Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47551) Top cat válasza Risci69 (#47548) üzenetére


Top cat
őstag

Nézd meg, hogy a VRM vagy a déli híd nem túl forró e.

(#47552) --ka válasza Risci69 (#47550) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, azért is töröltem, mert utóbb értettem meg, bocs'.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47553) Risci69 válasza Top cat (#47551) üzenetére


Risci69
újonc

Pontosan nem tudom 100%osan hol vannak ezek az alaplapomon, de végigtapogattam mindent, semmi se forró, még meleg sem igazán

(#47554) Top cat válasza Risci69 (#47553) üzenetére


Top cat
őstag

A VRM, a proci foglalat mellett balra, a kis fekete kockák melletti IC-k.
A déli híd, lent jobbra, a gigabyte feliratú borda alatt van.

Kölcsön tápot nem tudsz szerezni? Attól, hogy a mostani működik, még nem biztos, hogy jól működik.

(#47555) Risci69 válasza Top cat (#47554) üzenetére


Risci69
újonc

Egyik se meleg

hát tápot sajnos nem valószínű :/

(#47556) Top cat válasza Risci69 (#47555) üzenetére


Top cat
őstag

Haverod videokártyáját ki lehetne próbálni a tiedben? Vagy fordítva, hogy azt kilehessen zárni.

Sajnos az F-es prociban nincs grafikus mag.

(#47557) Risci69 válasza Top cat (#47556) üzenetére


Risci69
újonc

Azt ki, majd megkérem de azt már valószínű csak estefelé tudom kipróbálni, közben megérdeklődöm hogy van e a környéken valami szervíz ahol ma ránéznének lehet

Köszi a segítséget!

(#47558) #12516608 válasza Risci69 (#47557) üzenetére


#12516608
törölt tag

BAKKER! RAM hiba még senkinek sem jutott az eszébe? Esetleg BIOS/beállítás hiba? Gigánál meg tud hülyülni néha.
Meg hibás táp? Tök mindegy milyen márka? Meg földeletlen lakótelepi konnektor? .... :Y :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#47559) Top cat válasza #12516608 (#47558) üzenetére


Top cat
őstag

Haver ramját már kipróbálták. A tápot már mondtam. :)

(#47560) #12516608 válasza Top cat (#47559) üzenetére


#12516608
törölt tag

Egyik ram típusát sem írta...
Egyáltalán a BIOSba bejut normálisan? Mert ha igen, akkor tolnék egy upgrade-t. Akár 2-szer egymás után... :K

(#47561) dsr


dsr
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám volna, hogy vettem egy új videókártyát, (Rx6650xt , előtte gtx1060 volt) de minden játék fps droppol vele brutálisan bármit is próbálok és alig 40%on használja a cpu-t is és a gpu-t is a rendszer, kivéve 1-2 AMD-s címet, viszont nenchmarkok alatt tökéletes pontokat hoz.

A gép:
Msi h510m-a pro
I5 10400
1x16gb Gskill 3200mhz (cpu lock miatt 2666mhz)
1x m2 500gb sansung ssd
1x sata 500gb samsung ssd
Corsair CV 550w
165hz 1080p monitor HDMI-vel összekötve (lehet DisplayPort jobb lenne, de még nem szereztem be)
Volt már windows újratelepítés , minden youtube tutorialt kipróbáltam, vga oc/uv, driver basztatás , de semmi sem hozott javulást, már ott tartok hogy visszaviszem és veszek inkább egy 3060/3060ti-t……

Valakinek lenne esetleg ötlete , hogy mi okozhatja?
Előre is köszönöm!!! :R

(#47562) #12516608 válasza dsr (#47561) üzenetére


#12516608
törölt tag

"A gép:
Msi h510m-a pro
I5 10400
1x16gb Gskill 3200mhz (cpu lock miatt 2666mhz)"

Borzalom. Az MSI legcsumpibb irodai lapjában i5-öt kergetni? :Y Single channel rammal? :Y Éhezik az az i5! Nem tudja kifutni magát normálisan. Gyári hűtő alatt izzad ráadásul?

(#47563) dsr válasza #12516608 (#47562) üzenetére


dsr
senior tag

Nem izzad , egy Arctic toronyhűtő van tajta :DDD
Azt elismerem , hogy az alaplap egy hibás budget döntés volt annó, a ram pedig a bővíthetőség miatt lett single, viszont 1060 alatt is ez a lap és ram volt és nem voltak ilyen anomáliák, meg benchmarkokban a cpu is és vga is hibátlanul teljesít 100% kihasználtság mellett. Játékok alatt meg zavaróan kevés az fps.

(#47564) kenwood válasza #12516608 (#47562) üzenetére


kenwood
veterán

Mi a baj a h510 lappal ? Pont ugyanolyan gyors benne a 10400,mint a z590-ben. A single channel valoban necces.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47565) Cheif


Cheif
tag

Sziasztok!

Most raktam össze egy gépet, elvileg mindent jól csináltam, de mégsem működik.

Alaplap: MSI MAG B550M mortar
CPU: ryzen 5600x
VGA: Powercolor Red devil 6700 xt
TÁP: MSI MPG A750GF 750W moduláris 80+ Gold
RAM: 2x8GB Kingston fury 3600

Az alaplapon a hibajeleknél világít a VGA.
Kikapcs, bekapcs, világít a CPU+VGA

Van valakinek ötlete, hogy hol rontottam el?

(#47566) #12516608 válasza kenwood (#47564) üzenetére


#12516608
törölt tag

A hűtetlen és gyenge VRM! Singe channel-lel meg saját tapasztalat alapján 30-40% teljesítményt simán lehet bukni.
Benchmarkokban meg szintetikus tesztekben néhány percig tényleg jöhet olyan eredmény ami jó lapoknál mehet órákig is. CB R20/23 nem mérvadó ezekben az esetekben. A CPU-Z bench sem.

De lehet ott valami driver eltökülés is, mert a procinak azért 60%-ig a VGA-nak 70-80%-ig fel kéne mennie minyima... :K
Így együttesen pedig CPU limit szaga van a dolognak, pedig erről szó sincs.

AMD driver is lehet szar, nem az első eset, de mások is szórtak már ki fos drivereket és BIOS-okat is. :K

(#47567) Top cat válasza Cheif (#47565) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy BIOS frissítés kell neki, pláne ha B2 steppinges a proci.
Az 5600X-nek, 7C94v18 verzió kell legalább.

Frissítés proci nélkül.

(#47568) Cheif válasza Top cat (#47567) üzenetére


Cheif
tag

köszönöm a tippet

azt írja kis kapacitású usb 2.0-s pendrive
ez működhet 3.0-val is ? mert egyelőre csak egy 32gb-os 3.0-s van :(

(#47569) #12516608 válasza Cheif (#47568) üzenetére


#12516608
törölt tag

32GB-nál ne legyen nagyobb és a dedikált USB2-es portba dugd. Tökmindegy, hogy a pen egyébként 3.0 szabványú. Az alaplap miatt van az USB2, mert azt a csipset és a BIOS natívan bírja kezelni élből. Alaplapi USB3-nál lehet kóc, ha nincs alapból támogatva, mert a lapon másik vezérlő kezeli.

Akkor is megy a frissítés, ha a gép össze van rakva. Nem kell szétszedni. :K

[ Szerkesztve ]

(#47570) Cheif válasza #12516608 (#47569) üzenetére


Cheif
tag

Igen, végignéztem a videót, mielőtt nekikezdtem, de sajnos nem sikerült
ahogy a videoban mondja, hogy ha csak pár másodpercig villog akkor valami nem oké, nálam pont ez volt, villogott pár másodpercig, utána csak folyamatosan világított

Ezek után is világít a vga led az alaplapon, de hát ha nem is sikerült a frissítés akkor..., mondjuk csak a vga.
Bár eddig is volt olyan, hogy néha csak a vga, néha a CPU és a VGA

Vagy nem világít semmi, de kép akkor sincs :(

[ Szerkesztve ]

(#47571) #12516608 válasza Cheif (#47570) üzenetére


#12516608
törölt tag

Formázd újra winnel FAT32-re azt a pent. Aztán mehet rá az MSI.ROM .

(#47572) Cheif válasza #12516608 (#47571) üzenetére


Cheif
tag

Úgy csináltam, benne volt a videóban amit Top Cat linkelt.
Villognia kell vagy folyamatosan világítania a lednek az alaplapon ?
Én a videóból azt vettem ki, hogy villognia kellene, meg a pendirvenak is. De pár másodperc után a pendriveon a led nem világított, az alaplapon pedig folyamatosan világított nem villogott.

(#47573) Top cat válasza Cheif (#47572) üzenetére


Top cat
őstag

Villognia kell. Nem sikerült a frissítés. USB3-al nekem sem ment.
Szerezz egy USB2-est, lehetőleg valami kisebbet. Még az USB2-vel sem megy mindegyikkel.

(#47574) #12516608 válasza Top cat (#47573) üzenetére


#12516608
törölt tag

Lehet, hogy a pent utálja...

(#47575) Top cat válasza #12516608 (#47574) üzenetére


Top cat
őstag

Két USB3-al próbáltam, nem ment.

Egy ilyennel ment zokszó nélkül. Van egy másik ugyanilyen, amiben biztos más vezérlő van, mert azt sem komálta. :N

(#47576) Cheif válasza Top cat (#47575) üzenetére


Cheif
tag

Pont egy ilyet sikerült szereznem és működött is vele.

Köszönöm szépen a segítséget.

(#47577) #12516608 válasza Top cat (#47575) üzenetére


#12516608
törölt tag

Nekem is van meg a 16Gigás tesója is. Biztos ezért nem volt soha BIOS upgrade problémám.

(#47578) kenwood válasza #12516608 (#47566) üzenetére


kenwood
veterán

Egy 65 wattos proci alatt teljesen lenyegtelen a VRM.
Nem veletlenul gyartjak ezeket a lapokat a H61 ota.

Nagyobb lapot akkor veszunk,ha valamilyen csatlakozo, vagy technologia kell, ami csak azon van, nem azert,mert gyorsabb lesz tole a 10400.
A single channel valoban nem idealis,de ezt irtam is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47579) SyMbioTe

Sziasztok!

Én teljesen kifogytam az ötletekből, de hátha valaki esetleg találkozott ilyesmivel:

Adott az adatlapomon lévő konfig, amihez vettem egy GTX 780Ti ref. modellt. Beraktam gépbe, nem indul, vga debug led világít, 1 hosszú 2 rövidet sípol. Elvittem haveromhoz kipróbálni, ugyanez. (szintén msi mortar lapja van ha jól rémlik)
Először táphibára gyanakodtam, illetve, hogy a vga megmakkant miatta. Előbbit cseréltem (Seasonic Focus GX 550-re), utóbbit elküldtem egy helyi kollégának (mivel abban a hitben voltam, hogy hibás a kártya), nála hibátlanul működött, tesztelte is 1-2 órát.

Ma visszajött a kártya, ismét be a gépbe, és ismét ugyanaz a hiba. A régi kártyam, egy GTX 960, az továbbra is hibátlanul üzemel benne.

Van valakinek valami ötlete? Én mindenképp az alaplapra gyanakszom, esetleg valamilyen BIOS beállításra. BIOS a legutóbbi, nem beta bios.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#47580) tserrof77 válasza SyMbioTe (#47579) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem kezeli le a kártyát az alaplap. Uefi-s a lap, emiatt nem akarja látni. Pár hete szerintem valaki leírta, mit lehet tenni a vga bios mókolása nélkül. De... miért cseréled le a 960-at egy 780-ra?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47581) jokeph válasza tserrof77 (#47580) üzenetére


jokeph
nagyúr

Illene mennie, Quadro FX 1800 (is) simán megy az X470-es lapomban (hamarosan megnézem a MAG B550m Mortar wifi-ben is).

#47579SyMbioTe:
Igaz,nálam CSM módban van minden is állítva és telepítve, fastboot tiltva, lehet ez kell hozzá. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47582) tserrof77 válasza jokeph (#47581) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az lesz, a CSM... de akkor esélyes, hogy kékhalállal indul a rendszer. A fastboot szerintem nem befolyásolja, de egy próbát megérhet.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47583) SyMbioTe válasza tserrof77 (#47580) üzenetére

Köszi, megpróbálom visszakeresni majd akkor.
Az már a saját hülye perverziom, hogy 780Ti-t vettem, nagyon tetszett az akkori ref Nvidia kártya, találtam egyet, gondoltam lecsapok rá. :DD

jokeph:
CSM módban van a lap, a fastbootot meg megnézem, köszi neked is :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#47584) RVR400 válasza tserrof77 (#47580) üzenetére


RVR400
veterán

Ha jól rémlik, ott még BIOS downgrade is volt.

(#47585) zka79


zka79
tag

Sziasztok!
Egy olyan gondom akadt, hogy háttértárat cseréltem az asztali gépemben és azóta nem tölt be a Windows.
A rendszerem egy M.2 ssd-n van.
Az alaplapom egy ASRock X470 Fatal1ty Gaming K4.
De mielőtt újra teszem a gépet inkább megkérdezem, hátha van valakinek egy jó megoldása erre.
Köszönöm! :R

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#47586) palfitom válasza zka79 (#47585) üzenetére


palfitom
félisten

Valószínűleg a Windows telepítéskor a HDD is aktív volt, és pakolhatott rá a Win fájlokat. 99% hogy ez okozza a problémát. Ezért javasolják, hogy rendszer telepítéskor, csak a rendszer meghajtója legyen aktív (lehúzva legyen a többi).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#47587) zka79 válasza palfitom (#47586) üzenetére


zka79
tag

Köszönöm!
Sajnos akkor csak az újra telepítés fogja megoldani. :R

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#47588) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Van egy integrált cpu-s alaplapom (ASRock N3150-ITX). Alapból egy libreelec volt rajta, de elkezdett random kifagyni (tehát kép megáll és semmire nincs reakció). Néztem egy memtestet, az rendben volt. Felraktam egy lts ubit, hátha ott látni fogok valamit. Kern.log/syslogban nincs semmi, kifagyás pillanatában proci 50%on, memória is kb 3/4-ig. Ötlet esetleg valakinek mit lehetne még megnézni? (csak böngészőn megy az hbo, azon kívül semmi nem fut)

(#47589) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok,

A gépem egyik pillanatról a másikra kikapcsolt, böngészés közben, nem futott semmi terhelő progi és túlmelegedés sem történt. Lekapcsolás után se kép se hang. Alaplap se világított. Táp ki-bekapcsra egyet villannak az alaplap színes ledjei de ennyi, nem kapcsol be a gép. Mindent lehúztam, úgy se.
Nem tudom hogy táp vagy alaplap hiba, hogyan tudnám tesztelni? Sajnos semmiből nincs itthon teszt alkatrész.
Másik tápkábellel másik konnektorba dugva is u.a.

Lian Li Lancool II Mesh Black | Be Quiet! Pure Power 10 500W Modular | Gigabyte Aorus B550 Elite V2 | AMD Ryzen 5 5600 | Be Quiet! Pure Rock | 4x8GB Corsair Vengeance LPX | GIGABYTE GeForce RTX 3060 TI Gaming OC Pro | Samsung Evo 850 SSD | Crucial MX500 1TB SATA | WD1002FAEX | WD20EFRX x 2 | Acer Predator XB253QGPbmiiprzx | DELL P2419H | Keychron K4 Wireless Mechanical | ROCCAT TYON WHITE

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47590) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,

Kis segítség kellene.
Ma gondolt egyet a gép elkezdett villogni a képernyő.
Mármint elment egy-két másodpercre, aztán visszajött, ezt egy párszor, amire gyorsan újraindítottam.
Bekapcsolás után rózsaszínes árnyalatú lett a kép. Kihúztam a kábelt a monitorból, majd visszadugtam és rendben volt.
Este egy villanás után váltott át ilyen rózsaszínesre, kábel kihúzás visszadugás után megint jó lett.
Mivel lehet a baj? Kábel-monitor-kártya hármas gondolom a ludas :F

(#47591) Tsebacsi válasza Tsebacsi (#47589) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Táphiba volt.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47592) d@minator válasza Tsebacsi (#47591) üzenetére


d@minator
addikt

Konkrétan elromlott a Pure Power vagy csatlakozó hibád volt?

(#47593) Tsebacsi válasza d@minator (#47592) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A tápegység szart be, nem adott rendesen tápot a gépnek, a HDD-ket se pörgette fel sajnos.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47594) Submarine válasza lm83 (#47590) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Feltételezem csatlakozó oxidáció a fennforgás oka.
Ebben az esetben, talán elég ha legközelebb megmozgatod a kanóc valamelyik végén a dugót. Ha ez beigazolódik, és kiszürhető hogy monitor avagy kártya csatlakkozó felé a ludas, áramtalanított állapotban kellene kontakt sprayt alkalmazni. Megkockáztatom, inkább a kábel felé matatnék. Remélhetőleg. Esetleg valami fizikai ráhatást is lehetne gyakorolni.
Remélhetőleg nem komolyabb a baj, bár ebben az esetben ilyesmi nem igazán segítene.

(#47595) lm83 válasza Submarine (#47594) üzenetére


lm83
őstag

Köszi,
Monitoron vga, hdmi, csati van, kártyán dvi, hdmi.
Eddig egy dvi-hdmi kábellel volt kötve. Reggel kicseréltem egy hdmi-hdmi-re.
Eddig jó volt, de az előbb megint volt, hogy egy pillanatra eltűnt a kép, aztán visszajött egy teljesen zöld képernyő egy pillanatra, aztán pár msp után visszajött a rendes kép.
Hát így mint kiderült nem a kábel lesz a hibás sajnos.

(#47596) d@minator


d@minator
addikt

Volt itt olyan probléma többeknek, hogy ha kikapcsol a hűtő elsötétül a monitor. Vettem egy másik DP kábelt azóta nincs probléma. Majdnem kisúlynyi vastag a kábele. Biztosan másfajta minőségibb kábel is megoldás lehet a problémára.

(#47597) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok, egy ideje már szenvedek a következő problémával: kékhalálozik a gépem, és újraindul. Néha sokáig nem csinálja, néha meg folyamatosan, teljesen random. A következő szerepel a kékhalálnál:

Leállási kód: VIDEO TDR FAILURE
Hibajelenség nvlddmkm.sys

Újratelepítettem a drivert, de ugyanúgy folytatja. Redditen olvastam hogy a Physx a VGA-n legyen, ne automatikusan, de ugyanúgy előjön ez a jelenség. Valahol azt írják, hogy lehet a videókártyám döglik be. De közben van, hogy csomót játszok a League of Legends-el, és semmi kékhalál. Ötletem sincs már, mit csináljak.

Konfigom:
CPU: DualCore Intel Pentium G4600, 3600 MHz
VGA: Geforce GTX 1050
RAM: 2x4 GB G Skill Aegis F4-2400C15-4GIS
TÁP: FSP HEXA+ 400 W

A videókártyám hőmérséklete 40-60 C fok között van.

[ Szerkesztve ]

(#47598) Yasuomain69


Yasuomain69
újonc

Sziasztok, meg soha nem fordultam senkihez segítségül de most tanácstalan vagyok. Kezdem is az elejéről egy kis bevezetés, nekem 0-24 ment a gépem sokszor 30-60-90napokat, sosem volt semmi baj mert mert is lehetne normális szellőzés van a gépházban. Majd pár napja még fekszem az agyamba és hallom, hogy leálnak a ventik gondoltam hogy windows update majd próbálom indítani és semmi, itt megijedtem mi lehet. Majd vártam egy picit hogy felébredjek és neki állok megkeresni mi lehet a baj, de nem jövök rá elég érdekes hogy még az alaplapon a dísz világítás sem működik, és semmire nem reagál. El kezdtem szét szedni és rá probalni mi lehet a baj, hiába minden semmi. Jelenleg ott tartok hogy csupasz a lap és csak a 24pines csati van bedugva, most adott a lap egy kis életjelet, hogy kéri a CPU táp ellátást azaz piros led a csatinál, de azt is megkapta majd újra semmi életjelet nem ad, pont megláttam egy pendrive mit veszíthetek vele rá próbálok tudok-e biost frissíteni (a jelenlegi ami rajta van azt próbáltam rá) és sikerült ami elég furcsa, a 3 hiba led semmit nem "mutat". A billentyűzet világít ha rá dugom, telefonom 3mp-ig jelzi hogy kap töltést majd abba marad. Valakinek valami ötlet?
Ami van a gépben:
alaplap asus x570-f
Táp egy fsp 650 goldos Táp (fsp650-80egn)
CPU r5 3600
Igazából innentől lényegtelen de itt van
Gpu rx6500xt
Crucial ballistix ramok 3600mhz cl16
512 Crucial ssd m.2

Üdvözlettel Kocka

(#47599) Flex176


Flex176
újonc

Hello, új vagyok az oldalon, és annyira nem is vagyok jártas a pchez de értek hozzá, csak nem profi szinten. De mivel már 2 hónapja küzködök a problémával, segítséget kérek tőletek. Az lenne a probléma hogy amikor terhelés alatt van a pc, random újraindul, gondolom amikor eléri azt a magas hőfokot. Game közbe szokta ezt csinálni, mert másra nagyon nemhasználom a gépet. Elvittem a szerelőhöz is, de rosszabb lett mint volt, mert a 16GB RAM helyett csak 8GB RAM-mal kaptam vissza a pc-m. 2 slot rossz lett az alaplapon, megprobáltam minden slotot, es a 4-ből 2 nem jó, mert nem adott képet a monitor. A ramoknak semmi baja. De ezenkívül még itt áll a probléma, de már tettem rá Windows 7-et is, de ezzel csak mégjobban melegszik. YT videók által már mindent megpróbáltam. Arra gyanakszom hogy hardveres problémája lesz, mert 1 éve megvan, de a gond csak 2 hónapja kezdődött. Game közbe akár 80-85 fokra is felmegy.
A pc:
CPU: i7-860 2.80 GHz
RAM: 16GB (7,97 használható) DDR3 668 MHz (game-re jó, gondom soha nem volt vele)
Alaplap: ASUSTeK P7H55-M/USB3
VGA: nVidia Geforce GTX 1050 Ti
Táp: Cooler-Master RS-700-ACAB-B1 700W 80+
SSD: SanDisk 500G 465GB
Segítsetek kérlek mert már kikészülök tőle, ami a kezemre jött megoldás, mindegyiket kipróbáltam. Köszönöm a segítséget! :))

Ma csináltam aida64-essel tesztet külon-külön, majd egyszerre, és max hőfok az 93°C volt. Azóta most megpróbáltam pár db game-t, és most nem indul újra és 60-70°C-on fut a proci. De sajnos újra előfog jönni, mert ezt már többször eljátszotta hogy pár napig jó izzasztás után, utána meg kezdődik minden előlről..

(#47600) ColdMan válasza Flex176 (#47599) üzenetére


ColdMan
tag

"YT videók által már mindent megpróbáltam."

Mi az a minden?

Amikor túlmelegszik, a processzoron lévő hűtőborda meleg?
Pasztázva volt már?
Procihűtőn a ventillátor forog rendesen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.