Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) Apachee80 válasza jokeph (#48085) üzenetére


Apachee80
csendes tag

Köszi a válaszokat. Elemcsere megvolt, sajnos nem segített. Egyébként ez a giga lap lassan 15 éve teszi a dolgát hiba nélkül, persze lehet most jött el a vége. Egyébként bekapcsolás után eltelik min 15 másodperc, utána a ventik maxon kezdenek zúgni, és speaker teljesen artikulátlanul recseg, semmi beazonosítható award hiba kód sem hallható ki.

(#48102) simron


simron
tag

Sziasztok!
Fiam alkatrészenként vásárolt egy gépet, most jutott el oda, hogy összerakjuk az alábbi alkatrészekből:

Alaplap: ASUS Prime B450M A II
processzor: AMD Ryzen5 5600G
memória: HyperX Fury 3200 Mhz 2X8 Gb (KF432C16BB)
meghajtó: Adata XPG SX8200 Pro
tápegység: Chieftec Eco GPE 700S
ház: Zalman N5TF
+ACER monitor, Logitech egér, Trust billentyűzet

Az alaplap gyári oldala szerint elvileg kompatibilis a processzorral, de azért összerakás előtt csináltunk egy BIOS frissítést, ami a gyári oldal leírása alapján gond nélkül megtörtént (BIOS FlashBack).

Videókártya egyelőre nincs a gépben, a procit használná videókártya helyett, amíg össze nem gyűjti a pénzt a videokártyára is.

A probléma, hogy induláskor felpörögnek a ház ventik, a CPU venti és elindul a BOOT, de utána 1 hosszú és 2 rövid sípszó hibaüzenettel (ami elvileg VGA hibára utal) megáll a gép, nem ad képet a monitoron.

Én nem ismerem ezt a procit, elképzelhető, hogy VGA kártya nélkül egyáltalán nem indul el? Mondjuk elvileg az alaplapon is van integrált VGA, így azzal gondolom el kellene indulnia.

Esetleg valaki találkozott hasonló problémával, vagy esetleg van valami ötletetek, mi lehet a gond?

Köszönöm
Roland

(#48103) ColdMan válasza simron (#48102) üzenetére


ColdMan
tag

Az alaplapon már nincs VGA, csak a kivezetések.
A VGA (IGP) a prociban van.

1 hosszú + 2 rövid beep, elvileg RAM hiba.
Be vannak pattintva rendesen a modulok?
Mozgasd meg őket (kivesz, berak).
A2, B2 slotokba rakd a ramokat, CMOS clear és próba.
Ha így sem jó, akkor csak 1 db modult rakj a B2 slotba és próbáld úgy indítani.
Ha nem jó, a másik RAM, szintén a B2-be.
Így egyenként le tudod tesztelni a két ramot.

[ Szerkesztve ]

(#48104) simron válasza ColdMan (#48103) üzenetére


simron
tag

Nagyon szépen köszönöm, a CMOS reset valamiért kimaradt. A gyári leírás szerint megcsináltam a resetet (elem benne maradt, csak rövidre zárás), utána a két rammal ugyanazt csinálta, majd az egyikkel és a másikkal is produkálta a hibát. Ezután csináltam egy elemkivevős, rövidre zárós CMOS resetet és VOILÁ, mindkét rammal, valamint külön - külön is elindul. Még egyszer köszönöm, évek óta nem nyúltam géphez, nem raktam össze, így a CMOS resetre egy új gépnél nem gondoltam. Ezer hála.

(#48105) ColdMan válasza simron (#48104) üzenetére


ColdMan
tag

Nincs mit.
Az a fontos, hogy működik. :)

(#48106) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok! Van egy win10-es laptopom. A gép töltőn, energiagazdálkodási beállításoknál minden úgy, hogy se kikapcsolni, se alvóba menni ne engedje a gépet. Pár perc inaktivitás után mégis elsötétül a gép, és csak a power gomb hozza vissza. Az látszik, hogy ilyenkor alvóba/hibernációba megy, mert minden nyitva marad.

Mi lehet a gond? Előre is köszi!

(#48107) Submarine válasza DEJVID (#48106) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv! Nincs ott gond, ez csak vindóz.
Az alap energiagazdálkodási lapon, csak a képernyő és az alvás kikapcsolását engedi mókolni, mélyebben bele kell nyúlni!
:D
A Windows keresőjébe írd:
Energiaséma szerkesztése
Utána:

Szerintem ott kell kilőni mindent. Valszeg még valami be van kapcsolva (hibernálás).
Remélhetőleg ez segíteni fog. Ha eleve ezen ablak beállításairól beszéltél, akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

(#48108) DEJVID válasza Submarine (#48107) üzenetére


DEJVID
őstag

Alvó állapot, hibernálás telepről és hálózatról is soha álláson van.

(#48109) DEJVID válasza DEJVID (#48108) üzenetére


DEJVID
őstag

:F

(#48110) d@minator válasza DEJVID (#48106) üzenetére


d@minator
addikt

Próbáld resetelni az energiagazdálkodást:
1. Right-click on Start button and click on Command Prompt (Admin).
2. In the command prompt, type powercfg –restoredefaultschemes and hit Enter.
3. Exit command prompt.

Csinálj clean boot-ot:
[link]

(#48111) DEJVID válasza d@minator (#48110) üzenetére


DEJVID
őstag

A paranccsal nem ment, de a beállításoknál ugyanúgy alapértelmezettbe lehet tenni. Azt is nyomtam mindenre, aztán hogy soha ne menjen alvóba/hibernálásba, de ugyanúgy fennáll a hiba.

(#48112) RVR400 válasza DEJVID (#48111) üzenetére


RVR400
veterán

Ha hibernálódik, akkor cmd-ben a powercfg -h off parancs kell.

(#48113) DEJVID válasza RVR400 (#48112) üzenetére


DEJVID
őstag

Köszi, úgy tűnik, ez most megoldotta, de egy hete még jó volt :F

[ Szerkesztve ]

(#48114) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok!
A minap volt egy hozzászólásom, hogy nem indul a gépem.
A hiba az alaplappal van.
Kérdésem, hogy valaki foglalkozik alaplap javítással?
Az érintet lap: Asus TUF Gaming X570 Plus

(#48115) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Laptop töltő csatlakoztatásnál,egy hosszú sípoló hangot ad ki a laptop, még a szomszéd is hallja, ez minek a jele?
Kilehet ezt kapcsolni? :F

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#48116) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok :)

Gondolt egyet a gép böngészés közben és kikapcsolt, majd visszakapcsolás helyett a BIOS előtt folyamat ki-be kapcsolgatott. Ki vettem belőle a ramokat, 1 modullal elindult, későbbiekben 3at is visszatettem amivel bekapcsolt ha a 4. slotba tettem akkor már bekapcsolásnál jött a ki-be kapcsolgatás, mostanra visszatettem bele mind a négyet és működik, persze lehetett poros bármi, nem mai csirke, ezért indítottam is stressz tesztet hátha csak túlmelegszik vagy nem indul el a pumpa akármi és azt vettem észre hogy a GPUZ szerint elég alacsony a 12V-os ágon a fesz, ezt akarom megtudni hogy ez még normális e? Csalhat ennyit a program? Egy olcsó multiméterem van az szerint 12.08-.09 terhelés közben :R

Gép:
Z77 extreme4
3570k
4*4Gb Corsair 1600C9
290X
256Gb SSD
D5 pumpa
6db ventilátor
XFX PRO850W

Szerk: Multiméter: Mastech MAS830

Köszönöm előre is a tanácsokat ! :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#48117) jokeph válasza ThodEE (#48116) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Kezdeném a tesztelést egy másik táppal (jobb féle 750W körülivel vagy nagyobbal).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48118) ThodEE válasza jokeph (#48117) üzenetére


ThodEE
őstag

:R :R :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#48119) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Alaplaphibás volt a gépem, úgy 2 évig nem is indult, pár napja megcsináltam, vagyis cseréltem a deszkát egy másikra (Asus m5a97 r2.0). Elég sokat rakosgattam, cserélgettem az alkatrészeket, de összeállt, működött. Tegnap a gyári hűtő helyett is visszaraktam a nagy hűtőmet, mint a folyamat megkoronázása. Működött szépen, stabilan, de a következő indításnál csak az alaplap üdvözlője fogadott, nem ment tovább. Kikapcsoltam, újra elindítottam, ekkor simán elindult, stabilan is működött, viszont hiányérzetem volt: nem volt csippanás az elején. Aztán megmozgattam a dolgokat, vga, ram, ... újra össze raktam, indult, ahogy kell, tehát csippanás is volt. De eddig tartott, ma reggel ugyan az a hiba: csak alaplap üdvözlő, onnan semmi több. Újraindításkor elindul, de megint nem csipog...

Mi lehet ez? Köszi! :R

Nem szotkam hibázni.

(#48120) fererencz89 válasza fererencz89 (#48119) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ha áramtalanítom teljesen az elosztót egy kis időre, akkor utána normálisan indul, de ha "áram alatt van" folyamatosan, akkor meg ahogy leírtam. :F

Nem szotkam hibázni.

(#48121) Werkly válasza fererencz89 (#48120) üzenetére


Werkly
őstag

Ha HDD van a gépben esetleg annak a csatiját nézted? Bár csak tipp! Nálam egyszer volt ilyen igaz csak 1X fordult elő és azt hiszem ez volt a gond.

(#48122) fererencz89 válasza Werkly (#48121) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Köszi!
Az van benne, WD caviar blue azt hiszem. Minden csatlakozó ki-be dugdostam most. Előbb a RAM-ot is átpakoltam másik slot-ba. Ugyan az. Ha leállítás után áramtalanítom teljesen, akkor normálisan indul, ha nem áramtalanítom, akkor a következő indulásnál megáll az alaplap képernyőnél, nem is csipog. De egyébként ha elindult, nem észlelek hibát.
Tudom, áramtalanítsam, ha úgy jó, de ez nekem akkor sem tetszik... :(

Nem szotkam hibázni.

(#48123) fererencz89 válasza fererencz89 (#48122) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Most már arra is felfigyeltem (talán eddig nem is csinálta??), hogy a cpu - vga környékén cicereg is, induláskor, a windóz felállást követő pár tíz másodperc után abbamarad, aida stressz tesztek sem hozzák elő...

Nem szotkam hibázni.

(#48124) simron


simron
tag

Sziasztok lenne mégegy problémám reggel amikor a fiam bekapcsolta a gépét teljesen jól ment rajta minden játszott rajta stb. De most bekapcsolásnál megint az van hogy felpörög és 1hósszú és 2 rövidebb pittyenés hallatszik és se kép se hang. Aki tudna segíteni annak nagyon megköszönném

(#48125) Werkly válasza fererencz89 (#48123) üzenetére


Werkly
őstag

Hát érdekes. CMOS reset volt? Vagy húzd ki a konnektorból a gépet és tartsd nyomva a bekapcsoló gombot úgy 30 mp-ig, hogy teljesen feszmentes legyen. Ezután próbáld alaplapi elem kivételét majd CMOS reset.

(#48126) fererencz89 válasza Werkly (#48125) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Valahogy az usb wifi kártyát usb3 portba dugtam, de 2esbe dugva már elindul...
Bár a kezdő csipogás így is elmarad. Biost reseteltem közben. Most már a ciripelés is bosszant. De lehet, hogy eddig a hangos gyári hűtő miatt nem hallottam...
Mondjuk a gyerekek tudnak játszani, nem nagy a tragédia. :D

Nem szotkam hibázni.

(#48127) Werkly válasza fererencz89 (#48126) üzenetére


Werkly
őstag

BIOS-ban nincs letiltva a BOOT BEEP? Nem a tápegység cicereg?

[ Szerkesztve ]

(#48128) fererencz89 válasza Werkly (#48127) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Érzésre nem a táp, hanem odébb, ahogy írtam. Nincs letiltva, nem is tudtam erről a funkcióról, de ugye áramtalanítás után csipog, tehát működik. :)

Nem szotkam hibázni.

(#48129) SkiDev válasza SkiDev (#48093) üzenetére


SkiDev
senior tag

Itt hagyom, aki hasonlóan járna. :)
Tápcsere.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#48130) Petya XT válasza simron (#48124) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Az alaplap pontos típusa alapján rá tudsz keresni a beep code-ra, hogy pontosan mit szeretne közölni. Ez mindeképpen kellene, mert laponként és gyártónként változik. De érdemes elkezdeni egyenként kizárni a ludast.(VGA,RAM,HDD-k,SSD-k).

Bocsi közben visszaolvastam, láttam a sztorit, így off.

[ Szerkesztve ]

(#48131) LK


LK
addikt

Sziasztok, kínomban már ide írok, mert nem nagyon kapok választ sehol:
Sziasztok!
Asrock B365M-pro4 F lapom van, és Zalman ZM500-LXII 500 tápom. Mindkettő két éves. Egy darab SSD-t látja csak a Bios, és be is jön a win, de amint ugyanarra a TÁP ágon lévő 1db HDD-t és DVD író SATA kábelét is bedugom, nem látni egy eszközt sem. Elemcsere, BIOS frissítés kábelek ellenőrzése megvolt, egyébként is mekkora esélye van hogy két SATA kábel egyszerre romlik el? Akitől vettem bazáros azt mondta, hogy a 20+ éves pályafutása alatt még nem látott olyan alaplapi SATA vezérlőt, hogy úgy szállt volna el,hogy egyszerre csak egy eszközt lát, tehát marad az, hogy az egy ágon lévő eszközök nem kapnak elég áramot, ha egyszerre vannak használatban. Mit gondoltok? Elsőre a táp másik ágát próbálnám ki ,ha azzal látszik mindhárom akkor bingó. A problémám az, hogy mi van hogyha a táp másik ága sem jó? Szerezni kell egy idegen tápot.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#48132) RVR400 válasza LK (#48131) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk, ha a legelső, legkézenfekvőbb dolgot nem próbálod ki, akkor mi sem tudunk okosat mondani rá. Első körben dugj rá másik ágról tápot. Ha jó, akkor örülünk, ha nem, akkor mondjuk a SATA kábeleket próbálgasd cserélgetni az eszközök között, egyesével indítgatva.

(#48133) LK válasza RVR400 (#48132) üzenetére


LK
addikt

Köszi. Nem mindenkinek van otthon elfekvő tápja, mindenki azzal próbálkozik először ami hozzáférhető :) Először alaplapi problémra gondoltam, most jutottam el a tápig.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#48134) Petya XT válasza LK (#48131) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Zalman tápnál jártam már így, egyáltalán nem lepődnék meg, ha a tápod lenne a ludas. Nem megbízható ez a széria.

(#48135) LK válasza Petya XT (#48134) üzenetére


LK
addikt

Köszi, ezt nem tudtam. Sata eszközök ugyanígy nem látszódtak nálad? Ha igen akkor szinte biztos a táp hiba.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#48136) d@minator válasza LK (#48131) üzenetére


d@minator
addikt

Mindháromra rádugod az SSD-t egyenként. Ha működik akkor a csatlakozó fejek kizárva. Utána SSD+HDD próba. Ha nem megy SSD+DVD. Ha mennek jöhet a 3. eszköz.
Meg még van elvileg két ágad. [link]

(#48137) Petya XT válasza LK (#48135) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Nálam nemhogy a SATA eszközök, konkrétan néha semmi, mert az is problémát okozott egy 700-as Zalman tápnak, hogy a videókártyát megtápolja. Utána hol ez, hol az nem volt meg, ha éppen elindult. Nagyon rossz élményeim vannak a Zalmannal :(

De végig kell próbálni mindent, mert nem törvényszerű ez. Lehet csak az az egy ágad sérült, fel is lazulhatott az valamelyik roppantásnál.

(#48138) LK


LK
addikt

Köszi mindenkinek!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#48139) Hardtech


Hardtech
tag

Sziasztok,

Konfigom:
Asus Sabertooth Z97 MARK 2| Intel® Core™ i7-4790K|Corsair Hydro H80i|CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT (4x4)|ASUS ROG GeForce GTX 1070 STRIX GAMING 8GB 256-Bit GDDR5 PCI Express 3.0 |Samsung 840 EVO Basic 2.5" 120GB SATA3|Samsung 250GB 850 EVO | Western Digital WD Red 2TB |XFX XTR 550W |

A problémám az ,hogy játék közben konkrétan csak Path of Exile közbe és ott is csak egy adott mapon automatikusan újraindul a gép. Arra sikerult rájönni hogy könyebb előhozni a hibát ha a vsync ki van kapcsolva és ha pl youtubon megy egy video 4k felbontásban a játék mellett. Az esemény naplóba Kernel Power 41 (63) hibát ír a windows. Így arra gyanakodtam hogy a táppal lehet valami gond ,csak arra nem tudtam rajonni hogy a proci vagy a videokártya nem kap elég áramot. Szerintem inkább a videokártya. Kicseréltem a tápot úgy néz ki meg is oldódott a probléma. A kérdésem az lenne hogy mi okozhatja ezt, hogy ez csak ennel az egy bizonyos jateknal jön elő 6 éve hasznalom a tápot és a kártyát, soha semmi problémám nem volt velük. Olvasgattam path of exile forumokat és másoknak is volt ilyen hiba ,nem egy esetben a videokartya is 1070 volt mint az enyém és legtöbb esetben a tápcsere megoldotta a problemat. Most akkor ez a táp valóban rossz vagy csak a játékkal van valami problema és késöbb egy patch vagy egy új videókártya driver megoldhatja a problémát ?

(#48140) Sanyi19 válasza Hardtech (#48139) üzenetére


Sanyi19
őstag

Valószínű hirtelen megterheli a vga-t és cpu-t is egyszerre. Jártam már én is így. Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy elindítok egy furmark-ot, közben egy prime95 vagy aida 64 stabilitás teszt is fut. Nekem ilyenkor ugyanúgy lehalt mint az adott játéknál. Nem emlékszem már pontosan, hogy mi okozta talán a PUBG volt, Chieftec kb. 5-6 éves táppal, gtx 1060-al.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48141) jokeph válasza Hardtech (#48139) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A tápod első kiadása 2014-es (anno ez pöpec táp volt, minden szempontból), a tiéd mikori vajon ?
Elképzelhető, hogy nem képes már maradéktalanul kiszolgálni a konfigodat.
Azért a GTX 1070 képes felvenni 250W-ot is akár, ez a játék 1440p-n maxolva képes a GTX 1070-et maximum közelében kihasználni, a 4790k mellett is. :U
A CPU van húzva ? (lap és CPU lehetőséget ad rá).

Mekkora felbontáson játszol vele ?
Illetve, ha vajon limitálod az FPS-t akkor is fentáll a jelenség ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48142) Hardtech válasza jokeph (#48141) üzenetére


Hardtech
tag

Szia,

Sajnos nem tudom mikor kiadás de amikor a 1070 et vettem akkörül vettem a tápot is tehát 2016 vagy 2017. Rakok fel róla egy képet hátha te meg tudod róla mondani mikori.
Nincs húzva a CPU soha nem is volt sőt még a turbo boost is ki van kapcsolva tehát nem megy 4000 fölé. Ezt is kiprobaltam amúgy hogy biosba kikapcsoltam bekapcsoltam, van valami power save mód azt is kikapcsoltam hogy hátha emiatt nem enged annyi aramot valminek ami kéri de nem valtozott semmi. 2560x1440 be jatszok. Ha be van kapcsolva a vsync akkor nehezebb elöidézni a hibát. A masik táppal ami amúgy egy 600 wattos valami közel se ilyen kategória mint az XFX csak itthon találtam egy régi gépbe ,kikapcsolt vsyncel 100+ fps el is tökeletesen működik. De amúgy be van kapcsolva tehat 60fps fixen. Kép: [link]

(#48143) jokeph válasza Hardtech (#48142) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor hajaz a sztori az XFX tápra nagyon, hogy nem képes kiszolgálni a géped.
A fixált 60 FPS pedig sokat elvesz a fogyasztásból.
Az az i7-4790k nagyon jó proci még mindig, a lap se utolsó kategória, hogy-hogy nem kínáltad meg picit ? :U Vagy nem volt rá eddig szükség. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48144) lcszorka


lcszorka
friss újonc

Sziasztok!
Van egy HP ProLiant DL380p Gen8 szerver és p420i RAID vezérlő. Mi lehet a megoldás arra a problémára, hogy nem látja az Exos 7E2000 1tb 4Kn ST1000NX0323 HDD-t?

(#48145) Hardtech válasza jokeph (#48143) üzenetére


Hardtech
tag

De ez hogy lehetséges ,hogy eddig ki tudta szolgálni és most is csak ezzel az egy játékkal van gond. Eddig ezzel se volt probléma. Ilyenkor valami baja van a tápnak vagy a játék van sz..ul megcsinálva? Amikor vettem a procit meg a lapot nem voltak még ilyen horror árak mint most, én úgy emlékszek, hogy nem kellett túl sok pénzt hozzárakni egy i5 árához hogy inkább i7 et vegyek ezért lett ez a proci, ha meg már ilyen proci akkor csak kellett alá egy normális lap. Azóta bebizonyosodott h nagy vétel volt, nem nagyon sikerült még megdolgoztatnom semmivel :D.

(#48146) jokeph válasza Hardtech (#48145) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, minden alkatrész fárad az idő múlásával/kevésbé bírja ugyanazt a terhelést.
Nem mondom hogy a játék nem okozhatja (szoftveresen), pláne ha patchelik is.
Egy újabb patch is róhat nagyobb terhet a CPU-ra vagy a VGA-ra vagy mindkettőre is akár.

BF multival azért meg lehetne izzasztani. :D

Mivel a "noname" 600W-os táppal nem hibázik vsync OFF-al sem, így marad az XFX táp mint lehetséges hunyó. :U

Volt olyan tápom (2009 körül - Corsair VX 450 - Seasonic bélés és ADDA venti - azaz királykategória alját surolta) ami ment 3 évet, azt utána a rendszer nem állt fel, megőszültem mire kiderült hogy a táp miatt volt - elszállt részben a 12V-os része, egy gyengébb VGA-val (GF 3 Ti 200) okés volt minden, a benne lévő X1950GT-vel (még AGP) meg kapufa, garban cserélték.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48147) DEJVID


DEJVID
őstag

A hiba még továbbra is fennáll nálam: Mikor estére otthagyom a gépet, reggel csak a power gomb hosszú megnyomására "áll le", aztán rövidre indul. Viszont most ha összecsukom akkor is alvóba megy, külső monitortól elveszi a képet, kinyitásra jelszót kér. Azt szeretném, hogy folyamatosan menjen, és ne kelljen kinyitnom soha.

(#48148) tothd1989


tothd1989
csendes tag

Üdv az uraknak!

Kezdeném a konfigommal:
Ryzen 3 1200 AF
Gigabyte Aorus elite v2 (B450)
Kingston 8gb (1x8) 3200mhz (cl20 talán, nem tudom pontosan) ram
Samsung 870 evo 250 gb sata ssd rendszernek
Toshiba 1tb sata hdd a mindenes
Asus Rog Strix rx470 4gb vga
Megjelenítő gyanánt egy 102cm-es Strong fhd tv
És egy Approx 500w-os tápegység.

Bios/Uefi nincs mókolva, xmp-t nem is enged, meg ez a cpu nem is arra való, bootsorrenden kívűl nem lett semmi állítva. Bios verzió: F1.
Windows 10 pro van a gépen, de nem lett telepítve, egy az egyben át lett rakva az ssd a régi gépből.

Namármost, alapvetően tudom, hogy a táp elég gány, de ez volt itthon, újra már nem futotta.
Tehát a jelenségek amiket produkál a gép:
Alvó mód útán nótoriusan kiabál a wattman, hogy a beállításokat visszatette alapértékekre
Véletlenszerűen (bár elég ritkán) az egész képernyő zöld
Szintén véletlenszerűen elmegy a hdmi hang

A fenti problémák egy gyors restart után megszűnnek és minden megy tovább - kékhalálom egyszer sem volt.
Gondolom, hogy a táp a ludas, de hátha itt nálam okosabbak vannak.
Amennyiben a táppal van gebasz, mennyire sűrgős a csere (kibír 2-3 hetet?)?
Az új táp amivel szemezgetek.
Az újjal kapcsolatban érdekelne, hogy ez mekkora fogyasztású vga-hoz elég, illetve elég e ha telerakom rgb-s alkatrészekkel a gépet. Ha viszont ipari fost néztem, ki, kérlek ajánljatok másikat, a lélektani határ 40-45 magyar mátyás.

Illetve van egy bosszantó fps gondom, szinte minden játéknál, amint ellenféllel találkozom belaggol az egész játék, tönkretéve a lehetőségem, hogy lelőjem stb. Ezt vajon mi okozhatja? Kicsit értetlenül állok előtte, mert egy vadiúj AAA cím esetén megértem, de konkrétan a CSGO/Valorant esetében is ez van.

[ Szerkesztve ]

Pc: Ryzen 9 5900x, Gigabyte b450 AORUS ELITE v2, Corsair Vengeance RGB 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#48149) FunPro válasza tothd1989 (#48148) üzenetére


FunPro
senior tag

"Windows 10 pro van a gépen, de nem lett telepítve, egy az egyben át lett rakva az ssd a régi gépből."

Ez így elég egészségtelennek tűnik, igazából akár az összes felmerülő problémádat okozhatja ez is.

Új gép = tiszta windows.

Ez az áttrakom egyikből a másikba dolog csak akkor működhet, ha a két gép között semmi különbség nincs.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#48150) tothd1989


tothd1989
csendes tag

Alapvetően ezzel én is így voltam, hogy új gép - új windows, de egyrészt mások ajánlották egy másik platformon/fórumon, hogy működni fog ( ezen tanács mentén a gyermek új pcjébe is így került át az ssd, és nála nem merült fel probléma, leszámítva ügye, hogy újra kell licenszelni a windowst ), másrészt meg nem nagyon van szabad helyem, hogy elpakoljam a dolgaim az ssdről.
Esetleg úgy tudnám megoldani, ha van windows 10 esetén is olyan lehetőség, hogy formázás nélküli telepítek ( xp óta nem csináltam ilyent ).

Pc: Ryzen 9 5900x, Gigabyte b450 AORUS ELITE v2, Corsair Vengeance RGB 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.