Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) Balcsix válasza Balcsix (#47800) üzenetére


Balcsix
senior tag

Na futtattam stress tesztet. Semmi, csont nélkül bírta, és a hőfokok sem szálltak el. Viszont amikor megnyitottam a Chrome-ban a Facebook lapot, akkor egyből fagyott megint, és először is pont itt fagyott le. Illetve emlékszem, hogy még régebben is eljátszotta ezt párszor a FB használata közben, de akkor egy reset után ment tovább rendesen.
Szóval a Chrome-Facebook párossal nincsen kibékülve a gépezet. Valami összeakad, de nagyon.

(#47802) bbendre válasza Balcsix (#47800) üzenetére


bbendre
őstag

:R Ha most jo akkor csak egy kis portalanitas kellett :)

szerk: hmmm. Ezt nezd meg, talan: [link]

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#47803) bbendre válasza j.bravo (#47799) üzenetére


bbendre
őstag

A neten erre a hibara Nvidia driver hibat irnak. De igy nagyon nehez :) lehet a screensaver ami megoli a gepet :) egy halom dolog indul amikor idle a gep. Azt kellene megnezni mi fut akkor ami ez tortenik.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#47804) Balcsix válasza bbendre (#47802) üzenetére


Balcsix
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget! :)
Közben frissítettem a Chrome-ot is, és töröltem minden előzményt, illetve a Windowsot is frissítem, és kitakarítom szoftveresen is a gépet, majd futtatok egy vírusvizsgálatot.
Ha ezek után is jelentkezne a probléma, akkor kikapcsolom a hardveres gyorsítást a Chromeban.

(#47805) j.bravo válasza bbendre (#47803) üzenetére


j.bravo
addikt

köszönöm! Egy task manager/futó processzek screenshot segíthet, vagy pont a megfelelő pillanatban nem tudjuk ezt elkészíteni mert épp nem ülünk ott? :)

Whatever.

(#47806) FunPro válasza j.bravo (#47805) üzenetére


FunPro
senior tag

Ha tényleg nvidia driver gond van, akkor csak szimplán megmerevedik a kép, tehát akkor már nem tudsz csinálni semmit.

Egy tiszta telepítést kéne megpróbálni a legújabb driverrel. A dolog nem bonyolult, mert telepítés közben nem az expressz telepítésre kell nyomni, hanem az egyedire, és ott kell kipipálni a tiszta telepítést. Ha minden jól megy, ezzel meg is oldódik a gond.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#47807) j.bravo válasza FunPro (#47806) üzenetére


j.bravo
addikt

Mármint csak az nvidia drivert újratelepíteni tiszta telepítést bepipálva; windows, minden egyéb maradhat, ugye?
:R

Whatever.

(#47808) FunPro válasza j.bravo (#47807) üzenetére


FunPro
senior tag

Elméletileg igen, csak a driver.

Mondjuk nekem hasonló hibánál azt mondták, hogy a driver az alaplappal akad össze, de ha minden igaz, ez driver bug.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#47809) j.bravo válasza FunPro (#47808) üzenetére


j.bravo
addikt

köszönöm, tolmácsolom! :R

Whatever.

(#47810) icp1970 válasza bbendre (#47780) üzenetére


icp1970
senior tag

Köszi szépen-.Sajnos a probléma még mindig fent áll. [link] A Lapon a 2. dik led világit sárgán a 12600-al.ELvileg ez memória hibát jelent ugye?AKkor hogy lehet hogy ugyan ezen memóriák,ugyan abban a slotokban,a gép ad képet,és minden ok i5 12400-al. I5 12600 al meg nincs kép.Biosban sem. Minden memo slotot ki próbáltam. Speakert sajnos nem tudom hová kell dugni a lapon.

[ Szerkesztve ]

(#47811) icp1970


icp1970
senior tag

Esetleg valakinek ötlet?

(#47812) FlashR válasza icp1970 (#47811) üzenetére


FlashR
tag

"És a 12600 as proci más lapban hibátlanul ad képet"

Más lapban szintén úgy lett tesztelve, hogy szintén nem volt mellette grafikus vezérlő, csak az igp? Néha van úgy, hogy gyorsba átrakod haverod gépébe a stikkes procidat, de az RTX3070-ét nem akarjátok kikapni és volt kép :D Na szóval arra célzok, hogy lehet egy procinak csak gpu-ja rossz, amúgy meg hiba nélkül végzi a dolgát...

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#47813) icp1970 válasza FlashR (#47812) üzenetére


icp1970
senior tag

Igen ugyan úgy csak IGP vel teszteltem mint a 12400-at. De most rá dugtam külön vga kártyát is.Úgy sem ad képet.

(#47814) ryzen777


ryzen777
friss újonc

Sziasztok kérnék egy kis segítségét!
Alaphelyzetbe akartam rakni a gépem , el is indult a telepités.Aztán megszakadt és mindig amikor beakarom kapcsolni azt irja hogy a ‘’a számitogep váratlanul ujraindult vagy varatlan hibat eszlelt. A windows telepiteset nem lehet folytatni. A Windows telepitesehez az OK gombra kattintva inditsa ujra a szamitogepet , es inditsa ujra a telepitest.’’
Az Ok-ra megyek es ujra kapcsol es ugyan ezt irja ki.
Valakinek esetleg valami gondolata?

(#47815) Submarine válasza ryzen777 (#47814) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

Tiszta telepítésről beszélsz, vagy frissítésről?
Törölted az előző win partícióját? Esetleg leformáztad?

Az a legjobb, ha tiszta telepítést csinálsz.
Ehhez telepítéskor a megfelelő meghajtón kiválogatod a win partícióit. Magán a rendszeren kívül van még egy csere, és egy mentésre fentartott parti, de ne kövezzetek meg pontosan nem emlékszem hogy hívja ezeket (valami ilyesmik).
A lényeg, hogy mind a 3-at töröld, ekkor kapsz egy darab formázatlan részt, na azt kell neki kijelölni. Semmi mást nem kell csinálni.
Szétdarabolni, és formázni sem szabad, majd ő magának elintézi.

Erre a partíció kérdésre eléggé háklis 7 óta, abból a semmiből amit leírtál, erre gondoltam. Hiába eléggé merész a fantáziám! Botsánat ha nem találtam el.

Lehet frissíteni a meglévőt, bizonyos esetekben ez is lehet célravezető. Akkor csináltam, mikor meghülyült a win, eltűnt a start menü, viszont nem volt kedvem újrarakni a más gépét, mert persze minden is a "C"-n volt neki.
Megmaradt minden szoftver, a régiből meg csinált egy old.windows mappát.
Végül is jól működött úgy is, és semmi nem veszett el..

[ Szerkesztve ]

(#47816) ryzen777


ryzen777
friss újonc

Az lesz a legegyszerűbb ha elviszem szervizbe és ujra rakja pendriverol :) nekem nincs meg annyira nem is értek hozza , azert szerettem volna alaphelyzetbe rakni mert elszeretném adni . Amugy le is irom ide akit érdekelne :)
Processzor : AMD Ryzen 1600 Six-Core 3.20Ghz
RAM:16GB DDR4
Videokártya: Radeon RX 480 sapphire nitro 4GB
Tárhely : 500GB

(#47817) AliceWhat


AliceWhat
csendes tag

Sziasztok.
Gigabyte alaplapos csopiban tettem fel az alábbi kérdést tegnap, de közben ratalaltam erre a topikra, talán ide jobban illik. Másolom az egész hsz-t, tegnap óta nem volt időm foglalkozni vele, így a helyzet valtozatlan:

Problémám van egy újonnan vásárolt gigabyte alaplappal, a kereső szerint ez a típus még említve sem volt eddig itt, de hátha tudtok segíteni.
Annyit érdemes tudni, hogy nem igazán vagyok szakértő, de teljesen hülye sem, nem ez az első gépem, amit magam építettem.

A következő alkatrészeket vásároltam össze a napokban:
Gigabyte B660M DS3H
i3 12100F
2x8 Kingston fury 3200/cl16
Evga 600w w2
Sapphire nitro 6600xt (ezt használtan, de boltból, a többit ujan)
Plusz a régi Samsung 850 evo ssd-met megtartottam, ez előtte Ryzennel ment, nem telepítettem ujra, úgy tudom, hogy ennek nem kéne gondot okozni (javítsatok ki, ha de).
Mindez a régi Zalman Z3 Plus házamba építve.

Osszeszereltem ma a gépet, és dugtam az alaplapra hibakodjelzo kis speakert is (ez megmaradt a korábbi lapomból, ehhez a laphoz nem járt).

Legelső bekapcsolaskor néhány másodperc után (meg nem mondom mennyi, 10-30mp között lehetett) 4 vagy 5 hosszu és 1 rövid beepet hallatott a gép, aztan az abbamaradt. Monitoron kép nincs, így kinyomtam a fokapcsoloval.
Azóta ha próbálom indítani, 69-70 másodperc után kezd el hosszú beepeket nyomni, viszont ezt már végtelenül, amíg ki nem nyomom.
Ventik pörögnek (egy felső házventi kivételével), ledek égnek, viszont a gép nem postol, az alaplapon sehol semmit nem látok felvillanni.

Talán fontos adalék, hogy egy leharcolt Asus V229 monitorom van, aminek a hdmi bemenete már korábban haldoklott, kellett neki 5-10 perc is néha, mire képet adott, ezért az előző géppel dvi-vel használtam. Most ez nem opció, mert nincs a kártyán dvi. Ettől függetlenül az előző gépem postolt akkor is, ha épp a monitorra várni kellett perceket.

A neten nem sok mindent találok a beepekrol. Néhány helyen szó van róla, hogy a bios alap verziója nem támogatja (??) az Intel procikat, Q-flashelni kell legalább az F2 verzióra. Ezt egyrészt nem is értem, hogy lehet, hogy az eredeti gyári biossal nem megy az a konkrét procicsalad, amihez a lap gyartodott.
A másik dolog, hogy ezt viszont 5 beeppel jelezné, ha így van, nem végtelen sokkal. (Hogy ezen melyik bios verzió van, nem tudom, mivel ugye nem postol be a gép.)

Bármi ötlet? Holnap próbálok szerezni egy dvi-hdmi átalakítót, esetleg egy cseremonitort, de valahogy az a megérzésem, hogy nem azzal lesz gond.
Mar az is nagy segítség lenne, hogy milyen irányba induljak illetve ne induljak el. :R

A kábeleket ellenőriztem, nincsenek kilazulva és igen, a kártyaba dugtam a kábelt, nem az alaplapi hdmibe. :D

(#47818) Submarine válasza AliceWhat (#47817) üzenetére


Submarine
senior tag

Gigabyte B660M DS3H támogatott CPU / BIOS verzió
Core i3-12100F - F2 : N/A = Not support - vagy jó, vagy nem, jelen esetben: nem
Nem sikerült kihámozni, melyik van a lapodon. Szerintem az F2 az alap.
BIOS verziók (F2,F5,F6)
Kelleni fog hozzá egy tuti jó VGA. Anélkül nincs kép.
A legjobb egy tiszta telepítés lenne. De odáig is el kellene jutni, valahogy.
1. Monitor nélkül is kellene bootolnia.
2. Q-flashelni kell F6-ra.
G B660M DS3H manual
Ramokat a kellő helyre raktad?
Innen a fotelból többet nem lehet tudni.

(#47819) AliceWhat válasza Submarine (#47818) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Az első részt nem teljesen értem.
A gigabyteos support linken én is jártam tegnap, ott az NA arra vonatkozik, hogy a prociban nincs integrált vga, ha egyet nézünk. Magát a procit az F2 verziótól támogatja.

Hogy melyik van a lapomon, azt nem tudom, mert újan vettem és a biosig nem jutok el. :)

A vga-t kiprobalom másik gépben, talán lesz alkalmam ma rá, komphone-bol vettem itt apron,hát csak nem selejtet árulnak.

Ramok jó helyen vannak (A2-B2 alaplap utasitasai szerint), de külön nem próbálgattam őket.

Maga az a tény, hogy relatíve sok idő után (bekapcsolastol számítva 1 perc felett) kezd el beepelni és nem konkrét számú pittyenés van, hanem ha elkezdi, nyomja a vegtelensegig, ez általánossagban jelent valamit?
Csak mert erről az ég világon semmit sem találtam a guglin, 5 pittyenésről írnak több helyen.

Edit: [kép] ez a támogatási lista, ha egyről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#47820) FunPro válasza AliceWhat (#47817) üzenetére


FunPro
senior tag

Nekem legutóbb nem volt kedvem vesződni egy gép összeállításával és összeszerelésével, így összeszereléssel együtt vettem egy gépet.

Lementem az üzletbe, végigmutogatta az emberünk a biost. Hazavittem, rádugtam a monitort, csipogott mint a hülye, képet viszont nem adott. Ugyanígy giga alaplap.

Néztem a hibakódokat, nekem is olyan furán csipogott, de a végén abszolváltam, hogy ez csak 5 csipogás lesz, ami proci hibára utal a nagykönyv szerint. Gyanús volt a dolog, mert előtte láttam, hogy ment a gép, hát csak nem halhatott meg ilyen gyorsan a proci?!

Majdnem betojtam, amikor rájöttem mi a hiba. A gépházon van egy kis lekerekített fém rész. A vidkarit az emberünk a lap "felső" pci slotjába rakta. Az üzletben dvi kábellel volt tesztelve, viszont a hdmi kábel magasabban csatlakozik.

Amiatt a szemét kiálló fémcsík miatt a hdmi kábel nem ment bele teljesen a kártyába, csak látszólag. (Elsőre igazából nem is láttam mennyire dugom bele, csak érzésből bedugtam a gép hátuljába, látszólag tökéletesen). A hülye gigabyte meg ugyanazt a hibakódot használja a procihibára meg a "nem tudok képet adni hülyegyerek" hibára. Megigazítottam a vidkarit, belement teljesen a kábel, működött minden gond nélkül.

Azt a gyakorlatban nem tudom, hogy a lap akkor is vinnyog, ha a monitor oldalon van valami gebasz a kábellel/csatlakozással (gondolom igen), vagy csak akkor vinnyog, ha a vidkarinál van gebasz, de nekem sanszos, hogy nálad is a hdmi kontakt lesz a ludas. :K

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#47821) AliceWhat válasza FunPro (#47820) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

A csipogás (igen, ez a jó szó, nem beepelés és pittyenés :D ) amiatt is kiborít, hogy egyszerűen nem találok infót hozzá, hogy amúgy mi mit jelentene ennél a lapnál. A 38 oldalas manual végigolvasásával az előbb végeztem, sok hasznos infót nem nyertem ki belőle, a csipogókódok nem szerepelnek benne.

Egy dvi-hdmi kábelt sikerült szereznem, így a monitor része ki lesz zárva, mindjárt indulok haza.

Ezek után mindenképp megnézem, hogy fixen jól bemegy-e a kártyába a kábel, adja az ég, hogy csak ennyi legyen. :)

(#47822) FunPro válasza AliceWhat (#47821) üzenetére


FunPro
senior tag

Én azért nem gondolnék komolyabb bajra, mert amúgy a gyártók sem hülyék. Amikor én belefutottam ez volt az első, amit gondoltam.

Mármint, ha valami olyan jellegű baja lenne a gépnek, miért tekerne fölöslegesen? Komolyabb bajnál szerintem csak szimplán csipog párat, és leáll. Vagy be sem kapcsol. :K

Jó, mondjuk a ram hiba is tud ilyet produkálni, és ott sem áll le a gép, de szerintem proci nélkül nem erőlködne.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#47823) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok!

Van egy uj gepem kb ket honapja, es a masodik RX6800XT-t taposom, es mindegyiknek teljesen ugyanaz a baja.
Random ideju (kevesebb, mint 12 ora) hasznalat utan egyszeruen nem erkezik tobbe jel belole a monitorra.
A szamitogep uzemel tovabb, plexen el tudom erni, de nem lehet kepet varazsolni a monitorra.
Nem a monitor a gond, tobbel is kiprobaltam mar, mindegyiknel ugyanazt csinalja (mind HDMI-n, mind mind a harom DP kimeneten)

A windows event viewerben az alabbiakat latom:
Eloszor:
A corrected hardware error has occurred.
Component: PCI Express Root Port
Error Source: Advanced Error Reporting (PCI Express)
Primary Bus:Device:Function: 0x0:0x1:0x0
Secondary Bus:Device:Function: 0x0:0x0:0x0
Primary Device Name:PCI\VEN_8086&DEV_460D&SUBSYS_50001458&REV_02

Utana:
Display driver amdwddmg stopped responding and has successfully recovered.

A successfully recovered resze nem igazan sikerul neki, mert kep tovabbra sincs :)

Ujrainditas utan pedig a legerdekesebb jelenseg tortenik:
A gep negyszer hosszan felsir, hogy itt bizony nincs videokartya. Ez pontosan addig tart, amig kedve van a gepnek, aramtalanithatom tobbszor is, semmi nem szokta megjavitani, csak az ido.
Altalaban az segit, ha aramtalanitom mind a monitort, mind a gepet 5 percig, es atdugom egy masik DP kimenetbe a monitort.
Mar visszakuldtem gariba a 6800XT-t, szerintuk semmi baja, visszakaptam :(
Kerleks segitsetek, hogy mi lehet, mert mar az orulet szelen allok.
Alaplap: Gigabyte B660M Gaming X DDR4
Proci: i7 12700F
Táp: Corsair HX750
Memória: 32GB G.Skill Aegis DDR4-3200
VGA: XFX RX 6800XT MERC 319
SSD: 1TB Samsung 980 Pro

(#47824) AliceWhat válasza FunPro (#47822) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Nem a hdmi volt sajnos.

Tegnap teljesen szétszedtem és összeraktam újra, gyanús volt, hogy esetleg a procihűtő egyik átnyomótűje nem pattant be rendesen. Minden kábelt, csatlakozást gondosan ellenőriztem, viszont teljesen ugyanott tartok.

Indulás után egy bő percig csak megy, semmi nem történik, utána viszont egyenletes hosszú csipogást kezd el, 1 másodperc beep, 1 másodperc szünet, ezt ismétli a végtelenségig.
Egész biztosan nem 5 vagy 10 vagy akármennyi, hanem végtelenített.
Ha a resettel újranyomom, akkor viszont ugyanez, csak szinte rögtön, 2-3 másodperccel a gombnyomás után.

A ramokat megneztem külön-külön is, külön slotokban is, de ugyanaz. Ramokat kivéve, úgy indítva is ugyanaz. Régi vga-val is megpróbáltam, ugyanaz.
Más "hibakódot" nem is sikerül kifacsarnom belőle, mindig ugyanez a monoton, enyenletes csipogás, egyedül annyi változik, hogy ha reset gombbal nyomom újra, akkor szinte rögtön, egyéb esetben pedig nagyjából egy perc.

Közben valamennyit okosodtam biosok terén, ezen a lapon AMI bios van, melynek a hibakódjai elérhetők a neten, ezt a fajtát nem említik természetesen. :C

Holnap kapok egy cseregépet, a ramokat és a vga-t le tudom legalább tesztelni azzal, és kiszűrni, hogy nem azok okozzák-e.
A táp, ha áram alatt van, sípol és amúgy is horror dolgokat olvastam róla, így ezt hétfőn visszaküldöm. Ez egy Evga 600 W2 táp, illett volna utánanéznem rendelés előtt, elvitt sajnos a név meg a wattszám. Arra tudok most gondolni, hogy talán a táp rossz úgy, ahogy van.

Ha bárkinek van ötlete, ne tartsa magában! :)
A holnapi alkatrész cserebere után ha ugyanígy állok, akkor hétfőn viszem szervizbe, ott valamit talán tudnak szólni hozzá.

(#47825) AliceWhat válasza AliceWhat (#47824) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Megvolt a cserélgetés tegnap, a ramkit a ludas.

Nem tudom, mennyire gyakori ez (tök új, gyári 2x8 Kingston fury), de mindkét stick rossz, másik kittel indul szépen.

Az ssd-t viszont csak felismeri biosban, de a Windowst nem tölti be sajnos, gondolom ezek szerint mégsem csak kihuzom-bedugom alapon megy, ha tök más rendszerre volt telepítve.

(#47826) jokeph válasza AliceWhat (#47825) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha W10 a rendszered annak mindegy mire volt telepítve (99,99%-ig), ami nem mindegy hogy UEFI/GPT vagy MBR/CSM módban van telepítve - ehhez kell a BIOS-t is állítani.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47827) Essejó válasza AliceWhat (#47825) üzenetére


Essejó
veterán

Én tavaly raktam össze új gépet. Az előd egy Hp mini tower 4-ik gen intel i3 8 Gb ddr3 rammal, az utód Ryzen 1600 16 Gb ddr4 a videokártya ugyan az a 1050 Ti, a W10el telepített ssd-t raktam át. Az első bekapcsoláskor fekete képernyő de a hdd led erőst villogott, majd kb 1 perc után kék képernyőn kiírta, hogy a szükséges kiegészítők beszerzése, kb 2 perc mojolás után újra indult, és azóta is megy, csak egy új aktiváló kódot kért.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47828) d@minator válasza AliceWhat (#47825) üzenetére


d@minator
addikt

Pont ugyanolyan RAM KIT-et vettél vagy másmilyet?

(#47829) AliceWhat válasza jokeph (#47826) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Hűha, akkor lehet, hogy még jó is lesz tényleg.

Jelenleg az új ramkitre várok, azzal elinditom és megnézem, mit hova tudok állítgatni biosban.
A CSM mode alapból disabled volt, ezt engedélyeztem és ott ha jól emlékszem Legacy és UEFI között lehetett választani, ezzel csak egy pár percet foglalkoztunk vasárnap, aztán arra jutottunk, hogy nem megy, nem is értünk hozzá meg reddit azt írta, nem is lesz ez jó, ha ryzen volt ez meg most Intel.

@dominator
Itt vettem egy őstagtól, de újként, bolti garanciával árulja a dolgokat.

Írtam neki, hogy visszaküldeném és ha lehet, inkább egy másik fajta kitet szeretnék, nehogy belefussak megint, de egyelőre erre nem reagál, csak a címet küldte el. :U

(#47830) d@minator válasza AliceWhat (#47829) üzenetére


d@minator
addikt

Ezeket cseréltem nemrégiben és nem lett Win10 újratelepítve az SSD-ken, hibátlanul mennek.
Phenom II X4 --- i3-12100
Ryzen 5 3600 --- i5-12400

A 12100-hoz 2x8GB Fury Beast vettem egyből ment is arra nem emlékszem, hogy az XMP-t be kellett e kapcsolni vagy alapból felismerte. Az utóbbi rémlik.
Én is őstagtól vettem G-vel kezdődik a neve. :D Szerintem hívd fel de címet azért küldött, mert gondolom garanciális ügyintézésnél el el kell küldeni először a hibás terméket.

(#47831) AliceWhat válasza d@minator (#47830) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Igen, ugyanonnan vettük akkor. :)

Már úton is vannak a ramok, xmp-vel nem próbálkoztunk, de a cseregépbe betéve sem működtek, azon meg gondolom aktiválva volt az xmp (bár igaz, én konkrétan ezt nem néztem).

(#47832) jokeph válasza AliceWhat (#47829) üzenetére


jokeph
nagyúr

Illene jónak lennie. Moddolt XP-m se finnyákolt, RyZen-en (R3 3300X+X470) telepítettem és utána i5-7600k+Z170 intelen ment. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47833) AliceWhat válasza jokeph (#47832) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Nos, megjött az új ramkit, a post megtörténik szépen, viszont a win10 csak nem indul.
Próbálgattam cserélgetni a beállításokat, de mindegy mire váltok biosban, mindig csak fekete képernyő fogad a bal felső sarokban villogó kis aláhuzással és nem bootol a Windows.

Ilyen lehetőségeim vannak biosban: [kép]

Van valakinek bármi ötlete?
Azt hittem, ma végre használatba vehetem már. :(

(#47834) bbendre válasza AliceWhat (#47833) üzenetére


bbendre
őstag

Kell egy USBs telepítő vagy pendrive. Arról bootolj be.
A gond az, hogy a Win10/11 esetén nem tudok Safe Boot-ról.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#47835) AliceWhat válasza bbendre (#47834) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Van itt egy használatra kész win10 telepítő pendrive, viszont ezzel gondolom csak teljesen újrarakni tudom, javítani sajnos nem(?).

Külön partíciót természetesen nem csináltam a winnek anno, mikor felraktam, tehát egy partíció az egész. :C

Próbálkozni érdemes a javító funkciókkal vagy tök esélytelen így? (Nem ez a konkrét pendrive/telepítő volt használva, mikor korábban telepítve lett, ezt most szereztem a héten).

(#47836) bbendre válasza AliceWhat (#47835) üzenetére


bbendre
őstag

Első körben nézd meg, hogy minden elindul pendrive-ról. A javítást meg lehet próbálni.
Nagyon sok minden lehet ami miatt nem indul el. Mehet egy chkdsk.
Nézd meg a disk tipusát és a partició tipusait. Stb...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#47837) AliceWhat válasza bbendre (#47836) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Hú, ennyire lehet, hogy nem értek hozzá, de megnézem.

A minden elindul alatt mit értesz? A gép elindul, egészen a partíciós kepernyoig el is jutok vele, csak ott ugye ha leformáznám, akkor minden adat kuka.

(#47838) AliceWhat


AliceWhat
csendes tag

[kép] [kép

A chkdsk ezt írja. Mond ez valamit? :)
Számomra sajnos nem.

(#47839) FunPro válasza AliceWhat (#47837) üzenetére


FunPro
senior tag

Annyira nem követtem most a folyamot, de ha jól értem, az SSD-det megtartottad egy régi gépből.

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az SSD mellett volt esetleg egy HDD is?

Már csak azért kérdezem, mert én már szoptam be úgy windowst, hogy amikor telepítettem a rendszert, akkor a rendszernek szánt háttértár mellett volt egy másik is rádugva a gépre.

A szemét windows arra is pakolt cuccokat, így amikor bedöglött a másik meghajtóm, aminek amúgy semmi köze nem volt a winhez, meghalt a windows vele együtt. :(((

Itt tanultam meg, hogy windowst csak úgy szabad telepíteni, hogy a rendszernek szánt háttértáron kívül semmi más egyéb háttértár nincs rákötve a gépre. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#47840) AliceWhat válasza FunPro (#47839) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Így van, ahogy írod, az ssd-met megtartottam, minden egyéb új.

Csak ez az ssd volt a régi gépben is, se másik, se hdd.

(#47841) FunPro válasza AliceWhat (#47835) üzenetére


FunPro
senior tag

Egyébként ha fizikailag nem szopódott be az SSD, akkor simán le lehet menteni a cuccokat.

1) Akár egy portable ubuntu-val, amit futtathatsz pendrive-ról vagy akár lemezről, ha még tartasz olyat a gépbe. Ennek az a hátránya, hogy kell egy külső tároló, amire lemented az adatokat.

2) A másik megoltás lehet egy bootolható partíciókezelő, mondjuk egy gparted.
Ezzel simán létre tudsz hozni egy windowsnak elegendő helyű partíciót (ha van elég hely), amire utána fel tudsz rakni egy friss windows, elméleti adatvesztés nélkül. Azért elméletben, mert a particionálás során hozzányúlhat az adatokhoz a progi, viszont ez nem lesz 100%-os adatvesztés. Én már többször csináltam ilyet, sikeresen, szóval nem félteném tőle az adataimat.

Ha nagyon fontosak az adatok, akkor az első opciót preferálnám.
(Amúgy biztos vannak még bootolható portable os-ek, amikről nem tudok. Körbe kell nézni.)

U.I.:

Magával a windows telepítővel is tudnál partíciót létrehozni, én azt csak azért nem szeretem, mert nem grafikus. Elvagyok a parancssorral, de amikor létfontosságú cuccokról van szó, jobban szeretem látni, mit csinálok. :D

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#47842) AliceWhat válasza FunPro (#47841) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Az adatok nem annyira nagyon fontosak, igazából néhány fénykép az utóbbi 4 évből, amit nyilván backup nélkül csak ezen az ssd-n tárolok (ez egy ilyen életfelfogas nálam, ne kövezzetek meg :D ).

Mivel mára kezdem feladni, azt hiszem azt a megoldást választom, hogy holnap bemegyek a boltba, megveszem a legolcsobb ssd-t, arra felrakom tisztán a win10-et, és ha végre bejutok a sajatgepbe, ott megjelenik a jelenlegi ssd és kimentem a legfontosabb dolgokat, majd utána ujrarakom a wint arra.

Ez így működni fog? Nem csináltam még ilyet.

Szerk: a te szerkesztesedre: nem enged partíciót létrehozni a telepítő, szerintem csak ha formáznám az egészet. Vagy engednie kéne? Mert akkor valami gond van, tuti ki volt szurkezve, próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#47843) FunPro válasza AliceWhat (#47842) üzenetére


FunPro
senior tag

Én ugyan nem így csinálnám, de ez is egy járható út. :K
(Csak a végső telepítés előtt ne hagyd a gépre dugva mind a két adattárolót :D )

Amúgy én elég bizalmatlan vagyok az SSD-kel kapcsolatban. Szépek, jók, gyorsak, de hogy fontos adatot nem tárolnék rajtuk, az is biztos.

Láttam már sok hdd-t futni 20 évig és láttam már sok SSD-t bedögleni 5 év után. :B

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#47844) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok
Egy kis segítségre lenne szükségem.

Adott egy ilyen gép, azaz kértem ajánlást itt a Prhardverem
Alaplap: ASUS TUF GAMING Z690-PLUS D4 Alaplap
Processzor: Intel Core i7-12700K 12-Core 2.70GHz LGA1700 Box Processzor
Cpu Hűtő: Artic Freezer 2
Ram: G.Skill Trident Z 16 GBx2 DDR4-3200 CL16-18-18-38 1.35v
VGA: Gigabyte 2080 Ti 11 gb
Táp FSP Hyper M 600

Ugyebár ezek okos kütyük, van az alaplapon QLED világítás, ami jelez ha baj van.
Betettem a Ramokat Dual Channelbe A2/B2 tökéletesen működött, win telepítést félbe hagytam, mert el kellett mennem, ki volt kapcsolva a monitor, de a gép ment, visszatértem, és már nem kaptam képet.
A DRAM Narancssárgán világított, kép sehol, próbálgattam össze vissza a Ramokat, a CPU led felvillant vörösen, utána Dram is Narancssárgán.
Beletettem egy ramot a B2-be úgy viszont megy.

Alaplap támogatásba viszont ez a Memória így nem szerepel F4-3200C16D-32GTZR 2*16 GB Ezzel lesz a probléma akkor?

(#47845) AliceWhat válasza FunPro (#47843) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Most már tényleg egyre mélyebbre kerülök és újabb hibák jönnek elő.
Eszembe jutott, hogy nyár elején valószínűleg kimentettem egy csomó képet egy pendrivera (majd kiderul, hogy így van-e) és ezzel a lendülettel le is formaztam az egészet, hogy felrakjam az új wint.

Telepítés közben viszont a fájlok előkészítése részhez érve 0x8007025D hibakoddal azt írja, hogy győződjek meg róla, hogy a telepiteshez szükséges összes fájl elérhető-e.
Raneztem guglin mi okozhatja, elég sok mindent írnak, a gyorsabban kiszurheto dolgokkal próbálkozom, de jelenleg kb a nyolcadik próbálkozásra is ugyanoda jutok.
Ha nem csinálok külön partíciót, hanem csak ranyomok, akkor 91%-nal írja ki, ha csinálok egy 40 gigast és arra próbálom, akkor 96%-nal.

A papíron 500 gigás ssd 465 giga szabad helyet ír a telepítőben formázás után. Ez baj? Lehet, hogy megserult valahogy, miközben szereltem össze az új gépet? Ez egy 2.5"-os Samsung ssd, le volt csavarozva a gephazban és mivel a ház is maradt a régi, ki se csavaroztam a helyéről, csak a sata és a tápkábelt húztam ki meg dugtam be az újakat.

Kezd szörnyen frusztráló lenni. :W

(#47846) RAMy


RAMy
tag

A méret azért nem stimmel, mert a háttértár gyártóknál a méret 1000 MB = 1 GB szerint van feltüntetve, az oprendszer szerint pedig 1024 MB = 1 GB.

Gyakorikérdésekről kicsit kacifántosabban megfogalmazva:
"A gyártók a decimális (SI) egységben adják meg a méretet, a számítógép pedig a bináris prefixumot használja. Más a váltószám, ebből adódik a különbség. Na meg a formázás is elvesz a területből."

[ Szerkesztve ]

(#47847) d@minator válasza AliceWhat (#47845) üzenetére


d@minator
addikt

A gyártó 1000-rel számol a win 1024-gyel. Az 500GB az valójában 465. Szóval ne aggódj. :)

(#47848) rasotamas válasza Dave567 (#47844) üzenetére


rasotamas
veterán

LEGELSŐ körben, egy picit lazíts a procihűtő csavarjain, velem is volt már, hogy túlhúztam és a proci némely lába nem érintkezett. Nem szabad őket tökig húzni, csak érzéssel. Van hogy már rég sziklaszilárdan áll rajta a hűtő, de még másfél menet van a csavaron.
Ha ez nem akkor valami kosz beeshetett a proci alá.
Ha ez sem, akkor prociláb lehet elgörbülve.
Ha ez sem, akkor kezdhetsz hibás ramra vagy alaplapra, ESETLEG procira gyanakodni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#47849) Dave567 válasza rasotamas (#47848) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm Szépen a válaszod.
Sikerült a végére járnom, azaz most egyelőre működik.
Kiszedtem a Processzort, láttam az alaplapon kis tűhibát, óvatosan megpiszkáltam, aztán vissza minden.
Bios elején újból kiírta, Hogy Új Cpu használjam az ajánlott beállításokat.
A Multicore meg kapcsoljam ki, NA EZT VISZONT ELÖSSZŐR NEM TETTEM MEG, lehet ez volt a baja?
Most hála istennek működik minden. :R :R Köszönöm a segítségedet.

(#47850) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Valaki találkozott már olyan problémával, hogy az egér nem hajlandó elindulni mikor betölt a win? Az a gond, hogy megint nem figyeltem, hogy mikor bekapcsolom a gépet, hogy felvillan-e, mert csak azt vettem észre megint, hogy nem világít az egér és nem tudom, hogy az egér szarakszik-e vagy a win nem "indította" el az egeret :( Razer Deathadder V2-ről van szó ami kb 1 hónapos. A gépem meg látható az adatlapomon. win 11

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.