Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) Dragon3000 válasza Pityu. (#56797) üzenetére


Dragon3000
veterán

MPC-HC-val rendszeresen tapasztalom, van, hogy folyamat csinálja van hogy hetekig nincs semmi, közben nem megy az FF. Egyedüli változás a vga driver frissítés és az FF frissítés, de azt még nem néztem, hogy a frissítések hatására szűnik meg a gond vagy jön elő.

(#56802) Pityu. válasza Dragon3000 (#56801) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem állandóan frissül a firefox,de tegnap óta nem frissült még mert amúgy is nem rég frissült de a jelenség el tűnt.És vga drivert hú de régen nem cseréltem már,azt sem tudom hányasnál jár most az amd driver :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#56803) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, ritkán használom a Google térképet, ezért csak most tűnt fel, hogy 3D nézetben mozgatás közben nagyon terhelte a CPU-t. Notebook is rendesen melegedett tőle.
Gondoltam ez nem normális egy i5 3340M CPU esetén. Kíváncsiságból kikapcsoltam a hardveres gyorsítást és a CPU használat normális lett. Sőt még a ytube 4K videóknál is sokkal kisebb lett a terhelés. (Érdekes, mert egy másik szintén Inteles gyengébb gépen pedig a h.gyorsítástól volt kisebb terhelés.)
Viszont most az automatikus görgetés közben néha nem olyan egyenletes, mint h.gyorsítással. Eddig csak itt PH-n tűnt fel, ha teljesen a lap tetejéről indítom (ahol a reklám van) egy csíkban picit hullámzik a kép, vagy hogy írjam. Nem mindig csinálja.
A PDF nézegetőben elsőre halványak a betűk, sok oldalas .pdf-nél kb fél perc után lesz csak szép fekete.
Mi lehet a gond? (FF61.0.2, 64 bit)

(#56804) Kékes525 válasza Krystal_s (#56803) üzenetére


Kékes525
félisten

"Viszont most az automatikus görgetés közben néha nem olyan egyenletes, mint h.gyorsítással"

A finom görgetés be van kapcsolva? Ha nincs be kell kapcsolni.

Amúgy amit írsz annak valószínűleg a video kártya és/vagy driver különbség az oka. Esetleg megpróbálhatod egy újabb driverrel. Ha a legújabb van, akkor egy régebbivel. Lehet, hogy ez használni fog.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56805) kovi1970


kovi1970
csendes tag

Mostanában elég sokszor van a "Puff a lap összeomlott" hibaüzenet Firefox alatt. Néha a gépet is kifekteti.
64bites a Firefox, gyári, legális Windows 10 alatt. Általában a 444.hu-nál szokott előfordulni. A többi weboldalnál még nem vettem észre (nem csak a 444-et szoktam nézni, hehe).
ABP-t, Avast Internet Security-t és Avast Cleanup Premium-ot használok.

Tapasztalat? Esetleg megoldás? A Firefox oldalán csak rizsabizsa van, amivel a felelősséget szeretnék áttolni másra.

(#56806) Syl válasza kovi1970 (#56805) üzenetére


Syl
nagyúr

444-et nem olvasok, és olyan baromságok sincsenek a gépe(i)men, mint pl. az ABP és nincs is semmi gond a stabilitással.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56807) Cs1csó válasza kovi1970 (#56805) üzenetére


Cs1csó
félisten

Avast Cleanup-ot inkább hanyagold, bár ha a CCleanert integrálták akkor nagy baj nem lehet. ABP helyett használj UBLOCK ORIGIN-t. A 444 egy elég nagy oldal rengeteg betöltendő cuccal de azért nem kellene megfektetni a böngészőt.
Tehát:
- ABP gyalulása fel az UBOű
- futtasd le az Adwcleaner-t, esetleg még: Emsisoft EK, MBAM free, Hitman Pro-t, DrWebCureIt-et
- ha van fiók szinkronizációd az FF-hez akkor a beállításoknál - firefox fiók - csak ez a két dolog legyen szinkronizálva: KÖNYVJELZŐK, BEJELENTKEZÉSEK

Ezután töröld le az FF-et - manuálisan távolítsd el a TC-ben látszanak a rejtett mappák - user mappán belüli appdata-n belül törölj minden mozilla és firefox nevűt gép restart majd telepítsd újra a böngészőt, jelentkezz be dobd fel az UBO-t de még más kiegészítőt ne teszteld így pár órán keresztül aztán mehet fel a többi kieg ha ezután lesz valami gebasz akkor lehet valamelyik kieg zavar be.

(#56808) Kékes525 válasza kovi1970 (#56805) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam tökéletes a 444. Esetleg egyenkénti addon tiltás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56809) Krystal_s válasza Kékes525 (#56804) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, be van kapcsolva. Anélkül nem lenne folyamatos, hanem darabos lenne.
A H.gyorsítás kikapcsolásával pont a VGA-t "iktatom ki", azaz nem a grafikus processzoron keresztül jeleníti meg a tartalmat, hanem a CPU-n. Ezért nem gondolnám, hogy a VGA driver nem lenne megfelelő.

(#56810) Krystal_s


Krystal_s
addikt

A beépített PDF olvasónak miért szükséges a Hardveres gyorsítás?
gyorsítás nélkül sokáig (mérettől függ) ilyen a szöveg.

gyorsítással pedig ilyen.

Neten most nem találtam erről semmit. Sokaknak pont akkor van gondja, ha be van kapcsolva a h.gyorsítás.

(#56811) Kékes525


Kékes525
félisten

Firefox 62.0 release information

How to download Firefox offline installers

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56812) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Tök fura a probléma.
Ha beírom google keresőbe, vagy a link helyére, hogy eset, vagy olyan szót amiben benne van az, hogy eset, akkor bezáródik a Firefoxom. :D Találkozott már valaki ilyennel?

(#56813) Kékes525 válasza AndrewTdi (#56812) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez jó. :D Kipróbáltam. Nem eset(t) össze a Firefoxom. Azért ezt futtasd le: AdwCleaner És próbáld ki letiltott kiegészítőkkel is. Ha ezek nem hoznak megoldást, akkor ne használd a szót. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56814) AndrewTdi válasza Kékes525 (#56813) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszi!

na itt valami vírus gyanús lesz, mert a linkedre kattintva is bezáródik. :)) és ahogy kísérletezek, kiderül, hogy az adw szót sem szereti

és mindegyik böngészőm bezáródik.

csökkentett módban is

[ Szerkesztve ]

(#56815) Kékes525 válasza AndrewTdi (#56814) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek közül is válogathatsz: [link]

Keresd a "Kiegészítő termékek futtatása" stringet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56816) AndrewTdi válasza Kékes525 (#56815) üzenetére


AndrewTdi
addikt

most csökkentett módban indítottam a windowst, most így jó.

(#56817) Kékes525 válasza AndrewTdi (#56816) üzenetére


Kékes525
félisten

Futtasd le a vírus kergetőket. Lehet, hogy a vírusos állományok csökkentett módban nem töltődnek be. A tiszta Firefox telepítést is kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56818) Cs1csó válasza AndrewTdi (#56816) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit Kékes525 linkelt összefoglalóban kieg védelem abból minél többet futtas le: MBAM, ADWCleaner, Hitman pro, EEK, DrWebCure

(#56819) ArthurShelby válasza AndrewTdi (#56812) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Először tiltsd le a kiegészítőket, szerintem azokból az egyik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56820) Kékes525 válasza ArthurShelby (#56819) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem, mert a másik böngészővel is előjön és ha a Windowst csökkentet módban indítja, akkor már nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56821) Cs1csó válasza ArthurShelby (#56819) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Kékes525

Valószínűleg valami általános kártevő. Persze ettől még lehet böngésző specifikus de akkor mindegyik tetszik neki.

(#56822) ArthurShelby válasza Kékes525 (#56820) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igaz (túl felületesen olvastam el)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56823) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Köszönöm a segítséget. Végülis vírus volt, de nem csak a Mozillát érintette. nem is tudtam telepíteni vírusirtókat, csak csökkentettben. Viszont ha meg normálba elindítottam, akkor azonnal be is zárta.

(#56824) fa4hu


fa4hu
őstag

A Firefox androidos változatában nincs egyérintéses megoldás az aktuális weboldal frissítésére (ahogy mondjuk Operá-ban vagy Chrome-ban az oldal lefelé húzása)?

(#56825) Matthewus válasza fa4hu (#56824) üzenetére


Matthewus
őstag

Kiegészítő van rá, de nem olyan jó mint a Chrome natív megoldása.

(#56826) fa4hu válasza Matthewus (#56825) üzenetére


fa4hu
őstag

Melyik kiegészítő?

(#56827) Kékes525 válasza fa4hu (#56826) üzenetére


Kékes525
félisten

Talán ezek:

Tab Reloader (page auto refresh)

Tab Reloader

Tab Auto Refresh

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56828) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ma reggel bekapcsoltam a gépet, meglepetésemre a Firefox ESR 60.2.0-ra frissült. Ez önmagában nem lenne baj, de eltűnt egy fontos kiegészítőm, a Clone It 1.1.2. Rákeresve megtaláltam a Clone the tab-ot, csakhogy én azt szeretném, ha a klón egész oldalon jelenne meg, mert rühellem a tab-okat.

Vége az örömömnek, vagy van rá kiegészítő, csak én nem találtam meg?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56829) csaba951 válasza Vakegérke (#56828) üzenetére


csaba951
veterán

Én már vissza is álltam az 52.9-re. Velem ugyan nem szúrnak ki! :D
Frissítést még tiltsd le a 60.2-ben, aztán mehet a telepítés.

(#56830) Vakegérke válasza csaba951 (#56829) üzenetére


Vakegérke
veterán

Írtam a Clone It 1.1.2 szerzőjének, talán ír újabbat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56831) Syl válasza csaba951 (#56829) üzenetére


Syl
nagyúr

Böngészőben letiltani a frissítést? :Y
Inkább Waterfox.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56832) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!

Frissült a Mozilla így sajnos nem jók ezek a bővítményeim.
Clear Search Bar Text On Search /keresés után álljon alap helyzetbe üres legyen a keresőablak/
Tabs on Bottom (Australis) /lapok alul nyíljanak meg/

E helyett keresek egy új működőt.

Előre is köszi :R

(#56833) csaba951 válasza Syl (#56831) üzenetére


csaba951
veterán

Sajna, ez van. Nekem kellenek a bővítmények a Quantum meg kinyírja őket. Akkor inkább nem kell a Quantum, mert nem vagyok hajlandó lemondani a bővítményekről. :(((

(#56834) Cs1csó válasza csaba951 (#56833) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem ezt a hozzáállást de azért ez nem fenntartható a végtelenségig. Egy olyan bővítményt amit NEM FEJLESZTENEK nem szabad használni. Előbb utóbb váltani kell. Gondolom nem XP-t használsz arról is váltottál de én is megtettem már pár szoftverrel amikkel problémák voltak:
- winamp-ról - Foobar200-re
- Dameon Tools-ról - Clonedrive-ra majd win10-nél már az sem kellett
- utorrent-ről - qbittorrentre

Jah és mindig van alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#56835) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Amióta az új FF van fent és elindítok itt PH-n egy YT videót mindig max hangerőn indul. Eddig, ha beállítottam az általam használtra megjegyezte. Ugyan ez van más videó linkeknél. Nem lehet valamit állítani rajta, hogy megjegyezze?

(#56836) csaba951 válasza Cs1csó (#56834) üzenetére


csaba951
veterán

uBlock Origin
Internet Download Accelerator
Video DownloadHelper

Ezek instant meghaltak a Quantum frissítés után. Egyik se egzotikus, kevés ember által használt kiegészítő. :(

Egyébként tegnap még mentek, ma meg már nem, mert a Firefox készítők gondoltak egyet. Nehogy már én szívjak ezért! Ha tovább erőltetik ezt a vonalat, akkor nem kell a Firefox sem!

[ Szerkesztve ]

(#56837) DS39 válasza csaba951 (#56836) üzenetére


DS39
nagyúr

uBlock Origin van a legfrissebb Firefox verzióhoz természetesen.

(#56838) Cs1csó válasza csaba951 (#56836) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 DS39

A legfrissebb FF előtt ülök és UBO-val nyomom.

(#56839) Dragon3000 válasza DS39 (#56837) üzenetére


Dragon3000
veterán

A másik kettő is van rá, az egyik még telepítve is van nekem, sőt kipróbálás céljából felraktam a másikat is.

[ Szerkesztve ]

(#56840) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mi történt a nano kiegészítőkkel? (nano adblocker, nano defender)
Először a defender nem volt elérhető, már az adblocker sem a AMO-n. Chrome-on ugyanezek a kiegészítők okésak.
Van valami ehhez hasonló?
(a UBO-t ismerem, ez is ugyanaz, csak itt a defender miatt nem érzékelik hogy blokkolót használsz)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56841) Cs1csó válasza ArthurShelby (#56840) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyere át a Reklámblokkolók topikja-ba!

Amúgy van: ITT a jelenleg is fejlesztett kiegészítő van még pár lépés ahhoz hogy használni tudd itt a leírás:[link] HA VALAMELYIK lépés nem érthető akkor írj a másik topikban és ott segítünk.

Megjegyzem nem használom, annyira nem vált be igazság szerint csak pár oldal van amivel az UBO nem boldogul de azokkal ez a kiegészítő sem úgyhogy ezért nem használom. Azt ajánlom ha találsz olyan oldalt ahol csődöt mond az UBO azt mentsd el -TESZT OLDALNAK - majd teszteld a nano defender-rel.

[ Szerkesztve ]

(#56842) xabolcs válasza Cs1csó (#56834) üzenetére


xabolcs
őstag

Pont az a bajom, hogy nincs mindig alternativa! :(

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#56843) Cs1csó válasza xabolcs (#56842) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem azért van ez a topik is hogy bedobod azt a kieget aminek te nem találtál alternatívát és remélhetőleg valaki tud ajánlani másikat. Amúgy azt továbbra is tartom ha egy kiegészítő fejlesztője nem tudja/akarja megcsinálni a legfrissebb HIVATALOS build-hez a kiegészítőjét akkor azt a kiegészítőt kukázni kell. Ebben az esetben, hogy gondoltad? Ha soha többé nem fejleszti azt a kiegészítőt akkor 5 év múlva már egy 5 éves böngésző build-et fogsz használni?

Anno a windows 7-nél megkedveltem az asztali minialkalmazásokat - widget-eket - majd a windows 8-nál kukázták biztonsági okok miatt a windows 10-ben sem volt Végül találtam a Rainmeter nevű kiegészítőt ami kiderült sokkal jobb mint a widget megoldások és azót azt használom.

Jelenleg az Ublock Origin a kedvenc kiegészítőm egy multifunkciós csoda: reklámokat, kártékony oldalakat blokkol, scripteket is tud blokkolni egyszerű és nagyszerű DE ha a fejlesztője valamilyen oknál fogva többet nem fejlesztené akkor tetszik vagy sem előbb utóbb váltanék róla ennyi.

Imádtam az utorrentet de ahogy elkezdték teledobálni reklámokkal ami egy része még a haladó beállítások true- false megoldással sem volt kikapcsolható meg jöttek a riogatások hogy bányászik meg bloatware-t telepít stb. könnyes búcsút vettem és váltottam Qbittorrentre most semmi pénzért nem mennék már vissza.

Vagy vegyük a KMPlayer-t amit a fejlesztője eladott jó pénzért és egy reklámoktól hemzsegő fertő lett arról is sokan váltottak VLC media player-re azóta a a KMPlayer EREDETI fejlesztője belevágott egy új projektbe - most már gondolom a KMPlayer eladásából befolyt pénzből jól eléldegél - és megcsinálta a POTPlayer-t tehát aki KMPlayer függő volt az válthat erre.

Ugyanez történt a WINAMP-al is csak ott kicsit macerásabb a fő fejlesztő a számára nem tetsző irány miatt kiszállt és létrehozta a FOOBAR2000 akinek volt esze az át is ment a Winamp-ról ami végül kukázva is lett.

(#56844) ArthurShelby válasza Cs1csó (#56841) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igazából csak érdekelne, hogy mi volt az indoka a kukázásnak.
Másrészt egyik gépemen most fent van (nano adblocker, nano defender, ublock origin), de nem tudom hogy tudom átvinni másikra is az első kettő kiegészítőt.

A nano adblocker is az ubo gondolom ugyanaz, csak a előbbi out of the box működik együtt a nano defenderrel.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56845) Kékes525 válasza ArthurShelby (#56844) üzenetére


Kékes525
félisten

A uBlock Origin mellett nano adblocker? Totál felesleges. Vagy az egyik, vagy a másik. Kvázi ugyanaz a kettő. Én inkább az eredeti, uBlock Originre szavaznék. Szerintem a nano defender felesleges, mert nagyon kevés oldal van, ahol kimondottan hasznos lenne. Én még nem találkoztam olyannal, ha a teszt oldalakat leszámítom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56846) ArthurShelby válasza Kékes525 (#56845) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tudom, hogy ugyanaz a kettő, de out of the box működött együtt a defenderrel, lassítani meg nem lassít sokat. Így megtartottam az eredeti ubo-t is, meg ezt is.
Így ha van olyan oldal, ahol az ubo-t kikcsapcsolom, akkor a másik védett állapotban működik.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56847) Cs1csó válasza ArthurShelby (#56844) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Nano Adblocker és Nano Defender fejlesztője jspenguin írta még korábban, hogy nem tudja natívan megcsinálni ezt a két kiegészítőt Firefoxra ideje sincs rá és valami technikai probléma is fennált, de akit linkeltem ő a chrome-hoz készült Nano Defender-t csinálta meg a Firefox-hoz. Tehát ez nem egy Firefox-hoz készült kieg hanem a chrome kieg van átkonvertálva.

Elegendő ha UBO-t használsz egyedül ÉS HA belefutsz olyan oldalba ahol csődöt mond akkor ott teszteld a nano defender kieget. Megjegyzem nagy fanja voltam a Nano kiegészítőknek de teljesen jól megvagyok nélkülük.

Plusz:

Kékes525 említette ha jól emlékszem, hogy szerinte a Nano Defender egy kicsit lassította a böngészést ezért neki telepítve van de inaktív és csak akkor használja ha kell. Valahogy én is így vagyok vele de mivel NEM TALÁLTAM olyan oldalt ahol az UBO csődöt mond de a Nano Defender-rel felvértezett UBO nem ezért nem is használom.

[ Szerkesztve ]

(#56848) Kékes525 válasza Cs1csó (#56847) üzenetére


Kékes525
félisten

"említette ha jól emlékszem, hogy szerinte a Nano Defender egy kicsit lassította a böngészést ezért neki telepítve van de inaktív és csak akkor használja ha kell. Valahogy én is így vagyok vele de mivel NEM TALÁLTAM olyan oldalt ahol az UBO csődöt mond de a Nano Defender-rel felvértezett UBO nem ezért nem is használom." :K

Pontosan én is így csináltam. Nekem is lassított, és én is először kikapcsoltam, de mivel nem kellett bekapcsolnom, ezért töröltem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56849) fa4hu válasza Kékes525 (#56827) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi, sajnos ezek nem az igaziak, mert csak automatikus oldalfrissítést tudnak, nem pedig egyérintéses manuálist.

(#56850) Kékes525 válasza fa4hu (#56849) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos nem tudok rá jobbat. Talán Matthewus ismer mást is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.