Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47651) FlashR válasza szogyenyi (#47650) üzenetére


FlashR
tag

Van az alaplap dobozán olyan matrica, hogy 5000 series ready v. ilyesmi? Mert lehet nem kapta meg a friss biost gyárilag és nem kezeli a procit.

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#47652) szogyenyi


szogyenyi
csendes tag

Mmmmmmmm a doboza nincs nálam, de rendelés előtt csekkoltam a gyártó honlapján, elviekben támogatnia kellene a processzort. És ha mégis így lenne (hogy nem kapta meg a friss BIOS-t ezt gondolom csak másik procival tudnám kiküszöbölni?

(#47653) FlashR válasza szogyenyi (#47652) üzenetére


FlashR
tag

Persze, támogatja a B550 papíron, de mivel 2020 óta van ilyen alaplap forgalomban, különböző verziójú bios-okkal, viszont a procid 2022-ben startolt, azt hiszem áprilisban, nem biztos, hogy április utáni bios van rajta.

Szerk. : igen, vmi régebbi procival, de ne 3. Gen G procival, mert azt azthiszem totál nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#47654) szogyenyi válasza FlashR (#47653) üzenetére


szogyenyi
csendes tag

Te vagy a második ember, aki megerősíti ezt a teóriát. Jó tudni, ilyennel nem találkoztam még ezelőtt. Akkor kokettálok a tulajjal. Köszönöm a segítséget és szép estét!

(#47655) szupi92 válasza Top cat (#47637) üzenetére


szupi92
tag

Igazad van.
Nincs sajnos integrált vga benne.
Fx 8320
Fsp raider 550w
Gigabyte rx 580 8gb
10 GB ddr3 rám 3x2+1x4 nem q legjobb tudom
Asus m5a97 r2.0 alaplap.
Köszönöm.

(#47656) szupi92 válasza FlashR (#47638) üzenetére


szupi92
tag

Nem volt kihúzva a gép biztosan.
Megpróbálok szerezni egy másik tápot, hátha.
Köszönöm a tippet.

(#47657) Top cat válasza szupi92 (#47655) üzenetére


Top cat
őstag

Nem egy mai cucc. :) Alaplap, proci lehet akár már 10 év körüli is.

Lehet táphiba, videokártya, alaplap.
Chipset / VRM hűtő nem forrósodik bekapcsolás után?

(#47658) szupi92 válasza Top cat (#47657) üzenetére


szupi92
tag

Hát nem sajnos, de idáig nagyon nagy gond nem volt vele. Már tervben van a fejlesztés, de sajnos mindig volt valami, ami hátráltatta.
Megnéztem, és nem forró, alig melegszik.
Próbálok szerezni egy tápegységet, de nem nagyon van az ismerőseim körében felesleges. Nem valahogy bemérni a tápot?

(#47659) dudika10 válasza szupi92 (#47658) üzenetére


dudika10
veterán

Ha lenne egy megfelelo eszkozparkod egy tap meresehez, akkor nem kerdezned meg, hogy kell merni. ;)
Ha a ventilator porog, akkor valami kijon a tapbol, szoval en elobb egy VGA cserevel probalkoznek szemely szerint.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#47660) Top cat válasza szupi92 (#47658) üzenetére


Top cat
őstag

Van tápteszter, de azt még körülményesebb szerezni. Ha nem tudsz tápegységet szerezni, akkor videokártyát próbálj meg. Jó lesz valami egyszerű is.

dudika10
Attól, hogy pörög a táp ventilátora, még egyáltalán nem biztos, hogy működik rendesen. :N
Lehet, hogy valamelyik ág nem működik.

(#47661) dudika10 válasza Top cat (#47660) üzenetére


dudika10
veterán

Nem is ezt mondtam, hanem hogy nem azt neznem meg eloszor. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#47662) szupi92 válasza dudika10 (#47659) üzenetére


szupi92
tag

Ez igaz sajnos. De szerencsére a videokártyát meg tudom oldani.
Hogy elébe menjünk a dolgoknak. Ha ugyanúgy felpörög a csere vga, és nem ad képet akkor a táppal lesz gond, vagy még úgy is van esély rá, hogy az alaplap adta meg magát?

(#47663) FlashR válasza szupi92 (#47662) üzenetére


FlashR
tag

Sőt, még a proci is szóba jöhetne akár, ha úgy vesszük. :) De mivel csak állt a gép 2 hétig és úgy nehezen megy tönkre valami ha nincs is használva, ellenben a tápot nem húztad ki, nem áramtalanítottad elutazás előtt, azzal történhetett valami, amit nem bírt már ki a kora miatt. De azért jó minőségű és sztem a védelmének köszönhetően nem károsodott más.

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#47664) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

AMD Ryzen 5 3600 dobhat kékhalált páratlan memória időzítéstől memória intenzív játék alatt? Asus Prime B450-Plus
3200Mhz c16 Kingston Fury

A Sandy Bridge legendája

(#47665) szupi92 válasza Top cat (#47660) üzenetére


szupi92
tag

Sikerült szerezni egy csere vga-t, és ki is próbáltam azzal sem megy,és ahhoz még nem is kellett tápcsati elég volt ne PCI-ról nyert erőforrás. Sajnos azzal is ugyanaz volt a baj, és továbbra sem ad képet.
Annyit még észrevettem, hogy a 2 PCI foglalat közül az egyikben nem pörgött a vga ventije. Ez adhat esetleg plusz infót?
A tápot jövő héten kicserélem, és remélem az lesz a baj forrása.

(#47666) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

A hibátlan asztali gépemben SSD-t cseréltem. Egy 120 gigás helyére ment egy 500-as. Ez három napja volt, azóta fagyogat a gépem. Először amikor beraktam az új SSD-t és a BIOSba bootoltam a Windows telepítés megkezdéséhez, ott a boot eszköz kiválasztásakor fagyott először. Utána kb az első indítás után a Windows 10 sikeres telepítése után amikor mókoltam a beállításokkal. Ma pedig ott hagytam a gépet és már nem ébredt fel, csutkára volt fagyva. Az utóbbi kb 5 évben nem fagyott ennyit a gépem, mint most 3 nap alatt.

Fenti infók alapján csak az SSD lehet a ludas? Mit tudnék esetleg megnézni a gépen?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#47667) d@minator válasza KubanitoS (#47666) üzenetére


d@minator
addikt

Először megpróbálnék egy BIOS és egy SSD Firmware frissítést.

(#47668) Top cat válasza szupi92 (#47665) üzenetére


Top cat
őstag

Speaker nincs rajta?

(#47669) KubanitoS válasza d@minator (#47667) üzenetére


KubanitoS
veterán

Tegnap este ezen túlestem, az alaplap BIOSát frissítettem, azóta nem fagyott, de csak pár órát használtam. Az elképzelhető, hogy amiatt, hogy egy régi gépről van szó (i5-6500, mellé egy ASUS Z170 Pro Gaming alaplap) nem akart rendesen működni az SSD? Mert mondjuk akkor még nem létezett 500 gigás változat? A legfrisebb felrakott BIOS 2018-ból való az alaplaphoz.

Az SSD-n is lehet firmwaret frissíteni? Ilyenről még nem hallottam...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#47670) jokeph válasza KubanitoS (#47669) üzenetére


jokeph
nagyúr

Simán elképzelhető bármi, sok a változó, egy friss stabil BIOS sok csodára lehet képes jó/rossz értelemben is.

SSD firmware: igen, lehet és valamikor szükséges is frissíteni - érdemes figyelemmel kisérni ha van újabb firmware, és hogy mit javítottak vele.

Ugyanakkor érdemes mindig a lehetőségeket végigzongorázni, pl. MSI K9MM-V lappal simán megy a Patriot Burst 240 GB-os SATA SSD, ez a lap 2006-os. :D
Itt még SSD kb. nem is létezett. :))

Sőt, az optikai meghajtók firmware-e is vagy 20 éve (de lehet hogy régebb óta) frissíthető. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#47671) szupi92 válasza Top cat (#47668) üzenetére


szupi92
tag

Van rajta.
Ki-behúztam, de utána sem lett jó sajnos.
Viszont arra most rájöttem, hogy átraktam egy másik PCI foglalatba, és ott pörög vel maxra a ventilátor,normál fokozaton megy, viszont úgy sem ad képet.

(#47672) turit


turit
tag

Sziasztok.
Napok óta cseszekszik a gép. Először videó nézés közben fagyott ki, zúgó hanggal, majd kékhalál és újraindult. Gyanakodtam frissítésre, rossz driverrel de egyik sem szeintem.
Újra telepítettem a windows 10et, semmi frissít, semmi driver, ugyanúgy rossz. Sőt már pár perc után lefagy a gép, üres járatban is. whea_uncorrectable_error-t ír ki.

Kiszedtem a videókártyát, nem segített. Memóriákat mindenféle kombinációban, evvel se javult.

Processzorral lenne a gond? Nincs más ötletem.

(cpu: i7-7700k @ 4.20GHZ, alaplap: Asus ROG STRIX Z270H, ram: (2x16) HyperX 32GB Predator DDR4 3000MHz, videokártya: ASUS STRIX-GTX1080-8G-GAMING, táp: FSP raider s 550w)

(#47673) FlashR válasza turit (#47672) üzenetére


FlashR
tag

Szia, hőmérsékletet néztél?

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#47674) savior


savior
őstag

Sziasztok.
Tegnap este jatszottam, amikoris egyszercsak elment a kep. Ujrainditottam a gepet es a monitoron a nincs bemeneti jel uzenet fogadott. Kivettem a videokartyat, igazgattam, probaltam masik csatlakozoval, de csak a feketeseg fogad. Egy regi videokartyaval viszont minden rendben megy.
Mitol lehet ez?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#47675) Grave_444 válasza savior (#47674) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Vga hibának tűnik. Biosban sincs kép vele?

(#47676) turit válasza FlashR (#47673) üzenetére


turit
tag

30 fokon volt amikor lefagyott. 2 - 3 mp-ként frissült amivel néztem, gondolom nem ugrik fel 60-70 fokot ennyi idő alatt? Este újra pasztázom mindenesetre.

(#47677) savior válasza Grave_444 (#47675) üzenetére


savior
őstag

Nincs. A monitoron kiirodik bekapcsolaskor valami olyasmi, hogy nincs jel es fekete marad.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#47678) Grave_444 válasza savior (#47677) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Esetleg a kártyát nem tudod kipróbálni másik gépben?
Milyen a táp és milyen kártyával tesztelted?

(#47679) savior válasza Grave_444 (#47678) üzenetére


savior
őstag

Masik gepben sajna nem tudom kiprobalni.
RX570 ment tonkre es RX460 van most helyette.
A tap egy par honapja vett Chieftec 500W.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#47680) Grave_444 válasza savior (#47679) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Így nem fogunk tudni többet segíteni, csak annyit mondani valószínűleg a kártya halott.

[ Szerkesztve ]

(#47681) turit válasza FlashR (#47673) üzenetére


turit
tag

Sajnos az újrapasztázás se segített. Cpu temp programmal figyeltem, 45-46 fok volt amikor megállt.

Tudnátok ajánlani egy megbízható szervizt Budapesten? (14. - 15. kerületekben járkálok leginkább.)

(#47682) FlashR válasza turit (#47681) üzenetére


FlashR
tag

Akkor viszont végig kell zongorázni a szokásos dolgokat ami kimaradt. A tápnak lehet rejtett hibája, ha pl nem ad egy ágnak megfelelő ellátást, ha nem a táp akkor marad az alaplap. Csak sajnos az a leg macerásabb, azért marad utoljára.

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#47683) KFury


KFury
csendes tag

Sziasztok!

Vettem a gépbe új alkatrészeket:
alaplapot (ASUS PRIME H510M-R-SI )
processzort (Pentium Gold)
tápegységet (FSP Hydro Pro 500)

(DDR 4 memeória, hdd, sdd maradt a régi)
Összeraktam a gépet, de a bekapcsológombra nem reagál. Áram van a rendszerben, mert az alaplap hátoldalán világít az internetes hálózati bemeneti jelzőlámpa. Próbáltam rövidre zárni az alaplapi power sw tüskéket csavarhúzóval, de semmi.
Azt érteném, ha a ház bekcsapcsólógombja vagy a vezeték megadta volna magát, de miért nem regál az rövidrezárásra?
Vagy én vagyok béna, vagy valamire nem gondoltam?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#47684) Top cat válasza KFury (#47683) üzenetére


Top cat
őstag

Rajta van mindkét tápcsatlakozó 24/4 ?
Procihűtő csatlakozó rajta van, jó helyen? (jobbra fent)

Biztos hogy a bekapcsoló tüskéket zárod össze? (12. oldal alján, felső sor, jobb szélső kettő)

[ Szerkesztve ]

(#47685) KFury válasza Top cat (#47684) üzenetére


KFury
csendes tag

Igen. Rajta van a 4-tűs CPU táp, meg a 24 tűs tápcsatlakozó és a procihűtő is. megmozgattam őket minden rendesen csatlakozik. Igen a kézikönyv 12. oldal 16. pontjában levő ábra szerint a felső sor jobb szélső két tüskéjéhez érintettem a csavarhúzót de semmi reakció. Vadiúj alaplap és van áram, mert az ethernet lámpa világít. Annyit tudni kell ,hogy azért cseréltem az alkatrészeket, mert felrobbant egy biztosíték a lakásban és vitte a régi tápot és az alaplapot is. Arra gondoltam, hogy esetleg meghalt a számítógépház kábelezése/nyomogóomb is, szóval nincs más hátra veszek egy olcsó házat holnap és bízok a szerencsében.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#47686) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Nemrég átépítettem a gépemet, kapott egy új alaplapot, processzort és gépházat.
Egyúttal tisztán újratelepítettem a Windows 11-et a hivatalos Microsoft oldalról, licenckulccsal aktiválva. Windows telepítés után feltűnt hogy néhány program első próbálkozásra hibaüzenettel nem tudott települni, pl az Nvidia videokártya driver sem ment fel elsőre, talán 2 alkalommal is előjött a hiba.
Egy Steam játék sem akart elsőre települni, lemez írási hibával.
Illetve tegnap egy online film nézése közben egy beletekerés után csak egy hangos fehérzaj hang volt hallható a film hangjai helyett, ma pedig egy Windows hang lejátszása helyett megint csak egy hangos fehérzajt hallottam. A Windows egy samsung 970Evo 512Gb SSD-n van, ami 132Tb írt adatnál jár.

Mi lehet a probléma?
A win újratelepítés előtt nem voltak ilyen jelenségek.

[ Szerkesztve ]

(#47687) FlashR válasza KFury (#47685) üzenetére


FlashR
tag

Teljesen feleslegesen veszel egy olcsó házat, ha így nem indul :)
Sajna benne van a pakliban, hogy egy hibás alaplapot fogtál ki, ha tuti jó tűket zársz rövidre nem igazán van más ötletem :F Amúgy a prime-okon van az a narancssárga led csík a bal alsó sarokban fut végig, az ad vmi életjelet? Mert annak kikapcsolt állapotban is világítania kell, ha áram alatt van.

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#47688) FlashR válasza -Sawyer- (#47686) üzenetére


FlashR
tag

Szia, nos hát pedig eléggé nyilvánvaló a probléma ha lemezírási hibák voltak. A helyedben egy Sentinel-t és Magician-t ráengednék az ssd-re. Néznék szektorhibát, valaha mért max hőmérsékletet stb. Nem kevés a 132TB de azért bírná még, viszont lehet itt a vége ha pl sokat volt melege.

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#47689) -Sawyer- válasza FlashR (#47688) üzenetére


-Sawyer-
tag

Igen, nekem is ez volt az első gondolatom, ezek a jelenségek adat írási/olvasási hibára is utalhatnak így már megnézetem Sentinelben, 83%-os, szektorhiba nem volt:

Ma 54 fok volt a csúcs, előéletét nem igazán ismerem, használtan vettem kb 1 éve. Már akkor több mint 120Tb volt benne.
Magician sem mutatott semmi extrát:

Elképzelhető, hogy mégis gyengélkedik és ez okozta ezeket a problémákat?

[ Szerkesztve ]

(#47690) FlashR válasza -Sawyer- (#47689) üzenetére


FlashR
tag

A hőmérséklet fülön tudsz nézni olyat, hogy maximális hőmérséklet teljes élettartam alatt...
Amúgy jah, lehet felület tesztet csinálni, sajnos a smart infó nem minden, lehetnek károsodott szektorok.

Szerk: amúgy kalandos előélete lehetett, ha 1 éve vetted és jelenleg 75 nap üzemidővel van benne 132TB :D 1 hét alatt nyomott bele az előző tulaj 120TB-ot? :Y

[ Szerkesztve ]

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#47691) KFury válasza FlashR (#47687) üzenetére


KFury
csendes tag

Én nem találok ledet rajta, viszont ha bedugom a hálózati ethernet kábelt, akkor annak világít a led lámpája (meg villog a másik led is, hogy van adatforgalom). Tehát kap áramot.

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#47692) Top cat válasza KFury (#47691) üzenetére


Top cat
őstag

Ne, lehet. hogy bent hagytad a régi alaplap távtartóit és az újnak nem kell annyi?
Ha igen előfordulhat, hogy összezárt valamit.

(#47693) KFury válasza Top cat (#47692) üzenetére


KFury
csendes tag

de igen,a régi távtartókat benthagytam. Erre nem gondoltam.
Kiszerelem és megnézem. Amúgy rendeltem egy 350 ft-os bekapcsológombot a netről, ha azzal sem működik ,akkor szét kell szednem mindent és egyesével kisakkozni mi a hiba.

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#47694) Grave_444 válasza KFury (#47693) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szét kell szedned, mert ha összezárt alaplapi tüskékkel nem indult, akkor egy bekapcsológombbal sem fog, ami ugyanezt teszi.
Legjobb lenne ha kivennéd az alaplapot értelemszerűen procival, memóriával és csak az adattárolót, tápot kötnéd rá és úgy próbálnád összezárni a tüskéket.

(#47695) FlashR válasza KFury (#47691) üzenetére


FlashR
tag

Az kb semmit sem jelent, ha világít a hálózati csatlakozó led, engedd el ezt az információt, attól még halom áramkörnek kell rendesen áramot kapnia. Sok alaplapon van státusz led, ami inkább számít, ha már ez alapján akarjuk tudni, hogy üzemkész-e egy alaplap.

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#47696) KFury


KFury
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget. Kiderült, hogy a ház bekapcsológombja volt szar. Amit vetem bekapcsológóomb, azzal működik. Az meg az én bénaságom volt, hogy nem tudtam életre kelteni csavarhúzóval. :) Új ház a megoldás. De legalább már nem vagyok bizonytalanságban.

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#47697) Top cat válasza KFury (#47696) üzenetére


Top cat
őstag

Minek ehhez új ház? Nyomógombot olcsóbb kicserélni.

BIOS-ban nem lehet beállítani, hogy bekapcsoljon billentyűzetről?
Mondjuk ahhoz ps2 kell.

(#47698) Grave_444 válasza KFury (#47696) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Na bakker. :DDD
Minden esetre szerencse, hogy nem volt nagyobb baj.
A mostani házadon ha a reset gombot rákötöd az alaplapra is működhet cserélgetés nélkül.

(#47699) -Sawyer- válasza FlashR (#47690) üzenetére


-Sawyer-
tag

A max hőmérséklet teljes élettartam alattra 42 fokot ír most, ami nem lehet valós, mert tegnap volt 54 fok is :U
Felület tesztet is csináltam nem volt hibás/gyenge szektor.
Igen az előző tulaj nyomta bele ezeknek az adatoknak a 95%-át, bányászgépben lehetett, vagy nem tudom :))
Tehát a programok alapján nagyjából rendben van az SSD, de én mindig csak erre tudok gondolni, hogy valahol itt van a gond.

(#47700) FlashR válasza -Sawyer- (#47699) üzenetére


FlashR
tag

Fura mindenesetre, ha nálad 54 volt és valószínű komoly terhelés alatt volt egy ideig az előző tulajnál, biztos nagyobb hőnek volt kitéve huzamosabb ideig... Na mindegy, ha van akár egy sima winyód, dobj rá egy windowst, aztán ha azzal nem csinálja akkor tudható biztosra. Esetleg ha a lapodnak van másik m2 slotja, abban mindenképp tedd át próbából...

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.