Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) Drenadar válasza Top cat (#48600) üzenetére


Drenadar
veterán

cmos gombot használtam, utána próbáltam indítani ugyanaz

(#48602) Sanyi19 válasza Drenadar (#48598) üzenetére


Sanyi19
őstag

A bios resetet mindenképpen meg kell próbálni. AM4-nél nekem egy B450-es lapba volt olyan, hogy AMD A8-9600-t tettem ideiglenesen, de olyan bios volt rajta ami már nem támogatta. Semmit sem csinált bekapcsoláskor, fel sem pörgött. Máskor nem támogatott cpu-nál nem láttam ilyet ezen a platformon sem, de ha egy nem támogatott cpu-tól ezt tudja produkálni, akkor bármi megtörténhet. Egy próbát megér.

Bár szerintem a táp lesz a hibás.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48603) Top cat válasza Drenadar (#48601) üzenetére


Top cat
őstag

Hogy csináltad?
Áramtalanítani kell a gépet és legalább 10 másodpercig nyomva tartani.

A Debug LED-et is nézd meg majd.

(#48604) Drenadar válasza Top cat (#48603) üzenetére


Drenadar
veterán

úgy csináltam még a táp kábelt is kihúztam belőle és nyomtam vagy 3x 10 másodpercig...

a ledet kb esélyem nincs látni, mert alapbol nem világít egy pillanatra felvillan és sötétség...
de lehet az egyik villant, a 3.?? az ramot jelent de hát volt hogy úgy próbáltam hogy nem is volt benne ram...

(#48605) Drenadar válasza Drenadar (#48604) üzenetére


Drenadar
veterán

rendeltem egy új tápot, nagyon ajánlom neki hogy elinduljon vele majd este :D

(#48606) Top cat válasza Drenadar (#48605) üzenetére


Top cat
őstag

Milyent? :) A kölcsön táp nem jött össze?

(#48607) Drenadar válasza Top cat (#48606) üzenetére


Drenadar
veterán

kaptam egy szép chieftec 550es kölcsöntápot, csak hát arra nem számítottam hogy az alaplapomon a cpu rész az 2x 8 pin (vagy csak 4nek hívjuk???) a tápon viszont csak egy olyan volt, és nem volt semmi pót kábel hozzá egyik táp dobozában se, és így hogy csak egyet dugtam rá ugyanúgy nem indult be semmi. (jah és ez még régi táp ami egyáltalán nem moduláris így az se "játszott" hogy a másik táp kábelét erre dugom rá... :( )

Corsair RM1000x (2021) t rendeltem ezzel állítólag nincs sok baj.

az FSP 850 viszont "lehet" még garis mert a táp dobozára 5 év van írva, de nem találtam meg az iponos papírját... gondolom az ipon anélkül nem áll szóba velem :D

ha ezzel se indul el, akkor viszont alaplap?

(#48608) Top cat válasza Drenadar (#48607) üzenetére


Top cat
őstag

Elég kell legyen az egyik 8 pin. A másik akkor kell, ha nagy fogyasztású procid van és vagy tuningolsz. Persze lehet, hogy nem mindegy melyikre rakod a kettő közül.

Videokártya nélkül nem próbáltad ki?

Már jó ideje nem adnak papírt a garanciához, hanem emailben küldik el.

(#48609) LK válasza Drenadar (#48607) üzenetére


LK
addikt

Iponban elég a sorozatszám is. A rendszerben látják, hogy tőlük vetted. Azért kérdezz rá.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#48610) Drenadar válasza Top cat (#48608) üzenetére


Drenadar
veterán

hát pedig rádugtam egyet úgy hogy a VGA nem volt bent, és ugyanaz történt... akkor lehet mégsem a táp a ludas? :|

Az alaplap viszont már tuti nem garanciális... lehet feladom, és ha a táp nem oldja meg beadom egy szervizbe nézzék meg.

(#48611) Top cat válasza Drenadar (#48610) üzenetére


Top cat
őstag

Mint írtam, lehet, hogy nem mindegy melyikre rakod a két 8-as közül.

Ha az új táppal nem megy, akkor nagyon alaplap gyanús ez. De miért nem inkább szervizbe vitted, tápvásárlás helyett? :D

(#48612) Drenadar válasza Top cat (#48611) üzenetére


Drenadar
veterán

hát ez egy jó kérdés... mert mindenki azt mondja hogy táp :Dés hogy ha beadom egy szervizbe az sztem több nap mire mondanak valamit :) plusz lehet hülyeség de nem olyan szívesen adom ki a kezemből, de tudom megoldás ha mondjuk az SSDket nem adom át...

(#48613) Angie™ válasza Simivok (#48574) üzenetére


Angie™
addikt

Jutottál vmire?
Közben én is észrevettem valamit, lehet segít :)
Beraktam a 4400MHz-es G.skill ramokat a lapomba, és aida stress test alatt cw-zik azóta a lapom :)
Ha a sima 3600MHz kit van benne, akkor semmi baja.
Sok alkatrésszel találkoztam már életem során, de ilyet még nem láttam, hogy RAM-tól kezd el CW-zni a gép :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48614) Top cat válasza Drenadar (#48612) üzenetére


Top cat
őstag

"mert mindenki azt mondja hogy táp"
Távgyógyászkodni nem könnyű. :D Van, hogy a kérdezők elhallgatnak valamit, vagy félreértenek dolgokat.

"ha beadom egy szervizbe az sztem több nap mire mondanak valamit"
Megrendelni a tápot sem egy nap. :)

Ha van valami érzékeny adat a háttértárakon, akkor azt nem adod oda.

(#48615) Drenadar válasza Top cat (#48614) üzenetére


Drenadar
veterán

jó ezt nem úgy értem hogy más hibája nah... én vagyok egyébként nagyon lusta...
Egy jó barátom mondta, hogy szedjem szét totál a gépet asztalra tegyem le csak a tápot és az alaplapot és úgy nézzem meg, és szép lassan tegyek rá plusz dolgokat....
De én gépet építeni is utálok, ez az alap lap kikapása stb...

Hát ha még szombaton megrendeltem volna a tápot akkor kb 1 órán belül meglett volna de akkor még hezitáltam... ha nem a táp a gond, akkor is lesz egy erősebb tápom, a másikat meg valamennyiért elpasszolom.

(#48616) Drenadar válasza Drenadar (#48615) üzenetére


Drenadar
veterán

hát... rádugtam az új tápot az alaplapra, csak az atxet, meg a két cpu ágat, a többi nem fontos nem? nincs rajta a VGA... felvillan az összes led, az összes debug led, és kialszik és ennyi.

Szal ez nem jött be... vagy valamit elbénázok itt? de nagyon nincs mit... megnéztem hogy jól dugtam e rá, sztem az SSDk nélkül is el kellene indulnia a bootnak...

(#48617) Top cat válasza Drenadar (#48616) üzenetére


Top cat
őstag

Proci hűtö csatlakozó is rá van dugva az alaplapra?

A videokártyát miért nem raktad be? Ennek az 1000W-os tápnak, simán bírni kell.

(#48618) Drenadar válasza Top cat (#48617) üzenetére


Drenadar
veterán

az a pici tüskés jumperes cucc? az mindig rá volt dugva. Vagy a Táp kábele? az is rajta van. a tápon gondolom mindegy hogy hova dugom.

végül rátettem a vgat is, valamint egy ramot. SSDk nincsenek rádugva.

most vagy valami nagyon alap dolog hiányzik, vagy lehet tényleg az alaplap a szar

(#48619) Top cat válasza Drenadar (#48618) üzenetére


Top cat
őstag

" az a pici tüskés jumperes cucc? " Ez nem tudom most így mi lenne, talán a BIOS jumperre gondolsz? Az nem mindegy milyen pozícióban van. Lehet, hogy clear helyzetben hagytad?

A proci hűtő tápcsatlakozót is nézd meg, jó helyen van e. Lehet, hogy próbálgatás közben már azt is levetted és máshova került vissza.

A tápra rá van írva, mit kell a cpu-nak és mit a VGA-nak adni.

Ha egy RAM-al próbálod, akkor az A2-be kell tenni. Ha kettővel, akkor A2-B2-be.

Az SSD nélkül is el kell indulnia.

(#48620) Top cat válasza Top cat (#48619) üzenetére


Top cat
őstag

Az előbb nem sikerült a táp képének a linkje.

(#48621) Drenadar válasza Top cat (#48620) üzenetére


Drenadar
veterán

[kép] ilyen a táp hátulja... Elég sok ugyanolyan csatlakozó van rajta hogy PCIe / CPU

[kép] ő rá gondoltam a CPU_Fan1 re. Ide kell kötni a krakent meg még pár helyre amire nem is emlékszem... Agyrem ez a aio hűtés....

(#48622) Top cat válasza Drenadar (#48621) üzenetére


Top cat
őstag

Azt nem mondat eddig, hogy AIO-d van. :D

Lehet, hogy ezért nem indul, mert nincs minden csatlakoztatva. Nézd meg a manualt mit hova kell. Kell ennek SATA táp, venti, pumpa csatlakozás, ...

(#48623) Drenadar válasza Top cat (#48622) üzenetére


Drenadar
veterán

igen sajnos... mindent jó helyre dugtam... pedig most átnéztem megint ... felcsillant a remény :D de semmi...

vagy akkor lehet az is hogy az AIO halt meg? de semmi rendellenes nem volt vele...

[ Szerkesztve ]

(#48624) Top cat válasza Drenadar (#48623) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet az AIO-val is gond. Ha az alaplap úgy érzékeli nincs hűtés, nem indul el.

A CMOS tüskén, JBAT1, nincs jumper. Mert üresen kell lennie.

(#48625) Drenadar válasza Top cat (#48624) üzenetére


Drenadar
veterán

hát oda eddig se tettem jumpert, a cmost gombbal csináltam, a hátulján. szóval igazából jumpert sehova se tettem, ha eddig nem volt rajta most sincs :D ehhez újra ki kellene venni a VGAt ami... és hát tuti nincs ott... nah.

hát nincs hirtelen se másik AIOm, se másik cpu hűtőm hogy leteszteljem hogy az aio a hibás e... :| az AIO kábeleit most kétszer átnéztem, és azok jól rajta vannak a helyükön...

(#48626) Sanyi19 válasza Drenadar (#48625) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ha nem is veszed ki a helyéről az alaplapot, azt érdemes megtenni, hogy lehúzol minden ház ventit, usb-t, audiot, rgb csatit ha az is van.
Egyébként milyen pasztát használsz? Nem folyékony fém véletlen?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48627) Drenadar válasza Sanyi19 (#48626) üzenetére


Drenadar
veterán

mx4 pasztát használtam legutóbb az ha minden igaz nem fém.

jó hát végülis az usbket nem húztam le... egyetlen ház venti van csak rajta, majd megkeresem hogy hol csatlakozik...

(#48628) Kardoosh69


Kardoosh69
csendes tag

Sziasztok!
Egy hete vásároltam egy használt pct Hollandiában. Amikor megvettem úgy tűnt hogy nincs hibája a gépnek, de egy hét tapasztalat után úgy érzem hogy eléggé sok sebből vérzik a dolog.

Első körben ezek a specifikációk:
MEDION (Gigabyte) B560M AORUS PRO AX alaplap
Corsair Crystal 280X ház
Zotac Gaming GeForce RTX 3080 Trinity “LHR”
2 x Samsung M2 980 Pro -2 x 1TB
2 x 16 GB Corsair Vengeance Pro RGB
850W Seasonic RUEGB 850W Seasonic
CPU: Intel Core i7 11700

A probléma az a géppel hogy elképesztően alulteljesít. Egy hét alatt volt 4 kék halálom, 3 játék közben, egy pedig szimplán youtubeozás közben. A játékokban hozzámérve a youtubeos teszteknek, körülbelül a felét hozza a gép. Tehát a Sons of the Forestben pl 130 fpsnek lazán lennie kéne 1080as felbontásban, nekem van 60-70, ami konstans laggol, fps droppok vannak. Csináltam egy benchmark tesztet is:
https://www.userbenchmark.com/UserRun/59592248

Továbbá a windows 32gb helyett csak 24-et látott, de az xmp bekapcsolásával most elvileg mind a 32gb-ot látja. Ez javitott picit a teljesitményen, de még midnig messze az elvárt alatt teljesít.

Szóval nem tudom milyen irányban kéne elinduljak a megoldás felé, de nagyon bosszant a dolog! Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#48629) Angie™ válasza Kardoosh69 (#48628) üzenetére


Angie™
addikt

Dobott a kékhalál hibakódot?
Vagy gyorsan újraindult a gép? Ha igen, ezt csináld meg. Idézek korábbról:

"ki kellene kapcsolni a windows egyik alapbeállítását, hogy automatikusan újrainduljon ha probléma van. Így fog dobni egy kék hibaüzenet oldalt, ott lesz egy hibakód, és ez segít nekünk, hogy megkeressük az újraindulás okát.
Írd be be a keresőbe ezt: systempropertiesadvanced
Ezután a Rendszertulajdonságok Speciális lapján kattints a 'Beállítások' opcióra az 'Indítás és helyreállítás' pontnál. Itt kapsz egy új lapot, és lesz egy olyan rész hogy ‘automatikus újraindulás’. Vedd ki előle a pipát, mentsd le és kész.
Amennyiben legközelebb hiba van, megmarad előtted a kék hibaüzenet képernyő, az ott látható kódot írd be keresőbe vagy ide és segítünk kitalálni mi a baj."

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48630) Sanyi19 válasza Kardoosh69 (#48628) üzenetére


Sanyi19
őstag

GPU-Z-t töltsd le és nézd meg, hogy a pci-e mennyi sávszélességet kap. Lehet a 2 db M.2 ssd miatt nem teljes sebességen megy a PCI-E.

Drenadar:#48627 Igen az nem fém. Így hirtelen mást nem tudok. Esetleg kivenném a procit meg vissza, (jól átnézném nincs-e valami bele esve, nem tudom újonnan vetted-e a lapot én egyszer úgy jártam, hogy innen hardverapróról vettem egy lapot amibe bele volt folyva a fémpaszta a foglalatba csak azért írtam) bár nem sok esélyt adok neki, az alaplap adhatta meg magát.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48631) qpmex


qpmex
tag

Sziasztok. Nem indul el a gépem. Szerintem alaplap gond lehet de nem tudom nem reagál semmire. Újrainditani sem lehet nem reagál semmire minden sötét a monitoron.

Majdnem 10 éves már. Év végén tettem át windows7-ről 10-re először.

Nem igazán volt vele hiba. Jól működött. _Az elmúlt napokban már volt 1-2 kék halál netezés közben. Szerintetek mi lehet a gond?

(#48632) Angie™ válasza qpmex (#48631) üzenetére


Angie™
addikt

Hogy érted, hogy újraindyítani sem lehet?
Felpörög, és nem ad képet, igaz? Nem működik a reset gomb? Asztalon próbáltad összerakni?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48633) qpmex


qpmex
tag

Igen, reset gombbal sem lehet újrainditani. Nincs se kép se hang semmi.

Amióta megvan a gép azóta rendszeresen szokott az lenni hogy a napi első bekapcsolásra nem jön be a szg. (nem minden nap de előfordult) csak manualisan reset gombbal indult el a gépem. Na mostmár ez sem működik. A biost sem irja ki. Szerintetek ez alaplap probléma?

(#48634) Angie™ válasza qpmex (#48633) üzenetére


Angie™
addikt

Én kiszedném a házból, asztalon összeraknám. Csak cpu, ram és vga kell hozzá. Csináltál már ilyet? Írjam le mire kell figyelni?
Így látatlanban, nagyon nehéz ennyiből megmondani, hogy mi a baj, de igyekszünk a helyes útra terelni.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48635) qpmex válasza Angie™ (#48634) üzenetére


qpmex
tag

Sajnos nem csináltam és nem is nagyon akarok vele bajlodni. Főleg most még beteg is vagyok. A szervízbe fogom majd elvinni.
De hogyan gondolod azt hogy cpu ram és vga kell hozzá. Az alaplap nem?

(#48636) Angie™ válasza qpmex (#48635) üzenetére


Angie™
addikt

Természetesen alaplap is kell hozzá. De ha nincs hozzá türelmed és affinitásod akkor a legegyszerűbb, ha tényeg beviszed szervizbe, mert így még nehezebben tudunk segíteni.. :N

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48637) bringasisti


bringasisti
őstag

Már többször levert a víz. Most is görcsölök a gép előtt és levettem a pulóverem. És áthúzott a szikra és lekapcsolt a gép. Ilyenkor le kell a hálózatot áramtalanitani, és utána újra lehet indítani, de gondolom ez nem a hosszú élet titka. Mikor nem felejtem el akkor öltözködés után egy fém tárggyal a radiátort megérintem. Valami túlfeszültség stabilizátor kéne amit nem OTP hitelre adnak, és nem csak a helyét foglalja. Szerintem a monitoron is ezért ment tönkre. A hálózat ellenőrzött földet csatlakozás. Köszi

BENEFON DELTA--------N8

(#48638) Drenadar válasza Drenadar (#48627) üzenetére


Drenadar
veterán

Ipon szervíz megállapította hogy zárlatos lett az alaplap azért nem csinált semmit. új alaplap után most már működik rendesen :)hurrá! :) de köszi mindenkinek aki próbált segíteni.

(#48639) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!
Vettem egy Seagate Ironwolf 4TB-t (ST4000VN006) a meglévő m2-s ssd és seagate barracuda hdd mellé. Rákötöttem a gépre, ami egy asrock x570s pg riptide lappal megy és csak a boot képernyőig jut el, itt nem reagál semmire és folyamatosan pittyeg a lap.

Amit próbáltam: másik kábel, másik slot, másik hdd kihúzva, ssd és másik hdd is kivéve.
Ezek közül semmi nem vált be, de ha ebből az újból kihúzom a táp és satakábelt, akkor ez a probléma nem jelenik meg, tehát bebootol a Windows és a biosba is be tudok lépni.

Szerintetek mi lehet a probléma?

SSD (os) Samsung 970 Evo Plus 0.5TB
HDD1: Seagate Barracuda 3TB
Alaplap: Asrock x570s pg riptide
CPU: Ryzen 5800x
Memoria: DDR4 Kingston FURY BEAST 3200MHz 32GB - KF432C16BB
VGA: AMD RX580

[ Szerkesztve ]

(#48640) Angie™ válasza benyo513 (#48639) üzenetére


Angie™
addikt

Gondolom az ssd-n van az oprendszer, azt ne vedd ki :N
Próbáld úgy elindítani a gépet, hogy csak az ssd van benne. Ha úgy indul, akkor, húzd le a régi hdd-t és annak a helyére kösd be az újat. Így próbáltad?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48641) benyo513 válasza Angie™ (#48640) üzenetére


benyo513
tag

Igen, próbáltam. Ilyen esetben sem reagál semmire a boot képernyőnél. DEL, F10, F2, ESC gomb lenyomasara sem, be sem tudok lépni biosba.

(#48642) Top cat válasza benyo513 (#48641) üzenetére


Top cat
őstag

(#48643) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok :)

A következő problémám van (netről szedtem a képet mert screenshotot nem tudtam készíteni)

Szeretném újra telepíteni pont emiatt a win-t de nem engedi.. Elvileg nincs rendszergazda jogosultságom.. Ezzel mit lehet kezdeni? Ha újra telepítem akkor lesz? Win 11, jogtiszta kulcsot használok.

(#48644) benyo513 válasza Angie™ (#48640) üzenetére


benyo513
tag

Időközben megnéztem egy másik gépben és úgy néz ki, hogy tévedtem. Nem az alaplapból jön a hang. Úgy néz ki faulty hdd-t kaptam a boltból… Ugyanúgy lefagyott a boot kepernyonel, úgy hogy még a biosba sem tudtam belépni.

(#48645) Angie™ válasza benyo513 (#48644) üzenetére


Angie™
addikt

Akkor garancia :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48646) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Sziasztok
Az elmúlt napokban többször is előfordult, hogy hiába kapcsoltam be a gépet, de a monitoron és a tv-n sem volt kép. A gép egy monitorra és egy tv-re van kötve, duplikált megjelenítéssel a kezdetek óta.
A gép rendben bekapcsol. Ezt onnan tudom, hogy bekapcsolás után kb fél perccel az alt+f4 enter segítségével szabályosan ki tudom kapcsolni.
Többszöri újraindítás után végül működik rendesen. Videókártya lenne a hibás?

A gép főbb adatai:
alaplapMSI B450M PRO-VDH MAX
processzor AMD Ryzen 5 1600 YD1600BBAFBOX
hűtő ID-Cooling SE-214L-R
memória G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
videókártya Asus ROG-STRIX-GTX1650S-4G-GAMING GTX1650 Super 4GB GDDR6
táp Be quiet! 400W BN300 80+ Bronze System Power 9

(#48647) Angie™ válasza II.Démonlord (#48646) üzenetére


Angie™
addikt

Próbáld úgy, hogy csak egy kijelző van rádugva!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48648) II.Démonlord válasza Angie™ (#48647) üzenetére


II.Démonlord
tag

Próbáltam, illetve a kábelt is cseréltem, de ugyanúgy fenn állt a hiba. Körülbelül 3-4 újraindítás után ad képet

(#48649) Angie™ válasza II.Démonlord (#48648) üzenetére


Angie™
addikt

Neked is azt tudom tanácsolni, hogy ki kellene szedni a lapot, összerakni asztalon, csak procival rammal és vga-val, aztán próbálgatni indítani. A lapot vagy szivacsra, vagy antisztatikus alaplapos zacsira kellene rakni.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48650) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

történt egy BIOS frissítés az alaplapomon (MSI B350M Mortar) ugyanis harmadik gen. Ryzen CPU-ra váltottam (Rzyen 5 3600). Viszonylag sokáig úgy tűnt hogy minden ok, de aztán mégsem.
Szinte minden nap játszok egy kicsit (cod), stabilan működik, minden ahogy kell. Múlthét szombaton és tegnap azonban az alábbi hiba:
Kilépek a játékból, kirak az asztalra, nem csinálok semmit, csak úgy ketyeg a gép és egyszercsak BSOD.
Azt írja memory management, majd újraindul. Majd megint és megint - amint bekapcsol, az asztalról ismét ugyanaz a kékhalál. Mindkét alkalommal megcsinálta párszor, majd inkább kikapcsoltam, pihentettem és jó lett :U :W
A diag az ntoskrnl.exe-re hivatkozik (+3fa090), mint a hiba forrása.
Memtest lefutott, semmi gond. A google-n a drivereket írják még (mint mindenre), azokat frissítettem már az első alkalom után.

Sejtem, hogy kellett volna windowst újratelepítenem cpu csere után, de ezt nem tettem meg. Több oka is van hogy ezt szeretném elkerülni amíg lehet. Igazából ezen kívül sem csináltam gyakorlatilag semmit, csak kicseréltek a cpu-t és ámen.

Valami tippetek esetleg?
A régi BIOS-t nem tudom visszatenni cpu kompatibilitás miatt.

:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.