Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) Angie™ válasza Reaper04 (#48849) üzenetére


Angie™
addikt

Hangkártya gyanús így nekem hirtelen, nem volt mostanában frissítés hozzá? Vagy próbáld frissíteni, vagy régebbit felrakni. Illetve egy teszt erejéig próbáld már meg, hogy eszközkezelőben letiltod és nézd meg, hogy így jelentkezik-e a hiba.

#48850
Ez is szoftveres hibának látszik. AMD driverek minden szépen fent vannak?

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48852) onlinenév válasza Angie™ (#48851) üzenetére


onlinenév
lelkes újonc

szia!

nem nagyon értek sajnos hozzá.

miknek kell fent lennie?

(#48853) tserrof77 válasza Reaper04 (#48849) üzenetére


tserrof77
senior tag

Azt az esessdének látszó tárgyat sürgősen cseréld ki. :DDD (60GB Vortex) Kicsi is, öreg is.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48854) Angie™ válasza tserrof77 (#48853) üzenetére


Angie™
addikt

ohh, ezen átsiklottam. jogos..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48855) d@minator válasza Reaper04 (#48849) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Háttértárak körül lehet a probléma. SSD-n van az OS?

(#48856) Reaper04 válasza Angie™ (#48851) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Rákerestem, elvileg a legfrissebb van fent.
Megvárom, míg legközelebb jelentkezik, akkor letiltom. Kíváncsi vagyok, mi történik.
Aztán újra rakom utána az illesztőjét. Próba úgy is.
Aztán SSD csere se ártana azt mondjátok? :DDD

tserrof77:
Jahhhh... hát igen. 11 éves. De eddig egész jól bírta. Lehet, hogy lejárt az ideje?

d@minator:
Igen, azon van. Arra is gondoltam, hogy túl sok ez az 5 db a gépben. Talán jobb lenne egy 500-as SSD (Crucial MX500) és egy darab nagyobb HDD hozzá (3Tb Toshiba P300) ?


(#48857) codec válasza Reaper04 (#48849) üzenetére


codec
senior tag

Hdd, vagy ssd hiba, vagy kezdődő hibája. Hasonlóba már belefutottam, csak a csere oldotta meg.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#48858) kope984


kope984
újonc

Sziasztok!

A gépem terhelés alatt és terhelés nélkül is lefagy. A tápot kicseréltem egy újra, de a fagyás nem szűnt meg.
Az operációs rendszert (Win10) nem tudom újratelepíteni, mert közben is lefagy.

A gépem:

ASUS ROG B550-F Gaming
Ryzen7 5800x
4x8 GB Crucial Ballistix RAM
ASUS TUF RX6900XT
ASUS ROG LC240 folyadékhűtés
Samsung Evo 970 SSD
ASUS TUF 1000W GOLD

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48859) cyber86 válasza kope984 (#48858) üzenetére


cyber86
őstag

Szia. Memtest86-ot futtasd le.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#48860) Submarine válasza kope984 (#48858) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Én meg merészelkedem javasolni, az egy ramslotos próbálgatást is B2-be:

(#48861) kope984 válasza cyber86 (#48859) üzenetére


kope984
újonc

Szia!
Köszönöm, sajnos futtatás közben lefagy a gép, illetve nem ad képet.

(#48862) kope984 válasza Submarine (#48860) üzenetére


kope984
újonc

Hello!
Köszönöm, kipróbálom.

(#48863) kope984 válasza kope984 (#48861) üzenetére


kope984
újonc

Még kétszer megpróbáltam a tesztet, az elsőnél hibát írt ki és lefagyott, a másodiknál három hibát jelezett, majd újraindult.

[ Szerkesztve ]

(#48864) d@minator válasza kope984 (#48863) üzenetére


d@minator
addikt

Egyesével próbáld ki a modulokat, hogy úgy fagy e a gép. Ha fagy másik foglalatba tedd. Ha minddel fagy akárhol, húzd le az SSD-ket csak a rendszer meghajtó maradjon.

(#48865) kope984 válasza d@minator (#48864) üzenetére


kope984
újonc

Hello!
Köszönöm, sikerült megtalálni a hibás ramot.

(#48866) kope984 válasza kope984 (#48858) üzenetére


kope984
újonc

Köszönöm mindenkinek a segítséget, sikerült megtalálni a hibás ramot.

(#48867) GL820


GL820
tag

Sziasztok!

Múltkor írtam ide egy lehetséges ssd probléma miatt. / Pár naponta a win rögtön bejelentkezés után lefagy, majd csak a resetre reagálva indul újra, de akkor meg lefagy még mielőtt a boot elkezdődne, utána ki majd bekapcsolom megjavul. / Már több mint egy hete nem jött elő ez a hiba, de ma viszont ez a képernyő fogadott:
Ezt néztem pár percig majd a gép újra indult de se kép se hang. Csak a ki be kapcsolás oldotta meg.
Már nem vagyok benne biztos, hogy ssd probléma, de igazából fogalmam sincs mi lehet.
Valami tipp?

(#48868) onlinenév válasza onlinenév (#48850) üzenetére


onlinenév
lelkes újonc

sziasztok!

tud valaki ebben segíteni kérlek?

(#48869) d@minator válasza onlinenév (#48868) üzenetére


d@minator
addikt

Win11?

(#48870) onlinenév válasza d@minator (#48869) üzenetére


onlinenév
lelkes újonc

szia! windows 10

(#48871) Shaza


Shaza
senior tag

A fenti problémámra lenne valakinek ötlete?
Annyit vettem még észre ,hogy általában Youtube közben csinálja és szép lassan fagy le.
Pl.:Előszőr megáll a Youtube,azt gyorsan bezárom,utána még kitudok lépni a programokból,de aztalon jobb gomb már nem működik ,végül megáll a kurzor.Alt+Tab-al még tudok váltani.de ennyi.

(#48872) d@minator válasza onlinenév (#48870) üzenetére


d@minator
addikt

Próbálj meg kikapcsolni minden háttérben futó programot pl. Discord, alaplapi progik stb.
A PCi express energiagazdálkodását tedd OFF-ra, az Energiagazdálkodában.
Radeon-on kapcsold ki a sync-eket.

[ Szerkesztve ]

(#48873) onlinenév válasza d@minator (#48872) üzenetére


onlinenév
lelkes újonc

szia!

nem csináltam semmi mást, csak visszadugtam a régi monitorom.

ezen a monitoron nem veszem észre ezt az alt tabolós képakadás jelenséget.

a monitor lehet a hiba?

(illetve talán egyszer észrevettem, de sokkal rövidebb ideig tartott)

[ Szerkesztve ]

(#48874) onlinenév válasza onlinenév (#48873) üzenetére


onlinenév
lelkes újonc

minimális akadást észlelek a régi monitoron is

(#48875) onlinenév válasza d@minator (#48872) üzenetére


onlinenév
lelkes újonc

visszadugtam az új monitort és instant észleltem a problémat

(#48876) Submarine válasza onlinenév (#48875) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Az új moncsit próbáld ki más gépen / más konfig alatt

(#48877) onlinenév válasza Submarine (#48876) üzenetére


onlinenév
lelkes újonc

szia!

nem tudom más gépen konfig alatt kipróbálni sajnos.

"A PCi express energiagazdálkodását tedd OFF-ra, az Energiagazdálkodában."

ez mitt jelent?
nem találom

(#48878) mancer7151 válasza onlinenév (#48877) üzenetére


mancer7151
tag


Ott látod hol van.

(#48879) d@minator válasza onlinenév (#48877) üzenetére


d@minator
addikt

Discord is okoz ilyet.
Amúgy a képfrissítés a játékban is 170Hz-re van állítva és a Windowsban is?
Windows képfrissítés beállítás: Gépház/Rendszer/Kijelző/speciális megjelenítési beállítások/Frissítési időköz

(#48880) onlinenév válasza mancer7151 (#48878) üzenetére


onlinenév
lelkes újonc

köszi, megcsináltam

figyelem hogy lesz-e bármi változás

(#48881) onlinenév válasza d@minator (#48879) üzenetére


onlinenév
lelkes újonc

nem tudom hogy wowban lehet-e állítani képrfrissítést de a windowsban annyira van állítva

(#48882) garage112


garage112
aktív tag

Sziasztok,

Bátyám gépe már nem először indítás után egyáltalán nem ad képet. Kb 1 éve is előjött ez a probléma, azóta semmi, mai napon többször is ezt csinálta. Minden működik, amint ad képet. RAMokat kivettük, cserélgettük a slotokban, de az sem segít rajta, processzor csere is volt azóta. Próbáltuk több monitoron/TV-n is, CPU VGA HDMIvel is ugyan ez a helyzet.
Én RAMra vagy alaprapra gyanakszom, de inkább tőletek várok segítséget ezzel kapcsolatban. :D

Config:
Asrock Z390 Pro4
I9-9900k
EVGA GTX 1080Ti
2x 8 Gb Corsair Vengeance 3000 Mhz
SEASONIC Prime PX 650W 80 Platinum

Előre is köszönöm :R

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#48883) Matthew1999


Matthew1999
friss újonc

Sziasztok.
Öreg számítógépem van még kamaszkoromban raktam össze de sajnálnám ,hogy feladja mert nagyon kis helytálló nekem arra amire kell.
Az elmúlt időkben jelentkezett egy olyan probléma ,hogy a gépem egyszer csak menet közben megfagy pl ha megy egy youtube videó még a hangot is megfogja és kellemetlen zúgás és kép fagyás történik azaz semmilyen más lehetőséget nem hagy mint hogy manuálisan a gépház gombjaival kapcsoljam ki és be. A procihűtő RGB-t használ viszont van amikor úgy kapcsol már be hogy nem megy az RGB de előfordul hogy megy.
Van amikor be se adja a képet csak sokszori ki és bekapcsolgatás után. Van egy pont amikor tökéletesen megy és le se akar állni. Például most erről az említett gépről írok ide.
Van egy pont amikor lefagy ki be kapcsolgatom utána és elindul a procihűtőnek az RGB-je
De már fordult elő olyan is hogy a gép behangyásodott vagy elfehéredett teljesen bár en volt a legritkább jelenség. van amikor bevisít mint akinek a RAM baja lenne de a ramnak semmi baja próbálva volt. mit tudok tenni hogy visszateremtsem az életbe ?
mellesleg hozzáteszem amikor a bekapcsolással van baj meg megfagy a kép azt semmilyen hangjelzés nem kíséri szóval jelet sem ad hogy Hardweresen történne olyankor valami annak ellenére hogy történt már hardweres jelzés is.

processzor :AMD fx 8300 (a sima nem a black)
Videókártya : Nvidia GeForce 750 OC
Ram : 8GB 1600MHz DDR3 Corsair Vengeance
Procihűtő : Gamidas Boreas
Alaplap: AsRock AM1B-ITX ITX (DDR3)
Táp : 800W Bronze plus

(#48884) d@minator válasza onlinenév (#48881) üzenetére


d@minator
addikt

System / Graphics / Advanced -ben
Target FPS
Max Background FPS
Max Foreground FPS
Ezeket kellene 170-re rakni.
Ez csak tipp, hogy eltér a képfrissítés a játékon belül és a windowsban ezért mire átáll arra az időre megáll.

[ Szerkesztve ]

(#48885) belgast


belgast
csendes tag

Üdv!

Van egy Acer Spin 5 laptop nálam,vizet kapott hátulról,utána még működtt másnap már nem,ötlet?

https://ibb.co/3y08DC1
https://ibb.co/gWgdJ7V
https://ibb.co/wNg9Zy5
https://ibb.co/rcmbxYF

(#48886) tserrof77 válasza Matthew1999 (#48883) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én a vga-ra gyanakszom inkább. Ha van integrált grafikus kimenet az alaplapon, érdemes tenni azzal próbát. De amúgy a linkelt alaplap tuti nem a procidhoz való.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48887) tserrof77 válasza belgast (#48885) üzenetére


tserrof77
senior tag

Kár volt tovább használni, a folyadék alattomos dolog ezeknek az érzékeny PCB-knek. Szét kellett volna azonnal szedni és alaposan kiszárítani. Így esélyes, hogy kuka az alaplap. Olyan szervizest keress, aki javít panel szinten is. Hátha menthető.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48888) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Nem biztos, hogy baj, de hátha látott már valaki ilyet és tudja mitől van:

A billentyűzetem háttérvilágítása időnként felvillan egy pillanatra úgy, hogy nem csak a gép van kikapcsolva hanem az elosztó is, amire a gép van kötve. Több óra elteltével is, most pl. éjjel 1kor kapcsoltam le a gépet és elosztót, és reggel 7kor láttam megint felvillanni.
Az első pár alkalommal csak a szemem sarkából láttam, azt hittem haluzok, de azóta már láttam többször telibe. :D

(#48889) tserrof77 válasza -FreaK- (#48888) üzenetére


tserrof77
senior tag

Valami földhurok szerűség miatt, egy olyan kütyüről, ami a gépre van dugva, de nem a kapcsolós elosztóba, visszakeveredik valami kóboráram a gépre és dob egy impulzust. De pl. ha árnyékolt UTP kábelt használsz, akár a routerről/kábelmodemről is kaphat valamit.... De csak tippelek...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48890) Cölöp


Cölöp
tag

Sziasztok!

A tárgyi konfig:

ASUS X99-M WS/SE
i7 5930K
Corsair Dominator Platinum 4*4 GB 2400 MHz
Palit Geforce GTX1070 Gamerock
Enermax Modu 525 W táp

Évekig működött hibajelenség nélkül, nem volt húzva, full alapként ment.
Aztán most nem boot-ol.
A hibakód kijelző 00-t ír.
Az alaplapra aggatott vetik sem pörögnek, a VGA viszont igen.

Próbáltam BIOS reset-tel, elemcserével. Egyszer eljutottam a BIOS-ba, rámentettem, aztán boot-olt, RAM XMP-t beállítottam, a Windows is betöltött, akkor tudtam a gépet utoljára használni, kikapcsolás után megint előjött, és azóta nem tudom kizökkenteni a mélyálomból.
:F

Üdv,
Cölöp

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#48891) messier13 válasza Angie™ (#48848) üzenetére


messier13
újonc

Sziasztok!

Ígértem, hogy folytatom, előzmény:
#48831

A szervízben 1 nap alatt megnézték, tényleg gyorsan dolgoznak, nem ülnek rajta, pozitív csalódás. (Cegléd, Firstep)
Eredmény:
- a szerviz letesztelt minden hardvert külön külön, szerencsére csak az alaplap integrált hangkártya része ment ki: új oprendszert telepített másik ssd-re és ott sem érzékelte rendesen, teljesen random jelent meg az eszközkezelőben, (felugrált-eltűnt)de zömében nem.

- tehát a proci, vga, ram megúszta úgy néz ki

- arra, hogy nekem korábban miért nem volt kép, nincs magyarázat, náluk minden bekapcsoláskor adott képet és felállt a rendszer. Erre azt mondta próbáljam meg másik HDMI kábellel. Kicseréltem, 1,5 óra játék után eddig rendben minden, illetve 2x-3x is kikapcsoltam, bekapcsoltam a gépet, rendben felállt a rendszer.

- mysoft-tól van az alaplap, az 1 év jótállásból már kicsúsztam éppen sajnos, de rendesek voltak mert ha akarom akkor elküldhetem nekik és ők intézik a gyártói szervizgaranciát az asusnál (erre 2 év van, ezért még benne vagyok), persze ez már lehet/biztos pénzbe kerül.

viszont: van nekem egy Asus XONAR AE 7.1 hangkártyám amit régebben vettem de nem nagyon használtam, elégedett voltam az integrálttal. Hát most betettem és az így funkcionál. Egyébként meg aktív hangfalat használok bluetooth kapcsolattal ha nem a fülest.

Szóval így lényegében a kiesett funkció pótolva van.

Kérdés hogy ez az alaplapi hiba okozhat-e bajt később? (szerviz szerint nem) Munkára is használom a gépet (CIVIL 3D) ,az asus szerviz pedig nem tudom mennyi időkiesés lenne... :F hetek, hónap? (pót gépem nincs vagy kölcsönbe ilyesmi)

(#48892) mancer7151 válasza messier13 (#48891) üzenetére


mancer7151
tag

Csak tiltsd le a lapi hangot biosban, bármi driverét töröld, menni fog. Olyan mint ha nem is lenne.

(#48893) blp85 válasza messier13 (#48891) üzenetére


blp85
aktív tag

Az ASUS szervize Csehországban van, és tapasztalatból mondom, hogy kb. 1 hónap a kiesés. Amúgy emlékeim szerint 3 év garancia van rá (gondolom kivételt jelent ez alól a szürke import), illetve az ASUS acconuntba beregisztrálva látod, hogy mikor jár le a garanciája.
Nekem a VRM hűtő alatti megfolyás miatt ment garanciába, de az égvilágon nem csináltak vele semmit, még le sem törölték róla a zsírfoltot (ASUS ROG- Strix B450-F Gaming II a lap egyébként).

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#48894) Angie™ válasza messier13 (#48891) üzenetére


Angie™
addikt

Én a helyedben elküldeném az ASUS-hoz. Vennék egy másik lapot és akkor nem lenne probléma a hosszabb ügyintézés.
Sajnos láttam már olyat hasonló hangkártya hiba volt a lapon, a chip pedig iszonyatosan melegedett használat közben. Működött a lap ugyanígy, de égett szaga volt emiatt. Én ilyennel nem játszanék, ezért merem javasolni, hogy cseréld le :U

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48895) Dingle


Dingle
tag

Sziasztok!
Tegnapi nap során jelent meg a probléma a gépemmel, és ma is a bejegyzés írásáig szintén előfordult egyszer. Alapból nem lenne nagy baj, ha nem hirtelen a semmiből jött volna elő a probléma.

A hiba a következő: böngészés közben egyszerűen kikapcsol a gép, és nem tudom visszakapcsolni, csak miután lenyomom a táp kapcsolóját és visszakapcsolom. Addig hiába nyomom a bekapcsológombot.
Ezek alapján tápra kezdtem el gyanakodni, hátha azzal van baj, ezért elindítottam olyan játékot ami eléggé kihasználja a GPU-t és processzort is, és hagytam 10 percet futni, hátha az a baj, de nem indult újra és le sem kapcsolt.

A gépem:
ASUS TUF B550M PLUS
Ryzen 7 5800X3D
Crucial 16GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Ballistix Black
ASUS TUF 6800XT
Kingston A2000 1TB, ezen van a rendszer is (W10 Pro)
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W ATX

(#48896) d@minator válasza Dingle (#48895) üzenetére


d@minator
addikt

Először ki kell zárni a külső tényezőket. Jól van e bedugva a gépbe a tápkábel, a fali aljzatot, hosszabbítót is ellenőrizni kell. Statikus feltöltődést kizárni, portalanítani a gépet beleértve a tápot.
Utána a belső tápellátás ellenőrzés jön. Minden kábelt, egységet (VGA, SSD stb. ami mozdítható) széthúzni, ellenőrizni újra bedugni.
Ha így is jelentkezik a probléma, ki kell szerelni a házból a gépet és úgy tesztelni. Bekepcsoló gombot is kiiktatni a két érintkezőt rövidre zárni.
Ezek után sem jó, már lehet hardverhibára gyanakodni.

(#48897) Submarine válasza Dingle (#48895) üzenetére


Submarine
senior tag

Lehet nem a géppel van baj, hanem a 220V-on nem stimmel vmi a lakásban.
De ez is csak egy komment a fotelből.

(#48898) E.Kaufmann válasza Dingle (#48895) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Oldallap rajta van, mobilt nem teszed mellé, nem kapsz üzenetet/hívást, mikor kikapcsol?
Jártam már így :DDD
Esetleg valami zárlatot okozna? Nekem egy ősi TV tuner infravevője okozott ilyet, de elvileg USB-nek nem szabadna ilyet csinálnia zárlatban sem más csatlakozás, ami gondot okozhatna nem tudok. Valamint lehet gond még valami földelt és nem földelt eszköz összekötése.
Ha már kizártad, amit a többiek írtak.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48899) Citroware


Citroware
addikt

Összeraktam egy vadonatúj PC-t, ami nem indul első próbálkozásra. Bekapcsol, járnak a ventilátorok, folyamatosan áram alatt van a gép, de semmi nem jelenik meg a képernyőn. Mi lehet a probléma forrása? És mi az, amit ki lehet zárni? Hogyan tudnám diagnosztizálni a problémát?

Konfiguráció
Processzor: Intel i5 13600k
Alaplap: MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI
Processzorhűtő: be quiet! Dark Rock Pro 4
Memória: Corsair 32 GB DDR5-6000 CL30 2x16GB Kit
Videokártya: MSI GeForce RTX 4070 GAMING X TRIO 12GB
Meghajtó: WD Black SN850X NVMe SSD 2TB hűtőbordával
Ház: Fractal Design Define 7 PCGH
Táp: Corsair RM850x Shift 850W

(#48900) sNk77


sNk77
aktív tag

Sziasztok!

Kikapcsoltam a gépem mert elmentem itthonról és amikor újra bekapcsoltam volna CPU/DRAM debug ledek világítanak és nem bootol. Ventik pörögnek, mind. Mi történhetett durván 4 óra kikapcsolt állapotában a géppel?

Amit eddig próbáltam, hogy a ramokat ki-be, külön-külön is egyesével bekapcsolni, de semmi. Kábeleket átnéztem hátha kihúzták magukat, de nem. Elemet ki, vártam, be. Semmi változás.

Valami tipp? :W

Addig lehet ki szedem a procit is meg be, hátha. De kétlem, hogy ez oldaná meg.

ryzen 7700
DDR5 KINGSTON FURY BEAST 6000MHZ 16GB - KF560C40BBK2-16
asrock b650 pg lightning
3070 giga
nzxt c850

nádpálca

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.