Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56451) SP4C3 válasza hp16 (#56450) üzenetére


SP4C3
veterán

Kb 4-5 éve nincs köze a flash playernek a YT videókhoz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56452) Somatom válasza moma (#56449) üzenetére


Somatom
veterán

Jé, tényleg. Elindul az, csak késése van az érintésérzékelésnek. Eddig fel sem tűnt, mert nem nézek YT videót böngészőben. A YT linket egyből átadom a TubeMate -nek, vagy a Newpipe -nak, amik továbbítják a beállított médialejátszónak. Úgyhogy én VLC -vel nézem a YT videókat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56453) moma válasza Somatom (#56452) üzenetére


moma
őstag

Basszus most nekem is jó. Napok óta nem ment. Hogy csináltad? :D

we all deserve a bit of luck.

(#56454) pucni


pucni
csendes tag

Firefox 61.0.1 (64 bites) böngészőben van olyan oldal, ahol egy linken "CTRL + egér bal gomb" kattintásra nem új lapon nyitja meg az oldalt, hanem saját oldalán. Lehet ezt kiegészítővel, vagy bármivel felülbírálni?
Előre is köszi.

(#56455) Bohus válasza hp16 (#56450) üzenetére


Bohus
aktív tag

Nálam is volt hasonló, de nem YouTube hanem index-es videók lejátszásakor. Windows és Linux alatt egyaránt nézhetetlenek voltak a videók és hónapokon keresztül hiába túrtam a beállításokat, próbálkoztam bármivel is, nem találtam megoldást. Az újabb Firefox verziók sem segítettek, ott tartottam, hogy ha valamit nagyon meg akartam nézni, akkor Opera alá dobtam be a linket.
Egy alkalommal új profillal indítottam a böngészőt és működött. Azután beüzemeltem a Sync-et és ismét rossz lett, vagyis valamilyen beállítás (nem kiegészítő) mindig visszajött a sync-ből.

A végső megoldás ez lett:
1. Firefoxból lementettem ami fontos volt számomra (könyvjelzők, jelszavak)
2. Új profillal indítottam a böngészőt
3. Könyvjelzőket és jelszavakat visszaállítottam
4. Készítettem egy új sync accountot
5. Beléptettem az új sync-be a böngészőt DE kivettem a pipát a beállítások szinkronizálása mellől(!)

Többi gépemen is minden egyes op.rendszer alatt megismételtem a 2. és 5. lépést, végül töröltem a régi sync accountot. Azóta minden rendben, már csak a régi notim alatt fordul elő darabos kép, de az CPU limit miatt van.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#56456) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Újra kellett telepítenem a windows 10-et és a 61.0.1 64bites ff került fel.
Az a gondom, hogy nem bővíti sehogy sem az alkalmazásokat, így nem tudom beállítani azt sem, hogy bizonyos fájlokkal mit csináljon. Ezzel mit tudnék kezdeni, hogy jó legyen?
A "Mostantól minden hasonló fájllal tegyen ugyanígy." nem választható ki, azoknak a fájloknál amik nem szerepelnek az adott képen.

[ Szerkesztve ]

(#56457) Sabber


Sabber
aktív tag

Helló.

Kérdésem az lenne, hogy win 7 alatt miért csinálhatja azt, hogy azokat a lapokat amiket a könyvjelzőbe betettem megnyitja, minden másra azt írja hogy nem elérhető, mindegy mit írok be. Vagy ha meg tudom nyitni akkor csak valami szar formátumban nyitja meg, csak betűket semmi mást. Youtube meg egyeltalán nem jön be. Egyszerűen nem nyitja meg a videókat html5 problémára hivatkozva. Szerinte egy támogatott videóformátumot se ismer fel a böngésző.

Üdv.

(#56458) liksoft


liksoft
nagyúr

Hali!

Most váltottam Quantumra. (Minek..... :W ) A Menu Wizard nem megy, mással meg nem tudom hogyan cserélhetném fel a menükben az "új lapon" és "új ablakban" menüpontokat. Csak erre használtam. Nagy úr a megszokás. Most mindent "összevissza" nyomkodok 67 lap után, mikor semmit nem találok, de minden hatszor nyitva. Áááááááá.....

Tud valaki megoldást a menüpontok cseréjére?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#56459) Matthewus válasza liksoft (#56458) üzenetére


Matthewus
őstag

(#56460) liksoft válasza Matthewus (#56459) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi, ez nem estére való.Több lépcsős engedélyezések és módosítások. Hihi.... csak mert szeretném a régire visszaállítani. De csúcs, hogy meglehet. Majd visszajelzek, ha sikerült. :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#56461) moma válasza liksoft (#56460) üzenetére


moma
őstag

lehet olyasmibe szólok bele, amibe nem kéne, de szerintem mérlegeld, hogy adsz neki egy kis időt megszokni, mert különben minden telepítésnél erre kell majd visszaemlékezned és újra megérteni :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#56462) liksoft válasza moma (#56461) üzenetére


liksoft
nagyúr

:O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#56463) csako válasza liksoft (#56462) üzenetére


csako
veterán

Elég, ha csak elmented valami másik helyre is azt a css fájlt miután beleírtad a dolgokat, hogy esetleges új profilnál is meglegyen. Sőt, ha gondolod, írhatsz bele magadnak leírásokat/kommenteket /* */ jelek közé a későbbi megértéshez.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56464) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtok ajánlani egy olyan bővítményt, amivel komplett weblap screenshot-ot tudok csinálni? Gondolok olyanra, amiben görgetni kell.

Köszi!

Easy screenshot-tal megoldottam, tárgytalan, bocsi. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56465) Matthewus válasza hackeeeee (#56464) üzenetére


Matthewus
őstag

Firefox beépített képernyőkép készítője.

(#56466) hackeeeee válasza Matthewus (#56465) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt hirtelen nem találtam, közben rájöttem, hogy ki van kapcsolva, de megoldottam ezzel az Easy screenshot-tal.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56467) csako


csako
veterán

Egy érdekes hibába futottam bele: A letöltés ablak nem jelenik meg, mármint, hogy menteni vagy megnyitni akarok egy letöltés linkre kattintva, viszont "vakon" (billentyűzettel) ki tudom választani mit szeretnék, tehát az ablak ott van, csak láthatatlan. Csökkentett módban rendben van, normál módban letiltott addonok és kiürített userchrome.css mellett viszont a hiba fenn áll. Ötlet? :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56468) csako válasza csako (#56467) üzenetére


csako
veterán

Mivel szinte minden általam használt addon rendelkezik backuppal, így felfrissítettem a firefoxot, rövid idő alatt minden lényegeset vissza tudtam állítani és most jó :) Elnézést a dupla hsz-ért :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56469) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

Be lehet valahogy állitani az újfajta foxban, hogy a könyvjelző eszköztáron kattintva default új tabon nyíljon meg az oldal?

(#56470) csako válasza arnyekxxx (#56469) üzenetére


csako
veterán

Címsorba -> about:config -> Keresés: browser.tabs.loadBookmarksInTabs

Állítsd true-ra egy dupla kattal rajta.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56471) arnyekxxx válasza csako (#56470) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Köszi!

(#56472) Hoppácska


Hoppácska
csendes újonc

Sziasztok
Firefox Quantum 61.0.1 64 bites verzióban hogy lehet a jelszavakat lementeni?
Mert én akárhogy nézelődöm, nem találok ilyen opciót.

(#56473) Matthewus válasza Hoppácska (#56472) üzenetére


Matthewus
őstag

Csak erről tudok: [link]

(#56474) Hoppácska válasza Matthewus (#56473) üzenetére


Hoppácska
csendes újonc

Ezzel vissza is lehet állítani?

(#56475) Matthewus válasza Hoppácska (#56474) üzenetére


Matthewus
őstag

Nevéből is adódik, hogy csak exportálni tud, importálni nem lehet semmivel se jelenleg, úgy tudom.

(#56476) Hoppácska válasza Matthewus (#56475) üzenetére


Hoppácska
csendes újonc

Végül is sikerült megoldanom, lementettem a profil mappát. Így újra tudtam telepíteni a Firefoxot és a beállításaim, könyvjelzőim, jelszavaim is megmaradtak.
Egyébként nagyon érdekes hiba volt vele, itt leírtam mert azt hittem a windows krepált be. Azért ehhez nyúltam mert ez hozta helyre, de nem is gondoltam hogy ilyen hibát tud produkálni. :(
Köszönöm :R

(#56477) Noxy válasza Hoppácska (#56476) üzenetére


Noxy
veterán

Mozbackup ment mindent, + vissza is tudja állítani.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#56478) Vakegérke válasza Noxy (#56477) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én már évek óta megelégedéssel használom. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56479) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Keresgéltem, de nem találtam rá módot. Közel 400 tabbal indul nálam az FF. Van rá mód, hogy valamilyen módon automatikusan csoportosítsam, vagy rendezzem őket. Mondjuk ABC szerint, vagy azonos domaineseket egybe, vagy ilyesmi?

Szerk: Felgyűltek, több érdekes tartalmat találok, mint amit van időm megnézni, könyvjelzőzni meg nem szeretek, akkor teljesen feledésbe merülnének. :B

Szerk2: Köszönöm, tárgytalan, találtam rá addont! :R

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#56480) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Érdekes "problémám" adódott: egy oldal forráskódjából kéne BIZONYOS linkeket gyüjtenem, de csak minden 2. sorban lévő link kéne. Erre van valami egyszerü megoldás (pl addon), vagy marad az egyszerü ctrl c ctrl v?
(tehát nem maga a sor kell tele html tagekkel és társaival, szimplán az href utáni link)

[ Szerkesztve ]

(#56481) Matthewus válasza BladePocok (#56480) üzenetére


Matthewus
őstag

Bemásolod a kódot valamilyen text editorba és abban megcsinálod, vagy link másolásra lehet van valami addon, keress rá, de az hogy minden második kell csak, ahhoz szerintem text editor kell.

(#56482) notika77 válasza BladePocok (#56480) üzenetére


notika77
senior tag

Ha egyszeri, akkor ctrl-c+ctrl-v + szövegszerkesztő, bár táblázatkezelőben egyszerűbb. Ha programozói vénád van, akkor F12 és ott a console-ba egy jquery kód (1 sor). Ha programozói vénád van és többször is kellene, akkor Tampermonkey addon és oda írsz egy kis kódot, ami az oldalon megjelenít egy gombot, ami lefuttatja a korábbi jquery sort és ha akarod még szépen ki is írja a linkeket.

Az egy sor valami hasonló: $("a:even") even helyett lehet odd, ha a páratlanok kellenek. Ez össze is gyűjti a linkeket és utána már csak ki kell íratni őket. pl. $("a:odd").each( function(i, val) {console.debug(val.href)});

[ Szerkesztve ]

(#56483) Kékes525 válasza Hoppácska (#56472) üzenetére


Kékes525
félisten

Biztonsági okokból nem szabad a böngészőben tárolni a jelszavakat. Egy jelszókezelőre kell azt bízni. Én a KeePass-t használom. Abba exportáltam a jelszavakat és utána töröltem a böngészőből. Ott rendesen tudok menteni és visszatölteni, ha kell.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56484) SP4C3 válasza Kékes525 (#56483) üzenetére


SP4C3
veterán

Biztonsági okokból nem is szabadna jelszavakat menteni sehova. A google fiókodon tárolt szinkronizált adatokat meg tudod egyedi jelszó alapján cryptelni. Másrészt meg hamarabb hiszem el gúglinak, hogy nem lopják el a jelszavaimat, mint a keepass meg hasonló böngészôkiegészítôgyártóknak...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56485) Rimuru válasza SP4C3 (#56484) üzenetére


Rimuru
veterán

Ott van a forráskód, meg tudod nézni, Google estén ez nem játszik..

Vigyázat, csalok!

(#56486) ArthurShelby válasza Kékes525 (#56483) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha mester jelszóval levédem akkor sem?
Miért bíznék meg egy külsős cég védelmében jobban?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56487) Cs1csó válasza SP4C3 (#56484) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, láttam a chrome topikban a GPU kihasználásának növelésére megosztott beállításaidat tudsz egy ilyen beállításlistát mutatni itt a Firefox-hoz is? Előre is köszönöm!

(#56488) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Van arra kiegészítő vagy beállítás, hogy a beágyazott videók hangja ne maxon legyen mindig? Baromi idegesítő, hogy mindig ordítva indul egy videó. Vagy a FF eleve csökkentett hangot adjon ki... :) :R

Tetszőleges oldalon a YouTube az elvileg jó (most próbáltam), de pl. FB-on az átlag videó az nem.

[ Szerkesztve ]

(#56489) csako válasza Panthera (#56488) üzenetére


csako
veterán

Az eleve csökkentett hangot Firefoxra beállíthatod a Windows Hangkeverővel.

Jobb klikk az óra melletti hangerő ikonon -> Hangkeverő megnyitása

Esetleg kipróbálhatod ezt az addont is.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56490) Panthera válasza csako (#56489) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm! Emlékeztem, hogy valahol már láttam ilyet, csak nem jó helyen kerestem.

(#56491) Kékes525 válasza Rimuru (#56485) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

(#56486) legelek

"Miért bíznék meg egy külsős cég védelmében jobban?"

Ezért: (#56485) colomb2

(#56484) SP4C3

"Másrészt meg hamarabb hiszem el gúglinak, hogy nem lopják el a jelszavaimat, mint a keepass meg hasonló böngészôkiegészítôgyártóknak..."

:N Mert: Open Source ((#56485) colomb2)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56492) Krystal_s válasza Panthera (#56488) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem kell hozzá külön kiegészítő.
about:config - media.default_volume
Alapon 1.0 ez a 100% volume.
Ezt lehet állítani pl 0.1 lenne a 10%, 0.5 pedig 50%...

csako: A hangkeverős beállítás azért nem jó, mert nem az a cél, hogy a max hangerő ne lehessen 100%, hanem hogy alapból ne azon induljanak el a videók, zenék. Viszont utána, ha szükséges, akkor lehessen külön hangerőt növelni.

(#56493) Apaxp


Apaxp
senior tag

Szintén keepasst használok, + a firefoxban kee addont. A jelszó adatbázis (password kdbx) viszont egy pendrive lakója. Gép indítás után ha szükséges akkor pendrive bedug, használ, ha kikapcsolom vagy más miatt a pendrive leválaszt, zsebre dug.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#56494) Vakegérke válasza Apaxp (#56493) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bugyuta kérdésem van.
A KeePass automatikusan kitölti a szükséges mezőket, vagy csak annyit tud, hogy megjegyzi azt, amit rábízok?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56495) Kékes525 válasza Apaxp (#56493) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

(#56494) Vakegérke

"A KeePass automatikusan kitölti a szükséges mezőket...?"

:K Automatikusan kitölti.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56496) Apaxp válasza Vakegérke (#56494) üzenetére


Apaxp
senior tag

A kee addon szükséges ahhoz hogy kitöltse a szükséges mezőket.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#56497) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok!

Telefonról elérem a gépes könyvjelzőimet, de amit telefonon mentek el azt nem találom gépen. Hol kellene keresnem őket?

(#56498) csako válasza 66zio (#56497) üzenetére


csako
veterán

Nekem van egy a böngésző által készített "Mobil könyvjelzők" mappám, ami tartalmazza őket.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56499) Vakegérke válasza Kékes525 (#56495) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56500) Vakegérke válasza Apaxp (#56496) üzenetére


Vakegérke
veterán

Neked is köszönöm. :)

Van néhány "Kee" kezdetű addon. Melyik az igazi?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.