Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) KROK640 válasza Vangelis (#47044) üzenetére


KROK640
veterán

Ez szerintem Bios beállítási probléma lesz.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#47052) Truman válasza Truman (#47043) üzenetére


Truman
senior tag

Na akkor megválaszolom magamnak...
Hátha valaki egyszer majd ezzel fog küzdeni.

Elég fura, de a hűtő csere oldotta meg. Korábban egy toronyhűtő volt felszerelve (Arctic Freezer 13), utána egy sima Intel stock hűtővel már nem csinálta.

Sose jöttem volna rá, ha nem szedem ki az alaplapot a teszteléshez, és utána már nem volt kedvem a torony hűtőt felszerelni. Gondolom az a hűtő nem nyomta egyenletesen a procit így kontakt hibák alakultak ki. Vagy valami már megrogyott valahol a súlytól és így állt helyre.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#47053) jokeph válasza Truman (#47052) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jól sejted a megoldást, a toronyhűtő sanszosan deformálhatta a lapot, és kontakt hibák alakulhattak ki a CPU socketben, a memória vezérlő meg a CPU-ban van.
Sajnos, nem egyedi az eseted. :U

Amikor kiszerelted a lapot, nem néztél bele, hogy van e benne deformáció ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47054) Truman válasza jokeph (#47053) üzenetére


Truman
senior tag

Nem láttam benne görbületet, kiszedtem a procit is és megnéztem az alaplapi tüskéket, de nem volt sérülés, egyenletesen és egyforma magasak voltak, nem volt korrózió sem sehol.
Amúgy még egy sima stock cooler is lencsébe tud hajlítani egy lapot. Ilyet már többször láttam.

szerk-----
Még annyi hogy pár hete volt újra pásztázva. Lehet az már megemelte annyira hogy az már sok volt neki. Pedig nem használtam sok pasztát.

Ezért jobbak a PGA -k, sajnos már az AMD is áttér LGA -ra az AM5 -ösnél.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#47055) jokeph válasza Truman (#47054) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bezony, régebbi s775-ös erősebb Intel hűtők is hajtották a gyengébb lapokat becsületesen. :DS939-től AMD-nél ott figyelt a gyári hátlapi merevítés, sosem volt velük gond AM4-ig.

Gondolom, AM5-nél a jóval több érintkező/láb indokolja a váltást LGA-ra. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47056) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Sziasztok,

Windows 10 Pro (64-bit)
i5-6500 CPU @ 3.20GHz
16GB RAM
1060 6GB
rendszer és játék külön SSD-n

6éves gép, jó pár óra lett lejátszva Siegevel és minden mással is. Problémamentesen.

Pár hete egyiknapról a másikra Siege közbe érzem, hogy akadozok, laggolok. Ping jó. FPS le esik 100 alá.
Új operátort nem is tudok választani, mert csak tölt. Utána rám kell várni.
Majd játék kép megfagy és ennyi.
Hála égnek rankedból is kidobott többször, ahova nem tudok vissza menni és szépen bannaol.. :)

Teljesen újratettem a gépet, játékot is. A gép kitakarítva, processzor újra pasztázva.
Memtest és midnenfajta burn, stress teszt lefutott a gépen, 0 hibával.

Bármi ötlet bárkinek, hogy mi lehet ez ?

Még annyit vettem észre, hogy feladatkezelőbe az ubisoft connect nagyon sokat elvesz a proci teljesítményből.

Előre is köszönöm!

(#47057) --ka válasza Palesz191 (#47056) üzenetére


--ka
senior tag

Frissítések rendben vannak?
Windows Update, Ubisoft update, driver update? Víruskereső nem blokkolja a kommunikációt? LAN kábel rendesen be van dugva, és ép?
...ezekkel kezdeném.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47058) Palesz191 válasza --ka (#47057) üzenetére


Palesz191
aktív tag

Minden friss
Virus keresőt már offoltam is... Kábel szerintem ép
De meg nézem
Netes problémnk nincs sehol

(#47059) Robokutya


Robokutya
senior tag

srácok adjatok ötletet
Bizonyos játékok esetén fordul elő csak a dolog. pl:Dying Light
egy kis ideig fura nyekergő hangot vélek felfedezi ennél a játéknál pl akkor amikor a pályákat tölti be utánna rendesen zajtalan a dolog.
Mielött még rávernétek hogy hdd probléma. Egy ssd meghajtóra is feltettem a játékot pont azért hogy kizárjam a hdd-t. egy rx 460 4gb-s kártyám van arra gyanakodtam hogy vetigond esetleg lefogtam a ventiket egy pillanatra de nem abból jön a hang.
és kifejezetten töltésnél van ez a hang és kifejezetten kicsit komolyabb grafikai játékok esetén. :F

(#47060) --ka válasza Robokutya (#47059) üzenetére


--ka
senior tag

Ez első hallásra coil whine. Alaplap vagy VGA vagy tápegység okozza, leginkább.
"Legjobban" a tápegységgel jársz, egy erősebb megoldhatja a problémát. Ha alaplap vagy VGA, akkor is csak a csere marad, gyakorlatilag.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47061) Top cat válasza Robokutya (#47059) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem is coil whine lesz az. Úgy látszik csak nagyobb terhelésnél jön elő.

(#47062) Robokutya válasza Top cat (#47061) üzenetére


Robokutya
senior tag

evga táp 750 wattos ha jól emlékszem moduláris tápom van.
csak betöltésnél játék közben nem hallottam illetve nem ennyire változó amplitudójú hangról van szó igazán.

[ Szerkesztve ]

(#47063) d@minator válasza Robokutya (#47059) üzenetére


d@minator
addikt

VGA tekercshang ~100fps felett jelentkezik. Pl. menü, betöltés
Kipróbálhatod a Vsync-et bekapcsolni, alulfeszelni a kártyát, tápcsere egy jobbra (pl. EVGA G5 gagyi)

(#47064) Top cat válasza Robokutya (#47062) üzenetére


Top cat
őstag

Játék közben lehet, hogy azért nem hallod, mert elnyomja a csatazaj. :D

Itt egy tipp, hogyan próbáld kideríteni a forrását. :) VRM, tápegység, VGA körül keresd.

(#47065) Robokutya válasza Top cat (#47064) üzenetére


Robokutya
senior tag

ennyire lökött nem vagyok és amint leírtam betöltés ideje alatt volt csak hallható a jelensé amint ledropolt a karakterem a játékban megszünt illetve lehalkított rendszer mellett füleltem.
pl farmszimulátor 22 tökéletesen zaj nélkül fut. gta 5 szitén pedig az töltikézik rendesen
Asus RX460 4GB DDR5 STRIX-RX460-4G-GAMING
Intel I5-7400 3GHz 6MB CACHE(Intel HD 630)
16 GB DDR4 2133 LC14 288
Asus B250G Gaming (Strix B250g Gaming)

(#47066) Grave_444 válasza Robokutya (#47065) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Próbálj ki bármilyen játékot vagy tesztet, ahol 100-200FPS-ed van és valószínűleg ugyanezt fogod hallani. Ha már játszol gondolom azzal a kártyával nincs 200FPS.
Baja nem lesz egyébként, teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#47067) Full_House


Full_House
friss újonc

Helló.
A következőkben szeretnék segítséget kérni:
Van egy asztali gép, benne Gigabyte P55 UD3 alaplap. Tavaly egy vihar után elkezdte azt csinálni, hogy boot közben nem érzékeli a rákötött USB-s billentyűzetet. A telepített Windows 10 elindul és az oprendszer alatt minden tökéletesen működik is, a billentyűzet is, de boot közben semmi. A problémám, hogy így semmit sem tudok telepíteni, sem a BIOS-ba belépni. Ami megvolt: BIOS reset. Van még más is, amit megpróbálhatok?

(#47068) ColdMan válasza Full_House (#47067) üzenetére


ColdMan
tag

Veszel egy olcsó PS/2 billentyűzetet.

(#47069) --ka válasza ColdMan (#47068) üzenetére


--ka
senior tag

OK. Ez a brute force megoldás. Egyéb ötlet? :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47070) ColdMan válasza --ka (#47069) üzenetére


ColdMan
tag

Kölcsönkér egy PS/2 billentyűzetet, bemegy a BIOS-ba, ellenőrzi/bekapcsolja az USB legacy supportot, és örül (ha ez volt a hiba).

Így már jobb? :D

(#47071) --ka válasza ColdMan (#47070) üzenetére


--ka
senior tag

Megarespect! :DD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47072) ColdMan válasza --ka (#47071) üzenetére


ColdMan
tag

Viccelődtünk kicsit a problémán, de mivel a BIOS reset megvolt, és az USB legacy support alapértelmezetten engedélyezett, csak annyi lehetőség van, hogy végigpróbálja a többi USB portot is.
Esetleg valami BIOS hiba miatt nem az alapértelmezett értékre állt be a fenti opció reset után, akkor segít a PS/2 javaslatom, de szerintem erre kicsi az esély...

[ Szerkesztve ]

(#47073) --ka válasza ColdMan (#47072) üzenetére


--ka
senior tag

Teljesen igazad van.
Be kell menni a BIOS-ba valahogy és meg kell nézni az USB beállításokat, én még a tápellátás (különböző state-k) és a boot opciókal is próbálkoznék (Num Lock on/off). Kicsit voodoo, de jobb ötletem nincs.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47074) Dency01


Dency01
aktív tag

Sziasztok. Procit cseréltem a lapomban (Asus TUF Z370 PLUS Gaming)
i7 8700k-t használtam eddig, most egy i9 9900k csücsül a lapban.
A problémám az hogy azóta újraindulásokat tapasztalok, sőt nem is újraindulást hanem egy pillanatra kikapcsol az egész gép és aztán újra be(nincs semmi blue screen). 8700k-val nem jelentkezett ez a probléma.
Ez változó időközönként jelentkezik, és terheléstől függetlenül pl legutóbb böngészés közben. És játékban talán egyszer jelentkezett ez a probléma. 8700k -t egy picit húzva használtam mind a 6 magot 4.7 ghz-en és semmi baj nem volt. 9900k-t-nál szintén picit húzva többször tapasztalom az újraindulást(naponta 2-3) mint a gyári órajelekkel. Gyári órajellel pedig 1 hétig nem volt semmi probléma és egyszer indult újra eddig. De ez nem normális működés. Újabb biost is raktam fel hátha az megoldja de nem segített. Op rendszerrel szerintem nincs semmi gond mivel 8700k-val nem jelentkezett ez a probléma. A tápegység XFX TS 550W-os.
8700k-hoz mérten nem hinném hogy ennyivel többet fogyasztana a 9900k de javítsatok ki ha tévedek. Valakinek valami ötlet? Windows eseménynaplóban semmi érdemleges információ nincs.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#47075) Dency01


Dency01
aktív tag

További adatok:
4x8 GB DDR4 3200Mhz ram
Asus strix GTX 1080 ti
2x 7200 RPM HDD
1x Sata SSD
1x M2. SSD
1x ODD drive
2x 120mm FAN

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#47076) jokeph válasza Dency01 (#47075) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Rápróbálnék egy nagyobb táppal, így elsőre.
Olyan mintha a táp és/vagy a lap VRM-je fogyna el. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47077) K0zm0


K0zm0
aktív tag

Sziasztok!
Előre is bocsánat, ha nem a megfelelő topikba írok, de kapcsolódót nem találtam!

Egy 2009-es Mac Miniről lenne szó. Elég régi darab, ingyen jutottam hozzá volt kollégától, és csak olyan hobbi gyanánt gondoltam bütykölgetek egy kicsit rajta. Elmondása szerint működőképes volt, csak már egy ideje nem volt használva.

A probléma következő lenne vele:
Bekapcsoláskor kapok egy 3 rövid 3 hosszú 3 rövid sípolást. Képet nem hajlandó adni, billentyű-kombinációkra nem reagál, de a hűtőventi meg a HDD forog benne. A gombelemet kicseréltem benne, kapott egy új HDD-t és kipucoltam, de itt megáll a tudásom.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e még időt ráfordítani, vagy hagyjam a csudába az egészet, maximum dísznek vagy papírnehezéknek jó?
Angol fórumokon sem találtam ezzel kapcsolatban semmi használhatót! :F
Előre is köszi a válaszokat!

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#47078) Dency01 válasza jokeph (#47076) üzenetére


Dency01
aktív tag

Megpróbálom amint sikerült beszereznem, 700W körüli elég? Procinak akkor nem lehet baja szerinted?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#47079) jokeph válasza Dency01 (#47078) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kölcsönbe lenne előszőr célszerű. Igen egy jóféle 650/700/750 bőven jó kipróbálni.
Mert ha mégse a táp szívózik, akkor pénzkidobás lenne.
Ha a táp a hunyó, és vételre kerül sor, ajánlom a Melyik tápegységet vegyem topikot hozzá.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47080) Submarine válasza K0zm0 (#47077) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

Itt pont fordítva írja a sípkódokat.

Szedd szét teljesen, nagytakarítást, újrapasztázást megérdemel.
(ecset+porszívó/sűrített levegó/kompresszor/kontaktspray/fültisztító - ki hogy szereti)

Mac mini (Early 2009) - Technical Specifications
Biosba sem lép be?

(#47081) Submarine válasza Dency01 (#47078) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

Itt ugyanúgy 95W-ot írnak.
Viszont a BIOSt 1803-ra frissítsd fel.

(#47082) K0zm0 válasza Submarine (#47080) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Szia!
Nem, a hibakód hangjelzése 3 rövid, 3 hosszú, 3 rövid. A generált megcsináltam rajta, bekapcsoláskor még netet is kapott kábelen, hátha.
A Command-R- el próbáltam előcsalogatni a recovery-t de képet abszolút nem ad, pedig a kijelző amire csatlakoztatva van látja hogy a porton van valami...
Valami nekem azt súgja, hogy itt valami alaplapi huncutság lesz a dologban. :F

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#47083) Dency01 válasza Submarine (#47081) üzenetére


Dency01
aktív tag

Igen tudom , meg néztem ilyen teszteket és az egész gép fogyasztása nem érte el a 400W-ott ugyanígy 1080 ti-al. Szóval nem értem 550W-os tápnak elégnek kéne lennie. Biost frissítettem mivel az 1802-vel nem is bootolt be.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#47085) K0zm0 válasza Submarine (#47084) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Ezt nekem szántad? :D

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#47086) Submarine válasza K0zm0 (#47085) üzenetére


Submarine
senior tag

Egyikőtöknek sem lehet mit mondani többet.
A viccet meg tessék érteni.
;]

(#47087) K0zm0 válasza Submarine (#47086) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Persze értettem, azért kérdeztem rá! Hát ahogy írtam, szerintem ez már csak dísznek lesz jó! :DDD

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#47088) jokeph válasza Dency01 (#47083) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jobban megnézve a lapodat, meglehetősen soványka VRM-el van megáldva, ez lehet 9900k-nál az instabilitás oka.
A tápod minőségi darab, nagyon max 7 éves széria vagy picivel fiatalabb, elvben elégnek kell lennie.
Szóval, amit írtál, hogy defaulton jó a 9900k-val és hogy húzásnál bukfencezik, ez sanszosan a lapod VRM-jének a gyengeségére utal inkább. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47089) brazso


brazso
tag

Sziasztok! A minap megadtam magát az alaplapom, egy AMD-s AM3+ Asus M5A78L-M/USB3 (további adatok az adatlapomon). Indításkor a ventilátorok (ház, proci) felpörögnek és folyamatosan mennek, videokártya ventilátora elindul-forog_úgy_20_másodpercet-leáll-kezdi_elölről, proci melegszik, zöld led világit az alaplapon, pc kapcsoló működik, más életjelet nem ad. Az alaplapi "csipogó" (speaker) nem szólal meg, nincs input a monitoron (külön videokártya nélkül, azaz alaplapi HDMI kimeneten sem), nem jut el a BIOS POST-ig. Ha kiveszem a procit és/vagy memóriát, akkor sincs hangjelzés a csipogón. Nem látok sérülést az alaplapon, a kondik szemre épek. Ellenőriztem másik táppal, másik procival (egy 2 magos kisebbel), nincs változás. Annyi előzménye van még, hogy a soft boot (áramtalanítás nélküli újraindítás) során, az utóbbi időben szinte mindig a POST-nál lefagyott (monitoron nézve a diszkek detektálása után). Valamint a "kipurcanást" megelőző nap, indításkor, úgy 5 (!) perc után végül eljutott a POST-ig, ami után végül bebootolt, használtam a gépet órákig. Szóval az indítással voltak már gondjaim korábban is. Leírás alapján ötlet? Sajnálnám kidobni, mert nincs igazán kínálat a használt piacon jobb AM3+ -os alaplapból.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#47090) Centepod


Centepod
újonc

Sziasztok!

Első hozzászólásom a fórumon és segítséget szeretnék kérni.

Konfigom: CPU Ryzen 5 5600X + Arctic freezer 34 e sports duo
MSI B550 Mortar a 2021.12.20 án kiadott biossal
Sapphire Pulse Radeon 5700XT 8GB VGA
32GB DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GIS (4x8)
FSP hydro 700w bronze 80+ táp

Long story short:

2020 ban raktam össze a gépet, először egy MSI B450 alaplappal és egy Ryzen 5 3600 al ment idén januárig, akkor kicseréltem a B550 re az alaplapot és februárban meg az 5600X re cseréltem. Körülbelül röviddelaz 5600X használata után vettem észre, hogy még akkor a win10 el nem akar a keresés működni, se a fájl kezelőben sem a tálcáról. Ezzel elvoltam egy hónapig,mert vettem még bele egy WD Blue SN 570 m2 ssd-t és gondoltam akkor úgy is újratelepítem a windowst. Csakhogy ez nem sikerült sem a win10 el, sem a 11 el. a gép folyamatosan újraindult, megszakadt a telepítés vagy kiugrott a telepítésből, aztán kezdte újra és kb ugyan onnan vagy előről. Van benne még egy Kingston 250 gb 2,5 SSD és egy 500 2,5 as SSD is. A 250 esen volt a win ,erre is akartam visszarakni, aztán próbáltam az új WD re is,de nem sikerült. Ezt végül úgy oldottuk meg, hogy a haverom kb azonos (más ram, más vga) gépébe átraktuk a 250 es SSD-t és feltelepítette rá a win11 et,amit visszaraktunk a gépembe és azóta így működik. A feltelepítés ellenére minden hiba megmaradt, a win11 sem megy a keresés, illetve a chrome ba néha villanások vannak, újra kell töltenie az oldalt, néha meg a Status_Acces_Violaton hibát írja. Újratöltöm és működik. A játékok mennek, többi funkció ahogy látom működik. Furcsa még,hogy ennyi RAM al ha 14-16 gigát evő játék fut a háttérben a chrome iszonyatosan kiakad, GIF ek meg a videok se lejátszhatók. Az előző pl b450 es alaplap/3600 al ez nem volt gond,de még az 5600x el se az újratelepítésig.

Mi lehet a probléma oka? Próbáltam keresni a témában és nem találtam annyira releváns infokat, csak hogy ram hiba, cpu hiba (lehet?), ezért fordulok hozzátok

Lefutattam egy memória tesztet, aszerint nem volt hibás darab (lehet többet is le kellene), illetve amiket a windows honlapon a nem működik a keresés problémára írtak az okosok ott,azokat megpróbáltam megcsinálni,de egyik sem működött.

Amire még én gondoltam, hogy a B550 alaplapot kb a keresés hiba megjelenéséig a driverek nélkül használtam, nem volt rajta az audio, lan, chipset meg a raid driver. Esetleg ezek közül valamelyik okozhatja a problémát? Most egyébként megint rajta vannak, nem tudok különbséget tenni.

Köszi,ha elolvasod :))

(#47091) KROK640 válasza Centepod (#47090) üzenetére


KROK640
veterán

Ahogy elnézem minden probléma a lap cserénél kezdődött, a CPU csere csak súlyosbította a problémát.

Amit én csinálnék :
Az alapalapot megpróbálni mindenféle driver nélkül, mert ugyan nem tudom mit jelent az a "nem működik a keresés" (mi történik mikor keresni akarsz?) de ez is lehet driver probléma.
A Windows telepítési gondok viszont arra utalnak, hogy már valahol az alaplap szintjén lehet a probléma, hiszen a telepítő állandóan crashel.
Esetleg megpróbálhatod a régi procival ha megvan.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#47092) Werkly


Werkly
őstag

Nos a problémám a következő. Adott az adatlapomon lévő konfig. Alapon semmi nincs túlhajtva. AC Origins és Odyssey játékok alatt lekapcsol majd újraindul a gép. Más játékoknál nem tapasztaltam. RDR2, Marvel A., ME Andromeda. A hőfokok jók. Aida 64 minden stresszelve 5 percig akkor sincs gond. PSU-ra lehet egyértelműen gondolni hiba terén? Anno a 3080 megjelenésekor több fórumon említették, hogy gond van a tápegységekkel ami nekem is van. Erre várnék ötleteket. Kösz!

(#47093) KROK640 válasza Werkly (#47092) üzenetére


KROK640
veterán

Thermaltake Suppressor F31, G Skill TridentZ 2X8 GB, Asrock Z370 Taichi, Intel Core i7-8700K, Noctua NH-D15, GIGABYTE 3080 GAMING OC LHR, Asus 24B5ST ODD, Samsung SH-224DB ODD, Seasonic Focus Plus 750 Gold, G.SKILL Trident, AOC AGON AG271QG, 1 Tb Samsung + 2 Tb Seagate + 500 Gb Samsung HDD + 120 Gb 830 Samsung SSD, Logitech G304, Cooler Master MM531, ZOWIE Camade, GAMDIAS Hermes P1 HUN, Cougar Arena Black Gaming, Genius SW-5.1 Home Theater, ARCTIC Breeze USB FAN, Windows 11 Home 64 bit - szóval ez a gép.

Én a táegység csere előtt megnézném Win10-el is az említett játékokat

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#47094) Werkly válasza KROK640 (#47093) üzenetére


Werkly
őstag

Ott is rebootol. Az SSD-W11 a HDD pedig W10. Bár ez lenne csak. :(

(#47095) KROK640 válasza Werkly (#47094) üzenetére


KROK640
veterán

ura, hogy csak bizonyos játékok alatt. Ráadásul intenzitás sem egyértelműen kiszűrhető. Felételezem minden játék eredeti. Patcheket nézted?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#47096) Werkly válasza KROK640 (#47095) üzenetére


Werkly
őstag

Igen eredeti és legfrissebb release.

(#47097) jokeph válasza Werkly (#47094) üzenetére


jokeph
nagyúr

1 perces Furmark tesztet kibírja vajon ?
Ha ennél is leold (és nem a hőfok miatt, mert attól max vissza kellenne vennie), akkor marad a táp mint lehetséges hibaforrás.
Másik topikban írták, hogy a 3080 elég nagy peak jellegű fogyasztásokat tud produkálni. :U

Másik lehetőségként, lehetne próbából korlátozni a VGA-t, pl. FPS limiterrel vagy MSI AB-ben teljesítmény korlát beiktatásával. Ha ezek esetében nem száll el, akkor szintén a táp marad mint gyanús elem.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47099) #12516608 válasza bozokigy (#47098) üzenetére


#12516608
törölt tag

Szerintem már időnként véreset köhög az az alaplap. Az Asrock (seggszikla) sosem tudott FX-ek alá jó lapot gyártani. (Amikor pedig mégis sikerült egyet, akkor meg már késő volt.) Mindig a szar gyenge VRM-en bukott el a dolog, emiatt sok lap füstölt el.
HDD is lehet még ludas, egy Hard Disk Sentinellel meg kéne nézni az állapotát.
A táp mennyi idős?

i3 10100F simán leveri azt az FX-et. + egy B560-as lap és a legolcsóbb 16GB-os ram KIT.

------------ ilyet meg ne írj ide! (" tört játékot nem tudok felrakni egyáltalán, mert isdone.dll errort kapok ")

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.