Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek Archívum XI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30251) #56474624 válasza Integra (#30250) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nincsenek tények, csak interpretációk. ;]

De mégha tények is lennének, legyenek azok. Nade mennyi? Levonhatunk következtetést x, meg 2x információból is. Lehet a 2x információ megerősíti az addigiakat, de az is lehet, hogy teljesen mást fogunk leszűrni belőle. Én ezt a nézetet vallom. :)

Amúgy valóban beleszőni azt, hogy az ember a halál után továbbél, nyilván hit, és romantikus gondolat, de nem látom rosszabbnak, mint a tudományban bízni vakon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30252) Integra válasza #56474624 (#30251) üzenetére


Integra
titán

csupa feltételezés, amiket meg írtam, azok egyszerű tények. :U
orbano is jól írta, van aki magába néz, és van aki nem, mert fél attól, hogy mit lát.
nagyon sok ebben a világban a tabu, az önámítás, pláne kapcsolatok és szex terén.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30253) Ijk válasza orbano (#30247) üzenetére


Ijk
nagyúr

Elmondom miért ilyen "elcseszett" a társadalom. Azért kell a párkapcsolatban tudni megbeszélni, mert valószínűleg vele éled le az életed. Legalábbis, ha nem tudsz vele mindent megbeszélni, akkor az sem derül ki, hogy tudsz-e vele élni. Kell a párkapcsolat, hogy legyenek utódok, és azért kell lehetőleg együtt élni, hogy minél jobb körülmények legyenek a kölköknek. Ha nem lenne gyerek, akkor ki tartana el idős korodban? Ha nem lenne gyerek akkor kihalnánk.
És attól, hogy a pároddal meg tudod beszélni a problémákat, nem zárja ki, hogy a barátoddal is megbeszéld.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30254) orbano válasza Integra (#30249) üzenetére


orbano
félisten

én csináltam ilyet annak idején, és borzalmas zsibbasztó érzés, mint ha kiherélnének. sohatöbbet :(((

A vér nem válik VAZZE!™

(#30255) orbano válasza Ijk (#30253) üzenetére


orbano
félisten

én nem mondtam hogy nem kell párkapcsolat, csak pont ez a "mindent vele megbeszélni" dolog nem kell. basszus pont hogy mindenkivel kéne tudni megbeszélni. veletek itt a fórumon egy kicsit, a barátommal kicsit, a masszőrömmel, a kínaibüféssel, édesanyámmal. mindenkivel egy kicsit, de bensőségesen és őszintén, segítve a másikat. hiába hangzik közhelyesen és nyálasan, nagyon így kéne működni, nagyon érzik a hiányát az emberek, csak nem tudják, hogy ez hiányzik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#30256) Ijk


Ijk
nagyúr

A lelki egyensúlyban nem hiszek. Mindig változnak az élethelyzetek, és mindig adódnak a problémák is. A sok problémából pedig eljut néhány a lelkünk mélyére is. Ez egy megújuló folyamat. Én baromi nagy luxusnak tartom a saját lelki békénk keresgélését.
Mielőtt párkapcsolatba kerültem mindig voltak lelki problémáim. A párkapcsolattal az addigi problémák megszűntek, megváltoztak, mert jöttek a helyükre újabbak. Felesleges a lelki békét keresni, mert az csak egy primitív ember számára, egy izolált környezetben tudna esetleg kialakulni, de szerintem még akkor sem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30257) Ijk válasza orbano (#30255) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mert azt hiszed, hogy aki "harmonikus" párkapcsolatban él, az nem beszél meg másokkal problémákat? Nem a fenét, a barátokról lehet panaszkodni az asszonynak, az asszonyról a barátoknak, szülőknek, stb. Mindenki ezt csinálja:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30258) Integra válasza orbano (#30254) üzenetére


Integra
titán

a büdös életben nem voltam hajlandó kitenni magam ekkora szopatásnak..
tesóm csinálja ezt, minden nap mondja magának, hogy de tulajdonképpen nem is olyan rossz, meg meg meg... pffffffffff
hány évet dob el, amikor élhetne, örülhetne.. ő tudja, ő élete.
csak nekem meg felbassza az agyam, hogy látom, hogy mi mindent érhetne el, de mégsem, mert.. fákk:(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30259) Ijk válasza Integra (#30258) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha a kapcsolat már több nyűggel jár, mint boldogsággal, akkor hagyni kell az egészet a fenébe, szakítani. Problémák mindenhol vannak, fájdalom és szenvedés nélkül nincs boldogság, csak van egy egyensúly aminek nem szabad nagyon elbillennie.
De van annyira minden ember önző, hogy ha valamivel csak szív, azt hagyja a fenébe.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30260) orbano válasza Ijk (#30256) üzenetére


orbano
félisten

" A sok problémából pedig eljut néhány a lelkünk mélyére is"

Pont ezért találom jó hasonlatnak a lelkünkre a tengert. A problémák csak a felszínt borzolják fel, a java része nyugodt és csendes. Csak sosem nézünk le oda, a felszínt vizsgáljuk. Sokkal sekélyesebbnek hisszük magunkat, mint amilyenek vagyunk...

A vér nem válik VAZZE!™

(#30261) zoltanz válasza Integra (#30250) üzenetére


zoltanz
nagyúr

bevallom én már elszívtam, felszívtam, megettem meg megittam elég sok természetes és nem természetes dolgot az életem során

Mit értesz szintetikus és természetes alatt, amit a természet alkotott az a természetes vagy ami van az emberi szervezetben is csak kis mennyiségben? :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#30262) hejesírásó válasza Ijk (#30253) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ezt anyian mondják h majd a gyerek eltart ha öreg leszel. nem vágom. miért? azt nem a magánnyugdíjadnak kéne csinálnia? ;]

(#30263) Ijk válasza orbano (#30260) üzenetére


Ijk
nagyúr

"szerintem pont azért magyarázzák bele a hülyeségeket, mert élnek az emberek belátni, hogy igenis állatok, csak ráhúztunk egy mézesmázas "civilizált" társadalmat."

"Sokkal sekélyesebbnek hisszük magunkat, mint amilyenek vagyunk..."
Szerintem az állatok eléggé sekélyesek:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30264) Ijk válasza hejesírásó (#30262) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ja, csak valakinek valami értéket is kellene termelnie a pénz mellé, például a kenyeret amit megeszel. Mondjuk manapság Sanyinak is 9 ember számolja ki az adóját, Sanyitól meg átveszik az almát 12ft-ért.
Amúgy értem a tréfát.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30265) Leeza válasza hejesírásó (#30262) üzenetére


Leeza
tag

Azt felejtsd el.

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#30266) hejesírásó válasza Leeza (#30265) üzenetére


hejesírásó
senior tag

OOOOFFFFF:
a gyerekinknek sokkal több nyűge baja lesz fiatal korában mint a mostani fiataloknak.
a "gyerekeinkmajdeltartanakminketöregkorunkban" akkor lenne igaz ha Ők már jó módban élhetnek majd. rúgjatok belém, jó ha az unokáink jobban élnek majd.

egyébként meg úgy vagyok vele, hogy mindenki gondoskodjon a saját maga öregkoráról.
én ezt tanultam a kiccsaládban anno ---
a mamám magára vigyáz, mert van esze és mert anyuméknak jobb baja is van mint h róla gondoskodjanak
anyum vigyáz magára mert nekem jobb bajom is van mint h gondoskodjak róla
nem várom el h a gyerekem gondoskodjon majd rólam, mert tudom h ez az én dolgom lesz majd.

nekem ez a normális, de lehet megint helikopter vagyok

[ Szerkesztve ]

(#30267) Ijk válasza hejesírásó (#30266) üzenetére


Ijk
nagyúr

Itt az anyagiakról beszélek. Szerinted hogy kevés gyerek születik, kinek az adójából kapod majd a nyugdíjadat a 76 éves korhatár után?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30268) hejesírásó válasza Ijk (#30267) üzenetére


hejesírásó
senior tag

hát államit azt nem sokat fogok kapni, de nem is írtam ilyet, a korábbi hsz-ben magánnyugira mondtam amit mondtam. :U @ 30262

[ Szerkesztve ]

(#30269) #56474624 válasza Integra (#30252) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyszerű tények? Nem. Tényekből, mérési eredményekből kikövetkeztetett dolgok, nem többek. Ugyanúgy hit. Abból következtet, amit tudunk. Amit nem tudunk még, nem érzékelünk, nem látunk, azt meg nem tudja hova rakni. Igazából nem is akarja, lényeg, hogy legyen valami magyarázat a dologra. Mi ez, ha nem hit? ;]

(#30270) Ijk válasza hejesírásó (#30268) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ki garantálja neked, hogy a magánnyugdíjpénztárad 40 év múlva fizetni fog/tud?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30271) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok, azt mondták, ti jártasabbak vagytok ebben, ezért itt is felteszem a kérdést:

Ötleteket várnék:

- ajándék,
- ma estére,
- ~3000 Ft nagyságrendben,
- egyetemi újság szerkesztőségének fő-korrektorának, aki
- lány.
(A topic címe miatt megjegyezném: nem vagyok belé szerelmes vagy ilyesmi, szerkesztőségi összeröffenéről van szó, és őt húztam a kalapból...)

Valami szellemes dolog - ?
Valami jó könyv - ?
Vaaagy, pl az itt közreadott pdf-et hol lehetne kinyomtattatni öntapisan: design-police

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#30272) tildy válasza Integra (#30258) üzenetére


tildy
nagyúr

Ismerős, ismerős. Fog még ő koppanni ....
csak Csernust tudom idézni:
. Aki tudja, hogy mit kellene tennie, de valamiért mégsem teszi, az tudatosan köpi szembe magát. Ennél jobban pedig nem alázhatja meg magát senki. Önmaga előtt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30273) Leeza válasza Ijk (#30270) üzenetére


Leeza
tag

Ennyi...

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#30274) fordfairlane válasza hejesírásó (#30268) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha kevés lesz a kereső, a magánnyugdíjad sem fog semmit sem érni. Mondjuk ez közgazdasági téma, nem nőügyi.

x gon' give it to ya

(#30275) Lirion válasza #56474624 (#29956) üzenetére


Lirion
addikt

Ne terelj és ne forgasd ki a szavakat.
Szexről volt szó, nem szeretkezésről, de ez csak játék a szavakkal, mindketten tudjuk, hogy a szexhez nem kell semmiféle lelki kötődés, mint ahogy azt is tudjuk, hogy a lelki kötődés megléte sem vezet szexhez.
A magam részéről egyébként azt tekintem kezdetnek, amikor mindkét fél felhagy a párkereséssel és csak egymásra fokuszálnak.

(#30276) orbano válasza Lirion (#30275) üzenetére


orbano
félisten

yopp

A vér nem válik VAZZE!™

(#30277) Lirion válasza Wyll (#30271) üzenetére


Lirion
addikt

Vegyél egy gyertyás párologtatót vmi jó illóaolajjal. Ilyen fengsuis izé boltban biztos találsz. Bár lehet, már elkéstem a tippel.

(#30278) Ijk válasza Wyll (#30271) üzenetére


Ijk
nagyúr

Vegyél egy palack minőségi száraz vörösbort. Azok olyan ajándékok amelyek nem lesznek továbbajándékozva. Ha meg nem szereti, akkor meg is érdemli;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30279) tildy válasza Ijk (#30278) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem-e?

Száraz is, bor is :( Mondjuk nem nekem lesz.
Kivételesen megint egyetértek Lirionnal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30280) Ijk válasza tildy (#30279) üzenetére


Ijk
nagyúr

A legjobb a világon. Nálam a bor az csakis száraz lehet, a többi pancs. Najó vannak kivételek:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30281) Rica válasza Ijk (#30278) üzenetére


Rica
senior tag

Korábbról: egyetértek azzal, hogy mindent meg kell beszélni, ha olyan párod van, aki alkalmas erre őszintén és tabuk nélkül. Nálunk így ült le a kapcsolatunk. Csak húztunk szótlanul egymás mellett, de egy csomó fontos dolgot nem beszéltünk meg (még magunkkal sem).
Gyerek vállalás: nekem 3 van, és erre tettem fel az életemet, mégis azt mondom, hogy ma Magyarországon becsületes, munkából élő ember hülye, ha gyereket vállal.
Ajándék száraz vörös bor: nem adjuk tovább, el szoktuk főzni, sztem is gyenge ötlet.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#30282) #56474624 válasza Lirion (#30275) üzenetére


#56474624
törölt tag

A terelés nem az én asztalom, ahogy látom. ;]
Szexről volt szó, de már akkor is a szeretkezés értelmében, legalábbis részemről, ha igaz szerelemről beszélünk.
De akkor most tisztázzuk. A szeretkezés nélküli szerelmet nem tartom barátságnak. Azon egyszerű oknál fogva nem, mert hogy szex nincs, annak több oka is lehet (pl. vallás, különböző elvek). Attól még a vágy ott lehet. És ez a lényeg, a vágy a testi egyesülésre, hogy megérintsem a másikat (ilyet én barátságnál nem tapasztalok). Ezért nem a szeretkezés a kezdete, az csak egy következmény.
Amúgy kezdet kijelölésnek az nem rossz, amit írtál, bár én már ezer éve nem vagyok a tudatos párkeresés híve, hogy most ebben a fázisban vagyok, holnaptól meg abban.
Ami jön, az jön. Ha valaki képes félresöpörni a nemrég kialakult kapcsolatomat, miért állnék neki ellen? Onnantól már önámítás lenne. Nyitottnak kell lenni mindig.

(#30283) Ijk válasza Rica (#30281) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Gyerek vállalás: nekem 3 van, és erre tettem fel az életemet, mégis azt mondom, hogy ma Magyarországon becsületes, munkából élő ember hülye, ha gyereket vállal."
Sajnos ez teljesen igaz.:( Mondjuk kellően jó állással egy élhető vidéki városban szerintem vállalható.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30284) Ijk válasza #56474624 (#30282) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem ha mindkét fél szerelmes, és valóban vágynak egymásra, akkor nincs az a vallás, vagy elvek, amelyek gátat szabnának a szenvedélynek:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30285) #56474624 válasza Ijk (#30284) üzenetére


#56474624
törölt tag

De a vágy akkor is meg kell előzze a tettet. Nem a szeretkezéstől emelkedik az a kapcsolat szerelemmé. Megcsalás esetén az számít, persze, de a szememben például már az ilyen jellegű erős vágyakozás is a megcsalás kategória. Mondjuk nem mindig egyszerű megkülönböztetni a szimpla demegb...ám érzést attól, mikor valakivel ténylegesen gyengéd szeretkezésre volna igény, de nem is lehetetlen azért. :)

(#30286) Ijk válasza #56474624 (#30285) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát szerelem nélkül nem szeretkezésről beszélünk, hanem szexről, szimpla d*gásról:)
Nyilvánvaló a sorrend, csak az önmegtartóztatásban nem hiszek. Ha két fél szerelmes egymásba, miért kellene testileg egymást megtagadnia.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30287) #56474624 válasza Ijk (#30286) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mondjuk azért, mert egy rosszul működő kapcsolatban van egyik vagy mindkettő, és ámítják önmagukat. Az is előfordulhat, hogy elkerülnek egymás mellől, és a vágy csak vágy marad, majd felemészti az idő. Bármi megeshet. :)

(#30288) Ijk válasza #56474624 (#30287) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem értem mire gondolsz. Attól, hogy nincs szex, a problémák ugyanúgy megvannak, csak még előbb kiütköznek. A szex az egyik legjobb feszültségoldó, párterápia. El sem tudnám képzelni, hogy összejövök valakivel, egymásba szeretünk, és akkor várjunk két évet, amíg meg nem házasodunk. Én max pár hónapot vagyok hajlandó várni, amíg elmélyül a szerelem, és megismerjük egymást. Ugyanakkor egy hét után sem vállalnám be valószínűleg, bár ez már a nők feladata:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30289) #56474624 válasza Ijk (#30288) üzenetére


#56474624
törölt tag

Talán félreérthető voltam. Két ember van, akik külön-külön vannak kapcsolatban valaki mással. :)

(#30290) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Beszélgetünk ma.Időt kért,mégpedig azért mert nem biztos a dolgában,állítása szerint elgörcsöli az egészet.Ami miatt elkezdet menekülni.Csalódott saját magában,h ennyire elkezdett menekülni.Mondta,h ugyan úgy szeret és hiányzok neki.Csak nem tudja mitévő legyen.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#30291) tibi666 válasza IreN!CuS (#30290) üzenetére


tibi666
senior tag

üres duma, fellengzős szavak.

(#30292) #56474624 válasza IreN!CuS (#30290) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát ha ugyanúgy szeretne, mint mondjuk 1 hónapja (amikor még feltételezem, jól mentek a dolgok köztetek) és ebben biztos is lenne, akkor szerintem nem lenne kérdés a dolog. Egyszerűen elbizonytalanodott. Ha nem ábrándultál ki belőle, mint nőből, akkor úgysincs más lehetőséged, mint időt adni neki, aztán majd az idő szépen eldönti, hogy mindez csak vergődés, vagy nem az.

(#30293) Integra válasza IreN!CuS (#30290) üzenetére


Integra
titán

mindjárt behányok..
menj azt csajozz egyet, élvezd az életet. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30294) tildy válasza #56474624 (#30287) üzenetére


tildy
nagyúr

A távolság érthető, bár leküzdhető.
Ha meg rosszul működő kapcsolatban van, akkor lépjen ki, és utána bonyolódjon komolyabb dolgokba,....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30295) Kokkantas válasza Ijk (#30267) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

76? hamarabb meghal az embör, minthogy elérje a 76ot

(#30296) IreN!CuS válasza tibi666 (#30291) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ismerem őt,ezek nem üres szavak nála.

Ba cy lus:mondtam neki amit kellett,csak azért kérdéses h meddig "húzza".

Integra:már megvolt,persze csak finoman.Legyen valami menekülő út ha úgy alakul a dolog:D

jó8 :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#30297) Kokkantas válasza IreN!CuS (#30296) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Igazság szerint akármit mondanak neked az feleslesges. Át kell élned ilyet is az életben, kell a tapasztalat. Pár év múlva majd úgy fogsz visszagondolni a mostani helyzetre, hogy fogni fogod a fejed közben, és rájössz arra hüle voltál.

(#30298) #56474624 válasza IreN!CuS (#30296) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mondjuk én a helyedben azon is elgondolkodnék, hogyha közben töksimán becsajozol, és menekülő utat "építesz", akkor van-e értelme egyáltalán bármin is gondolkodni. De most tényleg. Mert akkor ez csak olyan félkomoly kapcsolatnak tűnik nekem. :)

(#30299) orbano válasza IreN!CuS (#30290) üzenetére


orbano
félisten

szolídan tennék egy kis köpetet Integra kupaca mellé. Te megeszed ezt a szart? Én nem tenném... :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#30300) #56474624 válasza Kokkantas (#30297) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nade erre mondják, hogy okos ember más kárán tanul... :D Nem olyan egyszerű mégsem, főleg ha az ember hogyismondjam: "szerelmes"? :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek Archívum XI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.