Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) Daffni2 válasza KTU (#39793) üzenetére


Daffni2
addikt

Ezt bizony rosszul tudod!

"151/2003. (IX. 22.) Korm. rendeletben is így szerepel:
7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza."

"Aki ad,az nyer"

(#39802) eladogeppc válasza dptrsk (#39800) üzenetére


eladogeppc
veterán

Mit is vártam ettől a Topictól.
Persze mindennap evvel foglalkozom. Főleg hogy a párom fizeti a számlákat.
Erről ennyit. Látom képben vagy nagyon. Nekem nem lételemem hogy tudjam milyen szolgáltatásokat fizetek és miket nem. Rájöttem, hogy ide teljesen feleslegesen írok. Le is léptem.
Persze hogy nem zavart a 2500Ft. Mert nem volt sok havonta az XS csomaggal, se mivel új készülék lett véve magasabb költséggel ezért egyből szemet szurt , hogy nem 13000 hanem több.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#39803) KonZumo válasza eladogeppc (#39802) üzenetére


KonZumo
tag

Persze h a telefonon azt fogjak mondani h le kellett volna venni mert mindig igazat adnak :) mellesleg meg "teljesen uj elofizetes" akkor feltelezem szamot is kaptal :D de folyton bajod van, ennek nem lesz igy vege :) szerintem ha gondolod nyugodj meg, menj be ahol vetted mond el higgadtan h mit szeretnel es hidd el megvsinaljak, de nema gyereknek.. :) csak ami fontos ne a hibat keresd es ne kotekedj mert akkor senki nem akar segiteni

"Láttok, hallotok? Ha igen, miért nem?"-Booog

(#39804) 4Grider válasza KonZumo (#39803) üzenetére


4Grider
nagyúr

Erről jut eszembe:
Múlt héten technikai kártyacserét intéztem. Volt előttem egy hölgy, aki azon csapott patáliát, hogy őt stresszelik az ÁSZF változásokról küldött sms-ek, és hogy ő ezt szeretné letiltani. Szerencsétlen ügyfélszolgálatos csak azt a tényt tudta 30 különböző módon átfogalmazva ismételni, hogy erre jogszabályi kötelezettsége van a szolgáltatónak, tehát nem kapcsolhatja ki ezeket.
Ügyfélpanasz lett belőle...

(#39805) KonZumo válasza 4Grider (#39804) üzenetére


KonZumo
tag

Hat ez esetben szerintem a hirkozlesi hatosagnal kene panaszt tennie :D :D

"Láttok, hallotok? Ha igen, miért nem?"-Booog

(#39806) KonZumo válasza Sirandrish (#39771) üzenetére


KonZumo
tag

Nos igen, alacsony csomagban nem tul magas a kedvezmeny de cserebe a kotber se lesz magas, viszont megkapod kamatmentes reszeltre. Remelejuk idokozben kitalalnak valamit a husegidon beluli csere melle :)

"Láttok, hallotok? Ha igen, miért nem?"-Booog

(#39807) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Azért nekem beszédes, xs csomaghoz xxl teló, meg bementem tele pénzzel. Na mindegy, bocs az offért, de ez kijött az ujjaimból!

Üdv.: KamuMazsola

(#39808) Littoral válasza KonZumo (#39805) üzenetére


Littoral
aktív tag

Írjon az elnöknek, az megoldja. MINDEN elnöki ügy... :)

(#39809) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Léptem. Igazatok van !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#39810) Viktor0610 válasza eladogeppc (#39809) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:R

Samsung Galaxy A54

(#39811) Dave1984


Dave1984
őstag

Jó lenne ha egyre több igenis tudatos fogyasztó lenne, azért lehet ilyen árakon ilyen havidijakert elofizetni mert az emberek többsége azt se tudja milyen csomagban van, csak fizet. Fiatalokkal 20-50kozotti leginkább férfiakkal dolgozom együtt a 20bol kb 2en tudják a pontos tarifa jukat. :(

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#39812) #71835392


#71835392
törölt tag

Egész jó kis szolgáltató lett a Telenorból mostanra. Beszélgetésre pont olyan drága, mint a másik kettő, de net esetén jó árértékű csomagjaik vannak feltöltősben is, nem is beszélve a félpublikus minden szempontból korlátlan netről, ami csak itt van. A hálózatukat egész jól kikupálták 2gben és 4gben ugyanazt tudja, mint a Telekom, 3gben valamivel nagyobb lefedettségű, de rosszabb minőségű annál. Tök jó még, hogy a MyTv és a Speedtest adatforgalma nem számít bele az adatkeretbe, az is valahol az ő érdemük, hogy sajnálták a pénzt normális hálózatmenedzselő rendszerre emiatt sokszor az adatkeret elérésekor nem korlátoz/tilt a rendszer. A számlázásnál korrekt, hogy bevezetik a törthavi számlázást, az ügyfélszolgálat meg változó minőségű épp mint a másik kettőnél, de a Vodáénál mindenképp jobb.

[ Szerkesztve ]

(#39813) darvinya válasza #71835392 (#39812) üzenetére


darvinya
titán

Tök jó még, hogy a MyTv és a Speedtest adatforgalma nem számít bele

MyTv csak augusztus 31. van így, Speedtest csak Telenor szerv esetén nem számít bele.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39814) antal750 válasza #71835392 (#39812) üzenetére


antal750
aktív tag

félpublikus minden szempontból korlátlan netről" Ez melyik is?😀

(#39815) zseko válasza darvinya (#39813) üzenetére


zseko
veterán

Speedtest csak Telenor szerv esetén nem számít bele.

Ellenben fals értéket mér, mindegy mire állítom.

HR24.hu

(#39816) Handball94 válasza antal750 (#39814) üzenetére


Handball94
aktív tag

DPI flotta?

(#39817) szemy94 válasza cigam (#39560) üzenetére


szemy94
senior tag

Apának van ilyen, MT6580M, 512MB RAM, 4GB tárhely, 5.1 Android, kamera 5+2MP tucatkínai.
Na már most, neki előtte LG P500 volt, nem ment rajta már pár dolog, ami neki kell, arra jó.
Pl.: valamelyik időjárás app, meg a Horizon Go nem megy csak 4+-os Androidon.
(Van mondjuk P500-ra Kitkat is, de a jó öreg mézeskaláccsal fut normálisan [CM7.2])
Használja még telefonként, zseblámpaként, másra nem tudom, de megy, szépen teszi a dolgát játékon kívül mindenre jó, egy Mérges Madarak, meg egy Metró Szörf elmegy rajta, gondolom RR3 vagy Asphalt 8 már esélytelen lenne.
Szerk.: Jah a kijelző meg szemből jó, máshonnan nem.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#39818) goop válasza darvinya (#39813) üzenetére


goop
őstag

speedtestet mióta számolja? Pár hónapja még tuti nem mérte se vodat, se telekomot, se szerverplexet, stb...

(#39819) Sayuar válasza goop (#39818) üzenetére


Sayuar
őstag

Tegnap mértem vodás simmel speedtesten, vodás szerverrel, és nem csökkent az adatkeretem.

(#39820) Grougon válasza goop (#39818) üzenetére


Grougon
tag

nekem telenor szerverrel is simán levonta a keretből:P

(#39821) goop válasza Sayuar (#39819) üzenetére


goop
őstag

Jó. Telenor topic, ne vodkázz itt. :P
(Amúgy azzal más szerveren ne mérj, azt tuti vonja.)

(#39822) milestone válasza milestone (#39757) üzenetére


milestone
tag

Jelentem: sikerült, díjmentesen :)
Egy lépésben, direktben céges postról privát prepaidre (kivéve az ex nevére történő átíratás, mert ahhoz neki is személyesen jelen kellett volna lenni; majd máskor).
Nagyon rendes, segítőkész volt az illetékes.
Mindössze egy dolgot felejtett el (vagy én): ügyfélkódot beállítani, így a PannOnline (vagy mi a neve most) felületén nem tudom módosítani a szolgáltatásokat (pl. lemondani a Mobil Online Start-ot!).

Így lett 21 év után a számlás előfizetésem kártyás... Fura érzés.

Ja, és: köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált.

[ Szerkesztve ]

(#39823) ottoyes válasza KamuMazsola (#39807) üzenetére


ottoyes
senior tag

Kilóg a lóláb? ;]

Ottoyes

(#39824) Gyusszóka bá


Gyusszóka bá
újonc

Kedves Fórumozók! Tanácsot kérnék. Hipernetet szeretnék használni, Huawei e5577s routert kaptam hozzá. Ha kábellel csatlakoztatom 45-48 Mbit a letöltés, felfelé 16-20 Mbit, több helyen is mértem a lakásban. Ha wifi-re váltok lefelé csak 6-7 Mbit felfelé pedig 11-12 Mbit, pedig csak arasznyira volt a laptoptól. Kis faluban lakunk itt 100 méteres körben más wifi jel nincs. Jó ez így? Másnak is ilyen? Ennyire gyenge lenne a router wifi-je vagy esetleg hibásan üzemel? Köszönöm előre is a választ.

(#39825) Viktor0610 válasza Gyusszóka bá (#39824) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem itt a laptop wifije a szűk keresztmetszet.

Samsung Galaxy A54

(#39826) Viktor77 válasza Gyusszóka bá (#39824) üzenetére


Viktor77
titán

Nem ilyen. Nekem ugyan kábellel van csatlakoztatva, de WiFi-n ugyanennyit mérek. (Szintén Hipernet Home, ugyanilyen router.)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#39827) Gyusszóka bá válasza Viktor0610 (#39825) üzenetére


Gyusszóka bá
újonc

Köszi a választ. Lemértem két telefonnal a wifit szintén hasonlót mért.

Viktor77
Ha így van próbáljam jelezni a Telenornak, hátha kicserélik? Van 1 asztali gép meg 1 laptop így szeretném wifin használni.

[ Szerkesztve ]

(#39828) Viktor77 válasza Gyusszóka bá (#39827) üzenetére


Viktor77
titán

Most kapcsolok, hogy a telefonom WiFi-vel van rajta, azzal olyan 5-6megabyte között töltök le.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#39829) Gyusszóka bá válasza Viktor77 (#39828) üzenetére


Gyusszóka bá
újonc

Tudom nagyon nem értek hozzá, de akkor a feltöltés miért dupla annyi ha a laptop illetve telefon wifi gyenge?

(#39830) Viktor77 válasza Gyusszóka bá (#39829) üzenetére


Viktor77
titán

Furcsa, de sokszor nekem is több a feltöltés mint a letöltés. Mind kábelen, mind WiFi-n.

Amúgy milyen laptopról van szó?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#39831) Gyusszóka bá válasza Viktor77 (#39830) üzenetére


Gyusszóka bá
újonc

A laptop elég régi Acer emachine (pontos típust most nem tudok írni);a telefonok: Lg leon 4g, Lenovo a7000. Új usb wifi stickkel gyorsabb lenne?

(#39832) Viktor0610 válasza Gyusszóka bá (#39831) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Új usb wifi stickkel gyorsabb lenne?"
Minden bizonnyal. :)

Samsung Galaxy A54

(#39833) Predator2 válasza KTU (#39737) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Mint ahogy látszik elég sötét vagyok a témában, nézzétek el nekem kérlek.

Ha megrendelek egy ilyen sim kártyát, 40Ft/perc és 40Ft/sms lesz a MyStart alapcsomag.
De nem megyek semmire vele mert 1Ft van csak a kártyán.

Viszont ha már töltök rá 1990 Ft / hó akkor átalakul MyTalk /MyChat csomaggá, és addig használom a hozzá kapott bónuszokat még, el nem fogy?!
Gondolok itt a 100 perc +50MB MyTalk esetében. Viszont ha elfogyott, akkor csak akkor lesz újra netem, ha ismét feltöltöm ~2000Ft-al?

Javítsatok ki ha tévedek.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39834) KTU válasza Predator2 (#39833) üzenetére


KTU
addikt

Megrendeled a sim kártyát, van rajta 1Ft és a MyStart alapcsomagban van.
Ha azonnal feltöltesz rá 1500; 3000 Ft-ot; akármennyit, 1 év az elérhetőséged a sim kártyán (1500 Ft-nál nem változik, mivel kevesebbet ad mint a kártya elérhetősége, tehát marad 6 hó).

"ha már töltök rá 1990 Ft / hó akkor átalakul MyTalk /MyChat csomaggá,"

Miért változna a tarifacsomagod a feltöltéstől?
Ha nem kérsz változtatást marad a MyStart alapcsomag, azokkal a feltételekkel ami le van írva.

"Gondolok itt a 100 perc +50MB MyTalk esetében. Viszont ha elfogyott, akkor csak akkor lesz újra netem, ha ismét feltöltöm ~2000Ft-al?"

A fent leírtakból következik, hogy téves a feltételezésed.

Percdíj 40 Ft / perc,
SMS díj 40 Ft / db,
nincs mobilnet a tarifacsomagban.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#39835) Viktor0610 válasza Predator2 (#39833) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A csomagot (MyChat, MyTalk) neked kell kérned.
Illetve, ha már kérted, neked kell minden hónapban feltöltened min. 1990 forinttal. :)

Samsung Galaxy A54

(#39836) mokalade


mokalade
tag

Praktikum +Net adatkeret (nem a 3baráti 20-as utáni Extra net) felhasználhatósági ideje nem volt korlátozva. A mostani feltételek között eddig nem találtam, hogy konkrétan ez fog-e változni. Ugye nem lesz most már ez is csak 30 napig érvényes? Van erről infótok?

(Pl. 3000ft-os feltöltés után az első hónapban felhasználtam a 150MB Extra netet, a másodikban a 40MB +Net adatkeretet. Két hónapig volt netem, volt öröm bódottsá.)

(#39837) KTU válasza mokalade (#39836) üzenetére


KTU
addikt

semmi

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#39838) mokalade válasza Predator2 (#39833) üzenetére


mokalade
tag

Ha megrendelek egy ilyen sim kártyát, 40Ft/perc és 40Ft/sms lesz a MyStart alapcsomag.
- igaz

Viszont ha már töltök rá 1990 Ft / hó akkor átalakul MyTalk /MyChat csomaggá
- önmagától nem alakul át, csak - ahogy előttem írták -ezt külön megrendeled

és addig használom a hozzá kapott bónuszokat még, el nem fogy?!
- igen, de legfeljebb 30 napig

Viszont ha elfogyott, akkor csak akkor lesz újra netem, ha ismét feltöltöm ~2000Ft-al?
- ha ciklus közben fogyott el a neted, akkor a 30. nap végéig lesz, de lassított 32/32 kbit/sec.
- sajnos nem lesz neted, ha letelt a 30 nap
-ha újra feltöltöd, a rendszer egyből levonja a 2000ft-ot, akkor újra megkapod a 100percet és az 50MB netet (MyTalk), DE nem innen számítva 30 napig lesz érvényes, hanem az eredeti első feltöltés és megrendelés fordulónapjáig (ciklus). Pl. Ha kb. hónap 1-én vonja (esedékesség) a rendszer a 2000-et (mert korábban akkor rendelted meg), de egyik hónapban nem lesz rajta akkor pénz, csak 15-én, akkor csak a hátralévő 15 napod lesz rá, hogy elhasználd a 100perc/50MB-ot, ha marad, nem viheted át a következő ciklusba. Plusz ugye a hónap 15-ig nem volt neted sem. Érdemes tehát az esedékesség környékén figyelni, hogy fel legyen töltve az egyenleg.

(Remélem sok hülyeséget nem írtam.)

[ Szerkesztve ]

(#39839) mokalade


mokalade
tag

Ha ebben a MyTalkban 100perc 'vagy SMS' lenne az 50MB lassítós net mellé, ill. létezne 2000ft-os feltöltés, nagyon lehetne vele aratni, gyerekeknek vinnék mint a cukrot.

(Igen, tudom, ha nagyanyámnak kereke lett volna...)

(#39840) Viktor0610 válasza mokalade (#39839) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A 2000 forintos feltöltés hiánya szerintem nem akkora gond, az SMS-re nem elhasználható X egység már talán inkább.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#39841) mokalade válasza Viktor0610 (#39840) üzenetére


mokalade
tag

Normál esetben, totál igazad van, de, egy ifjabb/idősebb honpolgár nem foglalkozik vele, hogy a csomagban foglalt perc/SMS már elfogyott, addig nyomja (már 40ft egységáron) amíg van egyenleg...

(#39842) asdf_ válasza mokalade (#39839) üzenetére


asdf_
veterán

Hatalmas titkot arulok el: 2 db. 3000 Ft-os feltoltes megegyezik 3 db. 2000 Ft-os feltoltessel :D Ugyanazt lehet vele csinalni, es ugyanannyiba kerul.

(#39843) Viktor0610 válasza asdf_ (#39842) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Neki az a problémája, hogy nem lehet pont annyit tölteni, mint a csomag ára.
Így nem állítja meg a rendszer a 100 perc elhasználása után, hanem számolja a 40 forintos alap percdíjjal. :)

Samsung Galaxy A54

(#39844) taip válasza Viktor0610 (#39843) üzenetére


taip
senior tag

Mondjuk igazán küldhetne a rendszer egy SMS-t, hogy elfogyott a keret, innentől fizetős... Nem hiszem, hogy megoldhatatlan kérés lenne, csak akarni kell.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#39845) goop válasza taip (#39844) üzenetére


goop
őstag

A tiniket pont szokta érdekelni, hogy elfogyott a keret, nyomják amíg tart a pénz. :D
Kollégának pont ezért kellene a 2000ft-os feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#39846) asdf_ válasza Viktor0610 (#39843) üzenetére


asdf_
veterán

Jaa, vagy ugy. Vegulis ha a juzer nem kap sms-t rola, hogy a csomagban foglalt x perce lebeszelesre kerult, es innentol kezdve listaaron rizsazik, akkor fel pontot er a dolog (de csak azert felet, mert tok lenyegtelen, hogy mennyiert, ha nekem 5 nappal a fordulo elott, de mar 0 perc lebeszelhetoseggel telefonalnom KELL, akkor telefonalnom kell. Tokmindegy, hogy 0 vagy 40 forintert. Ertem en, hogy a gyerkocnek jo lesz, de nullas egyenleggel meg fatertmutert visszahivos megcsongetni sem lehet, az meg mar azert lehet, hogy nem tul igazi -tudom, tudom, sms-sel valoszinu meg mindig tud minuszba menni, tehat ha szuper SOS szitu van, akkor talan eleri, akit akar).

(#39847) taip válasza goop (#39845) üzenetére


taip
senior tag

Ja csak ha nincs figyelmeztetés, akkor esélye sincs, akár érdekli, akár nem...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#39848) tomp


tomp
félisten

Nálatok bejön a kephost oldala?
Nálam folyamatosan dns hibát ír ki a telefon.

(#39849) KTU válasza asdf_ (#39846) üzenetére


KTU
addikt

"nullas egyenleggel meg fatertmutert visszahivos megcsongetni sem lehet, az meg mar azert lehet, hogy nem tul igazi -tudom, tudom, sms-sel valoszinu meg mindig tud minuszba menni, tehat ha szuper SOS szitu van, akkor talan eleri, akit akar)"

Igen erre van a # gomb.
0 (nulla) forintos egyenleg, felhívod a számot, elmondja a szöveget,
megnyomod a # gombot és a hívott félnek küld SMS-t hogy hívd vissza.

Ér annyit mint a megcsörgetés.
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#39850) Viktor0610 válasza taip (#39847) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha érdekli, azért az egyenleg lekérdezhető. ;)
MyTelenor app, MyíTelenor oldal, 1220, Telenmor üzletek. :)

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.