Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) jokeph válasza cyber86 (#47850) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
BIOS alatt működik ? ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47852) cyber86 válasza jokeph (#47851) üzenetére


cyber86
őstag

Szia. Igen meg nagyon ritkán kb 3x volt ez a jelenség.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#47853) SsSpirate


SsSpirate
friss újonc

Sziasztok!

Nyár elején összeraktam az első saját gépemet. 3 hónapig semmi probléma nem volt vele, majd egyszer este nem kapcsolt ki a gép a Windows leállítása után. (A képernyőn már nem volt jel) Csak a bekapcsoló gombbal lehetett leállítani. Másnap már nem is kaptam jelet a monitoron holott a gép bekapcsolt, pörögtek a ventik, világított minden ami csak tudott. Aztán észrevettem hogy az alaplapon levő VGA debug led folyamatosan vörösen világít, próbáltam újra indítgatni és egyszer csak sikerült életet lehelni bele és elindult. Pár órával később pont egy random, rövid áramszünet volt nálunk, amely után újra előjött a probléma, de azóta se tudtam rá megoldást találni, már semmi sem segített. :W

Amiket próbáltam:
PCIE kábeleket, ramokat cserélgettem.
Másik videókártyával is hasonló hibát jelzett.
Próbáltam CMOS restartot, kicseréltem az elemet is.
BIOS frissítve lett.
Szét lett szedve az egész gép, utána sem lett jó.

Ami érdekesség még hogy a gép hátulján levő ventilátor nem forog, de azt nem tudom hogy köze van-e a dologhoz.

MSI MAG B550 Tomahawk
2x8 GB G.Skill Aegis CL16 DDR4 RAM 3200Mhz
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
Ryzen 5600X
ASUS Geforce DUAL RTX 3060Ti

Alaplap, táp megjárta a szervízt.

A segítséget előre is köszönöm! :)

(#47854) wowpegazus


wowpegazus
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Asztali pct bekapcsoltam windows boot közben áram el - a táp megadta magát.
Ryzen 1600, msi b150 tomahawk lap, gyári hűtő, gskill ripjaws ram 2*8gb, gtx1070 vga, ssd, hdd, Fsp raider ezüst táp 600w.
Vettem egy új tápot (fsp 800w félmoduláris), bekötöttem mindent. A gép elindult, egyszer bejött a bios. Kiléptem, azóta se hang, se beszéd. A monitor fekete.
A power gombbal csak bekapcsolni tudom a gépet, le nem kapcsol. Reset nem működik. Cpu ez debug led világít. Ventillatorok, alaplai ledek mennek. Perifériákat lehúztam, ramot kivettem, 1-el indítottam, comos cleart csinaltam jumperrel és kicseréltem az elemet is. Cpu hűtőt leszedtem, na itt melegem lett, mert feljött a hűtővel együtt a proci is. 9
Óvatosan leszedtem, láb nem sérült, nem szennyeződött. Égésnyom, púposodás nincs. Újrapasztáztam, visszaraktam a hűtőt. Semmi eredmény, a cpu debug led világít kitartóan. Mi lehet a baj? Hazavágta az áramlekapcs a cpu-t, vagy az alaplapot? Tud valaki segíteni? Nagyon fontos lenne a gép, beadandók, félkész munkák miatt. Előre köszi, ha valaki tud valamit.

(#47855) j.bravo válasza FunPro (#47808) üzenetére


j.bravo
addikt

Segített a clean driver install, pár napig jó volt :R

Ma kaptam a hírt hogy pár nap után újra előjött a jelenség, immáron nem csak üresjáratban, hanem úgy hogy játék ugyan nem futott, de egy videó lejátszása ment, és a géphez újra leülve jött a fagyi/restart (pontos részletekre rá kell kérdezzek)

Whatever.

(#47856) d@minator válasza wowpegazus (#47854) üzenetére


d@minator
addikt

(#47857) wowpegazus válasza d@minator (#47856) üzenetére


wowpegazus
tag

Próbáltam ezt is. Semmi siker...

(#47858) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok. Tudnátok segíteni abban, hogy az nvidia vezérlőpultban miért csak ennyi beállítás lehetőségem van? Néztem videókat és másnak sokkal több beállítási lehetősége volt..

Illetve utána néztem és volt egy [módszer] de nem segített sajnos..

(#47859) bbendre válasza adrian94 (#47858) üzenetére


bbendre
őstag

Két kategória hiányzik. A kijelző és a video.
A kijelző lehet valami olyan monitorod van vagy nem szabványos kábelt használsz esetleg nagyon minimal a driver.
A video esetén is erre tippelek. de hozzáteszem nem tudom :) és nem veszitesz semmit hacsak nem akarsz free-sync/g-syncet bekapcsolni. (Milyen monitorod van?)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#47860) adrian94 válasza bbendre (#47859) üzenetére


adrian94
őstag

Akkor itt lesz a hiba.. :) Sima 1920x1080-as Samsung 60 Hz-es monitorra van rákötve hdmi kábellel..

Ha nem kötöm rá a monitorra akkor megkéne, hogy jelenjen?

(#47861) AliceWhat válasza RAMy (#47846) üzenetére


AliceWhat
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek. :)
Valóban nem az SSD-vel volt gond, hibás lehetett a telepítőfájl. Hétvégén végre összeállt a gép, süvít most minden frankón.

Mivel már tök elegem volt, péntek délután megvettem 8k-ért a legolcsóbb 120 gigás maxell ssd-t (ekkor még nem voltam biztos, hogy nem a régi ssd-mmel van baj és nem akartam plusz köröket futni), most erről megy a win, a másikról meg minden más. Tanulópénznek jó volt. :D

(#47862) shotika


shotika
őstag

Üdv!
A következő a problémám: ha készenléti módba kapcsol a monitorom X idő után, egyszerűen nem akar visszakapcsolni, csak sokadszori újrandításra. Eddig azzal oldottam meg, hogy kikapcsoltam ezt a funkciót.
Tegnap beszereztem egy új videókártyát, 3070-eset (más okból), és most azt csinálja, hogy egy adott játék közben random elszáll a monitor, berakja magát készenléti üzemmódba, és csak resetelés után jön helyre. A gép nem fagy ki, hallom ahogy szól a zene is közben.
Nem tudom, hogy a kettő összefügg-e.

Eszközkezelőben meg valamire hisztizik, de ez nem tudom jelent-e valami problémát:

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#47863) mathe113


mathe113
csendes tag

Hali! Adott egy gigabyte b450 aorus elite és egy átmenetileg használt SAPPHIRE Radeon HD6670 1GB 128bit GDDR5 gpu, a problémám az lenne, hogy belerakom a vgat-t majd beindítom a gépet, viszont nem ad képet és a vga illetve a dram led váltakozva villog az alaplapon. Mi lehet a baj? Hogy tudnám müködésre bírni? Eddig egy 2080 super volt benne kölcsönbe. DDUval letöröltem a drivert.

(#47864) #54597376


#54597376
törölt tag

Üdv!
Adott egy HP 8200 Microtower ami eddig tökéletesen működött. Gondoltam, hogy jó lesz a gyerekeknek minecraftozni, ezért szerettem volna újrainstallálni. Rufusszal elkészítettem a win10 USB telepítőt UEFI módban, ami viszont nem volt látható a boot menuben. Második nekifutásra készítettem egy nem UEFI-s, sima MBR-BIOS telepítőt, a boot menuben viszont nem volt legacy boot lehetőség, csakis UEFI. Ezért biosban engedélyezem a legacy módot. Ez viszont nem került mentésre, sőt, semmilyen bios beállítás nem maradt meg. Tettem egy bios default settings-et, azóta viszont se kép, se hang, se boot menü, se bios, se semmi. Egyedül a ventik pörögnek fel, de semmi egyébre nem reagál.

[ Szerkesztve ]

(#47865) #54597376 válasza #54597376 (#47864) üzenetére


#54597376
törölt tag

Jumperekkel reseteltem a biost, most már működik.

(#47867) ElektrikusDE válasza #46372352 (#47866) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ha lehúztad a csatlakozót akkor nem csoda hogy nincs ott a 12 Voltos feszültség, mivel olyankor csak a tápegység készenléti része működhet.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#47869) FunPro válasza #46372352 (#47868) üzenetére


FunPro
senior tag

Én egyszer olvastam egy tuti módszert, azóta úgy tesztelem a tápokat. :D
A gyakorlatban nem tudom ez mennyire hatásos módszer, mert én ugyan már néhány tápot diagnosztizáltam vele (sikeresen), de hogy a valóságban ez mennyire tuti módszer, azt most remélem valaki megmondja.

Szóval:

Nem kell mást tenni, mint egy drót (én gémkapcsot szoktam használni) egyik végét bele kell dugni a 24 pines csati zöld kábelének végébe, a másik végét pedig a 24 pines csati bármelyik fekete kábelének végébe. Elméletileg ha felpörög a venti, akkor a táp működik.

FONTOS MEGJEGYEZNI, HOGY A DRÓTBAN (GÉMKAPOCSBAN) ÉRTELEMSZERŰEN ÁRAM FOG FOLYNI, ÍGY AZ ÖSSZEKÖTÉS ELŐTT/KÖZBEN NEM SZABAD A TÁPOT SEMMILYEN ÁRAMFORRÁSBA DUGNI!

Aki multiméterrel méreget, annak gondolom ezt nem kell ecsetelnem, de ez nagyon lényeges. Én mindig úgy csinálom, hogy a tápon lenyomom a kapcsolót, ha nincs rajta kapcsoló, akkor kapcsolós hosszabbítót használok. Amint a zöld és a tetszőleges kábel össze van kötve, csak utána dugom be a kikapcsolt állapotban levő kapcsolós hosszabbítóba a tápot, majd nagy odafigyelés közepette bekapcsolom úgy, hogy még véletlenül se érjek hozzá a kötéshez. Jó esetben a táp felpörög, ezzel konstatálom, hogy a táp működik. A kötés eltávolítása előtt értelemszerűen a tápot ki kell húzni!

Elméletileg nincs erős áram a drótunkban/kapcsunkban, de jobb félni, mint megijedni. :K

U.I.:

Lehet, ha a multimétert ebbe a két kábelbe dugod, akkor is felpörög a venti, ezt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#47871) FunPro válasza #46372352 (#47870) üzenetére


FunPro
senior tag

Maga a kapcsoló semmi extra, két kábel, ami zárja az áramkört. Elméletileg azok a kábelek is meg tudnak szakadni, de ha valahogy zárod a kört a pinen, akkor is el kéne indulnia.

Én ilyenkor fel szoktam cserélni a rezet és a bekapcs gombot, hogy kizárjam a kábelszakadást. Mind a kettő csak nem lehet szutyk. Ha úgy sem jó, valószínűleg halott a lap. Ilyenkor örülök, hogy van áramvisszajelző led az alaplapomon, így legalább azt látom, hogy van-e benne áram.

Ha felpörögnek a ventik akkor már nehezebb kérdés, mi a probléma.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#47873) FunPro válasza #46372352 (#47872) üzenetére


FunPro
senior tag

Most az a kérdés, hogy mennyire régi gépről beszélünk.

Ez csak azért lényeges, mert az újabb házakból jövő kábelek már jól meg vannak jelölve.

Kell lennie egy
- power sw kábelnek (ez igazából két kábel, egy végbe kötve)
- egy reset sw kábelnek (ez is két kábel)
- egy pwr led + (egy kábel)
- egy pwr led - (egy kábel)
- és egy hdd led kábelnek (két kábel)

Régebbi házaknál mintha előfordult volna olyan, hogy az összetartozó kábelek nem voltak egy végbe dugva, hanem konkrétan volt 8 kábelvég, amit az alaplapra kellett dugni.

A lényeg, hogy ezek a kábelek egy csomóban csatlakoznak az alaplapra (ugyan oda mennek). Értelemszerűen a power sw a bekapcsoló gomb, a reset sw a rezet gomb, a pwr led +- az áramjelző, a hdd meg a piros villogó.

Én annyit csinálok ilyenkor, hogy a pwr sw kábelt kihúzom az alaplapból, a reset sw kábelt szintén, majd bedugom ugyanúgy, ugyanoda ahonnan kihúztam a pwr sw-t, és máris a rezet gombom lett a bekapcsoló.

Kicsit túlbonyolítva magyarázom, igazából a bekötés az alaplap leírásában található, de mivel jelenleg a gép össze van dugva, így csak a két kábelt (bekapcs gomb <-> reset) kell felcserélni. Ha kábel nélkül szeretnéd csinálni, akkor azt a két jumpert kell egy pillanatra zárni, amire alapból a power sw kábel menne.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#47875) d@minator válasza #46372352 (#47874) üzenetére


d@minator
addikt

Zárd össze a zöldet egy feketével úgy, hogy be van dugva a 24pines csatlakozó az alaplapba. Gemkapocs jó erre, felülről dugod be.. Menjen így estig a gép hátha úgy marad és jó lesz.
Ha így sem szétszeded átnézed nem fekete e valamelyik tápérintkező. Proci, memória is kivesz visszatesz. Házon kívül földön összerakod.
Ha így sem lesz jó az alaplap gyanús.

(#47877) RAMy válasza FunPro (#47869) üzenetére


RAMy
tag

Valami gagyi LC Power táppal egyszer próbáltam így, persze úgy felpörgött a venti és elindult a táp, de 3 számítógép sem akart vele bekapcsolni... Méricskélni nem volt akkor eszközöm hozzá, de gyanítom, hogy rossz volt benne valami.

@#47871 Egy ismerős gépe csak úgy egyik napról a másikra nem kapcsolt be. Leszedtem az oldalát, kiderült, hogy kicsúszott a bekapcs gomb csatlakozója a helyéről. Aztán rájött, hogy valószínűleg azért, mert a gyerek mindig rugdossa a gépet arrébb, mert nem fér be a lába az asztal alá rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#47878) jokeph válasza RAMy (#47877) üzenetére


jokeph
nagyúr

A "gemkapcsos" módszer csak arra jó, hogy a táp egyáltalán elindul-e, arra nem hogy a terhelhető is (ilyenkor tud az lenni, hogy a táp venti forog, ledek is világítanak a lapon mégsem indul a gép).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47880) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Üdv! Az lehetséges, hogy a PC-m úgy vágja le a biztit, hogy Ő maga nem kapcsol le? Most lett építve az új gép, bekapcsol, kép van de valamelyik ventí kegyetlenül búg, a proci 6000 MHz-n windows alatt, 1x újraindításnál kiírt egy ilyet, hogy "Your cooler has been somewhat characterized" és ja az áram is elment a szobában de a gép nem kapcsolt ki, ment tovább.

Kongif:
Táp: Corsair HX1200 Alaplap: Asus Strix Z790-F Gaming CPU: i9 13900KF Ram G.Skill Trident 2x16GB 6400MHZ Ház: Phanteks Eclipse P600S GPU: Asus TUF OC RTX 4090

(#47881) rasotamas válasza KillerKollar (#47880) üzenetére


rasotamas
veterán

Elég nehez elképzelni ilyet.
Az adott szobában a villamoshálózaton ki van alakítva több külön áramkör, külön kismegszakítóval?
Valami olyat el tudok képzelni hogy a gép maga meg valamelyik perifériája külön kis egszakítón és fí relén van, és valami hiba miatt földhurok alalul ki és leveri a fí relét

https://tinyurl.com/rasoapro

(#47882) KillerKollar válasza rasotamas (#47881) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nem értek hozzá de nem tudok róla, eddig akárhányszor le lett verve bizti a gép is kikapcsolt, szünetmentesem nincs.
Közben realizálódott bennem, hogy a monitoromat se verte le pedig annak van saját tápkábele, egy display port kábelen kívűl semmi köze a géphez áramellátás terén.

(#47883) rasotamas válasza KillerKollar (#47882) üzenetére


rasotamas
veterán

Arra a kérdésemre mondd meg a választ, hogy az adott helyiségbe több különböző kismegszakítóról is megy betáplálás?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#47885) RAMy válasza #46372352 (#47884) üzenetére


RAMy
tag

Ha így bekapcsolod, pittyeg a gép? Ha igen, hányat és milyen alaplap van benne?

Ha nem pittyeg vagy nincs benne kis speaker (én már láttam olyan alaplapot, amiben nem volt hova dugni), próbáld meg egy másik tápegységgel első körben.

[ Szerkesztve ]

(#47886) KillerKollar válasza rasotamas (#47883) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nem

(#47888) RAMy


RAMy
tag

Ha nincs pittyegés sehogy sem, akkor hiába kapnak áramot az alkatrészek, nem postol a BIOS, tehát nem fog történni semmi. A leírtak alapján vagy táp vagy alaplap gondod van, de szerintem inkább előbbi, mert én is jártam már így egyszer. Próbáld meg másik táppal. Amivel szenvedsz, az milyen egyébként, valami noname?

[ Szerkesztve ]

(#47890) d@minator válasza #46372352 (#47884) üzenetére


d@minator
addikt

Írtam, hogy szét kell szedni a gépet mindent kiszedve a házból. Csatlakozókat átnézni nincs e beégve.
Egyébként szerint 10-20-30 próbálkozásra adna képet. A lényeg ha mindent kiszedsz és összerakod sem jó hardverhiba van. Fő gyanús az alaplap de lehet VGA és a táp sem zárható ki.

(#47893) Essejó válasza d@minator (#47890) üzenetére


Essejó
veterán

Sőt, ha van egy döglött SSD a gépben, akkor is elöfordulhat, hogy még biosig sem jut el.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47894) RAMy válasza Essejó (#47893) üzenetére


RAMy
tag

Semmi köze hozzá.

(#47895) Essejó válasza RAMy (#47894) üzenetére


Essejó
veterán

Ha nem láttam volna ilyet nem egy alkalommal, akkor meg sem említem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47896) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Mégegysuer köszönet Grave444-nek a gyors útbaigazításért :R

Lenne kis gondom és képtelen vagyok megoldani.
Feleségem lekapcsolta a pc-met 2 napja, azóta ezt látom bal felül. :W
Alt, ctr, shift + karaktereket elméletileg végig nyomkodtam, semmi.
Afterbruner, gpu-z, furmark törölve, illetve zip fájlokban voltak, többire nem emlékszem....

Asus b550m plus:
Ai shuite 3
Ez update fut.
Armoury crate nem.

Msi 6650xt
Msi kombustor törölve.

Lenne ötletetek, mi a bánat lehet ez?
[kép]

(#47897) zka79


zka79
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne hogy adott egy Prime B450M-K alaplap, hozzá egy Ryzen 7 2700x és folyamatosam csúcsáramot vesz fel a proci és max Hz-en megy. Ebből adódóan ha már valamit futtatnék rajta elkezd belassulni vagy teljesen ki is fagy.
ESET online szkennerrel át lett vizsgálva, de nem talált semmit. Felesleges driverek és programok el vannak távolítva, így szinte mint egy friss Win 10 a rendszer állapota.
Esetleg valakinek ötlete hogy mihez nyúlja?! :W
Előre is köszönöm!

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#47898) jokeph válasza zka79 (#47897) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
WIN alatt mire van állítva az energiagazdálkodás ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47899) zka79 válasza jokeph (#47898) üzenetére


zka79
tag

Helló!
Kiegyensúlyozott-ra.

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#47900) jokeph válasza zka79 (#47899) üzenetére


jokeph
nagyúr

Túl egyszerű lett volna.

Mondjuk, az hogy kifagy terhelésen az nem okés kicsit sem, és nem azért megy max clk/vcore-al megy a CPU-d.

BIOS hogy van beállítva ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.