Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) --HARDCORE-- válasza Lacikamoto (#48399) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ha a HDMI-s hangkimeneten kívül minden mást is letiltasz, akkor sem akar működni? Régebbi driverrel is próbald meg (nVidia)!

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48402) --HARDCORE-- válasza Pickle Rick (#48400) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

[kép]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48403) Lacikamoto válasza --HARDCORE-- (#48401) üzenetére


Lacikamoto
csendes tag

Szia. Köszönöm a segítséget, haza érek megpróbálom.

(#48404) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Adott egy am3+-os csoda konfig (Ga-990xa-ud3 alaplap, fx 4350 proci, 4x2gb DDR3.)

Ha benne van mind a 4 modul, nem kapcsol be a gép. Mintha áramot sem kapna.
Ha 3 modul van benne (1-2-3) akkor bekapcsol és látja is a 6GB ramot viszont azt írja a windows, hogy telepített memória 6GB (használható 3,9GB). Feladat kezelőben azt írja, hogy :
- Használt bővítőhelyek 3/4.
- Hardverek számára fenntartva 2 GB.

Cserlgettem össze vissza a modulokat, semmi változás max annyi, hogy néha azt írja telepített memória 6GB (használható 1,9GB).
- Használt bővítőhelyek 3/4.
- Hardverek számára fenntartva 4 GB.

Ha csak 1 - 3-as foglalatban van modul, akkor telepített mamória 4GB (használható 3,9GB).
- Használt bővítőhelyek 2/4.
- Hardverek számára fenntartva pár MB.

Szóval valószínű a 2 - 4 es foglalattal lesz valami gebasz. (4 es valószínű teljesen halott).

Valakinek valami ötlet esetleg? Vagy szerezzek bele 2x4-et és engedjem el a dolgot?
Stressz tesztet futtattam, ettől függetlenűl hibamentesen üzemel a gép.
:F

(#48405) jokeph válasza bucihost (#48404) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Megpróbálnám egy másik procival is, mert lehet hogy a procid memória-vezérlője szívózik. :U

Esetleg egy cpu ki/be rakás is csodákra lehet képes.
Milyen hűtő van rajta ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48406) FunPro válasza bucihost (#48404) üzenetére


FunPro
senior tag

Első körben olyan a dolgo, mintha x86-os (32 bit) windows lenne a gépen, ami alapból csak 4 giga ramot kezel. 4 giga fölött x64-es (64 bit) windows kell.

A másik, hogy a ramoknak nagyjából megegyezőnek kell lenniük.

Ha például kipróbálsz egy olyat, hogy először beleraksz kettőt úgy, hogy egyiket az 1-be, a másikat a 3-ba, aztán ha ez így jó, akkor kiveszed a ramokat, majd átrakod őket úgy, hogy az egyik legyen a 2-be a másik a 4-be. Ha így is elindul, akkor nem a slotokkal van a baj. Persze most nem néztem meg, hogyan vannak dualba rakva, de általában az azonos színű helyek mennek egybe.

De akár mind a 4 slotot kipróbálhatod, egy darab rammal. A lényeg, hogy a slothiba ki legyen szűrve. Ha rossz a slot, akkor rossz a slot, ha így működik mind a 4, akkor vagy valamelyik ram rossz, vagy valamelyik nem kompatibilis a többivel.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#48407) bucihost válasza jokeph (#48405) üzenetére


bucihost
senior tag

A proci ki-be rakás nekem is eszembe jutott, viszont ahogy neten olvastam ez lehet egy görbe és / vagy törött proci láb miatt is. Így amig nem szerzek egy másik procit nem venném ki. Ki tudja kivétel után vissza lehet e úgy tenni, hogy működnön. Valami toronyhűtő van rajta, márkajelzés nincs rajta.

#48406FunPro X64 win10 van rajta. a ramok teljesen megegyezőek. Ugyanazon márka, ugyanazokkal a pareméterekkel. Össze-vissza cseréglettem őket de ugyan az a felállás sajnos. :( Viszont azt még megnézem, hogy csak 1 modul végig pakolva a slotokban. Köszi :R

(#48408) jokeph válasza bucihost (#48407) üzenetére


jokeph
nagyúr

Teljesen kinyitott socketnél ha minden klappol, "beleesik" a helyére, kiszedésnél is akadály nélkül kell jönnie.

Még valami: a ramslotokat nézd át nagyon, akár nagyítóval is, nincs e bennük valami ami zavarja a kontaktot.

#48406FunPro: jó ötlet, de akkor sem 100%-os, még mindig lehet döglődő memória-vezérlő, emiatt tűnhet a ramslot is hibásnak.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48409) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Kis segítség kellene h merre induljak el. Apósom gépe megadta magát. Bios bejön látja az ssd-t de a win10 nem bootol be egyik napról a másikra. Csak az Asrock logo jön be és utána a kurzor a bal felső sarokban. Előzmény: A D meghajtóról (3,5 vinyó) másolgatott képeket, szöveges doksit stb. A C meghatóhoz (ssd) nem nyúlt. Majd a D meghatót töredezettségmentesítette majd ment 2 napot még és utána annyi. Mi lehet a baja a gépének?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48410) --HARDCORE-- válasza Nerazim (#48409) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Hogy lett felrakva a windows? Lehet a boot szektorokat a HDD-n keresi, és a töredezettség mentesítéssel valami bekavarhatott neki. (Bár nem kéne, de elképzelhető.)
Ha bekapcsolásnál nyomogatod az F11/F8-at a boot menühöz, és úgy választod ki akár a vinyót, akár az SSD-t, úgy sem bootol?
Legrosszabb esetben újratelepítéskor csak a rendszer SSD legyen az alaplapra kötve.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48411) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Sziasztok!

Adott ez a config:

CPU: Ryzen 3600 + be quiet Shadow Rock Slim
Alaplap: Asus X570 Prime-P
Memoria: G.SKILL 16GB Trident Z DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GTZ
GPU: Gainward RTX3070 Phantom
Tap: Chieftec Navitas GPM-650C (7 eves)
Haz: Cooler Master MasterCase H500
2 SATA SSD, 1NVME M2, 1 HDD

1440p-ben 144hz-en hasznalom jelenleg, foleg jatekra.
Neha ezt is soknak erzem ennek a confignak de eddig nem volt gond.
Jellemzoen a Frostpunk, Dying Light 2 produkalja ezeket, ultrara allitva.

Az utobbi idoben (kb 1 eve) kezdte el azt produkalni, hogy nemelyik jatek kozben kb 1-2 ora utan egyszeruen lekapcsol a gep. Nincs kehalal, semmi.
Bekapcsolo gomb vilagit, de nem reagal semmire, le kell nyomni a tapot majd vissza. Utana minden helyreall, mintha semmi nem tortent volna.

Event viewer-system alatt ilyenkor van egy critical error, Event 41 Kernel power.
Bugcheck code mindenhol 0.


CPU/GPU ilyenkor normalis homersekletet produkal. Tippre vagy a tap vagy az alaplapi chipset nem birja az iramot es szerintem tulmelegszik valami.
Sajnos masik modulokat nem tudok bepakolni, nincsen csere itthon.


Valakinek valami otlet esetleg?

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#48412) --HARDCORE-- válasza LoyalGuard (#48411) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Aida64 vagy valami hőmeresre alkalmatossága és szerintem tápcsere amúgy. :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48413) d@minator válasza LoyalGuard (#48411) üzenetére


d@minator
addikt

Kernel power 41 szerintem mindenki gépében van sokat nem jelent azaz nem lehet belőle dignosztizálni. Bármi lehet.
0. Hosszabbítót konnektort ellenőrizni nincs e beégve. 1.Asus meg egyéb segéd programokat le kell törölni, 2.BIOS-t alapra F5 semmi XMP, 3.gépet szétszedni újból összerakni.

[ Szerkesztve ]

(#48414) KisCobiii


KisCobiii
aktív tag

Sziasztok!

Előző kollegához LoyalGuard igazodva, nálam is szinte majdnem azonos a helyzet és ebben szeretném a segítségeteket / véleményeteket kérni.

Konf.:

Lap: Asus Z370-f Gaming
Proci: I9 9900k + Be Quiet Pure Rock 2 hűtő
Vga: Asus Tuf 5700 xt 8Gb
Ram: Corsair VENGEANCE RGB PRO 3200Mhz 4x8Gb 32Gb (xmp profilba mennek)
Táp: Corsair TX650w (10-12 éves)
Hdd/ssd: 3 hdd 2db 2,5 ssd 1 nvme
Monitorok 2db 1. 144hz samsung G5 27" 2. 75hz samsung curved 24"

Szóval adott a konf. és a hiba az volna, hogy szintén csak játék közben és csak általában "Pubg" közben fut a gép szépen 1440p-ben 144hz monitoron, nem akad nem szaggat fps-ek is szépen megvannak ahogy kell és az x-edik kör után amikor lép vissza a fő menübe a játék, akkor egyszerűen elmegy a kép mind2 monitorról (kikapcsolnak a monitorok) és ennyi.

Után ha kikapcsolom a gépet ,akkor betudom kapcsolni és a billentyűzet és monitor világít, hogy észleli a gépet, de csippanáson kívül nem történik semmi. Majd táp ki hátul, kicsi várás és újra be kapcs. ,akkor már bekpacsol és mint ha mise történt volna megy minden tovább.

Hozzá teszem, hogy végeztem Memtest 86-ot , OCCT vram tesztet, asus gpu tweak3-al beállítottam egy jobb hűtési profilt, így a vga nem megy 70-75°fölé, a proci is játék közben 56-65°maximum. Valamint lefutattam már CineBench23-at is illetve 3DMark v2.19-et is és mindenhol minden fut és megy, de a játékban jön ez a borzasztó képernyő kikapcsolás és nagyon nehezen tudom csak újra bekapcsolni a gépet.

Játék közben is végig nézem a paramétereket és minden normális. (képen látszik, hogy mit látok pontosan, ez az asztali alap állapot)

Annyit fűzők még hozzá, hogy ezt most kezdte el egy 2-2,5 hete csinálni, eddig nem volt ilyen jelensége, már a Windows-t is újra telepítettem, de nem változott semmi.

Tápra gyanakszom én is, de szkeptikus vagyok, azért bármi ötlet van szívesen meghallgatom.

Köszönöm az elolvasást és előre a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#48415) Angie™ válasza KisCobiii (#48414) üzenetére


Angie™
addikt

Úgy is próbáltad, hogy játék közben csak 1 monintor van rákötve a gépre?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48416) KisCobiii válasza Angie™ (#48415) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Még nem, de megpróbálom. :R

Eddig nem volt gond soha, max csak az fps csökkent le kicsit a 2 kijelző miatt.

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#48417) KisCobiii


KisCobiii
aktív tag

Annyi fejlemény lett, hogy sikerült játék nélkül produkálni a hibát nagynehezen.

OCCT-ben sima 3D modell futtatás tesztnél, 25-30p után rákattintottam a befejezésre és ahogy leállt a teszt egyből jött a monitor kikapcsolás.

Minden hőfok stabil volt, 70° os volt a vga vram 63° , erre valami ötlet?

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#48418) CoolMan válasza KisCobiii (#48417) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!
Első körben próbáld ki egy másik megbízható táppal.

(#48419) KisCobiii válasza CoolMan (#48418) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Azon vagyok, köszönöm a választ!

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#48420) HUN_Sector válasza KisCobiii (#48414) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha a táppal lenne baj, az max terhelésen szállna el, azaz játék közben.
Ez valami driver összeakadásnak tűnik

(#48421) CoolMan válasza HUN_Sector (#48420) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azért valljuk be de egy 10-12 éves táp nem biztos, hogy a legbiztosabb alap a konfignál.

(#48422) KisCobiii válasza HUN_Sector (#48420) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Most épp nyúzom a teszteket és próbálok logolni mindent, hogy legyen valami kézzel fogható. Az OCCT az elég jól logol, szóval azzal fogok most egy rögzített monitorozást csinálni és ha kifagy, akkor ott lesz a log file.

Én is összeakadásra tippelek amúgy.

CoolMan tudom és gondolkozom is közben az utódján.
Egy Be Quiet Straight Power 11 750w gold v. platinum-on gondolkozom, csak szeretnék biztosra menni azért.

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#48423) CoolMan válasza KisCobiii (#48422) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Persze értem. Esetleg ha tudnál kölcsön kérni egy másik tápot.

(#48424) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.
Adott az adatlapomon található gép.
Monitor: BENQ, EW2430-B

Nem használok hangfalat, mert a monitor ad(ott) hangot a hdmi kábellel összekötve.
De általában le volt némítva, most viszont felhangosítottam, és egy darab hang nem jön ki rajta.
Eszközkezelőben megnéztem, nem ír hibát, se új drivert, semmi ilyesmi.
Hangbeállításokban sincs letiltva semmi, tesztnél a hanggörbe mozog, tehát a gép szerint van hang, de gyakorlatilag nincs.

Létezhet hogy a hdmi kábel kezd elromlani? Ez megmagyarázná esetleg a korábban itt feltett problémámat is, hogy néha jön egy no signal random előjövését is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#48425) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A jobb alsó sarokban ha a hang ikonra kattintasz, kimeneteli opciók vannak, egy darab monitortól akár több változóig (fejballgató, hangfal… stb) Nálad ott jelen esetben csak a monitor van?

(#48426) RVR400 válasza KisCobiii (#48414) üzenetére


RVR400
veterán

[link] Nem egyedi eset, van pár találat gúglin.

(#48427) LoyalGuard válasza --HARDCORE-- (#48412) üzenetére


LoyalGuard
tag

Koszonom a valaszt!
Iszonyat regen hasznaltam Aida-t, teljesen el is felejtettem. :)
MSI afterburnerrel logoltattam, ott neztem a CPU es GPU hofokot. CPU max 85C, GPU 70 korul volt.
Amire gyanakodok az a Chipset. Ennel a lapnal mar tobben is panaszkodtak hogy tulmelegszik, mert az RTX 30XX sorozat dupla slot igenye pont kitakarja a chipset hutot.
Rosszabb esetben pont rafujja a meleget...

d@minator: Koszi a tippet!
Hosszabbitot csereltem nemreg, kitakaritva/portalanitva.
Asus armoury crate ugyan fent van, de sokat nem hasznalom. Ennyire problemas lenne?
BIOS mar vissza lett rakva defaultra, amikor elkezdte ezt a kikapcsolgatast.
A szetszedes meg ugy hianyzik mint sz*r a zsebbe :DDD

Egyebkent ez a tapom volt egy korabbi gyengebb configban is ott nem voltak ilyen problemak.
I5-6600K + GTX 1070 volt.

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#48428) Abydos93


Abydos93
csendes tag

Van idegesítő problémám.
Cseréltem alaplapot és azóta minden szoftver, ami használ videokártyát lefagy vagy el sem indul.
Előző setup így nézett ki:
Intel Core I7 13700k
Asus tuf gaming b660-e
Corsair vengeance 2x32gb 3600mhz cl18 memória
Asus GeForce RTX 4070Ti
Asus rog strix 850w gold

Alaplap cserélve lett Asus rog strix z790-a WiFi d4-re.
Windows 11 és driverek újratelepítve.

Forspoken d3d12 hibával (driectx 12?) crashel.

Munkában Inventort és Fusion 360-at használok. Előző setuphoz képest jelentősen nőtt a szerszámpálya generalasi idő.

Tudásomhoz mérten már mindent kiprobaltam.

(#48429) csababarca válasza HUN_Sector (#48425) üzenetére


csababarca
őstag

Kipróbálom egy másik hdmi-vel.
csak a monitor van, vagy valami realtek driver hiba lehet, nem tudom.
de nem ír semmit, hogy baja lenne.
viszont megmizgattam a hdmi kábelt kicsit, és egyből elment a kép...szerintem a hdmi adta meg magát.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#48430) csababarca válasza csababarca (#48429) üzenetére


csababarca
őstag

sima driver frissítés megoldotta.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#48431) --HARDCORE-- válasza csababarca (#48430) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Alapértelmezett lejátszó eszköz volt amúgy? Vagy csak miután az új driver felment az beállította alapértelmezettnek? :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48432) KisCobiii válasza CoolMan (#48421) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Gondoltam eredményesség képp leírom mi lett a vége.

Az egyik barátom 700w-os tápjával kipróbáltuk és ott nem tudtuk erre a fura fekete képernyős halálra vinni a gépet. Így ezen felbuzdulva vettem egy Be Quiet Straight Power 700W Gold tápot és az első tesztek alapján minden hibátlanul működik.

Szóval 1 szó mint 100 valóban táp hibás volt és a kritikus pillanatokban ( csúcsáram / terhelés utáni visszaállásnál ) jött elő a hiba. A régi Corsair TX650w pedig megmarad egy netezős gépbe.

Köszönöm a segítségeket! :R

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#48433) icp1970 válasza KisCobiii (#48432) üzenetére


icp1970
senior tag

Érdekes hogy táp hiba volt,de a lényeg hogy megoldódott.

(#48434) csababarca válasza --HARDCORE-- (#48431) üzenetére


csababarca
őstag

Igen, alapértelmezett.
Sehol se volt letiltva semmi, frissítettem a drivert és voila, lett hang.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#48435) KisCobiii válasza icp1970 (#48433) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Az idő eldönti, de "remélem" hogy megoldódott. :U

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#48436) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Giga z390 aorus pro lap, biosba bekapcsoltam a secure boot-ot, ezutàn totàl offolta magàt a gèp. Be sem bootol. Cmos elem kivètel megvolt,illetve reseteltem is a 2 pinnel. Nem segìtett. Próbàltam a dual biost behozni, hosszan a bekapcsoló gomb amíg leàll, aztàn a backup bios indul elvileg, de ez se segített. Valakinek van mèg ötlete? :((( :(

(#48437) Rison77 válasza Rison77 (#48436) üzenetére


Rison77
senior tag

VGA kivét után, IGP-vel sikerült bios képet varázsolni, így tudtam resetelni a biost. :D

(#48438) Renkó01


Renkó01
újonc

Sziasztok.

Szeretném a segítségeteket kérni.
Egyik pillanatról a másikra nem ad képet a számítógép.
Se csipogás se semmi minden világit és minden működik.
Ki cseréltem a ramokat és működik elvittem haveromhoz a ramokat és ott jók a régi ramok.

Szerintetek mi lehet a gond a régi rammal ha másik gépben meg működik és új ramokal meg a régi gép is működik.

Előre is köszi

Nincsenek álmaim, mert mindet valóra váltom.

(#48439) --HARDCORE-- válasza Renkó01 (#48438) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Pontosabban milyen rendszerek ezek?
Táp, lap, ramok..
Próbáltad-e visszatenni, hogy most indul-e a régi felállásban a gép?

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48440) Submarine válasza Renkó01 (#48438) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Sztem lehet monitorkábel/csatlakozó kontakthiba is.
Sztem is mehetnek vissza a régi ramok.

(#48441) Renkó01 válasza Submarine (#48440) üzenetére


Renkó01
újonc

ez egy I5 6500 proci alaplap hát Gigabyte valami bocsi most nincs itt előttem .
Igen próbáltam de semmi. Kábelek jók videokártya jó táp tökéletes szóval minden jó de ahogy vissza rakom a régi ramot nincs kép se sípolás semmi csak bekapcsol megy minden és kikapcsol aztán be aztán ki.

Nincsenek álmaim, mert mindet valóra váltom.

(#48442) --HARDCORE-- válasza Renkó01 (#48441) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

CMOS törlést csináltál?

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48443) Renkó01 válasza --HARDCORE-- (#48442) üzenetére


Renkó01
újonc

hát az nem tudom mi most így ? :O

Nincsenek álmaim, mert mindet valóra váltom.

(#48444) Renkó01 válasza Renkó01 (#48443) üzenetére


Renkó01
újonc

áhh megvan. hát annyit csináltam elem ki és akkor 10perc után vissza.
Ezzen kivül semmi mást nem csináltam a biosban.

Nincsenek álmaim, mert mindet valóra váltom.

(#48445) szalasz87


szalasz87
csendes tag

Hello! Processzor cserénél muszáj Windowst telepíteni?core i3at cseréltem ki i7re. Első indításnál elkezdte rendesen tölteni a Windows 7et, de a Windows logonál nem ment tovább. Újra indulás után a javítási mód ugyanigy. Aztán átdugtam másik sataba a ssd kábelét, boot beállítást babráltam és már csak annyi írt hogy BOOTMGR IS MISSING. A cpunak jónak kéne lennie, biost kellett frissíteni azt is megcsináltam még a csere előtt rég. Köszönöm a segítséget!

(#48446) Angie™ válasza szalasz87 (#48445) üzenetére


Angie™
addikt

Nem kellene újra telepíteni. Működnie kellene. Vmi mást nem állítottál el a biosban?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48447) szalasz87 válasza Angie™ (#48446) üzenetére


szalasz87
csendes tag

A sata kábeleket nem néztem hogy voltak és volt bent több nem használt sata kábel is. Van hdd meg egy ssd, a hdd volt gondolom a sata2ben az ssd meg a sata3ban. Ezek mindegy hogy vannak? Ezeket cserélgettem. Bootban csak a prioritást. Ha a cpu nem lenne jó mi történne? Windos el se kezdhetet volna tölteni nem? Köszi

(#48448) Angie™ válasza szalasz87 (#48447) üzenetére


Angie™
addikt

Láttam már olyat, hogy valaki úgy telepítette fel a windows-t, hogy a boot partíció egy másik merevlemezen volt, nem a rendszer hdd-n. Próbáld visszakötni a merevlemezt és ssd-t, ahogyan volt.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48449) szalasz87 válasza Angie™ (#48448) üzenetére


szalasz87
csendes tag

Akár hogy dugom már csak BOOTMGR IS MISSING jön..

(#48450) --HARDCORE-- válasza szalasz87 (#48449) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ezért kell lehúzni telepítéskor minden csak adatra való meghajtót. Semmi más csak a rendszernek szánt ssd legyen bekötve.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.