Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) asusone


asusone
újonc

Sziasztok nekem volt egy problémám, ami eddig mególdódni látszott. Bemásolom ide a szeptemberi, 2 hónapal ezelőtti hozzászólásom:

"Sziasztok!
Még sehol nem tartok, de leírom a hibát, mert ilyet még nem tapasztaltam, hátha el tudok valamerre indulni. :D
Teljesen új gép, 3 hete vettem.
Alaplap: Asus ROG X570-F
Proci: AMD Ryzen 9 5900X
Táp: Corsair RM750x (2018)
Memória: CORSAIR 32GB Vengeance RGB PRO SL DDR4 3200MHz CL16
VGA: Asus ROG-STRIX-GTX1070-8G (ez már megvolt előző gépben is)
SSD: 500GB Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD
A hiba ami eddig kétszer történt meg: Először egyik éjjel ott hagytam és amikor reggel ránéztem a windows 10 felhasználó belépésnél fogadott lefagyva. (egér, billentyűzet fények nem világítanak, valószínűleg auto frissítés miatt indult újra éjjel)
Másodszor pedig ma, ott hagytam 1-2 órára és szinten hasonlóan freeze. (usb eszköz fények off.) - kieg.: ventik, alaplap ledek mennek.
Reset megnyomás nem segít, táp kikapcs. majd be és megy. (ilyen se volt még.. nem is én lennék :D)"

Szóval ami eddig történt: új bios, kábeleket átkötöttem amit lehetett, új elosztó, tápkábel stb. Ezután volt is egy 70 napos etap amikor 0 hiba, 0 fagyás, közte egy 30 napos időszak amikor folyamatosan ment. A legnagyobb gond, hogy terhelés alatt én ezt a hibát még nem láttam, mert megint 2x fordult elő olyankor amikor kvázi idle volt a gép és nem voltam itthon. Ha a gépben rossz valami az szinte biztos, hogy csak az alaplap vagy táp lehet szerintem. Windows hiba teljesen kizárt. Vagy amire tudok gondolni, hogy mikroáramszünet miatt kapcsol ki ilyen formában, hasonló előfordult már valakivel? Régi gépemnél amikor ilyen minimális 1 másodperces áramszünet volt, akkor újraindult, power supply errort írt, meg nyomjon F1-et, ennél még ilyet nem láttam azért gondolom, hogy lehet esetleg ez. Vagy valami ötlet? Igazából a legjobb lenne, ha egyszer látnám is a hibát megtörténni.
Köszi előre is a tippeket, ötleteket. :D

[ Szerkesztve ]

(#48052) weedem válasza tserrof77 (#48045) üzenetére


weedem
csendes tag

Szia

Frissíts BIOS-t az alaplapodon.

Nekem ASROCK B450 PRO4 esetén a legfrissebb béta BIOS tette rendbe a gépet.

Előtte rengeteg furcsa jelenség volt. . .

Hátha alapon. . .

*+-ADAM-+*

(#48053) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Random blue screen napok óta, semmi szoftver vagy hardver változás nem volt-
Az alábbi szöveg naplózva.
Kuka a CPU?

A hibát jelző összetevő: Processzormag
Hibaforrás: Machine Check Exception
Hibatípus: Cache Hierarchy Error
Processzor APIC-azonosítója: 0

CPU: Ryzen 3 3100
Alaplap: Asus Prime B450K II

Kösz

(#48054) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Üdv mindenkinek!

Van egy BQ Pure Power 9 300w tápom ami lefagyasztja a gépet amiben egy i5-3570k processzor van vidi kari nélkül. Leteszteltem a táp a hibás. De ha leveszem a proci szorzóját 3.4 alapról pl. 2.4-re. akkor működik.
Kérdésem, hogy nekem így leszabályozva is megfelel, lehet-e baja a gépnek ha a továbbiakban így használom vagy jobb megszabadulni a tápegységtől?

[ Szerkesztve ]

(#48055) ColdMan válasza asusone (#48051) üzenetére


ColdMan
tag

Energiagazdálkodás / Minimális processzor teljesítmény
mennyire van állítva?

(#48056) asusone válasza ColdMan (#48055) üzenetére


asusone
újonc

5%, alapbeállítás. Itt csak az alvó módot kapcsoltam ki.

(#48057) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Sziasztok
Lehet nem jó helyre írok, bocsi.
Most raktam össze új konfigot(aláírásomban).
Két kérdésem lenne.
Milyen programmal/programokkal tudom letesztelni pc-t h minden rendbe van e ?(ramok ssd cpu vga alaplap)
Másik kérdés hogy érdemes e Samsung 980 1TB M.2 PCIe ssd-t a hűtőbordával eltátott m.2- foglalatba rakni vagy nem fog melegedni ? (1080p játék) Kell figyelni ssd hőmérsékletét vagy az valami másnak van kitalálva :F ?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#48058) Ivy.4.Ever válasza asusone (#48051) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Lehet vga driver probléma is. Az mikor frissült utoljára? A legrégebbi driver telepítésével és az automatikus frissítés tiltásával tudod tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#48059) d@minator válasza BorsóKorsodi (#48057) üzenetére


d@minator
addikt

VGA
Furmark - ha rossz a kártya pöttyöz, csíkoz stb 10-15 per futtatás után
GPU-Z - ebben van logolási lehetőség a Sensors menüpontben azaz visszanézheted, hogy játék közben milyen frekire boostolt, mekkora volt a hőmérséklet stb.
MSI Afterburner - játék közben kiírathatod az fps-t és összehasonlíthatod tesztekkel
CPU (alaplap)
AIDA64 - érzékelő és túlhajtás menüpontok itt találsz alaplapra vonatkozó hőmérsékleteket, illetve van benne egy stabilitásteszt ahol láthatod ha termal throttling van vagy a fesz beesik stb.
HWINFO64 - összegzés és érzékelő infók. A GenericLogViewer program grafikont is tud belőle készíteni
SSD - SamsungMagician, CrystalDiskMark, Hard Disk Sentinel
RAM - ha tuningolsz TestMem5, hibakeresésre MemTest86

m2 ssd-ben a vezérlő hőmérséklete szokott magas lenni. Bordával 60-70 fok nélküle 95 fok. A NAND chipek nem melegszenek ennyire. Szóval a vezérlőt kíméled ha hűtöd az SSD-t bár nem gondolom, hogy a 95 fok annyira megviselné.

(#48060) TaDiK-


TaDiK-
újonc

Sziasztok! Vettem egy új alaplapot, sikeresen beépítettem, majd a következő problémába ütköztem:

Nem hajlandó bootolni, csak ha a HDMI csatlakoztatva van az alaplapi portba. Viszont ha több csatlakozó is benne van, vagy akár egy a GPU portokba, nem bootol.
Ha bebootol az alaplapi csatlakozóról, és utána dugom be a GPU portba a DisplayPort kábelemet és át a HDMI-t, tökéletesen működik a gép. Mi lehet a gond?

Amikkel próbálkoztam:
-chipset driver update
-ram ki/betevése
-gpu driver törlése majd újratétele
-bios update (kétszer is, egyszer vissza gyárira majd megint új)
-windows újratelepítés
-XMP profil be/ki

Amim van:
Gigabyte B450M H
Ryzen 5 1600
G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
Chieftec Eco 500W
Asus GeForce GTX 1060 6GB Turbo

(#48061) Ivy.4.Ever válasza TaDiK- (#48060) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Próbáld meg a legelső vga driver verzióját telepíteni. Nekem még régen Amd kártya csinált ilyet friss driverrel.

(#48062) TaDiK- válasza Ivy.4.Ever (#48061) üzenetére


TaDiK-
újonc

Próbáltam, azzal sem indult el.
De érdekes, hogy újraindítással nincs gondja, csak az elindulással.

[ Szerkesztve ]

(#48063) RVR400 válasza TaDiK- (#48062) üzenetére


RVR400
veterán

(#48064) TaDiK- válasza RVR400 (#48063) üzenetére


TaDiK-
újonc

Ezt még nem próbáltam, köszönöm.
Updateltem, ugyanúgy nem működik sajnos.

(#48065) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Olyan problémába ütköztem amit tegnap vettem észre, hogy a videókártya gpu és memória órajel nem hajlandó alap állapotra vissza kapcsolni. Én azt hittem, hogy az új win update vagy nv driver a hibás de mivel hiába töröltem le a win updatet meg hiába lépkedtem vissza fele az nv driverekkel nem javult meg. Ma reggel mérgembe újra raktam a win 11-et de hiába valamiért nem engedi alaphelyzetbe rakni a vgat.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#48066) Marcooo


Marcooo
újonc

Sziasztok. Friss telepített windows 10 után a gép elindult majd pár perc után ez a hiba áll elő. Mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#48067) d@minator válasza cyber86 (#48065) üzenetére


d@minator
addikt

Lehet túlhúzza az Afterburner induláskor. Töröld le nézd meg másik progival.
Vagy nézd meg 120 és 60Hz-en is, mert NV-nél volt ilyen probléma magas képfrissítésnél.

(#48068) cyber86 válasza d@minator (#48067) üzenetére


cyber86
őstag

165 hz-nél már nem hajlandó idlebe visszacsökkenteni viszont alatta igen de ez új nekem, mert csak pár hetes a monitorok.

Szerk viszont öcsém hasonló gépe 165 hz-es monitoron meg hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#48069) TaDiK- válasza TaDiK- (#48060) üzenetére


TaDiK-
újonc

Bárki bármi tipp?
Közben a fast boot-al bootol a videokártyás HDMI-ről, viszont a displayporttal meg mindig nem működik a monitor..

(#48070) Werkly


Werkly
őstag

Hiba lehet vagy természetes jelenség? Például Mafia II Def. Edition vagy FC 3-nál jelentkezett. Bizonyos idő eltelte után a GPU kihasználtság beesik 55% körülire és az FPS is megzuhan és olyan mintha a képfrissítés is alacsonyabb lenne. Nincs túlmelegedés és a CPU usage-ben sincs változás. A PCIE slotnak lehet valami baja esetleg? Főleg fightoknál jelentkezik a hiba a 2 említett játéknál. Ha van valami tipp vagy találkozott valaki hasonlóval akkor meghallgatnám véleményét. Kösz!

(#48071) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !
Alábbi probléma :
- használat,játék közben megfagy pl a játék , újraindítás után nem látja az egyik ssd-t a három közül a windows........
-pár napja szereltem be a mostani házba a konfigot
- elsőnek a SATA kábelekre gyanakodtam, átcseréltem ( nincs itthon új kábel ) , pár óra után újra előjött a hiba
- a ház amiben van a bekapcsoló gomb nem jó így az reset gomb csatitját dugtam az alaplap bekapcsoló tűjére ,nem tudom ezzel összefügghet-e
- holnap jön új SATA kábel ,azzal is próbálom még

valakinek ötlet ? amikor megfagy utána ha újraindítom akkor az alaplap töltőképét látom csak,ahol mutatja hogy mit nyomjak hogya bios/boot/stb induljon, a bios(DEL) nyomkodás után kb fél perc után elindul a gép

:R :R :R

(#48072) juve600 válasza juve600 (#48071) üzenetére


juve600
nagyúr

hdd sentinellel megnéztem a három ssd-t is :
1. msata 100/98
2. sata 100/100
3.sata 100/100

minden esetben a 2-est nem látja újraindítás után a windows

(#48073) RVR400 válasza Werkly (#48070) üzenetére


RVR400
veterán

A procihasználat olyankor hogy alakul? Nem az lesz kevés a VGA alá olyankor?

(#48074) Eleinor


Eleinor
csendes tag

Sziasztok,
Adott a fiam gépe:
Gigabyte B450 Gaming X alaplap
AMD Ryzen 5 3600 CPU
Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 6600 XT 8G GDDR6 VGA
2x8GB DDR4 3200 MHz Hynix RAM
SSD
Be Quiet Pure Power 10 500W bronze táp
Windows 10 pro x64

A videokártyát használtan vettem, 2 év garancia van még rá. 4 hétig kifogástalanul ment a fenti konfigban. November 27-től elkezdte azt, hogy a játékokból szinte azonnal fekete képernyővel újraindul a gép. Nincs kék halál, nincs memory dump, mintha resetet nyomna az ember. A kártya egy DisplayPort - DVI átalakítóval van monitorra kötve, natív DisplayPort kábelem nincs.

Tesztelt játékok: World of Tanks, Rocket League, GTA V.

A következő dolgokat próbáltam, amik nem használtak:

[x] Legfrissebb VGA driver
[x] Nagyobb táp (600W Be Quiet, 700W FSP)
[x] GPU Undervolt
[x] Saját memóriából csak egyik csak másik
[x] Saját memória másik foglalatokban
[x] Másik gépből memória
[x] BIOS reset
[x] BIOS update
[x] Másik tápkábel elosztóból a tápba
[x] Másik elosztó a gép elé
[x] Másik 8 pin-es tápkábel a VGA-ba
[x] Újratelepített Windows másik SSD-re
[x] Másik VGA kábel a monitorba
[x] Másik DisplayPort a VGA-n

A VGA a saját hasonló platformos gépemben elsőre kétszer ugyanezt produkálta, azóta hibátlan (5-6 óra folyamatos tesztelés játékkal). Sógorom hasonló platformos gépében elsőre ugyanez a hibajelenség , azóta hibátlan. Ebben a gépben DisplayPort kábellel FreeSync-kel teszteltük. Fontos lehet, hogy ebben a két gépben azonnal produkálta a hibajelenséget, de azóta egyszer sem.

Amit nem próbáltam, hogy a saját gépemből átrakom ezeket az alkatrészeket egyesével:

[] Hasonló teljesítményfelvételű VGA (Nvidia 1070 Ti, csak nem fér el a házban, asztalra borítva megoldom)
[] Alaplap csere (ASUS TUF Gaming B550-plus)
[] CPU csere (Ryzen 5 5600x)
[] Intel platformon tesztelés (GA-Z97X-UD3H alaplap, i5-4670, Kingston RAM)

Ahogy visszateszem a régi VGA-t (Radeon 7770 GHz Edition), driver csere vissza a régi kártya miatt, és tökéletesen megy a gép.

Teljesen ötlettelen vagyok. Még az is felmerült bennem, hogy az alaplap tápelosztása nem lenne jó, és a nagyobb teljesítményfelvételű VGA-nál bukik ki a dolog. Ezt az alaplap csere és a 1070 Ti csere bizonyíthatja.

Van még valami tippetek, mit próbálhatok ki?

[ Szerkesztve ]

(#48075) GL820


GL820
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Adott a következő gép:
Gigabyte z590 aurus ultra
i7 11700k
Msi RTX 3080 10gb
32 GB hyperx predator
Egy m2-es kingston 480 gb ssd
Egy sata3-as 960 gb ssd
3 tb talán toshiba HDD
Egy sima és egy blue-ray LG dvd író
És végül a táp egy seasonic focus 650w 80+ gold táp.
A gond az, hogy egy hete azt csinálja, hogy teljesen rendszertelenül indításkor a boot közben lefagy. A win10 betöltésének elkezdéséig sem jut el. Ilyenkor a biosba se tudok belépni, ha resetet nyomok, akkor újra indítást követően ugyanezt produkálja. Ha viszont kikapcsolom majd újra be, akkor már működik.
A biosban kikapcsoltam az alalplap logóját, hogy hátha látni fogom, pontosan hol akad el a boot, de nem értem el vele semmit, mivel ilyenkor nem az aorus feliratot mutatja, hanem egy pár soros szöveget, hogy amibios meg az alaplap gyártási dátumát és kb ennyi.
Lefuttattam egy ram tesztet de az nem talált hibát.
Mi okozhatja ezt?

(#48076) Submarine válasza Eleinor (#48074) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Nálam még mindig az Adrenalin 22.5.1 fut.
Mert volt játék ami frissebbel hibával kilépett.
És +1, hogy nálam is november elején jelentkezett ez.
Úgyhogy első körben downgradet javaslok.
És azt a kábelt is lecserélném DP-re.
Szvsz lehet az az 500W-os táp kevés a VGA ágon.
A tápkiosztás az viszont szabvány, amiatt nem kell aggódni.

#48075 GL820
Első körben húzgálj le minden háttértárat.
Mostanában egyre többször felmerülnek az ssd hibák.
Bootolhatsz helyette linuxot live módban (pl. mint).

[ Szerkesztve ]

(#48078) Submarine válasza #46372352 (#48077) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Minden háttértárat távolíts el. És másikra tegyél friss rendszert. Azzal teszteld.
Én az ssd-re gyanakodnék, ha azon van a winóz.

Azt tudtad, hogy már Win7 óta gyári felszereltség a virtuális meghajtó?
Ha rákkatolsz az .iso -ra automatikusan betölti, és olvasható a fájlkezelőben?
Anno Alcohol120% fan voltam, de egy idő után az is csinált érdekes dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#48083) Apachee80


Apachee80
csendes tag

Sziasztok!
Van egy retro gépem, Phenom II, Gigabyte 770 alaplap. Tegnap óta nem bootol: kép nincs, csipogás sem, venti pörög. Vga-t és memóriát cseréltem, semmi változás. Esetleg ötlet mi lehet a gond? Lap vagy proci esetleg ?
Köszi

BIOS reset is megvolt

[ Szerkesztve ]

(#48084) Submarine válasza Apachee80 (#48083) üzenetére


Submarine
senior tag

Lap vagy esetleg proci. Mivel azt még nem cserélted. Esetleg táp. De nem hiszem.
Valamelyik mosfet lesz a lapon. Jövő héten meg egy másik. Vagy kerámia kondi. Vagy más.
Ki tudja.
Így megy ez, és így tovább.
Csipcsirip.
By K.V.
Az atomok energiaminimumra való törekvésével van a probléma.
Idővel elvesztik az elektronhéjaikat. Ebben az univerzumban már csak így megy.
Ezeket öt évre tervezték. Már amennyiben ismered a Nap nevű csillagot a Jahve galaxis Orion spirális karjában, a Föld bolygó keringési idejét számítva egy évnek.
Csipcsirip.
De semmi pánik, végül minden visszatér az EGYhez. Bele a fekete lyukba. Zsupsz.
Au revoir. És minden a női bugyik miatt van.

:))

[ Szerkesztve ]

(#48085) jokeph válasza Apachee80 (#48083) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Azért a BIOS elemre rámérnék/cserélném illetve az elem foglaltára is vetnék pár pillantást, hogy a kontakt biztos meg van-e. :U
CPU nagyon ritkán távozik az örök bitmezőkre.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48086) RVR400 válasza jokeph (#48085) üzenetére


RVR400
veterán

Én is elemre tippelnék első körben, másodikban pedig csoda, hogy az alaplap még működik. Kb. azon időszak óta nem adnék Giga lapért egy forintot sem.

(#48088) jokeph válasza #46372352 (#48087) üzenetére


jokeph
nagyúr

:DD
Azért nem kell elkenődni, nálam rengeteg működő Giga lap van, s775-től AM4-ig, csak hogy legyen ellenpélda is.
Az s1151v1-es H170-es DDR3-as az egyik kedvencem, a másik meg az s775-ös P43-as, USB3-as + vezérlővel, az X58-as HEDT lapjaik kiválóak voltak, nem panaszkodom az AM4-es Aorus X470 Gaming 7 wifi lapra sem, cimborának 4 éve B365-ös Giga lappal építettem a gépét, mai napig is makulátlan (i5-9400f-el), kopp-kopp-kopp... :))

A B660 elég új még, érdemes lehet utánajárni, mik a tapasztalatok vele (nagyban függ a procitól is azért).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48090) FunPro válasza RVR400 (#48086) üzenetére


FunPro
senior tag

Én giga ssd-t nem vennék.

Céges beszerzés alkalmával vagy 10 ssd halt meg szépen, sorban. Új ssd volt, egy széria.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#48091) jokeph válasza FunPro (#48090) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ilyen döglős széria volt a Kingston A400-ból is (SATA). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48092) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok!
Igyekszem minél pontosabban leírni a hibát és eddig miket csináltam.

Egyik napról a másikra a pc elindítása után jött egy üzenet, ami a képen látható. Természetesen nem tettem bele új procit. A billentyűzet nem reagált semmire. Reset és bekapcs gombok nem reagáltak semmire.
[kép]
Maradt a tápnál való lekapcsolás. Újbóli elindítás után nincs kép, csak a pc megy. Többszöri kikapcs után csináltam egy bios resetet. Kb. 5-szöri bekapcs után elindult bios alapbeállítással. Pár perc után kék halál és újraindult. Beállítottam a biost és jó lett. Stabilan futott egy órát.

Mai nap újra indítottam a pc-t, semmi kép megint. Kihúztam, szétszedtem darabokra, újra összeraktam, de semmi. Elemet cseréltem és újra bios reset, de semmi. Csak elindul, magy, de nincs kép.

Alaplap: Asus X570 TUF Gaming Plus
Processzor: Rysen 3700X
VGA: MSI 1070TI Gaming 8GB
RAM: 2X16GB Corsair 3000Mhz

Ha valaki tud segíteni akkor legyen szíves. :))

(#48093) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Régi gépemet szeretném továbbadni:
- i3 4150
- 2 x 4 GB DDR3 Kingston
- A400 SSD 128 GB
- ASRock H81M-DGS R2.0
- CTG-400-80P táp

Az lenne a problémám, hogy összerakást követően felpörög -> rögtön leáll -> újra felpörög és megy, viszont nincs kép. Próbáltam VGA / DVI-D-vel, egyikkel sem hajlandó képet adni.
Elemet már kivettem, visszaraktam, RAM-okat pakolgattam, kivettem egyiket-másikat, de semmi.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy táp produkálhatja ezt? Használtan vettem ~ 5éve , filccel 2011.10.28. van ráírva (gondolom, akkor ez 11+ évest jelent), táp bedugásánál a csatlakozónál kisebb zizegést hallok lekapcsolt (0) állapotban is. 1 éve raktam el a gépet, akkor még működött. :U
Amúgy is szerettem volna most hozzá másik tápot venni, csak érdeklődnék, hogy lehet-e ez az oka, nehogy kidobjak pár ezret az ablakon. Vagy, ha a táp rossz, akkor be sem kapcsolna? :F

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#48094) dokee78


dokee78
félisten

Szerintetek miért nem indul?
Táp baja lehet?
Elem csere volt.

(#48095) Sanyi19 válasza Backrau (#48092) üzenetére


Sanyi19
őstag

Szia!

Én akkor jártam hasonlóan mikor a memória nem az ajánlott slotban volt.

Nálad így van?

jokeph : Ó Kingston A400, jó kis Satafirm S11 hiba! :K

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48096) Tottu válasza Tottu (#48022) üzenetére


Tottu
senior tag

Megjárta a gép a szervizt és a táp ment tönkre, szerencsére nem az alaplap.

Köszönöm a tippeket, tanácsokat! :R

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#48097) Backrau válasza Sanyi19 (#48095) üzenetére


Backrau
aktív tag

Jó slotban vannak. De így megy már egy éve. Nem hinném hogy ez miatt nincs kép.

(#48098) Sanyi19 válasza Backrau (#48097) üzenetére


Sanyi19
őstag

De hallik az is, hogy elindul a gép csak kép nincs? (Windows boot hang stb.)
1 memóriával is próbáltad? Speaker van rá dugva?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48099) Backrau válasza Sanyi19 (#48098) üzenetére


Backrau
aktív tag

A speaker nem jelez semmit sajna. Elindul a gép, de nincs kép. Nem próbáltam 1 rammal, mert akkor máskor is produkált volna ilyen hibát.

(#48100) jokeph válasza dokee78 (#48094) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mivel hivatkozik az érvénytelen idő/dátumra és hogy az RTC nem kap tápot, ha tuti jó elem került bele, attól még lehet kontakt-probléma a foglalat és az elem között.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.