Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) whiskeys


whiskeys
őstag

sziasztok. klikk internet sms-ben lemondható? esetleg hogyan lehet másképpen?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#40952) KTU válasza whiskeys (#40951) üzenetére


KTU
addikt

1220,
vagy weben
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#40953) whiskeys válasza KTU (#40952) üzenetére


whiskeys
őstag

weben a chrome alatt nem ajánl fel semmit hogy lemondható-e.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#40954) Viktor0610 válasza whiskeys (#40953) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A weben alatt azt értette, hogy a MyTelenor oldalán. :)

Amennyiben ott nem tudod lemondani, akkor 1220.

Samsung Galaxy A54

(#40955) whiskeys válasza Viktor0610 (#40954) üzenetére


whiskeys
őstag

én is ugy értettem. azért irtam hogy chrome, mint böngésző alatt, nem ajánl fel módositást a telenor oldalán...

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#40956) Viktor0610 válasza whiskeys (#40955) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Oh. :)
Akkor 1220.

Samsung Galaxy A54

(#40957) csanady97


csanady97
tag

Üdv!
Felajánlotta a Telenor hogy válasszak új készüléket a Bónusz programban, de amikor belépek behozza a telefonszámomat de nem tudok vásárolni.


Ilyenkor mi van akkor?

[ Szerkesztve ]

(#40958) Viktor0610 válasza csanady97 (#40957) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán nem megfelelő a regisztráció szintje, esetleg lezárt csomagban vagy.
Hívd a 1220-at.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#40959) snorbi82


snorbi82
senior tag

Sziasztok!

Mai nap folyamán, egy Telenor viszont eladónál (partner üzlet) bevittem 1,5 éve vásárolt készülékem garanciás javításra. Eladó normális volt, elkért minden papírt olvasgatott. Eddig volt normális.
Utána vissza add mindent és közli, nem veheti át a telefonom, mert 1 év garancia lejárta után, NEKEM kell gondoskodnom a készülék javítatásáról. Természetesen garanciában javítják, de az én dolgom a szervízbe eljutatni.
Természetesen felhívtam Telenort, aki bizotosított arról, hogy menjek vissza nyugodtan, mert átkell hogy vegyék.
Ezek után inkább úgy gondoltam, hogy inkább postázom a szervíz felé a készüléket.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#40960) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!

Adott két készülék:
THL W8s és Samsung Salaxy Tab S.
Jelenleg normál (régi, nagyméretű, 300 névjegyet kezelő) SIM kártyám van és azt olvastam a Telenor oldalán, hogy kérhetek újabb, más méretű SIM-et. (A kérdés tehát nem az, hogy kérhetek-e, mivel 10+ éve megvan ez a sim kártya, nem lett cserélve tehát ingyen kapok elméletileg jogosult vagyok rá.)

Egy MicroSIM-re lenne szükségem, hogy használhassam a tablettel (mobilnet miatt) is a SIM-et. Viszont a THL-ben meg normál méretű SIM való.

A kérdésem az, hogy Telenornál lehet-e kérni ugyanekkor adaptert is, ha több eszközzel akarom használni ugyanazt a SIMet? Vagy ahová SIM méret megy, az automatikusan kompatibilis a Micro SIM-mel?

Tegnap voltam a Telenornál, téptem sorszámot is, 3 ember volt előtte, fél óra múlva hívták a következőt ezért úgy gondoltam inkább felteszem a kérdést máshol mielőtt még egy órát várok lehet, hogy semmiért. Mert ha nem adnak adaptert akkor előbb veszek azt és majd aztán várok órákat a sorban, de akkor legalább el is lesz intézve.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#40961) DrBubo77 válasza Dyingsoul (#40960) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Pár száz forintért lehet kapni SIM adaptert.
Ez minden méretet kezel.

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40962) Dyingsoul válasza DrBubo77 (#40961) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Tudom, viszont a kérdésem nem ez volt. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#40963) 4Grider válasza Dyingsoul (#40960) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenor micro sim (3FF) kártya mini simből (2FF) törhető ki, ami 1FF standard sim-ből törhető ki. Mivel normál sim-nek a 2FF kártyát nevezted, ha azt a keretet megtartod, akkor vissza tudod bele pattintani a 3FF sim-et. Az más kérdés, hogy idővel elég könnyen jár ki belőle a 3FF sim, így celluxal kell rögzíteni a kettőt egymáshoz, hogy stabil legyen a 2FF keretben.

(#40964) DrBubo77 válasza 4Grider (#40963) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Én most a héten standard (1FF) - micro (3FF) SIM kártyát kaptam. Köztes nem volt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40965) 4Grider válasza DrBubo77 (#40964) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én még olyan Telenoros micro sim kártyát nem láttam, amit nem 2FF-ből kellett kitörni.

(#40966) DrBubo77 válasza 4Grider (#40965) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Ilyen SIM kártyát kaptam:

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40967) 4Grider válasza DrBubo77 (#40966) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyet még nem láttam.
Gondolom spórolnak vele vagy 10 Ft-ot az eredeti (1-2-3FF) micro sim-es kártyához képest. Ahelyett hogy elmennének a normális szolgáltatók által adott 1-2-3-4FF kártyák felé, inkább visszalépnek, és 1-3FF meg 1-4FF kártyát adnak. Még hogy nincs még válság...

(#40968) DrBubo77 válasza 4Grider (#40967) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát igen, a Vodánál legutóbb standard-micro-mini SIM-et láttam.
Ez a Telenoros olyan sóher megoldás. Ha készüléket cserélsz, nem biztos, hogy a SIM-ed jó lesz abba is. Pedig a másik megoldással nincs ilyen gond.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40969) Dyingsoul válasza 4Grider (#40963) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a választ! Akkor csak az lesz a megoldás hogy először vadászok majd egy ilyen átalakítót.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#40970) taip


taip
senior tag

Hát elég érdekes, amiket írtok.
Szerintem teljes méretű SIM-et (1FF) ma már egy készülék sem használ. A mini (2FF) - mikro (3FF) - nano (4FF) szokott lenni, amik között megy a váltogatás. És az volt a szokás, hogy a mini és mikro volt egyben, kitörhetően és a nano pedig egyedül, külön, ha az kellett. Illetve (máshol) megoldották, hogy a 3 egyben legyen, de olyat, hogy teljes méretű SIM-et adnak, nekem ez elég furcsa.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#40971) DrBubo77 válasza taip (#40970) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Amennyire én tudom, mindenütt teljes méretű SIM-et adnak, és abból törhető ki a kisebb SIM.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40972) taip válasza DrBubo77 (#40971) üzenetére


taip
senior tag

Szerintem rosszul tudod.
Az általánosan szokásos méret a mini SIM (2FF). Az igaz, hogy ebből törhető ki a kisebb, de az a mikro SIM (3FF). A teljes méretű SIM kb. bankkártya méretű, csodálkoznék ha ma bármelyik készülékben ilyet látnál. (Mintha az egészet akarnád beletenni a készülékbe kitörés nélkül.)

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#40973) KTU


KTU
addikt

SIM

:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#40974) 4Grider válasza KTU (#40973) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyet kellene adjon az összes szolgálató. Ehelyett 10-20 Ft spórolással az x hozzászólásban szereplő kép alapján inkább csak 2 normásat adnak. :(((

(#40975) DrBubo77 válasza taip (#40972) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem mondtam, hogy teljes méretű SIM megy bármilyen telefonba. De az általam csatolt képen is látszik, hogy teljes méretű SIM-ből kellett kitörni. És a Vodafone-nál is így van:

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40976) 4Grider válasza DrBubo77 (#40975) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eddig a Telenornál is így volt micro-sim esetében.
Az általad fotózott képen véletlenül nem egy 1FF-4FF kártya van? (Nano sim esetén ugye más a kártya vastagsága.)

(#40977) DrBubo77 válasza 4Grider (#40976) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Az ügyintéző simán kivette a fiókból, én nem kértem semmi különlegest.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40978) taip válasza DrBubo77 (#40975) üzenetére


taip
senior tag

Oké, csak számomra kicsit félreérthető volt. A teljes méretű SIM inkább csak hordozó funkciót tölt be, érdemben a mini és micro méreteket szokás használni, illetve a másik mód az, hogy nekem pl. legutóbb a nano SIM-et olyan kártyán adták, ahol csak ezt az egyet lehetett belőle kitörni.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#40979) Skynet258 válasza 4Grider (#40976) üzenetére


Skynet258
veterán

A képen egy sima nano sim látható. Egyébként nálunk is lesz elvileg 3in1 kártya, csak kérdés mikor. ;)

https://geekpulse.hu

(#40980) Sayuar válasza Skynet258 (#40979) üzenetére


Sayuar
őstag

Amikor elfogy a jelenlegi készlet.

(#40981) PistiSan


PistiSan
addikt

Én már azt várom, hogy bevezessék végre az elektronikus sim kártyát.

(#40982) Landsmann válasza Viktor0610 (#40958) üzenetére


Landsmann
addikt

Kötelesek átvenni javításra a terméket, nincs apelláta. Vele együtt jegyzőkönyvet is kell felvenniük, amiből egy példányt átadni az ügyfélnek. Sőt, garancián túl is köteles átvenni ha az ügyfél azt akarja, (volt már ilyenből fogyasztóvédelmis probléma, garancia lejárta után nem vették át a terméket javíttatásra, éppen fogyasztóvédők végeztek "próbaszervizelést" ) viszont ilyenkor már a felmerülő költségek az ügyfelet terhelik.
Postázás előtt azért kérdezd meg a szervizt, hogy úgy fogadják-e a készüléket, mert a legtöbb helyen nem. Éppen a szállítási rizikó miatt, hiszen olyan sérülés érheti a készüléket, ami már garanciából kizáró ok.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#40983) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A Telenornál van lehetőség módosítani a számlazárás napját? Mint a Vodafone-nál?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40984) wetomi válasza DrBubo77 (#40983) üzenetére


wetomi
aktív tag

Van lehetőség erre normális esetben, de bizonytalan ideig most nincsen rá lehetőség.

(#40985) DrBubo77 válasza wetomi (#40984) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Miért? Emiatt a nagy fejlesztés miatt, ami már második határidőre sem sikerült nekik?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40986) Landsmann


Landsmann
addikt

Nagyon készülnek valamire. Miért van az az érzésem, hogy mi ebből nem fogunk jól kijönni? Majd bemagyarázzák hogy a változás az igenis milyen jó nekünk. Én már nem eszem meg ezt a galuskát. :)

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#40987) Landsmann


Landsmann
addikt

Ahogy elnézem március óta közlemény sem volt. Pedig az ÁSZF az változott. Nehogy már tudni lehessen a változásról. Ahhoz nyálazzuk át az egész szöveget és hasonlítsuk össze a korábbival. Ügyes!

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#40988) #79335424 válasza Landsmann (#40986) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogynem. Enni csak kell, viszont mindenhol ugyanaz a menü. Szóval, kajáljuk.

(#40989) 4Grider válasza Landsmann (#40986) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem már próbálta bemagyarázni a Telenoros ügyfélmenedzserem, hogy mennyivel jobban járok azzal, ha visszavonják az üzleti ügyfélkártyánkat.
Persze innentől kezdve a kártya és a hozzá tartozó kód helyett aláírási címpéldánnyal, cégkivonattal, meghatalmazással és személyi fénymásolattal intézhetem majd a flottánk ügyeit. Ez nekem meg az ügyintézőknek biztosan jobb lesz. :(((
Nem mellesleg azt sem tudják megmondani, hogy hogyan fogom ügyfélkártya nélkül a flottánk ügyeit online intézni, hiszen a Telenor Online-ba is csak azzal tudtam eddig a flottánk összes előfizetéséhez hozzáférni, és nem mellesleg a flottánk számláit kifizetni. :((

(#40990) lm83


lm83
őstag

Akinek smartarifa csomagja. Nem vettétek észre, hogy net lassítás a utána most sokkal lassabb mint eddig?
Nekem ritkán szokott elfogyni, csak ha szabin vagyok otthon és nincs wi-fi. De eddig a keret elfogyása után is lehetett rendesen netezni, de most azt tapasztalom, hogy 5 perc mire betölt egy oldalt, ha sikerül neki betölteni egyáltalán...

(#40991) Def26


Def26
félisten

Hipernet home csomagom van. Kaptam egy ilyen sms -t.

"A Korlàtlan e-mail és böngészés szolgàltatàst töröltük. Tovàbbi info: www.telenor.hu/hipernet. Üdvözlettel, Telenor"

A múltkor elfogyott az adatkeretem, de simán tudtam utána rendesen internetezni pedig nem volt semmilyen extra szolgáltatásom. Most is lefogyott az adatkeret, de csak nyögvenyelősen tudok netezni (korlátozták, de nincs gond, mert 15 -én indul újra).
Létezik, hogy régebben volt a hipernet home csomagban egy ilyen korlátlan böngészés/email szolgáltatás, ami most már nincs?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#40992) Prien válasza Def26 (#40991) üzenetére


Prien
addikt

Én úgy tudom, Home csomaghoz nincs korlátlan böngészés opció, csak az éjszakai 100 GB rendelhető.

A kevés is több a semminél.

(#40993) Hosssszu válasza lm83 (#40990) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ezt én is észrevettem, kb 3-4 hónapja.

(#40994) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok

Van egy kis gond egy telenoros huawei e5377t lte pocket routher 4g mobile wifi eszközzel.
2 napja egyszer csak nem lehet vele netezni normálisan. Az oldalak nem töltődnek be, vagy ha igen, akkor hiányosan, lassan, használhatatlanul, még a gmail-t sem tölti be rendesen.
2 nappal ezelőtt 2 héten át még hibátlan volt és gyors.
A készülék jó, aksi fel van töltve, nem forró, nem történt vele változás, amit a notebookon kiír: csatlakoztatva, jelerősség kiváló, 54Mbps. Egy reset is volt már a készüléken, de ugyan az a történet utána is.
Egy file próba letöltésénél akkor 4KB/s volt, most 3,6KB/s.
Szóval van, de mintha mégse lenne. Ezt az oldalt még nehezen, de betöltötte, de a többit már nem igazán.
Elméletileg (a készülék nem az enyém) a net korlátlannak kéne lennie rajta. Ezek szerint mégsem az, vagy valami hiba esetleg? (Nincs telenoros kártyám, így egyenlőre az 1220 nem jó, nincs esetleg valami netes email-es ügyfélszolgálat?)
Köszi előre is a segítséget!

(#40995) 4Grider válasza Ice&Lime (#40994) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amit nem írtál:
Ugyanúgy most is 4G-re csatlakozik az eszköz ugye?
Pontosan milyen díjcsomag van a kártyán?
Az általad említett sebesség az nagyjából pont korlátozási sebességnek felel meg (32/32 kbps). Az elméletileg korlátlannak kellene lennie az tehát nem elég pontos megfogalmazás erre az előfizetésre.
Ha a simet beteszed egy telefonkészülékbe/tabletbe, amire felteszed a mytelenor alkalmazást, akkor az alkalmazásban elméletileg látni fogod, hogy milyen csomagod van, milyen telefonszámod van és még mennyi a hátralévő adatkeret.

(#40996) Ice&Lime válasza 4Grider (#40995) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, most is csatlakozik a 4G-re.
Nem tudni melyik díjcsomag, nem az enyém a készülék, és akié, ő meg nem tudja hol vannak az erről szóló papírjai, elkeveredhetett sajnos. A készülék doboza és papírjai vannak meg és a sim kártyája az icc kóddal, külön a szerződési papír nem tudni hol lehet.
A reset előtt, ha ez még érdekes lehet, akkor kb. 30GB-nál tarthatott a készülék számlálója.

Aztán lassan feltelepült a telefonra a mytelenor app, beletettem a telefonba a wifi készülékhez kapott telenoros kártyát, (talált telenoros hálózatot / telenor hu 216 01), van hálózati jel, elindítottam a mytelenor appot és ezt írta ki:
Hoppá valami nem stimmel: ennek több oka is lehet. Kérjük ellenőrizd, elérhető-e mobilhálózat, vagy hogy biztosan jól írtad-e be a telefonszámot vagy a kapott kódot. (van telenor hálózat, és egyenlőre nem írtam be semmit csak betettem a kártyát és nem is lehet mit hova beírni).
Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#40997) 4Grider válasza Ice&Lime (#40996) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha egy telefonba betett adatkártyával nincs net a telefonon, akkor 90%-ban az a baj, hogy a telefon által automatikusan a kártyához rendelt apn nem működik a kártyával. Adatkártya esetén jellemzően a net apn-t kell használni, nem a telefonok által felajánlott online apn-t. Akkor jó az apn telefonon bekapcsolt adatforgalom mellett, ha fent a státusz sávon megjelenik a 3G, H+, 4G, LTE, stb. jel és mellette a nyilacskák villognak.
Szerződés nélkül nem fog tudni veled a telefonos ügyfélszolgálat érdemben foglalkozni...

(#40998) Ice&Lime válasza 4Grider (#40997) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor úgy néz ki, hogy ennyi?
Szerinted volt egy havi 30GB limit és a következő hónapban újra lehet netezni majd vele?
Ehhez az ügyintézéshez, ha fel lenne hívva a 1220, akkor milyen adatok/számok lennének szükségesek hozzá (az általánoson kívül)? A telenor kártya icc száma nem elég hozzá?

(#40999) 4Grider válasza Ice&Lime (#40998) üzenetére


4Grider
nagyúr

A telefonban az apn-t átírni online-ról net-re egy percig se tart. Akkor majd meglátod, hogy ennyi-e.
Telefonos ügyintézéshez szükséges adatok.

(#41000) Ice&Lime válasza 4Grider (#40999) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azt sajnos nem tudom hol kell, angol android 4.4.2 van a készüléken.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.