Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok, nem ide illik a kerdes, de nem tudom hol kellene feltenni.. adott egy laptop, es egy vele azonos halozaton levo wifis tv..azt meg lehet oldani vezetek nelkul, hogy a laptop a tv hanszorojat hasznalja zenehallgatasra?

Koszonom

(#48752) FunPro válasza Askformore (#48751) üzenetére


FunPro
senior tag

Nem tudom, milyen messze van egymástól a két cucc, de általában az okos tv-re meg lehet osztani a laptop képernyőjét. Ilyenkor a hangot is átdobja neki, de a tv saját wifi-jét használja, ha jól emlékszem. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#48753) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Adatlapomon lévő gép már másodjára csinálja pár héten belül, hogy otthagyom, és amikor visszamegyek, azt látom, hogy a power gomb világít (nem villog, a'la sleep, hanem folyamatosan világít), viszont semelyik ventilátor nem megy, semmi nem reagál, power gomb se, lényegében áll a gép világító power gombbal, mindezt úgy hogy negyed órája hagytam ott (nincs sleep / hibernate engedélyezve az energiatakarékosságban).

Csak a táp kikapcsolójával tudom lelőni, majd újra felkapcsolva a tápot azonnal beindul a gép power gomb benyomása nélkül. POST ok, Windows bejön, megy tovább az élet (csak a Chrome mondja hogy a gép szabálytalanul állt le).

Eventlog nem sokat mond, de a leállási időpontot (?) eltalálja, így gyanús hogy nem ilyen pillanatnyi áramszünet lehetett (legalábbis azt gondolom, honnan tudnál a leállás időpontját ha megszűnt az áramellátás? Konkrétan ugyanazon a /túlfeszvédős/ elosztón van két NAS is, amik meg se vonták a szemöldöküket ugyanabban az időben)

Az előző rendszerleállítás (‎2023. ‎03. ‎30. - 9:01:55) váratlan volt.
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

Gépben még kb. minden alkatrész garis (mondjuk ez is 2-3 évet jelent átlagosan), szétszedni szökőévente (sem) szoktam, nem pakolászom, nem rugdosom. Alaplapi csatlakozásokat (főleg power gomb) ellenőriztem, mint a cövek. Táp az egyik legújabb alkatrész, alig másfél éves BQ. Soha semmilyen gond nem szokott lenni. Tanácstalan vagyok, hogy juthatnék a dolog végére?

Egyszer még véletlennek gondoltam, másodjára már nem tetszik a dolog, rendszeresen hagyom itt megnyitott munkákkal, doksikkal, Photoshoppal.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48754) Askformore válasza FunPro (#48752) üzenetére


Askformore
senior tag

Tudnal segiteni, hogy windowsban ezt hogy kell? Nincs elottem a gep hogy probalgassam. Nagyon koszi a segitseget!

(#48755) Essejó válasza Askformore (#48754) üzenetére


Essejó
veterán

Ugyan nem engem kérdeztél, de én ezt az smb megosztással valósítanám meg. Akkor nem csak zenét hanem filmet is átküldhetsz, vagy képeket. Valahogy így link

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#48756) Angie™ válasza updog (#48753) üzenetére


Angie™
addikt

Pedig ez nagyon tápegység gyanús. :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48757) updog válasza Angie™ (#48756) üzenetére


updog
senior tag

Köszi! :R Annyiból nem szerencsés hogy ezt akkor itthon nem nagyon tudom tovább debugolni hogy mi lehet a gond :F (most szándékosan kicsit meggyepáltam a gépházat menet közben, aztán lekapcsoltam és végignéztem az összes tápból kijövő kábelt, atomstabilan be van csattintva mind a tápba és az alaplap/vga-ba is)... Tehát nem is kontakt probléma (vagy hát a fene tudja, elég random jött elő)

Hát akkor ha még egyszer előfordul akkor gari, addig meg nem hagyom itt a gépet ctrl+s nélkül :D Mondjuk kicsit tartok attól hogy - mivel most is hetek teltek el az első ilyen óta - nem lesz reprodukálható a dolog a szervizben...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48758) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, megpróbálom érthetően leírni remélem lesz valakinek ötlete.

Vettem egy új konfigot:

Alaplap: MSI z790 mag Tomahawk Wifi DDR5
CPU: I7 13700KF
RAM: 2db Kingston Fury 5600MHZ KF556C36-16 tehát összesen 32gb DDR5
Táp: Seasonic Prime GX-1000
VGA: MSI RTX 3080 gaming x trio 10gb
SSD rendszer: Gammix s11 pro M.2 512gb
SSD2: KINGSTON SSD M.2 FURY RENEGADE 1tb

A gondom a követkető: Kb. 4-5 indításonként előfordul, hogy a gép nem indul el. Az alaplapra kötött ventik se indulnak meg de a mi a tápra van kötve közvetlenül az elindul USB portok kapnak áramot, képet nem ad. Ilyenkor kikapcsolom a gépet teljsen és utána beindul, de ugye pár indítás és kezdőik előről.

A gép egyébként ha beindul utána tökéletesen megy nem fagy nem indul újra.
CPU és Ramok szerepelnek az alaplap álltal támogatottak között.

Tápot, VGA-t és SSD-t kizártam mint hibaforrást mert azok egy másik gépből kerültek át és ott tökéletesen mentek.

Amit eddig próbáltam: BIOS frisítés (Legfrissebb) Ramoknál XPG mód kikapcsolása tehát jelneg 4800-on mennek csak. CPU nincs húzva nem is volt! Ramokat megpróbáltam másik foglalatba tenni, de úgy nem indul el mert kiírja hogy nem jó helyen vannak.

Ha valakinek van ötlete mi lehet a baj kérem írjatok.

(#48759) Angie™ válasza Ghost84 (#48758) üzenetére


Angie™
addikt

Ki kellene szedni a számítógépházból, és asztalon összerakni. Csak alaplap, proci, ramok, vga és táp. Meg kellene nézni, hogy így is produkálja-e a hibát. Ha igen, ha nem, mindenképpen közelebb jutottunk a megoldáshoz.
Milyen számítógépházban van amúgy?

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48760) Ghost84 válasza Angie™ (#48759) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Fractal Design Define R5. A háznak milyen szerepe lehet ebben? Hétvégén majd kiszedem megnézem.

Ja és a hűtő Corsair h150i pro xt rgb cooler

[ Szerkesztve ]

(#48761) Angie™ válasza Ghost84 (#48760) üzenetére


Angie™
addikt

Pl, az hogy valahol hozzáér az alaplap oldalához ahol nem kellene hozzáérjen.
vagy pl, kontakthibás a bekapcsológombja.

De ez minőségi ház, azért ennél kevesebb az esély ilyenre.
Mindegy, ezeket az alap dolgokat ki kell zárni.
Minden csatlakozót, vezetéket, sata kábelt stb le kell róla húzni és csak a fő egységekkel tesztelni az indítást.

Az a cél, hogy megfejtsük a hiba okát, ahhoz pedig lépésekben kell haladni. Az első lépés amit korábban leírtam. Szólj, ha megvagy vele.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48762) Ghost84 válasza Angie™ (#48761) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Rendben holnap elkezdem szétszedni tesztelem a hétvégén és írok. Köszi a segítséget.

(#48763) codec válasza Ghost84 (#48758) üzenetére


codec
senior tag

Én tutira nem zárnám ki a tápot. Moduláris, így lehet, hogy csak nem tökéletes a kontakt valahol, és ezért vmi védelem bekapcsol.
De az is lehet, hogy vmi gyengélkedik benne.(sajnos mostanában a 70k-s táp se garancia mindenre..)
Nincs lehetőséged másik táppal megnézni?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#48764) mancer7151 válasza codec (#48763) üzenetére


mancer7151
tag

A másik táp az jó lenne, vagy a lap tápmanagementje amit okozhat táp is.

(#48765) Ghost84 válasza Angie™ (#48759) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Kiszedtem mindent de már az első indításnál jelentkezett a probléma. A jelenlegi állapotban nem ad képet. Kikapcsoltam és vissza másodikra beindult.

Amit a legelején nem írtam le (elfelejtettem), ha az XPG mód be van kapcsolva és úgy fordul elő, hogy nem indul be a gép akkor az első sikeres indításnál a BOIS-t dobja be mert visszaálítja a ramokat alapra. Nem tudom ez fontos infó lehet e.

(#48766) d@minator válasza Ghost84 (#48765) üzenetére


d@minator
addikt

RAM-ok nélkül 10-ből hányszor indulnak a ventik? RAM-ok jó helyen vannak? Egy RAM-mal is csinálja?

(#48767) Ghost84 válasza d@minator (#48766) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Ramok jó helyen vannak mert a másik slottokba írja hogy nem jó helyen van. 1 rammal még nem próbáltam az lesz akkor a következő.

(#48768) Angie™ válasza Ghost84 (#48765) üzenetére


Angie™
addikt

1. Egy szivacsot, vagy egérpadot, vagy antisztatikus alaplapi zacskót tegyél be az alaplap alá.

2. Ez a ramokkal kapcsolatban elég fontos infó volt :) Tehát, ha jól értjük XMP beállítás nélkül tökéletesen működik, indul a lap?

Most visszaolvastam és azt írtad korábban, hogy XMP ki volt kapcsolva és úgy sem nagyon indulgat rendesen.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48769) Ghost84 válasza Angie™ (#48768) üzenetére


Ghost84
aktív tag

igen se XPG se anélkül nem indul a lap. Lehetséges hogy hibás az alaplap? Viszont ha meg elindul megy hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#48770) codec válasza Ghost84 (#48769) üzenetére


codec
senior tag

Nehogy kipróbáld egy másik táppal, inkább küld vissza gariba a lapot...

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#48771) Ghost84 válasza codec (#48770) üzenetére


Ghost84
aktív tag

A táp biztos, hogy jó másik gépben már üzemelt 3 hónapot gond nélkül. De van itthon egy 650w Seasonic még ezt is kipróbálhatom.

(#48772) vargabalazs2


vargabalazs2
csendes tag

Sziasztok,
Segítsetek légyszi, alaplapon z490a-pro. 16gb memória volt benne , most vette hozzá ugyanolyan memóriákat( gskill 3200mhz ddr4) . Mióta betettem a plusz memóriát fekete képernyő fogad és már a korábbi 16gb-al is. Elemet kivettem , nem változott semmi. Köszi

(#48773) Askformore válasza Essejó (#48755) üzenetére


Askformore
senior tag

Koszi a tippet, de mint kiderult, annyi az egesz, hogy bepotyogod a laptopon a win keresobe, hogy "csatlakozas vezeteknelkuli megjelenitohoz", bekapcsolod a tv-t es megy is.. a hangot is atviszi.

(#48774) Ghost84 válasza codec (#48770) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Na tegnap kicseréltem a tápot is megpróbáltam kivettem az egyik RAM-ot is ugyan azt produkálja.

(#48775) mancer7151 válasza Ghost84 (#48774) üzenetére


mancer7151
tag

Akkor lap lesz.

(#48776) d@minator válasza Ghost84 (#48765) üzenetére


d@minator
addikt

Ú, mennyi kábel. :D Teszteléskor, hogy elindulnak e ventik csak a tápkábel legyen rajta semmi több.

(#48777) Angie™ válasza vargabalazs2 (#48772) üzenetére


Angie™
addikt

Azt csináld meg, hogy kiveszed az elemet és az elemtartóban a pozitív és negatív érintkezőt összeérinted egy 2-3 másodpercre egy vékony csavarhúzóval.
De vigyázz, mást nehogy rövidre zárj!!
Rakd vissza a régi ram-ot és úgy próbáld indítani.

#48774
Alaplap lesz valószínűleg :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48778) vargabalazs2 válasza Angie™ (#48777) üzenetére


vargabalazs2
csendes tag

Köszi, nekem az elem mellett van 2 tüske, azokat már rövidre zártam, érezni is mintha resetelné, mert nem pörög fel annyira a proci hűtő, viszont 5 sec után újraindul és megint ugyanaz. Kép sajnos nincs, nem jutok be a biosba. Lenne esetleg más lehetőség? Köszi

(#48779) Essejó válasza vargabalazs2 (#48778) üzenetére


Essejó
veterán

Van benne SSD? Vedd ki és úgy indítsd.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#48780) vargabalazs2 válasza Essejó (#48779) üzenetére


vargabalazs2
csendes tag

Vinyokat ill. optikai meghajtót lekötöttem már róla.

(#48781) Egyvásárló


Egyvásárló
újonc

Hello . Szeretnék kérni egy kis segítséget. Bekapcsol de nincs boot . Piros led majd narancssárgára vált és úgy marad egy percig majd kialszik

Alaplap:Asus rog strix b660-g gaming wifi ddr5
Ram: Kingston kf548c38bbak2-16 ddr5 4800mt/s 2x8gb
Proci: i5 13500
Táp : be quiet 650 moduláris gold
Ssd : 120 GB
Videokártya gtx 970

Tudom biost kell frissíteni már megtettem ugyanúgy ahogyan az asus support videóban mutatják. Szépen végig is ment . Valakinek ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

(#48782) d@minator válasza Egyvásárló (#48781) üzenetére


d@minator
addikt

Szerintem nem frissült le a BIOS.

(#48783) Egyvásárló válasza d@minator (#48782) üzenetére


Egyvásárló
újonc

Megvártam míg elalszik a LED.. de csak 64gb-s pendriveom van . Ez gond lehet ?

(#48784) d@minator válasza Egyvásárló (#48783) üzenetére


d@minator
addikt

Csinálj egy CMOS cleart hátha.
Proci nélkül csináltad és átnevezted a BIOS file-t SB660G.CAP-ra a BIOS renamerrel?

(#48785) Egyvásárló válasza d@minator (#48784) üzenetére


Egyvásárló
újonc

Igen , csak a táp volt rádugva . CMOS cleart ? Kerestem már erről infót de nem igazán találtam . Hogyan csinálom ?

(#48786) blp85 válasza Egyvásárló (#48785) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

A választ megtalálod az alaplap használati utasításában.
1. Kikapcsolod a gépet, lehúzod a tápkábelt
2. Egy fémtárggyal (vagy jumperrel) rövidre zárod a bekarikázott érintkezőt 5-10 másodpercre
3. Visszacsatlakoztatod a tápkábelt és bekapcsolod a gépet
4. A DEL billentyűt lenyomva belépsz a BIOS-ba és újra megadod az adatokat.

Amennyiben így nem jó, akkor ki kell venni a gombelemet is és újra törölni a CMOS-t

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#48787) d@minator válasza Egyvásárló (#48785) üzenetére


d@minator
addikt

Kolléga nem hülye de ez a BIOS flashback valamiért neki sem jött ez össze. Vittem neki egy 12.gen. procit.
Ha nem tudod megoldani szerintem küldd vissza a lapot meg a procit és vegyél egy TUF Gaming B760-t meg itt az apróról egy új 13600KF-t 100-ért.

(#48788) Cetli


Cetli
tag

Sziasztok. Adót egy konfig.:
Asus Sabertooth 990FX R2.0
FX - 8320
16 GB Ram Fury HyperX
Gigabyte 1060 6Gb
Aero White 700w 80 plus
1ssd, 2 db hdd+ 4 db ház venti.

Tegnap este filmezés közben kikapcsolt, semmi furcsa előjel, vagy hang. Mintha simán leállítására nyomtam volna. Na most azóta se kép, se hang, nem kapcsol be. Alaplapi ledek se világítanak. Azóta szétszedtem átnéztem, így kívülről nem látni semmi furcsát. :DDD Én a tápegységre gyanakodnék?! Esetleg érdemes ott elkezdeni a cserét vagy van más egyébb ötlet ? Köszönöm! :R

(#48789) tserrof77 válasza Cetli (#48788) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az alapötlet jó. Ha másik táppal is SKSH, akkor jó eséllyel alaplap. Egy tápot elég külsőre rádugni, de akár egy ram, vga kivesz, minden cd, ssd lehúz és "üresen" indítva még egy próbát megér. Ha elindul, max csipog a lap, hogy "se ram, se vga".

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48790) Cetli válasza tserrof77 (#48789) üzenetére


Cetli
tag

Üresen se indul, most próbáltam hogy mindent lehúztam.Plusz azt elfelejtettem írni hogy éget szag sincs.

(#48791) tserrof77 válasza Cetli (#48790) üzenetére


tserrof77
senior tag

Dettó ugyanilyen hibával van most nálunk benn egy gép, annak a 970-es lapja döglött amúgy meg, ugyanígy SKSH. Egy Asus M5A78-as lapba a 8350-es procija elindul, de nem kezeli a lap rendesen, így én is ilyen lapot vadászok, csak emberi áron (nem 25k-ért...)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48792) djherby


djherby
tag

Sziasztok, olyat produkál a gépem (AMD konfig), hogy megnyomom a bekapcsoló gombot elindulna, de azonnal le is áll. A fények felvillannak, ventik felpörögnek. Tegnap ugyanezt csinálta, feladtam a próbálkozást, de egy óra múlva újra megnéztem, kicsit tovább jutott és kb. harmadik próbálkozásra teljesen el is indult. Ma portalanítottam, de ugyanaz mint tegnap. Táp? 12V a cpu-nak, cmos elem? Valaki látott már ilyet? Holnap újra próbálkozom, megnézek egy csomó dolgot. Köszönöm

(#48793) VIPowER válasza djherby (#48792) üzenetére


VIPowER
senior tag

A bekapcsoló gombot is ellenőrizd. Húzd le az alaplapról, a tűket pl csavarhúzóval érints össze.
Ha így jó, akkor bekapcs gomb a rossz. Persze ezer más lehet.

(#48794) djherby válasza VIPowER (#48793) üzenetére


djherby
tag

Köszi, megtörtént a nagy felderítés. Mindent lehúzva is ugyanazt csinálja. Kipróbáltam a power switch-et alaplapon összezárva is. Ugyanaz. Majd jött a táp teszt. Érdekes, hogy a tápot az alaplap csatiról indítva semmi. Magyarul sztem döglött a táp. De akkor mi pörgeti meg a ventilátorokat?

(#48795) Top cat válasza djherby (#48794) üzenetére


Top cat
őstag

A tápból kijön: 3,3 , 5 és 12 voltos feszültség. Lehet, hogy döglött valamelyik ág.
De az is előfordulhat. hogy működik minden ág, csak a nagyobb fogyasztók áramát már nem bírja.

(#48796) djherby válasza Top cat (#48795) üzenetére


djherby
tag

Köszönöm neked is a választ. Minden megoldódott, tápot cseréltem. Vettem egyet itt gyorsan a hardveraprón. Kicseréltem, és megy minden. A táp volt az.

(#48797) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy a Razer Deathadder V2 egerem 10 gép indításból kb 2x azt csinálja, hogy mikor a win 11 asztal betöltődik lekapcsol az egér és csak újraindítás vagy kihúzom az egeret és vissza kapcsolja be újra. Mikor bekapcsolom a gépet akkor felvillan a billentyűzettel eggyütt majd win betöltés közbe mind2 világítása kikapcsol majd vissza na ilyenkor az egér nem mindig kapcsol vissza és már vettem egy másik Razer Deathadder V2-öt, hogy nem-e fogtam ki hibásat de az is csinálja és más usb portokon is próbáltam de előjön a jelenség és érdekes módon utána semmi hiba nem jelentkezik. Valamiért a win betöltés közbe nem kapcsol be mindig.
Konfigom:
Asus Maximus XI Hero (wifi)
I9 9900K
2*8 GB Kingston Hyperx Predator
Zotac GTX 1080 AMP Extreme
Samsung 980 Pro M2 1 TB

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#48798) Sanyi19 válasza cyber86 (#48797) üzenetére


Sanyi19
őstag

Szerintem chipset/usb driver probléma. Intel Chipset drivert az asus oldaláról letöltve telepítetted vagy a win update szedte le? Ha az asus oldaláról és azzal sem jó, akkor lehet próbálkozni esetleg az intel oldaláról leszedni a legfrissebbet, hátha az megoldja. Hátsó USB porokon is csinálja, 2.0 és 3.0 egyaránt?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48799) cyber86 válasza Sanyi19 (#48798) üzenetére


cyber86
őstag

Az asus oldalárol vannak ezek felrakva. [kép] Egyenlőre a hátlapi összes usb 3 porton ezt csinálja usb 2-n nem teszteltem de a driver frissítést megpróbálom ha megtalálom.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#48800) WeaponX


WeaponX
újonc

Sziasztok!
Érdekes problémával fordulok hozzátok, hátha valaki járt már hasonló cipőben és tudja mi a megoldás.

Lap: MSI Z590 Tomahawk
CPU: I7 10700
Ram: 4x8Gb HyperX Fury 3200
PSU: Chieftronic 850W moduláris

Összeraktam a gépet majd a biosba belépve akartam frissíteni. Pont kiválasztottam a pendriveon a legújabb frissítést amikor kaptam egy áramszünetet.
A következő bekapcsolásnál minden venti forog ledek világítanak, de nem volt kép .A CPU led felvillan 1 mp-re majd kialszik és utána a DRAM led narancssárgán világít és nem alszik ki...azaz nem lép tovább és nem jön be a BIOS(nincs kép). Próbáltam CMOS elem kivételével az érintkezők rövidre zárásával 5-10 mp-ig, de nem segített. Aztán egy ugyanilyen alaplapon is összeraktam és azon se indul a BIOS. (ugyanez a hibajelenség)
Mit lehet ilyenkor tenni mi mehetett el? Ramok? CPU? A táp? Az alaplapot kizártam mert a másikon már alapból jött ugyanez a hiba. Arra gondoltam, hogy a ramoknál akadt be valami és ezért nem lépi tovább, de ezt miként lehetne orvosolni ha ez a baj?
Nem tudok rájönni ha valakinek van ötlete azt megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.