Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) balazs1956 válasza Angie™ (#48545) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Mindent beállítottam ahogyan tanácsoltad, és ahogy a képernyőképen is látszik.Ennek ellenére az előbb újraindult, de semmiféle képernyő nem jelent meg, ahol a hibát kiírta volna, hanem ugyanúgy bebootolt ahogyan eddig.
Mit csináltam rosszul?

Előre is köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal

(#48552) Angie™ válasza balazs1956 (#48551) üzenetére


Angie™
addikt

Hoppá :) Nem várt fordulat :)
Ha így is újraindult és nem dobott hibaüzenetet, akkor sok mindent ki lehet zárni. De próbáljunk logikusan gondolkodni. Windows-os szoftveres, driver-es hibát kizárnám, annak lenne nyoma. A memória hiba az egyik leggyakoribb ami miatt újraindul egy gép random. Annak is lenne nyoma. (Azért én a biztonság kedvéért futtatnék 2-3 óra memtest-et, az mindig jó ha tudjuk, hogy a memória jól működik!)

Melyik az az alkatrész, amely okozhat random újraindítást anélkül, hogy nyomot hagyna az oprendszerben?
Az én gyanusítottam: - Tápegység (feszültség ingadozás, instabil 12V)

Újraindult és nem lekapcsolt igaz?

Van esetleg másik tápegységed?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48553) FunPro válasza Angie™ (#48552) üzenetére


FunPro
senior tag

Ilyenkor azért indulhat újra, mert a biosban be van neki állítva, hogy ezt csinálja a gép, amikor elmegy majd visszajön az áram?

Mert ha igen, akkor ha ezt átállítja és a gép nem kapcsol vissza, akkor meg van a ludas. Persze azt nem tudom, hogyha csak egy pillanatra megy el az áram, akkor is lekapcsolva marad-e a gép. :F

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#48554) balazs1956 válasza Angie™ (#48552) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Másik tápegységem sajnos nincsen.
Memtesztet mivel ,hogyan kell futtatni?
Nagyon amatőr vagyok, de ha részletes keírást kapok talán meg tudom csinálni.

(#48555) Angie™ válasza balazs1956 (#48554) üzenetére


Angie™
addikt

Visszaolvastam az eredeti kérdésedet. Azt írtad, tápot kellett cserélni. A Chieftec amit írtál, most az van benne, vagy azt cserélted?
Milyen tápegység van most benne? 99% hogy azzal van a gond. Olyan nincs hogy újraindul és nincs nyoma a windowsban, csak ha feszültség problémája van a gépnek. Arra nincs egy egzakt hibakód. Ha vmi túlmelegedne leállna, de ha újraindul és nincs hibaüzenet akkor táp szvsz.
Memtest-et innen lehet letölteni, kell hozzá egy pendrive, arra csinál egy boot partíciót, arról kell indítani és teszteli a ramjaidat. 2-3 óra kb az amire azt lehet mondani, jó lesz.
Be tudsz lépni a Bios-ba? Ott az alaplap monitorozza a feszültség értékeket. Ott kellene megnézni, milyen értéket ír ki a +3V, +5V és +12V mellett. Különösen a +12V mellett, ha alulfeszel a tápod akkor instabil lesz az egész gép és okozhat ilyen hibát, ha túl sok feszt ad le akkor meg ki is végezheted vele az alkatrészeket. Ha beléptél a biosba tudsz egy printscreen képet készíteni ezekről az értékekről?

#48553
Véleményem szerint, nem azzal van a gond, hogy elmegy az áram, hanem a hibás tápegység miatt össze vissza ugrálnak a feszültségértékek. És mivel a proci, a ramok stb nagyon érzékenyek a fix, stabil feszültségre, egy-egy ingadozás instabillá teszi őket és egy pillanatra lekapcsolnak, de utána visszaugrik a fesz. valamennyire és szegény gép menne tovább.
Láttam párszor hasonlót, ezer éve, mikor a 12v-os ágon a táp feszültség értéke leugrált 10-11v értékekre. Nem mondom 100%-ra hogy ez lesz, mert innen messziről nehéz és könnyű okoskodni, meg elképzelni a helyzetet, csak igyekszem segíteni ahogyan tudok.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48556) balazs1956 válasza Angie™ (#48555) üzenetére


balazs1956
senior tag

4 évvel ezelőtt egy nagy durranással leállt a gép. Ismerős szerint a táp szállt el. Ekkor vettem a mostani tápot, ami pont ugyanolyan volt mint az első.
Mindent lefényképeztem, drótokat feliratoztam, és úgy mertem szétszedni, majd összerakni.
Magam lepődtem meg a legjobban, amikor összerakva elindult...
Ez ami most van benne az ami 4 éve működik(működött) hibátlanul
Szóval először megpróbálkozom a memtesttel, meg megpróbálok a biosba is belépni, bár attól félek , hogy valamit elállítok.
A gépet meg napi szinten használom. (használnám)
Jelentkezni fogok a fejleményekkel, addig is köszönöm az istápolást

[ Szerkesztve ]

(#48557) Angie™ válasza balazs1956 (#48556) üzenetére


Angie™
addikt

Mindeképpen jelentkezz ha megvagy a memtesttel (sajnos a memória nagy meglepetésekre képes) és ha lefotóztad a biosban a feszültségeket. Addig is jó éjt!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48558) balazs1956 válasza Angie™ (#48557) üzenetére


balazs1956
senior tag

A biosba beléptem, végigkattintgattam, de feszültségértékeket nem leltem.
Csináltam egy fotót, szerinted merre keressem?

Jó éjt, holnap foly.t köv. :)

[ Szerkesztve ]

(#48559) d@minator válasza balazs1956 (#48558) üzenetére


d@minator
addikt

Azt írtad: "naponta egyszer pattan egyet és újraindul". Ezeket ellenőrizd elsőnek:
- fali csatlakozóra menő két kábel csavarjai fellazultak
- fali csatlakozó érintkező fekete
- hosszabbítónál ugyanezek
- tápegységbe dugott tápkábel nem érintkezik rendesen (esetleg nincs jól bedugva)
- tápegységen belül kapcsoló vagy érintkezési hiba
- koszos, poros (porcica) tápegység áramköri lap alatt testre húz a fesz, mert esetleg nincs benne fólia

Na meg nem mindegy, hogy pattan vagy kattan. A mostani tápok szoktak kattanni de a képernyő elsötétedése után. Ha pattan és utána sötétedik el az áthúzás.

[ Szerkesztve ]

(#48560) balazs1956 válasza d@minator (#48559) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Most tudok csak válaszolni, mert órák óta futtatom a Memtest-et...
Minden hozzáférhető csatlakozót megmozgattam, ellenőriztem, de ezek atomstabilan állnak.
A pattanást ne úgy értsd, hogy egy nagyot csattan, mint szokott az elektromos zárlat, hanem egy pici pattanás/pöttyenés, és már újra is indul.

(#48561) balazs1956 válasza Angie™ (#48557) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Meglett az éjszakai Memtest eredménye, amit mellékelek is.
Ment vagy 10 órát, az eredményeknél nekem csak az mond valamit, hogy "errors=0"
A többi adatot nem tudom értékelni.

(#48562) Simivok válasza Angie™ (#48540) üzenetére


Simivok
senior tag

Nos. Kipróbáltam a csere táppal ugyanúgy van magas frekvenciás sziszegés.
Úgy is megpróbáltam hogy a gpu-ból kihúztam a DP kábelt, meg a tápkábelt, és monitor nélkül integrált kártyával bootolt be. Teamvieweren húzgáltam az egeret és így is hallottam. Ramokat is megcseréltem, átmozgattam. Úgyhogy marad a proci ki és be...

Ez az a hang amúgy: [link]

Vasárnap azt fogom csinálni, hogy ki fogom szerelni a gépházból az alaplapot és úgy elindítani.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#48563) jokeph válasza Simivok (#48562) üzenetére


jokeph
nagyúr

Rossz hallgatni.

Csináld meg azt, hogy a hangfaladat kihúzod (a tápját is), akkor is hallatszik ?
Biztos hogy a hangfalaid tökéletesek ?
Mifélék vannk (külső tápos vagy USB-s, ez is számíthat) ?
Egy jó fülessel is csinálja ?

Nemrég valakit a hangcucca vezetett meg. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48564) Simivok válasza jokeph (#48563) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszi.
A hangfal egy 20 éves Genius 5.1 szett, beépített táppal.
De kihúztam a gépből meg konnektorból is, változatlan.

Ahogy korábban írtam, a gépben eredetileg egy i5-9400f volt ami karira cserélve lett egy i7-9700K-ra. Lehet ezt nem bírja valahogy a lap? Vagy konkrétan ez a cpu idézi elő, ha vennék egy ugyanilyet akkor megszűnne a probléma?

Galaxy S23 256GB Cream

(#48565) jokeph válasza Simivok (#48564) üzenetére


jokeph
nagyúr

Gondolom, ha csak az IGP van használva (dVGA kivéve, hogy biztos ne zavarjon), akkor is ugyanígy zizeg... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48566) Simivok válasza jokeph (#48565) üzenetére


Simivok
senior tag

így van, ugyanúgy. vasárnap úgy fogom kipróbálni hogy a dvga teljesen ki lesz iktatva, most nem volt kedvem kivenni.

Galaxy S23 256GB Cream

(#48567) jokeph válasza Simivok (#48566) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezt mindenképpen érdemes megpróbálni.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48568) Simivok válasza jokeph (#48567) üzenetére


Simivok
senior tag

Rendben. Vasárnap megejtem hogy házból kiszerelve csak a proci, ram, meg a 2 nvme ssd marad. Ha úgy is csinálja akkor alaplap, és ha pont találok olyan procit akkor talán még odáig elmegyek.

Galaxy S23 256GB Cream

(#48569) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok!

Alaplap: Gigabyte B250M-DS3H
Proci: Pentium G4600
Ram: Hyperix 4GB DDR4 2400 CL15 Fury balck series
SSD: Crucial MX500 250GB

Netezős gép szüleimnél, hirek olvasása, youtube, időjárás meg dokumentumok nyomtatása.

Szombaton fellőtte az uncsit és nem akart elindulni. Felpörgött a venti majd leállt a gép. 2sec elteltével újra indul, majd megint leáll a venti felpörgése után és ezt csinálta amig el nem vettem tőle a villanyt.
Kivettem a kis kör akkucskát, vártam 1 percet majd vissza és láss csodát működött.
Viszont ma megint előjött, megpróbáltam újra, de semmi. Ugyan úgy csinálja.

Segitenétek?
Köszönöm előre is :R

(#48570) Simivok válasza Erwinke (#48569) üzenetére


Simivok
senior tag

Szia, milyen táp van benne?

Galaxy S23 256GB Cream

(#48571) Erwinke válasza Simivok (#48570) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Corsair cx500

(#48572) kaszas_101 válasza Erwinke (#48571) üzenetére


kaszas_101
csendes tag

Szia!
Nekem az segített, hogy táp dugót kihúztam a lapról, megfújtam, visszadugtam, elindult, azóta is megy. Ha ezt nem próbáltad volna, segíthet :D Legalábbis nekem bejött. Ugyanilyen problémánál.

[ Szerkesztve ]

(#48573) kaszas_101 válasza Simivok (#48529) üzenetére


kaszas_101
csendes tag

Próbáld nagyobb táppal, nekem 650-es kellett, corsair vs550 nem bírta. Igaz nekem rgb ház meg ilyesmi de ugyanez a lap 8-ik gen i7-el és kellett alá a 650-es.

(#48574) Simivok válasza kaszas_101 (#48573) üzenetére


Simivok
senior tag

Hú erre nem is gondoltam... valahogy kerítek olyan tápot. Amikor terveztem az upgradet akkor azt mondták hogy még az i9-et is bírná a gép...

Galaxy S23 256GB Cream

(#48575) Erwinke válasza kaszas_101 (#48572) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Probaltam. Szetszedtem kitakaritottam az egesz gepet. Volt benne par pok is, meg cica is. :DD
De attol meg nem ment. Aztan kiszedtem az akkut utana mar jo lett.
De most sehogy ssm akar menni.

(#48576) d@minator válasza Simivok (#48562) üzenetére


d@minator
addikt

Szerintem azt az alaplap csinálja.

(#48577) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok! :(

sajnos a gépem ma nem indul el.

Tegnap még teljesen jó volt, este kikapcsoltam. Ma hazaértem, próbáltam bekapcsolni és egy pillanatra felvillantak a gép belsejében fények (de főleg csak a VGA) és utána sötétség. Se az alaplap nem világít se a gép hátulja, semmilyen visszajelző led nincs. Ha lehúzom a VGA tápját akkor világít pirossal. (Ventik se pörögnek fel, semmi).

ezt többször nem is lehet eljátszani csak valamennyi várakozás után (tehát nem csinálja ezt minden bekapcsolásnál a többinél egyszerűen csak nem történik semmi)

próbáltam:
tápot többször áramtalanítani kikapcsolni újra bekapcsolni semmi eredmény.
próbáltam az alaplapra csatlakozó táp kábeleket megmozgatni... semmi.
kicseréltem a táp kábelt hátha.
lehúztam a power switch jumpert és csavarhúzóval próbáltam bekapcsolni. ugyanaz a szitu.

alaplap: MSI x470 gaming pro carbon
táp: fsp hydro g 850
VGA: 3080 asus tuf.

vajon a TÁP halt meg, vagy az alaplap? sajnos nincs semmilyen csere egységem, találomra meg venni mind a kettőt kicsit felelőtlen lenne?
plusz nem rémlik pontosan de szerintem kikapcsolt állapotban is világított a mikrofon visszajelző ledje valamint a FiiO k3 USB is.... meg talán az alaplapon egy két led.

3 éves a konfig úgy ahogy... lehet a VGA lassan kicsinálta a tápot?



(#48578) d@minator válasza Drenadar (#48577) üzenetére


d@minator
addikt

Úgy elindul a táp ha összezárod ezt a két érintkezőjét? [link]

(#48579) Drenadar válasza d@minator (#48578) üzenetére


Drenadar
veterán

kipróbálom, ... de.... ciki de nem tudom lehúzni a kábelt eléggé rágyógyult... :|

(#48580) Top cat válasza Drenadar (#48579) üzenetére


Top cat
őstag

Nézd meg lámpával, lehet, hogy összeégett.

(#48581) Drenadar válasza Top cat (#48580) üzenetére


Drenadar
veterán

áh nem csak gyenge vagyok....

sikerült... összedugtam, bekapcsoltam, és a ventik felpörögtek (eddig ugye ennyit se csinált).

akkor lehet az alaplap a hibás?

(#48582) Top cat válasza Drenadar (#48581) üzenetére


Top cat
őstag

Attól hogy így elindul, még nem biztos, hogy jó a táp.

Húzd le a bekapcsoló gomb vezetékét és próbáld a tüskéket csavarhúzóval öszezárva elindítani a gépet. Hátha a bekapcsoló gomb van összeragadva.

(#48583) Drenadar válasza Top cat (#48582) üzenetére


Drenadar
veterán

azt már próbáltam, de megpróbálom mégegyszer.

semmi nem történt.
mikor visszadugtam az atxet egy pillanatra felvillant pár led az alaplapon, de ennyi...

(#48584) Top cat válasza Drenadar (#48583) üzenetére


Top cat
őstag

Bekapcsolva volt a táp és úgy dugtad rá az ATX tápcsatlakozót?

(#48585) Drenadar válasza Top cat (#48584) üzenetére


Drenadar
veterán

nah az lehet... pedig legtöbbször még ki is húztam a tápot de most így össze vissza... lehet.

(#48586) Drenadar


Drenadar
veterán

továbbra is azt csinálja hogy hosszabb állás után ha összeérintem csavarhúzóval akkor egy pillanatra beindul, és utána megint hosszú ideig semmi....

(#48587) Top cat válasza Drenadar (#48585) üzenetére


Top cat
őstag

Ilyet inkább ne csinálj. :D

Feltételezem nem G-s a procid, hogy ki tudjad próbálni a videokártya kivételével is.

Lehet, hogy a táp valamelyik áramköre hidalt le. De lehet alaplap is.

(#48588) Drenadar válasza Top cat (#48587) üzenetére


Drenadar
veterán

5800x3d procim van... most kivettem a VGAt és a ramokat is, mert sztem elindulnia így is el kellene csak nem bootolna be... de így se semmi... felvillan és egyből lekapcsolja magát :(

(#48589) Top cat válasza Drenadar (#48588) üzenetére


Top cat
őstag

Videokártya meg RAM nélkül nem indul el. :N

Próbálj meg egy CMOS resetet. Nem tudsz kölcsöntápot szerezni?

(#48590) Drenadar válasza Top cat (#48589) üzenetére


Drenadar
veterán

nem nagyon... esetleg egy 500asat de nem hiszem hogy azzal elindulna a 3080as

(#48591) Top cat válasza Drenadar (#48590) üzenetére


Top cat
őstag

Biztos, hogy nem elég az 500-as.

(#48592) Drenadar válasza Top cat (#48591) üzenetére


Drenadar
veterán

van arra esély hogy ha holnap hirtelen felindulásból veszek egy alaplapot plusz tápot hogy azzal se megy?

(#48593) Top cat válasza Drenadar (#48592) üzenetére


Top cat
őstag

Bármi megeshet. Ne verd magad ilyen költségbe. Szervízbe nem tudod elvinni?

(#48594) Drenadar válasza Top cat (#48593) üzenetére


Drenadar
veterán

szervizre nem gondoltam :D rég nem próbálkoztam ilyennel, meg az is idő... jó lenne valahogy tudni hogy melyik alkatrésszel van gond... :|

(#48595) Sanyi19 válasza Drenadar (#48594) üzenetére


Sanyi19
őstag

Elem kivételt próbáltad?

Valamint a CPU tápcsatlakozót húzd le majd dugd vissza. Reset gomb is le van húzva? Ram nélkül/1 rammal mit csinál? RGB csatlakozók vannak ? Ha igen az ne legyen csatlakoztatva, meg semmi felesleges egyéb dolog.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48596) d@minator válasza Drenadar (#48579) üzenetére


d@minator
addikt

Nagyobb eséllyel jó a tápod de ha tudsz kérni egy 500W-ost azzal el kell induljon a gép VGA nélkül.
A RAM és VGA kilőve, mert a ventiknek menni kell bekapcs után folyamatosan ha ezek nincsenek benne akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#48597) zka79


zka79
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémába ütköztem hogy egyik napról a másikra nem tölt be a WinFos 10. Bootoláskór "Előkészítés" felirat, mintha frissítést telepítene, majd "Módosítások visszavonása" és restart. És ez megy a végtelenségig. 1x dobott egy hibaablakot amin már volt egy hibakód: 0xc0000185 ami BCD hibára utal, de a parancssoros javításnál a bootrec /fixboot-nál A hozzáférés megtagadva üzenetet adja.
Esetleg valami ötlet?
Előre is köszönöm! :R

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#48598) Drenadar válasza Sanyi19 (#48595) üzenetére


Drenadar
veterán

elemet nem vettem ki, az csak arra van hogy a bios megtartsa a beállításokat nem? a biosig nem jutunk el...

a gépemen nincs reset gomb, és sztem a powernek nincs baja, mert ugyanazt csinálja ha benyomom, vagy ha csavarhúzóval "kapcsolom" be.


de az a rész, hogy nem minden bekapcsolásnál villan fel a gép az mit jelenthet?
mármint ha rég nem próbálkoztam, benyomom, felvillan... ha újra megnyomom nem történik semmi nagyon hosszú ideig.

ha az alaplap lenne a hibás akkor minden egyes próbálkozásnál felvillanna a gép nem?

(#48599) Drenadar válasza d@minator (#48596) üzenetére


Drenadar
veterán

felajánlottak egy 500as tápot ma elmegyek érte és megnézzük mi lesz.

(#48600) Top cat válasza Drenadar (#48598) üzenetére


Top cat
őstag

Előfordul, hogy megsérül a CMOS tartalma. Ha kiveszed az elemet, vagy összezárod az erre szolgáló tüskéket, akkor alapra áll.

Ezért írtam korábban, hogy próbálj meg egy CMOS resetet. Manuál 41-oldal.
Ezen van hozzá gomb is, 24-oldal, a Wi-Fi és az USB-k között.

Most nézem ezen van Debug LED is, 45-oldal. Nézd meg az mit mutat majd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.