Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) bringasisti


bringasisti
őstag

Korán reggel kicsit ideges lettem . Volt mikor a monitor jobb oldalán volt egy bő 2 centi fekete csík, és a tartalom a maradék helyre volt tömörítve. Most a bal oldalán van egy 5 centis fekete csík, és jobb oldalán a monitor szépen dolgozik, de a működő részét nem tömöríti az anyagot. Vagyis van amit nem látni. Azon kívül hogy kidobom a tizedikről tudok mást csinálni. Biztos hogy a monitorra haragszom az alaplap nem lehet hogy keresztbe tesz nekem? Köszi

BENEFON DELTA--------N8

(#47952) bringasisti


bringasisti
őstag

Feszült vagyok és ideges. Ujra inditom a gépet és őket a régi hiba jelentkezik. Jobb oldalon a 2 centis fekete csík, és a bal oldal tökéletes, és a teljes tartalom a maradék helyi van tömörítve.

BENEFON DELTA--------N8

(#47954) RAMy válasza #46372352 (#47953) üzenetére


RAMy
tag

Ha mindkét gyerkőcnek ugyanolyan gépe van, akkor tedd át a döglött gépben lévő alkatrészeket (proci, ram, vga) a jó alaplapba és teszteld le úgyis. Ha működik, akkor igen, alaplap. Ha van full két ugyanolyan gép kéznél, akkor pontosan ki tudod szűrni, hogy mi a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#47955) Protezis


Protezis
őstag

Adott egy NAS-ként funkcionáló gép szülőknél 110 km-re, minimális gépszerelési/távgyógyítási lehetőséggel. Kérdés: az előfordulhat, hogy a tápegység úgy megy tönkre, hogy házon a LED világít, ventillátor a tápban megy, de a HDD-k nem kapnak áramot? Ötlet, hogy mi a legegyszerűbb, leggyorsabb mód a hiba felderítésének?

Jelenség:
Tegnap este óta a NAS nem elérhető (se távelérés, se lokál hálón), viszont "megy". Ki/bekapcsolás után a HDD-k valószínűsíthetően nem pörögnek fel, de a ventillátor a tápban megy. Más ventillátor nincs a gépben.

Tippem:
Vagy mindkét HDD ment tönkrement egyszerre, és/vagy a táp.

Körülmények:
- Táp: Chieftec PSF180MP
- 2x 4TB Seagate Ironwolf
- Másik gép nincs, amibe a HDD-k betehetők
- HDD dokkoló nincs kéznél
- Plusz ventillátor (tesztelni) nincs
- Gépre se monitor, se billentyűzet nincs kötve (ezek talán megoldhatók)

[ Szerkesztve ]

(#47957) Undoroid válasza #46372352 (#47956) üzenetére


Undoroid
őstag

Üdvözöllek!

Sokszor a legalapvetőbb hibára nem szoktak ilyenkor gyanakodni: az alaplapi elem

Próbáld meg egy teljesen új elemmel, mert néhány fajta lap teljesen lehal, ha az elem merülőben van!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#47960) bringasisti


bringasisti
őstag

Régen vettem egy Bluetooth adaptert, hogy a telefonról a hangfalra tegyem a zenét. Kivételesen a PC vezérelte az adott hangfalat. Más zenét hallottam! Ti tudtok linket dobni, hogy mit használok?

BENEFON DELTA--------N8

(#47962) Submarine válasza bringasisti (#47952) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Sanszos hogy monitorvezérlő hiba (mármint ami a monitorban van). Ha másik gépen is így csinálja, akkor tuti.
Ha még garis cserélik/javítják, ellenben neked kell javíttatni, már ha megéri.
#47960
A szomszéd bluetooth-ára csatlakoztál.
És/vagy eleve rossz nálad a beállítás.

#47961 antre
Ha a ramokat kiveszed, eleve nem fog működni.
Igen a 2,5V kevés. Elemcsere szükséges.
A portalanítás magában sokat nem fog javítani a lapon. Újrapasztázással karöltve meg akár 10°C mínuszt is jelenthet a procinak. Az alaplapnak is meg kellene ejteni ahol borda vagyon.
Lehet ennyi a baja, de nálad sanszos az alaplapi hiba. De mivel van otthon két tök egyforma géped... a többi már elhangzott.

[ Szerkesztve ]

(#47963) Luigi962


Luigi962
őstag

Sziasztok!
Ma reggel bekapcsolom a PC-t és 4:3-as képernyő fogad gondoltam a felbontás elállítódott. De..hiába próbálnám vissza állítani 1920x1080 60 Hz-re nem jelenik meg ilyen felbontás! 1600x1200-ra tudtam állítani így vízszintes tojásokat nézek. Rendszer win11, alaplapi videókártya AMD ATI Radeon 3000. Próbáltam a firmware frissítését, de utána sincs a megfelelő felbontásra lehetőség. A monitor meg kiírja, ha más felbontásokat próbálok, hogy a megfelelő felbontás 1920x1080, 60 Hz. Mit tehetek még? Tegnap esti kikapcsolásnál még jó volt és megnéztem semmi frissítés azóta nem érkezett a windowsra ami elszarhatta volna. ???

(#47964) KubanitoS válasza Luigi962 (#47963) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én egy VGA driver frissítéssel kezdeném.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#47965) Submarine válasza Luigi962 (#47963) üzenetére


Submarine
senior tag

Valami mégiscsak történt. Winózka jobbnak látta törölni a drivert, a standard meg ennyit tud.
Legalábbis az előbbiek/alábbiak fényében ezt tudtam leszűrni.
Viszont Win 10/11 alá nincs is Ati 3xxx driver támogatásod.
Ubuntu is 12.04-ig támogatta.
Próbálgasd hátha a 8 drivere felmegy és műxik.
Én lapitopival már jártam így.
Eredetileg mit raktál fel?

(#47967) Submarine válasza #46372352 (#47966) üzenetére


Submarine
senior tag

Lehet, de akkor már komoly gondok vannak a hűtéssel (konkrétan nincs már egy ideje).
Máshogy megfogalmazva, akkor annak már mindenhogy baja van.
Mindenképpen szét kell szedni, kitakarítani, újrapasztázni ahol csak lehet, és nem biztos, hogy meg fog javulni.

(#47968) bringasisti válasza Luigi962 (#47963) üzenetére


bringasisti
őstag

Más zene alatt azt értem, hogy ugyan a zene, de érezhetően más a hangszin. Ezért gondoltam, hogy bár nem profi, de egy kicsivel jobb adatátvitelt el tudnék képzelni.

BENEFON DELTA--------N8

(#47969) bringasisti válasza Submarine (#47962) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszi megnézem

BENEFON DELTA--------N8

(#47970) Luigi962


Luigi962
őstag

Köszönöm a válaszokat, de meggyógyult a dolog. PC kikapcs, VGA csati kihúz gépből is monitorból is aztán fél óra pihi, minden visszadúg, PC bekapcs és minden a régi. Ez mitől lehetett nem is értem. Macska nincs most aki eljátszhatott volna vele, a csatlakozók tök fixen voltak bedugva.

(#47971) d@minator válasza Submarine (#47962) üzenetére


d@minator
addikt

Ha kiveszi a RAM-okat attól még fog működni csak nem lesz képe de a CPU venti pörög. Arra voltunk kíváncsiak, hogy lecsupaszítva az alaplapot elindul e de nem.

(#47973) d@minator válasza #46372352 (#47972) üzenetére


d@minator
addikt

Hát még annyit megér legfeljebb átrakod az elemet egy régebbi gépbe.
Volt olyan, hogy proci egyik érintkezőjén ("lábán") volt valami beégés a rézben de ott elindultak a ventik csak le is álltak. A procit még kiszedheted telefon nagyítóval át kell nézni az érintkezőket és tüskéket. Utána visszarakod nem kell újra pasztázni. Szerintem úgy sem fog menni sajnos a H-s lapok gyengébb minőségűek, na meg nem is mai darab, utolérte a vég.

(#47975) d@minator válasza #46372352 (#47974) üzenetére


d@minator
addikt

Az most nem olcsó de a 12100F időtálló egy jobb VGA mellett is. Ha kicsi a keret i3-10100F vagy AMD fronton Ryzen 4500 vagy 5500.

(#47977) Essejó válasza #46372352 (#47976) üzenetére


Essejó
veterán

Miért kell kettő? A másik gépe is elromlott?;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47979) Puma K


Puma K
veterán

Helló,

olyannal már találkoztatok, hogy egy olyan alaplap (név szerint MSI B450 Tomahawk Max II) ami összerakva és beépítve a helyére-számítógépházba meg sem nyikkan.

De kiszedve a házból mindentől teljesen megszabadítva CPU-RAM-SSD-VGA stb-stb szóval tényleg minden nélkül a dobozára téve pendrive-ról lehet rajta BIOS-t frissíteni?

BIOS frissítés (7C02vH4 ment fel próbaképpen, hogy egyáltalán így működik-e) után mikor teljesen befejezte a folyamatot, akkor ismét áramtalanítva majd csak egy CPU hűtőt rákötve a CPU FAN csatlakozóra áram alá helyezve és csavarhúzóval a bekapcsoló 2 pin-t összeérintve meg sem nyikkan az alaplap?

Az ég világon nem csinál sehogy semmit.

Plusz infóként a teljes gép:

- DeepCool CL500
- Seasonic FOCUS GX-550W Gold (SASSFOCGX550)
- ARCTIC P12 PWM PST 120mm Value Pack
- MSI B450 Tomahawk Max II
- AMD Ryzen 5 2600
- Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
- Asus Strix GTX 1070 OC
- Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD 500 GB
- Jonsbo M.2 SSD hűtőborda

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#47980) Essejó válasza #46372352 (#47978) üzenetére


Essejó
veterán

De jó, hogy csak egy gyerekem van és ő már magának vesz gépet.;]
Mekkora öröm volt 2000 Karácsonya mert össze legóztam neki egy gépet, 12 éves volt akkor.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47982) Essejó válasza #46372352 (#47981) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem is vett gépet, izé alaplapot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#47983) Grave_444 válasza Puma K (#47979) üzenetére


Grave_444
nagyúr

7C02vH0 biossal próbáltad?

(#47984) Puma K válasza Grave_444 (#47983) üzenetére


Puma K
veterán

Alapból-gyárilag az van a MSI B450 Tomahawk Max II-on.

Végül meglett a hiba forrása... :) tegnap előtt azaz hétfőn már kedden éjfél után nem sokkal raktam össze a gépet készre és akkor késő este babráltam a 2 pin-es házon lévő bekapcsoló, HDD állapotjelző és újraindító gombok kábeleivel...

Akkor késő este rossz csatlakozókat néztem ki az alaplapi kézikönyvből, mert hogy ott lent szinte majdnem egymás mellett 2 ugyan olyan kiosztású csatlakozósziget van...


piros a rossz, zöld a jó

Tegnap munka után meg csak ott akartam bekapcsolni az alaplapot-gépet de meg sem nyikkant (hát persze hogy nem!)... úgy hogy a gép már készre volt szerelve és kábelmenedzsment meg minden meg volt...

Majd innen szedtem ki az alaplapot és próbálgattam a BIOS cserét. Aminél furcsa volt, hogy ha a BIOS frissítésre reagál az alaplap és működésre bírható akkor egy mezei bekapcsolással miért nem indul?

Végül megkapta a legfrissebb BIOS-t.

Ma hajnali fél háromra már naprakész driver-ekkel és felfrissített Windows 10-zel tártam a napot... ma tesztelem milyen órajelek-feszültségek és hőmérsékleteket érek el. Aztán kap ventilátor fordulatszám finomhangolást, a VGA egy UV-t és lehet a CPU-t is némileg finomhangolom.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#47985) tata93


tata93
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy félgépet, hogy kicsit tuningoljak.
A gép:
Amd ryzen 5 4500
Ddr4 16gb ram
Gigabyte b450m h
Sata 3 1 tb hdd
Sata 3 3 tb hdd
Sata 3 240 gb ssd
Xfx 550w ts series full wired 80+
Rx 570 4gb

Proci, ram, alaplap full új, videokártya használt, többi régi gépben volt, ami intel volt, ha ez számít.
Elindul a gép, és a gigabyte képernyőn megakad a bootolás, csak pörögnek a pontok körbe-körbe. Próbáltam bios alapbeállítást, boot sorrendet állítani, cmos elemet kivenni és resetelni biost, plusz a hdd/ssd-k kábeles csatlakozását nézegettem, mert amikor elindítom a gépet, akkor a házon van egy hdd visszajelző led, ami pirosan villog amikor elindítom a gépet. Próbáltam úgy, hogy teljesen kihúztam minden hddt és csak az ssdt hagytam de úgyis ugyanez volt. Sata kábel csere is megvolt több alkalommal. Hozzáteszem nagyon hülyén van megoldva a sata csatlakozás a videokártya alatt. Konkrétan kitolják egymást kábelek, mert annyira közel van hozzájuk a vga, ezért próbáltam csak az ssdt csatlakoztatni. Van esetleg valami ötleteket?

Köszi előre is!

(#47986) Submarine válasza tata93 (#47985) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
- Az villogni is fog, mert az a dolga. Jelzi, hogy olvasás/írás van folyamatban.
- Használj csatos sata csatit, és/vagy 90°-t az nem csúszik ki olyan könnyen:

- Miről akarsz bootolni?
* Az ssd-n van valami rendszer, vagy a telepítő nem akar bejönni?
* Ha az ssd-t is lehúzod, kéri a boot eszközt?
* BIOS bejön?
Ha bármelyik vinyón/ssd-n van valami arról próbál erőlködni, de mivel azt írtad a deszka új, nem világos mi a szándékod.

(#47987) tata93 válasza Submarine (#47986) üzenetére


tata93
tag

Szia!
Köszi, sata csatit ma fogok beszerezni ami 90 fokos.

Az ssd-n van már windows.
Nem próbáltam lehúzni az ssd-t de este megnézem.
Biost el tudom érni.

A gondom az, hogy nem tölti be a windowst csak bootol és bootol. Próbaltam pendriveról egy windows telepítőt elindítani, hátha azzal is gond van, de az működött, csak ugye nem nyomtam végig

(#47988) Submarine válasza tata93 (#47987) üzenetére


Submarine
senior tag

Akkor nincs szvsz semmi rendellenes, a korábbi inteles rendszert próbálja validálni az új risen-hez. Kéz és lábtörést. Netet dugjál neki, lehet hogy fog működni. Legyél türelmes.
Chipsetet/alaplapot úgyis újra kell telepíteni, de én mindenképpen egy tiszta rendszertelepítést preferálok, nem ördögtől való és jobban jársz.
Esetedben a 240GB-s SSD-re .
Amelyik lemezen csak adatok vannak, az maradhat.
Egyes játékoknál is lehet trükközni, hogy ne kelljen újra letölteni 50+ Gigát.

Ja, és ahogy ránéztem a lapra, két db 90°-os csatit tudsz rádugni, és felfelé fognak állni. Ezt azért vedd figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#47989) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok, van egy mikrofonos alap JVC headsetem, amihez vettem egy elosztó kábelt, rádugtam az egyik végét a mikrofon bemenetre, a másikat a fülesre, és tökéletesen működött tegnapig.. most viszont nem tudom működésre bírni a mikrofont. Audacityvel tesztelgetem, rábeszélek, felveszem, de csak sistergést és a windows hangjait (egyszer bepittyent egy win értesítés, és rajta volt a felvételen) veszi fel, nem a külső hangokat. Tegnap 5 órát töltöttem el vele, de nem sikerült megoldani, elvileg windowsban minden jól van beállítva. Van valakinek valami ötlete? Köszönöm

(#47990) tata93


tata93
tag

Nem fukarkodtam és újraraktam a windowst az ssd-n. Nem is dugtam be semmi mást. A windows telepítőig eljutottam, végigment a folyamat, majd amikor az első újraindítás jött, újra ott vagyunk a boot loopban. Felrobbanok már. :((

(#47991) Submarine válasza tata93 (#47990) üzenetére


Submarine
senior tag

Telepítő pendrive-t húzd le. Indítsd újra (reset).

Ja hogy, csináltad a telepítést?
Mert ha nem csak töröltél minden partíciót, hanem formázgatni is elkezdted, akkor az is lehet gond.
Tehát csak törölni kell az ssd-t és úgy formázatlanul kijelölni neki winóz tespedtetésre. Majd ő elvégzi amit kell. Partícionál, formáz stb.

(#47992) Submarine válasza Askformore (#47989) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Nálad az alaplap audio drivere kavar be, de ezt így látatlanban és messziről nehéz lesz beállítani.

(#47993) tata93


tata93
tag

Újratelepítettem ahogy írtad. Pendriveot is kihúztam, és ugyanaz a hiba most is. Kiírja a logót hogy Gigabyte Insiston Ultra Durable, alatta meg pörög a töltés folyamatosan.
Az nem okozhat ilyen gondot, hogy megsérült az egyik alkatrész? Bár a bios jelzi mindegyiket hogy fizikálisan be vannak építve. Lehet megpróbálom újra összerakni az egészet, hátha valamit kifelejtettem…

(#47994) Askformore válasza Submarine (#47992) üzenetére


Askformore
senior tag

Hello! Köszi a választ. Letöltöttem már az Asus oldaláról az audio drivert az alaplapomhoz és újratettem, de az sem segített.. tényleg mindent megpróbáltam már.. Annyi plusz info, hogy egy Oculus Quest 2 volt rádugva a gépre korábban egy hozzá tartozó LINK kábellel (USB-n), amit headsetként érzékel a win, miután van benne mikrofon és hangszóró is.. erős a gyanúm, hogy ez kavart be valahol. Eszközkezelőben eltávolítottam az Oculust, az Oculus appban is beállítottam, hogy a win beállításokat használja hangra, de ugyanúgy nem megy a sima pc-s mic...

(#47995) Submarine válasza tata93 (#47993) üzenetére


Submarine
senior tag

Menni kellene neki. Sérült alkatrész főleg okozhat ilyet(is).
Ezt sajnos így messziről nem lehet kitalálni.

#47994 Askformore
Az okozott nálam is pont ilyet, és az alap hangeszközt állítja át.
Start->Kereső mező->Hang / Hangeszközök kezelése / Hang vezérlőpultja
Van ott több minden, ezeket kell kisakkozni, árágni, nálam a monitor is be tud zavarni.
Pl. a mikrofon a beviteli eszközök között lesz.
Ezt sem tudom így látatlanban egzaktul leírni.

(#47996) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok.

Azt meg lehet csinálni laptop-nál, hogy ha rá van csatlakoztatva a töltőre akkor ne merüljön játék közben? Hiába van rajta, merül így is..

(#47997) tata93


tata93
tag

Köszi a segítséget. Feladtam a próbálkozást. Egyre biztosabb vagyok benne hogy valamit vagy én vágtam gallyra, vagy már így érkezett. Valakit megpróbálok keresni aki segíthet benne.

(#47998) tata93


tata93
tag

Még egy kérdés. Ha kihúzom a helyéről a gpu-t teljesen és az alaplapba dugom a hdmi kábelt, akkor onnan jönnie kéne képnek, nem?

(#47999) FunPro válasza tata93 (#47998) üzenetére


FunPro
senior tag

Most remélem nem írok nagy hülyeséget, ha még is, valaki javítson ki legyen szíves!

Szóval, a dolog szerintem három esélyes:

1) Ha van integrált gpu a lapon, akkor igen, de ez már elég ritka.
2) Manapság a vidkarit már nem a lapra integrálják, hanem a prociban van eldugva. Ha a proci azon része halott vagy nincs is gpu a prociban, a lap viszont azt akarja használni, akkor nem ad képet.
3) A gép automatikusan érzékeli hova van dugva a kábel, viszont ha a BIOS-ban konkrétan meg van neki mondva, hogy gpu = pcie, akkor az alaplapról nem fog működni.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#48000) Physimiska


Physimiska
újonc

Sziasztok!

Egy mini PC ventilátorával kapcsolatban akadt egy kis nehézségem, ez ügyben szeretném a segítségeteket kérni.

Van egy Gigabyte GB-BXi5-4570R típusú gépem, és az a gond, hogy a ventilátor tápellátása a bekapcsolás után kis idő múlva megszűnik, és leáll. Külső tápról működik, ekkor azonban folyamatosan a maximumon pörög, tehát nem szabályoz. Elképzelésem szerint az alaplapi csatlakozónál jelentkezik a hiba, a képeken piros kerettel bejelöltem.

Amiket már próbáltam: BIOS frissítés, operációs rendszer újratelepítés, a ventilátor nem poros, nincs eltömődve, ezeken már túl vagyok, nem ilyen jellegű a probléma.

Lenne valakinek ötlete, hogy miként lehetne ezt orvosolni?
Bármilyen javaslatot örömmel fogadok!

Köszönöm előre is!
[kép1] [kép2] [kép3] [kép4]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.