Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81651) Bferibörs válasza Lauda (#81650) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hogy lehet fillérekért és jó szolgáltatást szerezni a vodafonenál?
Ennyi a kérdés.
Nekem nem sikerült egyik sem,ezért kérdezem.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#81652) Lauda válasza Bferibörs (#81651) üzenetére


Lauda
félisten

Nem állítom, hogy mindenkinél bejön, nekem így sikerült. :)

(#81653) mcdennis válasza Lauda (#81652) üzenetére


mcdennis
tag

És ha nem ajánlanak semmit csak szimplán megszűnik az előfizud ? :D Vagy van valami végső megerősítés amikor vissza lehet mondani a megszüntetést ? :D

(#81654) Lauda válasza mcdennis (#81653) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szűnik meg, amíg meg nem szünteted.

(#81655) zzola


zzola
félisten

Digis előfizetőknek elérhető csomagok, számhordozással:

Flotta Basic 1GB
2000-
Vodafone hálózatán belül/csoporton belül: díjmentes beszélgetés
Csomagban foglalt lebeszélhetőség: 100 perc
Hálózaton kívül: 9 forint/perc
SMS: 19 forint
Adatkeret: 1GB (roamingolható teljes egészében)

Flotta Net Special
3000-
Vodafone hálózatán belül/csoporton belül: díjmentes beszélgetés
Csomagban foglalt lebeszélhetőség: 50 perc
Hálózaton kívül: 10 forint/perc
SMS: 40 forint
Adatkeret: 5GB (roamingolható teljes egészében)

Flotta Net Special 10GB
4000-
Vodafone hálózatán belül/csoporton belül: díjmentes beszélgetés
Csomagban foglalt lebeszélhetőség: 50 perc
Hálózaton kívül: 10 forint/perc
SMS: 19 forint
Adatkeret: 10GB (roamingolható teljes egészében)

Flotta Premium 5GB
3500-
Vodafone hálózatán belül/csoporton belül: díjmentes beszélgetés
Hálózaton kívül: díjmentes beszélgetés
SMS: 19 forint
Adatkeret: 5GB (roamingolható teljes egészében)

Flotta Talk 1GB
3000-
Vodafone hálózatán belül/csoporton belül: díjmentes beszélgetés
Hálózaton kívül: díjmentes beszélgetés
SMS: 19 forint
Adatkeret: 1GB (roamingolható teljes egészében)

Flotta Premium 25GB
5000-
Vodafone hálózatán belül/csoporton belül: díjmentes beszélgetés
Hálózaton kívül: díjmentes beszélgetés
SMS: 19 forint
Adatkeret: 25GB (16GB roamingolható)

Nemzetközi hívás egységesen 76 forint/perc.
Másodperc alapú a számlázás.
A díjak e-pack-kel értendőek.

(#81656) #37698048 válasza zzola (#81655) üzenetére


#37698048
törölt tag

Ezt úgy kell érteni, hogy a digiseknek pl. a Flotta Premium 5GB ára marad áprilstól is 3500 Ft?
Mert nekem jó pár éve vodásként is ez a tarifám, de kaptam értesítést a 22%-os emelésről. :(((

(#81657) simpley válasza #37698048 (#81656) üzenetére


simpley
őstag

a nem publikus csomagokat 22,01%-al emelik.

signed by simpley.

(#81658) kinder93 válasza #37698048 (#81656) üzenetére


kinder93
aktív tag

Ezeket a csomagokat emelik. A kizárólag digiseknek létrehozott 3 csomagot nem emelik most.

(#81659) zzola válasza #37698048 (#81656) üzenetére


zzola
félisten

Nem emelik ezek díját.

(#81660) asdf_


asdf_
veterán

Megcsörgetős csalás megint megy, kétszer ébresztettek fel, hogy állna meg bennük az ütő...

(#81661) simpley válasza asdf_ (#81660) üzenetére


simpley
őstag

nincs regisztrációd Telegram/Viber/Whatsapp-on? Én töröltem magam ezekről, azonnal megszűntek az ilyen jellegű hívások.. :U

signed by simpley.

(#81662) asdf_ válasza simpley (#81661) üzenetére


asdf_
veterán

Nincs, egyikkel sem éltem soha.

(#81663) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy Nejem iphone-ján (azért írom mert lehet számít) esim van beállítva, ami Édesanyja nevén van. Új telefonra, hogyan a legegyszerűbb "átvinnie" a sim-et? Vagy ehhez mindenképp be kell menni egy vodába, hogy adjanak egy beolvasandó QR kódot, vagy valahogy egyik telefonról a másikra át lehet tenni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#81664) 4Grider válasza MikeWazowski (#81663) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bekapcsolt és élő wifi mellett el kell távolítania a szifonról az esim regisztrációját.
Utána meg kell jelenjen a voda fiókban a qr kód. Ha nem (van rá esély, mert egy időben hibásan kézbesítették a qr kódokat), akkor marad az, hogy bementek édesanyával és az új telefonnal egy voda ügyfélszolgálatra.

[ Szerkesztve ]

(#81665) MikeWazowski válasza 4Grider (#81664) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Áhh ezt akartam megúszni, hogy Anyóst fel kelljen hívnunk... ;] :DDD Köszönöm szépen! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#81666) 4Grider válasza MikeWazowski (#81665) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alapból sikerülnie kellene anélkül is. De ugye anno tönkre vágták a voda ügyviteli rendszerét, így nem mindegy, hogy a javítás előtt vagy után, vagy az újbóli elcseszés után vagy annak javítása után került kiállításra az eltávolítandó eSIM.

(#81667) zzola válasza MikeWazowski (#81663) üzenetére


zzola
félisten

Ha leválasztottad, weben a fiókban megkeresed az esimet és ha van a képen látható opciós gomb, megnyomva nem ír ki hibát, akkor tudsz magadnak generálni új esim-et.

[ Szerkesztve ]

(#81668) zzola válasza zzola (#81667) üzenetére


zzola
félisten

Ha hibát ír ki, akkor csak személyesen lehet generáltatni újat, előfizetőnek.

(#81669) MikeWazowski válasza zzola (#81667) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm, ránézünk! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#81670) zzola válasza MikeWazowski (#81669) üzenetére


zzola
félisten

Ha sikerül, pár percet várni kell, míg megváltozik az esim száma. Előfordulhat, hogy a QR kód mellett nem látszik majd az érvényesítő kód, de anélkül is működni fog az új esim.

[ Szerkesztve ]

(#81671) mzso válasza asdf_ (#81660) üzenetére


mzso
veterán

Ez mit takar?

(#81672) mzso


mzso
veterán

Most arra gondoltam, hogy nembártana kipróbálni a SIM-et amire hordozok mielőtt megtörténik, mert eddig ki sem volt bontva. :DDD

Kaptam is egy SMS-t. Akkor ez azt jelenti, hogy már el lett fogadva minden vagy csak A Voda megerősítése?

"Tisztelt Ügyfelünk! Tàjékoztatjuk, hogy ... azonosìtòjù szàmhordozàsa 2024.02.28. napjàn 20:00-23:59 között valòsul meg. A ... hìvòszàm aktivàlàsàhoz kérjük, indìtson egy hìvàst az idöablakot követöen. Üdvözlettel, Vodafone"

Viszont a 4g hívás meg a Vowifi opciók nem jelennek meg a Voda kártyához, a telekomosnál mindkettő van. Ez csak a hordozás miatt van, vagy nem is fog működni?

[ Szerkesztve ]

(#81673) simpley válasza mzso (#81672) üzenetére


simpley
őstag

igen, minden valószínűséggel. :)
T-től hordozol?

signed by simpley.

(#81674) mzso válasza simpley (#81673) üzenetére


mzso
veterán

Igen. Nincs sem adatuk olcsón, és még a percdíjak is a legrosszabbak.

Más:
Vajon a Voda hány ingyenes kártyát enged. Gondoltam esetleg beterázok egy ingyenes kártyát 1 GB tartalék netnek. (Vagy Telekom kártyát 2 gigával, de az 1000 Ft-ba kerül.)

Azért egy csöppet lehangoló, ha még 4g hang sem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#81675) mzso válasza zzola (#81655) üzenetére


mzso
veterán

Ezek nem elérhetőek másoknak is valami nyitott flottában?

(#81676) zzola válasza mzso (#81672) üzenetére


zzola
félisten

A VoLTE bekapcsolását majd számhordozás után kérheted a 1270-en, a VoWiFi meg lehet nem is fog működni a mobilodon?
Milyen készüléked van?

(#81677) zzola válasza mzso (#81674) üzenetére


zzola
félisten

10 db. feltöltős lehet egyszerre a neveden, de lassan kezdenek odafigyelni az ingyenélőkre, szóval nem érdemes ebből "élni"...

(#81678) zzola válasza mzso (#81675) üzenetére


zzola
félisten

Nem.

(#81679) simpley válasza mzso (#81674) üzenetére


simpley
őstag

nekem van tudomásom bizonyos emberekről akik tömegesen kéregetik a free sim-et majd árulják itt-ott.. :U

signed by simpley.

(#81680) mzso válasza zzola (#81676) üzenetére


mzso
veterán

Akkor jó.

Telekomon mindkettő megy a Telekomos kártyával. Az imént próbáltam ki először az életben a Vowifi-t. (Azt nem tudom, hogy mindig meg volt-e az opció, vagy csak nem foglalkoztam vele)
Motorola Edge 20 lite-om van.

Nyílván a 4G hívás érdekesebb. Nem akarok ganéj minőségben beszélgetni, ha nem muszáj.

(#81681) zzola válasza mzso (#81680) üzenetére


zzola
félisten

Tudtommal ez a készülék nincsen a támogatott eszközök között, sőt még a márka sem. A VoLTE is lehet probléma, Pl. a Pixelekkel is gond van.
Könnyen lehet, hogy le kell mondanod a HD hangról...és marad a beszélgetés fröcsögős hanggal 2G-n.

[ Szerkesztve ]

(#81682) mzso válasza zzola (#81677) üzenetére


mzso
veterán

Mit jelent az "odafigyelés"?

(#81679) simpley
De hát 10-nél több nem lehet az ember nevén.

(#81683) simpley válasza mzso (#81682) üzenetére


simpley
őstag

amíg nem aktiválja csak kéri nem lesz a nevén!

signed by simpley.

(#81684) mzso válasza zzola (#81681) üzenetére


mzso
veterán

Egyre szimpatikusabb a szolgáltató... Majd csesztetem az ügyfélszolgálatot, meg a technikai részleget ha tudom. A Digis kártyánál is megjelenik a 4G hívás opció. Bár nem tudom, hogy működik-e. (Szerk.: nem)
De hát amíg csak rosszabb alternatívák vannak adatra addig ez marad majd.

Amúgy csak telefon lehet bekapcsoltatni ezt is? (Kb melyik menük felé keresve?) Elég gáz a mai világban...

[ Szerkesztve ]

(#81685) simpley válasza mzso (#81684) üzenetére


simpley
őstag

auto provision van, mint az összes többinél. De mivel az általadhasznált típus nem támogatott, így telefonon kell kérni aztán vagy működik majd vagy sem..

signed by simpley.

(#81686) mzso válasza simpley (#81685) üzenetére


mzso
veterán

Az "auto provision" gyakorlatilag mit jelent?
A telekomnál nem kellett kérni semmit, csak simán működött miután bekapcsoltam.

(#81687) simpley válasza mzso (#81686) üzenetére


simpley
őstag

azt hogy a rendszer felismeri az eszközt és ha támogatott automatikusan aktiválódik

signed by simpley.

(#81688) Bferibörs válasza Lauda (#81652) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ja értem,köszönöm. :R

Vodánál nincs előfizetésem csak ajándék feltöltős az MM- től.Tesztelgetem egy ideje, lakásomnál szuper minden. De sok helyen katasztrófa,főleg engem hívnak.😪
Tesóm különböző helyekről sokat hívogatott anno vodáról,( nem a vodás számomat)pince hang,vízhang,szakadozás volt jellemző,átment a telekomhoz,azóta megszűnt.
Van megfelelő konstrukció a vodánál számomra,de így rizikós áthozni a fő számomat,hűséggel semmi képpen nem hozom át.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#81689) vence válasza zzola (#81681) üzenetére


vence
junior tag

Mi az, hogy a márka sem?!

A Voda is árulja/-ta (horror áron!)
a moto G54 Power és
moto G32
+ ?? Motorola telókat.

( Moto G54 árak:
Többi szolgáltató 80 eFt körül,
V lista ár: ~120k )

[ Szerkesztve ]

(#81690) simpley válasza vence (#81689) üzenetére


simpley
őstag

régi történet, a voda mindig is többért árulta a készülékeit..

signed by simpley.

(#81691) PLaci58 válasza vence (#81689) üzenetére


PLaci58
őstag

A Vodánnál a VoWifi csak iPhone és Samsung telefonoknál van támogatva, ott is csak android 14-től. A VoLTE-t is úgy kell bekapcsoltani Samun, amin Yettel ,Tcom, Digi simán tudta mindkettőt.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#81692) SztiviVander válasza PLaci58 (#81691) üzenetére


SztiviVander
őstag

A szolgáltató max az előfizetéseden kapcsolja be a volte-t, nem a telefonodon. Telefon meg akkor tudja használni a szolgáltatást ha az aktív és ha van az adott szolgáltatóhoz való, vagy azzal kompatibilis volte/vowifi konfig profil amit a telefon gyártója tud csak kiadni (szoftverfrissítéssel). Samunál a voda vowifi -re az a14-ig kellett várni, telekomé már régóta benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#81693) mzso válasza SztiviVander (#81692) üzenetére


mzso
veterán

Erről konfig profilról miegymásról meg tudsz osztani több infót (pl linkelni), hogy hogyan működik?

(#81694) 4Grider válasza mzso (#81693) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel nem tudsz belenyúlni a telefon fw-be, így nem sok értelme lenne vele foglalkozni.

(#81695) mzso válasza simpley (#81683) üzenetére


mzso
veterán

De akkor meg mi értelme? Aki megveszi ugyanúgy igényelheti ingyen, és csak addig tudja regisztrálni, amíg 10-nél több nincs. Azt meg nehéz elhinni, hogy van akit be lehet palizni ingyenes kártyával amit maga is igényelhetne...

(#81696) 4Grider válasza mzso (#81695) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rengeteg tájékozatlan ember van. És ott az időtényező is, ha azonnal kell, akkor van aki hajlandó az ingyenes SIM-ért is pénzt adni.

(#81697) mzso válasza 4Grider (#81694) üzenetére


mzso
veterán

Attól még nagyvonalakban érdekelne, hogy hogyan működik. Elég érdekes (magyarul sz*r) a 4G szabvány ha mindenfajta egyedi megoldás létezését engedélyezi...
Az ember azt gondolná, hogy definiálnak egy pár protokollt és azt lehet használni mindenkinek.

(#81698) 4Grider válasza mzso (#81697) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szolgáltatónként/vendoronként más a megvalósítás. A voda pl. utólagos 4G bekapcsolást alkalmaz, hiszen a 4G licencköteles, tehát feleslegesen fizetne azok kártyái után, akik készüléke nem is tudja a 4G-t.

(#81699) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Most az előbb hívtak "tunéziából" persze nem vettem fel, de innen még senki sem hívott a szám:
+21621332562. ki is nyomtam, de nem is veszem fel, gondolom scam hívás volt.
megosztottam a számot, ha esetleg ismerős lenne valakinek.
Onnan még nem hívtak. :DDD . Jót nevettem rajta..
Tunézia az...

[ Szerkesztve ]

(#81700) #37698048 válasza mzso (#81695) üzenetére


#37698048
törölt tag

De akkor meg mi értelme?

Pl az, hogy valaki fel akar építeni marketinggel egy kisebb vállalkozást. FB-on / google-n azt a látszatot akarja kelteni, hogy a "portékája" kelendő és jó minőségű. Ehhez kellenek vásárlói vélemények. Ahhoz pedig kellenek vásárlások, de az emberek nem szeretnek véleményt írni, és ezzel tölteni az idejüket (pláne hogy épp egy alig elindult vállalkozásról van szó, alig 1-2 ügyféllel).
Ilyenkor mi a teendő? Vesznek 100-200 SIM kártyát, amik be vannak regelve névre, és kell kamu profit csinálnak FB-on, aztán dícsérik a saját vállakozásukat. És hogyan lesz beregelve ilyen nagy számú SIM? Pl. úgy, hogy aki árulja a SIM-et annak kapcsolatai vannak idősek otthonában, így megvan minden adat ahhoz, hogy beregelje a SIM-eket. Az ilyen sim-ek aztán mennek a hardverapróra 2500-ért/db.
A vodától meg rendelgetik az ingyen sim-eket....mert gazdaságosabb, mint yettelet venni 500-ért.
Hogyan érkezik meg ilyen sok sim a vodától? Hát úgy, hogy bár mindig ugyanarra a címre rendelik, de mindig más nevet adnak meg.
Megoldás: naptári évben adott címre max. 10 db sim-et küldeni ki a voda.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.