Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82901) Marcsello31 válasza SztiviVander (#82900) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ja hogy a háttérben meg mégis? Akkor nem szóltam, nem nagyon írja ki ezeket a dolgokat a teló, max annyit hogy 4g+.

(#82902) dchard válasza Marcsello31 (#82901) üzenetére


dchard
veterán

Igen ám, csak hogy a 4G+-ból a + jelzi a CA-t, de csak akkor amikor van forgalom. Üresjárásban vagy kis forgalom mellett a telefon akkor is lebontja a CA-t, ha amúgy van. Ráadásul mindebből nem következik, hogy pontosan milyen és "mennyi" CA-van, melyik sávon van a PCC (nagyon nem mindegy) stb.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82903) csaszi75 válasza Marcsello31 (#82899) üzenetére


csaszi75
senior tag

Elég jó leírások vannak a neten.. pl: a B525-öd ugye kb így szedi össze a netet:
https://www.4gltemall.com/ue-category/lte-category-6.html?dir=asc&mode=list&order=name&price=200-300
intraband/interband

(#82904) dchard válasza csaszi75 (#82903) üzenetére


dchard
veterán

Pár hétig nem néztem, végre megindult a 20mega B1-en, és van rajta 4x4 is nálunk. Ez megint érdekes adalék lehet a routert vásárlóknak ha elkezd nőni ezen site-ok aránya.

Intra band CA emlékeim szerint talán a Yettelnél volt, de senkinek nincs midband-en elég frekije ehhez jelenleg.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82905) csaszi75 válasza dchard (#82904) üzenetére


csaszi75
senior tag

Van egy érdekes szuti nálam :) Csak 4G lefedettségem van.
Egyik állomás 700 méterre: B1,3,20 -> 4G Huawei router1 mindig B1 alap
Másik állomás 850 méterre: B1,3,20 -> 5G Huawei router2 mindig B20 alap
Kb ugyanazokat a sebességet adja mindkettő..
Nem nagyon tudom, hogy más legyen az alap.
A Netmonster meg valahogy nem jeleníti meg újabban a CA-t.. :(
Jah, legyen mindenhol 4x4 :D, nem is kell 5G SA

(#82906) donjohnson válasza csaszi75 (#82905) üzenetére


donjohnson
addikt

huawei routeren egyszerűen tudsz sávokat váltani egy webböngészős bővítménnyel.
itt van hozzá egy videó: [link]
a videó leírásában pedig a letöltési link, amit használ.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#82907) csaszi75 válasza donjohnson (#82906) üzenetére


csaszi75
senior tag

Játszottam vele, de nem maradt állandó.. :(

(#82908) dchard válasza csaszi75 (#82905) üzenetére


dchard
veterán

Tehát a két router ugyanott két eltérő állomásra csatlakozik eltérő PCC-vel, ha jól értem.

Ebből több dolog következhet:

1. A két route reltérően érzékeny és mivel a két állomás közel hasonló távolságra van, szar dominancia mellett az egyik még képes elég jó RSRP-t mérni 2100-on hogy arra másszon freq prio-val.
2. A második állomáson szar a freq prio, de ez kevéssé valószínű.

Tudni kéne, hogy melyik router milyen RSRP-t mér B1-en, de tippre az lehet a gond, hogy a router2 nem mér elég jó RSRP-t B1-en ezért nem mászik fel rá. Router2-n a CA-zó sávokat ki tudod nyerni?

Több adat kéne :)

4x4-gyel 4G-n az a gond, hogy nagy a fix overhead CRS-en, csak akkor éri meg, ha sok a 4x4 képes UE, és a rádiós környezet kellően reflektív.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82909) Újpest válasza Lauda (#82896) üzenetére


Újpest
lelkes újonc

Március 5.kötöttem 1 év hűség!
Meg szeretném szüntetni, megtudom szüntetni?
Köszönöm!!

(#82910) Újpest válasza csaszi75 (#82898) üzenetére


Újpest
lelkes újonc

Így is próbáltam, nem valami gyors,meg szeretném szüntetni, csak sajnos 1 év hűség van rajta !
Köszönöm!

(#82911) 4Grider válasza Újpest (#82909) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már páran leírták neked hogy igen, ha kifizeted a belépési díjat, akkor meg tudod szüntetni.

(#82912) Újpest válasza goop (#82893) üzenetére


Újpest
lelkes újonc

Március 5 től 1 év hűségem van rá, csak szim kártyám van semmi más ,így megtudom szüntetni?
Köszönöm

(#82913) Újpest válasza 4Grider (#82911) üzenetére


Újpest
lelkes újonc

Köszönöm

(#82914) 4Grider válasza Újpest (#82912) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, még mindig meg tudod szüntetni. Tudod mi az a flood-olás?

(#82915) Lauda válasza Újpest (#82909) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem akkor inkább le kellene mondani, ha nem felel meg a szolgáltatás. A 1270-en meg tudod szüntetni. Ha nem találod a menüpontot, nyomj rá valamelyikre és majd segítenek. A belépési díjat kell majd csak kifizetned, ami 10 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#82916) Újpest válasza Lauda (#82915) üzenetére


Újpest
lelkes újonc

Igen,köszönöm!

(#82917) hunluigi


hunluigi
senior tag

Kis segítség kellene...

Készüléket váltottam, e-sim-en a szolgáltatás. Volt már ilyen, akkor flottul ment minden. Most viszont web-en bejelentkezve az e-sim kezelés gombra a felugróban., a QR kód nincs meg, csak egy üzenet, valami hiba történt, nyissam meg újra (persze akárhányszor, akárhol, akármilyen böngészőben nyitom ugyan ez fogad...)

Ránézne valamelyik e-simes fórumtárs a sajátjára, hogy ez most központi hiba, vagy engem szop@tnak? (a régi készüléken már töröltem a sim profilt, szóval itt állok befürödve)

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#82918) 4Grider válasza hunluigi (#82917) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahhoz hogy ezt lássuk, nekünk is le kellene választani az esim-et a telefonról. Kérdés hogy ki ér rá annyira, hogy a személyes ügyfélszolgálatot kockáztassa a leválasztással...

(#82919) Csocsesz75 válasza hunluigi (#82917) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Most nekem jó de pár hete nálam is ez volt, egyszercsak megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#82920) hunluigi válasza Csocsesz75 (#82919) üzenetére


hunluigi
senior tag

Na pont ezt látom én is. Akkor másnál is előjött :F Nem túl megnyugtató, hogy "egyszercsak megjavúlt" Ezek szerint ez (is) elég random működik...

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#82921) 4Grider válasza hunluigi (#82920) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam is ott van, szerencsére nem szándékozom esim-et készülékről leválasztani.

(#82922) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Sziasztok!
A Mobilnet XXL díjcsomag is az
internet.vodafone.net
vagy
standardnet.vodafone.net
apn alatt működik?

Az érdekelne, hogy telefonban használva lehet-e nagyobb akkumerülésre számítani mint hang/adat SIM-nél? A Yettelnél van olyan és tapasztaltam is erősen, hogy az only data SIM-ek sokkal jobban merítik az akksit mint a hang/adat SIM-ek, és hogy ez a Vodánál is így van?

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#82923) I02S3F válasza tamikomac (#82922) üzenetére


I02S3F
őstag

~érdemben nem tudok segíteni, de az az XXL most (forró) téma egy ideje itt.:B

(#82924) 4Grider válasza tamikomac (#82922) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindkettő beállítható az összes voda sim-nek.
Publikus ip címmel mindig nagyobb az akku merülése, mert ilyenkor az operációs rendszeredet közvetlenül elérik a mindenféle próbálkozók. De a yeti féle adatsim-es merüléshez képest sokkal jobb értékeket mértem anno a vodás standardnetre, amikor végigteszteltem őket.

(#82925) Zamasun


Zamasun
aktív tag

Ha rendelek egy TUTI100+ simet ingyenesen, átrakhatom e-sim-re? Csak az órámhoz kellene, hogy elérjenek rajta sportoláskor.

(#82926) zzola válasza Zamasun (#82925) üzenetére


zzola
félisten

Személyesen igen. Milyen órában lesz?

(#82927) Zamasun válasza zzola (#82926) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Galaxy Watch 4-hez kellene.

(#82928) zzola válasza Zamasun (#82927) üzenetére


zzola
félisten

Azzal - elvileg - működni fog.

(#82929) csaszi75


csaszi75
senior tag

Mai színes: piros, fehér, zöld:

Pénzt levonták, kártya nem járt le :) Csak a csodálatos CRM rendszerük talán köhög kicsit :)
Mikor volt az átállás? 3 éve? Elszomorító..

(#82930) ledgeri válasza csaszi75 (#82929) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Lehet, hogy a "one-ostás" az amivel várnak vele (megoldásával)..., nem?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#82931) Bferibörs válasza csaszi75 (#82929) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha jól emlékszem a simplével? voltak ilyen gondok. Többen panaszkodtak.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82932) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Létezik olyan app ami valós időben mutatná, hogy az a torony ahonnan a telefon, modem veszi a jelet mennyire leterhelt? XXL és a hátra sorolás miatt. Vagy ennek nem is nagyon lenne értelme, mert ha pl. 500-an telefonálnak az semmi, 50 heavy user letöltés (nem hátrasorolós) meg bedöntheti az xxl-t?

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#82933) csernak75 válasza tamikomac (#82932) üzenetére


csernak75
senior tag

Azt hogy az adott torony mennyire terhelt a szolgáltató láthatja csak a saját belső rendszerén. A mai rendszereken 500 telefonáló nem sok vizet zavar.
De gondolj bele ha üresen tud az adott cella 150 Mbps-ot 10-ember elkezd letölteni már csak 15Mbps marad mindenkinek. De ha csak 75 Mbps van az adott helyen akkor 7,5 marad.

És ezek az elméleti értékek, ettől a rádiós hálózat miatt kevesebb a valós.

Nyilván ha valahol 3-4 sávos 4G+ van ott akár 450Mbps is megoszolhat de ez pont a vodánál a legritkább.

(#82934) 4Grider válasza tamikomac (#82932) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy átlagos voda bázisállomás még mindig nem dolgozik 500 Mbps teljes sávszélességgel. Ha ezen épp van 50 heavy user egy időben, akkor azok már sírni fognak a sebesség miatt. Nyilván egyik szolgáltató sem publikálja kifelé, hogy az aktuális toronyra épp a felhordó hálózat milyen elméleti és gyakorlati sebességgel tolja az adatot. Netmonsterrel meg tudod nézni telefonban, hogy azon a tornyon amin lógsz, épp mekkora frekvencia blokkon szolgálnak ki. 20-25 Mhz-ig ne várj nagy sebességet, 25-40 MHz között már stabil közepes sebesség is lehet, 40 MHz felett már valamit tud a torony. Persze minden kiterhelhető, és vannak olyan bázisok is, amiket kevesen használnak, így hiába kevés rajtuk használt frekvenciasáv mérete, 100 Mbps körüli sebességet stabilan tudják. Nyilván ez utóbbiak ritkák, mert nem éri meg a kiépítésük/fenntartásuk néhány tucat felhasználóra.

(#82935) tamikomac válasza 4Grider (#82934) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Világos, köszönöm.
Akkor az XXL egy nagy szerencsejáték az alacsonyabb prioritási szint miatt.
Lehetnek helyek ahol hasít, és olyan is, hogy 1 Mbit/s lesz a sebesség, amiket itt is lehet olvasni. A 14 napos elállás nyújthat valamit utána meg a 10e Ft "kötbér" amit elengedtek a csatlakozáskor.
Itt még azt is kinézem, hogy 14 napig az elállás végéig csak "közepesen", vagy egyáltalán nem sorolódik hátra az adatforgalom megkezdésekor.

#82933 csernak75:
És akkor még nem vettük számításba, hogy ki milyen távolságra van a toronytól.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#82936) zzola válasza tamikomac (#82935) üzenetére


zzola
félisten

"Itt még azt is kinézem, hogy 14 napig az elállás végéig csak "közepesen", vagy egyáltalán nem sorolódik hátra az adatforgalom megkezdésekor."

Ilyen nem létezik.

(#82937) Lauda válasza tamikomac (#82935) üzenetére


Lauda
félisten

Az összes mobilinternetet szolgáltatás egy szerencsejáték, mivel nincs garantált minimum sebesség.

(#82938) dchard válasza tamikomac (#82935) üzenetére


dchard
veterán

"És akkor még nem vettük számításba, hogy ki milyen távolságra van a toronytól."

Vagy azt, hogy egy állomásnak két szektora között vagy, vagy még rosszabb: két állomásnak két szektora között vagy. Nem csak a távolság, de a dominancia hiánya is jelentős sebességcsökkenést tud okozni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82939) Wolfram válasza dchard (#82938) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Ha már itt tartunk:

A cellmapper-en egy adott toronyra rákattintva van egy "cella lista".
Az pontosan micsoda?

(#82940) dchard válasza Wolfram (#82939) üzenetére


dchard
veterán

A rádiós hálózat alapegysége a cella, a mobil hálózat cellás szerkezetű. A cella egy adott technológiával egy adott frekvencián kiszolgált területi egység. A cella lehet 2g, 4g, 5g technológiájú, működhet különböző sávokban (B28, B20, B8, B3, B1 stb.) . Az állomások nagy része a 360 fokos teret három részre osztja ún. szektor sugárzó antennák segítségével. Egy szektor viszont számos cellát tartalmazhat függően attól, hogy hány sávon és milyen technológiával van jelen az adott szolgáltató. Ergó a szektor és a cella fogalma nem felcserélhető. Ezért látsz adott irányban egyszerre több cellát is: például ha a szolgáltató B20, B3 és B1-gyel van jelen, akkor ez egy irányban 3 cellát fog jelenteni, eltérő sebességgel és lefedettségi körrel.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82941) Wolfram válasza dchard (#82940) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Tehát akkor tök mindegy melyik torony van közel és hány band van rajta, az a lényeg hogy az adott cellában(irányban) hány torony sugároz? 🤔
Hiába van 100m-re egy torony ha a cellái (illetve annak sugárzási iránya) pont 'kikerülnek'.

/cellmapper közben köpi a vért, még a tornyokat se tudja betölteni: 'too many request, try again later' 😆)

(#82942) 4Grider válasza Wolfram (#82941) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nehezen elképzelhető az olyan eset, amikor a 100 méterre lévő torony celláival nem kommunikál a telefonod. Ennyire azért nem pakolják tele bázisállomásokkal az országot. OK, nagyvárosokban előfordul, hogy néhány 100 méterre vannak egymástól, de a nagy átlagos távolság 1-3 km.

(#82943) Landsmann válasza Wolfram (#82941) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem egészen. Mint írták, a 360 fokos szöget általában 3 sugárzóval fedik le. Ez elméletileg minden irányba biztosít lefedettséget. Ha közel vagy a toronyhoz, az nyilván jobb megoldás mintha távolabb vagy. De! Ha közel vagy és éppen a két sugárzó metszésvonalában tartózkodsz, akkor elég gyakori cellaváltásra lehet számítani, hiszen mindig a jobb térerejűre vált a telefon. Ez nem különösebben probléma, mert azt hiszem ez nem jár "adminisztrációval", tehát a telefon nem kommunikál a toronnyal, csak akkor, ha másik bázisállomásra csatlakozik át. Én a Telekommal vagyok úgy, hogy otthon éppen két sugárzó szélén vagyok, aminek az az eredménye, hogy sokszor olyan kicsi a térerő, hogy a telefon vowifire vált. Pedig nem vagyok messze a bázisállomástól, ha kimegyek a kapu elé, akkor simán látom, kb 700 méterre van. Biztos, hogy állítottak a sugárzók irányszögén, mert korábban nem volt így. Nagyjából azóta van ez, hogy az 5G elindult a toronyról.
Tehát ha két sugárzó besugárzási szögének a szélén vagy, nem biztos hogy jobb eredményt érsz el, mint egy távolabbi, de pontosan a Te irányodba sugárzó bázisállomással. A bandek elérhetősége meg már távolságfüggő, B1 vagy B3 esetén 2-3 km-en túl nagy vérontásra nem lehet számítani. Itt már a B20, B8, B28 fog előtérbe kerülni, mert az alacsonyabb frekvenciás bandek messzebbre nyúlnak.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#82944) donjohnson válasza Wolfram (#82941) üzenetére


donjohnson
addikt

nem kerülnek ki. valamelyik frekvenciája el fog érni téged. méhsejtszerűen, szorosan vannak elrendezve a cellák.

olyan helyen rossz lakni ahol félúton laksz két cella között, amik különböző bázisállomásokról jönnek.
ha valamelyik bázisállomáshoz közel vagy, akkor javarészt azon a bázisállomáson fogsz lógni.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#82945) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Hogyan működik pontosan az XXL csomag esetében a qos? Ha én az XXL csomaggal terhelem a hálózatot pl p2p-vel, vagy az XXL userek akkor is hátra kerülnek, ha mások terhelik az adott tornyot?

(#82946) Marcsello31 válasza dredjudge84 (#82945) üzenetére


Marcsello31
őstag

Passz, biztos hogy van rajta, a számlán minden termelt adatot mutatnak,
Ha 3 órán keresztül terheled a hálózatot mondjuk 50mbit esetèben szerintem lesz sebesség lassítás, vagy bontás, èn konzol alatt használtam, egy kb 70 gigás játèk,
Gond nèlkül lejött bontás nèlkül, sztem előbb utóbb feltűnik ha valaki,
Egész nap rajta lóg.

(#82947) 4Grider válasza dredjudge84 (#82945) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha torlódás van a tornyon, akkor első körben ezek a low cost flat előfizetéseket sorolják hátra. Jó eséllyel p2p-re meg torlódás nélkül is automatikusan megkapod.

(#82948) dredjudge84 válasza 4Grider (#82947) üzenetére


dredjudge84
őstag

A p2p csak példa volt. Akarok ilyen netet de ha úgy lassitanak be, hogy a netflix se megy fhd mert egész nap azt nézem, akkor nem kell.

(#82949) dchard válasza dredjudge84 (#82948) üzenetére


dchard
veterán

A lassításnak semmi köze ahhoz, hogy p2p vagy netflix. Ahhoz van köze, hogy torlódik-e az állomás ami kiszolgál, vagy sem.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82950) 4Grider válasza dredjudge84 (#82948) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezzel a díjcsomaggal senki sem garantálja, hogy egész hónapban döccenés nélkül menni fog a netflix. Azt sem, hogy egy hétig. De simán előfordulhat, hogy olyan helyen laksz, ahol gond nélkül használhatod. (Meg az ellenkezője is.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.