Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) KROK640 válasza Seraph 16 (#48947) üzenetére


KROK640
veterán

Hátezen a videón akkor látszott ez, ha mondtad, ugyanis végtelenbe ment az indításkor.
De akkor azóta megtaláltad, a RAM volt a ludas:)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48952) sayCet


sayCet
aktív tag

Sziasztok,
gépfrissítés után vagyok és az alábbi problémába ütköztem:

Konfig:
Gigabyte B450 Gaming X [link]
Ryzen 2600X lett lecserélve 5700X-re Be Quiet! hűtővel, illetve egy 3070 Ti került még be.

Az új processzor behelyezése után nem ad egyáltalán képet a PC. Ha visszarakom a 2600X-et, akkor minden flottul megy, van kép is.
BIOS update megtörtént, RAM: G-Skill Aegis 2x8G [kép] ez a QVL listában viszont nem szerepel.
Okozhatja-e a RAM a problémát? Ha nem, akkor mi lehet a gond?

QVL: [link]

Előre is köszönöm,
:R

[ Szerkesztve ]

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#48953) E.Kaufmann válasza sayCet (#48952) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem valami PCIe beállítás? CMOS rezett csinálnék procicsere után valamint kell egy kis idő, meg pár újraindítás, legalább is nekem kellett 3200G-5600G frissítésnél. Ha biztosan olyan BIOS van fent ami támogatja az új processzort.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48954) KDawid válasza KROK640 (#48941) üzenetére


KDawid
újonc

Tegnap meglett a megoldás: nem megfelelően volt az alaplap a gépházban, rosszul csavaroztam fel. Így valószínűleg egy apró zárlatot hoztam létre mikor a proci cserénél piszkáltam a rendszert. Szerencsére nem lett nagyobb baj, most már működik minden :)

(#48955) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Sziasztok!

Asztali gépem több ütemben volt fejlesztve az elmúlt fél év során.
Ryzen5 1600AF->Ryzen5 5600x
Radeon 5600xt->Radeon 6700xt
16gb ddr4 3200mhz->32gb ddr4 3600mhz
Windows Nvmen volt eddig is , de vettem a 7200rpm-es Hdd helyett Ssd-t a játékoknak adatoknak is.
Amit tapasztaltam játékok ( bár egyébként is a mostanában kijövő gamek optimalizálásáról lehetne külön regényt írni ) alatt a youtube teszteken látott fps számoknál sokkal kevesebbet produkált a gép és borzasztó micro stutteringes volt nagyon sok játék. A gpu és cpu használati görbém is rendkívűl furcsán alakult
Vga csere után természetesen ddu-val raktam fel az új drivert.
Tegnap már utolsó elkeseredésemben leformáztam az nvme-t és újraraktam a windowst és láss csodát a problémák azóta megszűntek , minden úgy fut ahogy kell fps számok frame rate timeok a megfelelő helyre kerültek.

A kérdésem az lenne , hogy ez mégis mi ? A windowsom nem volt tele szemetelve , semmi felesleges dolog nem futott rajta és mégis?!
Milyen hardware cserénél érdemes újratelepíteni ? vagy ez már a fokozatos több ütemben csere zavarta meg? ( windows11 )

(#48956) paprobert válasza NyalokAA (#48955) üzenetére


paprobert
senior tag

Lehetséges, hogy ez volt nálad:

https://prohardver.hu/tema/amd_cpu-k_jovoje_amit_tudni_velunk/hsz_5866-5866.html

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#48957) MasterDeeJay

Hp z440 legfrissebb biossal. Procit cseréltem benne 2696v3-ra. Elindult majd kiírt valamit a management engineról vagy talán a remote managementről aztán HP logó bejött és a gép újraindult majd 5 sípolás. És innentől már csak az 5 beep majd szünet, próbáltam a régi procival, más rammal, videókátyával. Cmos clear, elemcsere. Az a baj hogy ez a gép akár mi van korábban is 5 beepet csinált hibának azaz ha nem volt ram vagy videókártya akkor is 5 beep volt a hiba így ez gondolom valami generic error. Van vagy 4 féle procim hozzá meg egy fióknyi ecc reg ram.
Pci diag kártya F3-at ír az meg bad bios vagy flash error. Tippre öngyilkos lett a biosa.
Ötletek? Van külső usb flashelőm de macera használni (csipesz gyenge rajta)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48958) KROK640


KROK640
veterán

A következő féleképpen jártam. Januárig volt itthon egynapi használatos gép (konfig lentebb), ami ezután ki lett kötve és el lett téve.
Ma elővettem, elindítotam, és a következő történik : A gép elindul, felpörög a táp, a CPU hűtő (a VGA-é nem) majd pár másodperc múlva leáll a gép :( Azután ismét elindul magától, fut pár másodpercig, majd ismét leáll. Kép semmikor sincs. Ha folyamatosan nyomva tartom a bekapcsoló gombot akkor villog a középső debug led, ám semmi jelentősége, ugyanis az MSI sehol sem adott magyarázatot a debug ledek jelentésére, vagyis semmivel sem vagyok bentebb :(
Amit eddig próbáltam : Bios reset, nem segített. Memóriák kiszedése, 2×4GB RAMmmal start, az sem segített. Memóriák variálása : teljesség igénye nélkül rakosgattam eddig az sem segített.
A gép január végén tökéletesen működőképes állapotban lett ledobozolva :( azóta csak állt, egy teljesen lezárt dobozban egy fűtött szobának a szekrénye mélyén. Mi történhetett?
Kinek mi a tippje? (nekem is van, de nem akarom befolyásolni a véleményeket)

A gép :
MSI Z97 guard pro alaplap
Core I3 4170
2×4GB Kingston Hyper X Blue (+2db 2×4GB noname ram) (összesen 16GBval is jó volt)
ASUS ROG STRIX GeForce GTX 960 2GB
OCZ Agility 3 120GB SSD
FSP Hexa+ 500W

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48959) mancer7151 válasza KROK640 (#48958) üzenetére


mancer7151
tag

Vga nélkül? A lapnak elvileg van integráltja.

(#48960) KROK640 válasza mancer7151 (#48959) üzenetére


KROK640
veterán

nem lapnak, hanem a procinak, de igazad van, majd megnézem :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48961) mancer7151 válasza KROK640 (#48960) üzenetére


mancer7151
tag

Jó akkor a kettő együtt képes a monitort mint perifériát meghajtani, van chipseted portod és a cpu is kezeli. Most jó? :DDD

Szerk, nem kapsz csokit.

[ Szerkesztve ]

(#48962) KROK640 válasza mancer7151 (#48961) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, bár nem is annyira a kép kijelzés miatt aggódom, hanem amiatt, hogy elindul a gép, majd pár mp múlva leáll. Majd magától újraindul, és megint leáll. Nekem az a tippem, hogy valami rövidre zárhat, agy a franc tudja.
Természetesen a VGA csere (vagy csak kivenni mert van a prociba, de van hozzá tartalék VGAm egy GTX950 és egy RX570 8GB is, szóval le tudom próbálni) a legegyszerűbb lépés a bios reset és a RAM cserebere után. Mondjuk úgy, hogy az az újdonság a tanácsodban, hogy nem rohanok tápot cserélni, mert ez egyszerűbb :)

szerk : Favágóként ekkora hibaszázalékkal már nem élnél :D Dehogynem, barátnőmtől bármikor kérhetek :)
te csokis bácsi lettél? :Y :DDD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48963) mancer7151 válasza KROK640 (#48962) üzenetére


mancer7151
tag

Ha ramokat is cserélted kosz se lehet. Lelazult a proci a tokról, megtört régi tápkábel vagy csatlakozó?

(#48964) KROK640 válasza mancer7151 (#48963) üzenetére


KROK640
veterán

Ezek még váratnak a tesztelésre :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48965) d@minator válasza KROK640 (#48958) üzenetére


d@minator
addikt

Kösd le az SSD-t, RAM, VGA ki, bill, egér, hálózat stb le csak proci maradjon. Így indítsd. Képet nem fog adni de stabilan bekapcsolva kell maradnia.

[ Szerkesztve ]

(#48966) tserrof77 válasza KROK640 (#48958) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én tápra tippelek. Vagy briós elem :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48967) blp85 válasza KROK640 (#48958) üzenetére


blp85
aktív tag

Első körben a BIOS elemet (CR2032) cserélném, az is zavarhatja az agyát (nálam volt olyan, hogy csak ez merült le, és ugyanezeket a tüneteket produkálta, mint nálad, illetve az állás miatt is elképzelhető, főleg, ha öreg a lap).
Ha esetleg nincs rajta Speaker (gyakran lehagyják, pedig nagyon hasznos dolog, jobb, mint a Debug LED), akkor egyet tennék rá, hátha elcsipogja, hogy mi baja van. :D
Az alaplapi nyákra nincs rászitálva, hogy pontosan mi (valami hasonló a sorrend)

- CPU
- DRAM
- VGA
- BOOT

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#48968) blp85 válasza blp85 (#48967) üzenetére


blp85
aktív tag

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#48969) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Mitől lehet hogy kb 50 sec mire betölt a Win 10?
Gép a leírásban.
Köszi

(#48970) E.Kaufmann válasza Shaza (#48969) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A bekabcsológombtól, vagy az UEFI/BIOS után a karikázás elkezdésétől?
Ugye lehet UEFI beállítás is és Windows probléma is.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48971) mancer7151 válasza E.Kaufmann (#48970) üzenetére


mancer7151
tag

Töredezettség, szemét, elcseszett frissités utáni akadás, lapozófájl kilépéskor ütemezett törlése utáni létrehozás, ütköző hardver, csatlakozás valahova ami nemmegy....
Néznék egy eszközkezelőt megvane minden, win naplókat. Vinyónak egy ellenőrzés talán. Nameg használsz-e ramdriveot.

(#48972) E.Kaufmann válasza mancer7151 (#48971) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én ugyan nem használok :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48973) KROK640 válasza blp85 (#48967) üzenetére


KROK640
veterán

Köszi srácok a tippeket. Jobban hétvégén lesz időm vele foglalkozni, de a VGA kivétele lesz az egyik első dolog.

A lap egyébként öreg (10 éves) január végéig folyamatosan napi használatban volt.
Na most végig gondoltam, hogy ha nekiugrok akkor eléggé sok mindent ki tudok rajta tesztelni, mert van hozzá másik tápom (Corsair CX400 vagy Coolermatser Elite V3 600W), van hozzá másik VGA-m (GTX950, RX570), 4db RAM modulom (legalább az egyik csak jó :D) de még csak másik CPU-m is (Pentium G3258, sőt valahol egy 4th gen I5-ös is). Egyedül másik alaplapom és SSD-m nincs hozzá.

Az itteni led sor szerint nehéz megállapítani, de DRAM vagy VGA, de inkább VGA.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48974) blp85 válasza KROK640 (#48973) üzenetére


blp85
aktív tag

10 év szép kor egy alaplapnál. :) Kíváncsi vagyok, hogy mi a baja. A PCI-E megereszkedése is okozhat hibát (Asus lapot próbáltam garanciáztatni ilyen miatt, de a szervizben nem produkálta a hibát, cserében 1 hónapig nem volt gépem). Mondjuk az általad írt lapnak az user guideja nagyon tetszett a debug résznél...

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#48975) jokeph válasza KROK640 (#48973) üzenetére


jokeph
nagyúr

Fentről lefelé haladva a 3. a VGA debug LED-je (de jó hogy mindegyik piros :D ).
Ugyanakkor egyáltalán nem biztos, hogy VGA hiba lenne...

Alsó x16-os slotban is próbáltad ?
De legjobb lenne csak IGP-vel is megnézni.
#48974blp85: :K
Ki tudja, mit kaphatott 10 év alatt.

Speaker télleg jó lenne...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48976) Shaza válasza E.Kaufmann (#48970) üzenetére


Shaza
senior tag

A bekapcsológombtól számítva.

(#48977) Shaza


Shaza
senior tag

Még mindig ez a gondja:

Mit tudok még csinálni?Kezdek megőrülni ,miért fagy le random és indul újra?Van hogy egy napig semmi,utána naponta kétszer fagy.Játék közben soha.

Ez okozhatja?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#48978) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#48957) üzenetére

Másik gépben jó, a hp simán elhalálozott.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48979) Shaza


Shaza
senior tag

Ez miatt csak usb bios flashback-el tudtam frissíteni a bios-t,de most a legfrissebb van fent.

(#48980) d@minator válasza Shaza (#48979) üzenetére


d@minator
addikt

Bitlockert használsz?

(#48981) Shaza válasza d@minator (#48980) üzenetére


Shaza
senior tag

Nem,őszintén nem is tudok róla sokat.

(#48982) KROK640 válasza jokeph (#48975) üzenetére


KROK640
veterán

Nem, nem piros, hanem kék :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48983) mancer7151 válasza KROK640 (#48982) üzenetére


mancer7151
tag

Ahogy írták a kondenzátorokat is, nem púposak valahol?

(#48984) KROK640 válasza blp85 (#48974) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, szép kor, de egyrészt egy Z-s lapnál az ember el is vár minimum ennyi munkaidőt. Másrészt van 20 éves alaplapom ami még működik :)
Lehet, hogy az is belejátszott nálad, hogy kiszedték a lapot a házból, megmozgaták ilyesmi. Kábelek csatlakázásának ellenőrzése stb.

#48975 jokeph : kék a debug led, és az egyik első dolgom majd IGPvel való megnézés lesz

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48985) KROK640 válasza mancer7151 (#48983) üzenetére


KROK640
veterán

nem tudom, még nem néztem, de nem hiszem, hogy az lenne a gond

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48986) d@minator válasza Shaza (#48981) üzenetére


d@minator
addikt

Ebben az esetben akkor nincs teendőd a BIOS frissítéskor. YES és megy tovább. Ez egy általános figyelmeztetés, minden alaplap kiírja.
A Windows Eseménynaplóból meg nem tudunk meg semmi konkrétat. Leállt a gép váratlanul de, hogy mi okozta az nincs benne.

(#48987) mancer7151 válasza KROK640 (#48985) üzenetére


mancer7151
tag

Nem szerelek 3. éve aktívan már a sajátom se, szörnyű mennyit felejt az ember. Olvasom amiket írnak és jé tényleg.

(#48988) Shaza válasza d@minator (#48986) üzenetére


Shaza
senior tag

Ha Yes-re nyomtam,fekete képernyő volt és nem tudtam folytatni.Ezért használtam usb bios flashback-et.
Az a kérdés, hogy ez miatt lehet-e fagyás?

[ Szerkesztve ]

(#48989) blp85 válasza KROK640 (#48984) üzenetére


blp85
aktív tag

Gépet szigorúan magamnak szerelek, ne piszkálja senki. :D A PCI express csatlakozó volt a fura, az egyik nem ment, de mivel garanciális, így nézze meg a szerviz alapon.
Jelenleg itthon a legöregebb egy 1997-ben gyártott (ha jól tudom) Compaq Armada Dt1492, amin meglepődtem, hogy még képes a saját akkujával kb. fél órát menni.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#48990) mancer7151 válasza blp85 (#48989) üzenetére


mancer7151
tag

Énis, csak akkor viszem ha abszolút ötletem nincs de nem hagyom szervizben sem. Legutóbb ilyen a régi házzal volt, Chieftec ba01. Nemtom ki emlékszik de ha igen már röhög, üresen valami 15kiló táp nélkül, harmadikon laktam akkor. Még megvan, visszasírom azóta is, csak a vinyórögzités a gyengéje, műanyag sines bepattintós, fele eltörött rég. Örök darab.

(#48991) Kobe


Kobe
veterán

hi

adott egy konfig. Eredetileg NZXT H700i ház volt, seagate 750-es táp, Kraken X62 AIO, intel 9700K proci, rtx 2080 VGA, asus rog strix z390 lap

A gép néha táp túlmelegedéses jeleket produkált, szokásos büdös elektroszmog / pörkölt transzformátor szag. Restart után megoldódott

Utána volt cserebere a gépben, gyakorlatilag minden lecserélődött, Corsair RM1000X táp, CableMod MeshMod Pro kábelszett (kimondottan ehhez a táphoz való fajta), asus rog strix B550F gaming alaplap, 5600X proci, Galahad 240 AIO, és egyedül rtx 2080 maradt régebbről

Időről időre ugyanúgy jelentkezik a füstös büdös égett szag, még idle állapotban is, restart után ugyanúgy eltűnik. Végigtapogattam / néztem, panelek leszed, kábelek nem melegednek, nincs megkormolt csati, megolvadt aljzat, semmi.
Nem közvetlen a táp felől jön hanem inkább az AIO ventiknél ahol a radiátoron át fújja kifele a levegőt. De venti csak nem büdösödik ennyire.......

Múltkor idleben ezeket a hőfokokat mutatta amikor jelentkezett:

kérdés: mi a tököm okozhatja, gyakorlatilag már full gépcsere volt, és mégis időről időre előjön

(#48992) mancer7151 válasza Kobe (#48991) üzenetére


mancer7151
tag

Ház ugyanaz, előlapi cuccos olvad?

(#48993) Kobe válasza mancer7151 (#48992) üzenetére


Kobe
veterán

Haz is cserelve volt. O11 air mini van helyette
Elolapon csak a sima USB van bekotve, az USB-C t meg az alaplap nem tudja

(#48994) mancer7151 válasza Kobe (#48993) üzenetére


mancer7151
tag

Vga hűtő alá benézni - max azt levéve - a 2080 se mai gyerek.

Szerk: csak találgatok.

[ Szerkesztve ]

(#48995) d@minator válasza Shaza (#48988) üzenetére


d@minator
addikt

A tálcán levő keresőmezőbe írd be a BitLocker kezelése kifejezést. Nézd meg, hogy a meghajtón(-kon) ki van e kapcsolva.

(#48996) mancer7151 válasza Kobe (#48993) üzenetére


mancer7151
tag

Vissazgondolva, sd kártyám volt usb bővitőben ami működött de túlmelegedett majdnem megolvadt az előlapi usb. Rendesen büdös volt, eltartott egy ideig rájönni hogy nem a gép. Még 16gb korszak. Zárlatosak voltak elég sokan.

Vagy gép körül lévő tápod pl monitorhoz, laposhoz, azis lehet büdös. Led fényszalag tápja.

[ Szerkesztve ]

(#48997) Kobe válasza mancer7151 (#48996) üzenetére


Kobe
veterán

Nincs usb bovitom. Tulfeszvedos foldelt aljzatban levo elosztora van kotve minden, nincs led fenyszalag, a galahad gyarilag a lapra van kotve
Egy macbookom van ami nincs rakotve halozatra, max ha toltve van. De ebben az esetben az sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#48998) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Apámnak összeraktam egy új gépet (mondhatni upgrade-elem a mostanit). Ház és táp marad igazából, minden más új: Ryzen 5 4600G, Gigabyte A520M DS3H, 2x8GB G.SKill Ares DDR4, 500GB Samsung 980 M.2 SSD. Majd pénteken megyünk vidékre hozzájuk, addig is gondoltam összedobom a rendszert, BIOS update, Win telepítés stb. Kölcsönbe szereztem egy tápot (FSP Saga+ 400P). Bedugtam az egyik monitorom DisplayPort kábelét, gép indít, de nem ad képet, nem érzékel a monitor bemeneti jelet :F Mi lehet az oka? Létezik, hogy régebbi BIOS van a lapon, és nem támogatja még a 4600G-t? Csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#48999) jokeph válasza Gabesz87 (#48998) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

A 4600G első BIOS-al is támogatott már.

Kérdés: a 2 modul ramot melyik slotokba tetted ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49000) Gabesz87 válasza jokeph (#48999) üzenetére


Gabesz87
addikt

A2+B2. Láttam hogy erre a párra oda van írva hogy First. Gondolom ez azt akarja jelenteni hogy előbb ezt kell használni. Még az jutott eszembe hogy az lehet probléma, hogy a tapnak 4 tűs a 12V csatija, de a lapon 2*4pin van? Vagy ez mindegy, elég a 4 pin?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.