Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83251) Marcsello31 válasza Lauda (#83249) üzenetére


Marcsello31
őstag

Az a vessző nem rossz helyen van véletlenül? ;]

(#83252) sanzi1982 válasza leo81 (#83250) üzenetére


sanzi1982
csendes tag

Ahol a mérés készült az is vidék,7000es kisváros dél pest megyében
Sokáig csak B20 volt,az utóbbi időben lett B1,3,28

(#83253) ledgeri válasza Lauda (#83249) üzenetére


ledgeri
nagyúr

7k-s net... ja nem az a ping :Y

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#83254) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
A spanom előfizetése lejárt most május elején, és mondtam neki nézek olcsóbb díjcsomagot hátha van, most Go superben van, viszont kikötötte nem akar aláírni se egy, se két évet. Beléptem a fiókjába, és először is miért nem tudom kikapcsolni a VF care alap eszközbiztosítást?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#83255) zzola válasza neo-geo (#83254) üzenetére


zzola
félisten

A biztosítást csak telefonon lehet lemondani.

(#83256) neo-geo válasza zzola (#83255) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Rendben, köszönöm az infót akkor majd telefonon beszélek velük. :R :CÉs csak a spanom telójáról tudom intézni, vagy mehet az enyémről is, ha tudok minden infót?

[ Szerkesztve ]

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#83257) PuffyDog


PuffyDog
junior tag

Sziasztok!
Ismerős vásárolt egy Vodafone függő iPhone készüléket.
A srác előfizetéses telefont adott el neki. Több kérdésem lenne.
Ha lejár a hűség milyen módon lehet függetleníteni?
Elég a garanciajegy, adásvételi szerződés? Vagy kell hozzá az eredeti tulaj?
Illetve ha valaki Vodafone számmal számhordozással átmegy a Telekomhoz, akkor egy Vodafone függő telefon tudja majd a a Telekom által adott QR kódot használni eSIMként? Igen, mert maradt a 70es száma vagy nem, mert átment a Telekomhoz, hiába maradt a száma?

=>> MyGuava-val most 5,87 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#83258) zzola válasza neo-geo (#83256) üzenetére


zzola
félisten

Érdemes az előfizetőnek megtennie...

(#83259) zzola válasza PuffyDog (#83257) üzenetére


zzola
félisten

Ezesetben adás-vételi szerződés kell és üzletben lehet kérni a hálózati zár feloldását (hűségidő lejártát követően).
Az eSIM-en is zár van, szóval ha meglesz a feloldás, utána mehet csak bele bármilyen szolgáltatói kártya.

[ Szerkesztve ]

(#83260) 4Grider válasza PuffyDog (#83257) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem a 70-es számhoz zárolnak, mert ha így tennének, akkor nem lehetne szám hordozott, de már vodás számmal használni egy vodára zárt készüléket. Hálózat kódhoz zárnak, így csak aktuálisan voda SIM használható benne.

(#83261) d.janos


d.janos
csendes tag

Van egy olyan problémám, hogy csomag váltás óta - kb. 4 napja - naponta elég sokszor ledobál a hálózatról és net sincs ilyenkor. Ez az egész kb. néhány mp-ig tart, de eléggé idegesítő, főleg ha megy az online rádió is.

Eddig 4G ikon volt, az új csomag óta már 5G az ikon. A telefon egy Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G, a helyszín Nyíregyháza. Easy az új csomag.

Más is tapasztalt ilyet?

És persze másodjára írom meg a hozzászólást, mert közben megint megszakadt és kiléptetett a prohardver.

(#83262) dzf007 válasza d.janos (#83261) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem is előfordul, főleg amikor 5G engedélyezett. Én is nyíregyházi vagyok! Nekem Netfone/Vodafone van... :)

(#83263) zzola válasza d.janos (#83261) üzenetére


zzola
félisten

Próbáld meg 4G-vel.

(#83264) d.janos válasza zzola (#83263) üzenetére


d.janos
csendes tag

Kipróbáltam, hátha. Végülis úgy is csak 5 Mbites a csomag.

Amúgy az lehetséges, hogy az 5G jobban meríti az akkumulátort?

(#83265) Landsmann válasza d.janos (#83264) üzenetére


Landsmann
addikt

Ha karcsú a térerő, vagy váltogat két cella között, akkor elképzelhető. Egyébként kevésbé kellene merítenie. Legalábbis ha normális 5G van és nagy az átviteli sebesség.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#83266) rin33 válasza trec12 (#83247) üzenetére


rin33
senior tag

Alakul. Vidéken szaporodnak a B7 cellák. B20 is megjelenik ott ahol csak B8 volt.

(#83267) dzf007 válasza rin33 (#83266) üzenetére


dzf007
aktív tag

Szaporodhatnának jobban... A beharangozott fejlesztések után se sokkal jobb beltérben a mobilnet és a térerő. Eddig jobb volt. Hiába 5G, hiába nincs sebességkorlát...Nyíregyháza..

(#83268) dzf007


dzf007
aktív tag

Elvileg volt fejlesztés... [link] 3 torony is "körbevesz" igaz panelház, de mostanában gyengébb a térerő, lassabb a mobilnet..Netfone, netfone apn.. [kép] [kép] [kép]

(#83269) Diák66 válasza sanzi1982 (#83245) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem már nincs vodám, de egy ismerősnek beüzemeltem B535 router, itt csak B20 van nekik, igaz jobb, mint a B8.... a 2 megás ADSL-t azért megelőzi, de 4-5 megabites letöltésnél jobban nem nagyon látni, csúcsidőn kívül talán a 16-ot eléri, de az nagy csoda. Van mit behozniuk.

(#83270) zzola válasza Diák66 (#83269) üzenetére


zzola
félisten

Tudjuk egyesek a vezetékes net áráért szeretnének nem helyhez kötött szolgáltatást hasonló sebességgel. Mivel nincsen minimum sebesség, így az van ami elérhető...

(#83271) SztiviVander válasza zzola (#83270) üzenetére


SztiviVander
őstag

Vagy csak egyesek próbálnak megoldást találni arra hogy ne 15-20 évvel ezelőtti sebességért fizessenek annyit mint más szerencsésebb helyen élők a gigabites optikáért... De nem is feltétlen az árról szól ez, hanem arról hogy mire elég manapság az a pár MBit amit adsl/koaxon tudnak adni vidéken. Nagyjából a semmire. És nyilván csak a mobilnet a saját erőből is megoldható alternatíva, aztán ha az is tré akkor sajna duplán beszopta.

[ Szerkesztve ]

(#83272) Diák66 válasza SztiviVander (#83271) üzenetére


Diák66
őstag

Ott a pont. Gyenge az ADSL, de nem sokkal jobb a Vodafone B20-as 4G-je sem. Lehet választani 4 megás ADSL-t 7-8 ezerért, Vodafone mobilnetet 5800 Ft-ért valamivel jobb sebességgel, Yettelt 10 ezerért és Telekomot 13 ezerért, utóbbi kettő azért hozza a 20-50 megabites letöltést. A Voda cella elméletben csak 75/15-öt tud (B20), Telekom 150/50, (B20) míg a Yettel kb 225/60 (B28,B20,B8) de 700/800/900 MHz esetén a 3CA felejtős az esetek 99%-ban, de így is jobban tud gazdálkodni a kapacitásokkal.

(#83273) DarkByte válasza Diák66 (#83269) üzenetére


DarkByte
addikt

Huawei B535-tel nagyon megéri kicsit szórakozni a MioNonno féle script által elérhető rejtett hálózati korlátozó beállítással (ez egy mini javascript fájlt, be kell dobni a browser konzoljában még nyitva van a router admin felülete bejelentkezve és hozzáad fent egy extra toolbar-t a laphoz), és megnézni hogy ha átkényszeríted egy másik cellára nem-e jobb lesz a sebesség. Cellmapper-ből ki lehet keresni milyen Vodafone cellák vannak a környéken milyen frekvenciákkal. Bár igazából vakon is el lehet kezdeni próbálgatni, max. visszaállítod a gyári értékre ha nem jó.

Szüleimnél pl. mindenképp B28-ra (700MHz) akart menni, aminél ugyan maxos volt a térerő, de a kapacitás az gyalázatos 1.5Mbps, esti órákban meg egyenesen megállt. Néha azt láttam hogy tudna 14-15Mbps-et is, igaz akkor a térerő csak 3/5 pálcika az előlapon. Innen jött az ötlet hogy megpróbálom a gyengébb jelerősségű cellákra limitálni.

Ha jól emlékszem lekorlátoztam csak B1-re vagy B3-ra (már nem tudom melyik nyert végül, mindkettőt próbáltam). Az átlag sebesség felment 10Mbps környékére, esti órákban is van 2-4Mbps. Nem tűnik nagy különbségnek, de használatban mégis az, főleg több eszköz mellett nagy tartalék különbség.

Mióta megcsináltam nem panaszkodtak hogy újra kellett indítani a router-t mert nincs internet. Illetve náluk elég gyenge az épületen belüli mobilhálózati lefedettség és próbálkoztam anyumnál a Yettel VoWiFi-vel a mobilján (a mobil pedig WiFi-n a Voda-s router-re csatlakozik), az alapból még rosszabb volt sokszor mintha nem lenne bekapcsolva, így viszont most az is stabilnak tűnik.
Február körül még gondolkodtam rajta amint lejár a hűség visszaviszem őket egy Yettel flottás mobilnetre, de így most erre nincs szükség egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#83274) Diák66 válasza DarkByte (#83273) üzenetére


Diák66
őstag

Ismerem ezeket a scripteket, egy rakás megoldás van, nekem B818 van, de akik használják a B535-ötöt, nem értenek hozzá. Amúgy alább írtam, nincs más cella, Vodafone, Telekom B20 only, egyedül Yettel van B28,B20,B8 cellával jelen. Ezzel lehet "gazdálkodni".

(#83275) snooze


snooze
veterán

vodafone applikácioban megtalálható valahol az elöfizetöi szerződés dokumentuma?nem találom..🤔🤔

GO Gunners!!!

(#83276) Lauda válasza snooze (#83275) üzenetére


Lauda
félisten

Kattintasz felül arra a felületre, ahol kijelzi az adatmennyiséget, a következő oldalon az aktív szolgáltatásoknál megtalálod.

(#83277) snooze válasza Lauda (#83276) üzenetére


snooze
veterán

ott kerestem eddig is a szerzödésnél,de ott csak hosszabbitani akar..🤔 link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#83278) Lauda válasza snooze (#83277) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha nem azt csinálod, amit írok, akkor nem fogod látni.

(#83279) snooze válasza Lauda (#83278) üzenetére


snooze
veterán

itt sincs az irásos szerződés,ha a "szerződés"-re kattintok..link link link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#83280) Lauda válasza snooze (#83279) üzenetére


Lauda
félisten

Beállítások, dokumentumok (ahhoz tudnám mennyire kell retardáltnak lenni, hogy a beállítások alá dugják el a szerződéseket :DDD ).

(#83281) snooze válasza Lauda (#83280) üzenetére


snooze
veterán

ilyen nincs..ott sincs .🤔🤔😀😀😀

GO Gunners!!!

(#83282) snooze válasza Lauda (#83280) üzenetére


snooze
veterán

nahh,pc-n meg is lett..😀😀

GO Gunners!!!

(#83283) Wolfram válasza Diák66 (#83274) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Minden nap ~18:00-kor a B818 bontja az internet kapcsolatot voda xxl-en, kb 2 percig nem tud visszalépni ('failed to register..'), orvosolható ez a dolog valahogy? 🤔

(#83284) Marcsello31 válasza Wolfram (#83283) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Én ilyent nem tapasztaltam eddig, nekem is xxl csomagom van egy b525ös routerrel használva, kérdés: Milyen apnt használsz? két apn közül lehet választani, tudtommal. :R

(#83285) csaszi75 válasza Wolfram (#83283) üzenetére


csaszi75
senior tag

Erre javasolják sok helyen, hogy helyezz üzembe egy olyan kütyüt, ami hajnali 4 felé megszakítja az áramot egy rövid időre.. és akkor nem tapasztalsz nap közben problémát.
Router és router firmware válogatja, hogy melyik router mennyi ideig szakad le a hálózatról, amikor a szolgáltatók lebontják a 24 órája fennálló sessinöket. Ezt a bontást a telefonok azonnal lerendezik, a modemek/routerek néha butábbak..
De ha hajnalban egyszer elreszeled a routered, akkor kb az elkövetkező napokban mindig ilyenkor fog jönni a 24 órás bontás.. De ez nem biztos, hogy állandó marad..

(#83286) vpanangin


vpanangin
senior tag

Így, hogy a voda hálózatát használja a Netfone, mennyi esélyem van egy voda SIM lockos telefonban Netfone kártyát használni?

(#83287) Wolfram válasza csaszi75 (#83285) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Nincs benne 24 órás újraindulási funkció.

"7 naponta újraindul, ha szükséges"? Ez nem jó semmire. 😥

(#83288) 4Grider válasza Wolfram (#83287) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem is azt írta, hogy a routered bontja el a kapcsolatot. Ahogy írta, szerezz be egy olyan kütyüt (kapcsoló órát), ami 24 óránként elbontja a kapcsolatot (megszakítja a router áramellátását). Akkor onnantól fog számítani a szolgáltató által adott ip cím 24 órás bérleti joga.

(#83289) Lauda válasza 4Grider (#83288) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasni már luxus lett mostanában.

(#83290) Marcsello31 válasza 4Grider (#83288) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ez a legbiztosabb megoldás, beállítani fizikailag hogy 23:00 után valamikor bontja az egészet majd újra kezdni, Vannak routerek amik nehezen bírkoznak meg az újraindítás utáni csatlakozással.

(#83291) Marcsello31


Marcsello31
őstag


Jól indítom a hetet én is, konkrétan száguldok. ;] Veletek helyzet?!

(#83292) 4Grider válasza Marcsello31 (#83291) üzenetére


4Grider
nagyúr

Felénk Dél-Budán a toronytól 70 m távolságra 12/15 Mbps.
Mindezt 20 MHz B1 + 15 MHz B3 + 10 MHz B20 mellett...

[ Szerkesztve ]

(#83293) Marcsello31 válasza 4Grider (#83292) üzenetére


Marcsello31
őstag

Üdv! De állandóan ennyit mértek? Ez gondolom terheltség miatt van, nekem sem lenne ennyi a város közepén vagy a szélén, de ha ennyi csatornát fogsz össze egyszerre és csak ennyi, gondolom este még lassabb, én kb 578mrre vagyok a toronytól.
De gondolom van vezetékes neted, így nem ez az elsődleges net.
Azért ez szomorkás. :U

(#83294) 4Grider válasza Marcsello31 (#83293) üzenetére


4Grider
nagyúr

Budapesten van ettől sokkal rosszabb is mikrós felhordó hálózattal rendelkező voda bázisállomáson. Felénk a terheletlen voda olyan 70 Mbps körül teljesít. Telekom olyan 80 Mbps körül, Yettelnél meg olyan 120 Mbps körül szoktam méricskélni. Fontos, hogy 4G-n, 5G esetén az első kettő fasorban nincs a yettelhez képest.

(#83295) Marcsello31 válasza 4Grider (#83294) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hát. Ha már 15mega fölött vagyunk. Az már használható kategória.
Az alatt meg ló fütty. De ott a városban gondolom ezerféle optikás
Net van, ami már jó esetben gigabites. Èn Konzolra esténként töltök le játèkot,
A legutóbbi is egy 95gigás pack volt game passen keresztül kb 3 óra alatt
Leszedte, ès mèg így sem kaptam qsst. Gondolom azért mert itt ez a torony
Nincs annyira leterhelve. Videókat szoktam mèg feltölteni ismerősöknek Viberen
Vagy egyèbb nem youtubeos oldalnál. 50 megás feltöltèssel ilyesztően gyors.
Kicsit spórolok mèg, ès egy b818as routert veszek hosszabb távra

. Itt azóta sincs yettel 4g tekekomè csak 800mhzen van de, egy csomó fa takarja + messze van.

(#83296) dchard válasza 4Grider (#83294) üzenetére


dchard
veterán

Ennek semmi köze a mikróhoz. Ma már széles körben elterjedtek a gigabites mikró linkek carrier class oldalon. Inkább ahhoz van köze, hogy mikor cserélték a link párokat utoljára, és hogy hány mikró hop van az optikáig.

Az ember azt várná, hogy a Digis összeolvadással sokkal több állomás kaphat közvetlen optikát, de azért itt vigyázni kell, mert ez a jelenlegi hálózati topológia jelentős átalkaításával is jár. Például egy meglévő fában nem mindegy, hogy hol válik elérhetővé optikai csatlakozás...

Yettel sincs jobb helyzetben ami a közvetlen optikán bekötött állomásokat illeti, aztán mégis jobb az ügyfélélmény :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#83297) Diák66 válasza Wolfram (#83283) üzenetére


Diák66
őstag

Régen ez ismert jelenség volt, nincs ellene megoldás, mert ha minden igaz ez szándékos részükről. Magától újra csatlakozik a router.

(#83298) zelikocc


zelikocc
senior tag

Kis érdekesség, most először látok ilyen hálózatnév kijelzést
13. Kerület iPon.hu-nál

(#83299) PuffyDog válasza zelikocc (#83298) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Rákerestem mi ez. [link]

=>> MyGuava-val most 5,87 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#83300) 4Grider válasza zelikocc (#83298) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mienk Yetteles volt, de idén tavasszal végleg leállították, hogy ne kavarjon be a 20 MHz-nyi B1- nek, mivel 1800 MHz-en üzemel.
Csodálkozom, hogy a voda ezt még nem tette meg, hiszen már ők is felhasználják 4G-re a teljes 1800 MHz-es sávjukat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.