Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) d@minator válasza Norbertbull (#48250) üzenetére


d@minator
addikt

Ventillátorok forognak?
Lehet csak a szállítá során szétrázódott valami.

(#48252) HUN_Sector válasza Norbertbull (#48250) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

4 pines cpu csati be van nyomva a helyére?
Ramok be vannak kattintva rendesen?
Elindul a gép és leáll, el sem indulnak a ventik? Mi a pontos hibajelenség?

(#48253) Norbertbull válasza HUN_Sector (#48252) üzenetére


Norbertbull
csendes tag

Nem indul semmi, az áramot onnan tudom, a fülesen világít a led.

A rammokat sipolásssál jelezné. Minden ventilátor áll

(#48254) dudika10 válasza Norbertbull (#48253) üzenetére


dudika10
veterán

Csavarhuzoval zard ossze a bekapcsolo tuskeket az alaplapon. Ha semmi nem tortenik, akkor a bekapcsolo gomb hibajat zarnam ki elsore. Lehuzodhatott a kabel az alaplaprol peldaul.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#48255) GMJ válasza Submarine (#48237) üzenetére


GMJ
újonc

Üdv szia, köszi a választ.Kozben szervizbe került a gép,ahol halottá nyilvánították a procit.Ryzen 5 3600 volt, tulhuzas nélküli használatban és úgy hogy bármi előjel (fagyások, kék halál) nélkül szenderült el.Tapegyseg normál feszültséget ad,tulmelegedest nem tapasztaltam. Igazabol nem sikerült kinyomozni mi történt vele,ami elég bosszantó.

Az létezhet,hogy így, egyik napról a másikra egyszer csak kukazni kelljen a CPU-t? 30 éve használok PC-ket, de ilyesmivel még nem találkoztam.

(#48256) Sanyi19 válasza GMJ (#48255) üzenetére


Sanyi19
őstag

Én rengeteg gépet raktam már össze, meg szervizeltem is de meghaló procit még nem láttam. Habár ha használtan vetted azt nem lehet tudni előtte mit csináltak vele. Garanciát gondolom nem kaptál hozzá (pedig még a procin lehet, hogy lenne). Visszakaptad a hibás procit?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48257) GMJ válasza Sanyi19 (#48256) üzenetére


GMJ
újonc

Köszi szépen a választ.Nem, még nem kaptam vissza, a szervizben van a gép egyelőre. Ha melegedés miatt halt volna le,annak lehet valamilyen egyértelmű jele? Ahogy mondtam,alapvetően nem volt nálam tulhajszolva, mindenesetre renderelesben dolgozott 1-2 napig intenziven, mielőtt megadta magát. Ez azt jelenti,h 60-70 százalékon volt cappelve a proci használat a render engine-ben,tehát jellemzően két mag dolgozhatott nagyobb porgessel.De így volt használva korábban is,gond nélkül,illetve nem nagyon láttam semmi jelét,h a proci bajban lenne. Kicsit értetlenül állok a dolog előtt..

(#48258) Emunem válasza --HARDCORE-- (#48243) üzenetére


Emunem
aktív tag

A hétvégén kipróbálom még a többi izmos játékokat is maxon, hogy ott is előjön-e a jelenség, ha igen, akkor lehet igazad lesz, :O ha nem, akkor csak a fifával kellene valamit kezdeni, fiamnak szedtem le, nem akarnék olyan hamar lemondani róla, esetleg ha nem EA-appon keresztül indítom el, hanem beviszem Steam-be.... :U
Mindenesetre hálás köszönet.

"... hát persze ..."

(#48259) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

Olyan problémával szembesültem, hogy i5-9400F procimat lecseréltem egy i7-9700K-ra amit itt aprón vettem. Egy asus rog strix b365g gaming lapba ment bele 16 giga ram, 970 evo plus és Seasonic focus gx550 társaságában. Egy CM Hyper 212 evo hűti amit egyébként kevésnek érzek, de nem is ez a lényeg.

Észrevettem egy coil whine-hoz hasonló magasfrekvenciás sziszegést, amit akkor is hallok ha ülök az asztalnál, pedig jobbra tőlem a földön van a gép.
A hangot felraktam dropboxba: [link]
(kicsit fel kell hangosítani, de nagyon jól átadja, az utolsó pár másodperc az viszont nagyon hangos amikor leállítom a felvételt)

Valaki találkozott már ilyennel? Mit lehet vele kezdeni? baromi idegesítő :W

Galaxy S23 256GB Cream

(#48260) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek.

2 hete minden egyes délután-estefelé lefagy a munkahelyi gépem, MIUTÁN befejezem a munkát és zárolom (egész éjszaka megy és nem alszik el, hogy lehessen bármikor távoli asztalozni).

-Egyik pillanatról a másikra jelentkezett a hiba; eddig 2 évig nem volt semmi baja.
-Nap közben mindegy mit csinálok rajta, nem fagy le (memtest, Prime95, Cinebench mehet naphosszat is)
-BIOS friss, Ryzen driverek frissek.

-ASUS PRIME B450M-K - OC mentes, minden AUTO-n
-AMD Ryzen 5 3400G - OC mentes
-2x8 GB ram: Kingston 9905702-136.A00G és Kingston 9905702-120.A00G - külön vásárlás, de a specifikációk azonosak. Visszavettem 2333 MHz-re, de nem segít. Szerintem nem itt van a gond, pláne hogy memtest szerint minden ok.
-WDC WDS500G2B0B-00YS70 500,1 GB (CrystalDiskInfo szerint 97%-os és nincs hiba)
-Tápot fejből nem tudom pontosan, de minőségi 450-es BeQuiet! táp.
-Win10 Pro 21H2 - hiba és vírusmentes

A fentiek alapján szerintem nem hardwerhiba. De szoftverhiba se lehet :D
Driverhiba talán, de azt 1-2 hónapja frissítettem és utána még semmi baja se volt.

Valakinek van tippje mi lehet ez?

Make Love not war!

(#48261) d@minator válasza Simivok (#48259) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Először zárd ki a VGA-t a 9700K-ban van integrált videó. Aztán jöhet az alaplap és a táp hallgatózással.

(#48262) Submarine válasza SirRasor (#48260) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

"A fentiek alapján szerintem nem hardwerhiba. De szoftverhiba se lehet :D"
Akkor tehát jó az, semmi baja! :DD Csak úgy érzed, hogy lefagy.

Szerintem most jött elő a 0-24 -ben működés hátránya. 2x365x24=17.520 óra.
Legalább hetente egyszer újra kellene indítani, de felteszem maximum csak windows frissítéskor volt.
Viszont ilyet akár egy hibás grafikus driver is okozhat. Úgyhogy tudja a fene mi baja.
Sztem a hardvereket kellene cserével tesztelni. Én alaplapra-tápra tippelek a folyamatos működés okán.

U.i.: A rendszergazdi majd megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#48263) SirRasor válasza Submarine (#48262) üzenetére


SirRasor
őstag

Jó-jó, a driverhiba az szoftveres :P

Szerencsétlen helyzet, mert én vagyok a rendszergazdi :D (pici cég, pici költségvetés)
1. nincs tartalék alkatrész. Se táp se semmi. Ha rossz egy gép, akkor kuka és garis használtat kell venni, ha éppen LEHET.
2. egy tartalékgép van, ha kiesne véletlen egy, de az túl gyenge ahhoz, hogy magamnak rakjam be és még a táp se szabványos benne, nem beszélve a többi - régi - alkatrészről, tehát még RAM-ot se tudok tesztelni (csak az enyém DDR4-es..)

Ez menne a kukába, ha nem pont az enyém, és nem pont a legerősebb gépről lenne szó:(

EDIT: SSD-t tudnék tesztelni, de megmondom őszintén olyanról még nem hallottam, hogy attól fagyjon gép úgy, hogy CrysstalDiskInfo szerint nincs vele baj.

EDIT2: egyébként a folyamatos működés rész jogos...csakhogy az se játszik, hogy wake on lan-ozgassam, mert ezt mocskosul kihasználja a windows update és állandóan felébreszti a gépet, tehát mérlegelve, hogy napi 5x kapcsoljon ki-be vagy folyamatosan menjen, akkor a folyamatos a kevésbé megterhelő.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#48264) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem hogy a konifgom valamiért csak 0.78Ghz-en fut hiába éri terhelés.

Induláskor minden frankómajd 1 kis idő múlva limitálja a telejsítményt.

A konfig nem volt csesztetve (msi live update-el frissítettem rajta drivert/utilityket), illetve fel lett rakva az MSI Center (ezt ki is lőttemmár hogy induláskor ne zavarjon bele, meg minden szaros MSI appot, de nem segített) de ennyi, se OC, se BIOS frissítés semmi.

Frissített cuccok live update-el:
[link]

A konfig: [link]

És ami szerintem a porblémámat okozhatja az ez:

BIOS resetet még nem csináltam. Nem tudom hogy az segíthet-e ezen a problémán.

Kérlek segítsetek nem akarok semmit elrontani, drága mulatság lenne egy hibás over/underclockkal (amennyiben szükséges) megsütni mindent.

[ Szerkesztve ]

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#48265) Zedroxine válasza Zedroxine (#48264) üzenetére


Zedroxine
tag

Időközben bios defaultokat visszatettem de semmi, ugyanúgy szar.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#48266) Zedroxine


Zedroxine
tag

Na mint kiderült ez a szájbavert MSI centerben ha begakcsolva hagyjuk az extreme performance-ot az rádob 1 default OC-t a rendszerre megemeli a voltokat, és túl sok kakaót kapott a CPU ezért limitálta le magát.

Kikapcsoltam azt a csodát, bios reset és most minden fasza.

Soha többet nem nyúlok ehhez a szarhoz XD

[ Szerkesztve ]

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#48267) Submarine válasza Zedroxine (#48266) üzenetére


Submarine
senior tag

Köszi, ez mindenképpen hasznos info!

Ezért vagyok én minimalista.
Pl. a win asztalon nincs ikon..
Elég nekem a Redmondiakkal viaskodni!
VGA is csak only driver, aztán amikor update után nem megy a két monyó, akkor nézek..
Egyet..
:D

[ Szerkesztve ]

(#48268) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Nem tudom hova írjak a problémámmal, gondoltam majd hátha itt tud valaki valami okosat.
Van egy NUC 11 számítógépem ami rá van kötve egy Denon házimozi erősítőre, onnan meg egy LG Led tévére (ARC).
Szintén az erősítőre van kötve egy erősebb számítógép (adatlapon)
A kettő gép között annyi a bibi, hogy nem értem miért kap gyengébb jelet a TV ha a NUC van bekapcsolva. Azt produkálja, ha el van zárva az erősítő de áram alatt van, gyengébb a képminőség és az egérmozgáson is utánhúzás tapasztalható.
Ha be van kapcsolva az erősítő ezek a problémák megszünnek.
Az adatlapomon lévő erősebb gépnél mindegy, hogy be vagy ki van kapcsolva az erősítő, semmi gond nincs.
Felcseréltem a HDMI kábeleket is, a tápkábel dugaját is megfordítottam, távolabb tettem a NUC-ot minden zavaró jeltől, semmi változás :F
Tudna valaki segíteni? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48269) ColdMan válasza makoss (#48268) üzenetére


ColdMan
tag

Fordítva nem működik a dolog?
gép - TV - erősítő
Nem vagyok szakértő, csak laikusként okoskodom...

(#48270) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Olyan problémám lenne egy asztal HP Elite 7000Mt géppel ha csatlakoztatom hozzá az usb wifi vevőt nem hajlandó be bootolni :( a Wifis adapter egy Mercusys AC650 dual band és gyárilag integrálva van benne egy partició amin a driver található, ha így kapcsolom be a gépet, hogy be van dugva akkor lefagy az egész :F

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#48271) Submarine válasza ludla (#48270) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Lépj be a BIOS-ba és a boot menüben az első helyen a windowsos meghajtó legyen.
Valszeg az usb-ről akar bootolni. Hátha bejön.

Jót akarnak, és mégis hülyeség lesz belőle..

[ Szerkesztve ]

(#48272) Submarine válasza makoss (#48268) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Most akkor mindkét gép ugyanarról TV-ről megy, és a Denonon kapcsolgatod a látni kívánt forrást? Nem biztos hogy értem.
Kismillió dugó van rajta, HDMI is van 5db be, +1 kimenet. Ezeket is végig próbálgattad?
Hanggal nincs gond? Ahhoz viszont úgy is be kell kapcsolva legyen az erősítő, ha hallani is akarod.

(#48273) makoss válasza ColdMan (#48269) üzenetére


makoss
addikt

Nem.

#48272 Submarine Most akkor mindkét gép ugyanarról TV-ről megy, és a Denonon kapcsolgatod a látni kívánt forrást?
Igen.
Semmi mással nincsen gond, csak a kép, kicsit de látható az éleknél, meg az egér utánhúzás.


Ahhoz viszont úgy is be kell kapcsolva legyen az erősítő, ha hallani is akarod.
Nagygépnél mindegy, csak akkor annyi, hogy a TV-ről megy a hang...

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48274) Submarine válasza makoss (#48273) üzenetére


Submarine
senior tag

Ezt találtam én is.
Próbáld meg átdugni a 2 DVD-be a NUC-ot. Jobbat nemigen tudsz, mint próbálgatni.
Az nem volt világos, hogy ebben is átcserélted-é.
Valami történik, de a monitor jel az mindkét gépből hasonló karakterisztikájú kell legyen, mivel szabvány.
Viszont "Nagygépnél mindegy, csak akkor annyi, hogy a TV-ről megy a hang..." az már más beállítást igényel a számítógépen. Lehet abban lesz a trükk.

[ Szerkesztve ]

(#48275) makoss válasza Submarine (#48274) üzenetére


makoss
addikt

Az erősítő bemenete mindegy, tudom mert amin a NUC nem volt jó, ott a nagy gép igen :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48276) d@minator válasza Simivok (#48259) üzenetére


d@minator
addikt

Na kiderült, hogy mi cicereg?

(#48277) ludla válasza Submarine (#48271) üzenetére


ludla
őstag

Ez volt az első amivel próbálkoztam, sajnos ha nincs rádugva az usb WiFi akkor a rendszer merevlemez az elsődleges, de ha meg bevan dugva a WiFi akkor még a setup se jön be.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#48278) Emunem válasza Emunem (#48258) üzenetére


Emunem
aktív tag

Ötlet, hogy ezt miért írja ki?

Megpróbáltam a rendszert a játék - FIFA 22 - (És hozzá tartozó c++ meg egyéb dolgok, azt hiszem 7 dolgot rakott még fel) telepítés előtti pontra visszaállítani, ez az üzenet fogadott 2x is, semelyik pontra nem tudtam visszarakni... :W
Még nem akarok új gépet venni... :(

Előre is nagy köszönet! :)

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#48279) --HARDCORE-- válasza Emunem (#48278) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Megsérülhetett a file a rendszervisszaállításhoz.

Teljes újratelepítés esetleg, ha a hiba még fennáll.
Nem feltétlenül kellhet új gép, ha a használt opciót bevállalod. Egy Z87es lap (lehetőleg ne Asrock) egy 4690K-val még nem akkora kiadás, de mégis fejlődés lehet.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48280) Emunem válasza --HARDCORE-- (#48279) üzenetére


Emunem
aktív tag

Köszi, azon csodálkoztam, hogy mind az 5 visszaállítási pontnál sérült volna?
Teljes újratelepítést is számba vettem, már csak a kulcsomat kellene megkeresnem, meg idő és akarat kellene annak a rendeget dolognak az elmentéséhez.... :W
Új gép: Sejtettem, hogy lassan kellene új gép (ca 6 éves) de tavaszra időzítettem volna, meglátjuk marad-e a menet rend. :U

"... hát persze ..."

(#48281) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló,

Konfig:

win10 pro friss telepítés, frissített
Asus MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3
4x4gb ddr 3-1600
i7 2600k
1080 ti friss driver
Cooler Master MWE V650 Gold V2 új
(Nem tudom, hogy számít-e de crt monítort használok, lehet hogy a crt monítor driver bekavar?)

A probléma, hogy eddig csak régi játékokkal játszottam, (a witcher 1 volt kb a legújabb), de most telepítettem a riders republicot, és a witcher 3-mat de mindkét játék rejtélyes módon kb azonnal lefagy, amint elkezdődne az aktuál game, a menük még működnek. Az RR változó ideig, 5-20 másodpercig működik in-game, mielőtt lefagy, a w3 azonnal kidob az asztalra ("hibajelentés küldése a fejlesztőnek" lehetőséggel) ha elindul a "kampány" miután az intrót bezárom.
(2 ből 2 "új" játéknál van eddig hiba, más új játékom nincs, így kipróbálni sem tudom)

Korábbi játékaimnál semmi gond nem volt éveken át.

Videókártya nemrég volt cserélve egy gtx 960 ról, azzal csak az rr-t próbáltam, de ugyan így viselkedett, kivéve talán, hogy az az asztralra dobott ki, most meg csak megáll a kép, és a feladatkezelőből kell leállítanom, hogy visszajussak az asztalra. ezért nem hiszem, hogy azzal lenne a gond.

Tápra ugyan ez igaz.

CPU/VGA hőmérséklet értékek rendben, a hűtés jó, nincs aktív OC.

3dmark time spy többször sikeresen lefutott, a fire strike is bár mintha az fagyott volna már le korábban, a gtx 960 al ismeretlen okból, akkor utána a 3dmark11 is lefagyott, de nem foglalkoztam ezekkel, mert amúgy is vga-t akartam cserélni, azt hittem az megoldja a problémákat.
Fur mark alatt semmi gondot nem tapasztalok (bár a videkártya fogyasztása furcsa mód ugrál ~100% és 60% között, de a gtx 960nál ilyen nem volt, és az RR azzal is fagyott, úgyhogy nem hiszem, hogy összefüggne).
Unigine heaven alatt nem volt gond.

Nekem valami szoftver/kompatibilitás jellegű hibának tűnik, bár mindenből a legfrissebb van elvileg, bár az alaplaphoz néhány driver már nincs win10-re.

Ötlet, hogy mit kellene kipróbálni, megnézni, lefuttatni? (Ingyenes játék/ program a teszt kedvéért)

A gép teljesítményével amúgy nem lenne gond a játékok alatt, ismerősnek ennél gyengébb van (igaz újabb de gyengébb alaplap/processzor), és ugyan ezek gond nélkül futnak.

Bár a videókártyámat és a tápot nem vettem hiába, azokat gondolom át tudnám menteni egy új configba, de lehetőleg elkerülném az újabb gép vásárlását + mi a garancia hogy azzal nem lesz baj, ha nem derül most ki, hogy most mi a gond + akkor a mostani konfigot hibásként vagy működőként áruljam az aprón?

(#48282) Golyobis válasza Golyobis (#48281) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Még közben annyit találtam, hogy a witcher 3-ban van lehetőség kiválasztani, hogy directx 11-ben vagy 12-ben szeretném elindítani a játékot, eddig a 12 volt kijelölve, de 11-el gond nélkül megy.

(#48283) Emunem válasza Golyobis (#48281) üzenetére


Emunem
aktív tag

hogy ezek az újabb játékok kinyírjak a 3+ éves konfigokat... :U :W

"... hát persze ..."

(#48284) Golyobis válasza Emunem (#48283) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Én személy szerint nem szeretem a régi dolgaimat kidobni, ha csak nem feltétlenül muszáj, mert pazarlásnak érzem a dolgot. Én szerettem volna olcsón, a régi cuccaim megtartásával kiküszöbölni a problémát, és arra gondoltam, hogy ezt lehet hogy szaktudással is meg lehetne tenni.

Másrészről sehol sem olvastam róla, hogy a gépem alkatrészei és a dx 12 játékok között kompatibilitási eltérések lesznek majd.

(#48285) Emunem válasza Golyobis (#48284) üzenetére


Emunem
aktív tag

Én sem, igyekszem 5+ évre venni gépet, a maradékot meg eladni, ha még jó.
A kompatibilitás csak az egyik probléma néha az új játékoknál... :W A többi gondolatom csak teória... :U

"... hát persze ..."

(#48286) Golyobis válasza Emunem (#48285) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Itt van egy i7 2600k mellett szóló 2022-es videó. Azért annyira nem rossz :) :
https://www.youtube.com/watch?v=AHQs9-Kq0dU

(#48287) Golyobis válasza Golyobis (#48281) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Ha valakit érdekel, akkor a problémát valószínűleg az okozza, hogy a processzor nem rendelkezik egy AVX2 nevű funkcióval. Valószínűleg nem lehet orvosolni.

(#48288) SirRasor válasza SirRasor (#48260) üzenetére


SirRasor
őstag

Mivel nincs időm foglalkozni az 1-esével való driverkizárásra, mindegyiket egyszerre frissítettem és azóta csak 1x fagyott.

Ráadásul a neten elég sok beszélgetés megy arról, hogy a Ryzen 3400G szeret csak úgy fagyni a Vega11 miatt, úgyhogy lehet VGA driver segített valamit.

Make Love not war!

(#48289) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Sziasztok. Nemrég beruháztam egy RTX 3080-ba. Kicsit vissza olvastam a milyen tápot vegyek topicot, tápcsere ügyben. A 3080-nak ugye 850-es tápot ajánlanak hivatalosan, viszont ott a topicban többen azt írták, hogy a jelenlegi Seasonic Focus GX 650 Gold-nak elégnek kell lennie. Elég is volt eddig, viszont ma 2x játék közben a táp kattan egyet, és újra indul a gép, viszont érdekes módon csakis a RDR2-ben kimaxolt grafikánál este a városban... Ajánlották, hogy naplózzak GPU-Zvel meg is volt de én ott nem láttam semmi rendelleneset. Én a tápra gyanakszom, de ésha van valakinek valami jó ötlete.
[Gpu-z napozás]

A gépem:
Intel i7 10700k
2x8GB DDR4 RAM 3600Mhz
1x M2 ssd, 1x HDD
3xarctic 140mm venti
DeepCool AS500 Plus hűtő
Gainward RTX 3080
Seasonic Focus GX 650 Gold táp

Pixel 7 Pro Hazel

(#48290) palfitom válasza oroszLajos (#48289) üzenetére


palfitom
félisten

Proci, ram, vga tuning van?
A VGA-t totál gyári beállításokkal használod?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#48291) oroszLajos válasza palfitom (#48290) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

A RAM-nál használom az XMP profile-t más semmi. Minden gyári.

Pixel 7 Pro Hazel

(#48292) chuck91


chuck91
tag

Sziasztok.

Van egy kis problemam.
Ma a gepembe kicsereltem az alaplapot.
Konfig
Ascrock H110M , i7-6700, 2*8 gb ram, 250ssd , 1tb vinyo.
Ma megjott az alaplap (Gigabyte GA-H170-D3H) hasznalt.
Kicsereltem majd windows bootolaskor /BCD kek hallal megall.
Okes, akkor ujra telepitem a windowst, de ott is befagy kb 10-15 mp utan szomoru fej es kmode exception not handled hibaval megall.
Arra sikerult jutnom hogyha nincs ra dugva az ssd akkor tovabb megy a windows telepites es a hdd re tudnam is telepiteni, probaltam az osszes sata csatiba, kabelt is csereltem de semmi.
Esetleg valakinek otlet? Vagy az alaplap lehet kuka?

(#48293) palfitom válasza oroszLajos (#48291) üzenetére


palfitom
félisten

OK. Akkor csinálj a VGA esetében egy kis undervolt-ot (YT-on találsz pár tutorialt, pl ez), kiderül, hogy bírja-e a táp.
(Ha nem hibás valahol a rendszer, akkor egyébként is bírnia kellene.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#48294) d@minator válasza oroszLajos (#48289) üzenetére


d@minator
addikt

Átlagteljesítménye elég a tápodnak de lehetnek hirtelen áramcsúcsok és a táp védelme lekapcsol.
Próbáld meg palfitom javaslatát. :K

(#48295) oroszLajos válasza palfitom (#48293) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Köszönöm. Este megnézem :R

Pixel 7 Pro Hazel

(#48296) blupatrik


blupatrik
csendes tag

Sziasztok

Biost szerettem volna frissíteni, de ahogy elkezdte, újraindult aztán csak fekete képernyőt adott, olyan 15-20 perc után kikapcsoltam, utána elindult a gép. A windows kérte hogy újra állítsam be a pin kódot. ( eddig is volt bár nem tudom mi ez és minek kell ez nekem) CPU-Z szerint még a régi bios van. Mostmár nem merek a biosba sem belépni nem hogy frissítgetni amíg nem derül ki mit rontottam el. Gigabyte z690 gaming x bios verzió f4-ről f22-re ment volna. A pendriveot előre dugtam nem hátra, de a biosban látta a q-flash és az újraindításig semmi probléma nem volt. 13. generációs procit szeretnék beletenni.

(#48297) Sanyi19 válasza blupatrik (#48296) üzenetére


Sanyi19
őstag

Szia! A pendrive biztos, hogy hibátlan? A rámásolt bios fájlt engedi felmásolni bárhova? Egyébként érdemes mindig alaplapi usb portot használni ilyenkor.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48298) blupatrik válasza Sanyi19 (#48297) üzenetére


blupatrik
csendes tag

Kipróbáltam, engedi másolni akárhová a pendriveról, hibátlannak tűnik, most bontottam ki pár órája.
Ha hazajöttem kipróbálom alaplapin, azért nem oda tettem mert asszem nincs rajta 2.0, de ezk szerint ez tök mindegy ha a pendrive úgyis 2.0? Valahol azt olvastam hogy 2.0 portba érdemes bedugni.

(#48299) oroszLajos válasza blupatrik (#48298) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Nekem az alaplapon a BIOS USB 3.2es Valószínűleg neked is van ilyen alaplapi USB portod. Én mindig ezen keresztül frissítem. Egyszer próbáltam a elülső USB-Ben de ott nekem se sikerült.

Pixel 7 Pro Hazel

(#48300) jokeph válasza blupatrik (#48298) üzenetére


jokeph
nagyúr

BIOS Flashback-hez ki van jelölve a tuti port az I/O részen (lehet 2.0/3.x is), a többiből nem fog menni, a kijelöltet kell haszálni.
Q-flash (normál frissítés) esetén is célszerű az I/O rész portjait használni (mindegy melyiket).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.