Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek Archívum XI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26001) elmoraan (r) válasza Lirion (#26000) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

"E morális észrevételre jónak látta Jancsi úr filozófus válasszal felelni.

– Barátom, a rossz asszonyok szükségesek a világon. Mert miután vannak kicsapongó férfiak, kell, hogy legyenek kicsapongó asszonyok is, mert ha ezek nem volnának, akkor amazok a tisztességes asszonyokra és leányokra vetnék szemeiket. Csak bízza kegyelmed azt rám!"

:D

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#26002) zoltanz válasza elmoraan (r) (#26001) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A japcsi csajok, viszont nyomos érveket tudnak a férelépések elkerülésére: egyszerűen lenyiszantják a szerszámodat, ha férekefélsz. :D ;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#26003) Cs.Orsolya válasza PazsitZ (#25996) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Kifelejtettél egy bekezdést, amely arról szól, hogy jelent hozzáadott értéket az életemhez a kapcsolatom. De nem ez adja aboldogság alapjait. Ez puszta önzőség, amely abból fakad, hogy az ember valahol társas lény. De nem mindegy, hogy társaktól függő lény, vagy társakkal szabad lény...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#26004) zoltanz válasza Cs.Orsolya (#26003) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sok mindent lehet mérni inteligenciahányadost, súlyt de az érzéseket lefordítani a matematika nyelvére szerintem nem érdemes.
Mennyit nyom a latba egy társ és mennyit egyéb az életben.
Nekem elhiheted azért zölfülű nem vagyok a számokhoz, hisz annak idején első helyezést értem el egy országos matematika versenyen, igaz csak középiskolai volt nem egyetemi, de azért nem rossz. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#26005) BobChemistry


BobChemistry
őstag

ezt most a lányoktól kérdezem: szerintetek mitől jóképű egy férfi?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26006) zoltanz válasza BobChemistry (#26005) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Attól, hogy fiatal és nagy bottal jár szerintem, bocs nem hagyhattam ki. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#26007) BobChemistry válasza zoltanz (#26006) üzenetére


BobChemistry
őstag

ok, ez megvan :DDD

és még?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26008) tildy válasza BobChemistry (#26005) üzenetére


tildy
nagyúr

számomra attól, mennyire hasonlít az általam elképzelt ideálképhez.
Persze még van egyéb tényező is, pl. mosolygós szeme, és szép mosolya legyen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26009) BobChemistry válasza tildy (#26008) üzenetére


BobChemistry
őstag

na igen, valami ilyesmire gondoltam
az meg, hogy kinek tetszik a rövid/hosszú haj meg a többi külsőség, egyéni ízlés dolga gondolom

és kb. mennyire számít a külső, ha pl. a belső értékek tekintetében minden rendben van?
vagy ez is gondolom egyénfüggő, van aki a külsőségekre ad inkább

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26010) tildy válasza BobChemistry (#26009) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyénfüggő. Ha amúgy nem lenne csúnya az illető, csak épp külsőleg nem hasonlít az ideálhoz, attól függetlenül még alakulhat ki kapcsolat, sőt.

Ha választani lehet olyan között, aki totál az ideál kinézetileg, de emberileg problémák vannak vele, illetve aközött, hogy bár nem ideál külsőleg , de emberileg totál korrekt, akkor utóbbi mellett rakom(raktam) le a voksom :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26011) Goose-T


Goose-T
veterán

Ki hogy értékeli, hogy vége a nyárnak? Ilyenkor eléggé beszűkülnek az ismerkedési lehetőségek, hosszabbodnak a ruhák, csökken a randi-hajlandóság a kifogás-lehetőségek növekedésével stb. Nekem régebben a tánciskola jelentette a megoldást az ínségesebb időszakra, ti hogy oldjátok meg?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26012) whitezo88 válasza Goose-T (#26011) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ezeddig se volt túl sok ezután sem lesz :U

(#26013) Leeza válasza whitezo88 (#26012) üzenetére


Leeza
tag

Fú, de negatív vagy... :(

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#26014) Tim82 válasza whitezo88 (#26012) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jajjmár, a netes társkeresők szervereit nem fogják télvíz idejére se lekapcsolni. :P

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26015) Mawyx válasza whitezo88 (#26012) üzenetére


Mawyx
senior tag

egyetértek :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#26016) tildy válasza Goose-T (#26011) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyszerűen: Nem ismerkedem :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26017) zso73 válasza zoltanz (#25987) üzenetére


zso73
veterán

Hol vetted az anyagot ? Jókat lehet tőle képzelődni! :DD
"A nők monogámabbak, lazább kapcsolatba nem mennek bele könnyen, viszont ha kapcsolatban vannak gyakran férelépnek, általában." (Idéztem.)

Ha megkapnak mindent, akkor nem akarnak félrelépni még véletlenül sem. Aki meg ennek ellenére félrelép, az meg biztos, hogy valami komplexussal küzd, vagy valamilyen vágya nincs kielégítve, és gyáva váltani.
Persze a nőknek mindent megadni............?
" Jó, hogy három sárkányt hoztál azért, mert szeretsz. És lekaszaboltad a ellenséges hadat egyedül. Es elhoztál egy rétnyi virágot, és a csillagokat.........
DE : A sárkányoknak nem kék a szeme. A másik ellenséget kellett volna legyőzni. Nem szeretem a rózsát, és túl fényes a csillag." :))

Az ideális jóképű férfi link

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26018) zoltanz válasza zso73 (#26017) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A női férelépés általában egy bizonyos időben a legvalószínübb, peteérés elött után 1 nappal a legtermékenyebbek, a nők ez tudományos megfigyelés, nem én találom ki. Ilyenkor a hormonok hatására a nők könnyebben férelépnek és lecserélik a védelmet biztosító férfit egy veszélyes macsóra és persze teherbe is esnek általában, így vagyunk programozva. :)

Öulök neki ha tetszik az anyag, az árát ne felejtsd el majd... ;)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#26019) lorcsi válasza Leeza (#26013) üzenetére


lorcsi
veterán

csak realista

(#26020) frame>24 válasza Goose-T (#26011) üzenetére


frame>24
addikt

Viccelsz?
Nekem ilyenkor jön a' aranybánya, suli---> jön vissza a sok hallgató, munkatársak, (jó, nekem új, emberekkel teliBB munkhely is).
Sőt, én tkp. majd' minden barátnőmmel ősszel jöttem össze!
Szóval én várom, mint Paladin az Ultimate Defense-t. :DDD

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#26021) orbano válasza PazsitZ (#25996) üzenetére


orbano
félisten

a boldogság az agyad egy állapota, senkitől és semmitől nem függ. akkor következik be, ha az agyad, a lelked, a mindened elégedett a helyzetével. és ez a lehető legnagyobb mértékben relatív. ezért nincs értelme arról beszélni, hogy valaki boldoggá tesz. maximum örömet, gyönyört kozhat. a többi rajtad múlik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#26022) BobChemistry válasza tildy (#26010) üzenetére


BobChemistry
őstag

thx a választ :)

akkor még van esélyem :DDD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26023) PazsitZ válasza orbano (#26021) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát én annyit tudok, hogy legutóbbi kapcsolatom alatt, sok minden nem akart jól alakulni az életemben. De ha vele voltam, boldog tudtam lenni, holott lett volna mitől kedvtelennek elégedetlennek lennem.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#26024) Nordik válasza frame>24 (#26020) üzenetére


Nordik
őstag

Az őszi, tavaszi időkbe nekem is jobban jöttek a lányok. :D

Kicsit reménykedek is... :)

(#26025) orbano válasza PazsitZ (#26023) üzenetére


orbano
félisten

látod, ez tipikusan nem boldogság. ez csak egy öröm, ami elnyomja az életed valódi problémáit. Howard C. Cuttlernek volt erre egy jó példája: egy igen erősen depressziós (a szakkifejezést elfelejtettem) emberke ment be hozzá kezelésre, és nekiálltak egy hosszú terápiának. De pár alkalommal később a srác összejött egy csajjal, és hoppá, hirtelen "boldog" lett, és ott is hagyta a pszichológust. Aztán pár hét, vagyh ónap utána szétmentek, és lám, máris előjöttek rajta újból a depresszió tünetei. Akkor ez most boldogság volt? Az boldogság, hogy ha az életed ezer, meg ezer részletéből egy megváltozik, máris rosszul érzed magad? Boldogság az, ha a jóérzés a szívedben egyetlen egy dologtól/embertől függ? szerintem nem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#26026) PazsitZ válasza orbano (#26025) üzenetére


PazsitZ
addikt

Valahol igazad van persze, fent írtam is, hogy nem csak ez kell, hogy a boldogságot jelentse, de ha jól érzem magam akkor olyan mindegy mi miatt.
Az élet meg szinte sose tökéletes :) .

Most, pl. h egyedül vagyok én is többször vagyok rossz hangulatú, de igyekszem a céljaimra koncentrálni és megoldani a problémáimat.

A példáddal kapcsolatban pedig akkor az nem volt boldogság? Szvsz ha boldognak érezte magát akkor az volt, nem? :F

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#26027) tildy válasza PazsitZ (#26026) üzenetére


tildy
nagyúr

Az csak a boldogság illuziója volt :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26028) orbano válasza PazsitZ (#26026) üzenetére


orbano
félisten

asszem ezt hívják gyönyörnek "szaknyelven"

A vér nem válik VAZZE!™

(#26029) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

tegnap elött jött az egri lány...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#26030) whitezo88


whitezo88
nagyúr

kis idézet a Talmudból, kicsit szexista :DDD
Az asszony egy zsák, ami tele van szennyel, nyílása csupa vér, és mégis mindeki fut utána.

ez egyben egy up is :)

(#26031) Goose-T válasza tildy (#26016) üzenetére


Goose-T
veterán

Én sem ismerkedem különösebben mostanában, de nyilván azokra vonatkozik a kérdésem, akik igen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26032) Cs.Orsolya válasza zoltanz (#26004) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ennek nem sok köze van a matematikához...:U
Bár, kétségtelenül számtalan dolgot le lehet írni a matematika nyelvén. Olykor a lélektani változásokat is. De nem biztos, hogy ezen keresztül vissza tudja a másik fordítani magának a valódi jelentést. A modellezéssel pont az a baj, hogy csak a valóság egyfajta ábrázolása, de nem maga a valóság, és a tapasztalat.
Majd ha már jópár kapcsolaton túl lesztek, amelyek nagyon különfélék, akkor lehet majd erről mélyebben beszélgetni kicsit.
;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#26033) Csakénvagyok válasza Goose-T (#26011) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

szerk

[ Szerkesztve ]

(#26034) Goose-T válasza Tim82 (#26014) üzenetére


Goose-T
veterán

Na igen, és ott is lehet gyöngyszemekre akadni. Nekem sikerült. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26035) whitezo88 válasza Goose-T (#26034) üzenetére


whitezo88
nagyúr

persze, csak elenyésző az esély, ennek ellenére azért is próbálkozok. csak nagy részük ott vagy túligényes (20 évesen 22-24+, kocsival, munkával, házzal - amit megértek, csak akkor nem neten kéne keresgélnie... bár biztos talál ott is) vagy épp ellenkezőleg.

(#26036) Wolverine válasza Goose-T (#26011) üzenetére


Wolverine
félisten

Nincs mit megoldani :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#26037) proof88 válasza whitezo88 (#26035) üzenetére


proof88
addikt

mondtam, mész fősulira, majd ott

(#26038) I_Am válasza zoltanz (#25972) üzenetére


I_Am
veterán

Ez mekkoraaaaa!!!! :D:D :C:C:C:C

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#26039) vati válasza orbano (#26025) üzenetére


vati
senior tag

Cuttlernek vsz nincs igaza, ha szerinte az a pár hónap nem volt boldogság.
Boldogság az, amikor az ember úgy érzi.
Egy párkapcsolat nem az élet ezer és ezer részletéből csupán egy. Hanem az egyik legfontosabb, az élet ezer és ezer részletére kiható dolog.
A boldogság egy érzés, ami vagy van, vagy nincs. De valódi vagy hamis nem lehet.

Depresszió tünetei? Én gyorsan lecserélném azt a pszi-t aki egy boldogtalan élethelyzetre -amikor a rossz kedélyállapot akár adekvát reakció is lehet- elkezdi ráaggatni hogy depresszió. Az egy nagyon durva dolog, és sokkal kevesebb embernek van mint akikre ráfogják.

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#26040) PazsitZ válasza vati (#26039) üzenetére


PazsitZ
addikt

Legalább nem vagyok egyedül ezen véleményemmel. :U

- http://pazsitz.hu -

(#26041) tildy válasza vati (#26039) üzenetére


tildy
nagyúr

KHm. Ha egy alma kívűl fényes, és jónak néznek, belül meg rihad, az jó alma?
Ha én illuizóvilágban élek, attól az igaz még?
Hogyne lehetne valami látszatboldogság. Az, amikor nem akaroma rosszat látni, amikor rózsaszín szemüveget veszek fel. PErsze mindent Rózsaszínben látok, de attól mgéa világ nem rózsaszín.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26042) orbano válasza vati (#26039) üzenetére


orbano
félisten

nem tudom pontosan a diagnózisát, de határozottan depressziós volt. majd ha leszek otthon kikeresem neked pontosan. de pontosan felvázolta azt az élethelyzetet, amikor egy friss szerelem, és az általa okozott gyönyör átmenetileg elfeledteti az életed valós problémáit, amikkel előbb-utóbb szembesülnöd kell.
a párkapcsolat pedig miért lenne olyan kiemelkedően fontos? mert belédnevelték, hogy meg kell keresned életed párját, meg mert olyan erős (de annál felszínesebb) érzés a szerelem? mert az egész kultúránk erre a romantikus, de nem feltétlenül tökéletes elképzelésre épül? ugyanmár.

A vér nem válik VAZZE!™

(#26043) vati válasza Cs.Orsolya (#25994) üzenetére


vati
senior tag

"Azt hiszem, ha valaki belátja, min is múlik a boldogsága, és ezt nem azonosítja egy pár meglétével, a boldogtalanságát pedig annak hiányával, akkor van esélye boldognak lenni, és hatékonyan kapcsolatban lenni. De akkor már más jelentést kap a kapcsolat maga is..."

Ennek érdekelne a kifejtése.

Mi a párkapcsolat értelme, ha nem képez boldogságfaktort, és hiánya nem rontja a komfortérzetet?

Önismerettel, tréninggel fel lehet fedezni magunkban a boldogtalanság érzését előidéző folyamatokat és elérni hogy azok ne működjenek, a boldogság érzését kiváltók pedig igen. De miért baj, ha valaki társra vágyik? Az ember alapvetően szociális lény, és nem is vagyunk egyformák - van, akinek az autonómiaszükséglete nagyobb, van akinek az affiliációs...
Mi az, hogy "hatékony kapcsolat"? Tekintsünk el a nyilvánvalóan társfüggő kapcsolatoktól, ahol egyirányú vagy kölcsönös energialeszívás ellenére mind2 félnek jó a posvány egy ideig, mert meg lehet spórolni a szembenézést. Az ideális kapcsolat nyilván az, amikor mindig, mindenkor plusz energiát adnak egymásnak a felek. A kettő között folytonos az átmenet, és egy kapcsolatban lehetnek olyan időszakok is, amikor egyik fél nehéz időszakban van, és energiát kölcsönöz a párjától. Hol vonnád meg a határt a hatékony és a "nemhatékony" vagy egyenesen társfüggő kapcsolat között?
Pont az a probléma, hogy a mai 30-35 alattiaknál rohamosan terjedő trend az önzés a kapcsolatokban is. Mindenki kapni akar, senki nem akar adni, mindenki azonnal akar, nincs bizalom, nincs őszinteség, nincs empátia, aztán megy a sírás-rívás, hogy nem müxenek az emberi kapcsolatok.
Pedig a lényeg, hogy hosszú távon pluszos legyen az "energiamérleg". Ahhoz tudni kell megbízni és adni. Gondolom én...

Miért attól hatékony egy kapcsolat, hogy bebizonyítjuk: valójában nincs szükségünk rá, mert nélküle is happyk vagyunk? Ez olyan szingli ideológiának tűnik nekem.:)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#26044) Cs.Orsolya válasza vati (#26043) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Először is, azért nem értesz, mert félreolvastál valamit:
"Hatékonyan kapcsolatban lenni." Ez a cselekvés hogyan-ja, nem pedig a cselekvés eredménye révén létrejött valami (gyk. kapcsolat). Amely utóbbiról mindkét félnek megvan a saját verziója.
Azt hiszem, ez lényeges különbség... :P

Jó lenne, ha nem a sztereotípiák alapján arra reagálnátok, amit hisztek, hogy írok, hanem arra, amiről konkrétan írok... Hmm?

Ennek megfelelően két társfüggő kapcsolata akkor hatékony, ha mindkét fél megkapja a társat, amitől függhet. Nem hiszem, hogy gond lenne a társfüggőséggel, ha mindkét félnek jó így. az már más kérdés, hogy ez hova vezet...

Minden kapcsolat addig hatékony, amíg arról szól, amire a felek szerződtek, akár tudatosan, akár tudattalanul. Ahol kinövi valamelyik fél a szerződési pillanatot, onnantól a kapcsolat nem lesz hatékony számára. Ekkor változtatni szeretne. Ha sikerül a másiknak ezen a szinten is szerződnie a másikkal, akkor újra hatékony lesz a kapcsolat. Tök mindegy, mit szolgál az ki.

De ha valaki a boldogságát abban látja, hogy mennyire jók a kapcsolatai és a szerződései, akkor szerintem elég boldogtalan élete lesz. Ezt tapasztalat is mutatja.

A magam részéről nem ebben szeretném a boldogságomat definiálni. Azt hiszem, ennyi, ami erről emondható.

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#26045) vati válasza tildy (#26041) üzenetére


vati
senior tag

szerintem nem ugyanarról beszélünk...

- Az, hogy valaki boldog vagy sem, egy szubjektív érzés.

- A boldogság alapjául szolgáló tapasztalatok (melyek megint szubjektívek - ugye, a világ az, amit belelátunk) realitástartalma egy másik dolog.

Lehet valós vagy közel valós ahogyan értelemzzük amit látunk/hallunk a világból, vagy lehet teljesen téves. Szituációk vannak, ez amit egy kamerával fel lehet venni. Személyiségünktől függően kivált belőlünk érzéseket és gondolatokat, amik pattognak körbe, és vagy a negatív vagy pozitív érzések kerülnek túlsúlyba. A gondolatainkat tudjuk kontrollálni, kondicionálni - és hogy visszahassanak az érzéseinkre - de az érzéseinket nem.

Attól, hogy valami illúzió, ott és akkor lehet boldogság.
Más kérdés, hogy megkérdőjelezhető életstratégia az önhazugságokra berendezkedni mert egy idő után össze szoktak dőlni a légvárak. Vagyis nem stratégia, mert ezek a hazugságok nem tudatosak, hanem sérülések eredményei. És még boldoggá sem tesznek.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#26046) orbano válasza vati (#26043) üzenetére


orbano
félisten

"Mi a párkapcsolat értelme, ha nem képez boldogságfaktort, és hiánya nem rontja a komfortérzetet?"

rossz a kérdés. olvasd el megint az állítást:

"belátja, min is múlik a boldogsága, és ezt nem azonosítja "

ergo a boldogág akkor következik be, ha elégedett vagy azzal, ami van. a párod pozitív érzéseket nyújt, ahogy a környezeted, a barátaid, a pénzed, minden. a boldogság kulcsa az az, hogy melegészel-e ezzel. ez egy szubjektív dolog. van aki ugyanabban az életkörülményben boldog, van aki pedig nem. tehát az egész agyban dől el, csak ez ugye becsapós, mert úgy van nevelve az ember, hogy a külvilágról kapsz egy képet, hogy na vazze, ez az állapot a boldogság, ide kell eljutni, ezt kell érte tenned, stb. közben pedig ez az egész belül dől el. van is rá egy híres "közmondás", miszerint boldogok a lélekben szegények.

A vér nem válik VAZZE!™

(#26047) PazsitZ válasza Cs.Orsolya (#26044) üzenetére


PazsitZ
addikt

A magam részéről nem ebben szeretném a boldogságomat definiálni.
Én is azt írtam, hogy nem ez kell, hogy egyedül adja boldogságot.
De ha valaki mellett el tudod felejteni az esetleges gondjaidat, amik szinte mindig adódnak (kisssebb-nagyobb) az már rögtön ámítás/illúzió? :F

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#26048) Cs.Orsolya válasza Cs.Orsolya (#26044) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

S mivel arra reagáltam, amit kérdeztél és értettél, nem annak mentén, amit eredetileg írtam, még hozzáfűzném, hogy valaki akkor hatékony egy kapcsolatban, amíg abba a kapcsolatba úgy tudja beletenni magát, ahogyan jó neki, és ezen keresztül a másik is olyasmit kap, amit alapvetően elvárt volna a kapcsolatban a másik féltől. De ha ez nem történik meg, akkor valaki nagyon fusztrált lesz, és csökken a kapcsolódási hatékonyság minkét oldalon.
Ebből két dolog következik: ha nem azt adom, amitől jól érzem magamat, akkor attól frusztrált leszek, 2. ha amitől jól érzem magamat nem az, amit a másik vár tőlem, akkor ő lesz frusztrált. Ebből fakadóan a kapcsolat csupa odafigyelés, és manőverezés a szükségletek, adás képessége, és az elvárások, ill. önként és fájdalom nélküli lemondások között. Akit valamelyik fázisa nem tesz boldoggá, az inkább ne akarjon kapcsolatot. Ha valakit az tesz boldoggá, ha ezeket gyakorolhatja, akkor a kapcsolat, mint felület a boldogság gyakorlására, _az_ jelenti a többletet.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#26049) orbano válasza PazsitZ (#26047) üzenetére


orbano
félisten

adott egy x megoldandó probléma. ha egyedül vagy rossz érzést okoz, ha nem vagy egyedül, akkor nem érdekel. akkor most hogyan is definiálnád a probléma valódi komolyságát? melyik állapot az igazi? amikor a csajjal vagy és leszarod, vagy amikor egyedül és komolyanveszed? Ha a probléma komoly, akkor ha van nőd, miért nincs benned az érzés, hogy komolyan vegyed? Ez nem káros? Hisz eltereli a kapcsolat a figyelmedet a valós problémáról. Ha pedig nem komoly a probléma, akkor ha egyedül vagy, miért az? Miért vág földhöz? Ezek szerint valami belül nincs benned rendben, de a kapcsolatod eltereli róla a figyelmed. No és melyik károsabb? Ha egy problémát nem veszel elég komolyan, vagy ha önmagadat nem veszed komolyan? Esetleg egyformán károsak?

A vér nem válik VAZZE!™

(#26050) Cs.Orsolya válasza PazsitZ (#26047) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Az előbb írtak Neked is szólnak.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek Archívum XI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.