Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) tserrof77 válasza SH4D0W2011 (#47299) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egy 5let. Húzd ki a 220-as kábelt, várj 2-3 percet. Dugd vissza. Várj egy fél percet és utána kapcsold csak be. De amúgy igen, spéci táp kell bele.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47302) --ka válasza SH4D0W2011 (#47299) üzenetére


--ka
senior tag

Ahogy tserrof77 írta, a néhány perces áramtalanítás segíthet. (A tápban lévő valamelyik védelem "működött", és ezért kvázi újra kell indítani.)

Egyébként pontos típus alapján relatíve olcsón beszerezhető használtan, újonnan nem biztos, de ha igen, akkor az ára is rendkívüli.
(pl. Hardverapró, PC-Max; mindkét helyen vannak használt brand tápok, jó eséllyel találsz, ha nem is azonnal.)

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47303) jokeph


jokeph
nagyúr

Üdv Mindenkinek !

Általános kérdésem lenne.
Létezik az, hogy hibás ram modul/ramslot/CPU IMC esetén BIOS recovery-t kérjen egy alaplap USB-ről ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47304) Adirotor válasza tserrof77 (#47297) üzenetére


Adirotor
tag

szomoru

esetleg valaki tudja/gondolja h mi lehetett a baj?
nem akarom a kövi kártyát is higy igy vegezze

(#47305) xigris


xigris
őstag

Sziasztok adott egy amd 2600x cpu ami eddig egy rx570 4gb ot hajtott. Most cserélve lett egy giga 2060 6gb ra. Viszont játékok alatt rosszabbul teljesít. A cpu lehet kevés hozzá?
Msi afterrel nézve gpu 20% cpu100% :R

(#47306) dannyl válasza xigris (#47305) üzenetére


dannyl
addikt

DDU-val le lett gyalulva minden driver?

(#47307) xigris válasza dannyl (#47306) üzenetére


xigris
őstag

előtte amd kari volt benne így nem gyalultam.
Áttéve az én gépembe 5600g ott teljesen jól teljesít

(#47308) dannyl válasza xigris (#47307) üzenetére


dannyl
addikt

Nem értem. Azt írtad, hogy rx570 volt benne, most meg egy 2060. Tehát AMD-ről nVidiára váltottál. A kettő közt muszáj egy DDU-t lefuttatni. Biztos, hogy driver gond van.

(#47309) jokeph válasza dannyl (#47308) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vagy a Win marhult meg. ;)

#47305xigris: mi a játék ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47310) SH4D0W2011 válasza tserrof77 (#47301) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Kb. egy napot most teljesen áramtalanítva volt, sajnos így sem kapcsol be. Köszönöm a tippeket, neked is, --ka, keresgélek majd, hátha akad valahol használtan.

(#47311) xigris válasza dannyl (#47308) üzenetére


xigris
őstag

Szia legyalultam a win s kapott egy újat. A fortnite alatt szaggat levéve médiumra jól teljesít.
jokeph: Nekem is ez jutott eszembe de az új után sem lett jobb.

(#47312) --ka válasza SH4D0W2011 (#47310) üzenetére


--ka
senior tag

Remélem, hogy találsz.
...én azért valahogy megpróbálnám előtte másik táppal. (Vagy a tápot másik lappal.)
Számomra nem egyértelmű, hogy a táp a hibás, sajnos, lehet a lap is. Másra nem gyanakodnék.
Nem egyszerű, ha nincs a környezetedben hasonló gép. :O

Szerencsére a táp és a lap is ATX szabvány elektronikailag, ha méretre nem is. (Webes képek alapján.) Szóval vica versa szabvány alaplappal és tápegységgel letesztelhető.

szerk.: ...hacsak nem a bekapcsoló gomb a rossz, mert ilyen is volt már! :D Ezt mondjuk könnyű letesztelni. A többit problémásabb.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47313) SH4D0W2011 válasza --ka (#47312) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Az ajánlott Pc-Max kínálatában találtam egy ilyet, de majd megpróbálom megnézni a gépben, hogy látok-e valami típusszámot rajta, hátha stimmelne. Szerelgetésben sajnos nem igazán vagyok otthon, így ezt is inkább rábíznám egy hozzáértőre.

(#47314) --ka válasza SH4D0W2011 (#47313) üzenetére


--ka
senior tag

Miindenképp' típusszám alapján!
Nem mindegy, sokszor a hasonló nem jó a brand gépek esetén, pl. nem lesz elég hosszú valamelyik kábel, hogy csak egy triviális dolgot mondjak. Ezek a brand gépek már csak ilyenek: sokáig mennek, de ha elromlanak - főleg 10+ évesen - akkor, lehet, hogy jobb elengedni. :(

szerk.: Ránézésre jó lehet, mert DC58xx-khez való, de ellenőrizd!

Egyébként Micro Tower (MT) vagy kisméretű (SFF) ház?
Ha MT, akkor nem tartom kizártnak, hogy teljesen szabvány ATX (PS2) méretű és szabványú táp is jó lehet (elég régen szereltem már ilyet).

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47315) KonzolKartel válasza Adirotor (#47304) üzenetére

Ennyiből nehéz megmondani. Ha felpörög a ventilátor, de nem ismeri fel a rendszer, akkor lehet egészen sok minden. Ha nem a GPU-d szállt el, akkor valószínűleg gazdaságosan javítható.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#47316) Warton


Warton
őstag

Van egy P5QL-E alaplap E8400 CPU-val, rammal, vga-val stb. Eddig minden komponens külön-külön működött. Rádugom a tápra, berakom a házba, összekötök mindent és az alaplapon lévő LED a tápgomb felkapcsolása után felgyullad és ég is normálisan, de az indítógomb megnyomására nem indul el a gép. Nem pörögnek fel a ventik, nem ad jelt a monitornak semmi. Próbáltam még a PWR SW pineket csavarhúzóval összeérinteni, hogy hátha úgy, de úgyse akar elindulni. Valami ötlet? Táp vagy alaplap gond lehet szerintetek?

Jah még elfelejtettem mondani, hogy elemcsere is volt.

[ Szerkesztve ]

(#47317) tserrof77 válasza Warton (#47316) üzenetére


tserrof77
senior tag

Első körben nézd meg a tápot csak külön. Ha üresen indul, attól még lehet gyenge. Ha másik táppal se indul, akkor ellenőrizd le a foglalatot, nem lettek-e összekócolva a lábak véletlenül.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47318) #12516608 válasza jokeph (#47303) üzenetére


#12516608
törölt tag

Rohadt vadul hangzik, akár lehet is. De inkább sérült BIOS (nem teljesen) esetére gondolnék. Érzi magán, hogy szenilis lett és kéri a gyógyszert. :DDD
Ez valami laptop? Mert azok borzalmasan perverz kreatúrák ám. :D

(#47319) jokeph válasza #12516608 (#47318) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem, nem laptop, laptoppal nagyon ritkán foglalkozom, akkor is csak sajáttal. :D
Ez a lap az: MSI 870A Fuzion
Az a poén, hogy BIOS reset után is ugyanez volt (hátlapi cirmosclear és hagyományos elemkidobós/jumperes után is), első rugásra még indult, 3. újraíndításkor meg ez fogadott. :U
4 db 2 GB-os modul volt benne, 2 féle is, ugyanez.
Aztán kipróbáltam hogy 1 modult tettem az 1. slotba, és indult is rögtön, azóta 3*4 GB van benne és mene. :F Azóta már nyomatom vele XP alól a benchmarkokat. ;]
Még a CPU-t (Phenom II X6 1090T) megnézem egy másik lapban is, ebben meg egy másik CPU-t (Opteron 1381/Athlon II X3 455), hogy mindent ki tudjak zárni.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47320) SH4D0W2011 válasza --ka (#47314) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Micro Tower a ház. A benne lévő táp típusszáma (PC7036) egyezik a linkelt táppal, így megrendeltem, aztán remélhetőleg csak ez a baja. :D Köszönöm a segítséget! :)

(#47321) --ka válasza SH4D0W2011 (#47320) üzenetére


--ka
senior tag

Úgy legyen! :D :C

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47322) Ablakos


Ablakos
őstag

(Asus PrimeZ390-a/ 9900K / Nvidia1060 6Gb)
Egy mindenkor presentálható hiba van a gépemmel. Ha hibernálásból visszakapcsolom a gépet és a monitor kikapcsolt (fizikai gombjával ) állapotban van, a monitor ezutáni bekapcsolására rövid időn belül kékképernyő vagy anélkül egy reset lesz.
Windows11 eseménynaplóban ilyenkor (nvlddmk.sys) több száz bejegyzés ugyanahhoz az időpillanathoz.
Ugyanez monitor kapcsolgatás nélkül (windows maga teszi sleepbe és kapcsolja vissza) soha nincs ilyen hiba.

Valamilyen bios beállít(gat)ás megoldhatja, vagy merre érdemes keresgélni?

[ Szerkesztve ]

(#47323) tserrof77 válasza Ablakos (#47322) üzenetére


tserrof77
senior tag

..ablakoktizenegy sarokba történő bevágása, benzinnel leöntése -szigorúan minimum 100-as oktánszámúval- majd égő gyufa neki...

Első körben vga driver , másodsorban energiamenedzsment problémára gondolok.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#47324) #12516608 válasza Ablakos (#47322) üzenetére


#12516608
törölt tag

Talán a monitort kapcsold be először. :K
Hibernálásból ébresztve a gépet a hibernálás előtti állapotra számít, nem pedig arra, hogy nem kap visszajelzést a monitor felől. Ekkor bebolondul, végtelen ciklus és kékhalál. Teljesen természetes jelenség.
Bárhol, bármikor , bárkivel előfordulhat. :K

(#47325) dannyl válasza tserrof77 (#47323) üzenetére


dannyl
addikt

Gondolom neked XP van fent még :(

(#47326) Ablakos válasza #12516608 (#47324) üzenetére


Ablakos
őstag

Értem, tehát ez üzemszerű működés.

(#47327) #12516608 válasza dannyl (#47325) üzenetére


#12516608
törölt tag

Nekem Win7 és Win10 is csinált ilyet. Nem Win ver. és nem NV függő, AMD VGA-val jött elő nálam.Én inkább alvó üzemmódot használok, ha használok. De inkább normál leállítás.
Azért van az SSD és a 16GB ram, hogy ilyenekkel ne kelljen szarakodni.
Ja, meg nem kapcsolom ki a monitort. Szarok én arra a 0,5-1W fogyasztásra.

[ Szerkesztve ]

(#47328) dannyl válasza #12516608 (#47327) üzenetére


dannyl
addikt

Ja, én csak a kolléga W11 gyűlöletrohamára reagáltam. :))

(#47329) #12516608 válasza dannyl (#47328) üzenetére


#12516608
törölt tag

Én majd csak 3 év múlva, a 62. szülinapom után leszek hajlandó Win11-gyel maszturbálni. :K :DDD

A Win10-et is agyatlanná bírja cseszni egy-egy MS upgrade. Nem óhajtok 3 db win verzióval, meg a sógornóm Linux-aival (amiről lövésem sincs) szimultán obulázni. :K :P

----
obulázás: Willy-nek a 30 évvel ezelőtti nidzsérijái jurubáá hárcusnak a kifejezése a rendszeres kényszerszopásról, magyarul oboázásról

(#47330) Adirotor válasza KonzolKartel (#47315) üzenetére


Adirotor
tag

Köszönöm a segítséget!

(#47331) Essejó válasza Ablakos (#47322) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor egy gyors ám brutális kérdés: akkor mi a faxért kapcsolod ki fizikai gombbal a monitort? Sporolsz vele napi 2,50-et? Ennyire tán nem kéne fillér szekszuálónak lenni.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47332) shotika válasza shotika (#47278) üzenetére


shotika
őstag

Na, új hírek, a ventim konkrétan kiesett a helyéről:

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#47333) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket .
Van egy Shuttle DH110 SE mini pc -m .
Bele szerettem volna rakni egy M2 memóriát ,de háztól nem fért bele gondoltam kiszedem az alaplapot és úgy próbálom ki a memóriát úgy is újra akartam pasztázni a procit az alaplap csak úgy Jön ki ,ha leszedem a proci hűtőt is .Természetesen előtte áramtalanítottam a gépet ,ki is húztam a táp kábelt.
A következőre lettem figyelmes mikor mozgattam az alaplapot elkezdett szikrázni pedig ki volt húzva a táp kábel.
Gyorsan összeraktam a procit nem pasztáztam , visszaraktam a régi pasztával mondom kipróbálom .
Mikor bekapcsolom a két ventilátor felpörög ,de nincs kép nem tölti be a rendszert csak egyfolytában azonos fordulaton megy a ventilátor . Mi lehet a gond ? :F Gondolom az a szikrázás adott neki rendesen valami elszállhatott benne ,de mi? Kérlek titeket segítsetek, ha tudtok :R Nem is értem hogy lehettem ilyen balfasz :W
Egyáltalán ez még javítható ?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#47334) jocoka75


jocoka75
tag

Elfelejtettem olyat is csinált ,hogy leállt a ventilátor majd 4 másodperc múlva újraindult majd ismételten leállt .
Leszedtem a proci hűtőt és visszatettem ekkor úgyanaz a jelenség mint először egyfolytában pörög a venti ,de nem tölt be a rendszer ,semmi kép.

[ Szerkesztve ]

(#47335) #12516608 válasza shotika (#47332) üzenetére


#12516608
törölt tag

Látszik, hogy az a gép sosem volt portalanítva. Nem csoda, hogy hűtés problémái voltak/vannak.
A VGA menthető, rendbe kell rakni a hűtését.

(#47336) dannyl válasza shotika (#47332) üzenetére


dannyl
addikt

Azért pörgött fel néha, mert a sok retektől nem volt hűtése, és a megemelkedett hő miatt feltolta a venti fordulatszámát. Ennyire elhanyagolt, koszos gépet rég láttam... Aztán csodálkozunk, ha ez történik... :U :(

(#47337) #12516608 válasza jocoka75 (#47333) üzenetére


#12516608
törölt tag

"Bele szerettem volna rakni egy M2 memóriát ,de háztól nem fért bele " ----- :Y :Y :Y Mi van? :Y :Y :Y
" gondoltam kiszedem az alaplapot és úgy próbálom ki a memóriát úgy is újra akartam pasztázni a procit " :W :Y :W :Y
"mikor mozgattam az alaplapot elkezdett szikrázni " --- :((( :U :( --- Mégsem áramtalanítottad, vagy kínai nejlonzokni, műanyag papucs, padlószőnyeg, gyapjúpulóver kombót összehoztál egy jó kis statikus feltöltődéshez, és 10-50-100kV-os szikrával megsütötted a szerencsétlen gépet.

Segíteni már nem lehet rajt, temesd el a kertben a macska mellé! :K

"Nem is értem hogy lehettem ilyen balfasz " --- Én igen, nem te vagy az első a praxisomban. :N :DDD

(#47338) Essejó válasza dannyl (#47336) üzenetére


Essejó
veterán

Én már rondábbat is, egy téli kabátra való vatelint szedtem ki belőle. Hat éves gép volt sosem takarítva. Már kívülről is olyan volt, mintha többször lehányták volna. Ha nem rokoné lett volna, élből vissza adom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47339) shotika válasza #12516608 (#47335) üzenetére


shotika
őstag

A kis ventiket ritkán, de portalanítani szoktam, azonban az alatta levő részt már macerás - legalábbis én egész eddig azt hittem, hogy teljesen szét kellene szedni a videokártyát, h a ventillátort ki lehessen venni.

(a gép egyébként nagy üzemben megy, lényegében 2 éve van meg, és folyamatosan megy, éjjel-nappal.)
Van sűrített levegőm, csak sose mertem belefújni az alkatrészekbe - nyilván aki ebben járatos, annak ez furcsának tűnhet, de ez nekem ismeretlen terep.

"A VGA menthető, rendbe kell rakni a hűtését." :B

#47336: Nem csodálkoztam, rosszabb. Megijedtem, h mi a rák van.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#47340) Grave_444 válasza shotika (#47332) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Uhh bazz. :DDD Tőled sem vennék alkatrészt, ez jó eséllyel a dohányfüsttől ilyen sárga.
Érzem a szagát képen keresztül.

Ezek után nem csoda, hogy hangoskodott a kártya, nem ártana darabokra szedni a gépet és kifújni rendesen kompresszorral, ecsettel letakarítani minden alkatrészt.

Egyszer vettem egy kártyát, ami hasolóan nézett ki. Tisztítóhab és fél flakon illatosító után mertem újra meghirdetni.

[ Szerkesztve ]

(#47341) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
Még anno vettem húgomnak egy használt gépet, ami a következő:
Gigabyte GA-H55M-S2 alaplap
Intel Core i5 760 2.80Ghz proci
2×4gb ddr3 1600Mhz ram
Msi Twin Frozr GTX580 videokártya,dobozos
Netac 128gb SSD,új 2022.01.12-ig garis
Seagate 500gb HDD
Thermaltake Litepower 500w táp

Kisebb játékokra/netezős gépnek vettem neki.
Pár napja írt nekem, hogy random mód, de vagy lefagy a gép, újraindul, vagy teljesen kikapcsol a gép. Na gondoltam, hogy táphiba. Ezért beszereztem egy tápot, és a bizti kedvéért, vittem proci pasztát is, hogy hátha az szórakozik.
Gép bekapcs, win betölt, Aida stress test elindít, és vártam, hogy mi fog történni. CPU max 94° ment fel. Na gondoltam akkor tutti proci pasztázás kell. Ment kb 5percig majd befagyott. Gép kikapcsgomra semmit nem csinált, csak áramtalanítással.
Na szedtem is szét a gépet, hogy akkor mindent kitakarítsak, újra pasztáztam stb. Gép bekapcs,aida elindít, és egyből kikapcsolt a gép. ehh wtf... Leellenőrizem minden csatit, hogy jól kötöttem e vissza, gép bekapcs, és a kijelző full semmi, a proci ventije elindult kb 3mp-ig majd leállt, de a gép tápja az ment, de semmit nem posztolt. Szerintetek?
Na akkor hajrá. Szedjük szét újra, és nézzük át...Mindent visszakötöttem, gép bekapcs, és újra nagy semmi kép. Na ekkor kezdett elszakadni a cérna, és minden lehúztam a gépről (HDD,SSD) hogy legalább posztoljon. De semmi! Kibe kapcsolgattam, mozgattam minden csatit, procit, majd egyszer csak elindult a gép. posztolt, win betöltött... Mivaaan!?
Aida, prime95 elindít, és vagy 30percig ment a teszt, és semmi nem történt, végigfutott, (max 83° a hőfok)
Lassan mindent kizártam, mert a tápot üresjáratban (zöld+fekete rövidzár) műszerrel kimértem, és szépen jön ki a +12V, +3.3V, +5V
proci is megy.
Elindultam hazafelé, mikor húgom megint ír, hogy ahogy leléptem, újra újraindult, és a win logó után kék háttér: "A számítógép problémát észlelt, ezért újraindul."
Valaki segítsen, mert én már elvesztem, hogy milyen hiba lehet ez.

[ Szerkesztve ]

(#47342) Essejó válasza intuicio (#47341) üzenetére


Essejó
veterán

Ha már úgy is szét volt borítva, akkor a videó kártya procit is újra pasztáztad?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47343) intuicio válasza Essejó (#47342) üzenetére


intuicio
aktív tag

Nem! Gondoltam azt majd legközelebb, előbb induljon el normálisan a gép, fagyásokkal mentesen, de nem megy :(

(#47344) Essejó válasza intuicio (#47343) üzenetére


Essejó
veterán

Mert a videó kártyától nem tud fagyni?😃

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47345) intuicio válasza Essejó (#47344) üzenetére


intuicio
aktív tag

Alap járaton a hőfok nem hiszem hogy olyan magas lenne, hogy ne induljon el tőle a gép, és ne postoljon semmit.

(#47346) Essejó válasza intuicio (#47345) üzenetére


Essejó
veterán

Azért kizárásos alapon én megpróbáltam volna alaplapi videóval is, már ha tud ilyet a proci.
Egyébként volt rá esetem, hogy egy halódó SSD miatt még bios post sem jelent meg.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47347) intuicio válasza Essejó (#47346) üzenetére


intuicio
aktív tag

Sajnos ebbe a prociba még nem volt beépítve grafikus chip.
Az a baj, hogy már lassan minden alkatrészre gyanakszom, bár ahogy írtam is, pár hw- elvben tökéletesen működik. Azt is kipróbáltam, hogy az ssd-t kikötöttem addig, és csak egy 500GB HDD-t hagytam benne, (amin nem az op rendszer van), de így se volt hajlandó még posztolni sem.. :(

(#47348) #12516608 válasza intuicio (#47341) üzenetére


#12516608
törölt tag

A procin és tán az SSD-n kívül bármelyik lehet beteg, döglődő. Hogy lehet az új SSD 2022.01.12.-ig garis? :U
Az a szíjgét is egy SATA2-es agyonhasznált, sohasem ajánlott Barracuda....
Tápot ..sznám ki a ..csbe izé elektronikai hulladék megsemmisítőbe.
Minden gyanús, mert krúva öreg a konfig. :K

(#47349) intuicio válasza #12516608 (#47348) üzenetére


intuicio
aktív tag

Ja csak bemásoltam a régen (1éve) megvett használt gép specs. részét, és benne hagytam véletlenül :D
Szvsz persze, majdhogynem minden kuka már mai szemmel, de úgy voltam vele, hogy egy netezős, és kisebb játékokkal azért használható gép marad "sokáig"

(#47350) Essejó válasza intuicio (#47349) üzenetére


Essejó
veterán

Mennyibe fájt kompletten anno?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.