Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) TomMusic válasza --HARDCORE-- (#48350) üzenetére


TomMusic
őstag

Tehát ez a táp miatt van?
Az a baj csak egy 7 éves FSP HEXA+ 400W tápom van (talán), ami a jelenlegi gépemben megy. Mármint amivel még ki tudnám próbálni. Bár azzal sose volt semmi baj, pedig rengeteget megy.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48352) --HARDCORE-- válasza TomMusic (#48351) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ha egy másik táppal is sípol a VRM, akkor lehet hogy csak egy lapcsere fogja eltűntetni a kellemetlen hangot.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48353) Submarine válasza TomMusic (#48349) üzenetére


Submarine
senior tag

Coil Whine
Bár jellemzően a gpu-kat érinti, előfordul alaplapon is.
cicergés-PH cikk

Semmiképp nem akarsz dedikált VGA kártyát bele tenni?
Mert akkor már kevés lenne ez a táp.


A táp is sípolhat, de te a cpu-t mondtad.
Próbáld ki a régi tápoddal is. Külön VGA nélkül nem tudod szénné terhelni.
Szerintem sípolni fog, már legalábbis, innen a fotelből megmondóként.
:P

U.i.: Nekem az AMD vga kártyám cicereg, ha nincs a vsync bekapcsolva (nincs leterhelve)

[ Szerkesztve ]

(#48354) TomMusic válasza --HARDCORE-- (#48352) üzenetére


TomMusic
őstag

+Submarine
Köszi!
Elsőnek kipróbálom a régi táppal. Csacska kérdés: nem lesz baja semminek hogy egy régi, 7 éves táppal hajtom meg? :B
Még esetleg abban bízok, hogy ha valami nagyobb terhelés lesz, megszűnik a sípolás. Csak ha most felrakok egy OS-t, és lapcsere lesz, akkor gondolom lehet majd újrarakni. És ilyenkor mindig szokott bénázás lenni :DDD

Szerk.: Submarine: tuti nem lesz dedikált VGA :N

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48355) TomMusic válasza TomMusic (#48354) üzenetére


TomMusic
őstag

Na a régi táppal is ugyanez a helyzet :O
Feldobok még rá egy win-t, hátha.. Miután visszaraktam a tápokat :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48356) --HARDCORE-- válasza TomMusic (#48355) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Fölösleges, ezen a szoftver nem változtat. Marad a lapcsere, vagy a hang. :(

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48357) TomMusic válasza --HARDCORE-- (#48356) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát ez szomorú.
Visszaveszik ilyenkor a boltban? A héten vettem.
Csak nem tudom helyette akkor mit vegyek. :(((
Egyébként nem nekem lesz a gép, hanem egy idősebb (>60) jóbarátomnak, aki valószínűleg ebben a frekitartományban már nem igazán hall. Bár elég jó a füle.
Szerk.: elág sanszos valóban, hogy a VRM produkálja, de akkor a prociból nem jöhet?

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48358) TomMusic válasza --HARDCORE-- (#48356) üzenetére


TomMusic
őstag

(Az előzőt már nem tudtam szerkeszteni)

Azért gondoltam még az OS felrakásra, mert akkor megváltozik kicsit a terhelés, tehát a VRM állapota, és azon a frekin/terhelésen már hátha nem sípolna (annyira).
Szerk.: ha alaplap csere, akkor szerintem erre cserélném: [ASRock B660M PRO RS].

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48359) --HARDCORE-- válasza TomMusic (#48358) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Próbáld ki, az nem kerül semmibe persze! :R
Még az is lehet, hogy egy újabb vagy régebbi BIOS-szal orvosolták a problémát. Már ha más is jelezte a gyártónak időközben.

ASRockkal úgy vagyok hogy az ellenségemnek sem. De más még szeretheti persze.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48360) TomMusic válasza --HARDCORE-- (#48359) üzenetére


TomMusic
őstag

Ha végül az OS se oldja meg, akkor alaplapcsere után amúgy újra kell rakni a windows(10)-t, vagy menni fog az ú lappal is tökéletesen?
Nekem a régi tapasztalatom az, hogy ilyenkor teljes reinstall kell, különben rejtélyes hibák jönnek elő.
De rég csináltam már ilyet..
A BIOS-ra is gondoltam már, lehet megpróbálom azt is. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48361) jokeph válasza --HARDCORE-- (#48359) üzenetére


jokeph
nagyúr

50k alatt jó ár érte, és nem egy széjjelsporolt lap, hiába Asrock. :D

#48349TomMusic: csak BIOS-ba lépve ?
Dobj fel egy rendszert azért, hátha...
Sajna soktényezős a "sípolás/cicergés", lehet lap/táp/vga bármelykombinációja.

#48360TomMusic: ha nincs rajta fontos/menteni való dobj fel egy újat (ami a legfrisebb, hogy ne kerepeljen a win update még utána), durván 5 perc se egy feltevés (W10-nél, azt használok).

Poén: AIDA 64 ram&cache teszt alatt többen is dallamos "cicergést/sípolást" tapasztaltak, több féle lap/cpu/táp/vga kombóval is. Nálam is csinálja, de csak ekkor, ennyivel lehet még élni.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48362) --HARDCORE-- válasza jokeph (#48361) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ránézésre is elég hasonló a két lap (DS3H meg a crashrock) Nem várnék jobbat ha a Gigabyte megoldása sem elég jó. ;) Legalább legyen egy kicsit más a VRM-je a következő lapnak ne ez a 6+2+1. :R
Mondjuk szerintem maradjon meg ez a lap meg egy fejhallgató. :))
Ha meglátja azt ami egy kicsit is eltér, hogy mennyibe kerül, leül. [link] :Y

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48363) TomMusic válasza jokeph (#48361) üzenetére


TomMusic
őstag

Jah. Most felraktam egy Win10-et (MS oldaláról). Egyébként elég zorkó a gép, maga a win install talán még 1 percig se tartot.

Viszont közben bekapcsoltam a 3D nyomtatót, szóval megvárom míg lemegy a nyomtatás, mert nem hallom egyértelműen hogy a gép sípolna. :DDD
Bár úgy hallom hogy az sípol. :O

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48364) jokeph válasza --HARDCORE-- (#48362) üzenetére


jokeph
nagyúr

"Crashrock" - ez jóóóó. :C :P
Z690 - no igen, ezért lett elsőre inkább nekem is B660M Steel Legend "Crashrock". Elég lett volna a fenti B660 PRO RS is igazából, de nekem mániám a BIOS_Flashback megléte egy új lapnál (meglepő, de ez nem alap funkció sok Z-s lapnál sem - tiszta szégyen), sokszor kirántott már a lekvárból. :D
A 12400-nak amúgy nem kell atomerőmű, az a "K"-s procikhoz kell, így szerintem sem érdemes a lapot lecserélni, a proci miatt biztos nem.
B660-as lapok, 5:49-től típusonként.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48365) TomMusic


TomMusic
őstag

Na kérem, OS telepítés után megszűnt a sípolás. Illetve mondom azért megnézem mi történik ha belépek a BIOS-ba. És igen, ott sípol, amint onnan kilépek már nem.
Gondolom más powerállapotok uralkodnak BIOS-nál, mint azon kívül.
Tehát ez a rész megoldódott. Közelről amúgy hallani nagyon halk "kattogásokat", amiket kapcsiüzemű tápok szoktak produkálni. Gondolom hosszútávon ez sem lesz probléma.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48366) jokeph válasza TomMusic (#48365) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
Szerencsére BIOS-ban kevés időt tölt az ember. :D
Ha piszkálja a fantázádat, kiprólhatod egy másik/másféle táppal is lehetőséged szerint. :U

#48367RVR400: nincs késztetésem még a W11-re, pláne a sok panaszt olvasva... életemben előszőr kellett fel tegyek W10x64-et GPT módban, mert dVGA hiányában nem engedte a legacy módú telepítést a B660-as lap. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48367) RVR400 válasza jokeph (#48366) üzenetére


RVR400
veterán

Én most tettem egy gyors próbát a W11-gyel, de még mindig nem az igazi, ráadásul nálam is W11 alatt néha előjött a cicergés, úgyhogy ment vissza a W10.

(#48368) TomMusic válasza jokeph (#48366) üzenetére


TomMusic
őstag

Kipróbáltam egy régebbi táppal ami a saját gépemben ketyeg hibátlanul 7 éve, de azzal is ugyanez volt a helyzet, szóval itt szerintem pontot teszek a történet végére. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48369) scabi78 válasza scabi78 (#48339) üzenetére


scabi78
senior tag

win reinstall megoldotta a dolgot, egyelőre bf1 teszt volt, auto setting ultra 100-120 fps. :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#48370) jokeph válasza TomMusic (#48368) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor ez ilyen.
A lényeg hogy betöltött WIN-nél és használat alatt nem csinálja. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48371) TomMusic válasza jokeph (#48370) üzenetére


TomMusic
őstag

Igen, próbáltam izzasztani, de akkor se csinálta. :N

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48372) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Apró problémám van TUF B550m PLUS lappal + Be Quiet 500DX házzal.
A gépház tetején lévő usb csatlakozó kábele az alaplap USB3-as csatijára van kötve. Random, illetve többféle pendrive-nál is csinál olyat időnként (kb 20 ból 1x), hogy ha ide csatlakoztatom, akkor lefagy egy másik eszköz, ami a hátlapi usb csatlakozókra van kötve (egér, billentyűzet, akármi). Csak gép újraindítás oldja meg, nem elég kihúznom a pendrive-ot. Ez nem csak ilyenkor jön elő, hanem akkor is, ha a gépet úgy kapcsolom be, hogy egy pendrive csatlakoztatva van a házhoz indításkor. Mitől lehet ez? Volt újracsatlakoztatás, takarítás is, és semmi egyéb baja nincs a gépnek nagyon régóta, takarítások után is mindig mindent ellenőrzök és megigazítok, de ez a probléma már régóta nem múlik.

:R

[ Szerkesztve ]

F1

(#48373) --HARDCORE-- válasza szabeska (#48372) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Én megnézném a gyártó oldalán az usb drivereket, hátha annak cseréje megoldja a gondot. Ha nem, akkor hardverhibára gyanakodnék.

A ház kábelét kellene kizárni mint lehetséges hibát.

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48374) Essejó válasza RVR400 (#48367) üzenetére


Essejó
veterán

Pedig Január 31 után a Microsoft már nem értékesít W10 Home és Pro kulcsokat. Mondjuk máshol még évekig lesz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#48375) gnawer94ijc


gnawer94ijc
csendes tag

Sziasztok!

Asrock 970 Extreme3 R2.0
AMD fx8350

Előző este leállítottam a gépet, majd másnap miután bekapcsoltam, lámpa világított a házon, gép elindul,venti forgott, kép viszont nem jött a monitoron, furcsaság volt még hogy sem az egér sem a billentyűzetet nem világított, de a fülesem pedig igen. Bios nem jön elő. Minden csatlakozót kihúztam vissza dugtam, le ellenőriztem.

Köszönöm a választ előre is.

(#48376) --HARDCORE-- válasza gnawer94ijc (#48375) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Szokásos. TÁP, RAM, LAP, VGA, cserélgetések.

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48377) sToOrm01umbb válasza sToOrm01umbb (#48320) üzenetére


sToOrm01umbb
csendes tag

UPDATE:

Miután újra beraktam a cpu-t, feltűnt hogy Bios-ban nem csak D.O.C.P. hanem D.O.C.P. Standard üzemmód is van, ebben az üzemmódban 3.2ghz-re állítva a memóriákat betonstabil lett a gép, a feszültségekkel se kellett játszanom.

[ Szerkesztve ]

(#48378) stackone


stackone
csendes tag

Sziasztok!
Az imént raktam össze egy gépet és hát a BIOS-ig sem jutok vele.
MSI alaplapon világít a CPU debug led.
Ventik forognak, rgb működik (de minek), viszont képet nem ad a gép. A VGA, RAM, táp mindegyik biztosan jó, tehát nem ezekben van a hiba.
Próbáltam CMOS resetelni, meg minden kábelt mégegyszer újradugdostam, de semmi.
Az a probléma, hogy másik alaplapom és cpu-m nincs, ezeket sajnos nem tudom külön tesztelni más alkatrészekkel.
Mi lehet a probléma? Zsír új a lap is meg a cpu.
Esetleg valami ötlet?

Köszi előre is!

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#48379) Sanyi19 válasza stackone (#48378) üzenetére


Sanyi19
őstag

AMD? :)
Pontosan milyen alaktrészekből áll?
BIOS támogatja a berakott procit?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48380) stackone válasza Sanyi19 (#48379) üzenetére


stackone
csendes tag

BIOS támogatja a berakott procit és a ram is szerepel a supported listán.
Azt még kifelejtettem a mondókámból, hogy 2 stick rammal felváltva villódzott a CPU és DRAM debug led, single channelbe meg fixen pirosan világít a CPU led.

Alaplap: MSI PRO Z690-A DDR4
CPU: Intel i5-13600K
RAM: Kingston FURY Renegade 32 GB 2 x 16 GB DDR4 3600 Mhz (KF436C16RB1K2/32)
VGA: Gainward RTX 3090
PSU: FSP Hydro G PRO 1000W 80plusGOLD

[ Szerkesztve ]

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#48381) Sanyi19 válasza stackone (#48380) üzenetére


Sanyi19
őstag

Memória 1 és 2 ram esetén is az ajánlott install szerint van//volt?

Bios verzió mi rajta? Alaplapra/dobozára nincs ráírva? Vagy gyártási dátum esetleg? Mert ahogy látom a "2004"-es verziótól támogatja és volt korábbival is.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48382) jokeph válasza stackone (#48380) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én ebben nem lennék annyira biztos, hogy a lapod a 7D25v17-es BIOS verzióval lett lecsomagolva a gyárban, ez kell a 13. gen CPU-k működéséhez minimum (létezik még 5 korábbi verzió ami nem tudja a 13. gen-t). :U

Viszont, semmi a gond, a lapodon lehet BIOS-t frissíteni bármi nélkül is, azaz van BIOS_Flashback opció, ennek végrehajtásához a gyártói oldal (kézikönyv) leírását ajánlott áttanulmányozni.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48383) stackone válasza Sanyi19 (#48381) üzenetére


stackone
csendes tag

A ramokat minden formában próbáltam, most épp a DIMM_A2-ben van egy darab.
Megnézem még ezt a gyártási dátumot. Köszi!

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#48384) Sanyi19 válasza jokeph (#48382) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ja igen, az a bios véletlen összekvertem egy hasonló ASUS lappal. :B (#48381)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48385) stackone válasza jokeph (#48382) üzenetére


stackone
csendes tag

Mondjuk abban én sem vagyok biztos, hogy a bios jó verzió. De én azt gondoltam, hogy ennek ellenére eljutok a bios képernyőig. Nos lehet, hogy rosszul gondoltam.
3 órát szenvedtem minden más próbálkozással. :))
De ennek a bios flashelésnek holnap fogok nekilátni.
Köszönöm a segítségeteket!
Ha esetleg ez sem fog működni akkor, megint írok ide. :D

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#48386) palfitom válasza stackone (#48385) üzenetére


palfitom
félisten

"én azt gondoltam, hogy ennek ellenére eljutok a bios képernyőig" - Hogy jutnál el, ha a lap nem ismeri fel a procit?
BIOS (és valszeg ME) frissítés kellene!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#48387) stackone válasza palfitom (#48386) üzenetére


stackone
csendes tag

Jártam már úgy (Gigabyte alaplappal), hogy procit cseréltem és ugyan nem bootolt be windows, de BIOS-ba be tudtam lépni ahol természetesen nem jól ismerte fel a procit (valami teljesen másikat írt), de tudtam frissíteni és azután minden tökéletesen ment.

Update: BIOS flashback behugyozott. Mindent a manualban írtak alapján csináltam. MSI.ROM gyökérkönyvtárba formázott USB-n, csak a két tápkábel az alaplapba amit ír, proci ki (egyébként elhajlott lábakat nem látok). Első ránézésre nagyon szépen elkezdi a bios flashbacket, csak az a helyzet, hogy a piros led a gomb körül nem hagyja abba a villogást már egy órája. Elméletben 3-15 perc (de inkább 5-7, a legtöbb forrásból) között kéne végeznie. :F
Viszont olvastam, hogy már mások is jártak így és abból alaplap csere lett, mert bugos volt.
Nagyon úgy néz ki, hogy ez a kövi lépés, mást nem tudok megpróbálni. :(

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#48388) Sanyi19 válasza stackone (#48387) üzenetére


Sanyi19
őstag

Abban az esetben is ezt csinálja, ha a pendrive nem megfelelő formátumban van, vagy mondjuk Windows telepítő volt rajta és nem lett diskpart-ból clean-elve, vagy rufus-ból kimondottan nem bootolhatóvá formázva. Ilyenkor nem szokott tönkre menni a lap mert el sem kezdi igazából a flashelést!

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48389) jokeph válasza stackone (#48387) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tömören: előírás szerint FAT32-re formáztad a pent, rátetted gyökérbe az átnevezett BIOS file-t és a dedikált portba dugtad be és semmi...
Amúgy miféle pendriveod van ?
Néha még ez is számíthat. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48390) jjmarton válasza Dave567 (#47844) üzenetére


jjmarton
csendes tag

Szia!

Valószínüleg túl vagy a problémán, de most szembesültem hasonló G.Skill-es RAM problémával. 2 db 8GB-os G.Skill RAM-mal tökéletesen megy a gép, 4x8 GB RAM-mal még a BIOS-ig se jut (összesen 32 GB) . 1-et kiveszek, így 3 RAM-mal működik (24 GB). Másik konfigba betettem a 4 azonos G.Skill RAM-ot a hibajelenség ugyanaz, nem indult a másik gép se 33 GB RAM-mal.
Minden G.Skill-es RAM jó, minden slot jó, de egyszerre nem ment (egyenként, vagy párban teszteltem). A BIOS-ba alacsonyabbra állítottam a MEM órajelet és utána pakoltam bele a memoriákat, szintén nem indult.
Csak akkor vát működőképessé, ha a 3x8 G.Skill RAM mellé 4-nek egy más gyártó RAM-ját tettem bele.
3 konfignál, Ryzen 5 1400, Ryzen 7 2700 és Ryzen 5 2600x proceszorokkal és Asus valamint ASROCK alaplapokkal probáltam. Mindegyiknél ugyanaz a hibajelenség volt 32 GB RAM-nál.

Üdvözlettel: MartonJJ

[ Szerkesztve ]

(#48391) stackone válasza jokeph (#48389) üzenetére


stackone
csendes tag

Pontosan így jártam el. Windows telepítő nem volt a pendriveon előtte, sőt semmi igazábol ez egy 0 km-es Verbatim store n go 2gb.
Beszéltem az üzlettel visszaküldöm nekik a procival együtt. :N
Miért hiszem mindig azt, hogy egyszerűen fog menni minden, nem értem. :D

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#48392) oroszLajos válasza palfitom (#48314) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Eddig tartott a boldogság.. Visszatért a kikapcsolósdi :F Megpróbálom az alulfeszelést.. :W

Pixel 7 Pro Hazel

(#48393) --HARDCORE-- válasza oroszLajos (#48392) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Seasonic ide vagy oda, a minőség nem segít a wattok hiányán. :(

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48394) oroszLajos válasza --HARDCORE-- (#48393) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Igazad van, be kell újítanom egy jobb tápot :D Veszek neki egy 1000wattost legyen mit zabálni :B Remélem az lesz a probléma :F

Pixel 7 Pro Hazel

(#48395) LK válasza oroszLajos (#48394) üzenetére


LK
addikt

A Valami baja van a tápomnak topicban kísértetiesen a tiédhez hasonló problémába szaladt valaki. Érdemes rá vetni egy pillantást szerintem. Az utolsó két hsz-ben van a lényeg. Hátha segít. Seasonic táp ott is, VGA hasonló, erős terhelésnél katt. lekapcs.
[link]

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#48396) oroszLajos válasza LK (#48395) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Már nézem is, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 Pro Hazel

(#48397) LK válasza oroszLajos (#48396) üzenetére


LK
addikt

Szívesen. Sosem gondoltam volna hogy ilyen hiba létezhet egyáltalán, és hogy nem figyelmeztetik a vevőket.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#48398) oroszLajos válasza LK (#48397) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Hát igen, ez alap lenne, de így legalább már biztos a táp csere :D

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 Pro Hazel

(#48399) Lacikamoto


Lacikamoto
csendes tag

Sziasztok.
Adott a következő probléma: gép bekapcsoláskor nem használható kimeneti hang forrásként a monitor ( Asus VP249) hangszórója, csak újraindítás vagy ki-be kapcsolás után. A monitor egy Nvidia Geforce GTX 980 TI-hez csatlakozik HDMI kábellel.
Már frissítettem drivert a kártyán, és az alaplapi (Asus PRIME B450M-K) Realteken is.
Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Mi a megoldás?
Előre is köszönöm

(#48400) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Sziasztok!

Pár hete teljesen véletlenszerű időközönként Warzone 2 közben újraindul a gépem (van hogy pár óra játék alatt 2x 3x, van hogy 2-3 napig semmi). Akkor jön a black screen amikor elkezdi tölteni a pályát, eseménynapló volmgr 161-es hibát dob és utána kernel rebootot.

\Device\HarddiskVolume3 000000000100000000000000A10004C00000000004001AC000000000000000000000000000000000

VGA/CPU sincs tuningolva, procin volt egy temp limit 80°C, most azt is kikapcsoltam, de sajnos igy is van reboot. Memórián van EXPO profil állitva azt fogom most kikapcsolni, de ha esetleg van valakinek valami konkrét tippje azt nagyon szívesen fogadnám mert elég tanácstalan vagyok.

WZ2 elött kb. konstans MW2 multit játszottam, ott egyszer sem jött elő ez a hiba, de nem gondolnám, hogy ez játék hiba.

Config:
- Alaplap: Asus TUF X670E Plus Wifi
- VGA: Asus TUF RTX 4090
- CPU: AMD Ryzen 7 7700X
- MEM: 2x16Gb Kingston Fury Beast 6000Mhz CL36
- PSU: BeQuiet Straight Power 11 1000W Platinum
- NVME: Samsung 980 Pro 2TB M.2 SSD
- Oprendszer: Windows 11 Pro (minden frissítés fent)

Minden driver, BIOS frissítés fent van a gépen.

Korábban volt a gépben 2db 4TB vinyó (RAID 0-ban). Az első ilyen rebootnál mivel azt hittem ez a Volume 3 kiszedtem őket, de nem oldotta meg a gondot. Ha jól látom Volume1 az az SSD. Nem tudom mi lehet ez a hiba.... :(

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.