Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémám van hogy volt egy Egy Razer Threaser 7.1 bluetooth-os fülesem elkezdett akadozni szakadozni a hang de nagyon sűrűn. Azt hittem hogy a füles ment meg. Vettem egy Astro A50-et (Wifi 7.1 amit tud) elég jókat láttam róla. 1-2 hétig minden rendben ment. Aztán ugyan az jelentkezett szakadozott a hang de nagyon durván. Elkezdtem keresni a problémát és ugy gondoltam hogy az alaplapi hangkártya ment meg. Most vettem egy Creative SoundBlaster Z-t. De sajnos a probléma nem javult meg, merre lenne érdemes keresgélni a probléma okát?
Konfig:
Lap: Msi B550 Tomahawk
Cpu: Ryzen 9 3950x
Ram: G.skill trident z neo 32 GB 3600 Mhz cl18
Vga: Gigabyte gaming oc pro 8GB 3060TI

(#48302) blupatrik válasza oroszLajos (#48299) üzenetére


blupatrik
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget LojcHy°H-val és jokeph
Így elsőre sikerült. Nem biztos hogy észrevettem volna magamtól.

(#48303) Cyberboy42 válasza petiwr (#48301) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

a nagyon erős wifi jelek zavarhatjak, a zajos a wifi környezet, sok adó vagy egy közeli routwr lehet. a hankartya ezekbe beépített cucc, kb penzkidobas volt, úgysem azokat hasznaljak.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#48304) oroszLajos válasza palfitom (#48293) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Sikerült megtalálni a probléma forrássát, legalább is eddig úgy tűnik :U
Az undervolt még várat magára, de lesz :D úgy látom a videókon, hogy jó dolog :D Hűvösebb, halkabb, és ugyanolyan gyors a VGA néhol még gyorsabb is.

A probléma forrása úgy tűnik a riser volt. Amióta ki vettem, és az alaplapban van a kártya, a probléma nem jelentkezett.
(Lehet írnom kellett volna még az elején, hogy a riserben van a kártya :U )

Pixel 7 Pro Hazel

(#48305) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Proci: i3-10105
RAM: 16GB 3200MHz DDR4 - G.Skill Aegis CL16
Lap: ASUS PRIME B560M-K

Remélem, csak OFF lesz a téma, mert valójában lehet semmi baja sincs a gépemnek, de ezzel a problémával nézek szembe már vagy egy hete és fogalmam sincs mi okozhatja. Windows (11) reboot már volt azóta.

Ezek a HW monitor méréseim:


Szerintem ezek teljesen jók. De ugye az IGP (dVGA nincs) "túlmelegedést" is ki szeretném zárni, azt esetleg külön meg lehet nézni valahogy? A HW monitor csak a CPU-t hőfokokat írja ki, az IGP-hez csak a terheltségét mutatja. Vagy ott nincs is külön szenzor ezekben a procikban?

THX!

(#48306) d@minator válasza SunMount3r (#48305) üzenetére


d@minator
addikt

Másold be a böngészőbe:
chrome://flags/
A force color profile - t állítsd sRGB-re hátha.

(#48307) gws580


gws580
tag

Sziasztok!

Nos, én olyan problémáról szeretnék tőletek kérdezni, hogy gigabyte ga ma 770 ud 3 alaplapos gépemre ne tudom feltelepíteni a win 10 et..pendrive rol
Régi award bios van rajta...látja is a pendrivot, de mikor elindulna a telepítő...bevillan win logó és aztan csak a bal felső sarokban villog egy ilyen _

Pent csinaltam már rufussal, úgy ahogy kell ennek a biosnak..de a probléma nem változik.

Köszi!

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#48308) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Nem tudom mi lehet a baj, pedig elég jól értek a géphez :Dcsak azért irók ide hogy ti jobb profik mit találtok ki ebből :D

Most jelenleg jó, és remélem marad is ilyen :)
Na szóval, így jutottam el a pánikig:zavart a biosban hogy a 3200 DDR4 ram, csak 2400 MHZ ír, átállítottam XMP profilra II re, mert kettő van, amikor visszatöltődőt a windows, néztem a CPU-Z ott a uncore frequency 3600 MHZ mutatott, na ott eldöntöttem hogy kizárt hogy ezt a profilt használjam, ment is a XMP I-be,de ott is 3600 MHZ mutatom, és eldöntöttem minden megy vissza alapértékre, ahogy eddig volt, eljutottam a biosig, vissza is állítottam, újraindult postolt 1 csip, láttam hogy a KB leden kijött a post jel tudjátok, és a monitor is megkapta a jelet, és itt megállt, mondom, oké ebből bios elem kivétel lesz, le kellett vennem a vgat, megtörtént a 2 perces reset biztonság kedvéért szeretem hosszabban resetelni az alaplapot :)minden vissza, ugyan azt volt, vagy új tünet :( 1 hosszú 3 rövid error jelzés, de volt post előtte, és kapta a monitor a jelet is, na ezt sakkozzátok ki, ja igen volt egy cinebench 10 percig és volt vgara is egy szép fánk 5 percig és egy teljes heaven leterhelés, + még benchmark is ott.

még valami, ha leveszem a monitort a vgaról "HDMI", akkor is ez a 1 hosszú 3 rövid errort kapom :)
Ez a gépem
ASUS PRIME H610M-E D4-CSM | INTEL I3 12100F | Kingstom 2x16GB 3200 MHZ Ram | Sapphire RX 6600 XT 8GB | Chieftec GPS600A8

(#48309) --HARDCORE-- válasza Abrion (#48308) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Vedd ki és tedd vissza a VGA-t rendesen. :)

Amúgy meg, azért van, hogy használd ki a szemét is, XMP-II-t annak a nyamvadtnak! :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48310) d@minator válasza Abrion (#48308) üzenetére


d@minator
addikt

Amúgy nem az uncore-t nézd hanem alatta a DRAM Frequency-t és szorozd fel. (1:2 osztó esetén kettővel)
Az alaplapnál meg nem árt BIOS-t frissíteni, mert Asus az elején elcseszte az XMP profilt.
Nekem 3800-on mennek a 3200-as memóriák gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#48311) Abrion válasza d@minator (#48310) üzenetére


Abrion
senior tag

a windows felajánlota a firmware, és feltelepitetem :P, az a bios frissités ugye? :D

(#48312) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok.

Régebben beállítottam a gépemet úgy, hogy minden játék indításánál zárja be automatikusan a chrome-ot de most szeretném visszaállítani viszont nem tudom pontosan hol volt ez a beállítás.. Tudna esetleg valaki segíteni? :)

(#48313) RVR400 válasza gws580 (#48307) üzenetére


RVR400
veterán

Windows Media Creation Tool-lal próbáltad?

(#48314) palfitom válasza oroszLajos (#48304) üzenetére


palfitom
félisten

Szuper, örülök! :)

Igen, az egy fontos infó lett volna...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#48315) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok! Elindul a gép gombnyomásra és csippan ahogyan kell majd bejön az alaplap boot logója még kiírja a hardverokat és F1 gyel léphetek a biosba. Innen sehova tovább max a ctrl alt del gombokkal újraindul. Biosbol pedig bootmenube lépve indulna a gép. De biosba lépni nem tudok sőt ezelőtt az ablak előtt nyomkodva a del billentyut sem. SSD T látja hdd T is az ablak szerint CPU T is. Mit lehet tenni? Alaplap Asus z97 deluxe, CPU 4790k I7, RAM DDR 3 4X8gb teamgroup extreme vulcan gold 2400 MHz. VGA most nincs a gépben, táp SS660 XP2. Tegnap még be lehetett kapcsolni, előző este készenlétbe kapcsolva lett szintén, és ugyanúgy bejött ez az ablak reggel de akkor még működött az F1 gyel uefi onnan boot menü. Ma már ez nem működött.

(#48316) RVR400 válasza TYÜTYI2006 (#48315) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk, ha kéri az F1-et, akkor kiír valami okot is rá, hogy miért. De mit?

(#48317) TYÜTYI2006 válasza RVR400 (#48316) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Recover BIOS settings amit ir

(#48318) SunMount3r válasza d@minator (#48306) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez most úgy tűnik rendbe hozta, köszi, de mégis miért lehet ez a probléma? Miért nem jó "default"-on, ahogy gondolom eredetileg kellene kennie?

A monitoromhoz amúgy külön kalibrált színprofilt használok default-nak, ha ez számít valamit, node a kezdetektől ezt használom bár, vagy egy éve és még sose volt baj vele. (Windows 11).

Az mondjuk igaz, hogy volt egy Intel IGP driver frissítés is mostanában, node más problémát eddig az sem okozott.

Itt gondlom valami szoftveres "interferencia lehet", vagy hasonló, hogy valami valamivel összeakad, vagy nem illenek össze...???

Meg azt sem igazán értem még, hogy a Chrome önmagában hogyan használhat más színprofilt, mint ami a monitoromhoz alapból be van állítva? Vagy ez a színprofil valami mást akarna jelenteni?

[ Szerkesztve ]

(#48319) gws580 válasza RVR400 (#48313) üzenetére


gws580
tag

Igen azzal is próbáltam..
Egyaltalán képes az alaplap pendrivrol bootolni?

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#48320) sToOrm01umbb


sToOrm01umbb
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 3-4hónapja lecseréltem a processzoromat egy 5900x-re. Azóta folyton mondhatni napi rendszerességgel van 1db könnyű terhelés alatti kékhalálom / fagyásom / újraindulásom, nem csak windows 10-ben (bár ott gyakoribb kb. naponta), de Ubuntu alatt is pár naponta 1-1 fagyás előfordul.

Konfig:
Asus Rog Strix B350-F Gaming - legfrissebb BIOS-al
Kingston HyperX 2x8GB 3200mhz (jelenleg xmp 1-es profillal 3ghz, 3.2 sokkal instabilabb).
PowerColor 6800xt Red Devil
Gigabyte GX 750w 80plus bronze

Amiket próbáltam:
Windows újratelepítése - ettől valamivel stabilabb lett, előtte naponta többször is előfordultak újraindulások.
Memóriák gyári 1.35 feszültség helyett 1.36-ra húzása, ettől pár napra meg is szűnt a probléma.
Mivel a gépet átköltöztettem közben másik házba, így az összes tápkábel újra feldugásra került.

Több fórumon is olvasva hasonló hibákat sajnos arra következtetek ,hogy tényleg CPU hiba fog állni a probléma mögött, rengeteg hasonló esetet a garanciáztatás oldott meg, annyit tervezek még megpróbálni ,hogy újra behelyezem a cpu-t, nem-e esetleg nincs jól lehúzva vagy görbülve van valamelyik lába.
Ezelőtt egy Ryzen 1700-as volt a gépben, azzal betonstabilan ment évekig egy kis OC-val megtűzve.

Szeretném a garanciáztatást elkerülni, hátha csak 1 beállításon múlik az egész.
Ha valakinek van valami tippje, ötlete azt előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#48321) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!
Van ötletetek miért indul csak másodszorra a gépem.Először egy pillanatra bekapcsol ,kikapcsol majd újraindul és ok.Asus 570ACE alaplap. Valahol olvastam ,hogy ez a DOCP hibája.A Ramokat támogatja az alaplap. Nem tudom,esetleg valakinek ötlete?

(#48322) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.
Gépem: Asus Prime B450-plus, AMD Ryzen 5 2600, Asus ASUS ROG STRIX GAMING RX570 4GB, G.SKILL 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16 Gaming series Aegis, Samsung 860 EVO 500GB.
Tápom: Seasonic focus 450w gold. (itt ajánlottátok.)
Már az elejétől kezdve produkál olyat, hogy egyszerűen képernyő kikapcsol, mintha újraindulna a gép. De a bekapcsoló gomb a házon világít, de eldobja a monitort.
És csak egy manuális újraindítás segít.
Ezt egyszer megcsinálja, utána már semmi baja, órákig játszok, nem produkálja ezt, tehát amikor komolyabb terhelést kap se jelentkezik, csak így random bekapcsolás után 99%-ban.
Van, hogy bekapcsolás után, windows asztal betöltése közben jelentkezik, van, hogy mondjuk egy játék indítása után fél-1 perccel.
Okozhatja a táp? (tápos topikban is írtam)
Vagy inkább alaplap probléma lehet ez?
Igazából nem is tudom, hogy mi történik ilyenkor.
Előre is köszi.
szerk.: semmi nincs mókolva, nem nyúltam bele wattokba, undervolt sincs, de azt majd még megnézem.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#48323) kamijo


kamijo
csendes tag

Sziasztok!

Épp gépet építek és valamiért nem bootol be :D

Na szóval az alábbi konfigot próbáltam összerakni:
B450 Aorus Pro
Ryzen 5600x
Asus 1080 vga
G.Skill Ripjaws V 3200 2x8gb
BQ Dark Power Pro 550w
2 Samsung ssd

Amikor a tápot bekapcsolom akkor felvillan az alaplapon a fény egy pillanatra aztán elalszik.
Utána a bekapcsológomb hatására ad ki egy hangot mintha elindulna, de semmi se történik(nem indul el semmi fény, se venti).

Próbáltam egy X570-es alaplapot friss BIOS-al, azon simán elindult.

Arra gondoltam, hogy nem elég friss a BIOS, viszont nem tudom régi proci nélkül ezt frissíteni, ezért vettem egy Ryzen 1200-at :D viszont ezzel is ugyanezt produkálja.

Amiket próbáltam:
-régebbi proci(ryzen 1200)
-650w táp
-X570 alaplap(ezzel működik)

Amire még gondoltam, hogy az 1200-as proci nem kompatibilis ezekkel a ramokkal.
De lehet az alaplap hibás?

Pls segítsetek, köszi! :))

(#48324) --HARDCORE-- válasza kamijo (#48323) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Jaja lehet hogy döglött a lap. :( De látatlanban...

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48325) --HARDCORE-- válasza csababarca (#48322) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Milyen VGA (szerk.: Ja látom 570!), milyen monitor és milyen kábellel vannak ezek összekötve? Az a baj, hogy ez olyan hiba, amihez nem árt, ha mindenből is van másik a kéznél (legalább kölcsönben), aminek a cseréjével kiszűrhető, hogy mi hibázik. Bármi lehet szinte.

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48326) victorhun7 válasza csababarca (#48322) üzenetére


victorhun7
tag

Nekem is csinál ilyet néha a gép 3 havonta egyszer egy csudás FSP 250W táppal. :)
[link]
[link]

(#48327) csababarca válasza --HARDCORE-- (#48325) üzenetére


csababarca
őstag

Egy BenQ monitor, megnézem majd a típusát.
HDMI kábellel.
De nem gondolom, hogy a monitor hibája lenne, vagy a kábelé, mert ilyenkor próbáltam már kihúzni, újracsatlakoztatni, de semmi. Bekapcsolva van a gép, de nincs semmi, csak ha megnyomom az újraindítás gombot, akkor jön vissza a kép.

Ezért gyanakszom tápra, hogy esetleg indításnál, vagy windows betöltésnél vesz fel nagyobb energiát, vagy nem tudom, mert általában a windows asztal betöltése alatt megy el leginkább, vagy ha ezt túléli, akkor játék indításnál közvetlen utána.

Ezt egyszer csinálja, utána újraindítom, és minden megy simán.

Van valami alkalmazás, ahol meg lehet nézni mondjuk a voltokat, naplószerűen?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#48328) Huvi00


Huvi00
tag

Segítségét szeretnék kérni. Köszönöm előre is! Adott a setupom: Ryzen 2700 x Amd 6800 16 gb ddr 4 2933 mhz Evga 850 w gold tápegység. Adott konfigurációt használom 3 hónapja. Sok mindennel játszottam az idők során. Semmivel nem volt probléma. GTA v nyúlztam egy 50 órát körübelül. Majd egyszer csak el kezdett ki kapcsolni a gép, de nem indult újra, nincsen jel. Zugott a gép közben, fekete képernyő s ventilátorok furcsák, de lassan hangosabbak lettek egy határig. Igazság, hogy eddig fsp 650 w tápom volt, azt le cseréltem a mai napon. Új tápegységgel is ugyan ezt csinálja. Windows 10 ről 11 re váltottam, tiszta telepités volt. Egyik ilyen gta v le állás után a Windows még sérűlt is, külön az inditási fájt javítani is kelett. Valaki esetleg tud bármi megoldást?

.

(#48329) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok.
Segitsegre lenne szuksegem, nem tudom jo helyre irok, ha netean nem elnezest kerek.
Egy ASUS TUF GAMING B660M-E D4 alaplap Intel Core i3-12100F procival tokeletesen mukodott, ezt most csereltem egy Intel Core i5-13500-re es nem mukodik, pedig csere elott feltettem a legujabb Biost (BIOS 2212).
Gepem i5-13500 proci cere utan indul de se kep se hang.
Mi lehet a baj?
[BIOS 2212]

(#48330) jokeph válasza N.Szil (#48329) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Egy ötlet.
A ME firmware-t is frissítetted előtte ?

Ha visszarakod a 12100f-et, azzal indul rendesen ?

#48331N.Szil: azt nem tudom, csak ötlet, elolvasva a BIOS update részt a lapodnál (fényképen), hogy lehet az a hunyó.
Valaki csak tud majd erre is válaszolni. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48331) N.Szil válasza jokeph (#48330) üzenetére


N.Szil
tag

Az Core i3-12100F procival tokeletesen mukodik.
ME firmware-t nem, azt hogy kell?

[ Szerkesztve ]

(#48332) N.Szil


N.Szil
tag

Valaki tudja, hogy hol lehet megtalalni az ASUS TUF GAMING B660M-E D4 alaplap ME firmware frissítés legújabb 16.1.25.2020v2 verziojat es, hogy telepitsem?

(#48333) RVR400 válasza N.Szil (#48332) üzenetére


RVR400
veterán

(#48334) N.Szil válasza RVR400 (#48333) üzenetére


N.Szil
tag

Ugyan igy csinaltam feltettem a legujabb Biost [BIOS 2212].
Fent a legujabb BIOS VER.[BIOS 2212]

[ Szerkesztve ]

(#48335) jokeph válasza N.Szil (#48334) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha belépsz a BIOS-ba, és advanced módban rámész a Main lapra, ott írja az aktuális ME Firmware verziót.

Elvileg ezt keresed.
Fura, hogy a TUF-nál nincs meg.
Windows alatt telepíthető (W10x64 vagy W11).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48336) --HARDCORE-- válasza csababarca (#48327) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ha másik táppal eltűnik a hiba, akkor egyértelműen az a hibás. :)
Lehet, hogy simán jók a voltok, hiába nézegeted AIDA64-gyel.
Egy gyengébbre sikerült kondi ami már fáradófélben van épp elég ahhoz hogy ilyen terhelés változáskor (tüske) ne tudjon kiszolgálni megfelelően még akkor is, ha egyébként a folyamatos terhelést bírná (mert az alacsonyabb a rövid ideig tartónál).

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48337) N.Szil válasza --HARDCORE-- (#48336) üzenetére


N.Szil
tag

At szereltem megint az Intel Core i3-12100F-et

(#48338) N.Szil válasza jokeph (#48335) üzenetére


N.Szil
tag

At szereltem megint az Intel Core i3-12100F-et

ME Firmware verzió 16.0.0.1423

(#48339) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, valami történt a géppel, de nem tudom mi lehet a baja.
A bootolás ugyanannyi idő, de amikor bejön a kezdőkép, már akkor látom, hogy darabos a rendszer. A böngésző is lassabban indul el, lassabban tölti be az oldalakat. A PUBG kifagy a menüben, a BF 2042 el sem indul, a BF1-ben 30-50 között ugrált az fps az előző napi 120-144 helyett low beállításoknál. CMD chkfsk nem talál bad sectort, hdd sentinel semmi hibát nem jelez, avg nem talált semmit, CC tisztított, de nem lett jobb. Lehúztam 2 hdd-t, 1 ssd-t, így csak a rendszer ssd maradt, változatlanul rossz minden. Win frissítés egy hete volt, visszaállítottam korábbira, semmi... Milyen tesztet, milyen programmal csináljak, hogy kiderüljön miért lett lassú a gép? köszi a segítséget.
Acer Nitro XV272Pbmiiprzx; Ryzen5 3600; MSI tomahawk max; GIGABYTE GTX 1080 G1 Gaming 8GB; Corsair vengeance lpx 16 Gb 3200 Mhz; Be Quiet Pure Rock Slim; Zalman Z9 neo white; FSP Hyper M 500; Logitech G305; Asus TUF K7; Hyperx cloud2; Nitro S300

Tiszta Windows, rendes ház!

(#48340) Sanyi19 válasza scabi78 (#48339) üzenetére


Sanyi19
őstag

Feladatkezelőben mit látsz, nem fut semmi folyamat ami megeszi?
Érdemes egy malwarebytes-ot is futtatni. Eszközkezelőben nincs sárga felkiáltó jel semmin? Gpu-z pci-e sávszélesség 16x 3.0? Hőfokok rendben?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#48341) csababarca válasza --HARDCORE-- (#48336) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi a tippet, lehet másik táppal kipróbálom, csak szereznem kellene egyet :D

De egyébként is gondolkoztam egy cserén, mert majd akarok fejleszteni a gépen, processzort meg vga-t, amikhez már lehet amúgy sem lenne elég a táp.

Egyébként van olyan program, amivel lehet monitorozni, hogy a táp mekkora terhelést kap a bekapcsolásnál pl?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#48342) Gothmog válasza csababarca (#48341) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Nem haszontalan megnézni másik táppal. Persze nem csak két percre, hanem napokig/hetekig, attól függően, hogy az eredetivel milyen gyakran jött ki a hiba. (Hogy biztosan reprodukálódjon, amennyiben nem a táp a ludas.)

Viszont szerintem ez nem táp lesz. (Az a táp vígan el kell, hogy vigye a gépedet, plusz ha táp gond lenne, akkor a problémának random kellene jelentkeznie bármikor, nem csupán az üzembe helyezés utáni néhány percben.)

Mint írtad is, valamiért a "VGA eldobja a jelet".
Hogy ezt miért csinálja, nem tudom megmondani, de az előző konfigomban én is találkoztam hasonló hibával. Nem tudom, hogy segít-e, ezért leírom, hogy nálam mi volt. (A lényeget tekintve nem tudtam megoldani a problémát, de mivel nem volt mindennapos, így együtt éltem vele.)
Én egy H97-es chipsetes alaplappal, i5-4590-es procival, GTX960-as VGA-val voltam úgy, hogy valamikor 2019-2020 körül (ekkor már 4 éves volt a gép), egy vga driver frissítést követően (bár lehet, hogy ez véletlen, és nem függött össze a dolog) azt vettem észre, hogy az aktuálisan játszott játéknál (a Pathfinder: Kingmaker volt, amiben akkor már volt kb. gondtalanul belerakott 100 órám) olykor a játékba lépést követő 2-3 percen belül "eldobódik" a VGA jel, elsötétül a monitor (pontosabban csak a no display signal vagy valami hasonló felirat jelenik meg rajta, vagyis a VGA felől nem kap jelet), és ilyenkor csak a manuális (hard) reset segít. Egyébként a játék ment ilyenkor a háttérben, zene, hangok, minden volt, csak kép nem. Ha a játék indítását követő max. 5 percen belül nem történt ilyen, akkor biztos lehettem benne, hogy ha 5-6 órát ülök folyamatosan game-elve, akkor sem lesz semmi gond.

Azután más játékoknál is előjött ugyanez a probléma, de érdekes módon nem mindegyiknél. És még érdekesebb módon, a probléma jelentkezése nem függött össze a játékok hardwerigényével (s így pl. a PSU vagy a VGA terhelésével - a PSU-m egyébként egy abszolút kiváló, a maga kategóriájában akkoriban erősen toppos Super Flower Leadex Platinum 550W volt, ami egyébként most is hibátlan még - ezt éppen nemrégiben, egy komplett gépcserét követően ellenőriztem le). Írok egy extrém példát: a Mass Effect Legendary Edition kiadásában az ME első és harmadik része tudta produkálni a fenti hibát, míg a második részt játszva sosem találkoztam a jelenséggel. Vagy például a régi gépemen utoljára végigtolt játék, a Pentiment elvileg egy kávédarálón is elmegy, mégis előjött néhányszor a hiba. (Sok játék viszont, pl. Infinity Engine-t használó régebbi rpg-k, Slay the Spire stb. esetében sosem volt ilyen hiba. Viszont ha már rogue like kártyás játék - a Roguebooknál meg előjött időnként.)
Amit észrevettem egy idő után: a hibát mindig megelőzte a hang egy pillanatnyi akadása a játékokban. Ilyenkor, ha reflexszerűen tálcára dobtam a játékot, akkor feladatkezelővel simán be tudtam zárni, és gond nélkül használható volt tovább a gép, tehát ilyenkor nem volt jeleldobás. (Viszont ha újra elindítottam a játékot, akkor 100%-ban előjött a képernyősötétülés maximum 5 percen belül. Ezért ilyenkor ajánlatosabb volt inkább újraindítani a gépet a játékba újra belépés előtt.)

Nálam ez a probléma csak játékoknál jelentkezett, illetve talán volt kb. 2-3 alkalom (a 2-3 év alatt), amikor videónézés vagy youtube-ozás közben is előjött a dolog.

Én végül illesztőprogramok összeakadására gyanakodtam (hardveres hibánál abszolút random kellett volna előjönnie a dolognak, nem pedig a fentebb leírt "szabályozott randomitással"), de nem sikerült orvosolni a problémát. (Megnéztem amúgy mindenfélét, pl. a energiagazdálkodásban kikapcsoltam a pci-expressmél az energiagazdálkodást, kicseréltem a display port kábelt, leradíroztam a vga drivert és újratelepítettem, illetve mindig frissítettem stb.. A képernyőelsötétülést megelőző pillanatnyi hangakadáson felbuzdulva töröltem a realtek drivert (és az alap windowst hagytam meg), de semmi sem használt).
Mivel - sajnos - játékra nincs túl sok időm, és a játékaim egy jó részénél sosem jött elő a hiba, ezért végül nem idegesítettem túl magam, és hagytam, hogy a gép leszolgálja a maga idejét. Éppen emiatt teljes rendszerújratelepítést sem végeztem - egyszerűen lusta voltam hozzá. Pedig egy hétéves win10 azért az évek során felhalmozódott sok szeméttel azért be tudta lassítani pl. a rendszer felállását egy-egy újraindításnál :DDD )

Tudom, hogy ez neked most nem feltétlenül segít, de olyan szempontból lehet érdekes, hogy nálad is van olyan, hogy játék indítás után röviddel elmegy (esetleg nálad is van-e olyankor hang megakadás pl.). Hátha egy nálunk okosabb szakinak a fentiek segítséget jelenthetnek. Ezért pötyögtem mindezt be.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#48343) csababarca válasza Gothmog (#48342) üzenetére


csababarca
őstag

Kísértetiesen hasonló történik nálam is!
Hangot majd megfigyelem, némítva játszok, mert ha van erre időm akkor közben podcastet hallgatok telóról :DDD

De ugyanez a no display van nálam is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#48344) scabi78 válasza Sanyi19 (#48340) üzenetére


scabi78
senior tag

gpu 40-50°C csak, cpu 59. Játék közben ablakváltás, a feladatkezelőben a proci 80-100% között van, aztán lecsökken 60-ra kb. hogy a játék a „tálcán” van. 20-30 fps a B1-ben a rendszer ssd-n, minden más hdd ssd lehúzva.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#48345) scabi78 válasza scabi78 (#48344) üzenetére


scabi78
senior tag

Ablakmódban futtatva a bf-et, a proci 80-90%

Tiszta Windows, rendes ház!

(#48346) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Mostanában egyébként is egyre több a szándékosan szar driver kiadás főleg AMD oldalról.. Érdemes régebbiekkel próbálkozni, akinél megjelenítés gond adódott mostanában.

Lassan az aláírásomba fogom tenni hogy: Nem mindíg a legfrissebb a legjobb. Legalábbis driver és BIOS terén.. ;)
De akár az összefoglalóba is be lehetne tenni. :R Nem kérek jogdíjat érte.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48347) jokeph válasza --HARDCORE-- (#48346) üzenetére


jokeph
nagyúr

Maximálisan egyet tudok érteni. :K
BIOS: Asrock B660M Steel Legend lapnál visszadobva 9.03-as BIOS helyett a 8.02-es BIOS-t 2 dolog történt (engedte hagyományos módon is, nem kellett bevetnem a BIOS_FlasBack-et):
Megkerült az általam hiányolt OC lapon lévő FIVR Configuration menü (ebben lehet a CPU-hoz tartozó összes feszültséggel részletesen játszani +/- -ban is) és out-of-stock nem feszeli halálra a lap a CPU-t, azaz ad egy értelmes default müködést.

VGA driver: nVIDIA és AMD/ATI esetén is megesett, hogy rollbackelni kellett, néha több lépcsővel is, hol játék, hol a fentebb említett "jel elvesztés" miatt.

Konkluzió: rég leszoktam arról, ha valami jól megy akkor nem érzek frissítési kényszert. :D
Alaplapoknál megnyugtat a tudat, ha rendelkezik BIOS_Flasback opcióval (régebben többször is életmentő volt).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48348) --HARDCORE-- válasza jokeph (#48347) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

:R
Még jó hogy fejlesztenek. Kérdés kinek és mit mert ez nevetséges irányvonal.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#48349) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Most raktam össze egy gépet, minden vadiúj:
- FSP Hyper 80+ Pro 450W OEM
- GIGABYTE B660M DS3H DDR4
- INTEL Core i5-12400
- Arctic Freezer i35
- Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz KF432C16BBK2/16
- SAMSUNG 250GB 970 EVO Plus M.2 PCIe
- WD 1TB Blue SA510 SATA3
(+2 Deepcool ház venti)
Minden össze van dugva, első bekapcsolásra indult. OS még nincs rajta.
Látszólag minden rendben van (kép), viszont amint bejön a BIOS, magas frekin halk sípoló hangot lehet hallani a proci tájékáról (bár lehet azért halk mert magas a freki). Ha közel rakom a fülem az alaplap hátoldalához a proci tájékán, akkor hallani, hogy picit "szaggat" a sípolás.

Ez a jelenség normális lehet? Találkozott már valaki ilyennel? Vagy csak nekem túl érzékeny a fülem erre?

Előre is köszönöm!

Szerk.: apró infó: ha kihúzom a monitort (HDMI kábel), akkor is sípol.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48350) --HARDCORE-- válasza TomMusic (#48349) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Bronz alatti minősítéssel még gyártanak tápot? Pfff...
80+Gold alatt ilyen sípolgatásokat kell várni tőlük. Nagyban megy a sz@rgyártás.
Régen a Codegen nem gyártott ilyen selejtet. Oké hogy 120w felett pukkant is, de na.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.