Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) tserrof77 válasza --ka (#47450) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha megnézed, a Fórumtárs asztali gépről beszél. Ergo a kettőnek (szerintem) semmi köze egymáshoz. De pont van nálam egy HP 250 G1, amibe ennek örömére bele fogok egy i3-ast tenni és meg fogom nézni. (arra már nem emlékszem hogy HM60 vagy HM70 van a lapon, de tuti nullás végű, emiatt is raktam félre anno a gépet.) Úgyis nyár van, egy számtekboltos meg ráér ilyenekkel szöszmötölni :C :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47452) --ka válasza tserrof77 (#47451) üzenetére


--ka
senior tag

Bocs', igazad van. Én tényleg notebook-ban gondolkodtam csak. :R :C

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47453) Undoroid válasza --ka (#47450) üzenetére


Undoroid
őstag

Üdvözöllek!

Újra visszaolvasva már látom, hogy teljesen más jelenségre adtam "megoldást"! :B Teljesen félreértettem a kérdést...kikapcsolás utáni (tetű)lassú leállásra volt ez egy egész jó megoldás.

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#47454) --ka válasza Undoroid (#47453) üzenetére


--ka
senior tag

OK, semmi gond. :R
Majd kiderül, hogy ezek után tserrof77 neki áll-e tesztelni! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47455) tserrof77 válasza --ka (#47454) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ebbe a melegbe??? :Y :Y

Főleg, ezek után... :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47456) --ka válasza tserrof77 (#47455) üzenetére


--ka
senior tag

Na, de miért ne?! :D :DD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47457) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv, a gépem egy
ZOTAC Magnus One ZBox

Alaplap: VRM-hűtéssel felszerelt, 2 db m.2-es és egy Sata (HDD/SSD) csatlakozóval ellátott. DUAL LAN (Gigabit + 2.5Gbps), WiFi, Bluetooth, 3-in-1 (SD/SDHC/SDXC) kártyaolvasó
CPU: i7-10700, 8 mag, 16 szál, up to 4.80 GHz, UHD Graphics 630
Tápegység: 500W 80+ Platinum
Ram: Kingston FURY 16GB (2x8-as KIT) dual channel, 2933 MHz
SSD: WD Blue SN570 m.2. NVMe 500GB
VGA: Zotac Gaming OC RTX 3060Ti 8GB
Windows 10 Pro OEM

Hogyan lehet az, hogy néhány játék nem működik, aminek simán mennie kellene a geforce experience szerint (metro exodus, ac origins)?
Mindent kipróbálok, amit csak leírnak megoldásnak, eredeti és tört játékkal is próbálom, de semmi.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#47458) pozsoka válasza pozsoka (#47457) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Friss rendszer, minden driver, illesztő program naprakész.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#47459) intuicio válasza pozsoka (#47457) üzenetére


intuicio
aktív tag

Hibabejegyzési táblában mit ír? Vagy elindítod a játékot, és semmit nem csinál? Mert ez így elég kevés infó.

(#47460) pozsoka válasza intuicio (#47459) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Origins-nél semmit, csak fagyás, Metro-nál pedig

[ Szerkesztve ]

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#47461) pozsoka válasza pozsoka (#47460) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Van ezekről videó, meg leírás rengeteg, de semmi sem segít.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#47462) intuicio válasza pozsoka (#47461) üzenetére


intuicio
aktív tag

DirectX is a legfrissebb (dxdiag)? Nálam anno megoldotta. Álltalában a játék felkínálja ezek frissítését, ha nem, akkor van hogy megtalálható a játék mappájában.

(#47463) pozsoka válasza intuicio (#47462) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Persze.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#47464) codec válasza pozsoka (#47460) üzenetére


codec
senior tag

Ez inkább VGA driver hiba lesz. Valami egy korábbiból fennmaradt, vagy csak a legújabb nem épp a legjobb. Próbálj ki vmi rendszer visszaállítást, esetleg régi vga drivert felrakni.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47465) pozsoka válasza codec (#47464) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Megvoltak, de régebbi drivert nem engedett, nem kompatibilis, azt hiszem ezt írta, de még megpróbálom.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#47466) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Van egy Corsair one pro gépem, nem sokat játszom de néha mégis.

Amig játszom semmi gond, de amint AFK-ba megyek mert család szólit, akkor újra indul a gép mire visszajövök de minimum a játék be van zárva. Egyébként sima böngészésnél is hajlandó ilyen tipikus "beakadásra" és elsötétül a kép, villog a billentyűzet, semmit sem reagál és ha megnyomom a gépen a fizikai bekapcsoló gombot, nem hosszan! Akkor kapásból kikapcsol.
Játék közben viszont nem indul újra és ki sem fagy.

Hibaüzi semmi nincs.

Merre kellene elinduljak?

Egy ilyet is kaptam tegnap:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#47467) #12516608 válasza Vismajor01 (#47466) üzenetére


#12516608
törölt tag

Te gyanús vagy nekem valahonnan 8-10 éve.
Ez egy mezei, prosztó VGA ram hiba. :K
Nem tanultál te semmit 8-10 év alatt. :((( :(

(#47468) codec válasza Vismajor01 (#47466) üzenetére


codec
senior tag

Kártyát kivenném, pin-eket alkohollal letisztítani, driverből jóval régebbit felrakni, esetleg másik táppal is megnézni. Ha ezek se segítenek vga csere, vagy reball.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47469) icp1970


icp1970
senior tag

ÚjVálasz2022-07-03 15:39:48
icp1970
senior tag
Sziasztok. Adott egy új konfig. MSi MAG B660M MORTAR WIFI DDR 5 [link] I5 12400 [link] Kingston 2x16gb ddr5 Kvr48U40BS8-16 [link] Samsung PM9A1 PCIe Gen4 SSD. Seasonic FOCUS Plus 550 Gold táp,NOCTUA D14 HŰTŐ. Jog tiszta WIn 10 pro ,friss telepítés, friss gyári driverek,a lapon legfrissebb bios.A gép időközönkét, de főleg ki kapocslásnál, vagy amikor újra akarom indítani kék halált dob. Memory Management hibát,máskor meg PAGE FAULT IN NONPAGED AREA hibát dob. Aida rendszer stabilitás teszt órákon át hibátlan.Aida memória olvasás teszt hibátlan. Memtest 10 órán át hibátlan. Prime 95 blended cpu és memória teszt 5 órán át hibátlan. SSD 100 per 100 hd sentinel szerint. Mi lehet a gond?Olvastam régebben hogy 12 gen hez WIN 11 kell,mert Win10 nél sokszor kék halált dob. Ez igaz? Ha nem akkor mi lehet a baj?Köszi előre is a választ.

(#47470) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Az irodai gépemmel van egy kis furcsaság, történetesen, hogy ha csatlakoztatok egy usb-s külső házat, amiben egy ssd meghajtó csücsül, akkor azt bizonyos időközönként leválasztja, majd újra csatlakoztatja a win, ami valamikor sikerül, valamikor nem.

I5-2400, ASUS P8H61-M LX2, 2*4 GB DDR3-1600 RAM, MX500 250 GB SSD és HD502HJ 500 GB HDD van a gépben.

A külső ház Gembird EE2-U3S-6, Samsung 850 EVO 120 GB-os ssd van benne, de korábban hagyományoss hdd-vel is fennállt ez a jelenség.

Az operációs rendszer W10 Home 64bit, a driverek frissek, biost is frissítettem az alaplapon, de ugyanaz a probléma, az elő- és a hátlapi usb portokkal egyaránt. Volt olyan, hogy emiatt csak újraindítás után tudtam használni a gépe.

Mi lehet a probléma?

Let the Zone take me if I am.

(#47471) codec válasza kutga (#47470) üzenetére


codec
senior tag

Szerintem ez vmi kontakt hiba lesz. vagy a kábelnél, vagy az eszköznél. Én kábelcserével próbálkoznék a helyedben.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47472) kutga válasza codec (#47471) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké, megnézem másik kábellel. Az usb energiabeállításokban mindenesetre kikapcsoltam a szelektív felfüggesztést.

Let the Zone take me if I am.

(#47473) bringasisti


bringasisti
őstag

Üdv. Windows 10 és 4 éves gép. Korábban volt, hogy mikor bekapcsoltam a gépet a monitor jobb oldalán egy 2 centis függőleges fekete csík volt, és a maradék helyen volt az asztal teljes adat mennyisége. A gépet újra indítottam, és megszűnt a probléma. Ez kb 10* fordult elő. Most hiába inditom újra a gépet a függőleges csík megmarad. Tudtok segíteni? Köszi

BENEFON DELTA--------N8

(#47474) Submarine válasza bringasisti (#47473) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Szerintem végleg megadta magát a kontakt a monitorod panelén.
Ha tényleg ez baj, azon nem tudunk segíteni.
Másik monyóval kiszűrheted.

(#47475) bringasisti válasza Submarine (#47474) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszi a választ utána nézek.

BENEFON DELTA--------N8

(#47476) bringasisti válasza Submarine (#47474) üzenetére


bringasisti
őstag

Most nézem, hogy 10-30 ig árulnak felújított monitort. Ezek szerint javítható, vagy csak nem kellett valakinek, és a port letörölték róla?

BENEFON DELTA--------N8

(#47477) Pavl000932


Pavl000932
friss újonc

Üdvözlet minden fórumozónak! Jómagam nem vagyok magyarországi, de ideiglenesen Budapesten élek. Nemrég vettem egy Gigabyte b450m és AMD Ryzen 5 5600 alaplapot.Az alaplap ezzel a processzorral nem indult el. Frissíteni kell a biost régebbi cpu-val. Segíts kérlek! Elnézést a nyelvi problémákért.:Р

(#47478) KROK640 válasza Pavl000932 (#47477) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem ez lesz a megoldás

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#47479) Pavl000932 válasza KROK640 (#47478) üzenetére


Pavl000932
friss újonc

alaplapon nem fut a bios új cpu-val. Bekapcsol, de nincs kép. A régi BIOS firmware-ben nincs processzor támogatás. Ezért frissítenem kell a biost. Ez csak úgy tehető meg, ha egy AMD Ryzen 3000 sorozatú vagy alacsonyabb processzort telepít az alaplapra. Nincs meg, nem akarom megvenni csak BIOS firmware-hez. A szervizközpontok 60 eurót kérnek a firmware-ért. Mennyibe kerül egy új alaplap

(#47480) Vismajor01 válasza Pavl000932 (#47479) üzenetére


Vismajor01
addikt

At pcx shop you can buy a bios update, you just need to bring your motherboard to them at Duna Plaza. I believe they charge 2490 Ft so roughly 6 euros.

Although they may not help you if you did not buy the motherboard from them, i didn't find confirmation.

The less popular solution would be to abuse hungarian internet-order law, which grants you 14 days after purchase to return the bought item without any excuse or problem, and you will get the full refund. Obviously if the item is not damaged at all. This law is made as a solution for a problem that when you shop online you can't actually get your hands on on these, so this law grants you a chance to try them, check them out and if you don't like them you can send them back.

So you could order online a 2200G processor, put it in, update your BIOS, swap to R5 5600, and bring back the 2200g to the shop you bought it from within 14 days.

It is better if you can find another solution as this is a but unfair with the shop, but it's fine for last resort.

And i thought if you aren't hungarian and you use google translate, english would be better suited for you. If it isn't let me know i will type it in hungarian :))

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#47481) palfitom válasza Vismajor01 (#47480) üzenetére


palfitom
félisten

Szerintem 2490-ért csak a tőlük vásárolt lapot frissítik.

A 14 napos elállással való "kihasználásra" buzdítás nem igazán etikus szvsz! :(

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#47482) Vismajor01 válasza palfitom (#47481) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ugyanezt irtam én is, de ha nekem lenne sötétképem a gépem helyett akkor engem tuti nem zavarna, ha nincs más megoldás. Irtam azt is, hogy jobb ha van. Nekem detto volt ugyanez a problémám, de itt PH-n segitett egy arc. De egyébként ha nagyon vigyáz a csomagolásra, és szépen vissza is csomagolja akkor azon a processzoron sose fog meglátszani hogy berakták egy egy gépbe, és a bolt meg-tapasztalatból mondom-simán eladja újként. Kivéve Alza és tsai akik árulnak felbontott cuccokat. Én külön örülök ha valaki visszaviszi a kiprobált cuccot mert én emgvehetem olcsóbban alzán :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#47483) RVR400 válasza Vismajor01 (#47482) üzenetére


RVR400
veterán

Ők is csak akkor adják felbontottként, ha a csomagolást elszakítja az ügyfél bontáskor, más esetben simán eladják újként. Még az Euronicsban is találkoztam visszacsomagolt cuccal a polcon, amit nem csak megnézésre bontottak ki, hanem látszottak rajta a használatból eredő hajszálkarcok is azon felül, hogy a visszacsomagolás sem sikerült tökéletesen (kábel nem jól volt feltekerve, és a dróton is látszott, amivel össze volt fogva, hogy más irányba lett visszatekerve, mint eredetileg volt.

(#47484) Ellia


Ellia
addikt

Sziasztok! Ötletet szeretnék kérni mi lehet a baj:

Hibajelenseg: gép bekapcsolt, ventik pörögnek, ledek világítanak, viszont a gép nem posztol illetve a perifériák se villannak fel.

Amit próbáltam:

Perifériák más géppel - működnek.
Vga csere - ugyanez a jelenség.
Másik pcie slot - ugyanez a jelenség.
Memóriák ki be, egyesével - ugyanez a jelenség.
Monitort más gépre kotve/másik hdmi-el.

Nagyon alaplapra gyanakszok ezekből de nem tudom... Lenne ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#47485) KROK640 válasza Ellia (#47484) üzenetére


KROK640
veterán

" Lenne ötletetek?"
Például a teljes konfig részletes leírása... a tápot és az alaplapot se hagy ki a CPU, RAM pontos tipusa, és az egyéb dolgok mellett ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#47486) Ellia válasza KROK640 (#47485) üzenetére


Ellia
addikt

Pótlom:

Alaplap: MSI B450 Gaming+
Processzor: R5 3600 rajta egy be! quite pure rock hűtő
RAM: GSKILL TridentZ 2x8 gb, 3200 Mhz
VGA: jelenleg egy 6700 XT előtte egy RX 580
Táp: Fractal Design ION+ 760
Ezek mellett van bent még 2 ssd (samsung 870 es 970 evo) és két hdd.

Mindezek egy Zalman Neo 7-es házban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#47487) RVR400 válasza Ellia (#47486) üzenetére


RVR400
veterán

Volt bármi előzménye a dolognak? Frissen összerakott gép? Új eszközök, vagy használtan lettek véve?

(#47488) Ellia válasza RVR400 (#47487) üzenetére


Ellia
addikt

Nem, semmi. Alaplap, processzor, memóriák kb. 2,5 évesek, minden más újabb (leszámítva a HDD-ket), a 6700-as 3 hetes kb., de a régi 580-al is ugyan ez a jelenség. A táp sincs még 1 éves. Jelenleg nincs korábban másnál használat komponens a gépben.

(#47489) tserrof77 válasza Ellia (#47488) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez [link] alapján van DEBUG led rajta, a ram slotok környékén kellene lennie. Vegyél ki mindent a lapból (cpu maradhat) és figyeld, miket villog. A Ledek mellett lesz pici felirat, hogy mi a nyűgje (cpu, ram, vga)

Illetve... egy CMOS resettel kezdeném.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47490) RVR400 válasza Ellia (#47488) üzenetére


RVR400
veterán

1. Elég új a lapod, tehát kicsi a valószínűsége, de nézd meg, hogy esetleg nem merült-e le az alaplapi elem.

2. Ha lehúzod a proci kiegészítő tápját, akkor elkezd-e csipogni?

Jah, egyáltalán van-e speaker a lapra kötve?

(#47491) Ellia válasza tserrof77 (#47489) üzenetére


Ellia
addikt

Köszi! Elem ki-be megvolt még tegnap este, a ledeket megnézem munka után.

RVR400: megpróbálom ezeket is, speakert nem tudom, de ha nincs rádugok egyet, valamelyik dobozomban biztos lapul... :)

(#47492) RVR400 válasza Ellia (#47491) üzenetére


RVR400
veterán

A ki-be, az oké, de van is benne szufla?

(#47493) RVR400 válasza tserrof77 (#47489) üzenetére


RVR400
veterán

A debug LED majdnem jó móka, de nekem a B550 Tomahawk is jelzett már CPU hibát memória miatt. :DDD

(#47494) Ellia válasza RVR400 (#47492) üzenetére


Ellia
addikt

Azóta van bent egy vadi új, a régire most rámértem multiméterrel, 2,8 V volt a 3,2 helyet, szerintem ennyivel még jónak kellett volna lennie.

(#47495) Ellia


Ellia
addikt

Úgy néz ki megvan a hiba, a boot rendszer tojta össze magát.

Csináltam egy w11 telepítőt, hogy meg tudja javítani, de nem tudja... :D

Remélem egy w11 reinstall megoldja...

[ Szerkesztve ]

(#47496) F e Z o


F e Z o
veterán

Hali!
Nos, november végén vettünk havernak egy s1200-as lapot Gigabyte H510M H, egy i3 10100F procit, 2*8gb Crucial 3000MHz-es ramot és egy RX560 kártyát a PCX-től. Azt még rendeléskor néztem, hogy az első bios az F3-as, ami támogatja az adott procit. Összerakom a konfigot, indítanám semmi, csak 5 rövid síp, ami CPU hibára utal. Természetesen megnéztem a lábakat sértetlenek, összedobom ismét, ugyanaz az 5 síp, visszaküldtem a pécéiksz-nek, jött a válasz, ott nem tapasztaltak hibát, így visszaküldték, összeraktam, s tökéletesen üzemelt. Felettébb érdekes. Most a napokban szét lettek húzva a kábelek, mert a ház átkerült egy másik szobába. Nem volt sem villám, se túlfesz, nem volt hozzányúlva a géphez, de megint 5 rövid síp fogadott összerakáskor, s nem indul a gép. Valakinek valami ötlet? Küldjem fel megint garis javításra, cserére?

H2O über alles!

(#47497) Sadspooky


Sadspooky
csendes tag

Színes hír. :D
Látott már valaki ennél több púpos kondival (10+), tökéletesen üzemelő alaplapot? [kép] :D Tuti világcsúcs!
Mindkét memória aljzat megy, minden csatlakozó.. Ezt mutogatni kellene, de én csak simán leselejtezem. :K

Ha a sör jön szóba, egyből haverok leszünk! :)

(#47498) --ka válasza Sadspooky (#47497) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, láttam. Volt egyszer egy Abit Socket 370-es Intel chipsetes, de nem Tualatinos lap, ami egy darabig 16 púpos kondival ment. Aztán nem. Mind ki lett cserélve, és feltámadt. Még évekig használta, aki megvette. Nem emlékszem a típusára, kb. 18 éve volt.

szerk.: Megtaláltam. Szinte biztosan ez volt.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47499) Ellia


Ellia
addikt

Újra él a gépem, de nem volt egyszerű. A boot rendszer halt meg teljesen, de, hogy mitől? Nem tudom. Ilyen hibával nem találkoztam még, a rendszer meghajtóm áthelyezve másik gépbe se bootolt, viszont ha meghajtóként kötöttem rá akkor látta.

Windowsos helyreállítás nem működött (miért is működne?), szóval másik gép bekapcsol, Win 11 telepítő pendrive-ra letölt, örül. Ja nem. Telepítésnél kiírja, hogy a W11 nem kompatibilis a gépemmel. Mi a franc? Ja, hogy a bios beállítások visszaálltak defaultra, vissza kellett állítani a dolgokat (secure boot meg a többi). Végre. Telepítő indul, akkor formázzuk a rendszer. Megvolt. De nem akart az új tiszta lemezre telepíteni. Itt bevallom user error volt, mert a segéd meghajtóit nem formáztam le... Na közben megcsináltam azt is, W11 felment, most lakhatom be - legalább a dolgaim nagy részét le tudom szinkronizálni felhőből.

Rant off, köszönöm az ötleteket :)

(#47500) RVR400 válasza Ellia (#47499) üzenetére


RVR400
veterán

Alapvetően valami összetettebb hibád lehetett, lehet, hogy az alvó mód ölte meg, mert először azt írtad, hogy bekapcsolás után csak a ventik mennek, de semmi más nincs. Ha csak a rendszer lett volna rossz, akkor a bios-képernyőt legalább látnod kellett volna ekkor. Lehet, hogy én csinálnék egy biztonsági bios újraflesselést, ha már a legújabb is van rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.