Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) codec válasza Citroware (#48899) üzenetére


codec
senior tag

Debug LED hol akad meg?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#48902) Citroware válasza codec (#48901) üzenetére


Citroware
addikt

Miután bekapcsoltam, a CPU pirosan és a RAM narancssárgán felváltva villog, majd 5-10 másodperc után a CPU pirosa kialszik és már csak a RAMnál világít narancssárgán.

Eközben mindkét RAM RGB-je tolja a színeket, ezért azt nem lehet mondani, hogy ne lenne csatlakoztatva.

A többi led nem villant fel egyáltalán, emellett az összes alkatrészt látom működni, minden venti forog, minden alkatrész világít.

(#48903) Citroware válasza Citroware (#48902) üzenetére


Citroware
addikt

Most már felbootolt. A BIOSban vagyok. Az egyik RAM egyik oldala ki volt mozdulva, de helyretettem, így már működik. Innen még lehet valami rosszul összerakva?

[ Szerkesztve ]

(#48904) d@minator válasza Citroware (#48902) üzenetére


d@minator
addikt

Egy RAM modult tegyél be. Ha nem akkor másik foglalatba. Ha így sem megy a másik modullal próbáld ki.

(#48905) blp85 válasza Citroware (#48903) üzenetére


blp85
aktív tag

Ha lehet, akkor a speekert is bekötném, a pittyogása sokszor segít.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#48906) Sadol89


Sadol89
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni.
Van egy Sapphire Nitro+ Rx 6800 kártyám, ami tegnap délelőtt még tökéletesen működött, annyit csináltam, hogy kipróbáltam a Jedi Sorvivort, hogy fut-e normálisan, majd kikapcsoltam a gépet. Ez volt délelőtt 11 óra körül. Ezután amikor este 10-kor megpróbáltam bekapcsolni, már nem volt kép és az alaplapon a fehér VGA hibalámpa világit. A logó és a kártya oldala világít, ventik nem mennek, post nincs, monitor tök süket. Van itthon egy Pheonix GTX 1080, ha azzal próbálom, akkor működik minden, tehát egyértelműnek tűnik, hogy VGA probléma van.
Amit eddig próbáltam: megtisztitottam a csatlakozókat, RAMot minden slotba átraktam, kifujtam sűrített levegővel a kártya minden elérhető részét, teszteltem a táp 8 pines csatlakozóit egyesével a 1080-al, azok rendben vannak. A táp egy Corsair RM650x.
Garancia persze most április 6-án járt le.
Egyébként egy rendszeresen takarított és karbantartott gépről van szó.A VGA szétszedve nem volt, nem bányászott soha, nem volt húzva sem. OSD-t használtam mindig és semmi kiugró értékem nem volt soha.
Kártyán semmilyen sérülés nem látszik, égett szag nem volt.
Most nagyon úgy néz ki, hogy az RX6800 meghalt. :W
Kérdem én hogyan hal meg fél napnyi állásban egy videokártya illetve szeretnék ötleteket hogy mi történhetett és hogy mit tudnék még kipróbálni. :F Érdemes-e szerelőhöz vinni, vagy csak a csere segít.
Esetleg van-e itt a fórumon valaki, aki foglalkozik ilyennel és meg tudná nézni?
Köszönöm előre is.

(#48907) Angie™ válasza Sadol89 (#48906) üzenetére


Angie™
addikt

Sajnos az alkatrészek általában úgy "halnak" meg, hogy egyik pillanatról a másikra.
Próbáltad esetleg másik kimeneten megnézni? Mivel használod HDMI? vagy DP?
Alá volt támasztva a VGA? Nincs megrepedve a nyák a PCI-e foglalatnál, nézd meg alaposan.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48908) Sadol89 válasza Angie™ (#48907) üzenetére


Sadol89
csendes tag

Szia
Alá volt támasztva. Szabad szemmel abszolút semmi repedés vagy bármilyen más sérülés nem látszik. Hdmi-vel használtam DP nincs most kéznél. Viszont nem hiszem, hogy Port probléma mert a ventik sem indulnak el. Eddig minden indításál felpörögtek, majd vissza áltak. Ha nem dugok be semmit a kimenetekbe akkor is ugyan ez a helyzet.

(#48909) Essejó válasza Sadol89 (#48906) üzenetére


Essejó
veterán

Talán keresd meg őt, lehet itt a fórumon is fent van.
link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#48910) Sadol89 válasza Essejó (#48909) üzenetére


Sadol89
csendes tag

Köszönöm megpróbálok egyeztetni vele.

(#48911) BKiss82 válasza titetoyz (#44294) üzenetére


BKiss82
újonc

Szia,
Ne haragudj a zavarásért, de sikerült végül megoldanod a problémát?
Én most találtam szembe magam ugyan ezzel.
Egész hasonló a konfig is.

(#48912) Essejó válasza BKiss82 (#48911) üzenetére


Essejó
veterán

3 éve írt, lehet egy privát hamarabb célbaérne.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#48913) d@minator válasza BKiss82 (#48911) üzenetére


d@minator
addikt

Húzz le a gépről minden kábelt, Wifi, Bluetooth adaptert stb. úgy próbáld meg. Csak a tápkábel maradjon.
Próbáld ki 1 RAM modullal aztán másikkal más-más foglalatba.
Kapcsold ki a gyorsindítást [link] .

(#48914) maszati


maszati
tag

Sziasztok!

Van egy régi laptopom amiben gyárilag van egy transcend ts128gmts800 ssd. Bővítve lett és kapott egy Samsung 980 NVME M.2 SSD-t. És amikor benne van a Samsung ssd a lapot nem kapcsol be és a töltést jelző led sem villan ki ha töltőn van. Gyakorlatilag tégla. Ha csak a Samsung ssd van benne akkor is ez a jelenség. Ha kiveszem belőle akkor működik. Valami bios beállítás lehet? Vagy ezt az SSD-t nem fogom tudni használni? :F

Üdv.: Ati

(#48915) jokeph válasza maszati (#48914) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Valszeg annyi a bibi, hogy a Transcend az M2 SATA SSD (nézd meg a matricáját, csak rá van írva), a Samsung 980 meg M2 nVME pci-e SSD, mivel más interface-t használ így nem kompatibilisek, az M2 (Socket 3) csak egy fizikai foglalat. :U

Tehát, neked egy M2 SATA SSD kell, pl. WD Green.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48916) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Az elmúlt napokban amikor bekapcsolom a gépet mindig kijön a felirat hogy állítsam be a bios-t és minden alkalommal újra be kell állítanom a memória frequency-t meg cpu feszültséget és órajeleket.

A CMOS battery adta volna meg magát? Lehet ezt cserélni vagy van erre bármi megoldás? Egy ősrégi (kb 11 éves) ASUS alaplapról van szó.

Köszönöm!

(#48917) jokeph válasza Rexcor (#48916) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ha az időt (dátum és óra) megtartja, akkor nem az elem merült meg.
Pontosan milyen lap és CPU ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48918) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!
Mi lehet a random fagyások oka?kb 5 perc fagyás után újraindítja magát a gép .
Van hogy egész nap egyszer fordul elő,van hogy 5-6 óránként.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48919) Shaza válasza Shaza (#48918) üzenetére


Shaza
senior tag

Annyi még ,hogy játéknál sose fordul elő,mindig böngészés vagy youtube közben.

(#48920) d@minator válasza Shaza (#48918) üzenetére


d@minator
addikt

BIOS-t tedd alap beállításra elsőnek és mentsd el.

(#48921) Shaza válasza d@minator (#48920) üzenetére


Shaza
senior tag

Ennyit változtattam A BIOS-ban:
-expo bekapcsolva
-biosba AI Tweakerben memory context restore bekapcsolva,Power Down bekapcsolva(ha ezt azért kapcsoltam be,mert enélkül 35-40 sec mire belép a Windowsba,m.2ssd-vel)

(#48922) E.Kaufmann válasza Shaza (#48921) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

EXPOóóóóó???? Ha AMD, kapcsoldkiderögtön ;]
Majd ha jött friss AGESA-t tartalmazó BIOS és felraktad, csak akkor élesítsd, mostanában ebből van balhé az AMD házatáján.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48923) Shaza válasza E.Kaufmann (#48922) üzenetére


Shaza
senior tag

Akkor a leírásban szereplő ramból expo nélkül hány hz marad?

(#48924) Rexcor válasza jokeph (#48917) üzenetére


Rexcor
őstag

Szia

Alaplap: ASUS P8Z77-M PRO
CPU: Intel Core i7 3770k

(#48925) E.Kaufmann válasza Shaza (#48923) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Régen pl CPU-Z alatt ki lehetett kuksizni az alapórajelet, de biztos írja a BIOS is, ha már kikapcsoltad.

PS:
Ja ami a profil adatlapodon van, GSklill ilyen RAM-oknál 4800-at adott meg, viszont találkoztam már DDR4-nél olyan G.Skillel, hogy 2400-at írt, de kapásból 2667 XMP nélkül. Gondolom, abból főznek, amit épp kapnak, vyg nem pontosan azt adta a webshop, amit rendeltem, de mivel jobbat kaptam ilyen szempontból, nem nagyon nézegettem, hol van különbség a típusszámban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48926) E.Kaufmann válasza Shaza (#48923) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja látom, hogy nem x3d-s a procid, de mindenesetre hanyagolnám pár AGESA-ig az EXPO-t, és ha úgy sem stabil, akkor meg nyugodtan verheted az asztalt garihoz.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48927) d@minator válasza Shaza (#48921) üzenetére


d@minator
addikt

Akkor is F5. :D Lássuk hogyan viselkedik alap BIOS-szal.
"35-40 sec mire belép a Windowsba,m.2ssd-vel" - nálam 13sec úgy, hogy a gyorsindítás ki van kapcsolva Windowsban.
Milyen SSD? m.2 SATA vagy m.2 PCIe
IDE vagy AHCI módban vagy, UEFI vagy Legacy?
BIOS friss?

[ Szerkesztve ]

(#48928) Shaza válasza d@minator (#48927) üzenetére


Shaza
senior tag

Samsung 980 pro a bios friss.
IDE vagy AHCI módban vagy, UEFI vagy Legacy? Ezekhez sajnos hülye vagyok.Valószínű UEFI.

(#48929) d@minator válasza Shaza (#48928) üzenetére


d@minator
addikt

Az egy kiváló SSD. Viszont amiket bekapcsoltál az mind okozhat problémát. pl. a Power down a memóriák feszültségét csökkenti energiamegtakarítás céljából (erre semmi szükség).
AMD az lehet, hogy ilyen tetű lassú, ezelőtt Ryzen 3600/MSI Tomahawk MAX-om volt ott volt 43 sec a boot. Reszelgették a BIOS-t nem sok sikerrel.

(#48930) KROK640 válasza jeni (#48514) üzenetére


KROK640
veterán

Pedig ezek a jók :) Még a régi értékeket hordozzák.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48931) shotika


shotika
őstag

Sziasztok!

Pár hónapja gépet újítottam.
Az alábbiakat cseréltem:
- i5 13600 proci
- B660 alaplap
- RTX 3060 Ti

A memória maradt 2x16Gb, a táp egy FSP Hyper-M 700, az ssd-k szerintem most mind1.

Azt csinálja, hogy random játéknál (pl Mass Effect Andromeda, Cyberpunk 2077, és párszor Modern Warfare 2) kilépés után, mikor visszatérne Windowsba, egész egyszerűen újraindul a gép. Semmilyen hibát nem ír ki.
Utána olvastam és a legtöbb helyen a tápot írják, amit valószerűnek tartok, mert ez a kombináció sokkal többet fogyaszt, mint a régi i5-9600 / RTX 2060 Super.
Mindenesetre ilyen jellegű hibával még sose találkoztam, és nem is igazán értem, miért ezt csinálja. Ha túlmelegedne a vidikari, akkor játék közben kellene levágnia.

Maga a jelenség egyébként azóta fenn áll, hogy összeraktam a gépet. Néha azt csinálja, hogy kilépek egy játékból, és mintha újraindulna az NVidia driver.

Volt azóta Windows reinstallom is, szóval biztos nem maradt régi driver fenn. A gépet nem húztam, minden alkatrész gyári üzemben megy, és semmilyen egyéb program nincs fenn a gépen, mindössze egy CCleaner (meg persze a játékok appjai meg pár kötelező cucc).

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#48932) codec válasza shotika (#48931) üzenetére


codec
senior tag

Ez inkább VGA, vagy vga driver problémának tűnik. Azért egy 700W-os új tápegység ennél erősebb konfigokat is simán elvisz.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#48933) Angie™ válasza shotika (#48931) üzenetére


Angie™
addikt

memória teszt lefutott hiba nélkül?

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48934) d@minator válasza shotika (#48931) üzenetére


d@minator
addikt

Ha összerakás után lett ez akkor, valami nem jól lehet összerakva.

(#48935) KROK640 válasza shotika (#48931) üzenetére


KROK640
veterán

Megpróbálkoznék egy driver frissítéssel mindenképp.
GeForce Experience fent van?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48936) shotika


shotika
őstag

Köszönöm a tippeket, szerintem azzal kezdem, hogy szétkapom a gépet, és újra össze. Írok, majd hogy vátlozik-e a helyzet.

#48935KROK640: Ez kimaradt abból, amit írtam - tehát, minden driverem folyamatosan frissítve van. Még az alaplapom drivere is fenn van.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#48937) jokeph válasza shotika (#48931) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Érdemes lenne megnézni a windowsos eseménynaplókat, hátha kiderül belőle valami.

A RAM az pontosan miféle és hogy van belőve ?
És melyik B660-as alaplap/melyik BIOS-al ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48938) sNk77 válasza sNk77 (#48900) üzenetére


sNk77
aktív tag

A proci volt a gond. Egy 7800x3d-vel minden frankó. Továbbra sem értem mitől romlott el a 7700.

nádpálca

(#48939) KDawid


KDawid
újonc

Sziasztok! Vettem új processzort a gépembe, és azóta nem látja a videókártyát. Maga a gép elindul, de csak az integrált kártyát látja a device manager is, Nvidia progik sem indulnak, mondván nincs megfelelő GPU. A gép az új processzort befogadta, az látszólag gond nélkül működik.

Bekapcsoláskor egyébként a GPU ventik felpörögnek, majd rövid úton meg is állnak, onnantól nem adnak életjelet.

Alkatrészek:
- új proci: i7-7700 (előző: pentium g4560)
- alaplap: Asus Prime H270-Pro
- gpu: gigabyte 1060
- táp: Cooler Master 750 Gold
- RAM: Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4

Amit eddig próbáltam:
- BIOS frissítés (1205-re)
- GPU ki, újraindít, kikapcsol, GPU vissza
- Alaplapi gombelem ki pár percre, majd vissza
- RAM ki, majd vissza, GPU-val együtt
- BIOS-ban beállítás, hogy a PCIE legyen az elsődleges grafikai eszköz

Minden próbálkozás után ugyanazt tapasztalom. A gép megy, a GPU indításkor felpörög, aztán semmi.

(#48940) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok :)

Játékokban mitől magas a frametime?

Spiderman Remastered játékkal játszom és sokszor magas a frametime ami azt eredményezi, hogy 60 fps körül is kicsit szaggat a játék, nem folyamatos a kép..

Valamikor magas beállítások mellett is szépen fut és 16.6 ms környékén van a frametime (60 fps körül marad is) valamikor pedig közepes beállítások mellett is felugrik a frametime 30-40-50ms-re és leesik az fps..

Ilyen laptoppal játszok.

AMD Ryzen 5 5600H
16GB Ram
RTX 3050Ti videókártya.

Erre van valami beállítás? Vagy mi okozhatja?

Köszi előre is!

(#48941) KROK640 válasza KDawid (#48939) üzenetére


KROK640
veterán

HM, érdekes...
Esetleg az IGP-t nem tudod kikapcsolni a prociban?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48942) KROK640 válasza adrian94 (#48940) üzenetére


KROK640
veterán

Az történik, hogy leesnek az órajelek túlmelegedés vagy energiahiány (TDP korlát) miatt. Ilyenkor a teljesítmény is jelentősen zuhan.
Az a helyzet, hogy a laptop nemigazán játékra való, eleve sokkal gyengébb a hűtése, másrészt az alacsonyabb TDP miatt az alkatrészek is gyengébbek mint asztali társaikban, gyakran egész komolyan megvagdosva. Ráadásul későbbiekben bővíteni sem fogod tudni érdemben, hanem komplett újgépet kell vegyél, ami a pénztárcádra nézve igen komoly csapás lehet.

Azt javaslom, hogyha komolyabban játszani akarsz, akkor add el a laptopodat (most még ér is valamit) és vegyél egy asztali gépet, sokkal jobb hűtéssel, erősebb alkatrészekkel, és később még bővítheted is :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48943) jokeph válasza adrian94 (#48940) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Segíthet, ha feltolod az energigazdálkodást "Teljesítmény centrikusra".
Illetve, remélem nem úgy játszol, hogy akksiról megy, az is visszaveheti csúnyán.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48944) adrian94 válasza KROK640 (#48942) üzenetére


adrian94
őstag

Mi számít túlmelegedésnek játék közben egy laptopnál? CPU-nál és VGA-nál is érdekelne :)

Igen, azzal tisztában vagyok, hogy a laptopok jóval gyengébbek egy asztalinál :)

Igazából olyan "komolyan" már nem tudok játszani idő hiányában, szóval jelenleg el vagyok ezzel a kis laptoppal, nem olyan rossz szerintem :)

De azért köszi! :R

szerk:

Illetve az a furcsa, hogy nem mindig csinálja.. Valamikor tök jól fut. Win 11-em van. Sokan tanácsolták, hogy váltsak vissza Win 10-re, azzal kevesebb a gond és a játékok is jobban futnak. Szerintetek?

#48943jokeph

Már megcsináltam azt is, köszi :)

Nem aksiról játszom, rá van dugva a tápjára :)

[ Szerkesztve ]

(#48945) adrian94 válasza jokeph (#48943) üzenetére


adrian94
őstag

Esetleg az lehetséges, hogy "kikapcsolom" az aksit? Bele van építve a laptop-ba, kivenni nem tudom / nem szeretném ezért szétszedni.

A kikapcsolást úgy értem, hogy rádugom a tápjára és az aksit egyáltalán nem használom.

(#48946) KROK640 válasza adrian94 (#48945) üzenetére


KROK640
veterán

Nem hiszem, hogy ez megoldható :( Viszont ez, hogy beépített annyiból jó hír, hogy a gép elavulása miatt nem kell aggódj :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48947) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Rakok össze egy új gépet, de valami nem ok. Periféria még nincs csatlakoztatva, csak az alaplap visszajelzését néztem.

Videó az indulásról
[link]

Ami már nem látszik rajta, hogy kikapcsolás után pár másodperccel újraindul.
Alaplap: MSI Z790 MAG TOMAHAWK WIFI
CPU: i7 13700k
Hűtő: ARCTIC Liquid Freezer II 280
RAM: G.SKILL Trident Z5 RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6400MHz
SSD: Samsung 980 PRO 2TB M.2
VGA: egyelőre nincs benne.
Ház: Corsair 4000D Airflow
Táp: Corsair RM850x Shift

Köszönöm előre is!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#48948) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!
Ez alapján mi lehet a gond?

Feljebb írtam, hogy bizonyos időközönként lefagy és újraindítja magát a gépem.(játék közben soha nem csinálja ezt)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48949) d@minator válasza Shaza (#48948) üzenetére


d@minator
addikt

Töröld a Steam cache-t.
Tedd alapra a BIOS-t.

(#48950) Seraph 16 válasza Seraph 16 (#48947) üzenetére


Seraph 16
őstag

Úgy néz ki, hogy győzelem van. Valószínűleg a ram volt a ludas.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.