apply!

(#58168) ToBeY válasza EQMontoya (#58167) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azért éjszakára leűl még kegyetlenül az idő,és csak a hideg jön be /igen 15-16C éjszaka nekem hideg. :U

@:valószínű szar a keringésem és ezért fázom.
Anyum sütött a múlt héten, és kinyitott sütő mellé ültem le mert fáztam, mindenki menekült a konyhából :DDD

(#58169) EQMontoya válasza ToBeY (#58168) üzenetére


EQMontoya
veterán

15-16 fok?
Hol élsz, bro?
Csütörtökre 20 fokos minimumot mondanat BP-re, és még nincs is annyira komoly kánikula.
Igazán meleg napokon 23+ az éjjeli minimum.

Same rules apply!

(#58170) fokukac válasza EQMontoya (#58167) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ha olyan lakásban élsz, aminek több oldala van, és átszellőztethető, az azért csodákra képes, még akkor is, ha amúgy nincs szél. És ez még a 10-i panellakásban is így volt, mert két frontja volt.
A mostani lakásom meg olyan, hogy igazából négy oldalról is vannak ablakok, szóval még könnyebben szellőztethető.

@Tobey: Mi lesz veled öreg korodra??? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58171) EQMontoya válasza fokukac (#58170) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is ezt hittem. A nyitott erkélyajtóban állva ki lehet látni a lakás másik oldalán lévő konyhaablakon. Fabatkát sem ér.
Valszeg magasabban érne, de 1. emelet.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#58172) e=mc² válasza EQMontoya (#58171) üzenetére


e=mc²
őstag

4. emeleten sem ert nalam semmit (videken) ha nem mozog a levego.

Ambulimax Provider

(#58173) ToBeY válasza EQMontoya (#58169) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Óbudán :DDD Reggel 16C mutatott ma a telóm amikor indultam
Igen csütörtökön 20C lesz,de holnap hajnalban pl csak 14C :)

@: Kéne keresni valami déli országot, ahol mindig jó az időjárás.

[ Szerkesztve ]

(#58174) bitpork válasza EQMontoya (#58171) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Örülj h legalább a lehetősége megvan a kereszthuzatnak. Nekünk minden egy oldalon van, zárószinten :(((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58175) bobsys


bobsys
addikt

OFF TOPIC 44 - Oregasszonyok

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#58176) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Keresek egy képet, vagyis ilyen okosságot. Kb. "kétféle női reakció létezik" címmel, és a jégvarázs szereplői vannak benne. Nemtom ez mond-e valakinek valamit, de hetek óta nem találom, pedig olyan nincs hogy nincs.

Izé, na, ez a kép, csak más volt a felirat, és ... másra vonatkozott :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58177) fokukac válasza bitpork (#58174) üzenetére


fokukac
nagyúr

nyugi, majd a Lézerjános elbontja a szintedet, és ad neked családi házat helyette :)
eggyel lejjebb pedig biztos nem lesz meleg :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58178) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#58176) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Angolul meglett, félsiker.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58179) gaborbol válasza bobsys (#58175) üzenetére


gaborbol
őstag

Pontosan. :)

Bezzeg az en deck projectem! Megneztem 698 videot, hogy hogy kell kereszt gerendat kesziteni :Y
Mert azt kesziteni kell, ket felbol inkabb mint keszen venni a kivant meretet. Olcsobb, konnyebb a ket fel kulon, egyszerubb mozgatni, tisztabb szarazabb erzes...

Szoval ne vegyel 4X8-as gerendat, mert sokkal olcsobb, ha veszel ketto darab 2X8-ast es azt 16 incsenkent 4 darab 3 incses szoggel osszeszogelned MINDKET OLDALROL!

B +. Az 5 meteres gerendaba qrva sok szog kellett, es ugye ket oldalrol. Osszeszogeltem, mondom este azert megnezem mennyit sporoltam, mert hat nem veletlen igy csinalja mindenki.

2X8X16-os gerenda $18abbol kell ugye ketto. = $36 es kell bele 100+ galvanizalt szog $5-7?
Nem keves ido osszeszogelni oket, raadasul a szelesseguk es a magassaguk sem tokeletes ezert itt-ott kilog ez az, lehetetlen pontosan sikban osszeilleszteni oket.

4X8X16-os gerenda meg $50 es az meretes es nem kell vele csinalni semmit :W

Az igazai ferfi ugye... internet explorer, meg sistering beams. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58180) lenox válasza gaborbol (#58179) üzenetére


lenox
veterán

Es miert nem eloszor neztel arat, es dontotted el, hogy kell-e neked szopni vele?

(#58181) bitpork válasza fokukac (#58177) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tégla a ház és még fiatalkorú 4 emelettel ;)

(#58179) gaborbol : na te férfiállat, gyöheCC segítni édesapámnak aki mindjárt 70 de még tetőszerkezeteket ácsol, meg 5-7 méteres gerendákat emelget :D Van amikor én a 100kg-mal másnap nem bírok mozogni, az öreg meg b@sztat h haszontalan semmirekellő vagyok :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58182) Spet válasza BlacKSouL (#58176) üzenetére


Spet
addikt

Ahham, másra ;] :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#58183) gaborbol válasza lenox (#58180) üzenetére


gaborbol
őstag

Hittem az acsoknak :) Ok ebbol elnek, nekik lehet megeri sporolni az anyagon, nalam csak 3 ilyen gerenda van egyszer az eletbe, naluk meg x, minden nap.

Keptelenseg mindennek ennyire utana jarni. A foldmunkat is en csinaltam, a betonozast( beton-labazatat) is, most az acsolast is, meg majd deck burkolatat is.

Bitpork: Hat igen, el vagyok en is puhulva, az IT mellett nem eroltettem meg magam mostanaban. Ha 5 napot tolnek az edzoterembe rendszeresen meg nyomnam a felmaratonokat mint masfel eve, az valamennyit segitene, de nem annyira sokat. Olyan mozdulat meg olyan izomcsoportok, hogy ha nem csinalod rendszeresen, akkor nem birod annyira.

(#58184) bitpork válasza gaborbol (#58183) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na ja. Segítettem az öregnek egy , azaz 1 darab rugót berakni az ágyneműtartó tetejébe. Minden zsírommal nekifeszültem, és amikor az öreg elengedte a rugó végét h be tudja akasztani a csavarra, az a kis 20 centis szar arrébb tolt a szőnyegen ahogy voltam.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58185) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ki mikor evett utoljára magyarországi mekdonáCba kumpit? Francsétuggya mikor vásároltam ott, de ma későn értünk haza, gondoltuk a pulled pork mellé ponjólösz kis hasábkrunyesz. Erre kaptunk 3 acskó vastagabb fogpiszkálót :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58186) EQMontoya válasza bitpork (#58185) üzenetére


EQMontoya
veterán

Elég rég, de szerintem sose vót jó. :)

Same rules apply!

(#58187) Spet válasza bitpork (#58185) üzenetére


Spet
addikt

Kb 2 hete. Szikkadt volt, vagy lehet kétszer melegített.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#58188) BlacKSouL válasza bitpork (#58185) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mekiskrumpli. Igazából sose jó, de mégis van egy "bája". Az tény, hogy a meredt krumplival csinálhatsz bármit, az már nem ugyanaz, mint frissen. Illetve boltba sose kapsz ugyanolyat fagyasztva, ezért egyedi. A boltiak közt is van jobb, meg rosszabb, van amelyiket ha nem sütöd forgácskeménységűre, akkor semmitől való, de úgy is, van amelyiket meg hiába sütöd sötétbarnára, akkor is fonnyadt marad. Mindazonáltal az otthon földből kiásott krumplit hiába is süti az ember, az biztos nem lesz olyan állagú, mint amikezek az elősütött, kezelt, mittudomén krumplik. Cserébe krumpliízűek. Illetve kétféle (alapvetően kétféle) krumpli van, amelyik alkalmas sütésre, és amelyik nem. Előbbinek megsül a belseje, utóbbinak megfő. A mekis szerintem valami hibrid, hogy kívül alapvetően sül, de a belseje mégis olyan, mintha megfőtt volna.
Namost kb. 2 hónapja ettem utoljára mekiskrumplit, az kifejezetten friss volt, állaga is megfelelő (mekis viszonylatban), és nem volt baja. A vastagságát meg tudtommal szabványosították, tehát a bótinál vékonyabb, de szerintem nem változott egy ideje. Viszont nagyon hamar össze tud esni, és már 10 perc után is ... szar. Ha meg kihűl, onnantól már kuka. Ezért krumplit sose viszek haza. A bigmekk az más, azt meg tudom mikrózni, bár szintén nem ugyanolyan, de nem hal meg, mint a krumpli.
Szerintem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58189) bitpork válasza BlacKSouL (#58188) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mi sütőben rámelegítettünk és teljesen jó ropis maradt. Csak szokás szerint elsózták mint az állat :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58190) fokukac válasza EQMontoya (#58163) üzenetére


fokukac
nagyúr

tegnap este moziban voltunk az Alléban. Fél 12 körül indultunk hazafele; a Belvárosban 24 fokot írt a kocsi, Mátyásföldön már csak 19 fok volt. Ennyit számít.
Szerintem ez tökkirály, lehet szellőztetni. Kicsit kevesebb a beton errefelé, sőt, igazából néha olyan, mintha egy erdő mellett laknék, annyi fa van...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58191) tope


tope
addikt

Szolnok 100km-es (kb legyen Pesttől nyugatra, Egertől délre, Debrecentől keletre, és Gyulától északra) vonzáskörzetében milyen napos programot tudnátok ajánlani jövő hétre ?

PL: Ilyesmire gondolok, milyen lehetőségek vannak, ami egész napra kitart

[ Szerkesztve ]

(#58192) fokukac válasza tope (#58191) üzenetére


fokukac
nagyúr

Pesttől nyugatra = Dunántúl
Debrecentől keletre = Románia

Ui. Most amúgy elég napos mindenhol... már ha szereted :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58193) Spet válasza tope (#58191) üzenetére


Spet
addikt

Szóval Pesttól keletre és Debrecentől nyugara :DDD

Hortobágyi nemzeti parkban biztos vannak programok. (vagy ha nagyon nyugger lennék Hajdúszoboszlón áztatnám magam egész nap)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#58194) tope válasza tope (#58191) üzenetére


tope
addikt

Hát persze hogy elírtam, szóval Pesttől keletre, Debrecentől nyugatra :D

fő@: Estére meg sötét programot :P (és ha felhős lesz az idő, akkor meg bukom az egész programot)

UI: Mindmeghalunk

[ Szerkesztve ]

(#58195) tildy válasza BlacKSouL (#58155) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt is az van. Katasztrofa. A deli szigeten jobban elviseltem :D:D:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#58196) kraftxld válasza tope (#58194) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tiszafüred + Tisza tó?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58197) fokukac válasza tildy (#58195) üzenetére


fokukac
nagyúr

menj az északira. Izland mindig vár :P

Sőt, onnan már Grönland is csak egy köpés :)
Ott jó idő van.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58198) parandroid válasza fokukac (#58197) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most jöttem meg egy 10 km-es körről. A futós óra riportja szerint ragyogó napsütés, és 33 fok volt. Sokat nem hiszem, hogy tévedett. A hideg vizes zuhanyt, és az előre behűtött bitburgert mindenesetre nem éreztem túlzásnak utána. Kemény hetünk lesz, a következő 3 napra végig 33-34 fokot mond, szóval végre megjött a nyár itt is.

Ja, annyi könnyítést asszem azért adok magamnak, hogy nem megyek ki a Majna-partra a tűző napra, inkább erdőben futkosok...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#58199) NoLF


NoLF
addikt

Holgyek es urak, tisztelt eskudtszek!

Eq monti, fokukac, es minden mozgaskepes budapest konyeki ph-egyen, ali csutortok este raer Budapest kozpontjaban egy kicsit - van-e kedvunknosszeroffenni par korso asvanyviz erejeig?

Bnom itt lesz, napkozben varosnezunk, de szeritem estere nekem mar elfer egy par ertelmes szo is a kornyezetemben :D

Remelem valaki raer, akar csak 20 percre is. Angol/olasz tudasod hozd magaddal, mert baratnom nem beszeli ezt az ekes nyelvet.

Amennyiben senki nem er ra, javaslatokat varnek kiulos panoramas helyekre a varoskozpontban :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#58200) fokukac válasza NoLF (#58199) üzenetére


fokukac
nagyúr

én jövök, szívesen :)

Csak annyit kérek, hogy ne kézműves sörözőbe menjünk, mert úgy érzem, túlságosan összefonódik a veled való találkozás élménye az emésztésemmel: ahányszor látlak, annyiszor f*sok másnap... :DDD

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.